Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 2nd 2012
     permalink
    właśnie o tym słyszałam, nie wiem czy to takie rozsądne, przecież to ingerencja w nasz organizm :(
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Kochane, w jakim czasie po odstawieniu dupka (biorę 11 dni, 12-tego testuję a jak minus to czekam na @) powinna przyjść miesiączka??

    Jestem bardzo ciekwa a poza tym chciałabym zaplanować wyjazd. A wyjechać chcemy w okolicy dni płodnych, jakby teraz nie wyszlo i trzeba coś zarezerwowac;)
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    mi pojawiła się 3go dnia po odstwieniu
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Mnie pojawiała się jeszcze w trakcie brania Duphastonu.
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Czyli wszystko zalezy od organizmu. Myslałam, że jest jakaś prawidłowość, np. że w trakcie brania duphastonu okresu nie ma;)
    Dziękuję za info:kissing:
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Witam!
    Byłam dziś u ginekologa ponieważ planuję ciążę i chciałam aby skierował mnie na badania hormonalne. Moje cykle są nieregularne (31-52 dc). Lekarz nie chciał mi dać skierowania tylko od razu przepisał od 11 dc. dufaston przez 10 dni na wyregulowanie cyklu. Jedynie udało mi się dostać skierowanie na prolaktynę.
    Nie powinien skierować mnie najpierw na podstawowe badania hormonalne? A dopiero potem włączyć leczenie?
    Trochę się boję brać ten lek, nie chcę aby jeszcze bardziej mi się nie pomieszało w cyklach.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    No to witamy w klubie :wink:
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    ja robię wszystkie badania bez skierowania. I tak są płatne. Z tego co wiem to tylko na prl po mtc musisz mieć skierowanie. Jeżeli nie chcesz brać dupka ot tak to po prostu idź na badania na własną rękę, a z badaniami do lekarza. Ja się przez rok nie mogłam doprosić o skierowanie (tylko na prl po mtc dostałam od razu bo owu nie było). Resztę robię sama.
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Chyba też tak zrobię. Zrobię badania na własną rękę. A później pójdę do Pani ginekolog u której byłam w listopadzie (prywatnie). Jestem ciekawa co ona powie.
    Tylko teraz pytanie jakie badania powinnam zrobić? Bo za każdy hormon płaci się 20 zł. Jak tak policzyłam to wyszło mi 400 zł :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 4th 2012 zmieniony
     permalink
    ja zapłaciłam ostatnio 150 zł za tsh, ft3, ft4, fsh, estradiol i testosteron (robiłam 6dc, powinno niby robić się do 5dc). Zapomniałam zrobić lh :( wcześniej miałam już robioną prl (20zł) , prl po mtc (3-5 dc - 60 zł) i progesteron (on w środku fl - 20 zł) .
    sorki za off top :(
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    dzięki za info :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    A jak chcę brać dupka po owulacji (plamienia przed @), to też powinnam zrobić badania? Czy dupek po skoku nie szkodzi?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Agatella nie szkodzi :) chociaż warto by było zrobić badania, bo może to nie przez słaby progesteron? Swoją drogą ja np miałam bardzo niski a plamień nie miewałam
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Ja miewam od jakiś trzech cykli. Gin zapisał mi dupka od 16 do 25 dc na te plamienia i na "uregulowanie cykli", ale się wystraszyłam, że mi się rozreguluje wszystko, bo skok mam zwykle ok. 20 dc. A że mam w tym cyklu monitoring, to postanowiłam wziąć po owulce.. No i zobaczymy co się będzie działo..
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Gin wie , że masz skok koło 20dc? kuma czacze z wykresami?
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    No właśnie nie obczaiłam go jeszcze ;) Bo powiedziałam mu, że trafiły mi się trzy cykle po 50 dni, no i że te plamienia. Na to on zapisał dupka, a jak zapytałam, czy to mi nie zahamuje owulki, to nie potrafił powiedzieć, stwierdził, że trzeba skrócić cykle. Dlatego nie przekonał mnie. Wolę już w ogóle nie brać tego dupka, niż brać 5 dni przed owulką, zwłaszcza że na monitoringu pęcherzyk ładnie rośnie. Dlatego chyba wezmę go po owulce - na te plamienia.. albo w ogóle nie wezmę, nie wiem..
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 4th 2012
     permalink
    Agatella , a ja Ci powiem , że właśnie gin Ci dobrze zalecił...
    Powiedziałaś mu , ze cykle masz 50 dniowe w tym przypadku u Ciebie dupek ma być stosowany w leczniczym celu skrócenia cykli i dlatego przepisał Ci go książkowo, nie lepiej zaufac lekarzowi i zafundować sobie taką kurację z nadzieją , że bedzie lepiej? Skąd pewnośc czy przy takich tasiemcach w ogóle dochodzi do owu u Ciebie?
    Przypominasz mi trochę moją sytuację, badałaś sobie prolaktyne? bo ona może odpowiadać za tak długie cykle i nawet za plamienia.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Tyle, że ja te trzy długie cykle miałam w ostatnim półroczu, miały wyraźny skok i 12 dniową fl, to po prostu cykle z wyraźnymi dwoma podejściami do owulki.
    Teraz ostatni cykl miałam 33 dni, a obecnie jestem w 17 dc i pęcherzyk rośnie. Więc na ten cykl się nie zdecydowałam. Co nie znaczy, że nie zdecyduję się w przyszłych. Szczerze mówiąc nie uważam, żeby cykle 32-33 były za długie, a co do tych tasiemców, to liczę na to, że były błędem w pracy ;) Jak się taki powtórzy w najbliższych cyklach - to tak, to się zdecyduję na dupka 16-25. Ale jak powiedzmy 2 - 3 najbliższe będą prawidłowe, to nie.
    Prolaktynę badałam kilka dni przed @ w jednym z tasiemców - 9,30 ng/ml (norma 1,90 - 25,00).
    Teraz do niego chodzę na monit i nie mówi nic, że za późno owulka czy coś..
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Ale masz świadomość, że lekarz przepisujący Ci dupka na 16-25 dc nie skróci Ci cyklu, tylko spowoduje, że dostaniesz coś a'la krwawienie z odstawienia? Bo to nie będzie już naturalny cykl, tylko cykl zapoczątkowany krwawieniem niekoniecznie poprzedzonym owu, czyli nie będzie to @, a dni po niej nie będą właściwie cyklem miesiączkowym, lecz sterowanymi progesteronem dniami od krwawienia do krwawienia. Jak w takim "cyklu" można zajść w ciążę?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    No więc właśnie go nie wzięłam :) Jak mi się znów wydłużą, to będę musiała "poświęcić" jeden czy dwa cykle na rzecz tego następnego, przy którym niby organizm się uczy i jest owulka szybciej.
    Opinie są podzielone na temat dupka, dlatego nie chcę brać pochopnie.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Agatella: na rzecz tego następnego, przy którym niby organizm się uczy i jest owulka szybciej.

