Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorstelmusia
    • CommentTimeJul 18th 2012
     permalink
    Hej dziewczyny !:)
    mam 21 lat i zaczełam brac Duphaston ,mam do was pytanie poniewaz biore go od 16-25dnia cyklu ,mam straszne bolesci w okolicy nerek ,czy to moga byc nerki czy jajniki moga mnie tak bolec ,bylam w szpitalu,ale lekarze nie byli pewni czy to np kamienie mi sie obsuwaja czy jajniki szwankuja...
    czy któras z was jakies miala objawy po tym duphastonie jesli brała ? w dodatku mam straszny apetyt i przytylam 2 kg...
    pozdr:):confused:
  1.  permalink
    Witam. Mam pytanie dotyczące Duphastonu. Brałam lek przez 2 cykle, aby uregulować cykl oraz wspomóc starania o dziecko. Brałam je od 16dc do 25dc po 2 tabletki dziennie. Teraz jestem w 12dc i lada dzień powinnam zacząć kolejne opakowanie, ale nie mam recepty. :( Mój lekarz jest na urlopie, a i ja za chwilę wyjeżdżam na urlop. I nie bardzo mam jak teraz załatwić tą receptę. Stąd pytanie: czy stanie się coś złego jeśli zrobię sobie 1 cykl przerwy? Poszłabym do lekarza zaraz po urlopie. Proszę o odpowiedź. Monika
    • CommentAuthorKlaaarra
    • CommentTimeJul 25th 2012
     permalink
    Witaj, ja bym proponowała, żebyś poprosiła lekarza rodzinnego o receptę. Nie powinien robić problemu. Po co "marnować" cykl ;) Pozdrawiam.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    Mi rodzinna wypisywala recepte.
    --
    • CommentAuthormarone
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Witam jestem poczatkująca zarówno na forumjak i jesli chodzi o zazywanie duphastonu.Otóz mam przepisany od mojej gin i mam go brac kiedy bede przeczuwac ze moge byc w ciazy-poniewaz nie planuję jej w sensie monitorowania,ale gdyby się pojawiła było by fajnie:) Mam policystycznosc jajnikow ale owulacja jest wiec narazie stwierdziłysmy z moją gin ze zobaczymy jak organizm bedzie wytwarzał te jajeczka a owulacje mam czasami dzien przed@,czasami wtedy kiedy powinna byc a czasami zaraz po @...moj problem polega na tym ze tak jak wspomniałam mam go zazyc gdy moge przypuszczac no i własnie teraz spóźnia mi sie@ 2gi dzien(dodam ze mam cykle 32-35dni) a dzis juz wypada 37 i sama juz nie wiem czy teraz jak sie spoznia to brac duphaston czy juz nie-no bo tak jak mowie tak kazała moja ginekolog...pomozecie?

