Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Witam,
    niedawno zrobiłam test ciążowy i zobaczyłam dwie kreski, po tygodniu zrobiłam drugi i był również pozytywny. Byłam u ginekologa i zapisał mi Duphaston 10mg 2 razy dziennie. Dodam, że pierwszą ciążę poroniłam w styczniu w 12 tc - dzidziuś umarł około 4 tc. Teraz, po 4 miesiącach prób i płaczu, jestem w ciąży w 6 tygodniu i płaczę ze szczęścia i ze strachu, bo nie wiem, czy te tabletki na podtrzymanie mi pomogą...

    I tutaj mam pytania do Was, Drogie Forumowiczki,
    czy po Dupku czułyście się gorzej niż przed zażywaniem go, i jak długo będę musiała go stosować?
    --
    •  
      CommentAuthorAiJia
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    goska22 - Wydaje mi się, że po duphastonie mam większe mdłości, zażywam go od tygodnia i czuję, że się nasiliły.

    Biorę duphaston (2 razy dziennie po 1 tabl.) od tygodnia z powodu niskiego progresteronu (7 tydzień ciąży) i zastanawiam się ile potrzeba czasu, żeby wzrósł. U mnie przez tydzień z 10.60 na 10.82 ug/L.
    Czy któraś z Was też miała tak małe przyrosty?
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    goska22 ja bralam duphaston ale tylko przez tydzien z powodu krwiaka i czulam sie po nim zle.
    piersi mocno bolaly,mialam strazne nudnosci i wymiotowalam.
    Jak wrocilam z PL to moja gin kazala zwiekszyc Utrogestan a odstawic dupka,czulam sie lepiej choc nadal mialam nudnosci i lykalam go do 12tc.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthorKasiaT86
    • CommentTimeMay 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja już sama nie wiem, jak mam brać ten duphaston :-/ Przeczytałam całe to forum i nie wiem. Lekarz kazał mi brać od 16 dc do 25 dc a tutaj często dziewczyny piszecie że od 3-go dnia skoku temp.
    Ja mierze temp. dopiero 2 cykl i jestem jeszcze trochę laikiem w odczytywaniu tego. Jakbyście mogły mi poradzić kiedy mam ten 3 dzień skoku bo w sumie ta temp. to mi skacze jak chce :)
    11dc - 13dc temp. 36,5
    14dc temp. 36,6
    15dc temp 36,7
    16dc temp 36,9
    17dc temp 36,9
    18dc temp 37,0
    19dc temp 36,9
    20dc temp 36,7
    21dc - 23dc temp 37,0
    24dc temp 36,9
    25dc temp 36,7
    26dc - 27 dc 36,6
    28dc miesiączka

    No i nie wiem czy ten "skok" jest od 16dc a później spada i znowu wzrasta czy od 21 dc i utrzymuje się 3 dni.
    Dodam że duphaston biorę 2 miesiąc, powód - nieregularne miesiączki i problem z zajściem w ciąże.
    • CommentAuthorMałaMi80
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny. Ja brałam ten lek od ok. 7 tc. Zaprzestałam wg zaleceń lekarza w 21 tc. Różnie się czułam, bolał mnie bardzo brzuch itp ale wcale nie powiedziane, że to z powodu zażywania duphastonu. Teraz zaczynam 30 tc. Nie wiem jakby sie to skończyło gdyby nie ten lek. Więc dziewczyny zaufajcie swoim lekarzom:)

    Treść doklejona: 09.05.12 18:09
    I jeszcze oddam, że lek odstawiałam stopniowo.
    --
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeMay 14th 2012
     permalink
    Witam się ponownie,
    biorę teraz duphaston 3 x 1. Ginekolog zwiększył mi dawkę do trzech tabletek z powodu nadżerki, którą u mnie wyczuł.

