Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMay 26th 2016
     permalink
    Madzik, zwykle wychodzą około 3-6 mc życia, tak nam mówił lekarz, że to standard przy AZS, ale jak dziewczyny piszą, widać że może być inaczej
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 26th 2016
     permalink
    Madzik ja na diecie bez mleka, bez glutenu i cukru jestem juz od 2miesiecy albo dluzej..ale zdarzaly mi sie grzeszki nie powiem..
    Teraz jak zrobilam malej testy na nietolerancje pokarmowa to diete mam juz taka konkretna rygorystyczna, czytam sklady wszystkich produktow nawet te gdzie pisze ze moga zawierac sladowe ilosci nie biore..
    Gdybym zrobila wczesniej ten test to juz dluzej bylabym na takiej diecie..
    __
    U nas dzis pierwsza noc od prawie 4miesiecy przespana spokojnie bez drapana!!
    Mala nawet pospala ciurkiem 2,5h takze sukces :-)
    --
  1.  permalink
    No u starszego wyszlo po 2 tyg, ze ma skaze bialkowa.
    --
  2.  permalink
    Daga, tak karmię małego piersią.
    Póki co odstawiłam nabiał, wołowinę, ryż.
    Kurcze, ogólnie ciężko jest :/ Chodzę wiecznie głodna!
    U nas zmiany pojawiły się w 8 tyg życia, początkowo nie wielkie, potem na całym ciele suche placki. Teraz tylko buzia straszna jest a reszta ciała czysta.
    Łudziłam się że drugi synek nie będzie miał czegoś takiego jak starszy a tu jednak :/
    Ja nie jestem alergikiem, mąż również nie a tu naszym dzieciom się dostało.
    Całe szczęście że starszy syn nie ma już żadnych zmian, bo bym chyba osiwiała :sad:
    Młodszy przesypia na szczęście całe noce, także chociaż jeden plus jest, ogólnie nie drapie się - tak więc może to skaza a nie żadne azs?
    -- ,
  3.  permalink
    Starszak przy skazie sie nie drapie.
    --
  4.  permalink
    Dzięki madzik.
    Mój starszak strasznie sie drapał kiedy mu coś wyskoczyło.
    Młodszy natomiast nic się nie drapie, noce całe przespane.
    Pocieszam że sie że to być może skaza a nie żadne azs.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 27th 2016
     permalink
    Moja to drapie sie tylko na buzi i głowie, a tak na ciele to nie a jest wysypana cala doslownie!!
    Choc te.drpananie to zazwyczaj jest jak placze lub sie denerwuje i w nocy..mysle ze od.goraca hmm
    Starsza tez ma AZS i tez sie nie drapala
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    biedronka, zanim będziesz robić testy, zrób ige całkowite. To pierwszy trop. Możesz razem z nim zrobić jakiś panel ige specyficznych, ale u takich maluchów testy wychodzą zafałszowane.
    Ja Wojtkowi robiłam tylko ige całkowite bo kaszlał i oczy mu łzawiły. Pomagała mu trochę hitaxa, więc postanowiliśmy sprawdzić, czy to może być coś alergicznego. ALe ige wyszło w normie.

    Ten puder w płynie to pewnie tanno hermal.
    Co do maści ze sterydem- stosowałam krótko, tylko w sytuacjach zaognienia lub sączenia się zmian, do czasu, kiedy była poprawa. Wtedy pozostawała dieta i odpowiednie nawilżenie/natłuszczenie skóry.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    karolciat: postanowiliśmy sprawdzić, czy to może być coś alergicznego. ALe ige wyszło w normie.

    Karolcia od 30lat jetem leczona na alergie, wuele odczulan, lekow, sterydow a ostatnie badanie IgE calkowite wyszlo mi tak niskie ze gdyby nie to ze wiem co sie ze mna dzieje to bym nie uwierzyla; mam mega alegie wziewna, pokarmowke i kontaktowa

    moja mloda przy samej alergii wzeiwnej IgE miala ok, dopiero jak doszla pokarmowa to poszlo jej mocno w gore
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    o, to ciekawe co piszesz. Nie miałam o tym pojęcia.
    Szczerze, nie myślałam, że tak może być. Krysia moja pierwsze testy miała w wieku 4 lat, ale ige całkowitego nie miała robionego tylko od razu panel pokarmowy i wziewny (taki mały,po 10 alergenów tylko). Wyszła jej lekko podwyższona marchewka, ale nie powinna dawać objawów.
    A że potem się "naprawiło" i przestało ją obsypywać, to przestałam szukać...
    Czyli jednym słowem badania o kant tyłka rozbić?
    --
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeMay 30th 2016
     permalink
    karolciat: Ten puder w płynie to pewnie tanno hermal.

