Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Ostatnio na sesji mieliśmy dużo mniej spektakularne kolczyki za 2500

    podziwiałam je ostatnio i teraz gdy widzę jaka ich cena to już w ogóle mi szczęka opada!
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Doti pokaz te kolczyki, co?
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Jutro pocisnę męża żeby wygrzebał mi z kompa :)
    edit: znalazłam zdjęcie kolczyków na sesji tej dziewczyny :) Zdjęcie robione przez Paulinę Drozdę.

    A tu też macie link do naszej sesji - co prawda nie sutaszowy, ale ten naszyjnik też fajowy :)
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny, chciałabym sama poszyć ochraniacze do łóżeczka. Czy polecacie jakieś strony z tkaninami bawełnianymi? Patrzyłam na all, ale te co mi się podobają to te patchworkowe i drogie to to jak nie wiem.. A chciałam zaoszczędzić.. Byłabym wdzięczna:)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Akirka jeśli masz gdzieś Ikea to polecam materiały z tamtąd ale szczerze to taniej niż kupienie ochraniacza nie wyjdzie Ci to bo musisz kupić : materialy, wypelnienie i jakieś troczki. w ikea są od 30 zl ; czy 39 zwykly bialy a kolorowe za 49 dlugie na cale łózeczko, bialy mozesz ozobic np. wycientymi sówkami z materialu. lub tasiemkami. Zastanów się czy warto.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    akirka ja robiłam ochraniacz do łóżeczka, ale z zapasów maminego strychu, więc kosztów nie poniosłam żadnych, jeśli miałabym zainwestować w materiały to bym się chyba na to nie zdecydowała (chociaż kto wie, w ciąży miałam szalone pomysły i niektóre się zrealizowały :devil: , jak to wspominam to się stukam w główkę ) .
    Pomysł czerwinki jest fajny, kupić zwykły biały i naszyć aplikacje wg. własnego pomysłu, tanie i prostsze w wykonaniu.
    Albo przepytać mamę/babcię/teściową czy aby przypadkiem nie mają jakiś ukrytych zapasów materiałowych
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Na allegro można upolować len/bawełnę w cenie mniej więcej 10-12 zł/mb, tylko raczej gładką niż w jakieś wzorki. To można potraktować jako bazę do aplikacji czy innych zdobień i może wtedy to "będzie się opłacało".
    -- ,
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Do Ikei to ja mam najbliżej 120km :) Wypełnienie już kupiłam, będę kombinować teraz z materiałem.
    Właściwie nie chodzi tylko o to, żeby taniej wyszło, ale te które oglądam na all są wszystkie na jedno kopyto i nie podobają mi się. Chcę coś ładnego i żebym mogła powiedzieć, że sama zrobiłam.
    Dzięki za podpowiedzi!
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ja kupowałam u sprzedawcy teona kilka rodzajów lnu - nie bardzo grube, ale fajne materiały (lny w cenie ok. 10 zł za metr) i ostatnio przeglądałam, sprzedawca drecotton (albo jakoś tak) ma fajne wzorki, takie bazowe: paski, kratki, kropki, w cenie do 25zł/mb. Patchworkowe tkaniny są piękne, ale powalają ceną, chyba że kupić jako dodatek, np. na gładką bazę jakieś aplikacje z takiego kolorowego materiału zrobić. A ja polecam przegląd szafy, może choćby jakiś obrus (z plamą, niepasujący do wnętrza czy z innych powodów nieużywany) np. wykorzystać.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    doti_p: Ostatnio na sesji mieliśmy dużo mniej spektakularne kolczyki za 2500.