    Naprawdę się uczy?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Ja tego właśnie nie wiem.. na tej zasadzie podają dupka 16-25.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Hmm, nie sądzę, by organizm sam się nauczył, jeśli tyle cykli nie dawał rady owulować książkowo, czyli ok. 14dc.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Agatella skoro jednak go nie weźmiesz to zrob sobie tą prolaktynę, może tu jest pies pogrzebany? Rozumiem, ze nie wzięlaś dupka na rzecz tego , żeby się starać itp.... tylko pytanie czy owulki są...
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Eveke, mam monitoring w tym cyklu. Dlatego też nie chciałam go "zakłócić" dupkiem. Puki co pęcherzyk rośnie, więc zobaczymy :)
    Teraz rozważam wzięcie go po owulce.
    A w którym dc robi się prolaktynę? Na czczo? I czy trzeba z obciążeniem? Bo ten wynik, który podałam powyżej nie jest zły, prawda?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    ah przepraszam nie zauważyłam , że podałaś wynik... rzeczywiscie masz w porządku, czyli to nie to...
    jak masz teraz monit to super duzo sie dowiesz... a dupka mozesz wziac po owu jak najbardziej.
    --
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Taki właśnie mam plan :)
    Żeby wziąć dupka przed owulką, chciałabym pójść na konsultację do innego gina, bo uważam, że to duża ingerencja i nikt mi gwarancji nie da jaki będzie skutek.
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeJul 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do tych które zażywają Duphaston. O jakiej porze dnia się go zażywa?
    Pytam bo, gin przepisał mi od 11 d.c. x1 przez 10 dni na wyregulowanie. A dziś porobiłam badania hormonalne i wyniki będę miała dopiero w następny piątek po 15 (właśnie w ten dzień w który mam zacząć brać dupka). Za nim wezmę ten lek chciałabym być pewna czy aby słusznie robię i chciałam jeszcze w ten sam dzień iść z moimi wynikami do innego ginekologa na konsultację i USG (prywatnie). A ta Pani ginekolog przyjmuje w godzinach 18-20.
    Czy można go zażyć np wieczorem? Czy to nie ma znaczenia?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    Ja zawsze brałam wieczorem.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    A na mnie dupek nie działał... Brałam go na plamienia, cykle miałam 25-26 a od 20-21 zaczynały się plamienia. Brałam dupka przez 5 czy 7 kolejnych cykli od 16-25 dc i poprawa była taka, że plamienie zaczynało się w 22-23 dc. W tym cyklu byłam u innego gina i przepisał mi luteine dopochwowo. Powiedział, żebym w pierwszym cyklu nie spodziewała się cudów a okazało się że świetnie zareagowałam na nią i nie było żadnego plamienia. Kazał brać ją jednak od 14-23dc ale że zapomniałam sobie zaaplikować to zaczęłam od 15 dc (2 szt na noc). Poza dyskomfortem związanym z wylatywaniem dziwnej mazi następnego dnia jestem zadowolona. Ostatnią dawkę wzięłam w poniedziałek wieczorem a dzisiaj rano przylazła @, wczoraj wieczorem jak się kładłam było jeszcze czyściutko :))) Fakty bardziej bym się cieszyła jak by @ nie przylazła ale to już osobna sprawa ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJul 5th 2012
     permalink
    macek jak widać każdy jest inny dlatego jak nie to to trzeba próbować z czym innym w końcu po to są rózne leki :D
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Różne, ale zamienne.
    Luteina jest syntetycznym progesteronem, można powiedzieć, że bardziej naturalna niż Duphaston, który jest dydrogesteronem. Mają to samo spektrum działania. Duphaston jest natomiast zdecydowanie droższy. Lekarze znający się choć trochę na naszych obserwacjach polecają Luteinę.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Dziewczyny jutro drugi dzień wyższych tempek. Jestem po owulacji już (USG). Czy to ma znaczenie od którego dnia zacznę dupka? Moje fl mają 12 dni. Mogę wziąć już jutro, czy pojutrze?
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Agatella, a lekarz nie mówil od którego dc i przez jak dlugo masz brac dupka?
    Ja brałam od 20 dc i powinnam do 30 dc. ale dziś 27 dc a od wczoraj mam brunatny śluz i tylko wewnatrz. robiłam test, ale jest minusik, więc już odstawiłam. Jak ma być @ to niech już przychodzi:neutral:

