Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 21st 2011
     permalink
    Byłaś płodna 19dc albo później?
    --
    • CommentAuthornatalka_kg
    • CommentTimeJun 21st 2011
     permalink
    Amazonko, trudno powiedziec czy byłam płodna, nie mierze temp, jedyne co zaobserwowałam to ból jajników w 18 dc
  1.  permalink
    Witam,
    jestem tu nowa, ponieważ nigdy nie byłam zmuszona do odwiedzania tego typu stron, natomiast teraz wpadłam tu aby się was poradzić.
    Jak już wspomniałam, nigdy nie odczuwałam żadnych niepokojących symptomów, czy problemów związanych z moim miesiączkowaniem, do czasu, gdy ok. pół roku temu okres spóźnił mi się ok. 2 tyg. Pomyślałam, że to jednorazowy wybryk. Przez jakieś dwa miesiące wszystko było w normie, a znowu w marcu i kwietniu pojawił się ok 7 dni wcześniej. Poczekałam jeszcze miesiąc i w maju znowu było opóźnienie ok 15 dni. Poszłam więc do lekarza i przepisał mi duphaston na uregulowanie. Zalecił stosowanie od 16 dc przez 10 dni i tak przez 4 cykle. I tak też zrobiłam, brałam rano, czasami nawet przed śniadaniem. Nie miałam, żadnych skutków ubocznych, czy krwawień, czy plamień. 27 dc zauważyłam dosłownie troszkę krwi i lekko brązowy śluz. Pomyślałam, że zbliża się krwawienie, ale dosłownie pod koniec dnia już nic nie było i potem pojawił się zwykły, przeźroczysty raczej śluz. I dziś jest już 32 dc i nic. Boję się, że znowu w niepewności będę musiała czekać jakieś dwa tyg. Nie wiem, czy duphaston działa od razu? Gin powiedziała, że już od pierwszego cyklu powinno się uregulować. Czy może na efekt trzeba jeszcze poczekać? Miałam nadzieje, że już będą efekty. Tym bardziej, że zbliżają się wakacje a takie czekanie jest cholernie niekomfortowe. Może coś poradzicie?
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 22nd 2011
     permalink
    Polecam test ciążowy ;) A Duphaston chyba tak od razu nie działa. Przynajmniej na ulotce jest napisane, że leczenie powinno trwać 6 miesięcy.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 23rd 2011
     permalink
    Przynęta, żadnej z użytkowniczek nikt nie zmusił do odwiedzania tego typu stron. Ona widocznie jest dla kogoś przydatna.
    --
  2.  permalink
    ciąża na 100% odpada ;/
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 23rd 2011
     permalink
    Nie starasz się teraz? Niepokoisz się tak naprawdę nieidentyczną długością cykli?
    --
  3.  permalink
    A może, któraś z was wie, jak "wywołać", czy przyspieszyć okres? Żeby nie pokrzyżował wakacyjnych planów, jeśli znów spóźni się prawie 2 tyg? ;/ 35 dzień i dalej nic ;/
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJun 26th 2011
     permalink
    Najlepiej idź do ginekologa. Zwykle na wywołanie okresu podaje się progesteron przez 5 dni, ale Ty już go brałaś.
  4.  permalink
    mam pytanko, czy jesli w trakcie brania dupka dostalam krwawienie to mam odstawic juz go ? i ciazy napewno nie ma tak?
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeJul 5th 2011
     permalink
    Ciężko powiedzieć, mi ginka powiedziała, ze jak mi się zacznie krwawienie to mam odstawić. Czasem małe krwawienie jest nawet jak jest ciąża (nie wiem czy przy dupku też się tak zdarza).
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeJul 5th 2011
     permalink
    witam,
    drogie forumowiczki- mam ważne pytanie..mam brać duphaston na pco i niski progesteron..czyli po skoku..ale ten cykl jest dziwny..
    znów miałam skok…zmieniło się wewnątrz na bardziej płodny,,czy mam poczekać z tym dupastonem na to czy jutro będzie wyżej czy niżej tempka..czy brać 3 dnia wyższej temperatury..już w tym cyklu się gubię..była wysoko,spadła,teraz znów wzrasta..zerknijcie do mnie i odp..
    pozdrawiam serdecznie..
