Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2011 zmieniony
     permalink
    w 4 dc. LH - 28miu, FSH- 6.0miu, estradiol -97pg/ml, prolaktyna - 16,4mg/ml
    androstendiol - 2,8 ng/ml, testosteron - 0,54ng/ml

    nieregularne cykle max 4 miesiące - choc teraz przy stymulacji o dziwo 21 dni, pojedyncze włoski na brodawkach sutkowych, waga-56kg, wielopęcherzykowe jajniki - choc nie zawsze.

    ja staram się o dziecko, już najwyższy czas



    :cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Opis może wskazywać na PCOS, ale nie załamuj się trzeba myśleć pozytywnie i wierzyć w każdy cykl i się uda zobaczysz :)
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    abortaW, - Czy ,,zdrowa,, ( czasem i z dobrymi wynikami ciężko zajść w ciążę) czy z pcos - mi to wszystko jedno -fakty są takie, że dzidzi na razie nie mam, ale myślę że jestem w dobrych rękach - wierzę w to:), zobaczymy:) a jak jest u Ciebie? jakie masz wyniki?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Ja to skomplikowany i złożony przypadek u nas już 6 lat starań tak więc sporo, aktualnie jak w opisie przymusowa przerwa a co dalej zobaczymy po nowym roku ;) ale nadal wierze, że się uda tylko potrzeba trochę czasu
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    Paulina zerknęłam na Twój profil i trzymam za Ciebie kciuki, masz wiele schorzeń, ale widzę że jesteś bardzo silna i radzisz sobie z nimi, i tak trzymaj, wiesz moje problemy przy Twoich wydają się takie małe!, ale tak jaki mi mój zaufany gin powiedział ze w dzisiejszych czasach w tej dziedzinie jest lek na wszystko tylko połową sukcesu trzeba w to wierzyć - i to jest sukces!!! :) wiem, że łatwo powiedzieć, sama też się martwię - najlepszym lekarstwem jest czas, który trzeba wykorzysta na starania):bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    Rumba mi można wiele zarzucić ale nie brak optymizmu i wiary w sukces :) pozatym z psychologii wiem, że nastawienie to już połowa sukcesu i ja wierzę, że się uda tylko w moim wypadku czas oczekiwania jest dłuższy niż u innych :) a co do problemów oj są osoby z większymi problemami niż moje :)
  1.  permalink
    Dzisiaj dostałam wyniki z FSH i LH z 4/5 dc, wynik jest prawie idealnie 1:1 - jeśli to jest wyznacznik PCOS i u mnie on nie działa, to czy może być coś innego, co mojego lekarza naprowadza na taki wniosek?
    Już sama się gubię - mam problem czy go nie mam?...
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeOct 26th 2011
     permalink
    anuś wielu lekarzy odchodzi już od wyliczania stosunku Lh do FSH mówiąc, że nie jest miarodajnym wynikiem i patrzą holistycznie na całą sprawę, a btw LH i FSH bada się 2-3 no najpóźniej 4 dc ( ale to już ostateczność)
  2.  permalink
    Teraz już dowiedziałam się z tego forum, że to było za późno, opierałam się na jakichś starszych chyba standardach, że mierzy się w 3-5 dc. (a ja nie wiem też, czy mam liczyć 1dc jako pierwszy, bo okres był taki, jakby go nie było właściwie) - nic, poczekam teraz na wizytę u innego lekarza i zobaczę, czy w ogóle muszę jakieś badania wykonywać, zanim wywalę fortunę. Jak mówiłam, mój poprzedni lekarz najpierw wydawał się hiper-kompetentny, ale potem zaczęło to wyglądać tak, jakby większości swoich pacjentek wciskał PCOS lub endometriozę :/.
    Wrócę, jeśli faktycznie coś z tych badań wyjdzie.

    Trzymajcie się!! Odwalacie kawał świetnej roboty :):)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    witam, mam takie pytanie czy włoski pojedyncze na sutkach mogą wskazywać na PCOS? bardzo proszę o odpowiedź..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 7th 2011
     permalink
    prędzej na hirsutyzm ewentualnie hiperandrogenizm
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    Ja mam pytanie do dziewczyn z PCOS
    a jak wyglądają Wasze wykresy? Są dwufazowe?

