Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ciekwe, to w jakim celu tworzą kalkulatory ? Skoro nie do planowania ;D:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Aby promować kalendarzykowe mity i utrudniać dostęp do prawdy.
    Kalendarzyk jest nawet na stronie Invicty - podobno speców od płodności.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    no niestety moje koelzanki nie widza roznicy miedzy kalendarzykiem a npr i juz kilka razy tlumaczylam co i jak. a swoja droga mi jakis czas temu npr tez sie z kalendarzykiem kojarzyło - kto nie spróbuje ten sie nie przekona
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Mnie się kiedyś zdawało, że jedno i drugie jest tak samo nieskuteczne, ale na szczęście miałam wątpliwości, czy rzeczywiście tak jest. Potem te wątpliwości zaczęły kiełkować.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    A ja nie wiedziałam nic o metodzie kalendarzowej, od razu miala świadomośc faktu, ze cykle mają prawo się wahać. Ale to moze dlatego, ze od początku miała cykle inne niz 28 dni i kalendarzyk mnie zwyczajnie nie interesował.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Hehe, ja też miałam zawsze ok. 30 dni i co charakterystyczne, b. różnej długości. Podejrzewam, że miałam już kiedyś śródcykliczne bez samoobserwacji, ale oczywiście wzięłam je za lekką @.
    Mimo tych nieregularnych cykli sądziłam, że owulacja jest zawsze 14dc, tylko mnie się ten cykl tak przedłuuuuża do 35-40 dni.
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    Ja przeczytałam w jednej książce, że owulacja u większości kobiet występuje na 14 dni przed miesiączką a u pozostałych 13-16 przed.
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    No wlasnie, ale liczy sie od nastepnej miesiaczki, wiec nie mozna dokladnie wyczaic owulacji przed jej nadejsciem.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 9th 2008
     permalink
    heh, ja kiedyś również nie odróżniałam NPR od kalendarzyka..
    na szczęście trafiłam tutaj i się przekonałam :)
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    chyba większość z nas tak miała, całe szczęscie już nie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Uświadomione od najmłodszych były chyba tylko jednostki.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Dokładnie :)
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeJul 10th 2008
     permalink
    Uświadomione od najmłodszych lat będą nasze córki :)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Zdobyłam podstawowy podręcznik Kramarek.
    Są osobno opisane odkrycia Ogino i odkrycia Knausa. Sporo pouczających wykresów z nieplanowanymi poczęciami. Wykresy w czasie brania starych, wielkodawkowych anty i po odstawieniu.
    Kramarek celnie zauważa, że współcześnie największymi propagatorami kalendarzyka są promotorzy anty, aby odnosić nędzne PI kalendarzyka do całej reszty nowszych metod. :-) To nadal się sprawdza.
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Ama, podzielisz się? Pliiiiis... :bigsmile:

    Popatrz jak się ładnie uśmiecham.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    Kurczę, też bym musiała się w jakiś podręcznik zaopatrzyć..
    jestem 1000 lat świetlnych za Wami :>

    Hm, nasze córki.. w sumie.. myślę, że będę starała się dzielić z dzieckiem wiedzą - o ile oczywiście wyrazi chęć ku temu ;) :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2008
     permalink
    o ! Dobry temat:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Świat Kobiety 7/2008

    Cover story: Antykoncepcja dla kobiet w każdym wieku
    12 skutecznych metod!
    - nowoczesne spirale, plastry, pierścienie i pigułki hormonalne,
    - naturalne sposoby zapobiegania ciąży.


    Metody podzielono umownie na rozdziały wg wieku i sytuacji rozrodczej. Owe 12 skutecznych metod to:
    1. Metoda termiczna,
    2. Metoda Billingsów,
    3. Pigułki jednofazowe,
    4. Prezerwatywa,
    5. Pigułki dwufazowe,
    6. Plastry antykoncepcyjne,
    7. Wkładka domaciczna klasyczna (spirala),
    8. Pierścień dopochwowy,
    9. Pigułka dwufazowa,
    10. Pigułka trójfazowa,
    11. Wkładka hormonalna,
    12. Hormony w zastrzyku.

    Osobnych rozdziałów nie poświęcono: "awaryjnym", jednoskładnikowym, chemicznym, implantom i sterylizacji - są krótko opisane w ramkach.

