Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorSapilek
    • CommentTimeSep 27th 2011
     permalink
    hej Monalissa nie słyszałam zeby sie tyło od duphastnu raczej nie, pracuje w aptece i nikt mi sie nigdy nie skarżył i sama go biore a waga w miejscu
    lek jest bardzo dobry jesli chodzi o regulacje miesiaczki ,a jeśli chodzi o torbiel to zależy jeśli jest to torbiel który sie wchłania to duphaston pomoże
  1.  permalink
    Dziękuję serdecznie Sapilek za pomoc i odpisanie ;)) pozdrawiam:wink:
  2.  permalink
    Hejka dziewczynki, napiszcie prosze, czy ktoras z Was lykala duphaston na pozbycie sie cyst na jajniku?
    • CommentAuthorjasminek
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Witam wszystkie dziewczynki:) jestem tu nowa mam nadzieję że miło mnie przyjmiecie, borykam sie z takim samym problemem jak większość z Was. Staramy się z mężem o dzidziusia juz od 10 cykli,zaczęłam brać duphaston w tamtym miesiącu, biorę go od 14dc do 25dc. 1 tab.dziennie Powiem Wam że jak wróciłam od mojej lekarki byłam pełna nadzieji ale teraz po przeczytaniu tego forum zaczęłam się bać, aż przykro że tyle zapewne dobrych ludzi chce mieć dziecko a nie może. Mam nadzieje że wszystkim sie uda:) Ja z nikim nie rozmawiam o tej sprawie tylko z mężem dlatego już nie potrafię wytrzymać muszę to z siebie wyrzucić a tu jest najlepsze miejsce bo nie jestem sama:) trzymam za Was wszystkie kciuki:)
    •  
      CommentAuthorms_86
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Cześć:) Na forum jestem nowa. Od 14dc mam brać duphaston, cykle mam 29-32 dni, a skok tempki 18-24 dc. Nie wiem czy czekać na owulację, czy wziąć od 14dc tak jak zaleciła mi ginka? Boję się, żeby nie zahamowało to owulacji i nie przekreśliło to szans w tym cyklu... Tak bardzo chcę mieć dzidziusia!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Dupek może zablokowac owu i tak jak akzdy progfesteron bierze się go 2-3 dni po owu dopiero
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    Pytałam mojego gina- powiedział, że dupek, jako jedyny lek z tej grupy nie blokuje owulacji. Dlatego też nie ma go w pigułkach antykoncepcyjnych.
    Zresztą, tu też jest na ten temat :-)
    ---
    Sama brałam go w jednym starankowym cyklu (16-25) i zaszłam w ciążę ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    agael to czy nie blokuje nie jest jeszcze do końca udowodnione bo np dwie moje koleżanki mające stymulowane cykle i obserwację brały dupka przed owu jakieś 2-3 dni przed nią i im zablokował owulację bo jak brały po niej to pęcherzyk pięknie pękał więc ja mimo wszystko brałabym go jednak po owu a nie przed
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Ale wcale nie jest powiedziane tez, ze to dupek zablokował :-)
    Mi np. coś zablokowało w poprzednim cyklu (była obserwacja i monitoring) i to wcale nie był duphaston, bo go nie brałam :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Jeżeli biorąc po owu miały owulację zaczęły brać przed owu była zablokowana i potem znów brały po owu i miały owulację to jednak on nic innego nie było w stanie wszystkie hormony w normie :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Z tego, co wiem, duphaston jest zbyt słabym gestagenem, żeby zablokować owu :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    agael ale tak samo jest z testosteronem podwyższonym u innych nie szkodzi u innych tak wszystko zależy od tego jak organizm zareaguje ;)
    •  
      CommentAuthorms_86
    • CommentTimeNov 3rd 2011
     permalink
    Postanowiłam zaczekać z tym dupkiem i brać go po skoku... Mam nadzieję, że się uda w tym cyklu:)))))
    -- ,
  3.  permalink
    mam usuniętą macicę i biorę duphaston na endometriozę. po miesiącu brania leku swędzi mi skóra,zaczynają boleć zęby,dostaję jakieś dziwne pryszcze.czy ktos miał coś takiego?
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 12th 2011
     permalink
    Proszę o poradę.
    Lekarz zalecił mi przyjmować duphaston, jeżeli @ będzie się spóźniała to zrobić test. Jak pozytyw to brać dalej , jak negatywny to odstawić lek.
    Testu jeszcze nie robiłam, ale moja temp spada i dziś już jest poniżej linii podstawowej (11dfl).