    Treść doklejona: 27.08.12 19:52
    dodam ze moja ginka jest na urlopie i nie mam jak sie bezposrednio od niej tego dowiedziec;> buziaki
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    o duphastonie było już TU oraz o pokrewnej luteinie TUTAJ proponuję zadać tam pytanie jak i poczytać co piszą dziewczyny
    --
    • CommentAuthormarone
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    tak własnie czytam tylko tyle tutaj jest przypadków...dlatego napisałam swoj konkretny jako ze nie praktykowałam jeszcze duphastonu a dziewczyny pisza ze w czasie konkretnego dnia cyklu biora go...ale czytam dalej:)
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Marone właśnie na tych wątkach możesz opisywać swój przypadek.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    marone jesli nie prowadzisz obserwacji cyklu, to trudno przypuszczać w jakiej jesteś fazie, a co dopiero czy jesteś w ciąży. Zrób test ciążowy, bedziesz wiedziała czy jest ciąża i czy brać duphaston. A jeśli nie jesteć to od przyszłego cyklu rozpocznij obserwację :)
  3.  permalink
    Dziewczyny chciałam zapytać was po jakim czasie od przerwania dupka dostałyście @?
    Ja zaczęłam brać od 16dc do 25dc i @ jeszcze nie ma.
    -- ,
    • CommentAuthoramirka153
    • CommentTimeSep 5th 2012
     permalink
    Witam
    Brałam duphaston 4 miesiące. Mi osobiście nie pomógł. Jednakże zanim zacznie się brać ten lek, należałoby zrobić badanie pod kątem hormonów, gdyż nadmiar progesteronu może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Moja przyjaciółka brała duphaston, jej pomógł, aczkolwiek dlatego, że miała niski poziom progesteronu. Po 2 miesiącach zaszła w ciąże.
    •  
      CommentAuthortejsha
    • CommentTimeSep 10th 2012
     permalink
    witajcie dziewczyny. chciałabym się Was poradzić...
    mam 24 i staramy się z mężem o dzidzię już od 5 mc niestety bezskutecznie, 12 sierpnia miałam ostatni okres, cykle mam 30 dniowe. robiłam testy owulacyjne i pokazały mi owulkę 24 sierpnia a więc 13 dc. u lekarza byłam 17 dc i tam pęcherzyk 21mm niepęknięty... lekarz stwierdził, że już nie pęknie i przepisał mi duphaston na wchłonięcie ... a w tym dniu miałam bule jajnika jak właśnie na owulację ,,, dziś jest 30 dc więc powinnam mieć okres, a jego brak.... czy jest szansa że pęcherzyk pękł i się jednak udało ... ???
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeSep 10th 2012 zmieniony
     permalink
    bardzo dziwne ze gin powiedzial ze przy 21mm pecherzyk nie peknie- ja mialam 21mm i mi pekl i owulacja byla- chociaz nic z tego nie wyszlo:(
    mozliwe ze pecherzyk pekl ci tego samego dnia i jesli przytulaliscie sie w dobrych dniach to mozliwe ze wam sie udalo. Zrob test ciazowy albo bete. Trzymam kciuki
    Ps. ogolnie to duphaston i luteina hamuja owulacje, ale jesli tego dnia nie wzielas, badz wzielas a bol juz byl to owulacja sie odbyla..
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    • CommentAuthormarone
    • CommentTimeSep 18th 2012
     permalink
    Hej po parotygodniowej przerwie-wtedy kiedy pytałam o Duphaston zrobiłam test na rugi dzien-dwie kreski- za chwile gin i 5ty tydzien stwierdziła:) więc dla nas to jest prawdziwy cud-jak pisalam nie prowaziłam w tym czasi obserwacji bo sobie zrobiłam przerwe aby sie oswoic z myslą po poprzednich obserwacjach kiedy to widzac moje wykresy Pani dr.stwierdziła ze PCO a szanse na zajscie w ciaze bez monitorowania sa bardzo małe miałam wrazenie ze to słowo było tylko słowem zastepczym"nie ma opcji" bo to widziałam po jej wzroku i minie... Tak więc nie dosc ze nie monitorowałam sie ,nie brałam duphast. w trakcie cyklu a tu sie utrzymało wszystko samo a teraz mamy dokładnie 7 tydz i 4 dni:) Jadłam tylko foliowy ale to juz o dparu lat tak profilaktycznie:)
    Chciałam Napisac wszystkim tym które nie wierza w to ze sie uda-ze własnie sie uda!!! Tylko może wtedy gdy bedziecie sie tego najmniej spodziewac:)musicie byc dobrej mysli!! bo cuda sie zdarzają..Pozdrawiam:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeSep 19th 2012
     permalink
    Cześć napiszę wam,że dzięki Duphastonowi udało mi się skasować krwiaka którego miałam w pierwszym trymestrze ciąży :)
    --
  4.  permalink
    Witajcie mam problem dostałam Dupaston od lekarza mam niereguralne miesiączki ostatnio miałam 10 września dostałam go dlatego że staramy sie o dziecko a mam dosyc poważne z tym problemy dodatkowo przyjmuję Bromergon na zmniejszenie prolaktyny.A słyszałam ze bromek i dupaston reguluja okres. dzis jest 35 dzien jak nie mam okresu.Duphaston przyjmowałam 18-25 dnia cyklu po 2X1 tab +do tego bromek 1x1 na noc. robiłąm 2 dni temu 2 testy nic nie wyszło piersi chce mi rozwalic boli mnie podbrzusze jest mi zimno non stop "śpie" nie wiem juz co myslec poradźcie co mam robic jak działa duphaston czy muszę czekac jakis czas żeby wyregulował okres czy od razu działa.. powoli świruje bo :(
    :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
  5.  permalink