    Antykoncepcja dobrana do twojego wieku, stylu życia i oczekiwań
    Możesz cieszyć się seksem bez obawy, że zajdziesz w ciążę. Przedstawiamy ci kilkanaście metod antykoncepcji. Są wśród nich te znane od lat i supernowoczesne. Masz w czym wybierać!

    (...)
    W zgodzie z przekonaniami
    Przy wyborze metod antykoncepcji kobieta musi mieć możliwość pogodzenia jej ze swoim światopoglądem. Dla katoliczek przewidziane są metody naturalne. I choć ich skuteczność jest najniższa spośród wszystkich znanych metod, to jednak i one są coraz prostsze i bardziej precyzyjne. Metodę termiczną ułatwia np. użycie minikomputera np. Lady Comp (cena 1899 zł). Wprawdzie to duży wydatek, ale znacznie podnosi skuteczność metody. To kieszonkowe urządzenie jest tak zaprogramowane, że na podstawie pomiaru temperatury ciała dokładnie wskazuje moment owulacji. Można też dobie pomóc, kupując w aptece bez recepty nowoczesny test domowy - LH Test. Wskazuje on najbardziej płodne dni w cyklu - wystarczy zanurzyć w moczu pasek testowy i odczytać wynik. Cena 30 zł (w opakowaniu znajduje się 5 pasków testowych). (...)
    Niestety, aż 20% par w naszym kraju stosuje tylko stosunek przerywany lub tzw. kalendarzyk małżeński, choć od lat wiadomo, że to właśnie najbardziej zawodne sposoby. A poczęcie dziecka to jedna z ważniejszych decyzji w życiu, powinna więc być podjęta świadomie.
    (...)

    Rozdział 20+. Dla młodych kobiet, bez stałego partnera
    Masz do wyboru naturalne, mechaniczne i hormonalne metody antykoncepcji. Każda z nich ma swoje zalety, ale nie jest też pozbawiona wad. Sprawdź, która najlepiej spełnia twoje oczekiwania.

    Metoda termiczna
    Na czym polega
    Trzeba ustalić, które dni cyklu hormonalnego są płodne i zregygnować w tym czasie ze współżycia. Aby je określić, mierzy się codziennie temperaturę i notuje wynik. Przy jajeczkowaniu temperatura wzrasta w porównaniu do najwyższej temperatury z pierwszego okresu cyklu o ok. 0,5 st. Gdy przez 3 dni temperatura jest stale podniesiona, oznacza to że 4. dnia zaczyna się okres niepłodny, który trwa aż do pojawienia się kolejnej miesiączki.
    Jak stosować
    Temperaturę mierzy się codziennie rano (w ustach lub w pochwie), tym samym termometrem, o tej samej porze, jeszcze przed wstaniem z łóżka.
    Wady
    Wymaga uregulowanego trybu życia i systematyczności. Dopiero po kilkunastu miesiącach mierzenia i notowania temperatury można polegać na użyskanych wynikach. Zdarza się jednak, że nie można określić momentu owulacji, bo temperatura przez cały cykl nie zmienia się. Także jeśli złapiemy infekcję, trzeba zrezygnować ze współżycia aż do miesiączki.
    Zalety
    Zgodna z naukami Kościoła Katolickiego
    . Bez skutków ubocznych.
    Cena
    Ok. 2-10 zł za termometr.
    Wskaźnik Pearla: 0,8-14


    Metoda Billingsów
    Na czym polega
    Na wyznaczeniu dni płodnych i niepłodnych cyklu miesiączkowego. Robi się to na podstawie oceny śluzu wydzielanego przez kanał szyjki macicy. Codzienna obserwacja pozwala śledzieć zmiany wygladu śluzu, świadczące o owulacji.
    Jak stosować
    Z zewnętrznych narządów płciowych trzeb chusteczką higieniczną zetrzeć śluz. Wygląda on różnie w różnych okresach cyklu. Przed owulacją i w czasie jej trwania jest wilgotny, przezroczysty, rozciągliwy, gładki i śliski. W czasie niepłodnym staje się mętny, biały, gęsty. i lepki. Potem może zaniknąć.
    Uwaga! Gdy po owulacji znowu pojawi się wilgotny śluz, nie można współżyć aż do kolejnej miesiączki.
    Wady
    Wymaga codziennej obserwacji śluzu. Przy infekcji miejsc intymnych metoda jest nieskuteczna.
    Zalety
    Nie powoduje skutków ubocznych.
    Cena: 0 zł
    Wskaźnik Pearla: 0,9-12
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    "I choć ich skuteczność jest najniższa spośród wszystkich znanych metod, to jednak i one są coraz prostsze i bardziej precyzyjne."