    Nie mam po nim żadnych objawów oprócz tego, że potęguje moje mdłości. Przed braniem go mdłości miałam słabe, a teraz uchu.... Lepiej nie mówić... Ale cieszę się, że nie wymiotuję, bo to prowadzi do odwodnienia i anemii. A po drugie cieszę się, bo jak mdli to ciąża zdrowa. :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Dziękuję za wszystkie wpisy. Pozdrawiam. :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Witam,
    Duphaston biorę od 22 maja czyli od 16 dc. Ginekolog kazała brać po 1 tabletce przez 10 dni. Nie odczuwam żadnych efektów ubocznych. Biorę także diostinex po 1/4 tabletki raz w tygodniu. Wszytko na pojawienie się pęcherzyka. Do kontroli mam się zgłosić po 2 cyklach.
    • CommentAuthoranushka20
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    hej dziewczyny
    od wielu lat zmagam się z problemem braku miesiączek , nawet po kilka miesięcy. Zaczęłam przyjmować duphaston na wyregulowanie cyklu i byc moze dzidziusia :D Mam brać od 16dc przez 10 dni. I teraz pytanko: wzięłam 16dc 1 tabl i już 17 dc dostałam @, mam brać przez te 10 dni czy odstawić i zaczekać do następnego 16dc ??
    P.S. Oczywiście mam zdiagnozowany zespol policystycznych jajnikow i umieram ze strachu, że nie zajdę w ciążę. Czy któraś miała taki sam problem i udało się zajść? Help ;]
    •  
      CommentAuthormilka88
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    witam, pierwszy raz brałam duphostan zeby torbiel znikneła, w 6 dniu brania na usg okazalo sie ze torbiel dalej jest, wiec lekaz stwierdzil ze nie mam sensu brac duphostanu i moge przyspieszyc sobie miesiaczke bo od nowego cyklu przepisal mi tabletki anty;/ Skonczyłam brać w 6 dniu 21dc a w 26dc dostałam plamienia przez dwa dni i na tym koniec? Normalne że jest taki "okres" po duphostanie?
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 31st 2012
     permalink
    Anty wyleczą torbiel? W jakim czasie?
    --
  2.  permalink
    Dzień dobry :)
    Jestem nowa na forum więc trochę napiszę o sobie... Mam 25 lat staram się z mężem o dziecko od lipca 2011r jak na razie nic.. ostatnią miesiączkę miałam 16.04 moje cykle trwają średnio 27-33 dni byłam u ginekologa miałam robione USG dopochwowe i ciąży nie stwierdzono więc dostałam duphaston lekarz mi powiedział że mam brać 7 dni po 2 tabletko dzisiaj mija 8 dnień po odstawieniu leku i nadal nie mam okresu czy nadal czekać na okres czy iść do lekarza lekarka mi powiedziałą ze średnio 3 dni po odstawieniu powinnam dostać miesiączkę czy wy miałyście podobną sytuacje bardzo prosze o odp.
    Mam nadzieję ze czasami mogę do was zajrzeć i coś napisać:)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Kruszynko, powtórz test, a najlepiej zrób z krwi. Na wczesnym etapie ciąży lekarz nie jest w stanie zobaczyć na USG czy jest zarodek.
    --
  3.  permalink
    akirka bardzo dziękuje za odp jeszcze trochę poczekam i jak miesiączka nie przyjdzie to zrobię test albo wybiorę się ponownie do lekarza .
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Hej,
    mam brać duphaston 2x1 od 16 do 25 dc w celu regulacji cyklu (cykle zwykle miałam średnio 32 dni, ale w ostatnim półroczu zdarzyły się trzy po średnio 47 dni). W każdym cyklu mam wyraźny skok tempki i 12-sto dniową fl. Do tego mam mieć monitoring, bo mam wiele pęcherzyków i nie wiadomo, czy jest owulka.

    Pytanie: czy któraś z was była w podobnej sytuacji i pomimo wzięcia dupka powiedzmy 4 dni przed skokiem ( a więc prawdopodobnie przed owulacją) - to miała skok tempki i do tego np. chodziła na monitoring i miała owulkę potwierdzoną.