    Czy myślicie, że mogę już odstawić dupka?
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 12th 2011
     permalink
    Jeśli lekarz kazał zrobić test to ja bym go słuchała po prostu;)
    --
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 12th 2011
     permalink
    Dziękuję za odpowiedź. W takim razie jutro rano zrobię test i wtedy zdecyduję co dalej.
    Hanny spokojnych 9 miesięcy życzę :)
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeNov 13th 2011
     permalink
    U mnie 1 kreska i temp leci w dół :( Odstawiam dziś duphaston i czekam na @
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    • CommentAuthorkasia8229
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Witam
    Jestem tu nowa bardzo proszę o pomoc i opinie, jak pewnie większość kobiet na tym forum staramy się z M o dzidziusia, duphaston brałam od 16 do 25 dc, jestem dwa dni po odstawieniu, jutro powinnam dostać @ jednak nie wytrzymałam i wczoraj zrobiłam test niestety I kreska, czy możliwe jest to że byłam w ciąży a gdy odstawiłam duphaston już nie? a może było za wcześnie na test? wiem że to głupio brzmi ale od 2 lat z M przytulamy się bez zabezpieczenia i nic w końcu postanowiliśmy coś z tym zrobić i zaczeliśmy ode mnie...strasznie się denerwuje i te dziwne kłucia w podbrzuszu co to może być?
    Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthormaggieee
    • CommentTimeDec 1st 2011
     permalink
    Hejka :) wpiszę się tu ni z gruszki ni z pietruszki bo nie wiem jaki jest bieżący temat :) biorę Duphaston od 3 miesięcy i miałam do tej pory nurtujące mnie problemy w związku z tym. 2 lekarzy przepisało mi lek inaczej i nie wiedziałam, który ma rację :) 2 bo stały mój ginekolog w Polsce a kolejny po komplikacjach z Bromergonem wyraził swoje zdanie na temat Duphastonu też, już w Irlandii, gdzie mieszkam.
    Nie mniej jednak wracając do puenty mej wypowiedzi :) Duphaston nie zatrzymuje @ i jednak mimo zażywania regularnie ona i tak przyjdzie, u mnie cykl jest idealny ostatnio i nie odstawiając duphastonu @ przylazła 27dc wieczorem. Biorę go 2 dni po skoku temperatury i ciągnę do @.
    Dla wszystkich starających się które biorą ten lek, lepiej jednak przetrzymać go do @ i nie odstawiać jeśli nie mamy 100% pewności o istniejącej ciąży. Takie moje zdanie, potwierdzone w tej chwili doświadczeniem :)
    • CommentAuthormadasz83
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Witam! Jestem tu nowa i mam do was dziewczyny pytanie. Jestem w ciąży dokładnie jet to 8 tydzień, nie miałam plamień,ale dośc silne bóle brzucha, lekarz przepisał mi duphaston ale dokładnie nie wiem w jakim celu. Czytając wasze wpisy zaczęłam sie zastanawiac czy chodzi o podtrzymanie ciąży?? Nic mi nie powiedział. więc nie wiem co mam o tym myślec, pomożecie??
    • CommentAuthorAguś1980
    • CommentTimeDec 2nd 2011
     permalink
    Witam Was serdecznie!
    Też jestem tu nowa, i równiez jak Ty Madasz83 dostałam od mojej pani doktor duphaston wraz z no-spą. Moja sytuacja jest inna, gdyż jest to dopiero 5 tydzień ciązy a pojawił się u mnie różowy śluz i bóle brzucha takie jak przy okresie. Ponadto Pani doktor przepisała mi ten lek ze względu na to, że pierwszą ciążę poroniłam. Więc mam nadzieję, że dolegliwości ustapią i wszystko będzie dobrze, nie wyobrażam sobie innej opcji....
    Więc Dziewczyny, piszcie proszę, czy też miałyście podobną sytuację i jak się Wam udało:)
    Pozdrawiam.
