Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Moj maluszek 26 stycznia mial 46 mm :) i tez mi machal :P staralam sie nie poplakac ale ciezko bylo lezki powstrzymac ;)
    --
  2.  permalink
    Pozwolili jej jechać to po1 bo niby na usg było wszytsko ok nie widzieli problemu.miała robione badanie progesteronu ok7tc i inne badania też stad wiedzieli że spadł od tamtej pory a pzrecież wiedza jakie są normy.nic nie zrobili tam najpierw kazali jej przyjsc w czwartek potem wyprosiła o usg 3 godz wyczekała sie i okazało się,że lekarza nie ma i co??nadal sądzisz,że tam gdzie była jest super.a po2 skąd mogła wiedziec,że coś może być nie tak skoro była u położnej zrobiono jej badania i było ok.dopiero TU lekarze wybadali ją dokładnie USG brzuszne dopochwowe i wszystko ok...tylko badanie progesteronu nie dobre dlatego dostała dupka.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    laneczko wystarczy jeśli Twoja siostra zna dobrze angielski wejść na stronę NHS zweryfikować co jej się w ciąży należy jako pacjentce i potem wymagać tego od położnej i GP a jeśli są kiepscy to wystarczy ich zmienić ale nie wyzywaj na całą Anglię i nie mów jaka to ona jest zła bo to generalizowanie wystarczy być świadomym pacjentem i wymagać respektowania swoich praw, a że w UK rejonizacji nie ma to może spokojnie szukać innego lekarza
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeFeb 2nd 2012
     permalink
    hej...u mnie 36dc...okresu nadal brak...już głupieję...czy zażywanie clo, przez pół roku mogło rozregulować cykl? brzuch mnie już nie boli-tylko piersi takie bolące jak przed okresem...no cóż...czekam dalej na okres-testy niestety nie wyszły na "+":sad:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Masz coś napisane na ulotce clo o wpływie na cykl oprócz wpływem na śluz?
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    dziewczyny czy mozecie zerknąc do mnie na wykres? czy mimo pozytywnych testów owu, patrząc na temperaturę mogę mieć cykl bezowulacyjny?
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    channtall, a byłaś u gina przed owulką sprawdzić czy są pęcherzyki dominujące? bo może było ich więcej? no bo jeśli testy wychodziły, a przecież wyraźnie wskazywały na to dwie krechy to owulka musiała być!
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    przed owu nie byłam, bo to cykl całkowicie bez "dopalaczy" byłam za to we wtorek 31 stycznia na wizycie. zbyt dobrze nie jestem pewna co mowila, bo byłam zakrecona... najpierw mowilam jej ze testy owu wyszly pozytywne, i ona na usg mowila ze wyglada jakby owu juz była, ale potem dlugo patrzyła i mowila ze mam cienka błone sluzową i widać pęcherzyk, jakby nie pękł... ja juz sama nie rozumiem
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    channtall, a w opisie z usg masz wpisane coś o płynie w zatoce Douglasa? jeśli pewna ilość płynu się tam znajduje to podobno owu była. Sprawdź to, ale wg mnie to jeśli testy są pozytywne to wszystko jasne.
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    witam sie juz jestem w domku aj smutno mi wiedzac ze juz nie zobacze i nie usłysze mamy, ale mowia jedno zycie odchodzi drugie sie rodzi mam nadzieje ze sie uda , ja testuje we wtorek.......
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    iwoas trzymam kciuki za + na teście :)

    karla no ale ta tempka wcale nie wskazuje ze owu była, dla mnie to wyglada jakbym była nadal w fazie folikularnej
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    wspominałaś, że termometr zmieniałaś w tym cyklu.. miejmy nadzieję , że źle wskazywał tempkę tzn., że w rzeczywistości była wyższa:)
    abortaW podpowiedz coś koleżance channtall- oblatana jesteś w tych tematach, co sądzisz o jej wykresie?
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Amazonka nie ma nic napisane ale u mnie po 1 cyklu z CLO @ przyszła po 61 dniach gdzie wcześniej jak w zegarku co 28 dni więc niemożliwe że to nie przez CLO
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    po 61 dniach?? niezle
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    no masakra jakaś po 28 dniach miałam 3 dni leciutko brązowy śluz i kolejne 33 nic i dopiero przyszła normalna @
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    chantall stosuje metodę własną interpretacji więc ciężko pomóc
  3.  permalink
    dziewczynki bo zgłupiałam... pomóżcie
    wczoraj w piątek rano byłam na usg, pęcherzyk 16mm, endometrium 6,5
    tempka dzisiaj rano nisko, płodny śluz pojawił się od 18, zmierzylam temp 37 , do wykresu mierzę rano, ale jak wzrasta rano to i w dzień jest 37, no i wzrosła bo mam 37

    czy brać to pod uwagę? czy w ogóle nie brać?
    czekam ze starankami na jutro, w poniedziałek mam rano następne usg

    jeżeli wczoraj pęherzyk był 16 mm to rośnie 2 mm na dobę, na pewno nie przegapię jak jutro będą staranka?
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    Fasolinka czy przegapisz czy nie na to pytanie chyba nikt Ci nie odpowie...