    Dziewczyny ja mam takie badania
    FSH 4,49
    LH 3,97

    o co dokładniej chodzi z tym stosunkiem między nimi , czy u mnie jest ok?
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    eveke mój był dwufazowy i udany, nie brałam żadnych lekarstw ani nie robiłam w ostatnim czasie żadnych badań - przestałam leczyć się farmakologicznie (miałam zalecenia z instytutu onkologii że nie mogę brać tabletek hormonalnych więc jak to ja wogóle przestałam chodzić do lekarza) ale w ostatnim czasie sporo schudłam, owulację miałam w 71 dc więc się naczekałam....a dziś: 7 tydzień i 2 dzień ciąży....
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 9th 2011
     permalink
    gratulacje :) jak widac wszystko moze sie zdarzyc
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    eveke jak stosunek LH do FSH jest 1 to wszystko w porządku w niewydolności przysadki ulega zmniejszeniu poniżej 0,6, a w zespole policystycznych jajników (PCOS) wzrasta powyżej 1,5.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    czyli wychodzi na to , że u mnie ok?

    Ehh u mnie jedynie nadmiar prolaktyny, myślałam , że może mam PCO, ale lekarz niby twierdzi , że obraz jajników ok, z resztą sama widziałam.
    A już kolejny cykl miałam ponad 40 dni....
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 11th 2011
     permalink
    no u Ciebie wychodzi 0,88 więc raczej ok. No zobaczysz czy ten Bromek Ci pomoże mi pomógł.a jaką masz prolaktyne?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2011 zmieniony
     permalink
    73ng/ml (przy normie do 29)
    --
    •  
      CommentAuthormimik
    • CommentTimeNov 12th 2011
     permalink
    no to rzeczywiście dużo oby bromek pomógł szybko:)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 12th 2011
     permalink
    eveke: o co dokładniej chodzi z tym stosunkiem między nimi , czy u mnie jest ok?


    eveke u Ciebie potwierdzam jest ok:)

    ja miałam kiepsko bo 2 miesiące temu w 4dc. stosunek LH:FSH był blisko 4,5
    dziś zrobiłam kolejne badania na te dwa hormony, mam nadzieje ze beda lepsze:shocked:
    --
    • CommentAuthorczarna321
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    Witam!
    O dziecko staramy się z mężem od stycznia, czyli 11 mies. PCO stwierdzono u mnie już na jednej z pierwszych wizyt u gin., kiedy pojawiłam się tam z powodu b. nieregularnych cykli (10 mies. temu). Wcześniej były one jak w zegarku ponieważ brałam pigułki(Cilest) przez 2.5 roku. Wracając do tematu: na usg zobaczyłam wiele niedojrzałych pęcherzyków zalegających na obu jajnikach. Przez 8 mies. brałam Duphaston, ale nie było poprawy. W prawdzie cykl się wyregulował, ale nic poza tym. Miałam robione badania na PRL(W normie) oraz TESTOSTERON (podwyższony) i wiele innych, wszystko wskazuje jadnoznacznie - PCO:(. Dostałam skierowanie na laparoskopie, obecnie jestem w trakcie szczepienia na wzw-b.
    Jak szybko po tym zabiegu mogę ponowic starania o dzidziusia??


