Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 12th 2008
     permalink
    :bigsmile::bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Nowa metoda - metoda bólu owulacyjnego, he he.
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Biada kobiecie, która pomyli ból owulacyjny z bólem w kiszkach :tongue: Czytanie takich absurdów powoduje u mnie bezsilność :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    :confused: ratunku... kto dał dyplom temu lekarzowi...
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Chyba tutaj temat będzie pasował. Właśnie otrzymałam na maila reklamę 28dni.pl a w niej to http://28dni.pl/kalkulator_dnia_urodzin
    O ile wyliczanie dnia narodzin dziecka może być, to nie rozumiem drugiej części - PO CO kalkulator określający prawdopodobne dni płodne na 28dni ?????!!! Samoobserwatorkom nie są potrzebne tego typu aplikacje, zresztą większość z nas tutaj walczy z wszelkiego rodzaju kalkulatorami płodności, dostępnymi na różnych stronach internetowych. Powiem szczerze, że jestem niemile zaskoczona. NPR to nie są kalkulatory płodności, to nie jest kalendarzyk :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    a co mi napisała dziewczyna na portalu hormonki.pl:
    "Mój kolega i jego dziewczyna byli zwolennikami metody naturalnej a teraz lulają bobasa he he. Powodzenia."

    super świadomość.
    :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Czyżby Damazy wracał do kalendarzyka? Całe 28dni i cała wiedza ma iść na marne?

    No u nas było już kilkaset zaplanowanych bobasów, hehe.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Osobne pytanie do specjalisty
    Mierzę pod pachą i waginalnie i mam 37 st. - czy jestem w ciąży, skoro bratowa ma 36,5 i jest w ciąży?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Niestety, na hormonkach tylko niektóre dziewczyny posiadają pewną świadomość ...
    pozostałe to takie jakby bezmózgie zoombie, które ograniczają się do zażycia pigułki lub przyklejenia plastra (dostając o tym przypomnienie sms'em) :confused:
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Wypuszczanie takich kalkulatorów to piłowanie gałęzi na której się siedzi.
    Jak to dobrze, ze nie firmuję już tego przedsięwzięcia swoim nazwiskiem
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Moi drodzy, to zwykłe praktyki marketingowe.
    Moim celem jest przyciągać użytkowniczki do 28dni, wkrótce kampania na hormonkach.

    Dorotko, każdy cel uświęca środki?
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    nigdy.
    Do dobrego celu mogą prowadzić tylko dobre środki.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Na to wygląda, że kalendarzyk ma uświęcać 28dni. Czy o to chodziło?

    Kampania na Hormonkach - jasne, warto pokazać alternatywę, ale czemu właśnie kalendarzyk? Droga donikąd.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Poza tym ten kalkulator jest postawiony na głowie. Nic przecież nie da wyliczanie sobie daty porodu.
    Wszystko zależy od jajeczkowania, którego nie można przewidzieć, a jedynie zaobserwować.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Rozumiem kalkulator oparty na regule ostatniego dnia niskiej temperatury. To metoda mająca podstawy w samoobserwacji. Mamy prawdopodobny czas jajeczkowania i obliczmy dokładną datę porodu. Ale nie na podstawie średniej długości cykli.
    A skąd wiem jaką długość będę miała za 5 lat.
    Amazonka, ciekawe co Tobie wyjdzie, kiedy masz tak duża rozpiętość w długości cykli
    :bigsmile::devil:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Ruletka Damazego.
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Zwykłe praktyki marketingowe nie mogą się opierać na szerzeniu wyliczania dni jak w kalendarzyku. Przecież nie o to chodzi w 28dni i NPR - czy się mylę? Uważam ten kalkulator za bardzo zły pomysł, bez względu na to czy ma przyciągać nowe użytkowniczki czy też nie. Zgadzam się z Dorotką - tylko dobre środki do dobrego celu.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Proszę o zrozumienie, przyciąganie nowych użytkowniczek do 28dni jest bardzo ważne.
    Spójrzcie na to z innej strony. Osoba zaczyna się interesować 28dni, tym samym nie jest ważne jakim sposobem tutaj dotarła.

    Odwalamy kawał dobrej roboty dla organizacji NPR i innych. Moi drodzy nie czarujmy się, dzięki 28dni wzrasta świadomość met. nat i obserwacji. Nasze sposoby propagacji w internecie są najlepsze. A kto jest celem?