    Co za bzdury ! :/ Przeczytałam z niemałym oburzeniem :confused:
    Świat kobiety.. banialuki :/
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    Wśród ekspertów komentujących metody był gin Tomasz Niemiec, który jest instruktorem NPR, ale jak na złość zapytano go o spiralę.
    Sporo typowych mitów, trochę prawdy w artykule. Wielokrotne zwracanie uwagi na małą skuteczność metod jednowskaźnikowych, chociaż przytoczone PI temu przeczą plus zamykanie użytkowników w getcie, do którego można się dostać tylko przez odpowiedni światopogląd. Inaczej nie można. Wskazywanie testów owulacyjnych jako pomocy w odkładaniu mija się z celem. Lady Comp słabo poprawia skuteczność metody termicznej, która ma PI idealne < 1, a LC idealne 6.
    Ciekawe, kto mógł polegać na pomiarach dopiero po KILKUNASTU MIESIĄCACH. Nawet Pontn straszył 9 miesiącami obserwacji.
    Podstawowy błąd i manipulacja w białych rękawiczkach to milczenie na temat objawowo-termicznych. Redakcja miała kontakt z dobrym ekspertem, giem i instruktorem w jednym, ale zmarnowała tę szansę.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2008 zmieniony
     permalink
    12 skutecznych metod i wskaźniki Pearla pod każdym z rozdziałów
    1. Metoda termiczna 0,8-14,
    2. Metoda Billingsów 0,9-12,
    3. Pigułki jednofazowe 0,1-0,12,
    4. Prezerwatywa 7-8,
    5. Pigułki dwufazowe 0,1-0,2,
    6. Plastry antykoncepcyjne 0,88,
    7. Wkładka domaciczna klasyczna (spirala) 1,2-3,
    8. Pierścień dopochwowy 09-12 - (to chyba jakiś błąd, znaczący brak przecinka, korekta się nie spisała),
    9. Pigułka dwufazowa 0,1-0,2,
    10. Pigułka trójfazowa 0,1-0,2,
    11. Wkładka hormonalna 0,1-0,2,
    12. Hormony w zastrzyku 0,2-1.

    Na tle tego zestawienia metody jednowskaźnikowe nie przedstawiają się wcale źle. W materiałach firmy Schering skuteczność prezerwatywy jest mniejsza niż metod naturalnych.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 12th 2008 zmieniony
     permalink
    Nie rozumiem zbytnio jaki cel ma łącznie tych metod.. wg mnie powinno się podzielić je na :
    *naturalne
    *mechaniczne
    *hormonalne

    a nie wrzucić wszystko w jeden worek :/
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    Jest jeszcze więcej kategorii. Główne: naturalne i anty.
    Namącenie klientkom w głowach zwraca się w postaci większej sprzedaży takiego czy innego środka.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 12th 2008
     permalink
    Ech.. tragedia normalnie :/
    Już nie wiedzą jak reklamować antykoncepcję :/
    z drugiej strony.. w obecnych czasach.. chyba gorzej jak w starożytności.. tyle niechcianych ciąż.. to co im się dziwić..
    ale jakoś naturalności to nikt nie promuje :/ a szkoda.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008
     permalink
    "Z wyboru, nie z przypadku - antykoncepcja w pigułka" Podstawowa broszura informacyjna dla lekarza. Wyd. Schering Warszawa 2001.