    --
  5.  permalink
    moim zdanie Aniu powinnas poczekac jeszcze ze 2 dni tak mi sie wydaje, ja tez z braniem dupka czekalam
    • CommentAuthorlacinka
    • CommentTimeJul 7th 2011
     permalink
    Witam Was Kobietki!
    Staramy się z mężem o dziecko. Od trzech cykli biorę Duphaston ( od 16-25 dc). Przez pierwsze dwa cykle miesiączkę dostałam w 27 dniu cyklu. Natomiast w tym cyklu jest coś dziwnego... otóż @ powinnam dostać 2 lipca...a do tej pory jej nie mam. W 23 i 24 dc miałam niewielkie plamienia i do tej pory cisza..... Nie wiem co się dzieje, a boję się wykonać test ciążowy,żeby znowu nie okazało się, że nici z dzidzi.... Poradźcie, czy któraś z Was też tak miała?

    Dziękuję za odpowiedzi i tzrymam za Was wszystkie kciuki :wink:
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeJul 7th 2011
     permalink
    ja bym zrobiła test
    • CommentAuthorlacinka
    • CommentTimeJul 7th 2011
     permalink
    hmmm...poczekam do weekendu i wtedy zrobię test.... Kurcze, ale się stresuję
    • CommentAuthorpizamka94
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    biore duphaston ponieważ wykryto u mnie dośc duży torbiel.biorę lek przez 5 dni od 20dc. Nie ukrywam że nie jestem z leku zadowolona. Pojawiły sie nudności i bóle brzucha oraz wahania nastroju. Czy ktos też tak ma?
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeJul 15th 2011
     permalink
    pizamka94 ja tez tak mam, biorę duphaston od 15 dnia cyklu przez 10 dni... okropne uczucie mdłości i wahania nastroju mam już do konca cyklu... ja porozmawiam z moja gin i odstawię ten lek
    • CommentAuthorjusta85
    • CommentTimeJul 16th 2011
     permalink
    Witam zajrzałam tu ponieważ mój gin przepisał mi ten lek w celu uregulowania okresu. Ogólnie odkąd pamiętam miałam nieregularny około 36-40 dni ostatnio nawet 50:sad: za 2 miesiące biorę ślub i planuje dzidzie :wink: więc też pod tym względem go biorę. Mam zacząć od 11 do 21 dnia cyklu biorę go 2 cykl i wczoraj tj. w 23 dniu dostałam plamienia i bardzo bolały Mnie jajniki. nie wiem czy tak ma być czy jest coś nie tak? aha i cały czas mam ochotę na mojego narzeczonego jeżeli wiecie o co chodzi :bigsmile: aż sama sie nie poznaje:shamed:
  6.  permalink
    Mam pytanko. Skończyłam brac pierwszy cykl duphastonu. Po skończeniu opak. (brałam 2 razy dziennie po 1 tabl. od 18-28 dnia cyklu)strasznie źle się czułam, okropnie bolało mnie podbrzusze, nie byłam w stanie zwlec się z łóżka (pierwszego dnia @) a następnego dnia dostałam rozstroju żołądka. Raczej zdrowo się odżywiam i nie pamiętam by mogło to byc spowodowane przez pożywienie. Czy te dolegliwości mogły miec coś wspólnego z duphastonem? Dzięki z góry za odp.
  7.  permalink
    Przyjmowanie jakiejkolwiek formy progesteronu w oparciu o obliczenia jest bez sensu. Terapia poskutkuje, gdy ma się pewność co do tego, że rozpoczęła się faza lutealna.
    W jakim celu bierzesz ten lek?
    Nie wydaje mi się, by powodował skutki uboczne.