    pozdrawiam :*
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeNov 15th 2011 zmieniony
     permalink
    czarna321 możesz starać się od razu jak tylko poczujesz się na siłach. Ja miałam laparo z nakłuwaniem jajnikow w 9dc a w 16dc miałam owulację (potwierdze przez USG) - która była dla mnie dużym zaskoczeniem bo bez leków a wcześniej to nawet Clo nie pomagalo. No i po 2 tygodniach okazało się ze się udało :-) Po samym zabiegu dość szybko doszłam do siebie - na drugi dzień właściwie mogłam już robic wszystko, choć na wszelki wypadek nie przeciązałam się jeszcze z 2-3 dni . Powodzenia :bigsmile:
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    • CommentAuthorczarna321
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    beagraf dziękuje za słowa wsparcia. u mnie również brak owulacji. z tego co mi przedstawił lekarz wynika, że też będę miała nakłuwane jajniki, i sprawdzaną drożnośc jajowodów. Bardzo się denerwuje, chociaż powoli utwierdzam się w tym, że to dobre wyjście i jak Ty będę cieszyła się macierzyństwem :)
    • CommentAuthoreewa72
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    Opowiem swoją historię - może kogoś podniosę na duchu może nie. Od dziecka byłam pulchniutka. Jako nastolatka zaczełam ograniczać jedzenie (mało słodyczy, woda z cytrynką, brak kolacji itd). Wraz z miesiączkami pojawiły się włosy na brodzie, wokół sutka co ciekawe tylko prawego oraz na udach. Trądzik oczywiście też - z czasem z twarzy jakimś cudem zlazł, pozostał na rekach, plecach, tyłku, udach do dnia dzisiejszego (mam 40 lat). @-czki bywały różnie (21- 36 dni) ale zawsze bolesne. Szczególnie jajnik prawy napieprzał straszliwie (ale nikt nic na nim nigdy nie znalazł). Na trądzik i owłosienie w 1998 roku przepisał mi gin Diane tłumaczac że nalezy zacząc wspólzycie (ponieważ nie miałam chłopaków ani jakoś mnie nie ciągnęlo do sexu po prostu byłam dziewicą), a Diane będzie w razie... chociaż i tak nic mi nie grozi bo mam PCOS. Ponieważ w domu zawsze była antykoncepcja strasznie be - pieprznęłam Diane w kąt i tyle. W między czasie miałam badania tarczycy gdzie endykrynolog na oko stwierdziła PCOS. Wyszły jakies guzki i wole - mniejsza z tym - jednym z wniosków było to że raczej dzieci mieć nie mogę ale cuda się zdarzają. Kolejne wizyty u ginekologów utwierdzały mnie w PCOS ale żaden nie zaproponował mi konkretnego leczenia do momentu aż podejmę współózycie. Z prawej piersi zaczeła się lać żółta wydzielina. Przez ok 10 lat byłam zbywana - bo za młoda, bo jak nie ma guza to nie ma problemu. Mammografia oczywiście tez nie dla mnie - szkoda gadać. Jeden wymyslił że osuszy mi to - po jednej kuracji zaczełam miec okres co 2 tyg. piersi bolały nie do wytrzymania. Potem anemia - a gin. pamiętam powiedział "ciągniemy aż się osuszy". I znów pieprznęłam hormonami (nie pamietam co to było)... przestało boleć i @ wróciła do terminów ok. miesięcznych a ja zmieniłam kolejny raz gin. Kupiłam depilator, pogodziłam się z lejącą piersią, wykluczyłam facetów (bo po co zawracać głowę komuś jak się jest chorą i bezpłodną) i żyłam z dnia na dzień poświęcając się wyłącznie pracy. W wieku 32 lat znalazł sie ktoś kto chcąc mi poprawić humor pozbawił mnie cnoty - oczywiscie z gumką bo bał się związku. Aż pewnego dnia poznałam obecnego męża - (głupio brzmi ale jakoś samo wyszło) i wylądowaliśmy w łózku. Po 3 miesiacach mi sie oswiadczył. Twierdził ze przeszedł ostrą ospę w wieku 24 lat i jest bezpłodny. Ja tez miałam być bezpłodna. Ale któregoś razu (dni płodne) pomyslałam ze nic mi nie zaszkodzi jak poleze z tylkiem do góry (poz. na pieska tylko głowa przy ziemi - gdzies wyczytałam że pomaga przy zajsciu bo nasienie spływa do szyjki). Polezałam pare minut i nastepnego dnia tez. Po ok 6 tyg. kiedy nie miałam @ kupiłam test - było 2 kreski. Zaznaczam że wcale tego nie pragnęłam z całych sił - podeszłam do tego na luzie - będzie to bedzie - no i stało się. Gin. był w szoku ja akceptowałam ten stan rzeczy praktycznie do końca ciązy. Zażywałam duphaston, witaminki i magnez. Fakt że miałam w trakcie ciąży 2 krwawienia (poronienia zagrażajace) ale wszystko dobrze się skonczyło. Potem zaszłam drugi raz w ciąże nie wiadomo jak i kiedy, no i oczywiscie urodziłam drugą dzidzie, a teraz biorę tab. anty. bo gin. stwierdził ze to dziwny przypadek i trzeba się zabezpieczyc. Dodam jeszcze ze po porodach 2 lata temu w koncu znalazł sie lekarz który wyczół guza w piersi, usunąl go wraz z torbielą i juz mi się nic nie leje. Kochane! Nigdy nie traćcie nadziei - każdy organizm jest inny, inaczej reaaguje i tak naprawdę wszystko się może zdarzyć. Pozdrawiam!
    • CommentAuthorczarna321
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    Ewuniu! Musisz byc niesamowitą kobietą, że dałaś radę przejśc przez to wszystko! Podziwiam!!:*
    Dla mnie to początek drogi, jeszcze nie wiem co mnie czeka. Widac najważniejsze jest odpowiednie podejście do sprawy.
    U mnie objawy to: trądzik, popieprzone cykle i pecherzyki w jajnikach...innych, póki co, nie mam. Trochę martwi mnie to, że z powodu tego stresu moja kapryśna miesiączka przyjdzie akurat w terminie zabiegu i znów będzie trzeba czekac...
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeNov 15th 2011
     permalink
    eewa bardzo pokrzepiająca historia Napewno będzie mogła być motorem napędzającym starania dziewczyn w chwilach zwątpienia.
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorbeagraf
    • CommentTimeNov 15th 2011 zmieniony
     permalink
    czarna wyreguluj sobie przyjście @ luteiną tak aby być na początku cyklu podczas zabiegu. Ja liczyłam sobie 10 dni na luteine, 2-3 dni czekanie na krwawienie, i 6-8 dni na nowy cykl. Czyli luteine zaczęłabym brać jakieś 19 dni przed termin zabiegu. U mnie @ po luteinie pojawiała się zawsze do 2 dni a przed zabiegiem chyba z tego zdenerwowania pojawiła się dopiero po 4 dniach. Ale się nadenerwowałam. Ale policzyłam sobie jakiś zapas i trafiło idealnie na szczęście
    -- Ona 2010, On 2013 :-)
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Do Toficzka:)