    Po przedstawieniu nieziemskich i bezwzględnych zalet hormonów, Schering opisuje resztę metod:

    Jeżeli nie pigułka, to co?
    Poniżej przedstawiono różne sposoby regulacji płodności - od najskuteczniejszych do najbardziej zawodnych:

    Metoda, wskaźnik Pearla:
    1. Ubezpłodnienie chirurgiczne - 0
    2. Środki hamujące jajeczkowanie "pigułki" 0,2-0,5
    3. Wkładki domaciczne niehomonalne 1,7-2,7
    4. Metoda termiczna i objawowo-termiczna 0,8-3
    5. Prezerwatywa 3
    6. Dopochwowe środki plemnikobójcze 5
    7. Kalendarzyk małżeński 14-38
    8. Metoda Billingsów 15-32
    9. Stosunek przerywany 25
    (wg podręcznika "Ginekologia praktyczna" pod red. W. Pschyrembla wyd. I, str. 687-715)


    [opis poszczególnych metod]

    Metoda termiczna i objawowo-termiczna
    Spośród metod polegających na okresowej wstrzemięźliwości płciowej tylko te 2 są warte wymienienia. Polegają one na określaniu dnia jajeczkowania i na tej podstawie wyznaczaniu dni płodnych. Dzień jajeczkowania ustala się przez codzienny pomiar temperatury i obserwację śluzu szyjkowego. Wysoką skuteczność antykoncepcyjną osiąga się, przyjmując jako "bezpieczne" tylko 10 dni w cyklu. Długie okresy abstynencji są trudne do zaakceptowania przez wiele par. Stosując te metody należy:
    - dokonywać codziennego pomiaru porannej temperatury w obrębie błon śluzowych, koniecznie przed wstaniem z łóżka, zawsze tym samym termometrem,
    - regularnie sporządzać wykres porannej temperatury,
    - zachowywać całkowitą abstynencję seksualną w okresie dni płodnych,
    - pamiętać, że zmiany temperatury mogą być spowodowane również przez infekcje.
    Ze względu na łatwość popełnienia błędu należy liczyć się z tym, że rzeczywista skuteczność tych metod jest znacznie niższa niż środków hormonalnych. Metody te nie powodują objawów niepożądanych.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 14th 2008 zmieniony
     permalink
    Warto zwrócić uwagę, że Schering uważa, że termiczna i objawowo-termiczna są bardziej skuteczne niż prezerwatywy. Te same treści są przekazywane nawet w materiałach reklamowych z 2007 r. Wg zestawienia z podręcznika spirala ma taką samą lub gorszą skuteczność jak objawowo-termiczne. Dziwi nieprawdopodobnie mała skuteczność Billingsa. Pewnie do badań wzięli pary z kategorii "jeszcze nie zdecydowałam". Trudno jednak na ich podstawie oceniać prawdziwą skuteczność metody.

    Tylko w opisie metod naturalnych Schering porównuje ich skuteczność z hormonalnymi. W przypadku opisu prezerwatywy i in. tego porównania nie ma.
    Schering nie produkuje środków plemnikobójczych i wyraźnie zniechęca do ich używania. Ich producentem jest Janssen-Cilag i w swoich materiałach przeglądowych o anty je zachwala jako wspaniałą i superskuteczną metodę.
    Pogoń za dniem owulacji zaczyna się już w czasie odkładania.
    Oczywiście, firma straszy możliwością popełnienia błędu, infekcjami i koszmarną wstrzemięźliwością, największym wrogiem człowieka.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 22nd 2008
     permalink
    Ama, nie każdy człowiek ma obowiązek wyboru wstrzemięźliwości i, na przykład moim zdaniem, jest to największa wada metod naturalnych. Ufam bardzo ich skuteczności, ale to, że nie mogę zawsze, kiedy chcę ;) jest dla mnie poważnym problemem. Oczywiście, że potrafię panow jeśli chodzi o fakt, że świadomie wybierać nad sobą - dlatego wybieram metody naturalne. Jednak naprawdę, seks kiedy jest się w dniach płodnych jest inny i wybór tej a nie innej drogi nie jest prosty.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJul 22nd 2008
     permalink
    A kto powiedział że ma być prosty?
    Chyba jednak życie uczy czego inne: "Bez pracy nie ma kołaczy" itp.
    Ile wysiłku wkładamy w wykształcenie, sport czy choćby porządek w domu.
    Dlaczego w tej dziedzinie są takie opory i bunty?
    A przecież tu chodzi o podstawowe odniesienie do kwestii życia i miłości.
    Czy ona nie jest warta największego wysiłku?
    Czy ktoś zna większe wartości?
    Ja nie,
    Dlatego wysiłek w żadnym razie nie powinien dziwić.
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 23rd 2008
     permalink
    Dholubecka... Tylko widzisz, ja na przykład pracę traktuję jako coś rozwijającego, wprowadzającego na wyższy poziom. Natomiast powstrzymywanie się od współżycia wprowadza mnie co najwyżej na wyższy poziom zirytowania. Wiem, że może jestem prymitywem, ale nie widzę w tym niczego ubogacającego... Wręcz wiele rzeczy makabrycznie frustrujących. Może dlatego, że trudniej mi, bo nie dobudowałam sobie żadnej "pięknej" otoczki.