    --
    • CommentAuthorjusta2586
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    lacinka: Od trzech cykli biorę Duphaston ( od 16-25 dc). Przez pierwsze dwa cykle miesiączkę dostałam w 27 dniu cyklu. Natomiast w tym cyklu jest coś dziwnego... otóż @ powinnam dostać 2 lipca...a do tej pory jej nie mam.

    U mnie zdarzało sie raz tak że po 10dniach od odstawienia dostałam@. Lekarz powiedziała że książkowo @ powinna wystapić 3-5dni od odstawienia ale nie wiecej niż 14dni. Ale również polecam test:bigsmile:
    Dziewczyny mam jeszcze takie pytanie w zeszłym tygodniu byłam u gina duphaston biore od 15dc przez 10dni ale w tym cyklu owu miała16dc mimo to lekarz powiedziała że to nieprawda że trzeba czekac do 3wyższej tempki tylko brac ... co Wy na to?
    --
    •  
      CommentAuthorblanche
    • CommentTimeJul 26th 2011
     permalink
    Właściwie to skąd pochodzą te informacje dotyczące blokowania owulacji przez duphaston? Tak pytam, bo sama biorę go na niedomogę następnego dnia po skoku temperatury. Rozmawiałam z lekarzami i żaden tego nie potwierdził..., nic takiego nie wynika również z Indeksu Leków. Z tego co wiem duphaston jest syntetycznym progesteronem i różni się od Luteiny, co może mieć z tym przypadku zasadnicze znaczenie. Natomiast zgadzam się i podpisuję pod stwierdzieniem, że w takim przypadku jak mój przed odstawieniem należy koniecznie upewnić się czy nie jest się w ciąży i w przypadku jej braku :( z czystym sumieniem odstawić lek. Pozdrawiam :peace:
  8.  permalink
    Ogólnie zadaniem progesteronu jest blokowanie owulacji, dlatego jeżeli zacznie się go przyjmować przed jajeczkowaniem, może je wstrzymać (nie musi).
    Zalecenia lekarzy, dotyczące brania progesteronu od 16 do 25 dc wynikają z anachronicznego rozumienia cyklu.
    --
    • CommentAuthorpizamka94
    • CommentTimeJul 30th 2011
     permalink
    nika 1981 zastanawiam się co dalej bo to jest nie do zniesienia: te wahania nastrojów doprowadzają do szału nie tylko mnie. mam nudności, i wyszły mi przebarwienia na skórze jak po samoopalaczu ( unikalam slonca).
    • CommentAuthornika1981
    • CommentTimeJul 31st 2011
     permalink
    pizamka94 ja odstawiłam i od tego cyklu biorę luteinę dopochwowo, lepiej się po niej czuję. Chociaż miałam w tym cyklu podany prenagyl i piersi mnie strasznie po nim bolą:) ale jest do zniesienia:) nastrój zdecydowanie lepszy:)
  9.  permalink
    Brałam duphaston przez jeden cykl ale zastanawiam się nad odstawieniem bo dziwnie się po nim czuję, tzn. mam huśtawke nastrojów, zazwyczaj jestem senna, zmęczona. Na początku myslałam że może jestem w ciąży, a staramy się już ponad pół roku, ale niestety. Biorę od 18-28 dc po dwie tabl. dziennie. Najgorsze jest to, że te objawy mam odkąd skończyłam opak. Czy to możliwe że lek zrobił jakąś rewolucję z moimi hormonami? Nie wiem czy brac drugie opak?
  10.  permalink
    Możliwe, że blokujesz sobie płodność. Poczytaj o tym w bazie wiedzy.