    Dorotko, zastanów się kto zainteresuje się takim kalkulatorem o którym wspominasz?
    Pajacynko, musimy przyciągać do 28dni. Wciąż jesteśmy postrzegani jako średniowieczne skamieliny propagujące głupotę i narażające nastolatki na "ryzyko niechcianej ciąży".
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Tym bardziej dziwi uwstecznienie i ukłon w stronę mitów
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Jasne, że trzeba przyciągać nowe użytkowniczki, ale dlaczego w taki sposób?! NPR to nie jest kalendarzyk, propagowanie takiej wiedzy jest złe.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Damazy, a kto zainteresuje się takim kalkulatorem jak widzimy? Potencjalne "staraczki" - przychodzą, wykupuja abonament, sa dwa, trzy, pięć, osiem miesięcy, zachodza i "pa,pa" na ich miejsce następnych dziesięć. W dzisiejszych czasach kobieta "nowoczesna" :confused: chce sobie zaplanować - tak jak Ty to tam napisałeś ciążę pięc lat do przodu i ma w nosie NPR. Ten kalkulator przyciągnie użytkowniczki, ale czy je utrzyma?
    Intencje dobre (?) ale dla kogo?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Uważam, że jesteście mocno przewrażliwione. Spójrzcie na sprawę z innej strony. Nie spotykacie się z osobami, które totalnie negują met. obserwacji?
    Ta reklama jest właśnie do nich skierowana, a za jej sprawą mają zmienić zdanie o 28dni.

    Talkatalka, tak na hormonki jest całkiem inny świat. Chcemy też trafić do tych dziewczyn, aby uświadomić im że są lepsze możliwości.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Ta reklama propaguje średniowieczną skamielinę.
    Zachęcanie do rozpoczęcia starań czy odkładania to dobry sposób na reklamę (i dobrze jeśli przyciągnie nowe użytkowniczki), ponieważ taka reklama przedstawia prawdę. Samoobserwacja rzeczywiście służy skutecznie do jednego i drugiego celu. Wiązanie tych celów stereotypowo z kalendarzykiem to przesada i sianie mitów, z którymi podobno walczysz.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Irlandio, taki świat. Czy zawsze smakuje Ci czekolada?
    Jedno jest pewne, wiesz jak smakuje.

    Amazoneczko, nie zrozumiemy się. Ja jestem facetem :)
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Damazy - przecież to właśnie przez mityczny kalendarzyk ludzie są negatywnie nastawieni do NPR, bo kalendarzyk nie jest skuteczny. Irlandia ma rację.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Pajacynko, Ty widzisz kalendarzyk, inne osoby widzą zwykły kalkulator.
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Kolejny kalkulator do kolekcji dziesiątków kalkulatorów płodności z sieci. Polecanych przez użytkowników anty do obliczania płodności z zastrzeżeniem "Nieskuteczny, nie korzystaj".
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Damzy, nie rozumiesz, ze robisz antyreklamę 28dni. Utwierdzasz w przekonaniu, że NPR to kalendarzyk, ktory wszyscey wyśmiewają. I słusznie.
    To jest Twój cel?
    Żeby 28dni zostało na zawsze w jednym worku z kalendarzykiem???
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Albo 28dni to kolejny kalendarzyk w sieci jakich wiele i nic więcej
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Dorotko, jaka Ty jesteś przewrażliwiona. Jeśli postępowałbym w Twoim rozumowaniu 28dni byłoby dziś aplikacją, z której mogą korzystać tylko nieliczni. Nie otaczajmy się czarną magią, proszę. Korzystajmy z możliwości propagacji, pokazujmy, że są lepsze metody w porównaniu z nieskutecznymi.
    edit: Tak hormonki też są antyreklamą.

    Już wcześniej pisałem, proponowałem. Stwórzcie, zaprojektujcie reklamę 28dni, wyemituję ją do społeczności.
    Pokażcie mi lepszy punkt widzenia.
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    To raczej nie Dorota jest przewrażliwiona - tak czy śmak - ten kalkulator ma funkcje głupiutkiego gadżetu. Gdzie lista to do i tym podobne?

    Widzisz - zmiany z metodami itp naprawdę poprawiły funkcjonalność portalu. Ja rozumiem Cię, chcesz zarobić, bardzo to doceniam, uważam, że aplikacja jest świetna i dlatego za nią zapłaciłam (i zapłacę znowu) - naprawdę wielki kawał dobrej roboty... Ale na nasze jękolenie też mógłbyś w końcu zareagować.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Najłatwiej jest przypinać komuś łatkę i mieć w nosi logiczne argumenty :angry:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008 zmieniony
     permalink
    Wlodeczek, to nie jest że ja chcę zarobić. Ja muszę zarabiać, inaczej 28dni nie ma prawa bytu. Są koszty, których nie idzie przeskoczyć.
    Wlodeczek, cały czas dodawane są opcje, o które prosicie. Rzadko które są ignorowane.

