Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    Hmm ja (ale w ciaży) źle znosiłam Duphaston, Luteinę już lepiej
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    Ja na razie (niestety) jestem na etapie uregulowania cyklu. Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu będzie lepiej...poroniłam w październiku i duphaston ma mi pomoc w uregulowaniu cyklu i mam nadzieję, że również w zajsciu w ciąże,,,która niestety niechętnie się chce pojawić, hehe :confused:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    no rozumiem. Chodziło mi o to że moze inaczej zareagujesz na Luteinę która jest tym samym lekiem (inna nazwa inny producent)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    no kumam, zobaczę jak będzie, lekarka dopiero wraca z urlopu w połowie września więc jak dalej tak źle będzie to może poproszę o zmianę::wink:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    nastąpiła zmiana, już minęły mi uciążliwe skutki przyjmowania duphastonu. chyba organizm się przyzwyczaił, :smile:
    -- ,
  1.  permalink
    Zuzia staraj sie pisac kazda wiaodmosc w jednym poscie.Jezeli czegos niedopisalas zawsze mozesz kliknac na funkcje ''zmien'' i dodac jeszcze to czego zapomnialas napisac...

    Dziewczyny a po Luteinie bola piersi...?Czy progesteron nie ma na to wplywu..?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Aguniu, luteina i duphaston to nie to samo:wink:
    --
  2.  permalink
    agael77: Aguniu, luteina i duphaston to nie to samo


    Yy jak to nie?Jendo i drugie to progesteron....
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    ale duphaston to hormon syntetyczny
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    RoxyEwa, ok, dz :wink:
    -- ,
  3.  permalink
    agael77: ale duphaston to hormon syntetyczny--


    No tak,w bazie wiedzy przeczytalam...A luteina wplywa na temperature?
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 18th 2011 zmieniony
     permalink
    RoxyEwa: No tak,w bazie wiedzy przeczytalam..

    Niepotrzebna zgryźliwość.
    Wydawało mi się, że baza wiedzy do tego nie jest potrzebna. Podałam różnicę i tyle. Inaczej organizm może zareagować na hormon naturalny, inaczej na sztuczny.
    --
  4.  permalink
    agael77: Niepotrzebna zgryźliwość.Wydawało mi się, że baza wiedzy do tego nie jest potrzebna. Podałam różnicę i tyle. Inaczej organizm może zareagować na hormon naturalny, inaczej na sztuczny.


    Y gdzie ta zgryzliwosc?Po Twojej odpowiedzi przeczytalam na stronie...:neutral: i odrazu napisalam ze juz wiem o co chodzi....:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    RoxyEwa: agael77: Aguniu, luteina i duphaston to nie to samo



    Yy jak to nie?Jendo i drugie to progesteron....
    --

    agael77: ale duphaston to hormon syntetyczny

    nie wiedziałam i tłumaczyłam to tak samo tzn ze oba to progesteron. co nie zmieniło faktu że luteinę lepiej tolerowałam nawet w większej dawce
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    To przepraszam:peace: źle zinterpretowałam:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeAug 18th 2011
     permalink
    Agunia05: co nie zmieniło faktu że luteinę lepiej tolerowałam nawet w większej dawce

    Najprawdopodobniej właśnie dlatego, że jest hormonem naturalnym:smile:
    --
  5.  permalink
    Witam! Jestem tu pierwszy raz. Piszę bo zaczynam się bać że nigdy nie zostanę mamą...
    Mam Zespół Policystycznych Jajników ale moja pani ginekolog nic sobie z tego nie robi jak widzę. Już ponad 2 lata staramy się o dzidzię i nic... :( W poniedziałek idę do innego lekarza i powiem mu żeby dał mi takie leki żebym mogła wkońcu powiedzieć "Jestem w ciąży!" Tak bardzo bym tego chciała...:( Czy długo musiałyście brać duphaston przed ciążą??
  6.  permalink
    agael77: To przepraszam źle zinterpretowałam


