Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Damazy: nikt nas nie finansuje i nikt nam nie dokłada do kiesy

    jak to ? przecież płacimy za używanie 28dni ?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Gdyby mnie ktoś zachęcił do używania magicznego kalkulatora, który wyliczy mi niepłodność na urlop za 5 lat, a potem pokazał, że dałam się nabrać i to wcale nie jest takie skuteczne, to wkurzyłabym się.
    Na pewno warto pokazać wady kalendarzyka, ale on został wykorzystany jako przynęta i co teraz?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 15th 2008
     permalink
    no właśnie, co teraz ?
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 15th 2008
     permalink
    A co ma być Talkotalko?
    Dla mnie to prosty wynik, kalkulator nie jest przeznaczony dla Was.
    •  
      CommentAuthorkajka
    • CommentTimeAug 15th 2008
     permalink
    to dlaczego zachęcasz i reklamujesz ten portal właśnie przez kalkulator (skoro on nie jest przeznaczony dla użytkowników)?
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 15th 2008 zmieniony
     permalink
    Kajko, kalkulator jest przeznaczony dla osób, które klikając na wiadomość email we własnej skrzynce będą kontynuować przeglądanie sieci i wejdą na 28dni.
    edit: W przeciwnym wypadku takie osoby po raz kolejny otrzymają suchą treść.
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeAug 15th 2008
     permalink
    Damazy, a moze warto pomyslec nad jakims innym chwytem reklamowym, bardziej wyrafinowanym? Np. quiz "Czy zajdziesz w ciaze?" i tam kilka pytan odnosnie wieku, poziomu stresu, trybu zycia, obserwacji sluzu - wtedy moze ludzie zdaliby sobie sprawe ze na poczecie sklada sie kilka czynnikow i warto sie poobserwowac. A taki quiz moze rozbudzic ciekawosc. Bo ten kalkulator to mozna znalezc nawet na interii.pl, nic nowego nie wnosi.
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 15th 2008
     permalink
    Smuga, masz rację, dobry pomysł. Bardzo Ci dziękuję :)
    Jest sexquiz zrobiony przez bayer, ale zabawa jaką oferuje jest troche przydługawa.

    Co do kalkulatora, zdaje się że nie ma takiego w polskim necie. Mam tu na myśli zabawę w przewidywanie przyszłości. :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 16th 2008
     permalink
    o, nareszcie dobrze to określiłeś Damazy - zabawa.. to odpowiednie słowo. może by dodać te słowa do mailingu ?
    "zabawa w przewidywanie przyszłości" ... :)
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 16th 2008
     permalink
    Nie Talkotalko, nie, ale spokojnie coś wymyślę.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 16th 2008
     permalink
    szkoda.
    wg mnie to byłby dobry pomysł. i nikogo byśmy nie oszukiwali w ten sposób..
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 19th 2008 zmieniony
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 19th 2008
     permalink
    Prawdy i mity o anty
    Większość Polek stosuje antykoncepcję naturalną, a pigułka, plaster i spirala bardzo wolno zdobywają zwolenniczki. Dlaczego? Wciąż brakuje rzetelnej informacji o zaletach i wadach hormonalnych metod zapobiegania ciąży.

    :bigsmile:
    --
  1.  permalink
    W metodzie termicznej należy policzyć długość trwania kolejnych, ostatnich 6 - 12 cykli miesiączkowych. Po odjęciu od najkrótszego cyklu 18 dni uzyska się pierwszy dzień płodny, od którego nie należy podejmować współżycia, o ile nie planuje się ciąży. Ostatni dzień płodny oblicza się odejmując od najdłuższego cyklu 11 dni. Warto zaznaczyć, że wskaźnik skuteczności metody kalendarzowej jest bardzo wysoki i wynosi 14 - 50. To znaczy, że 14 - 50 kobiet na 100 stosujących daną metodę w ciągu roku zajdzie w ciążę.
    co za obliczenia :shocked:
    a co z reguła Deringa, obserwacją śluzu?
    nie powinno mnie dziwić że Pani doktor wyszedł tak wysoki wskażnik
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 20th 2008
     permalink
    Widać świat się kończy na kalendarzyku. W innych odpowiedziach pani dr zdradza niejaką wiedzę o metodach jednowskaźnikowych, ale raczej kryje się z nią.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 22nd 2008
     permalink
    O tym jak seksedukatorka pogoniła instruktorkę z forum, która odważyła się odpowiedzieć konkretnie na pytanie o objawy płodności
    Wiedza jest zakazana.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeAug 22nd 2008
     permalink
    No rzeczywiscie majstersztyk.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    amazonka
    Możesz zajść w ciążę wyłącznie w okresie płodności.

    dodane: 01-09-2008 o 16:38 autor: Gość
    Amazonka nie wprowadzaj jej w blad.. nie wiem kto ci tak powiedzial.... mozliwosc zajscia w ciąze istnieje zawsze... a w tzw"dni plodne" jest najwieksze prawdopodobienstwo... ale w ciąze moze zajsc zawsze nawet jesli to nie sa dni plodne....