    Todo będzie, ale czas na realizację jest dłuższy. Niestety, to nowa funkcjonalność. Poprzednia nie ma szansy bytu przy tej konfiguracji.

    edit: Dorotko, nie przypinam Ci latki. Rozumiem Wasze intencje co do kalkulatora, doskonale je rozumiem. Zanim się zdecydowałem na ten krok, przemyślałem sprawę. Miałem prosty wybór, albo zrobię najzwyklejszy, najbardziej popularny. Albo wykonam coś specjalnego. Powstał gadżet.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Nie rozumiem po co dodawanie tego kalendarzyka... przecież to mijanie się z celem 28dni. doh, mamy propagować świadomość, a nie dawać nowym od samego początku fałszywe informacje.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    z drugiej strony rozumiem, reklama przede wszystkim.... ale nie lepiej wysyłać więcej maili np. ? aniżeli dodawać głupotki na tak świetny portal ? :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    na razie mailing idzie tylko przez o2. a moze by tak wp i onet poruszyc co? wsrod moich kolezanek tylko 2 maja konto na tlenie
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    no właśnie o to mi chodziło.. i interię też :)
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Damazy a może zamiast słowa "zaplanuj" warto zastanowić się na zmianą na "oszacuj" dzień porodu wtedy jest to pozyteczny potencjalnie marketingowo gadżet i jednoczesnie unika sie wpuszczania w maliny kalendarzykowe i skojarzen 19wiecznych z 28dniami ktore ma byc nowoczesna metoda wspierania obserwacji??
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Wiki, dobry pomysł. Nie mam możliwości wysyłki na interia czy wp. niestety.
    •  
      CommentAuthorwampirek
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    Ja bym dodała do tego kalkulatora, gdzieś pod spodem, że samoobserwacja pozwala na jeszcze lepsze oszacowanie dnia poczęcia i porodu:)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 13th 2008
     permalink
    to nieciekawie wtedy.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Nie spodziewałam się, że 28dni będzie promować kalendarzyk... Myślałam, że ma walczyć ze stereotypami, a nie je pogłębiać...
    Nie podoba mi się istnienie takiego kalkulatora, nawet jeśli ma on spełniać funkcje li tylko "rozrywkowe".
    Poza tym, skoro już obliczamy pożądaną datę porodu, to może dodać jeszcze parę równie magicznych sposobów na wywołanie owulacji w odpowiednim terminie? Bez tego obliczanie daty porodu na nic się nie zda :tongue:
    Popieram argumentację Doroty. I nie czuję się przewrażliwiona, uprzedzając ewentualne podjazdy w tym kierunku.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorkajka
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Damazy, ja tak jak NR nie jestem przewrażliwiona, ale ten kalendarzyk uważam za porażkę w propagowaniu 28dni. I zgadzam się w argumentacji z moimi przedmówczyniami.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Ale cóż możemy poradzić, my, małe mróweczki, użytkowniczki NPR, które tylko chcemy, by szanowano nasze poglądy..

    przecież my tylko chcemy szerzyć prawdę
    Czy to źle ?:confused:
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Moim zdaniem nie możęmy się reklamować poprzez kłamstwo, bo ono ma krótkie nogi. Bądźmy rzetelni, wiarygodni, uczmy ludzi obserwacji. Owszem potrebne są chwyty marketingowe, ale kalkulator pokazuje, że tkwimy w jakiejść paranoi. To mało wiarygodne - niby npr, a jednak jakieś wyliczanki. To nie jest zgodne z naszą tożsamością - tak uważam.
    --
    •  
      CommentAuthoranadun
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Zgadzam się z Nibrianą, że marketing owszem, ale rzetelny i wiarygodny. Mnie by taki kalkulator wydał sie naiwny i pewnie odstraszył. Bo jakąś wiedzę o NPR miałam zanim tu trafiłam.
    --
    •  
      CommentAuthorDamazy
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Zgadzam się z Waszymi opiniami i nie neguję istoty poruszonego problemu. Każda z Was ma rację, ale rozwój 28dni na pierwszym planie.
    nikt nas nie finansuje i nikt nam nie dokłada do kiesy, a infrastrukturę należy utrzymywać oraz pielęgnować. Jeśli nie musiałbym się martwić o przychody nie wymyślałbym podobnych rozwiązań, niestety jest odwrotnie.

    Sam kalkulator powstał i będzie rozwijany, co przy następnej odsłonie i majlingu będzie widoczne. Ciągle wysyłanie wiadomości na skrzynki email z treścią reklamową jest wysoce męczące i zniechęcające dla odbiorcy. Proszę tutaj o zrozumienie. Chyba nie chciałybyście słuchać do znudzenia tej samej melodii. Między innymi dlatego powstał kalkulator.

    Mała strategia na uspokojenie: Po wykonaniu obliczeń przekazać informacje, których celem będzie pokazanie wad tego typu rozwiązania.
    Dotychczas kalkulator został użyty prawie 40 tys.razy. Osoby chętniej odwiedzały naszą stronę niż podczas zwykłych działań czysto informujących o 28dni. To ważny punkt widzenia.
    Nie musimy się zamykać, możemy pokazać taki kalkulator, jak i kalendarzyk w świetle, jakim chcemy. To zależy wyłącznie od nas.

    Tylko dobry cel uświęca środki, a nasz nie jest dobry?
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 14th 2008
     permalink
    Mylisz sie Damazy, żaden cel nie uświęca środków.
    Muszą być dobre i środki i cel.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.