    W internecie jest sporo o tym, że duphaston przed owulką ją hamuje, ja jednak zbadałam ulotki, bazy leków (polskie i angielskie) oraz potwierdziłam u endokrynologa, że on NIE HAMUJE.
    Nie mniej jednak chciałabym jaieś "żywe" przykłady:bigsmile:
    • CommentAuthorNiezalogowana (Justysia_q)
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Jak poprzedniczka, też jestem tu nowa, również od lipca 2011 staramy się, niestety bez skutku. Cykle u mnie są w miarę regularne trwają ok 34-35 dni. Początkowo miałam za wysoką prolaktynę, pomógł mi na to bromergon, jednak nadal nie było efektów :( Po monitoringu wyszło że owulacje mam ok 19 dc, ostatni @ miałam 20.06 od 4.07 mam przez 10 dni brać duphaston 2x1. Czy pomoże zobaczymy :( już powoli tracę nadzieję że się uda :(
    • CommentAuthorKasiaT86
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Nie wiem jak to jest z tym dokładnie. Często tu czytałam na forum że on hamuję owulacje. Opiszę Ci w skrócie mój przypadek. Staraliśmy się długo o dzidziusia około 9 miesięcy i nic. Gin przepisał mi duphaston od 16 dc do 25 dc. I tak brałam przez 2 cykle i w ciąże niestety nie zaszłam. Trafiłam na to forum i wyczytałam że duphaston powinno się brać od 3 dnia wyższych temperatur i tak też zrobiłam, i co? jestem w 7 tyg. ciąży. Owulacje miałam około 21dnia cyklu a nie w 16 dniu cyklu. Więc wywnioskowałam że u mnie duphaston zatrzymał owulację ale to jest tylko taki mój osobisty wniosek :))
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Od 3 dnia po skoku się bierze dla wspomożenia ciałka żółtego. A ja mam brać na regulację cyklu. Cały czas się waham..
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    ja też zaliczam się do nowobiorących duphaston, więc zwracam się do dziewczyn z doświadczeniem w tym względzie: czy duphaston powoduje wzrost wagi ciała?
    bo nie wiem, czy mój przerośnięty brzuszek to efekt dupka czy nadmiaru jedzenia ...
    • CommentAuthordagam
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    do KasiaT86: Przede wszystkim GRATULACJE!! powiedz, jak długo brałaś Duphaston? tzn. od 3 dnia wyższych temperatur, do którego dnia cylklu?
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Pytanie tylko czy branie go przez dwa cykle od 16 do 25 dc nie pomogło w tym trzecim udanym :)
    • CommentAuthordagam
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    no właśnie, o to chodzi, dlatego pytam.. a więc do 25dc?
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Z tego co ja zrozumiałam, to w pierwszych dwóch cyklach brała 16-25, bez względu na owulkę - czy się pojawi czy nie. Mnie czeka to samo. A w trzecim cyklu wzięła dopiero po skoku, czyli zapewne po 21 dc. I teraz zagadka, czy udało się zajść, bo wzięła dupka po skoku, czy też dlatego, że wcześniejsze dwa cykle uregulowała sobie coś tam, nawet kosztem zahamowania owulki :wink:
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJun 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny wczoraj udało mi się kupić duphaston w SuperPharm za 22pln za opakowanie. W moim mieście standardowo płaciłam 40-45pln. Może komuś się przyda informacja.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Hehe, ja wczoraj też kupiłam w SupherPharmie za ok 20 zł :)
    •  
      CommentAuthorbaribal
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    ja kupowałam za 33 zł.
    ale jak z tym tyciem po duphastonie???
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    na ulotce pisze, że nie ma wpływu..
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    hej dziewczyny,
    pozwole sobie wkleic kilka slow o duphastonie z naszej 28dniowej bazy wiedzy :
    " Duphaston to lek hormonalny, którego substancją czynną jest dydrogesteron, syntetyczny analog progesteronu (1 tabletka zawiera 10 mg dydrogesteronu).
    Charakteryzuje się mniejszą liczbą działań ubocznych niż inne leki hormonalne. Nie wpływa m.in. na masę ciała, ciśnienie tętnicze krwi.
    Podstawowe, wybiórcze działanie Duphastonu:
    I.wspomaga działanie progesteronu, jakby podnosi jego poziom,
    II.wywołuje przemianę wydzielniczą śluzówki macicy (endometrium). Ułatwia więc implantację zarodka w macicy.