    --
  11.  permalink
    hej kobitki ja bralam i biore duphaston bardzo dlugo na uregulowanie miesiaczki i przy leczeniu clo:) i powiem tak lecze sie od 6 lat bralam clo od 5dc do 9 dc a pozniej duphaston od 16 do 25dc i nie udalo mi sie zajsc w ciaze tyle lat a od lutego jestem u nowej pani doktor i w pierwszym cyklu bralam clo od 5 dc do 9dc pozniej monitoring i okazalo sie ze w 16dc jeszcze mialam pecherzyk 26mm wiec dostalam dupka dopiero od 19dc i udalo mi sie zafasolkowac w pierwszym cyklu:) ale niestety w 10tc okazalo sie ze jest ciaza martwa:( odczekalam 3 cykle i teraz po pierwszym stymulowanym cyklu i duphastonie od 19dc znow mi sie udalo:) chociaz jestem poki co ostrozna w radosci jednak mam nadzieje ze uda sie tym razem i bedzie to najcudowniejsze 9miesiecy:) trzymam za Was kciuki a Wy za mnie prosze;)
    --
  12.  permalink
    Dodam, że testy owulacyjne wychodziły pozytywnie w 13 dc więc teoretycznie mogę brac duph. 0d 18 więc nie powinien mi nic blokowac. Czy się mylę?
  13.  permalink
    Testy owulacyjne nie są tak pewne jak rozpoznawanie płodności poprzez samoobserwację.
    --
  14.  permalink
    oprócz testu który wykonałam wczoraj (pozytywny) śluz był płodny według mnie tj. przezroczysty i rozciągliwy i tempka tez podskoczyła więc chyba owul. była. Nie wiem co jest nie tak.
    •  
      CommentAuthoragapeel
    • CommentTimeAug 3rd 2011
     permalink
    Z tego co opisałaś, to możliwe, że Ci właśnie ten dupek brany za wcześnie hamował owulację. Skoro w pierwszym cyklu z monitoringiem i braniem go po owulacji udało Ci się zajść. Tempka może skoczyć przed owulacją, pewnie u Ciebie tak było.
  15.  permalink
    Elizabeth85, a jaką metodę stosujesz? Sama na oko, bez znajomości dokładnych reguł interpretacji wykresu, niczego się nie dowiesz.
    Wiesz, jaka jest zasada brania Duphastonu i innych preparatów tego rodzaju?
    --
  16.  permalink
    W sumie to lekarz mi powiedział tyle, że mam go brac od 18-28 dc po 2 tabl dziennie. Zaczynam sie bac...
  17.  permalink
    elizabeth85: W sumie to lekarz mi powiedział tyle, że mam go brac od 18-28 dc po 2 tabl dziennie. Zaczynam sie bac...


    Z progesteronem trzeba uwazac....Musisz sie obserwowac i wybrac jakas metode interpretacji,na forum sa Eksperci i pomagaja na poczatku. Duphaston nalezy wziazc po owulacji,jezeli wezmiesz wczesniej mozesz ja zablkowac.

    Tak swoja droga mialam kiedys tak ze lekarz na intuicje rzucil date od kiedy powinnam brac Luteine i oczywiscie owulacje mialam pozniej,caly cykl szlak trafil...

    Tu sie nie ma czego bac...Trzeba sie obserwowac i tyle.
    --
  18.  permalink
    Elizabeth, progesteron można zacząć przyjmować w dniu trzeciej wyższej temperatury (oczywiście zgodnie z zasadami wybranej metody, a nie "na oko"). Wtedy spełnia swoją rolę.
    --
    •  
      CommentAuthorwindwater
    • CommentTimeAug 4th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja dziś mam 14dc. Wczoraj na USG było piękne jajeczko 19mm i od wczoraj zaczęłam Duphaston.
    Oczywiście po przeczytaniu komentarzy trochę mi mina zrzedła. Uff... mam nadzieję, że niczego sobie nie "poblokuję".
    Liczę oczywiście na każdy cykl. Oby ten nie był stracony.
  19.  permalink
    Dzięki RóżaŻabczyńska za info. Teraz to już za poźno na obserwację cyklu, jakby co zacznę od nowego baczniej się sobie przyglądac.