    Witajcie mam problem dostałam Dupaston od lekarza mam niereguralne miesiączki ostatnio miałam 10 września dostałam go dlatego że staramy sie o dziecko a mam dosyc poważne z tym problemy dodatkowo przyjmuję Bromergon na zmniejszenie prolaktyny.A słyszałam ze bromek i dupaston reguluja okres. dzis jest 35 dzien jak nie mam okresu.Duphaston przyjmowałam 18-25 dnia cyklu po 2X1 tab +do tego bromek 1x1 na noc. robiłąm 2 dni temu 2 testy nic nie wyszło piersi chce mi rozwalic boli mnie podbrzusze jest mi zimno non stop "śpie" nie wiem juz co myslec poradźcie co mam robic jak działa duphaston czy muszę czekac jakis czas żeby wyregulował okres czy od razu działa.. powoli świruje bo :(
    :cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 15th 2012
     permalink
    Spokojnie, tabletki muszą zacząć działać i uregulować cykl to nie ma tak hop siup.
    Też brałam , a właściwie jeszcze biorę bromergon i duphaston.
    Bardzo wysoką masz tą prolaktynę? Może tak jak u mnie to ona zaburza Ci cykl, a konkretnie owulację. Długo bierzesz leki? badałaś ponownie prolaktynę?
    Ona najpierw musi zejść w dół a potem zobaczysz czy cykl sie poprawia. Spokojnie.
    --
  6.  permalink
    Eveke
    szybki skrót ...zacznę od początku .. od prawie 10 lat mialam problemy z cysta endriometrialna na ktora miałam zabieg potem dali mi leczenie w postaci co miesiecznych zaszczyków zeby edo nie wracała była wielkosci po 6cm l.jajnik i 6 prawy wszystko ucichło brałąm silvie20 zeby endo nie powstałą . poźniej okazało sie ze ja mam na nowo odstawiłąm leki anty (za decyzja lekarza) i zaczoł sie etap gdzie ponad od poł roku jestem bez zadnyc lekow zabezpieczających.Dał mi rowniez badania na prolaktyne i inne badania z czego wyszło ze poziom mojej prolaktyny wynisi 22.80 a norma była od 4-21mg/ml fakt nie duzo ale .. zbilismy ja na 10.30 czyli nieżle... ale cykle 35-40 .. jestem na takim etapie ze nie wiem co juz robic wiem potrzebuje czasu ale moj organizm sie buntuje do granic mozliwosci !Bromek biorę juz 3 miesiac1x0.5tab a duphaston dopiero 1 cykl 18-25 dnia 2x1...:cry::cry:
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeOct 18th 2012 zmieniony
     permalink
    hej, wedlug mnie @ powinnas dostac lada dzien..ja bralam co prawda luteine- ale to podobne leki..w pierwszym cyklu dostalam tez dosc pozno od odstawienia luteiny a w drugim cyklu dostalam @ na drugi dzien od odstawienia..a tez mam problem z regularnymi cyklami (najdluzszy ponad 90 dni) takze mysle, ze @ powinna przyjsc lada dzien- jak nie to sie zwroc do ginekologa.
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    Dodunia co do prolaktyny to faktycznie wynik nie był jakiś wysoki także w tej kwestii bym się nie martwiła, natomiast pozostałe rzeczy które opisałaś to ja sie nie powiem, bo nie miałam do czynienia...
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    Moze cie się przenieść do istniejącego wątku? Tam jest znacznie więcej informacji, poza tym zdaje się, że autorka została tam już raz przekierowana a i tak założyla własny. :confused:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  7.  permalink
    permatink co do wątku to chiałam sie dołaczyc ale chyba jako nowy uzytkownik nie moge jeszcze:/
    Wracając do tematu mam okres :/ wyszło mi 35 dni miedzy jednym a drugim
    jeszcze sie wstrzymam i zobacze bede alarmowac jak cos:D
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 18th 2012
     permalink
    Irlandia szczerze nie zauważyłam, tak bym tu nie odpisała... bo chyba temat identyko to mnie zmyliło
    --
    • CommentAuthorzuuza
    • CommentTimeOct 26th 2012
     permalink
    przepisano mi Duphaston i Luteine bez onkretnej przyczyny, mianowicie ze wzgledu na to ze mialam kolkę na poczatku ciazy spowodowana pelnym pecherzem i gazamii o.O Rozmaiwalam z lekarzem o tym z enie chce si ebez potrzeby faszerowac lekami na to on odpowiedzial miz e skoro juz zaczelam to nie moge od tak przestac... to sa hormony nie ma z tym zartow i branie po nic tez raczej dobre nie jest... ale boje si eteraz je odstawic ;/ ze wzgledu na ozliwy gwaltowny spadek hormonu, Jestemmw 4tym m-cu ciazy...co o tym myslicie?
    • CommentAuthormala86
    • CommentTimeDec 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Czesc dziewczyny od ponad roku staram sie z chlopakiem o dziecko i nic z tego nie wychodzi.Zaczelam chodzic do lekaza dodam ze mieszkam w irlandi ale chodze do polskiej przychodni.Badania hormonalne wyszly dobrze ale przepisal mi clolomid piwre bralam go od 5 do 9 cyklu puzniej od 16 duphustan ale sie nie udalo teraz zaczynam drugi cykl ale clolomid biore juz od 3 do 7 puzniej znowu dup od 16 boje sie ze znowu sie nie uda.Lekasz mi powiedzial ze na tych lekach moge byc tylko trzy miesiace czyli trzy podejscia i jak sie nie uda bede musiala udac sie do kliniki leczenia nieplodnosci. Mam tylko raz w miesiacu monitorowany cykl w duznych terminach bo lekaz jest tylko raz w miesiacu teraz mam wizyte 30 grudnia prosze pomuzcie czy ktures z was sie udalo po tych lekach zajsc w ciaze tak bardzo chciala bym juz zostac mama a z miesiaca na miesiac czuje sie z tym fatalnie :cry:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    wyszukiwarka nie gryze, wystarczylo tylko wpisac duphaston i wszystko bys wiedziala
    no ale dobra, zrobie tpo za ciebie - tutaj masz temat dlugi i wyczerpujaco opisywany DUPHASTON, CZY POMOGL?