    Promotorzy anty mogą sobie pogratulować skutków propagandy.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    "nie wiem kto ci tak powiedzial" - dobre!
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    Uhuuhuhihuhuhuhuhuhhuuhu

    Ama, ja się poplułam przez Ciebie

    :D

    Droga Skarbnico Wiedzy Internetowej,

    skoro możliwość zajścia w ciążę jest zawsze, to jak powinnam jej unikać teraz, z dala od mego mieszkania, w obcym kraju? Czy powinnam protekcyjnie zacząć brać pigułki niskodawkowe, czy skoro zajść w ciążę można zawsze, to nawet pigułki mnie przed nią nie uchronią? A niby jak działają pigułki, skoro i tak w ciążę można zajść zawsze... Może to zawsze jest zawsze, poza tym zawsze, kiedy łykam pigułki?

    Czy jeżeli oglądałam z kolegą mecz Wisła-Barca to czy mogę być w ciąży? Od dwóch dnu drażni mnie, kiedy muszę iść do pracy.

    Pomocy!
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2008
     permalink
    :cry::bigsmile::bigsmile:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    "Matko jedyna, a jak dzisiaj widzialam kolezanke w ciazy to znaczy ze mogla mnie zarazic?? Z gory dziekuje edukatorom za powazna odpowiedz."
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    no jasne, przecież ciąża jest zaraźliwa :jumping:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    tiaaaa prawie jak grypa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    Skojarzyło mi się powiedzenie "Głupich nie sieją - sami się rodzą" ;)

    Myślę, że ono wiele wnosi i wyjaśnia :D
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 3rd 2008
     permalink
    Fakt ;p :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2008
     permalink
    Nie wiem,czy ten artykuł był już poruszany, ale jeśli nie, to zachęcam...
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 6th 2008 zmieniony
     permalink
    Tak, już był, ale zawsze warto go przypomnieć. Po miejscu związanym z medycyną można by się spodziewać prawdy, ale cóż. W innym miejscu w tym serwisie jest napisane, że chirurgiczna sterylizacja jest metodą naturalną.
    Warto zwrócić uwagę na przeładowane ideologią piśmiennictwo pod tekstem. Jakie źródła, taki owoc.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2008
     permalink
    ech...
    --
    •  
      CommentAuthorAksa78
    • CommentTimeSep 18th 2008
     permalink
    Może niepotrzebnie wracając do tematu nieszczęsnego narzędzia do planowania poprodu na pięć lat naprzód - przykro się dowiedzieć, że na portalu, który stara się prostować kłamstewka i niedopowiedzenia różnych organizacji i firm propagujących anty dla KASY, robi się dokładnie to samo (czyli ściemnia) z tego samego powodu (dla KASY). Nie chcę nikogo urazić, ale taka analogia sama się nasuwa.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 18th 2008
     permalink
    Rzeczywiście, tak można skojarzyć.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 18th 2008
     permalink
    mi już brak słów na TO.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeSep 19th 2008
     permalink
    Genialna porada dla tabletkowiczki z doświadczeniem w samoobserwacji
    Wbrew pozorom różnice w iiości śluzu w trakcie cyklu nie są tak łatwe do zaobserwowania, jak niektórym się wydaje i wymagają dużej wprawy.