    Jeżeli sprowadzamy seks do czystej prokreacji - to ok. Czekanie byłoby ubogacające. Natomiast jeśli chodzi o bliskość itp - nie wiem, ja tego zauważyć po prostu nie umiem. Mimo, że nie używam prezerwatyw itp. To czekanie, kiedy moje hormony zdecydowanie wpływają na moje samopoczucie (a także moją atrakcyjność) jest dla mnie zwyczajnie trudne. Tak, zajmuję się czymś innym, tylko że czasem mam poczucie pewnej niesprawiedliwości.
    -- Irja
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    Tu nie chodzi o otoczkę tylko o samo sedno.
    Płodność jest dobrem samym w sobie.
    Dlatego czekanie ze względu na to, żeby nie niszczyć płodności jest właśnie wyrazem miłości. Bardzo głębokim.

    Życie ogólnie może się wydawać niesprawiedliwe i to wielka sztuka dostrzec wartość w trudzie, a nawet cierpieniu.
    Uczymy się tego całe życie.
    Oby tylko umrzeć mądrzejszym, czego życzę sobie i wszystkim zaglądającym :)
    -- chętnie pomogę w interpretacji
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    Z moim miewamy na ten temat rozne dyskusje, taki urok naszej relacji.
    Narazie mowie mu, ze nie chce prezerwatywy w dni plodne m.in. dlatego, ze cala soba pragne dziecka i uzywanie antykoncepcji byloby falszowaniem moich glebokich pragnien kobiety marzacej o macierzynstwie. Odkladam "tylko" ze wzgledu na to, ze on oficjalnie nie jest gotowy na ojcostwo. Na szczescie wiem, ze jesli byloby dziecko, to by je oczywiscie przyjal i podjal role ojca.
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 24th 2008
     permalink
    Oooo... w końcu ktoś w takiej sytuacji jak ja... tzn. bardzo podobnej...
    mój też oficjalnie nie chce dziecka, jednakże jeśli by się pojawiło nie uciekłby w siną dal, lecz ukochał.
    i również na prezerwatywy się nie zgadzam. już nie.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Wlodeczek, wybór to wybór, a nie obowiązek.
    Czy każda tabletkowiczka ma obowiązek wyboru codziennego skrupulatnego łykania? :-)

    Serwis planujemydziecko.pl - zbiór przesądów oprócz prawdziwych informacji

    Kalkulator dni płodnych dla naiwnych
    BTW: metoda Holta to metoda termiczna. Po co mierzenie PTC stosującym kalendarzyk?
    Jakiej wielkiej wiedzy o własnym organizmie wymagają proste wyliczanki?

    Planowanie płci - sposoby o wątpliwej skuteczności, brak info o rozpoznawaniu płodności

    Bełkot o rozpoznawaniu płodności
    Info o tym, że płodność w nieregularnych cyklach trwa 3/4 jego długości jest śmieszne, ale kalendarzyk rulez.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeJul 25th 2008
     permalink
    Przepraszam, że będę kontynuować offtop - ale dziewczyny, wy nie wierzycie w tę skuteczność metody objawowo-termicznej czy o co chodzi?