    Dwa działania typowe dla progesteronu nie zachodzą dla Duphastonu:

    Duphaston w małej dawce nie powoduje zahamowania owulacji, powinien być jednak podawany przy planowanej ciąży dopiero po stwierdzeniu jajeczkowania, aby nie utrudniać zapłodnienia. Ustalono jednak, że blokowanie owulacji następuje przy dawce przekraczającej 30 mg na dobę [patrz artykuł J. Tomaszewskiego i W. Baranowskiego].

    Duphaston nie ma działania termogennego (nie podwyższa temperatury ciała). "

    Jakby ktoras chciala doczytac, to pelny opis znajduje sie w bazie wiedzy 28dni. ------> ABC progesteronu i duphastonu.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Moya czytałam już to.. Szkoda, że nie ma więcej użytkowniczek, które same brały i znają rezultat z autopsji..

    moya212: aby nie utrudniać zapłodnienia


    co to znaczy nie utrudniać zapłodnienia??
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Progesteron zagęszcza śluz zamyka szyjkę. To co obserwujesz w III fazie cyklu to efekt działania progesteronu wydzielanego z ciałka żółtego. Na tym opiera się skuteczność odkładania w III fazie, bo wtedy nie dochodzi do kolejnej owulacji (ta zachodzi pod wpływem wysokiego poziomu estrogenów). Zauważ, że po owulacji zachodzą zmiany czasowo sprawiające, że jesteś niepłodna - tak działa progesteron. Dydrogesteron, jako pochodna syntetyczna progesteronu ma działanie takie samo, ale bez działań niepożądanych (zatrzymanie wody, przyrost masy ciała). Na tym równiez opiera się działanie antykoncepcyjne pigułek i pigułki awaryjnej.
    30mg to trzy tabletki duphastonu, co jest przeciętną dawką dzienną tego leku. Zatem niewłaściwie uzyty z powodzeniem może zahamować owulację.
    Brałam cztery cykle, masa ciała ani drgnęła.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 28th 2012
     permalink
    Ja mam brać 2 x 1 czyli 20 mg. No nic, pozostaje liczyć, że owulka przyjdzie przed 16 dc i problemu nie będzie..
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Ja brałam od 3 dnia po skoku, a przegrzebałam najpierw net, żeby właśnie to ustalić:)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Dziewczyny ja brałam dupka trzy cykle po poronieniu na uregulowanie cyklu.
    Pierwszy 28 dni,drugi 34 a w trzeci ujrzałam dwie kreseczki.
    W trzeci cyklu dupka wzięłam dzień przed owulką i brałam do pozytywnego testu.Póżniej ginka zmieniła na naturalny progesteron,gdyż uważa że dupek żle działa na płód.
    Do osób które pytają czy po dupku można przytyć :tak można to jeden ze skutków ubocznych.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Ginia, a te dwa pierwsze cykle to brałaś od 16 do 25 dc? I jak to się miało w tych cyklach do owulki/skoku tempki? Tzn. miałaś w ogóle? Czy były to dwa wykresy płaskie a w trzecim owulka i plusik ? Aha, i jakie miałaś cykle przed zaczęciem brania dupka względnie przed poronieniem?