    Moze to ja tak sie wyrazilam ze wyszlo jakbym miala jaka spretensje ;):wink:
    --
    • CommentAuthorżabucha
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    hej dziewczyny a co myślicie o moim pezrypadku?
    wykryto u mnie policystyczne jajniki a jak wiadomo @ małpy w takim przypadku są bardzo nieregularne. Moja gin najpierw przypisała mi luteinę na wywołanie @. co prawda wywołać się udało ale była ona dość dziwna bo tylko 2 dniowa + lekkie plamienie. Teraz kazała mi brać dufaston od 14 do 25 dc jak myślicie ma to jakiś logiczny sens?
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 22nd 2011
     permalink
    czesc
    Ja również mam PCO i @ nieregularne, teraz @ miałam 9sierpnia, a @ co ponad 12dni jak już wspomniałam wcześniej, teraz 6dni mierze tempke i przedwczoraj, wczoraj i dzis rosły mi do góry wysoko, śluz suchy, szyjka zamknięta, wiec tempka przez 6dni zrobiła litere V, za dwa dni mam brać duphaston a boję sie by nie zacząć znowu @, bo ostatnim razem też tak miałam że duphaston powinnam brać 16dc do 25dc a już 16dc zaczełam @. :sad:
    Co wy na to co to może być???????
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    czesc wszystkim
    znowu urosła tempka co to moze oznaczac w 15dc a 16dc powinnam brac duphaston. czyli jutro
    Nie chce znowu dostać @ :(
    powiedzcie mi prosze ??????????????????????????????????????????????????
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeAug 23rd 2011
     permalink
    kasiu ale co mamy Ci powiedzieć? wzrost temperatury w czasie cyklu jest normalny... nie prowadzisz obserwacji nanoszonych na wykres - nie ma o czym mówić, bo nie mamy punktu odniesienia...
    • CommentAuthorewela123
    • CommentTimeAug 24th 2011
     permalink
    Witam kochane Panie. jestem w 7 tyg ciazy mialam poronienie zagrazajace dostalam Duphaston biore juz 5 dzien. Poki co jest wszystko w porzadku ale nadal sie martwie. Czy ktoras z was miala podobny przypadek i jak to sie zakonczylo? Czy mialyscie jakies skutki uboczne?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 24th 2011
     permalink
    hmm ja na Luteinie byłam do końca ciąży prawie każdej. Skutki uboczne raczej mnie ominęły na niej.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    witam, jak szybko po duphastonie dostałyście @? ja biorę od 16 do 25 dc i jest teraz 33 dc i @ brak ;( oczywiście ciąży też :(
    -- ,
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeAug 28th 2011
     permalink
    ja już pod koniec brania mam plamienie :(
    --
    • CommentAuthorIgu87
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Hej, jestem tu nowa, ale od jakiegoś czasu czytam forum. Ja biorę duphaston przeszło 2 lata, od 18dc do 27dc rano i wieczorem, @ mi sie wyregulowała, oczywiście niekiedy mam pewne odchyłki związane ze stresem czy spowodowane innymi przyczynami. To było moje drugie podejście do tego leku, gdy miałam 18 lat i miałam zaburzenia @ (tj. 8 miesięcy brak @), wykonano szereg badań hormonalnych i stwierdzono zbyt małą ilośc progesteronu w drugiej fazie cyklu i wtedy także przepisano mi