    Ja znacznie bardziej "boję się" prezerwatyw niż metod rozpoznawania płodności, bardziej ufam wykresowi niż czemuś co tak obrzydliwie pachnie ;)
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeJul 26th 2008
     permalink
    Jak najbardziej wierze w samoobserwację. Dlatego od samego początku niczego innego nie stosuję. Trudno osiągnąć czasem zrozumienie partnera, ale nam się udało i im dłużej korzystam z NPR tym wiecej zalet widzę...
    Ja uważam, że aby osiągnąć sukces NPR trzeba zwyczjnie mu zaufać, bez względu na to czy się odkłada czy stara.
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    Prezentacja o mitach krążących wśród młodzieży o płodności i NPR oraz ich źródła
    Wśród źródeł: Ponton, Federa, gin, firmy farmaceutyczne, kolorowe czasopisma.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    ależ bzdur dużo... no no :cool:
    --
    • CommentAuthorSmuga
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    Najlepsze bylo o pomiarach "w pochwie i pod pacha"
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 29th 2008
     permalink
    ogólnie się uśmiałam :):cool:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Autor mogłby uzupełnić prezentację o wybrane treści z niniejszego wątku. Sporo się nazbierało.

    Bełkotliwa porada gina z Wizażu
    Chyba chodzi o kalendarzyk?
    --
    •  
      CommentAuthorKonwalijka
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Z serii bzdury, juz nie tylko o NPR, ale w ogole o plodnosci:

    Witam mam taki problem..
    Mam bardzo krótkie cykle ok. 20 dni. Wyliczyłam (i ze śluzu też by mi tak wychodziło - prowadze kalendarzyk: mierzę temperaturę, sprawdzam śluz), że dni płodne mam ok. 8-10 dnia cyklu.. czyli wlasciwie zaraz po okresie. Śluz płodny (przynajmniej mi się wydaje, że on jest płodny) mam tego samego dnia co ostatni dzień okresu. Czyli jesli nie zabezpieczaliśmy się zaraz po moim okresie to moge być w ciąży, nie na pewno nie?
    Zaznaczam ze bardzo chcę tego dziecka..
    Byłam u lekarza który sam dopomniał się żebym przyniosła mu mój kalendarzyk ale powiedział że absolutnie po samym okresie w ciążę zajść nie można. Jak zapytałam kiedy mam dni płodne powiedział że w połowie cyklu.. tylko co zrobić kiedy połowa cyklu jest tuż po okresie?
    Nic z tego nie rozumiem


    Znalazlam ten wpis na http://www.ginekologia.med.pl/forum i zastanawiam sie czy gin taki glupi czy pacjentka wszystko przekrecila...
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 30th 2008
     permalink
    Ale bełkot.
    Pewnie częściowo i jedno, i drugie. Pewnie założył, że pacjentka ma obowiązkowe cykle i po sprawie.

    Mnie też gin powiedziała, że w cyklach 28-49 mam 2 dni niepłodności wg kalendarzyka.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 5th 2008
     permalink
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 6th 2008
     permalink
    Tiaaa.. :devil:
    wręcz zachęca :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 8th 2008 zmieniony
     permalink
    Czy wkładka domaciczna brzmi groźnie?
    Artykuł lekarza o anty dla nastolatek. Oprócz peanów na rzecz hormonów koszmarny bełkot o metodach naturalnych pt. Czy zachęcać młodych do stosowania tzw. "naturalnych metod zapobiegania ciąży"?

    Wiele czynników może spowodować, że owulacja wystąpi w innym okresie cyklu, czasem nawet podczas miesiączki. Spontaniczne jajeczkowanie może wystąpić szczególnie u młodych kobiet, które miesiączkują nieregularnie.

    Podobno u gatunku człowiek owulacja występuje wyłącznie spontanicznie, a nie tylko u osobników miesiączkujących nieregularnie.

    Po wnikliwej i długotrwałej obserwacji, uwzględniając okres przeżywalności plemników i zdolności komórki jajowej do zapłodnienia możemy opracować tzw. kalendarzyk małżeński.

    A to geniusz. Na podstawie obserwacji chce poszukiwać kalendarzyka.

    Poprzez pomiar temperatury ciała każdego ranka teoretycznie jesteśmy w stanie ustalić dni, gdy temperatura podniesie się o 0,4 do 0,6 C. Przyjmuje się, że jest to dzień owulacji. Aby mieć zupełną pewność, pomiary powinny być przeprowadzane przez wiele miesięcy.

    Wyobraźmy sobie nastolatkę na wakacjach pod namiotem z chłopakiem i grupą przyjaciół.
    Wskutek nagłego podniecenia występuje u niej owulacja spontaniczna. Panna, kąpiąc się w jeziorze zainfekowała pochwę i cierpi na intensywniejsze upławy. Mierząc każdego dnia temperaturę, uzyskała wyniki porównawcze z zaledwie 3 miesięcy wstecz... To na podstawie jakich objawów określi dni płodne....?