    Windwater a ile Ty bierzesz tabl dziennie? Bo z tego co czytam to niewiele dziewczyn miało 2 tabl dzennie, chyba mój gin przesadził z dawką.
    •  
      CommentAuthorwindwater
    • CommentTimeAug 4th 2011
     permalink
    Raz dziennie 1 tabletkę. Pierwsza wczoraj (13dc). A jeśli się nie uda w tym cyklu, to od następnego brać też po jednej ale od 11-25dc.
  20.  permalink
    Wcześnie zaczęłaś go brac, ale jak jesteś pod kontrolą lek. to wie co robi. Ja z tego co się orientowałam to przeważnie dziewczyny biorą od17 dc ale przecież to jest indywidualna sprawa każdej z nas.
  21.  permalink
    WITAM! JA TEŻ MAM NISKI POZIOM PROGESTERONU, BYLAM NA KONSULTACJI U MOJEGO DOKTORA I DOSTAŁAM LUETINE, MAM BARĆ OD NASTĘPNEGO CYKLU. ZOBACZYMY CO Z TEGO BEDZIE, ALE SZCZERZE MAM JUZ DOSC TYCH WSZYSTKICH LEKOW, BO ZANIM SPOTKALAM OBECNEGO LEKARZA, SRAWIANO MI TAKIE DIAGNOZY, ZE CALE SWIETA PRZEWYLAM. MARTWIE TYLKO, O TO JAK TO BEDZIE JAK BEDZIMY CHCIELI STARAC SIE O DZIDZIUSIA!? JAK TO U WAS JEST DZIEWCZYNY?
    3MAJCIE SIE DZIELNIE:***
    :wink:
    • CommentAuthorkasiamik
    • CommentTimeAug 10th 2011
     permalink
    czesc wam
    jak juz wczesniej pisałam że duphaston powinnam brac 16dc do 25dc, a przypomne że miesiaczkuje co 12dni wiec 16dc dostalam miesiaczke, moj gin przez tel powiedzial ze mam brac ze to napewno jest tylko plamienie, a endykronolog powiedziala ze brac 16dc-25 chyba ze bede miesiaczkowac to przerwac:cry: a to nie jest plamienie tylko miesiaczka. Masakra, nie wiem co mam robić, jak bedzie tak cały czas to nigdy nie uzyje tego leku i nie sprawdze :sad::sad:
    Poradzcie co moge zrobić
    pzd wszystkie
  22.  permalink
    dziewczyny zerknijcie proszę http://forum.28dni.pl/discussion/1663/skonczylam-luteine-a-podwyzszyla-sie-temperatura/#Item_3
    skoro macie doświadczenie z duphastonem to pewnie też z luteiną
    • CommentAuthorNiezalogowana (mambeczka)
    • CommentTimeAug 13th 2011
     permalink
    czesc dziewczyny mam pytanie bo juz jestem po pierwszych 5 tabletkach tego leku teraz biore dufaston i mam pytanko jak długo to trzeba brac zeby była dzidzia?
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeAug 13th 2011
     permalink
    Mambeczko jest takie cos jak wyszukiwarka i tak w 2 minuty znalazłam interesujący Cię temat DUPHASTON jest to odpowiednik LUTEINY o czym TU i TU
    No i niestety mam złą wiadomość nie od leku zachodzi sie w ciążę a od seksu a dokładniej od wytrysku męskiego w kobiecie
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 13th 2011
     permalink
    Udalo Ci sie odpowiedziec, mnie pytanie wydawalo sie tak niedorzeczne, ze az nie moglam ubrac w slowa swojego rozbawienia.
    --
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Czy któraś z Was po duphastonie miała zwiększony apetyt i przytyła?
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeAug 14th 2011
     permalink
    Tak, ja.
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeAug 17th 2011
     permalink
    Cześć, ja zaczęłam pierwszy cykl przyjmowania duphastonu ale źle to znoszę.... mdłości, wzdęcia,bóle podbrzusza, zwiększony apetyt....:confused:
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.