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Przed zaczęciem brania dupka cykle miałam książkowe 28 dni,ale nie mierzyłam temperatury.Zaczęłam w cyklu w którym zaszłam w ciąże ale w 7tc zarodek obumarł i miałam poronienie samoistne.Moja gin przepisała mi dupka na uregulowanie cyklu bo przypuszczała że mogą być różne po poronieniu i wiedziała że szybko będę wracała do starań.Kazała brać dzień po tym jak będę czuła ból jaki występuje przy owulacji.Zaraz po poronieniu robiłam wykresy i mierzyłam tem.,robiłam testy ,więc dupka brałam dzień po pozytywnym teście.W cyklu w którym zaszłam stwierdziłam że chyba nie będzie owulki bo cykl się ciągnął i temperatura skakała więc wziełam rano dupka.Wieczorem coś mnie podkusiło i zrobiłam test owulacyjny,był na maksa pozytywny,ale leków nie odstawiłam.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Dzięki :)
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Jeśli będziesz tylko sugerowała się wyższą temperaturą to może być różnie.Tak miałam w drugim cyklu.Proponuję dodatkowo robić testy owulacyjne,wtedy masz większą pewność.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 29th 2012
     permalink
    Ehh, tylko niezrozumiała jest dla mnie jedna rzecz, ale wątpię, żeby ktoś umiał ją wyjaśnić. Otóż, czy branie dupka po skoku, który odbędzie się powiedzmy 22 dc, pomoże w regulacji cyklu, tj jego skróceniu z 35 dni do 28-29..
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    gina1511: czy po dupku można przytyć :tak można to jeden ze skutków ubocznych.


    Tu sie z Toba nie zgodze Gina; Duphaston nie wplywa na mase ciala.
    Cytuje : " Charakteryzuje się mniejszą liczbą działań ubocznych niż inne leki hormonalne. Nie wpływa m.in. na masę ciała, ciśnienie tętnicze krwi. "
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeJun 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Agatella: Ehh, tylko niezrozumiała jest dla mnie jedna rzecz, ale wątpię, żeby ktoś umiał ją wyjaśnić. Otóż, czy branie dupka po skoku, który odbędzie się powiedzmy 22 dc, pomoże w regulacji cyklu, tj jego skróceniu z 35 dni do 28-29..


    Ja miałam długie cykle >38 dni, jeśli starasz się, to lepiej brać od dnia- dwóch po przewidywanej owulce a nie wg ulotki. Może nie skróci sie pierwszy cykl (bo może się nawet wydłużyć gdyż @ pojawia się najczęściej dopiero kilka dni po odstawieniu), ale kolejne cykle powoli wracają do normy. U mnie objawy owulki (skok) pojawiały się coraz szybciej po prostu. Ciężko mi natomiast powiedzieć czy to sam dupek zadziałał u mnie w taki sposób, bo brałam go w kombo z castagnusem/ bromergonem.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    moya212
    są przypadki że osoby tyją po dupku.To tak jak antykoncepcja hormonalna,jedni tyją niesamowicie a na innych nie działa.Ale mogę się mylić
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 30th 2012
     permalink
    Agatella: Otóż, czy branie dupka po skoku, który odbędzie się powiedzmy 22 dc, pomoże w regulacji cyklu, tj jego skróceniu z 35 dni do 28-29..