    Doti te kolczyki do kupienia "tylko" za 890zł ;) TU
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Katarzynka, dziękuję!
    Chyba od tego drugiego sprzedawcy coś wybiorę:)
    Jakbym nie była uziemiona, to bym się przejechała do jakiejś hurtowni, a tak to wszystko zdalnie trzeba zamawiać;/
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    Ja też zamawiam zdalnie, mimo że teoretycznie mieszkam w dość dużym mieście, tyle że jak skalkuluję czas (i cenę) dojazdu środkami komunikacji miejskiej, wybór materiałów i ceny, godziny otwarcia, to prościej, łatwiej i taniej jest mi zamówić przez net. Pozostaje tylko to, że nie da się "pomacać", ale niektórzy sprzedawcy mają całkiem obrazowe opisy i zdjęcia, a w ostateczności można zwrócić w ciągu 10 dni.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 14th 2013
     permalink
    O proszę, dziewczyna która brała je na sesję mówiła, że 2500. Dla mnie sutasz wart jest każdych pieniędzy, wiem ile to pracy i jak bardzo to efektowne jest, dlatego dziwię się że tęczak tylko za tyle poszedł, obstawiałam więcej :) Ostatnio byłam na targach i widziałam sweter robót ręcznych za 800zł, chwilę pomysłałam że to bardzo dużo, ale potem pomysłałam ile to jest roboty i ile ja na moje swetry poświęciłam czasu i energii i już nie byłam aż tak bardzo zszokowana :)
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeJan 15th 2013
     permalink
    akirka, jak Ci się spodobały tamte tkaniny, to znalazłam jeszcze taki sklep: etasiemki, podobna stylistyka, a korzystniejsze cenowo
    -- ,
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 21st 2013
     permalink
    owoc mojego pierwszego spotkania z Singerem

    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    Yyyy ten kociak to co to? skąd to? recznie haftowany kupiony? Ja takiego chcę większego w formie jakiejkolwiek!! Jest słodki i moja Gaba by była baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo szczęśliwa haha
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJan 22nd 2013
     permalink
    jutro bede mogla sie pochwalic kolczykami jakie zrobilam :) wlasnie skonczylam i zaczelam kolejne:) i coraz lepiej mi wychodzi, tak mi sie wydaje:)
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    Agunia05: Yyyy ten kociak to co to? skąd to? recznie haftowany kupiony?

    Ten kociak haftowany krzyzykowym :wink: najpierw zrobilam hafcik oczywiscie a potem reszte.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJan 23rd 2013
     permalink
    marianna27: Ten kociak haftowany krzyzykowym :wink:
    wooooooooow Wysłałam Ci szepta
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 3rd 2013
     permalink
    Moja pierwsza drutowa chusta
    http://28dni.pl/pictures/1751486.jpg
    I to czym chciałam sie pochwalić - druga :) I jestem z niej dumna normalnie
    http://28dni.pl/pictures/1751496.jpg
    --
  1.  permalink
    Agunia- wow! jest piękna :)
    -------
    A ja dostałam maszynę do szycia i się chwalę :) ruszyła masowa produkcja fartuszków kuchennych- w końcu przy garach też można ładnie wyglądać, nie? ;-)
    f ff
    i uszyty na zamówienie komplet dla mamy i córki :)
    fff fffff
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Aga - sliczne:)

    Cerise - przepiekne fartuszki!! zazdroszcze talentu

    najpierw wyszlo cos takiego, ale tesciowa stwierdzila ze za waskie, za male
    darmowy hosting obrazków

    wiec poszerzylam:)
    darmowy hosting obrazków
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Agunia - piękne te chusty, zazdroszczę takich umiejętności:)
    Ja dziś szyłam misia dla córy, ale jeszcze nie ma twarzy ani wypełnienia, więc nie chwalę się póki co ;)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.02.13 16:13</span>
    Gienia-cudo
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    To i ja się pochwalę moimi robótkami :bigsmile: Jak córcia się urodziła, to planowałam jej uszyć taki kocyk z metkami do ciumkania. Niestety plany sobie,a w mojej mieścinie jedna pasmanteria i żadnych ładnych materiałów. Tak minęło kilka miesięcy i mała wyrosła z takiej zabawki. Teraz interesują ją wszelkie zamki i suwaczki :bigsmile: Mimo to zebrałam chęci, zakupiłam w necie materiały i uszyłam kilka sztuk na próbę.
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Bardzo oryginalne:)
    jak uda Nam sie zaplusikowac :) to zglosze sie po taka zabaweczke:)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Dzięki Gienia i dzięki dziewczyny za ooooo :bigsmile: Starałam się, w ogóle jestem perfekcjonistką i to co robię, musi być dokładnie i starannie zrobione. Tylko, że to nie takie oryginalne, dużo tego na allegro, choć z tym polarkiem jest mało.
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    z serii 'spotkania z Singerem' -podejscie drugie i efekt- poszewka na podusie na urodzinki mojej juz prawie 3-latki