    Z tego co czytalam to dziewczyny zaczynaja brac dupka po 3 wyższych tempkach:smile:
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJul 9th 2012
     permalink
    Luteina dopochwowa kosztuje 29 z groszami a kobiet w ciąży jest refundowana i kosztuje 2,9zł...

    Agosa ja właśnie przy dupku miałam takie plamienia, bez brania też. Na mnie zdecydowanie lepiej działa luteina.

    Mi lekarz kazał brać lutkę od 14 dc przez 10 dni..
    --
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    macek, dzieki za info. Przy nastepnym cyklu podpytam ginka o luteinę, bo po co mam tak sie denerwowac tym brudnym sluzem


    No ja juz dzisiaj 2 dzień bez dupka, okresu brak, śluz brązowy widoczny tylko przy szyjce. Ale test uemny, tempka w doooole i czekam na @. Niech już przyjdzie, chce zacząć nowy cykl i pojechac na działeczkę. :smile:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Agatella: Jestem po owulacji już (USG).

    To bierz bez patrzenia, który to dzień FL.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Ja również, tak jak pisałam kilka stron wcześniej, nie zareagowałam na Duphaston, dopiero luteina pomogła mi z plamieniami już w pierwszym cyklu jej brania.Zero plamień, @ dzień po odstawieniu, tylko ja dostałam Luteinę 50 - 2 tabl. dziennie pod język. Okropny smak, ale idzie się przyzwyczaić. Jednak każdy organizm jest inny, chociaż niestety, ale wielu lekarzy stosuje Duphaston z automatu.
    --
  1.  permalink
    Ja jestem drugi cykl na Luteinie dopochwowej - jestem - plamienia ustąpiły. Biorę od 3 dnia po skoku temp przez 10 kolejnych dni. Póżniej robię test - jak negatywny - odstawiam, jak pozytywny (oby, oby...) kontynuuję. Wcześniej brałam Duphaston - plamienia zamiast ustępować się nasilały.
    --
    • CommentAuthordagam
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    witam. podzielę się tym co wiem. brałam luteinę dopochwowo 2x 2 tabl. po ovu, ovu stwierdził gin na usg. brałam 10 dni, po odstawieniu, w jeden lub dwa dni dostałam @, bo nie zaszłam:( cykle miałam 32-33 dniowe. ovu miałam 17-19 dzien cyklu. w następnym cyklu, tym po luteinie ovu miałam 13-14 dzień, a @ dostałam 28 dnia cyklu, ale luteiny nie brałam, ponieważ nerwy mi puściły. u mnie tak to było, jak pomogłam to fajnie.
    chcę mieć bobasa!!!
    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    dagam, pomogłaś :)
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Dzień dobry.
    Oficjalnie witam się w kolejnym cyklu. Teraz mogę Wam już powiedzieć, że wg mnie dupek powodował plamnienia. Miałam brac od 20 do 30 dc, brałam tylko przez 7 dni. Zaczęłam plamic już w 6 dniu brania, po konsultacji z lekarzem i negatywnym tescie odstawiłam. Gdy odstawiłam dupka plamienia ustapiły a okres przyszedł czwartego dnia z samego rana.
    Także w tym cyklu zanim wezme ten lek porozmawiam z ginem, może przepisze mi luteine?
    Bo w sumie czym różni się luteina od dupka???