    Nie tanno hermal to jedno a puder plynny wysuszajacy to drugi roztwór..
    Roznia sie skladem ten puder ma duzo mniej skladnikow niz tanno hermal, ktory zawiera duzo dodatkow..
    _
    A co.do Ige to ja nigdy dziewczyna nie badalam a maja silna alergie bo kiedys wyczytalam.ze wcale te wyniki alergii nie wykrywają...
    Nie sa miarodajne i jak widac nawet u MrsHyde to sie slrawdzilo
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny, znalazłam krem który pomaga mojemu dziecku!
    To bepanthen!
    Tyle kremów co testowaliśmy to masakra, żaden nie pomagał. A ten miałam pod ręką i nie pomyślałam by go użyć - głupia ja.
    Od wczoraj smaruję małemu bużkę i wszystko schodzi :)
    A już miałam smarować małemu bużkę maścią sterydową, oby pomógł na dłużej niż tylko chwilę :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    my robikismy ige piotrkowi i wyszlo cos ponad 200 chyba, w kazdym razie kilkakrotnie norme przekroczylo. potem testy skorne pokarmowe i wziewne i nic nie wyszlo. generalnie nie ma na nic alergii. badalismy pod katem alergii bo mial katar bez powodu, ale okazuje sie ze to raczej migdaly przerosniete.
    to ige oznacza ze MOZE SIE ROZWINAC ALERGIA, ale nie musi. ale zadnym markerem nie jest
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 31st 2016
     permalink
    Markerem żadnym nie jest, bo u nas wszystko w normie, łącznie z ige, a lekarze mówią, że alergik (wysypka, azs, nieżyt nosa alergiczny)...
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny, czy u ktoregos z waszego dziecka stwierdzono liszajca zakaznego?
    Bylismy u dermatolog i postawila taka diagnoze, powiedziala ze to nie zadna skaza bialkowa tylko liszajec zakazny :/ gdyz maly ma zmiany tylko na buzi a nie na calym ciele. Przepisala nam masc z antybiotykiem i kazala robic oklady z oceniseptu. Robilismy testy alergiczne - nic nie wyszlo.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Biedronka moja Marysia miala jako 2 latka. Smarowalam wlasnie mascia z antybiotykiem plus dostala syrop antywirusowy i po tygodniu przeszlo
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    ogladalam ostatanio reportaz o trujacych ubraniach. wszyscy szukaja alergenow i trucizn w pozywieniu, a tam mowili, ze to czym sa nasaczone ubrania znanych sieciowek jest rakotworcze i wywoluje egzemy i alergie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Wcale mnie to nie dziwi, czytałam kiedyś, że jakość bawełny stale spada, bo uprawy są traktowane tonami pestycydów i innych środków, żeby wycisnąć z nich jak najwięcej. Uważa się, że dla dzieci najbezpieczniej kupować ubrania używane, bo nowe trzeba by prać kilkanaście razy zanim wypłucze się z nich cały syf.
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Ale w sieciowkach mozna kupic tez ubrania z bawelny ekologicznej/orgnicznej, sa oznaczone na metce.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 21st 2016 zmieniony
     permalink
    No ok, ale jaki procent oferty to jest? Zdecydowana większość ubrań jest szyta ze "zwykłej" bawełny.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    ta bawelna ekologiczna tez jest nasaczona syfem
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Hydro, chodzi mi o to, ze jak ktos chce, to znajdzie cos dla siebie ekologicznego:)
    --
    Ewa, a skad takie informacje?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    https://www.youtube.com/watch?v=v3P4wVIuU4s

    Treść doklejona: 21.06.16 10:47
    ja tam nie wiem, ale cos w tym musi byc, skoro zadna z sieciowek nie chce sie wypowiadac, glowe w piasek chowaja.
    juz pomiajajc fakt, ze takie koszulki kosztuja 2 dolary. a u nas je sprzedaja za minimum 50 zl. ja rozumiem, ze transport, ze musza cos zarobic ale dla mnie masakra
    az sie nie chce kupowac
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Filmik obejrze potem.
    Teraz tylko napisze, ze z tego co kojarze to koszulki w takim hm sa tansze niz 50 zl. Reserved na tez swoja linie z organicznej bawelny i rzeczy sa niedrogie, taki t shirt chyba 20-30 zl.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Agatella: Hydro, chodzi mi o to, ze jak ktos chce, to znajdzie cos dla siebie ekologicznego:)