    ja też mam podwyższoną prolaktynę, ale nie znacznie (na razie robiłam bez obciążenia) a Ty? Mam też podwyższony testosteron i przed leczeniem bardzo bardzooooooo nieregularne cykle:( teraz się unormowały po duphastonie - aż za bardzo nawet, bo cykle teraz mam 21-26dni.

    Jestem pod obserwacją także jestem dobrej myśli:)

    :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    ja w sumie to nie mam problemu z miesiączkami, bo wahają mi się co 2-4 dni, a to i tak jest regularnie....
    Może zacznę od poczatku sorki ale ta opowieść może byc troche długa heheh

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Toficzka im więcej zdradzisz nam szczegółów tym łątwiej nam będzie Ci pomóc
  4.  permalink
    zawsze miałam nadwagę... W styczniu br. zaczęłam dietę Dukana(białkową) do kwietnia schudłam 25 kilo, po diecie zaczęłam mieć nieregularne miesiączki tzn (4-6dni) cykl mi się wydłużył mi się nawet do 35 dni nigdy tak nie miałam. do Czerwca zdążyłam przytyć ok 5 kilo poszłam do gina (do którego chodziłam cały czas) bo chciałam żeby mi pomógł zajść w ciążę. Zbadał mnie i dla niego wszystko było ok. dał mi na 3 m-ce duphaston, brałam tylko przez 2 bo się źle czułam po nim. ale miesiączkę miałam co 28 dni. w październiku poszłam do innego gina, który zrobił mi USG i powiedział mi o pęcherzykach które są przy zespole PCOS :(
    Zalecił mi badania zrobiłam wszystkie i czekam jeszcze na DEHAS (coś takiego) I wszystkie wyniki poza Prolaktyną wyszły mi w normie... progesteron robiłam dzień po wizycie u gina i był ok 45 a gin powiedział że nie miałam owulacji to dlaczego miałam taki wysoki progesteron:( no to mniej wiecej tyle....
    Od poniedziałku biorę clo i bromocorn, kw. foliowy łykam prawie od pół roku :) a i jeszcze przepisał mi metformax. a od 14 - 25 dc mam brac duphaston.
    the end :)

