Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja brałam teraz pierwszy cykl duphaston zamiast luteiny i podczas brania luteiny strasznie mnie bolały piersi przed okresem a po duphastonie w ogóle mnie nie bolą, i wręcz przeciwnie są jakby "delikatniejsze" .... więc mam na odwrót niż Ty kasia :)
  2.  permalink
    Piersi nie bolą mnie w cale tylko są strasznie nabrzmiałe , wręcz tak jak by były nadmuchane , takie pełne .
    •  
      CommentAuthormrovka
    • CommentTimeMar 8th 2013
     permalink
    mena_89 - ja na Twoim miejscu niezwłocznie zrobiłabym betę

    ka_milka - smutne to bardzo, że straciłaś Maleństwo w tak zaawansowanej ciąży...Przykro mi. Nie umiem Ci doradzić odnośnie progesteronu w ciąży. Może warto skonsultować temat z innym lekarzem? Czasem warto zrobić mały lekarski "skok w bok" - ktoś spojrzy na Ciebie świeżym okiem :)
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    kasia200kh każda z nas inaczej reaguje na działanie hormonów, ja brałam zarówno Duphaston, jak i Luteinę (zamiennie - zmieniał mi to mój lekarz) i zarówno przy jednym, jak i drugim leku, zawsze miałam nabrzmiałe piersi, fakt, że przy Luteinie bardziej bolesne. Myślę, że to uczucie powoduje właśnie progesteron. W poprzednim cyklu miałam przerwę w lekach i również moje piersi w drugiej fazie cyklu były nabrzmiałe, obolałe i gorące. Z pewnością nie jest to powód do zmartwień.
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    duphaston pomógł mi w dawce 3x1 zajść w ciąże:))) :wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthoramarena
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam takie pytanie. Biorę Duphaston ponieważ mam plamienia, a czasem wręcz krwawienia po owulacji, które ciągną się aż do @ Stwierdzono gwałtowne spadki estrogenu i niedobór progesteronu w drugiej fazie.O dzidzię staramy się 9 cykli. Ginka przepisuje mi duphka zawsze po monitoringu, ale że w tym cyklu stwierdziliśmy, ze luzujemy (ponieważ w kolejnym jestem umówiona na hsg) to nie poszłam na monitoring. Moje owulacje są książkowe i zwykle wypadają w 14 dc. Staranka w tym cyklu oczywiście były. Dziś 20 dc, a ja nie dostałam żadnego krwawienia, nie licząc małej bladoróżowej plamki wczoraj rano. W związku z tym mam pytanie, czy jeśli nie biorę duphka a jednak udało się (odpukać ;) ) to jest nadal możliwość, że bez suplementacji ewentualna ciąża się nei utrzyma ? Czy lepiej jest wziąć dupkha teraz na wszelki wypadek czy wierzyć, że skoro nie ma plamień to wszystko wreszcie jest w porządku ? Sama już nie wiem, a boje się, że jeśli się udało bez progesteronu nic z tego nie będzie i tak :(
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    amarena nie pocieszę Cię, mam zdiagnozowaną niedomogę. W poprzednim cyklu zaryzykowałam bez luteiny, beta pozytywna ale zaczęła plamić, a potem krwawić i ciąża się nie utrzymała. W tym cyklu wzięłam już luteinę, znowu dwie kreski i już jestem w 9tc. U mnie cudów nie ma, bez luteiny nie jestem w stanie utrzymać ciąży, więc radziłabym nie kombinować. Trzymam kciuki, żeby się udało
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoramarena
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Minia, dziękuję za szybką odpowiedź. No nie pocieszyłaś mnie :wink: ale za to wiem, żeby szybko reagować. Nie wiem tyko, czy 20 dc to nie będzie za późno (przy 28 dniowych cyklach).
    •  
      CommentAuthorMinia85
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Ja zawsze zaczynam 3 dni po owulacji brać luteinę. Myślę, że lepiej późno niż wcale
    --
    •  
      CommentAuthoramarena
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Tak jak piszesz lepiej późno niż wcale, tylko boje się czy aby zdąży zadziałać, choć teoretycznie powinien do pierwszej tabletki. Owulkę miałam najprawdopodobniej w 14dc, więc już jest 6 dni po. Ale wezmę dzisiaj i najwyżej skontaktuje się z ginką.