    a w ogole to jesli masz problemy z ortografia to moze bys laskawie sobie autokorekte zainstalowala? az mi sie wszystko w srodku przewraca czytajac to co napisalas :devil::devil::devil::devil:
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    a w ogole to jesli masz problemy z ortografia to moze bys laskawie sobie autokorekte zainstalowala? az mi sie wszystko w srodku przewraca czytajac to co napisalas



    hihihi, a mi się zrobiło wesoło bo w tytule "nowego" wątku jest wyraz "kturas", a ja przeczytałam kutas ;)... (przepraszam za brzydki wyraz, ale po prostu padłam :P)
    --
    • CommentAuthoragus85
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    Oj oj pisala pod wplywem emocji pewnie hihi dajcie spokoj.Ja tez biore te leki
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    mala86: Lekasz

    :crazy:
    mala86: lekaz
    :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeDec 16th 2012 zmieniony
     permalink
    agus85: Oj oj pisala pod wplywem emocji pewnie hihi dajcie spokoj.Ja tez biore te leki


    Ale u Ciebie jakoś nie wpłynęły na pisownię :wink:
    --
    • CommentAuthoragus85
    • CommentTimeDec 16th 2012
     permalink
    Ja jestem bardziej opanowana hihi dajcie spokoj dziewczynie moze ma problem z pisownia nie ma sie co smiac

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.12.12 15:40</span>
    Jest ktos kto jeszcze bierze te leki? Mala86 chyba uciekla
    • CommentAuthorAdGoś
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Puk Puk :)
    Mam nadzieję, że jeszcze tu ktoś jest :)

    Przede wszystkim witam wszystkie dziewczyny :)

    Mam takie pytanie. Od grudnia 2012 roku biorę duphaston, lekarz poradził, aby brać go raz dziennie, od 16 dc przez 10 dni. Wzięłam już 30 tabletek. I teraz mam do was dziewczyny pytanie, odnośnie samopoczucia. Mianowicie, tydzień przed miesiączką zaczęły mi się bóle podbrzusza, na początek tylko bolało, myślałam, że to na miesiączkę, bo akurat w ciągu tygodnia miała się pojawić. Pojawiła się 7 lutego, później 4 dni miesiączki (normalnie mam 5 dni), potem chwila przerwy od bólu, po czym pojawił się ponownie. A dodatkowo od kilku dni mam mdłości. Byłam u ginekologa, ale niestety nie u swojego (trzeba czekać na wizytę - mam umówioną na 28 lutego dopiero), lekarz nic nie wykrył, niby z macicą i okolicami wszystko w porządku. Oprócz mdłości zbiera mi się na wymioty, aczkolwiek jeszcze nie jest to etap biegania do ubikacji (ale chyba się zacznie). Ale co jeszcze... należę raczej do osób pulchniutkich, i co ostatnio zauważyliśmy z naszym partnerem... mianowicie brzuch mi się zaczął zaokrąglać. A podbrzusze to mi się taka oponka zrobiła. Jak o tym wszystkim powiedziałam lekarzowi, to stwierdził, że to wina duphastonu i to na bank za dużo progesteronu, organizm szaleje i stąd te objawy.

