Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    elizabeth duphaston jak każdy progesteron przygotowuje endometrium do tego by mogło przyjąć zarodek, ale nie pomaga w zagnieżdżaniu ani też nie należy go brac na wszelki wypadek czyli jeśli 7-8 dpo nasz własny wytworzony przez nasz organizm progesteron jest prawidłowy to nie ma potrzeby go suplementować
  1.  permalink
    No widocznie obaj lekarze się nie znają... Ale napisałaś to samo, progesteron przygotowuje do tego by endom. mogło przyjąć zarodek czyli do zagnieżdżenia! bo jeśli jest za niski to nici z tego. A jak napisałam dupka się bierze gdy jest niski progesteron. matko czytanie ze zrozumieniem było w podstawówce.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Nie progesteron wspomaga endometrium do nabrania grubości, ale zarodek może się zagnieździć i prz 4 mm więc progesteron nie pomaga w zagnieżdżeniu wpływa na endometrium a to różnica
  2.  permalink
    No widocznie lekarze się mylą, ważne że Ty wiesz swoje.
  3.  permalink
    Jeśli progesteron będzie niski to zarodek się nie zagnieździ, a jeśli już to na krótko-wiem z doświadczenia. A jeśli duphaston czyli progesteron zapisują lekarze dziewczynom z niskim hormonem to po co napisz proszę bo wedle tego co piszesz to nie powinni bo to nie ma znaczenia.
  4.  permalink
    dziewczynom oczywiście, które starają się już długo
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Elizabeth jeśli w badaniu progesteronu wykonanego 7-8 dni po owulacji wynika, że owulacja była ale jest niedomoga lutealna czy też niewydolność ciałka żółtego wtedy są przesłanki do zapisania progesteronu, natomiast jeśli poziom jasno wskazuje na brak owulacji to progesteron wywoła tylko krwawienie. Tak samo jak okazuje się, że jest się w ciąży należy zbadać poziom progesteronu bo być może w ciąży jest potrzeba suplementowania go jeśli jest niski. Natomiast zapisywanie i mówienie, że progesteron pomaga w zagnieżdżeniu to bujda na resorach bo on tylko stymuluje endometrium do wzrostu nie wpływa w żaden sposób na zagnieżdżenie, bo jak napisałam są zdrowe ciąże gdzie do zagnieżdżenia doszło przy 4-6 mm
  5.  permalink
    Ja mam wrażenie że mówimy o tym samym ale w żaden sposób nie możemy się porozumieć. Bo napisałaś to samo. w jednym zdaniu: jeśli starające się dziewczyny z owulacją mają niski progesteron to zapisywać im dupka czy nie? Bo mnie się wydaje że po to jest on własnie, by podnosić poziom hormonu jeśli jest taka potrzeba. Ogólnie rzecz biorąc bierze się go po to by podnieśc progest. i zajśc w ciążę, tak czy nie?
  6.  permalink
    bo mnie powiedział pierwszy lekarz, że jeśli jest niski prog. to powoduje to obniżenie możliwosci zajścia w ciążę. I znam dziewczyny którym właśnie dupek pomógł.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Zgadzam się, że dupek podtrzymuje ciążę ale nie podnosi nam poziomu prg przez co nie jest wukrywalny w badaniu labolatoryjnym w przeciwieństwie do naturalnych progesteronów jak Luteina czy utrogestan, dlatego dupek nie wpływa na to czy zajdziesz w ciąże czy nie, nie wpływa na zagnieżdżenie a na endometrium a to zasadnicza różnica
  7.  permalink
    To nie wiem dlaczego lekarze przepisują dziewczynom dupka. Widocznie się nie znają, a dziewczyny zachodzą w ciążę- chyba na zasadzie placebo. Ja wierzę jednak lekarzom, mają większe doświadczenie. Ale pozdrawiam i kończę tą dyskusję.
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    bardzo merytoryczna wymiana zdań ;) zwłaszcza uwagi o nie znających się na rzeczy lekarzach i uwaga, że dupek to placebo :devil:
  8.  permalink
    No bo nie wiem jak jeszcze wyjaśnic. Jeśli faktycznie by tak było, że dupek nie jest wskazany dla osób starających się o dziecko to po co lekarze przepisują go pacjentkom. jeśli to robią to musi to być uzasadnione, a tym bardziej że jest skuteczny, wiele dziewczyn po nim zaszło więc jednak DZIAŁA!