duphaston (wtedy brałam od 16 dc przez 10 dni rano i wieczorem), ale jakoś nie byłam do niego przekonano, bo w sumie to hormony i ingerencja w swój organizm i chyba sobie wymyśliłam, że zaczęłam od niego tyć, a tak naprawde nie wiem czy to przez ten lek czy po prostu zaczęłam więcej jeść. I zaprzestałam brania na jakieś kolejne 2 lata.... i wtedy znowu trafiłam do szpitala z nieregularnymi cyklami i od tamtej pory stosuje się i łykam, bo dostała niezły opiernicz od pani doktor. Niestety duphaston wywołuje jedynie mechanicznie krwawienie, a na owulacje nie ma żadnego znaczenia. Zatem jeżeli ktoś ma cykle bezowulacyjne to duphaston tu nic nie pomoże. Troche chaotycznie napisałam, ale jeśli ktos ma jakieś pytania to odpowiem :)
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    ja biorę dopiero 1 cykl ale też mi się wydaję, że przytyłam :(
    -- ,
    • CommentAuthorIgu87
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    Przez te 2 lata brania duphastonu, mam bardzo nieregularną wagę wahająca sie od 60 do 66 kg i muszę się bardzo kontrolować z jedzeniem, bo inaczej byłoby źle. A nie powiem, że apetyt mam, ale nie wiem czy to nie jest wina hormonów...
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 29th 2011
     permalink
    może wina hormonów... wydaje mi sie,że faldy na brzuchu mi się powiększyły, hehe no i na pewno mam teraz pełniejsze piersi ( to na plus :bigsmile:)
    -- ,
    • CommentAuthorMalinka11
    • CommentTimeSep 4th 2011
     permalink
    Witam wszystkich, jestem tu pierwszy raz. Mój przypadek staramy się o dzidzię i od tego cyklu zaczęłam brać duphaston pomiędzy 16 a 25 dniu cyklu. Dzisiaj już 27 dzień i czekam na @ bądź (miejmy nadzieję) jej brak. Jednakże wszystko wskazuje, że @ mnie w tym miesiącu też odwiedzi - chociaż temp wciąż podwyższona i jest nadzieja. Pozdrawiam
    • CommentAuthorMalinka11
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Hej widzę że jestem tutaj jedyna - nikt nie zagląda ... :( szkoda. Jednakże wciąż @ nie ma mooooże duphaston pomógł .... ? Oby.
    •  
      CommentAuthorarkada
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    mi duphaston pomógł uzyskać @, nic poza tym:(:shocked:
    • CommentAuthornusial
    • CommentTimeSep 8th 2011
     permalink
    Malinka11 i jak z Twoim okresem? przyszedł??? czy może udało Ci się zajść w ciążę? pytam bo u mnie dzisiaj jest też dokładnie 27 dc. Ostatnia tabletkę wzięłam w poniedziałek i czekam co się wydarzy....
    • CommentAuthorminaslimme
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Hej. Od wczoraj biore Duphaston. Czy wzrost temp spowodowany jest owulacja czy waszym zdaniem to skutek Duphastonu? Proszę o pomoc.
  7.  permalink
    Witam!
    Lek duphaston zaczęła przyjmować dość późno bo dopiero od 43dc aby wywołać @. Wcześniej brałam Luteinę ale przestała działać. W tym momencie mam 50dc i zaczynam się zastanawiać nad skutkami ubocznymi leku... Czy on może powodować grzybicę w miejscach intymnych? Czy któraś z Was miała tak przy tym leku?
    Aha, w ciąży nie jestem bo 5ty miesiąc byłoby raczej widać :P