    Wiem, ale wybór znacznie mniejszy. Chociaż, jeśli przyjąć, że najlepsze dla zdrowia są używane ciuchy z lumpeksów, to wcale nie jest tak źle z wyborem, przynajmniej jakieś oryginalne rzeczy można wyhaczyć ;)

    Pozostaje jeszcze kwestia tego, ile napis "ekologiczne" czy "organiczne" ma wspólnego z rzeczywistością. Takie mamy czasy, że nawet certyfikaty można sobie kupić, skąd mam wiedzieć, które są wiarygodne, a które nie?
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 21st 2016 zmieniony
     permalink
    Wybor niewielki, ale wypdaje mi sie ze jest tego coraz wiecej, wzrasta swiadomosc konsumentow i sieciowki to widza:)
    --
    Co do lumpkow, to nie kazdy lubi. Ja np. jako nastolatka lubilam, a teraz sobie nie wyobrazam. Te 20 lat temu nie bylo tylu sklepow plus braki finansowe zmuszaly mnie do takich zakupow. Teraz zupelnie sobie nie wyobrazam. Zreszta nie tylko lumpeksy, ale takze w ogole uzywane rzeczy np. z allegro. Ale jak ktos lubi to super, popieram:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Agatella, jak przyjmowałam dostawy w H&M to nie ważne było czy zwykła bawełna czy organiczna. obie śmierdziały tak samo....
    nam dermatolog, kiedy mieliśmy problemy ze skórą u Młodej, zalecała ubrania jasne, żeby miały jak najmniej barwnika, który bardzo uczula.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Elfika, ubrania w ciucholandach tez smierdza ;)
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Agatella, to jest taki specyficzny "zapach" chemikaliów. ...jak otwiera się taki boks z ciuchami to dostajesz powiew prosto w nos. Jednak szybko się ulatnia ten smród.
    u nas te z bawełny eco nie smierdzialy wcale. Ale reszta. ....
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 21st 2016 zmieniony
     permalink
    A te rzeczy w ciuchlandach nie są traktowane chemią czasem?
    Ja do dziś pamiętam ten zapach tych ciuchów, nie raz utrzymujący się delikatnie nawet po praniu. No chyba że to jakieś stare dzieje ;)

    Treść doklejona: 21.06.16 16:09
    moya212: u nas te z bawełny eco nie smierdzialy wcale.

    a o jakiejfirmie mówisz? h&m?
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Tak ,o h&m.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    O widzisz, to super, bo ja tam lubię tą eco bawełnę, bo jest dobra gatunkowo :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Ciuchy w lumpie na pewno poddaje się dezynfekcji. Trzeba by się w sumie zastanowić co jest gorsze - środki dezynfekujące czy pestycydy.

    Agatella: Ja do dziś pamiętam ten zapach tych ciuchów, nie raz utrzymujący się delikatnie nawet po praniu. No chyba że to jakieś stare dzieje ;)


    To chyba zależy gdzie. Jest wiele takich lumpeksów, gdzie ubrania nie mają żadnego przykrego zapachu.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    _hydro_: To chyba zależy gdzie. Jest wiele takich lumpeksów, gdzie ubrania nie mają żadnego przykrego zapachu.

    dokładnie. szczególnie w takich, gdzie rzeczy są na wieszakach, a nie skotłowane w szmizjerce -nie trawię tej 'sieciówki'.
    moja kumpela przez 3 lata prowadziła taki sklep i wszystkie rzeczy u niej były prane.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    ja kupuje z BIO bawelny w C&A, nie wiem ile w tym bio jest bio ale jakosciowo wydaja mi sie rzeczy porzadniejsze


    a co do alergii to juz koeljny lekarz powiedzial mi ze niestety jednak dieta, dieta i jeszcze raz dieta jako jedyna jest w stanie "wyeliminowac" problemy skorne
    po wakacjach wybieram sie do homeo ktory specjalizuje sie w laergiach i wlasnie diete ustawia; jego pacjenci sa zachwyceni bo rezultaty sa dlugotrwale
  7.  permalink
    Monia a pamietasz moze nazwe tego syropu antywirusowego?
    Kurcze, myslalam ze moje dziecko ma azs badz skaze bialkowa a tu liszajec zakazny.
    Teraz juz wiem dlaczego nawet najlepsze kremy nic nie pomagaly :(
    -- ,
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 21st 2016
     permalink
    Wiesz co ona chyba groprinosin wtedy dostała
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    biedronka28: Kurcze, myslalam ze moje dziecko ma azs badz skaze bialkowa a tu liszajec zakazny.