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Działa ale nie działa na zagnieżdżanie wpływa tylko na utrzymanie ciąży jak i na endometrium i chodziło o to, że napisałaś złe zastosowanie leku
  9.  permalink
    Ale po co w takim razie przepisują go lekarze przed ciążą tak jak mnie i wielu innym dziewczynom?
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Ponieważ mają niedomogę lutealną ( główna przyczyna), niewydolność ciałka żółtego
  10.  permalink
    mnie wyraźnie lekarz powiedział że wspomaga i że wiele dziewczyn po nim zaszło więc chyba jednak działa też przed ciążą, a że służy na podtrzymanie to fakt.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    jak również dlatego, że zażywając leki stymulujące w zasadzie głównie CLO które upośledza endometrium i wtedy progesteron wpływa korzystnie na endometrium a dokładniej na jego strukturę
  11.  permalink
    tyle że te dziewczyny jak i ja nic poza dupkiem nie brałyśmy. a mierzone endometrium miało odpowiednią grubość. Śledząc wpisy na tym forum to nie ja pierwsza o tym piszę, zresztą na innych forach też to jest napisane.
  12.  permalink
    ja nie zmienię swojego zdania ani Wy więc zbedna jest ta dyskusja. Każda zostaje przy swoim i tyle. Ile ludzi tyle opinii.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Czyli możliwe że Ty bądź wspomniane "dziewczyny" cierpią na niedomogę lutealną bądź niewydolność ciałka żółtego- jesli nie to znaczy, że lekarz zapisał coś na tzw " wszelki wypadek"
  13.  permalink
    Przepisał żeby podnieść mi progesteron.
  14.  permalink
    i pomogło
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Czyli miałaś niedomogę lutealną jeśli miałaś potwierdzone na usg owulacje a poziom progesteronu był niski !!!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    Ja mam strasznie niski progesteron, poroniłam i teraz chcę brać progesteron od owulki a dokladniej dupka, aborta czy to znaczy , że nawet biorąc dupka jak zrobie badanie to mi nei wykryje czyli cały czas wg badania bede miała za niski?
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 23rd 2012
     permalink
    wg badania będziesz miała swój poziom jaki masz naturalnie wyprodukowany przez organizm, w badaniu labolatoryjnym jest wykrywalna tylko luteina i utrogestan
  15.  permalink
    uwaga teraz biorę luteinę w kolejnej ciąży i w celach stosowania jest napisane "umożliwienie owulacji, przemiana błony śluzowej macicy UMOŻLIWIAJĄCA ZAGNIEŻDŻENIE ZAPŁODNIONEGO JAJA PŁODOWEGO, hamowanie rozrostu błony śluzowe...."
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Elizabeth czyli to co mówiliśmy jeśli struktura endometrium jest nieprawidłowa to progesteron pomoże na jej poprawę tak samo jak estrofem :)
  16.  permalink
    nie wiem skąd właściwie ta dyskusja mi tylko chodziło o to zagnieżdżenie i proszę jest napisane.
  17.  permalink
    Bo eveke pisała że jest to nieprawda, a jednak.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    Elizabeth powtórzę jeszcze raz wpływa na endometrium tzn poprawia jego strukture jeśli była nie prawidłowa nie doszłoby do zagnieżdżenia ale na samo zagnieżdżenie nie wpływa
  18.  permalink
    ale przeciez to jest cały mechanizm, zagnieżdżenie mozliwe jest dzięki tej prawidłowej budowie a to umozliwia zagnieżdżenie! przecież piszemy cały czas to samo.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeJan 24th 2012
     permalink
    fajnie się Was czyta :thumbup:
    --
    • CommentAuthormarianna29
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    abortaW
    ok to ja mam teraz inne pytanie, pisałam wcześniej ze doktor przepisała mi dupka 2x1 od 16 dc do WYSTĄPIENIA @ czyli nie żadne 10 dni tylko kiedy sama się nie pojawi, 35tego dc kiedy @ nadal nie było wybrałam się do innego lekarza na usg, powiedział że widzi torbiel na lewym jajniku, kazał odłożyć, @ pojawiła się za 2 dni. Dziś byłam u Pani Dr. zapytałam dla czego mam brać tak długo a nie 10 dni, powiedziała że w momencie gdybym odłożyła a byłaby ciąża to by obumarła... ok to teraz co? kiedy mogę sprawdzić czy jestem czy nie, czy można w przeciągu tych 10 dni???
    mam nadzieje że nie napisałam zbyt chaotycznie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 26th 2012
     permalink
    Moje Panie, wypowiem się, bo sama obecnie stosuję duphaston w niedomodze lutealnej. Nie zamierzam zachodzić w ciąże, odkładam poczęcie/zakończyłam prokreację.