    Ja podpowiem, że 2mm na dobę to wartość średnia, także Twój pęcherzyk może już dziś pęknąć, a może dopiero w poniedziałek lub może nie pęknąć wcale.
    Ciężko określić trzeba działać:)

    Trzymam kciuki:)
    --
  4.  permalink
    kuuuurde męża dzisiaj nie ma :( jak w piątek mial 16 mm to stwerdziliśmy że postaramy się niedziela i potem poniedziałek
    naprawdę aż tyle mógł od wczoraj wzrosnąć , żeby mógł pęknąć?
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    witam aj kusi mnie chyba jutro zatestuje w 27 dc ......
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeFeb 4th 2012
     permalink
    fasolinka mi raz pęcherzyk w dwa dni urósł 8mm:shocked:

    średnio rośnie 2mm i tego się trzymajmy:) nie stresuj się:)

    Iwonka powodzonka jutro:)
    --
  5.  permalink
    po prostu od 18 dostałam sporo płodnego sluzu, czuję że szyjka otwarta bardziej
    jeszcze raz napiszcie - czy sluz płodny przejrzysty może się pojawił parę dni przed owulacją
  6.  permalink
    właśnie tego się trzymałam że 2 mm na dobę to najwcześniejsze staranki niedziela, potem w poniedziałek rano usg i dalsze staranka
    ale teraz szaleję, jak przyszedł ten śluz płodny o 18 !!! i temp wysoka w dzień więc jak mówicie nieistotne, choć rano była nisko ale wiadomo że w ciągu dnia w organiźmie coś się dzieje, ja w 1 fazie mam po południu 36,6 a w 2 fazie od 37 zawsze w dzień :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 4th 2012 zmieniony
     permalink
    fasolinka - Temperatury mierzonej w ciagu dnia nie bierze sie pod uwage, ja mysle tak samo jak kolezanka wyzej, pecherzyk moze peknac teraz, moze za kilka dni, nie wiadomo. Trzeba sie starac jesli mozesz juz teraz. Poleminiki kilka dni przezyc moga w sluzie plodnym, moznesz co drugi dzien sie kochac. No ale jak Twojego meza nie ma, to juz ciezej. Sprobujcie jutro, a noz sie uda. Powodzenia.
    --
  7.  permalink
    trzymajcie kciuki za ten cykl :) jutro rano będzie mąż to zdązymy :)
    w pon na usg idę
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    dziewczyny poradzcie cos...

    patrzac na moj wykres sadze ze cos jest nie tak, temp nadal za niskie, dla mnie wyglada to na cykl bezowulacyjny i zapowiada sie na dluuugi cykl, podobnie miałam zanim zaczełam brac hormony. a najbardziej zastanawia mnie jak to jest z tym skokiem lh i testami owu - skoro w 17/18dc miałam diwe kreski na tescie, z tego co pisałyscie owu moze wystapic do 36 h, tak? i czy mozliwe jest ze test wyszedl a owu nie było??

    aborta pisała ze nie stosuje zadnej metody interpretacji, skłaniałabym sie przy metodzie rotzera, czy mozecie pomoc mi przy interpretacji wykresu? :wink:
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    a ja uważam że testy owulacyjne nie są miarodajne i mogą oszukiwać nie raz, więc ja nimi bym się nie sugerowała, no chyba gdybym była zdrowa:-) ale wtedy to pewnie te testy nie byłyby mi potrzebne bo zaszłabym w ciążę bez problemu:-)
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    chantal metoda interpretacji musi byc wybrana bo metoda wlawna z zasady znana jest tylko autorce wykresu.

    Wpisz sobie metode jesli sklaniaaz sie ku rotzerze i sprobuj dokonac analizy wg tej metody a my ci pomozemy wtedy :-)

    a co do testow owu zgadzam sie z przedmowczynia np w wypadku pcos sa niemiarodajne i moga falszowac wynik.


    Ps... Wybaczcie brak polskich znakow pisze z komorki
  8.  permalink
    puk puk.. pamietacie o mnie jeszcze?? ;D

    stesknilaam sie za Wami !! nie mam sily nadrabiac postow ale zaciazonym w styczniu mocno gratulujeeee ;*
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    hejka dzis 27dc zrobiłam test ciazowy i wyszedł - :cry:
    --
  9.  permalink
    kadny cudownie,że jesteś:)teśkniłam bardzo:*co u Ciebie?
    -- ,
  10.  permalink
    leneczko to lepiej powiedz co u Ciebie mamusko ;) u mnie stara bida. przymysowa abstynencja prawie miesiac bo mialam jakies zapalenie i leczylam.. ogolnie robie przerwe i na chill oucie moze wroce za 2 miesiace do staran ale takich na luzie a teraz z zabezpieczeniem.. po prostu sie jakos zrazilam i che nauczyc sie choll outu ;))