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Zacznijmy od tego ze regularne cykle to wtedy gdy pojawiają się w regularnych odstępach nie ma czegoś takiego na regularne miesiączki czyli to ile czasu trwa u ciebie krwawienie. Po drugie dupek brany od 14 dc może blokować owulacje jeśli masz je później, po trzecie napisz jakie miałaś badania jakie wyniki i jakie normy, badałaś hormony tarczycy ? No i najwazniejsze skoro masz metformax miałaś robioną krzywą cukrową i insulinową jakie wyszły Ci wyniki ?
  5.  permalink
    wszystko napiszę poźniej bo teraz idziemy do rodziców na obiad :)

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
  6.  permalink
    21 dc
    progesteron 45,0 nmol/l f. folikularna 0,6 - 4,7
    f. owulacyjna 2,4 - 9,4
    f. lutealna 5,3 - 86,0
    5 dc
    Testosteron 0,48 ng/ml (0,06 - 0,82)
    Estradiol 136 f. folikularna 90 - 716
    f. owulacyjna 243 - 1509
    f. lutealna 147 - 958
    Wskaźnik LH / FSH 1,1
    LH 6,5 f. folikularna 2,4 - 12,6
    f. owulacyjna 14,0 - 96,0
    f. lutealna 1,0 - 11,4

    FSH 6,1 f. folikularna 3,5 - 12, 5
    f. owulacyjna 4,7 - 21,5
    f. lutealna 1,7 - 7,7
    Glukoza 84 mg/dl (65 - 105) krzywej nie robiłam
    TSH III generacji 3,29 (0,27 - 4,2)
    FT3 4,04 pmol/l ( 3,95 - 6,8)
    Prolaktyna 1136 mlU/l ( 102 - 496)

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
  7.  permalink
    [quote=abortaW][/quote]

    Ja tam nie napisałam że mam miesiączki które trwają 4-6 dni tylko o tyle mi się okres przesuwał, jak raz dostałam w 27 dc to za miesiąc np w 33 dc . heh :)

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    toficzka a więc po kolei TSH masz za wysokie do starań powinno być 1-1,5 więc należałoby powtórzyć TSH, ft3, ft4, anty-TPO i anty-TG, prolaktyna bardzo wysoka i należałoby zacząć ją zbijać, testosteron, LH, FSH i estradiol zbadane w złym dniu cyklu więc ciężko się do nich odnieść bo powinny być badane 2-3 dc i do tego estradiol powtórzony 7-8 dni po owulacji, wtedy też powinna być zbadana prolaktyna ( a badałaś z obciążeniem metoclopramidem?) no i progesteron. Sama glukoza nic nie mówi, a lek na hiperinsulinemię i cukrzycę jakim jest metformax nie powinien być zapisywany ot tak profilaktycznie bo to silny lek obciązający wątrobę, więc najlepiej by było nie brać go z 7-10 dni i po tym czasie zrobić krzywą cukrową i insulinową po obciążeniu glukozą 75 gram tzn idziesz pobierają Ci krew na czczo po czym wypijasz 200 ml płynu z tą glukozą ( słodkie jak diabli) siedzisz grzecznie i po 1 h a potem po kolejnej pobierają Ci krew do badania i dopiero na jego podstawie ( jeśli wyjdzie nieprawidłowe) należy włączyć metformax.

    Mam nadzieję, że wszystko napisałam i że jest zrozumiałe
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Toficzka a co do miesiączek napisałaś "zaczęłam mieć nieregularne miesiączki tzn (4-6dni) cykl mi się wydłużył mi się nawet do 35 dni nigdy tak nie miałam." przez co można zrozumieć to co napisałam wcześniej i dlatego sprostowałam :) po prostu brzmi to co napisałaś inaczej aniżeli to o co Ci chodziło ;)
  8.  permalink
    heheh a mi lekarz kazał robić wyniki od 3 - 5 dc. ja już nic nie rozumiem czemu lekarz mi tego nie pwoiedzial co Ty napisałaś nie mam pytań do lekarzy........