    Więc moje pytanie jest takie, czy Wy miałyście takie same objawy po duphastonie?

    Pozdrawiam cieplutko przyszłe i obecne mamusie
    Gosia :)

    P.S. Jeżeli wątek o duphastonie prowadzony jest w innym dziale, to ja od razu przepraszam, ale dopiero zaczynam swoja przygodę z 28dni i jeszcze nie zdążyłam ze wszystkim się zaznajomić :)
    •  
      CommentAuthormrovka
    • CommentTimeFeb 19th 2013 zmieniony
     permalink
    AdGoś! Zaglądałaś może do wątku "Leki ułatwiające zajście wciąże (Clostilbegyt)"? Tam Duphaston też jest jednym z bohaterów ;)
    Pozdrawiam serdecznie!
  8.  permalink
    Witam serdecznie mam do Was pytanie , może któraś z Was miała podobną sytuację :
    do niedawna brałam duphaston ( na plamienia przed miesiączką oraz starania się o dziecko ) od 14-25 dc przy czym miałam cykle 28dniowe.W tym cyklu bylam w szpitalu na hsg gdzie lekarze powiedzieli mi że źle biorę duphaston , bo powinnam brać od potwierdzonej owulacji do testu a dopiero potem odstawić lub nie lek.Inaczej spowoduje spadek progesteronu. Niestety mam problem ponieważ w tym cyklu przesuneła mi się owulacja , potwierdzona monitoringiem była w 18dc ( zawsze była 13dc) zaczełam więc brać duphaston od 19dc ale teraz pytanie do kiedy ?? 25dc nawet gdybym zrobiła test, jest chyba za wcześnie aby wyszedł wiarygodny więc jak z tym odstawieniem ?? kiedy zrobić test ? kiedy pdstawić lek?


    [wpis przeniesiony przez moderatora]
    • CommentAuthorkate25
    • CommentTimeFeb 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Skoro bralas przez 11 dni od14-25 dnia cyklu to przez 11 dni bierz od 19dc. 29dc zrob test jak pozytywny to bierz dalej jak negatywny to odstaw i czekaj na @:)
  9.  permalink
    ale jak pisałam wyżej , lekarze w szpitalu uważają ze nie powinno się tak odstawiać leku jak wczesniej to robilam , poza tym 11 dni to za mało od owu do testu...
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 19th 2013
     permalink
    Bierz duphaston do dnia terminu @ jeśli starasz się o dziecko... czyli od owu potwierdzonej monitem + 14dni
    --
  10.  permalink
    o ! o taką konkretną odpowiedz mi chodziło..a powiedz mi czy to wydłuzy cykl? z reguły sie dostaje 2-3 dni po odstawieniu @
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 19th 2013
     permalink
    Tu Ci nie odpowiem , bo to już kwestia indywidualna orgnizmu, ale widziałam , że zarowno ciut się wydłużało jak i u niektórych dziewczyn przychodziła @ w terminie...
    U mnie osobiście 1 cykl z duphastonem wydłużył jakoś o 1-2 dni... a w kolejnym byłam już w ciąży więc kontynuowałam branie :wink:
    --
  11.  permalink
    hmm..może polece 28dc na test do lab i wtedy podejme dezycję czy jeść dalej czy odstawic..
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 19th 2013
     permalink
    Jeśli miałaś owulację 18dc to już możesz zrobić sikańca 30dc... następnego 32dc... negatywy raczej będą oznaczały, że nic z tego więc możesz odstawić...
    nawet jak Ci dupek przedłuży cykl ze 2 dni to chyba nie koniec świata co nie? a warto brać w razie czego...
    --
    • CommentAuthorAdGoś
    • CommentTimeFeb 19th 2013
     permalink
    asizo: [/quote]

    O widzisz, dzięki bardzo za podpowiedź :)

    Treść doklejona: 19.02.13 21:06
    [quote=asizo]AdGoś! Zaglądałaś może do wątku "Leki ułatwiające zajście wciąże (Clostilbegyt)"? Tam Duphaston też jest jednym z bohaterów ;)
    Pozdrawiam serdecznie!