    Jakiej by pan dr oczekiwał owulacji, jeśli nie spontanicznej u nastolatki? 3 miesiące to mało? Co ma niby podniecenie do owulacji?

    Gdyby określenie terminu jajeczkowania było tak łatwe, jak wskazują na to „naturalne metody”, ginekolodzy nie mieliby problemów w gabinetach z leczeniem niepłodności u kobiet.

    Gdyby wszystkie problemy z płodnością sprowadzały się do określenia terminu jajeczkowania za pomocą NPR, to po co jest monitoring, badanie plemników i inne badania różnych przyczyn niepłodności?

    Zapłodnienie może nastąpić pomimo drobiazgowego przebadania temperatury, śluzu czy moczu. Plemniki zachowują swoją żywotność i mogą spokojnie „przeczekać” w organizmie kobiety na spotkanie z komórką jajową.

    Niewątpliwie, do zapłodnienia może dojść, jeśli korzysta się z okresu płodności. Plemniki spokojnie poczekają. Okres niepłodności wyznacza się, biorąc pod uwagę max czas życia plemników i komórki jajowej. Pan dr o tym nie wie?

    Metody te nie sprawdzają się u kobiet o nieregularnych cyklach miesiączkowych, a takie często występują u nastolatek.
    Po co samoobserwatorce regularne cykle? W regularnych mogłaby stosować kalendarzyk.

    Dodatkowo przerywany jest zaliczony do naturalnych.

    Promowanie wśród młodzieży wyłącznie „naturalnych metod zapobiegania ciąży”, to narażanie ich na ogromne niebezpieczeństwa. Jeśli młodzi kochankowie dojrzeli do rozpoczęcia współżycia – udają się do lekarza ginekologa. Ten, indywidualnie dobierze odpowiednią metodę antykoncepcyjną. Lekarz nie będzie szkodził pacjentce, nie narazi jej również na niebezpieczeństwo niepożądanej ciąży.

    Te ogromne niebezpieczeństwa, tj. niepłodność, rak sutka, zakrzepica, perforacja macicy, zaburzenia dojrzewania, zmniejszenie gęstości kości, wiążą się wyłącznie z NPR. W żadnym wypadku z anty.

    Aż strach trafić do tak dobrze wykształconego lekarza bez uprzedzeń.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 8th 2008
     permalink
    Antykoncepcja dla nastolatek
    Podobny bełkot, ale przynajmniej nie autorstwa lekarza
    Dodatkowe jajeczkowanie, wspołżycie w czasie @ jako anty i inne genialne pomysły.
    Cicha reklama wpadki.pl

    Niezły kawał: Dobry lekarz nie przepisze ich [tabletek] na piękne oczy.
    A niby jak inaczej przepisuje się witaminy?

    Po tabletki antykoncepcyjne można sięgnąć po roku systematycznych miesiączek, ale nie wcześniej niż od 16. roku życia. Chodzi o to, by nie ingerować, nawet w małym stopniu, w układ hormonalny dziewczyny przeobrażającej się w kobietę. Z tego też względu lepiej odłożyć moment stosowania tej metody do 18.-19. roku życia.

    Jak to? To witaminy ingerują w układ hormonalny? :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeAug 8th 2008
     permalink
    mam na to tylko jedno : :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 12th 2008
     permalink
    Metoda objawowo-termiczna polega na codziennej obserwacji śluzu szyjkowego (metoda Billingsa), mierzeniu podstawowej temperatury ciała (metoda termiczna Ogino-Knausa), obliczaniu okresu płodnego (metoda kalendarzowa) i inne dziwadła w wortalu medycznym.
    Właściciel: agencja reklamowa.
    --
    •  
      CommentAuthordorah
    • CommentTimeAug 12th 2008
     permalink
    Komórka jajowa uwalniana jest w okresie 24 – 48 godzin od epizodu wystąpienia tych dolegliwości. Dodając 3 dni na przeżycie jej przeżycie można założyć, że poowulacyjny okres niepłodności zaczyna się około 5 dni po wystąpieniu bólów.

    Super :bigsmile:
    -- chętnie pomogę w interpretacji
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.