    :shocked:
  2.  permalink
    hehe taki sam mam plan jak Ty. Jak biorę dupka to i tak mam plamienia :/ Dzisiaj jak mi z głowy nie wyleci to pogadam z nim o lutce :)
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Dupek od luteiny różni się tym, że dupek to hormon syntetyczny - dydrogesteron, ma wzmacniać działanie progesteronu.
    Mnie gin chciał zapisać luteinę, ale jak zrobiłam grymas na wieść, że chodzi o tą podjęzykową, to zaproponował dupka, twierdząc że jest lepszy, ale droższy. Mam nadzieje, że to był dobry wybór. Poza tym, skąd wiecie, że plamienia macie z niedoboru progesteronu, może przyczyna jest inna...
    Ja za tydzień zdam relację jak to było u mnie :)
    •  
      CommentAuthorAgosa
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Agatella, ja nigdy nie miałam plamien. Własnie pierwsze plamienie pojawiło się wraz z pierwszym cyklem z dupkiem.Poza tym na ulotce jest napisane, ze skutkiem ubocznym są krwawienia z pochwy...:confused:
    •  
      CommentAuthorAgatella
    • CommentTimeJul 12th 2012
     permalink
    Aha, to sorki :)
    • CommentAuthormmmagdi
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Niby dorosła ze mnie baba (31) i internet przeszukać potrafię, jednak w tej sprawie kiepsko mi idzie i potrzebuję Waszej porady. W skrócie moja historia: 10 lat Cilest, w styczniu 2012 odstawienie - efekt brak miesiączki. Wywołanie tabletkami - wystąpiło krwawienie i dalej już cisza. Badania w szpitalu, wstępna diagnoza zaburzenia hormonalne + czekam jeszcze na wyniki dodatkowych badań. Wynik za ok 4 tygodnie. Póki co kuracja: Estrofem 2mg przez 20 dni + w 12 dniu brania Estrofem'u dołączenie Duphaston 10mg (w sumie: 20x1 Estrofem + 10x1 Duphaston). Po odstawieniu obu ma nastąpić miesiączka. 12 lipca wzięłam ostatnie tabletki. 13 i 14 brunatne plamienie, dzisiaj 16 i już nic. I teraz pytanie: czy to normalne i czy traktować to już jako objaw miesiączki? Czy prawidłowa miesiączka dopiero wystąpi? Jeśli tak, potencjalnie po ilu dniach?
    W 5dc mam powtórzy serię brania obu leków. Mój lekarz na urlopie, nie mam się jak z nim skontaktować i trochę jestem skołowana.
    Jakie macie doświadczenia przy takim połączeniu leków i miesiączką po?
    Piszcie dziewczyny, a będę wdzięczna za pomoc w zrozumieniu, co wyprawia mój zdezorientowany organizm. I co najważniejsze z mężem chcemy starać się o dziecko.
    Piszcie dziewczyny, bo mętlik mam straszny.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Przed rozpoczęciem brania byłaś zdrowa i miałaś normalny cykl?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Może te plamienia po estrofemie?
    @ właściwa jeszcze przyjdzie.
    hmmm...
    Ja brałam estrofem i własnie zdarzyły mi się plamienia w fazie lutealnej, a później @ przyszła.

    Treść doklejona: 16.07.12 12:36
    Duphastonu nie brałam. Ja brałam luteinę.
    --
    • CommentAuthormmmagdi
    • CommentTimeJul 16th 2012
     permalink
    Przed rozpoczęciem brania Cilest miesiączki miałam raczej regularne. Był jeden moment, kiedy straciłam na wadze (młodzieżowa chęć schudnięcia), po tym były zaburzenia w postaci braku regularnych @, a później już brałam Cilest, więc wymuszone krwawienie.

    Dzisiaj już zero plamień w ciągu dnia. Z samego rana zauważyłam jasnbrunatny śluz i tyle. Nie wiem, czy czekać cierpliwie na @ i czy jest szansa na jej pojawienie, czy podjąć inne kroki. Jak długo czekać na @?
    Doradźcie - jak potraktować 2-dniowe plamienie w weekend?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.