    Prawdziwy ekspert od samoobserwacji z seksedukatorki. Chyba nie czytała własnego FAQ.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 20th 2008
     permalink
    :rolling::rolling:
    teraz to się uśmiałam.
    --
    •  
      CommentAuthorEmiS74
    • CommentTimeSep 23rd 2008
     permalink
    Witajcie!
    Wrócę do tematu: 28dni, kalendarzyk, kalkulator.
    Ja dostałam pierwszego e-maila do hormonki.pl, zalogowałam się, ale wypełniłam tylko kilka dni i później już w to nie wchodziłam (szczerze mówiąc nie było w tym nic ciekawego, tylko zaznaczanie: wzięłam- nie wzięłam). Kiedy dostałam drugiego e-maila z 28dni- to wtedy zaczęłam intensywniej myśleć o NPR (choć jeszcze wtedy nie wiedziałam na dobrą sprawę co ten skrót oznacza). Wiedziałam, że chodzi o samoobserwację (i niestety kojarzyłam to jedynie z bardzo nieskutecznym kalendarzykiem). Nie miałam pojęcia o żadnej z metod. Jednak moja chęć "zerwania"z tabletk. była tak duża, że zaczęłam czytać. Dalej jestem zielona w porównaniu z wieloma użytkowniczkami, ale Bogu dziękuje, że powstał taki portal.

    W 100% stawiam na PRAWDĘ, bo dzięki niej tutaj się znalazłam. Kalkulator odpada- z całym szacunkiem.

    Pozdrawiam
    -- Emi
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeSep 23rd 2008
     permalink
    Witaj - mam nadzieję, że będziesz się tutaj czuć jak u siebie.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 23rd 2008
     permalink
    gratuluję decyzji.
    i witam również bardzo serdecznie :)
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeSep 23rd 2008
     permalink
    Również gratuluję i życzę powodzenia w obserwacjach!:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorEmiS74
    • CommentTimeSep 23rd 2008
     permalink
    Szczere dzięki ! :)
    -- Emi
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 3rd 2008 zmieniony
     permalink
    "Nie przy każdym niezabezpieczonym stosunku zachodzi się w ciążę, oczywiście jednym parom udaje się za pierwszym razem, inne muszą się starać przez dłuższy czas (nawet jeśli oboje są płodni). Bezpłodność można zdiagnozować dopiero jak po roku starań kobieta nie zachodzi w ciążę. Jeśli chodzi o dni niepłodne, to rzeczywiście podczas dni niepłodnych nie da się zejść w ciążę, ale trudno jest je wyznaczać. Nawet najbardziej skomplikowane metody świadomej płodności, pozwalające z dużą dokładnością określać kiedy są dni płodne, nie mają 100% skuteczności w zapobieganiu ciąży (czyli istnieje szansa zajścia w ciążę w dni niepłodne, choć oczywiście jest bardzo mała).

    Niestety nie ma na to reguły, jeśli ktoś chce się uchronić przed ciążą to zawsze powinien używać jakiejś metody antykoncepcyjnej, a jeśli chce zajść w ciążę, to musi po prostu próbować."

    Ponton oczywiście
    :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    Tyle mieli przykładów na forum, że niepłodność da się wyznaczyć, ale dalej swoje. Widać góra musiała zareagować, aby wrócili do negatywnych nauk.
    Zapomnieli, że antykoncepcja też nie ma 100% skuteczności, mądrale.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    Wiesz co Ama, ale i tak, ze okreslili metody naturalne jako skuteczne to juz maly krok do przodu. Wprawdzie na rowni z prezerwatywa, no ale zawsze.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    Tak, to jest ogromny krok do przodu. Wygląda na to, że się cofnęli i wycofali z takich pozytywnych nauk.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    mnie dziwi jak może doradzać kolo, który na ginekologii się nie zna, w sensie, że b.mało wie o cyklu kobiety...

    w sumie... może do anty nie jest mu to potrzebne?
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    Niby do czego potrzebuje znajomość cyklu? :-)
    Wg nauk: Każdy niezabezpieczony stosunek grozi ciążą, dlatego zawsze trzeba być w gotowości do walki, nie wnikając w szczegóły biologii.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    chodzi mi o doradzanie kobietom, które chcą się czegoś dowiedzieć...
    tak jak w tamtym pytaniu...

    "Nie jestem ci w stanie odpowiedzieć dlaczego nie ma 100% pewności, nie interesowałem się tym na tyle. Nie mam też wykształcenia z dziedziny ginekologii. Poza tym nie napisałem, że w dni niepłodne można zajść w ciążę, tylko, że osoby, które dość dokładnie wyznaczają dni niepłodne i płodne mimo wszystko nie mają 100% pewności co do tego, że nie zajdą w ciążę."
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 3rd 2008
     permalink
    Plącze się w zeznaniach, aby wyszło na nieskuteczność tak czy inaczej.
    To samo można odnieść do stosujących anty 100% poprawnie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.