  4.  permalink
    cześć dziewczyny jestem tu nowa, widzę że ostatnie wpisy z listopada mam nadzieje ze ktoś tu zagląda:) maggieee dobrze że tu weszłam bo zgupiałam, nie wiedziałam czy powinnam odstawić dupka i dopiero dostane @ czy brać aż sam nie przyjdzie tak jak powiedziała mi moja doktor, poprostu nie byłam pewna czy dobrze ją zrozumiałam a to dla tego że dziś mija 30 dc a @ jeszcze nie mam,(test oczywiście robiłam tylko nie rano:/) mam nadzieje że może na dniach bo brzuch mnie już boli od 3 dni. pozdrawiam
  5.  permalink
    marianna29 ja brałam dupka i mnie lekarz kazał brać od 16 dc do 28 2x1 na dobę i czekac potem na okres, powinien przyjsc po 1-3, 4 dniach, u każdej jest inaczej. Ale w dniu kiedy odstawiasz musisz zrobic test ciążowy, ponieważ jęsli jest pozytywny trzeba kontynuowac dupka żeby nie było drastycznego spadku hormonu. Jeśli okres się spóźnia więcej niż te 4, 5 dni nalezy test powtórzyc. A test oczywiście robimy najlepiej z pierwszego porannego moczu, ponieważ stężenie hormonów jest wtedy największe-nie rozcieńczone.
  6.  permalink
    elizabeth85 nie wiem jakieś to dziwne, dzwoniłam w czwartek do mojej doktor kazała mi czekać do końca tygodnia (następnego tyg.) brać dalej dupka i jak nie będzie do piątku dopiero zrobić test. Dziś mija 32 dc i nic brzuch nawet mnie przestał boleć, tylko mam uderzenia gorąca i strasznie wrażliwe sutki, ale ponoć to tak jest po dupku:) fakt że trochę się martwie bo rok temu miałam operacje (nie laparoskopię) i wycinane torbiele na jajnikach, no ale poczekam może zrobie ten test wcześniej, pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 8th 2012
     permalink
    hej mam problem. Lekarz zalecił mi branie duphastonu od 13 dc przez 14 dni.. dzisiaj jest 15 dzień fazy lutealnej i temp nadal wysoko. Czy mam przerwac branie duphastonu? Czy duphaston może wstrzymać miesiączkę? proszę o odpowiedź.. dodam tylko, że cykl miałam monitorowany i w 10 dc ukazał się pęcherzyk graffa 19mm...stąd lekarza sugestia, żebym zaczęła brać 13dc.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
  7.  permalink
    Skończ opakowanie ale zanim to zrobisz zrób test czy aby nie jesteś w ciąży najlepiej bete bo sikańce nie zawsze są wiarygodne.Czasem dupek może wydłużyć fl tak było w poprzednim cyklu a teraz dzieki chyba niemu moja owulacja wystapiła 8dni wczesniej.
    -- ,
    • CommentAuthorAvenka
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    czesc ja dzis dostalam recepte na duphaston chce starac sie o dziecko czy ten lek jest tylko na podtrzymanie ciazy i na wywolanie okresu? czy ktorej z was udalo sie po nim zajsc w ciąze bardzo prosze o odpowiedz!!!!!:cry:
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeJan 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Mnie się udało ale czy po duphastonie? Niewiem!on ma zadanie też regulowac @ pomagać w niedomodze ciałka żółtego ma szerokie spektrum działania ale uwierz pomoże ci tylko pamiętaj jesli nie monitorujesz cyklu to nalezy go brać 2 dni po skoku przez 10dni a zanim odstawiśz zrób najlepiej test z krwi bo tylko on najprędzej stwierdzi czy ciąża jest:)powodzenia i głowa do góry
    -- ,
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Avenka duphaston sam w sobie nie ułatwia zajścia w ciążę, ale pomaga ją utrzymać.
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeJan 18th 2012
     permalink
    Avenka ja zeby mnie wspomóc w zajściu brałam closbergyt , teraz dostała duphason ale jestem w 5 tyg ciąży i jest to żeby ją spokojnie utrzymać. - tak jak pisze rumba. Clo daje kopa jajnikom , ale wszystko zależy od lekarza . U mnie wyniki były ok a przez półtora roku nie zaszłam w ciążę - jak to pani doktor określiła widocznie trzeba było pomóc jajnikom
    --
  8.  permalink
    ASIA ma rację
    -- ,
  9.  permalink
    Avenka duphaston pomaga przy zagnieżdżeniu się zarodka w macicy. Ja zaszłam po nim w 2 cyklu. Powodzenia!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Duphaston to progesteron i wspomaga jeśli u nas produkcja tego hormonu jest słaba.

    Możesz jakoś poprzeć to , że pomaga w zagnieżdzeniu? W życiu o tym nie słyszałam...
    --
    • CommentAuthorAvenka
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Czyli jakies szanse wieksze są po duphastonie:bigsmile: fxieki kobietki:smile:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    mnie się udało teraz w pierwszym cyklu z duphastonem... niestety tylko na chwilę:(:(:(:(:(:(:(:( buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu:(:cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry::cry: dodam tylko że 2 lata temu też brałam duphaston przez 4 cykle i nic.. ale okazało się że to tarczyca, to za wysoka prolaktyna, to nadżerka, to endometrioza... i teraz po wyleczeniu tego, co trzeba było wyleczyć i po uregulowaniu hormonów.. udało się w 1 cyklu z duphastonem....