    Na początek zarejestrowane wskazania do stosowania dupahastonu (dydrogestron):
    A. HTZ
    B. Niedobory progesteronu:
    1. bolesne miesiączkowanie
    2. endometrioza
    3. wtórny zanik miesiączki
    4. nieregularne cykle miesiączkowe
    5. nieprawidłowe krwawienia z macicy
    6. zespół napięcia przedmiesiączkowego
    7. poronienia zagrażające i nawykowe związane z ustalonym niedoborem progesteronu
    8. bezpłodność związana z niewydolnością ciałka żółtego

    (za ulotką)

    Dydrogestron jest syntetyczną pochodną progesteronu pozbawioną jego działań niepożądanych, które obserwuje się choćby po stosowaniu luteiny. Zatem przygotowuje jedynie sluzówkę do zagnieżdżenia ale na sam fakt zagnieżdżania nie ma wpływu, czyli:

    może się okazać, że zapłodnione jajo nie zagnieździ się w przygotowanej przy jego pomocy śluzówce.

    Myślę, że stąd wynika błąd w myśleniu elizabeth85 a co próbowała wyjaśnić abortaW.

    Luteina jest naturalnym progesteronem, który wpływa na poziom LH (w odróżnieniu od duphastonu, który pozbawiony jest tej właściwości). Należy przypomnieć, że w naszym organizmie funkcjonuje skomplikowana sieć zależności działających na zasadzie ujemnego sprzężenia zwrotnego. Podanie niewielkiej ilości progesteronu (luteiny nie duphastonu) w odpowiednim momencie cyklu może wywołać pik LH i owulację. Ale zbyt wczesne podanie progesteronu ją zablokuje.
    I jeszcze małe sprostowanie: estrofem to hormon z grupy estrogenów, które trochę inaczej działają na śluzówkę macicy. Powodują jej przyrost, ale to w odróżnieniu od progesteronu nie zwiekszają jego ukrwienia. Jedne i drugie hormony konieczne są do zbudowania właściwego, zdrowego endometrium i niedobór ich może utrudniać zajście w ciążę. Zgadzam się jednak, że zagnieżdżenie jako zdarzenie jest od tych hormonów niezalezne, bo może się nie udać nawet przy prawidłowym endometrium.
    Jeśli mój tok myslenia gdzieś jest błędny, proszę mnie skorygować. Pisze z pamięci, zeszyty INERu gdzieś pożyczyłam i zginęły, więc mogę gdzieś się mylić.
    Pozdrawiam.
    PS. Ja dostałam duphaston na prawdopodobną niedomogę lutealną, która objawiała się długtrwałymi plamieniami w FL. Mam go stosować przez 4-5 cykli i potem sprawdzimy, czy organizm wrócił na właściwy tor.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    marianna29: abortaW
    ok to ja mam teraz inne pytanie, pisałam wcześniej ze doktor przepisała mi dupka 2x1 od 16 dc do WYSTĄPIENIA @ czyli nie żadne 10 dni tylko kiedy sama się nie pojawi, 35tego dc kiedy @ nadal nie było wybrałam się do innego lekarza na usg, powiedział że widzi torbiel na lewym jajniku, kazał odłożyć, @ pojawiła się za 2 dni. Dziś byłam u Pani Dr. zapytałam dla czego mam brać tak długo a nie 10 dni, powiedziała że w momencie gdybym odłożyła a byłaby ciąża to by obumarła... ok to teraz co? kiedy mogę sprawdzić czy jestem czy nie, czy można w przeciągu tych 10 dni???
    mam nadzieje że nie napisałam zbyt chaotycznie



    Lekarka po części ma rację jednakże powinna Cię poinformować, że duphaston zaczyna się zażywać 2-3 dni po owulacji ( skoku) i zażywać go 10 dni ostatniego dnia brania duphastonu należy wykonać test ciążowy z moczu lub badanie beta hcg z krwi i jeśli ciąży nie ma odstawić lek a jeśli jest kontynuować wg wskazań lekarza. Za wczesne zażycie duphastonu jak i innych leków z grupy progesteronu powodować może zablokowanie owulacji.