    btw. tak sie ciesze ze Ci sie udalo kochana.. na prawde az mi sie buzka smieje ;D
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    ja tez sobie mysle ze przestane sie starc, myslec, znajde sobie jakies zajecie i zapomne o tym.... taaa jasne :confused:

    ale postanowilam sie odchudzac - zapisze sie chyba na jakis fitness, odstawie slodycze, mam pare kg do zrzucenia :) wkońcu wiosna idzie, nie? :bigsmile:
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Iwoas a byłaś na usg po pregnylu? może pęcherzyk nie pęknął? a z testem może jest jeszcze za wcześnie, nie ma sie co martwic:-)
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    iwoas30 tez mysle ze za wczesnie

    aborta - nie wiem jak zacza od wyznaczenia tej linii nizszych temp? pomozesz? jestem zielona:confused:
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Gosia8510 no wlaasnie nie bylam bo w tym dniu dowiedzialam sie o smierci mojej mamy, juz nie mialam ochoty ani siły isc na usg....
    --
    •  
      CommentAuthorkarla84
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    dziewczyny macie jakiś dobry sposób na opryszczkę na ustach? wstałam rano ze wstrętnym burchlem.. w kwietniu brałam na to antybiotyk i od tamtej pory miałam spokój, ale zmora powróciła :/
    --
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    rozumiem Iwoas, to teraz tylko trzymac kciuki i nie puszczac:-)i za pare dni znow testowac:-)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Chatnall - ja tak mialam przy cyklach bezowulacyjnych, test elektroniczny pokazylal skok LH a pozniej tempka niska i owulki brak.
    Tak czasem bywa. Bo ogranizm przygotowuje sie do owulki, ale nie zawsze ona musi byc. Mi lekarze mowili, ze jak kilka dni pod rzad test elektoniczny clearblue mi pokaze buzke usmiechetnia, to znaczy, ze owulka moze byc. I jest do bardziej prawdopodobne. Choc po jednym tez moze wystapic, ale moze tez jej nie byc.

    Iwoas - ja rowniez mysle, ze za wczesnie zrobilas test. Poczekaj jeszcze kilka dni i jak @ nie bedzie idz na bete.
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    hmm poczekam jeszcze jutro powinna przyjsc @ choc nie czuje zadnych objawow zeby przyszla, to dla mnie dziwne zawsze mnie piersi bolały i krzyz..
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    :rolling:

    hahhha, wiecie co? znalazłam w domu książkę NPR na podstawie metody obj-term Rotzera :) pamietałam że kiedys cos takiego "w zakurzonym kącie" przemknęło mi przez ręce :) no i proszę - jak znalazł :jumping:
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    wlasnie przyszła @ mam juz dosc chodzenia do lekarza i brania tych lekow jestem juz na etapie rezygnacji z leczenia , moze pojde jeszcze jeden czy dwa miesiace jesli nie zaje w ciaze to juz se daruje.....
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    Iwoas -moze za wczesnie na test ??? :)

    chantall-ksiazka jak znalazl :) Ja tez sie ucze tej metody ,pierwszy cykl jaki obserwowalam ,uczylam sie metody angielskiej,ale sprobowalam zinterpretowac w metodzie Rotzera i jakos bardziej mi sie spodobal :)
    --
    •  
      CommentAuthoriwoas30
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    LLenkaa ale wlasnie dostałam @ wiec nic z tego cyklu...
    --
  11.  permalink
    Kandy kochana :* w koncu tutaj zajrzalas:) co slychac? jak idzie chill outowanie?:) ja dzisiaj caly dzien mam mulaco wymiotujacy;/ do tej pory bylo bez takich niespodzianek
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    iwoas30: LLenkaa ale wlasnie dostałam @ wiec nic z tego cyklu...


    No to szkoda :(
    Trzymam kciuki aby nastepnym razem sie udalo :) U mnie w zeszlym miesiacu bylo identycznie :( tez myslalam ze za szybko zrobilam test i d... dostalam @ ,teraz rozpoczelam niedawono nowy cykl i mam nowe nadzieje :)
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    channtall: ja tez sobie mysle ze przestane sie starc, myslec, znajde sobie jakies zajecie i zapomne o tym.... taaa jasne :confused:


    Czy ja wiem czy tak sie da???
    Ja tak samo myslam ,maz mi tlumaczyl..itp.Ale jak sie cos zkoduje ,nieda sie niemyslec...
    --
  12.  permalink
    LLenkaa: Czy ja wiem czy tak sie da???


    Uwierzcie mi, ze sie da :)
    --
    •  
      CommentAuthorHappy_mum
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    kuleczka_69: LLenkaa: Czy ja wiem czy tak sie da???



    Uwierzcie mi, ze sie da :)


    A jak ;p
    --
    •  
      CommentAuthorchanntall
    • CommentTimeFeb 5th 2012
     permalink
    no właśnie, jak??

    czytam ta książkę co znalazłam - jest troche stara z 94r i wydana przez jakieś tam wydawnictwo diecezjalne... rozwaliło mnie zdanie, że szyjkę mogą badać tylko KOBIETY ZAMĘŻNE :swingin: niezle :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.