    • CommentAuthorgrann
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Ja mam pytanie odnosnie duphastonu w ciazy. w 4 tc lekarz przepisal mi dwa opakowania abym brala 3x1 z powodu poronienia zagrazajacego. tabletek starczy mi na 13 dni a wizyte mam za 21 czy nie zostanie wywolane poronienie jak przerwane zostanie podawanie progesteronu na tak wczesnym etapie ciazy? zastanawiam czy czy nie brac 2x1 zeby mi wystarczylo tabletek do nastepnej wizyty?
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMar 29th 2013
     permalink
    hej dziewczyny ja zaczynam pierwszy raz brac dufaston od jutra :)
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeApr 4th 2013 zmieniony
     permalink
    grann przy pozytywnym teście absolutnie nie wolno odstawiać progesteronu, bo poronienie będzie murowane (piszę z własnego doświadczenia!!).. załatw sobie po prostu jeszcze jedno opakowanie.. mi przepisał zwykły internista jak potrzebowałam..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorNataliaa1987
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja też go brałam... :bigsmile: pomógł mi ale niestety nie wiedziałam że już jestem w ciąży i przy dużym wysiłku w pracy poroniłam..... :sad: teraz znów staramy się o dzidziusia tez je biorę i zobaczymy co czas pokaże.... nic mi po nich nie jest :) Pozdrawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Witajcie, krotko opisze co i jak:
    od 3 lat brałam tabletki anty, w zeszłym roku w styczniu odstawiłam, ponieważ chciałam oczyścić organizm przed ciążą. Z mężem staramy się o dzidzie od grudnia, tzn "nie uważamy". Miesiączki miałam regularne cały rok, w styczniu 2013 miałam ostatnią miesiączkę która wypadłą w terminie, w lutym miałam jednodniowe plamienie. Poszłam do lekarza, zrobiłam wszystkie badania,ciąży brak, okazało się że mam za mało progesteronu. Lekarz przepisał mi duphaston na wywołanie miesiączki. Brałam 2x1 przez 10 dni.Teraz jestem 3 dzień po odstawieniu tabletek i nadal nie mam miesiączki. Zastanawiam się co i jak. Co do skutków ubocznych chyba nie mam nic, prócz tego, że dziś miałam zawroty głowy tyko nie wiem, czy od tabletek czy od pogody, i jestem ogólnie bardzo śpiąca.
    Kiedy mogę się spodziewać miesiączki? Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    z ta @ to róznie bywa jedne dziewczyny od razu dostaja inne po 2, 3 dniach a jeszcze inne dopiero po tygodniu ....
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    Dorcia84 tak jak napisala zuzanka79 u kazdej dziewczyny @ przychodzi roznie. Ja najdluzej po dupku czekalam 9dni, najkrocej 2 dni.
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    dzieki dziewczyny :) Panikowałam, dziś rano się budzę a tu niespodzianka @ :D uFFFFF jak sie ciesze :) Ciekawe ile dni teraz bede miala....Zobaczymy :D
    --
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeApr 16th 2013
     permalink
    no widzisz:bigsmile: wszystko będzie dobrze trzymam kciuki
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Ja zaczęłam brać ten lek na podtrzymanie ciazy tz. Zaczynam brać od jutra. Nie plamie ani nic sie nie dzieje ale mam ciążę podwyższonego ryzyka. Ponieważ jestem po 2 pustych jajach plodowych a w chwili obecnej w 8 TC z trojaczkami. Do tej pory brałam Luteine i nie wiem czego mam sie spodziewać.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorklarka
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    kurczaki Hecate trojaczki, bedzie dobrze zycze szczesliwej i zdrowej ciazy:clap:
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Hecate, niesamowite - zdrówka i sił dla Ciebie i dzieci!