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Irlandio dziękuję za wrzucenie ulotki ( ja niestety na stanie mam tylko Luteinę więc nie mogłam wrzucić opisu) i z miłą chęcią dałam OOOOOO, gdyż mam nadzieję, że udało Ci się wyjaśnić to co ja przez kilkanaście postów próbowałam
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    aborta ale to chyba zależy też co lekarz leczy dupkiem? bo chyba dla uregulowania cykli tak właśnie robią, bo jakby mieli je uregulowac każąc brać po owulacji np gdzieś w 30dc?
    Zależy co lekarz chce leczyć w danym wypadku...
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Eveke jeśli ma to być tak jak u Irlandii to jak najbardziej nie zawsze się czeka do owulacji, ale jeśli tak jak u Marianny ma to na celu podtrzymanie ewentualnej ciąży i zwalczenie niedomogi to trzeba zaczekać do owulacji
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 27th 2012
     permalink
    Ja czekałam do trzeciej wyższej, żeby zacząć łykać. I też w pierwszym cyklu jeszcze nie ma spektakularnego efektu, bo jak widać po wykresie plamię jeszcze zanim skończyłam używać (dziś ostatni dzień).
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
  19.  permalink
    Dziewczyny a jak myślicie czy nie za dużo tych hormonów jak się bierze 2x2 luteiny dopochwowej i 2x1 duphastonu? Bo trochę mnie przeraza taka dawka?
  20.  permalink
    oczywiście jestem na początku ciąży
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    ja biore duphaston aby uregulowac w miare cykl. cykl z duphastonem od 28 do 30 dni; Bez duphastonu 40, 65 a nawet raz 70.
    --
  21.  permalink
    Ja też biorę duphaston brałam na wyregulowanie cyklu w II cyklu z dupkiem zaszłam w ciążę...tylko wiecie co drażnia mnie tematy gdy "nie lekarz" mówi,że szkodzi,że nie trzeba brać jak się zajdzie skoro progesteron ok.no tak może byc ok ale po duphastonie,a nie można odstawiać tego leku gdy nie przejmie funkcji już łożysko-to moje słowa lekarza-wczoraj dzwoniłam bo miałam mętlik!!!Ochrzanił mnie,że to on jest lekarzem i nie zamierza nikomu szkodzić zwłaszcza dziecku...więc teraz wiem,że brać trzeba do końca I trymestru nawet gdy progesteron jest na dobrym poziomie ale po nagłym odstawieniu w I trymetrze może dojśc do poronienia
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Co do ciazy to ja nie wiem czy mozna czy nie, ale na ulotce mam napisane tak : " Poinformuj lekarza w razie ciazy ".
    Mozna to roznie interpretowac.
    Ja go bralam, biore, na uregulowanie cykli.
    --
  22.  permalink
    No ale lekarz sam dalej przepisuje dupka gdy się jest w ciąży by uniknąć nagłego spadku prg i poronienia
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    dlatego mysle ze najlepiej sluchac lekarza :) jesli nie szkodzi, a moze pomoc to jak najbardziej powinno sie go brac :) A ty jak sie czujesz leneczka? jak z siostra ?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny sluchajcie lekarza, a nei ulotki. Miejcie na względzie , że ulotka musi być tak skonstruowana by w razie czego chronić producenta leku, więc oni mimo wszystko piszą by konsultować sie z lekarzem.
    --
  23.  permalink
    Moya dokładnie należy słuchać lekarza prowadzącego a nie osób postronnych bo nie potzrebnie się stresuje tym bardziej będąc w ciąży.No ja czuje sie jak narazie ok...dziś zaliczyłam z rana rozmowę z klozetem;p na czczo więc tylko ślina;p a moja siostra dzieki lekarzom w PL czuję się ok plamienia i krwawienia znikneły bóle podbrzusza również;)ok 16 już ją mocno wyściskam;)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeFeb 5th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja kurka zaaplikowałam duphaston od 3dfl, dziś mija 12dfl, test negatywny, temp jak od linijki od 3 dni 36,8 (wcześniej miałam dość skokową lutealną) i nie wiem czy go odstawić czy nie kurka...Wcześniej fl miałam 13 dniową, po poronieniu się skróciła do 10 a teraz nie wiem już jaka będzie;) Czy to możliwe żeby dupek po prostu zablokował @ mimo braku ciąży czy poczekać i potestować jeszcze?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.