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Toficzko co do TSH wielu lekarzy bagatelizuje wynik będący w normie klinicznej przy czym ( o czym już pisałam wielokrotnie) norma ta dotyczy całej populacji czyli zarówno kobiet jak i mężczyzn niezależnie od wieku, natomiast stanowisko PTE i PTG jest jasne, iż poziom TSH dla kobiet w wieku rozrodczym powinno wynosić 1-1,5, wyjątek stanowią kobiety z Hashimoto gdzie wynik powinien wynosić 0,3-1. Co do terminu badania hormonów lekarze mają dziwne dni na badanie hormonów, jednakże najlepszym i najdokładniejszym terminem jest 2-3 dc, a czemu o reszcie Ci lekarz nie powiedział ciężko mi powiedzieć
  9.  permalink
    a to w takim razie jak obniża sie TSH???????

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Lewotyroksyną lekiem na receptę zapisywanym na niedoczynność tarczycy ( Twój wynik TSH już na to wskazuje, ale trzeba by powtórzyć te badania czyli TSH, ft3, ft4 i zrobić anty-TG i anty-TPO) i należałoby z tym pójść do dobrego endokrynologa, powiedzieć, że staracie się o dziecko, pokazać wyniki i w razie jakby lekarz mówił, że wynik w normie to warto powołać się na PTE i ich dyrektywy ( bo wielu lekarzy zlewa temat tarczycy)
  10.  permalink
    ok dzięki tylko jak możesz to powiedz przy takim TSH nie można zajść w ciążę????
    Kiedy mam powtórzyć wyniki??????? jaki to powinien być dc??

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
  11.  permalink
    a wiesz może czy ta wysoka prolaktyna ma jakiś wpływ na TSH??????????

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Tofi taki poziom utrudnia zajście w ciążę, w niektórych wypadkach może uniemożliwić ale musiałby być dużo wyższy około 5 by całkowicie uniemożliwić zajście w ciążę, badania hormonów tarczycy nie zależą od dnia cyklu więc możesz je nawet jutro zrobić. Co do powiązania prolaktyna TSH oba hormony są sterowane przez przysadkę mózgową i jeśli wynikiem Twojej wysokiej prolaktyny jest gruczolak bądź mikrogruczolak przysadki to może on powodować wyższy poziom TSH, ale wtedy ft3 i ft4 byłyby idealnie w środku normy czyli stanowiłyby 50 % normy, jeśli jednak to nie mikrogruczolak to nie ma związku.
  12.  permalink
    no ja ft3 raczej mam na początku normy... hmm to ja już nie wiem heheh ale dobrze że cos mnie naprowadziłaś i troche uspokoiłaś bo już zaczęłam panikować ze z takim wynikiem TSH nie mam szans :D
    Dzieki Kochana nawet nie wiesz jak mi pomogłaś :)) mam nadzieje że czasem zaglądasz na to forum bo myślę że zgłoszę się tu jeszcze nie raz heheh :D

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Toficzka ważne by zacząć już coś robić z hormonami tarczycy bo TSH w ciąży nie powinno 3,5 przekroczyć, więc do dzieła do labu porobić badania i na poszukiwania dobrego endo :) a skąd jesteś może moją lekarkę polecę :D
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    A na forum zaglądam a nawet jak mnie nie ma to możesz pisać PW zawsze odpowiem :)
  13.  permalink
    poczekam jeszcze z wynikami do przyszłego m-ca bo wtedy muszę zrobić prolaktynę a teraz co tydzień się kłuje heheh jak nie spadnie to pójdę do mojego gina i powiem żeby polecił mi jakiegoś endokrynologa. Myślę że i tak w tym roku już się nie dostanę do lekarza :) ale spoko na razie bardzo Ci dziękuję :)

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 27th 2011
     permalink
    Aaa Tofi tylko jak masz cykle stymulowane to dopóki nie uporasz się z tarczycą to możesz je sobie odpuścić... A co do wizyty ja bym doradzała prywatną
  14.  permalink
    Spoko nawet myślę o prywatnej :) na kasę to chyba dostałabym się w2013 heheh Weszłam n Twoją stronkę i widziałam e stosujesz jakąś dietę a możesz zdradzić jaką?????

    --

    Suwaczek z babyboom.pl
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.