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 19th 2012
     permalink
    Avenka większe szanse są, jeśli masz niedomogę lutealną, w ogóle z jakiegoś konkretnego powodu przepisano Ci duphaston? Powtarzam to nie jest lek "pomagający zajść" - jeśli chodzi o działanie to bardziej utrzymuje on ciąże, wspomaga (ale najpierw trzeba w nią zajść).
    --
  10.  permalink
    eveka to po co nam progesteron????? Jest ważny w ciąży bo ją utrzymuje!!!! Ale jest ważny podczas zagnieżdzenia bo gdy jest za niski to nic z tego nie będzie. Ja nie słyszałaś to poczytaj, na necie też jest pełno tego.
  11.  permalink
    Ewelinko POMAGA przy zagnieżdżeniu bo i mnie lekarz go po to przepisał bo podejrzewał,że mam za nisko progesteron.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Nie zrozumiałyście o co mi chodzi :) są różne problemy z zagnieżdżaniem zarodka , dupek to tylko progesteron a nie lek na całe zło ;)
    elizabeth nie krzycz na mnie , bo uszy bolą ;)
    --
    • CommentAuthorPompeczka
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Witam! Czytam i czytam co tutaj kobietki piszecie i proszę o pomoc. Moja sprawa wygląda tak, myślałam, że może jestem w ciąży, okazało się, że nie. Okres spóźniał mi się prawie dwa miesiące, testy negatywne. Po paru różnych badaniach lekarz stwierdził, iż nie jestem w ciąży. No i właśnie przepisał mi "duphaston", żeby wszystko się uregulowało. Zalecił mi brać lek 2x1 przez 10 dni, no i później od 15 do 25 dnia cyklu również 2x1. Pytanie jest takie, z tego co się orientuje cykl zaczyna się w pierwszym dniu okresu. Powiedzcie mi czy się mylę czy nie. Bo kurde nie chce popełnić błędu. :shamed: :confused:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    tak, zaczynasz liczyc od pierwszego dnia @. dochodzisz do 15 dnia i bierzesz dupka.
    --
    • CommentAuthorPompeczka
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Dziękuje Ci :bigsmile:
    • CommentAuthorAvenka
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    dziewczyny czy mierzylyscie sobie kiedys temperature przed owulacja mniej wiecej tak kilka dni po okresie (w intymnym miejscu)? jaka temp jest normalna? mi kurcze wyszlo 37'5 kresek wow to chyba cos nie tak:(
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Każda kobieta ma indywidualny poziom temperatur w pochwie. Popatrz na moje dostępne cykle, mierze tylko w pochwie od początku. Obecny cykl jest na duphastonie, to tak by być w temacie.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    28dni służy do nauki metod objawowo-termicznych, z których każda polega m.in. na pomiarze podstawowej temperatury ciała w którymś z intymnych miejsc, zatem nie ma lepszego miejsca, aby znaleźć osoby, które mierzą od lat i przez cały cykl.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    Avenka musisz poobserwować cały cykl, bo tempka zmierzona raz ot tak jest wyrwana z kontekstu i tak naprawdę o niczym nie mówi, może właśnie w drugiej fazie masz takie wysokie (to sprawka progesteronu). Ja osobiście w 1 fazie mam 36,2-36,5 za to druga faza nie więcej jak 36,8
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    mam pytanie dziewczyny, ile dni mozna brac progesteron ? czy tylko przez 10 ( w sensie od 16 do 25 ) czy mozna ciagnac dalej az do pojawienia sie @ ?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 20th 2012
     permalink
    jeśli starasz sie o dziecko to najlepiej do terminu @ i robisz test, bo w razie byś zaszła to niedobrze jest nagle odstawić , bo mozesz zaszkodzić
    --
  12.  permalink
    eveke jeszcze nie zaczęłam krzyczeć ;) Napisałam że duphaston POMAGA przy zagnieżdżeniu się zarodka (gdy jest prawdopodobieństwo że progesteron jest za niski- słowa lekarzy-dokładnie dwóch). Lekiem na całe zło nie jest bo mogą być różne przyczyny tego że nie można zajść w ciążę. Ale jak napisałam wyżej mi pomógł w tym zagnieżdżeniu.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.