    OOo widzisz, dziękuję bardzo za podpowiedź :)
    • CommentAuthorMagdzikk10
    • CommentTimeFeb 22nd 2013
     permalink
    Dziewczyny dziś byłam na monitoringu, i pęcherzyk mi pękł :) dziś jest 16dc, dostałam duphaston i mam brać dwie tabletki dziennie ale nie wiem przez ile dni :( bo się zagadałam z lekarzem :( pomocy !
    • CommentAuthormena_89
    • CommentTimeFeb 26th 2013
     permalink
    Witajcie! Mam problem. jestem po dwoch poronieniach (ostatnie rok temu). Lekarz przepisal mi clo i duphaston poniewaz staramy sie z mezem o dziecko. Wczoraj powinnam byla dostac okres ale nie dostalam a zamiast tego mam plamienia na jasnobrazozowo od 4 dni (bardzo delikatne). temperatura przed 37,0. w dzien spodziewanej miesiaczki spadla do 36,8 a dzis wzrosla- 36,9. dodam ze temperatura w pierwszej fazie to zawsze 36,4-36,6. nie wiem co jest grane. robilam testy, wszystkie negatywne. bardzo chce byc w ciazy i ta nieswiadomosc mnie dobija :cry:
    • CommentAuthorka_milka
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Ja też piszę do Was, znających się na temacie, z zapytaniem. Jestem w trzeciej ciąży, dwie poprzednie straciłam. Pierwszy maluszek umarł w 6tym miesiącu ciąży, a po długich i kompleksowych badaniach zostało mi powiedziane, że jedynym tego powodem było nie do końca prawidłowe zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja (nie wżarło się wystarczająco głęboko w macicę, przez co rozwój placenty był nieprawidłowy - nie mogła rosnąc wystarczająco szybko i w 6tym miesiącu przestała nadążać za dzieckiem). Drugą ciążę straciłam dość szybko, od początku coś musiało pójść nie tak, bo już w 7 tc nie biło serduszko i bić nie zaczęło.
    Ze względu na to wżeranie się w macicę dostałam aspirynę cardio, która ponoć pomaga. Nigdy nie miałam większego problemu z zajściem w ciążę ani stwierdzonej "niedoprodukcji" progesteronu. Jednak zastanawiałam się czy przyjmowanie duphastonu mogłoby być pomocne w moim przypadku. Mój lekarz twierdzi, że nie jest naukowo udowodnione, żeby progesteron faktycznie w czymś pomagał, ale co za tym idzie nie można też powiedzieć, że nie pomaga. Dodał, że jak bardzo chcę, to on mi ten progesteron da, ale sam od siebie by tego nie zaproponował. Jak myślicie, powinnam go łykać?
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 2nd 2013 zmieniony
     permalink
    ka_milka: Pierwszy maluszek umarł w 6tym miesiącu ciąży, a po długich i kompleksowych badaniach zostało mi powiedziane, że jedynym tego powodem było nie do końca prawidłowe zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja

    :shocked: W szóstym miesiącu ciąży, czyli mniej więcej ok. 20-23 tc można w ogóle jeszcze mówić o zapłodnionym jaju? Przecież to półmetek ciąży, dziecko jest już bardzo dobrze rozwinięte. I na wcześniejszych USG powinno być widać, że nie rozwija się prawidłowo. Dla mnie dziwne takie wytłumaczenie.
    -- Mama M & N & W
    • CommentAuthorka_milka
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    [quote=Mónikha][/quote]

    Że dziecko nie żyje dowiedziałam się ostatniego dnia 24 tc. Nie, jasne, że zapłodnione jajo, to było na początku. Dziecko rozwijało się prawidłowo, przynajmniej tyle pokazywało zawsze usg. Dopiero po śmierci i porodzie testy pokazały, że maluszek ważył nieco za mało (taka różnica nijak na usg dostrzegalna nie była) i placenta była także za mała. A że wszystkie pozostałe badania były z normie (genetyczne, sekcja itp), to jedynym czego doszukali się lekarza było to - niedorozwój placenty, który wg nich wynikał ze zbyt płytkiego zagnieżdżenia się jaja na początku ciąży...
    • CommentAuthoranutka99
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    No wlasnie ja jestem prawie w 6 miesiacu i lekarz mi mowil ze to jest najbezpieczniejszy moment ciazy a dziecko jest juz dobrze rozwiniete
  12.  permalink
    Hey biorę duphaston od 16dc do 25 dc w celu wydłużenia cykli i zatrzymania krwawień w trakcie cyklu . Już drugi cykl zauważyłam że moje piersi są strasznie nabrzmiałe , pełne , wręcz wyglądają tak jakby były o rozmiar większe . Czy któraś z was tak miała , czy to normalne ?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.