    Proszę o pomoc
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeSep 16th 2011
     permalink
    Niezalogowana: Aha, w ciąży nie jestem bo 5ty miesiąc byłoby raczej widać :P
    Jak wyliczyłaś ten 5ty miesiąc?
  8.  permalink
    To po prostu kiedy ostatnio miałam możliwość zajścia w ciąże... Przez ostatnie 5miesięcy nie miałam nawet takiej opcji
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Grzybicę raczej nie ale suchość w pochwie i chęć zagryzienia męża już tak ;)
    • CommentAuthorSapilek
    • CommentTimeSep 18th 2011
     permalink
    Hej dziewczynki luteine dopochwowo przyjmowałam od stycznia do lipca i nic teraz miałam dwa miesiące duphaston i clostiberget czekam właśnie na okres dziś jest 29 dc mam nadzieje ze nie przyjdzie,
    Mam pytanko czy komuś pomógł duphaston i po którym opakowaniu ?
    Nusial - a jak u ciebie długo sie juz starasz ile czasu bierzesz lek
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeSep 18th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja bralam duphaston 2x dziennie przez 10 dni (poprzedzone badaniami poziomu prolaktyny) 5 dni po skonczeniu duphastonu dostalam okres i w 5dc do 9dc clostilbegyt....pozniej przy pecherzyku 19mm zastrzyk Ovitrelle i teraz czekam czy cos wyjdzie z tego;p
    --
    • CommentAuthorSapilek
    • CommentTimeSep 19th 2011
     permalink
    no i znowu przyszedł nic z tej 2 miesiecznej kuracji mam nadzieje ze ci sie uda kuleczka pisz co tam u ciebie
  9.  permalink
    Napewno napisze, kurde korci mnie, zeby kupic jakiegos sikanca :P
    --
    •  
      CommentAuthorarkada
    • CommentTimeSep 19th 2011 zmieniony
     permalink
    kuleczka to że zrobisz teraz test nic nie da, pewnie wyjdzie pozytyw ale będzie to skutek Ovitrelle, ponieważ fałszuje wynik. Zrób test nie wcześniej niż w 12 dfl:bigsmile:
    Powodzenia życzę;)
  10.  permalink
    oki :) poczekam, nie ma sie co napalac za wczasu.
    --
    • CommentAuthorSapilek
    • CommentTimeSep 21st 2011
     permalink
    no to czekamy mam nadzieje ze beda 2 kreski, a ja zmieniłam własnie lekarza bo mój kiepski zobaczymy co nowy wymyśli pozdrawiam
  11.  permalink
    Witam w poprzednim cyklu dostałam brązowych upławów 5 dni po owulacji. Dostałam Duphaston, brałam go 7 dni. Po dwóch dniach od odstawienia dostałam okres.
    W tym cyklu mierzyłam temperaturę, sprawdzałam śluz i robiłam testy owulacyjne. Owulacje miałam 14dc. Od 16dc zaczęłam brać Duphaston. Dziś jest 24dc. Temperatura jest podwyższona od owulacji boli mnie podbrzusze, prawy jajnik, piersi, najbardziej sutki, czuję zmęczenie. Test robiony 8 dni po owulacji nic nie wykazał. Wiem że to za wcześnie. Zastanawiam się czy przerwać jutro branie Duphastonu i za trzy dni zrobić test, czy przez te trzy dni brać jeszcze Duphaston i dopiero jak wyjdzie wtedy negatywny test to odstawic w 28dc??
  12.  permalink
    Mi @ się zaczął po 8dniach brania leku:) a że to był 52dzień cyklu to co innego. No i nie miałam skutków ubocznych:) Ciekawe co mi się przydarzy teraz...
    • CommentAuthorSapilek
    • CommentTimeSep 23rd 2011
     permalink
    hej duphaston bierze sie przez 10dni wiec jutro jest ostatni dzien chyba ze lekarz zalcil ci inaczej
  13.  permalink
    witam serdecznie ;)) mam prośbę. Jestem tu jak widać nowa ,nigdy nie korzystałam z tego typu portalu. YYYY jak już pisałam byłam u lekarza ponieważ dostawałam co 9 dni miesiączkę. Poszłam więc do kontroli. W Lutym miałam podobny problem tzn częste miesiączki. Miałam badany hormon który odpowiada za tzw.nerwy iii niestety wynik był 7 krotnie zły. Nie brałam żadnych leków poprostu czekaliośmy z lekarzem z nadzieją że wszystko sie wyreguluje. Jednak tydzień temu trafiłam spowrotem do lekarza ponieważ po 4msc zaczeło się to samo. Okazało się że mam torbiel o wymiarach 5cm. Dostałam Duphaston. Dzis biorę ostatnie 2 tabletki,no i potem jeszcze czekają MNie 2 opkaowania. Chciała bym się dowiedzieć czy jest ten lek skuteczny i czy sie od niego nie tyje???? Bardzo proszę o pomoc. Dziękuję za odp. Monia
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.