    Pod warunkiem, że dobrze to zdignozowała.
    U nas zanim się okazała skaza też była jakaś wrusówka orzeczona..
  8.  permalink
    Agatella, no mam nadzieję że trafiła w diagnozę......
    Tak rozmyślam dalej, czy jakby to była rzeczywiście skaza białkowa to czy nie byłaby ona na całym ciele?
    Bo mały ma tylko te zmiany na buzi.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 22nd 2016
     permalink
    U nas byly na zgieciach kolan zmiany..
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeJul 20th 2016
     permalink
    czy któraś z Was stosowała mokre bądź suche opatrunki u dzieci? np. Comfifast ?
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 6th 2016
     permalink
    Słyszałyście o alergii na cynamon? Podałam dzieciom płatki cynamonowe i Wojtek momentalnie dostał czerwonych plam wokół ust i na policzkach.
    Pomyślałam, że to od płatków, że pewnie jakieś dodatki śmieciowe itd. Na szczęście dzieci z wielką chęcią przerzuciły się na ekspandowany orkisz do mleka :bigsmile:
    A wczoraj miały leniwe pierogi z cynamonem i znowu- czerwone plamy. Czyli musi być cynamon.
    żłobek już uprzedziłam.
    Ciekawe, czy wyrośnie.
    Swoja droga niby nietolerancja mleka nam przeszła, ale znów się pojawiają suche policzki, plamy na skroniach. Jakoś czas temu miał wysypkę na całym ciele. Przeszła po fenistilu.
    Szukam potencjalnych winowajców, ale przy żłobkowym żywieniu to nie takie proste...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 6th 2016
     permalink
    karolciat, cynamon jak najbardziej może uczulać.
  9.  permalink
    Dziewczyny, moj maly ma chyba azs, sama juz nie wiem.....kazdy lekarz stawia inna diagnoze.
    Synek ma nadkazona skore czyli bakterie, nijak nie mozemy sie jej pozbyc. Stosowalismy antybiotyki na skore i doustnie, nie wiem juz co robic :( malemu buzia ropieje, wydobywa sie taki zolty plyn. W szpitalu kazali dodawac milton ( srodek odkazajacy - cos w rodzaju bleach) nie wiem co dalej..... Stosowalismy rowniez srebro koloidalne ale rowniez nie pomoglo.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    A sól Bocheńska do kąpieli??? U nas działa cuda... Bałam się, że będzie szczypać w kąpieli, bo to jednak sól, ale wsypywałam po troszku... ładnie odkaziło i zagoiło...

    Nawet jak po zabiegu stulejki zaczęło mu się tam babrać, goić nie chciało to ta sól nam mega pomogła...
    --
  10.  permalink
    Else a gdzie mozna kupic taka sol? W aptekach?
    Jejciu i to na ropiejace policzka mozna?
    -- ,
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Biedronka a wykaz robiliscie z tych zmian?
    U nas tez maści z antybiotykiem i przeciwgrzybiczne nie pomagają
    Dziala wysuszenie
    U nas sprawdza sie super puder plynny wysuszajacy bez recepty
    Smaruje 2 razy dziennie, kapiele w nadmanganianie potasu krotkie tak aby nie zmyc tej zawiesiny białej, delikatne osuszenie i znow smarowanie
    Jak skóra sie zluszczy i wszystko zejdzie to wtedy nawilzamy skore
    Teraz sprawdza sie la-roche posay lipikar ap+

    Treść doklejona: 22.10.16 22:39
    Aaa jeszcze do kapieli dodaje sode lub sol himalajska
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 22nd 2016
     permalink
    Biedronka, ja juz byłam tak zdesperowana, że po prostu spróbowałam, bo ile mozna. pomogło... Sól kupowałam w aptece.
    Ale fakt... Wymaz warto zrobić...

    Ogólnie sól bocheńska jest na AZS między innymi.
    --
  11.  permalink
    U nas wysuszenie dzialalo tylko na chwile.
    Daga, a ta soda na co? Do kapieli?
    Sol himalajska mam w domu, do kapieli ja mozna i na te ropiejace zmiany?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2016
     permalink
    Biedronka, a jest szansa, że zrobisz ten wymaz z tych ran?
    Bo może warto zobaczyć co to jest...
    Te wszelkie sole, mysle, że można, ale naprawdę dosypywać stopniowo, bo sól na rany szczypie... Z drugiej strony działa odkażająco, bakteriobójczo... Ja nie wiem czy są jakieś przeciwwskazania, bo tak jak pisałam w kacie desperacji po prostu spróbowałam...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.