    Pozwól, że zapytam: PO CO skracać cykl? Jeśli Twoje cykle są normalne, prawidłowe, dwufazowe i występuje w nich owulacja to po co je "regulować" do opisanych w książce 28 dni?
    Pamiętam na kursie metody Roetzera nasi nauczyciele (Pozdrwienia!) opowiadali o kobiecie, która miała cykle prawidłowe trwające ok. 50dni. Urodziła zdrowe dzieci. Jeśli cykle są regularne (przypominam, że regularność to +/- 5dni) i obserwuje się owulację a przynajmniej dwufazowość to nie ma sensu ich "regulowac" bo one już są regularne.
    Duphaston ma Ci pomóc w utrzymaniu właściwego poziomu progesteronu. Jego spadek po odstawieniu "napędza" spiralę ujemnego sprzężenia zwrotnego powodując regulację poziomu innych hormonów. Tu nie ma znaczenia długoć cyklu, bo I faza jest zmienna, II faza (lutealna) musi mieć w miarę stałą długość (10-16dni). Podając duphaston w 16dc bez względu na to jakie pacjentka ma długie cykle można wprowadzić jeszcze większy bałagan niż przed leczeniem, bo organizm głupieje. Progestageny nalezy podawać wtedy, gdy jest ich fizjologiczne wydzielanie w nie wtedy, gdy lekarz sobie policzy, bo tak wynika z podręcznika. Każda z nas jest inna, choć wielu lekarzy o tym nie pamięta i próbuje nas wcisnąć w jakieś ramy, co bywa zgubne.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJun 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Irlandia: PO CO skracać cykl?


    - mnie po nic, mój gin twierdzi, że jak chcę zajść, to trzeba je skrócić. Wiedz również, że w ostatnim półroczu trafiły mi się trzy cykle po ok. 47 dni (ale ze skokiem i fl).. Wcześniej takich jaj nie było. Mam nadzieję, że to jednorazowe jakieś zawirowania.
    Zapisał dupka na regulację cyklu. Moje pytania zmierzają do tego, czy osiągnę ten cel niezależnie od tego, czy wezmę go w 16 dc, czy powiedzmy w 20 dc po owulce, o ile będzie.

    Irlandia: Jego spadek po odstawieniu "napędza" spiralę ujemnego sprzężenia zwrotnego powodując regulację poziomu innych hormonów


    - jeśli tak jest, to jest to dla mnie argument wystarczający (nie żebym kwestionowała, to co mówisz.. po prostu jestem dociekliwa, a dyplomu z medycyny nie mam, więc nie mam jak tej tezy zweryfikować ;)

    Dzięki za odpowiedź
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJun 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja zaszłam przy 35 dniowych cyklach, więc nie wiem, czemu taka chęć ku skracaniu. ;)
    Moja wypowiedź wynika po 1) z jakiejś tam wiedzy o mechanizmach dzialania lekow; 2) logicznego myślenia, które podpowiada mi rozwiązanie. Moje tezy też w zasadzie nie mają jakiegoś "twardego" potwierdzenia. Logiczne myślenie podpowiada mi również, że nie ma sensu podawanie leku, który ma poprawiać dzialanie naturalnie występującego hormonu wtedy, gdy ten hormon fizjologicznie nie występuje. Jakieś tam podstawy chronofarmakologii jeszcze mi sie po "lbie" kołaczą, choć to już raczej marne resztki... :shamed:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Hej!
    właśnie zacynam brac ten lek.
    Mam stwierdzoną owulacje, teraz mam brac od 20 do 30 dc. i czekamy.
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    dziewczyny, a u mnie dupek rozregulował cykl :( po odstawieniu go miałam owu prawdopodobnie ok 10 dc a sam cykl trwał tylko 22 dni. Temperatura zaczęła wzrastać od razu po okresie :( dostałam go z uwagi na biochemiczną i miał on pomóc :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    A w jakich dniach cyklu brałaś?
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    3 dni po skoku, tak zaleciła pani dr.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    No to jaja.. I co na to twoja doktorka?
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    na razie nic, nie byłam u niej bo dopiero mi się @ skończyła (strasznie skąpa i krótka). Idę na badania jutro (tsh, ft3, ft4, estradiol, testosteron i co mi jeszcze do głowy przyjdzie, to z badaniami do niej popełznę. Wydaje mi się, że dupek nie był potrzebny bo progesteron badałam wcześniej w środku cyklu i był ok (ok 18). Ehh Ci lekarze chyba na ślepo leczą :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    Dupka wypisują taśmowo ;)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.