    --
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 1st 2013 zmieniony
     permalink
    Zobaczymy co przyniesie czas. Mam nadzieje ze będzie dobrze. I duphaston pomoże mi troszkę :bigsmile: Tylko strasznie drogi jest :sad:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    mi tam nie pomógł :neutral:
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Widzicie ja po prostu jestem po 2 pustych jajach i tylko dlatego mi go przepisano.Nie plamię ani nic w tym guście no i brałam Bromergon na zbicie prolaktyny.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    My sie z mężem śmiejemy ze jednak dzieciaczki zdecydowały ze chcą mieć takich rodziców i wróciły razem z nowa nadzieja :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    • CommentAuthorpiloytka
    • CommentTimeMay 4th 2013
     permalink
    Hej, mam pytanie... od lipca 2012 biorę dupka z powodu PCO i nawracających torbieli. Cykl skrócił mi się z 31 do 28 dni. 3 cykl staram się o dziecko. W 1 cyklu starań @ miałam normalnie po 28 dniach, w 2 cyklu starań dostałam po raz pierwszy na dupku po 25 dniach a teraz jest 3 cykl a okresu nie mam (ostatni 5 kwiecień). Czy po jakimś czasie brania duphastonu cykl Wam się tak trochę rozregulował? Testowałam w czw i był ujemy. Trochę mnie to dziwi, bo mialam 7 czy 8 cykli co 28 dni a teraz jakoś tak dziwnie...
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 5th 2013
     permalink
    Czy wam po dopku tez tak niedobrze jak mi ??? Dopóki nie wezmę tabl jest wszystko ok a po pól godzinie od wzięcia tabl jest mi niedobrze i słabo.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeMay 5th 2013
     permalink
    ja miałam też okropne mdlości
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    To widzę ze nie tylko na mnie tak działa :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    ja czuję się bardzo dobrze na dupku.. a biorę dawkę 3x1.. plus luteina 2x2, pozdrawiam Was :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 6th 2013
     permalink
    Strasznie dużo bierzesz :shocked: progesteronu to już na ful masz:bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    no dokładnie :) ale dzięki Bogu nic mi nie jest ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    Ja dopka biorę 2x1 ale zle sie po nim czuje. Muszę niestety. Mam nadzieje ze pomoże moim groszką.
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 7th 2013
     permalink
    na pewno nie zaszkodzi :* trzymam za Was mocno, mocno kciuki!!! my dobijamy z dupkiem 20 tc :):wink:
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorMadii77
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    hecate napisz do mnie jestem mamą trojaczków:)
    •  
      CommentAuthordorcia84
    • CommentTimeJun 2nd 2013
     permalink
    3 miesiąc biorę duphaston i nic :( ciąży jak nie było tak nie ma :( Wiem, że te 3 miesiące to nie długi czas ale już tak liczyłam, że się uda :( A wy dziewczyny po jakim czasie zaszłyście w ciążę??
    --
    •  
      CommentAuthorkasiektg
    • CommentTimeJun 2nd 2013
     permalink
    Dorcia, a z jakiego powodu bierzesz duphaston? U mnie bylo tak, ze mialam krwawienia miedz owu a @, i dlatego bralam, ale w tym cylku co zaszlam bylo bez duphastonu. W sumie problemy z zajsciem mialy inne podloze. Zreszta tu w Niemczech jest inne podejscie do duphastonu,nawet na ulotce sa inne wskazania niz w polskiej. Tu stosuje sie na utrzymanie Urogest, ale tylko w szczegolnych wskazaniach- to naturalna wersja tego hormonu, w przeciwienstwie do duphastonu, ktory jest syntetyczny.

    Treść doklejona: 03.06.13 00:08
    p.s. a zaszlam w 14 cyklu staran, w tym byl to 7 z koleji bez duphastonu. Tylko jak pisalam, byly dodatkowe problemy, wiec dlugoscia moich staran sie nie sugeruj:-)
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    dorcia póki co się nie udało... 3 lata starań
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    Ja znów na luteine przeszłam ze względów finansowych :((
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    ja teraz mam duphaston, wcześniej zawsze luteinę... Cena jest zdecydowanie za wysoka!
    Z drugiej strony czego nie robi się dla "dobra sprawy"
    Dziewczyny, dostajecie okres w trakcie brania duphastonu czy dopiero po odstawieniu??
    --
    • CommentAuthorakimon
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    Hej kobitki :) ja również brałam duphaston 3 lata, czy pomógł hmm ciężko mi powiedzieć, okres po nim dostawałam ale w ciąże nie zaszłam.
    Zmieniłam lekarza i on kazał mi odstawić duphaston, powiedział, że bez dokładnych badań nie powinno się go brać. Co prawda podnosi stężenie progesteronu i powoduje wywołanie okresu, jednak jeżeli macie cykle bezowulacyjne to nie pomoże dostać owulacji. Niski progesteron jak mi tłumaczył lekarz może mieć wiele przyczyn a duphaston nie będzie dobrym lekiem jeśli postawi się błędną diagnozę. Mi zrobiono badanie krwi właśnie na progesteron prolaktyne i hormony tarczycy wszystkie z wyjątkiem progesteronu wyszły dobrze i tak przez trzy lata dostawałam dupka. Nie mogąc zajść w ciąże zmieniałam lekarzy którzy powtarzali te same badania i nic innego nie stwierdzali, później okazało się że mam cykle bez owulacyjne (sama zaczęłam robić testy owulacyjne) jak się okazało, że jest brak owulacji przepisali mi clo, który też nie pomógł bo nadal nie zrobiono badań. Kolejna zmiana lekarza i dokładne badania już wiem, że nie tylko progesteron jest za niski ale również błędny wynik prolaktyny po obciążeniu i stężenie testosteronu (wizyta 19 czerwca). Polecam Wam również wysłać waszych mężczyzn na badania nasienia (jeśli przez jakiś czas się nie udaje zajść w ciąże). Po długich a ciężkich mój m poszedł i niestety u nas problem się skumulował, jego plemniki są bardzo leniwe i nie chcę się ruszać ale podobno 3 miesiące kuracji i ma być dobrze. W każdym bądź razie jestem dobrej myśli...
    Nie piszę tego po to by was zniechęcać do duphastonu, ale moim zdaniem jeśli nie przynosi oczekiwanych efektów po pewnym czasie trzeba nudzić lekarza o dokładniejsze badania a nie truć się tą drogą chemią

    lija okres dostaniesz po odstawieniu duphastonu ( najczęściej do tygodnia czasu)
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    Ja brałam ma podtrzymanie lekarz mi powiedział ze to to samo co luteina, więc biorę luteine ze względu na cenę. :bigsmile:
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthoraslonko25
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    Witam serdecznie :)
    Mam do was pytanie czy zastrzyk z pregnylu i duphaston mogą sfałszować wynik progesteronu ? dzisiaj odebrałam wynik badania i mi wyszedł dość wysoki i zastanawiam się co to może znaczyć .
    Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    Duphaston to progesteron, więc robienie badanie na progesteron biorąc duphaston raczej nie ma sensu. Chyba, ze miałaś sprawdzić czy dana dawka jest dla Ciebie wystarczająca :)
    --
    •  
      CommentAuthoraslonko25
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    oo to pięknie to ciekawe czemu dr dała mi skierowanie :) :)
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    aslonko25 kiedy zaczęłaś brać duphaston?
    Powinno się brać po owu, zazwyczaj 3 dni skoku.
    Ja robiłam w 18dc, 19dc miałam wyniki i wtedy zaczęłam brać duphaston 2x1.
    Jutro idę do ginki i zobaczymy czy coś pomogło...
    --
    •  
      CommentAuthoraslonko25
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    w 12 dn cyklu miałam 2 pęcherzyki dostałam pregnyl i 15 dn cyklu byłam na monitoringu i od tego dnia miałam brać dupka a 7 dni przed spodziewaną @ miałam zrobić progesteron i wyszedł mi 50 pewnie przez tego dupka :) za tydzień mam wizytę więc wszystko będę wiedziała :)
    Lija mam nadzieję że pomogło trzymam mocno kciuki tylko nie dziękuj :)
    •  
      CommentAuthorlija
    • CommentTimeJun 3rd 2013
     permalink
    ja też za Ciebie kciukam :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJun 4th 2013
     permalink
    dorcia84: 3 miesiąc biorę duphaston i nic :( ciąży jak nie było tak nie ma :( Wiem, że te 3 miesiące to nie długi czas ale już tak liczyłam, że się uda :( A wy dziewczyny po jakim czasie zaszłyście w ciążę??


    po 3,5 roku starań doczekaliśmy się cudu... a po 6 cyklach z duphastonem 3x1 i luteiną 2x2 (oczywiście po uregulowaniu innych dolegliwości typu tarczyca, ednometrioza itp. itd. :)
    powodzenia, naprawdę warto latami czekać na taki cud :)))))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.