    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Piękna!!
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    i moj nowy projekt rozpoczety- na zamowienie mojej Mami


    Treść doklejona: 18.02.13 14:27
    Dziekuje jowita tym wieksza radosc, ze sie podoba, bo ja kompletny samouk jestem :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    z przerażeniem stwierdzam ze zaczynają mi sie podobać te hafty... Pół roku temu przypominałam sobie działanie szydełka... obecnie walczę z drutami które lepiej mi leżą niż szydełko i hmm jeszcze hafty?... Jak doba bedzie mieć 48h to sie za nie wezmę i zrobię moim pannom takie piękne podusie :P
    A na poważnie PIĘKNA!!
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeFeb 18th 2013 zmieniony
     permalink
    jak tylko dostane tusz do drukarki to sie biore za Twoje 'zamowienie' :wink: wzor juz sciagnelam
    mam o tyle 'latwiej', ze pracuje na noce i wtedy haftuje. Inaczej bym chyba zasnela tym bardziej ,ze po pracy zajmuje sie corcia i nie ma spania :tongue:
    dziekuje za uznanie :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 19th 2013
     permalink
    marianna27 śliczna poszewka, haft świetnie się wpasował w kompozycję :bigsmile: ja bym tylko zamieniła kwiatowe kwadraty, żeby były po przekątnej, tak moim zdaniem byłoby odrobinkę ciekawiej
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeFeb 19th 2013
     permalink
    KasiaTasia: ja bym tylko zamieniła kwiatowe kwadraty, żeby były po przekątnej, tak moim zdaniem byłoby odrobinkę ciekawiej

    ha! przyznam szczerze, ze taki byl plan, zeby wzory na przemian byly, ale jak spasowalam i przeszylam ( to z 'lewej strony sie robi a pod spodem mialam podszyty inny material zeby 'grubsze' bylo i nie widac wzoru) to sie okazalo, ze wyszlo jak widac- a pruc mi sie juz nie chcialo wiec zostawilam. Ale masz racje tak by ciekawiej bylo...no i mialo byc :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    a ja ostatnio haftowałam na prezent
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    bąbelasek sliczne tylko przydaloby sie to wyprasowac :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    było później prasowane, zdjęcie akurat było robione jak była przymiarka :wink: dzięki
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    moja metryczka juz u wlasciciela :) Wojtusia :)


    Treść doklejona: 12.04.13 16:40
    OMG jakie wielkie...przepraszam..
    nie potrafie tego zmniejszyc :confused::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Wczoraj wieczorem powstał pierwszy butek a dziś zrobię drugi i powędrują do małego T :)
    https://m.ak.fbcdn.net/sphotos-c.ak/hphotos-ak-prn1/32589_457403114338784_1515399494_n.jpg
    --
  2.  permalink
    Buciki na życzenie jednej z forumowiczek :wink:
    darmowy hosting obrazków
    -- 13.04.2013[*].... Aniołku Mój :-*
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    Agunia05 ja Twoje tez zaczelam :wink:
    dzis przyszly brakujace kolorki i w tym tygodniu mysle skoncze :bigsmile:

    Treść doklejona: 15.04.13 19:25
    nie moge 'szeptac':confused:
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny ma któraś z Was pożyczyć, albo sprzedać Burdę styczniową z 2011 r?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Lilka a nie ma na chomiku?
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    nie szukałam:)
    no i nie mam tam konta
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Ja musze Wam coś pokazać... Dzieło Marianna27 Ale zbieram jeszcze szczenę z podłogi Do adresatki dotrze w niedzielę - zmiana planów i będzie prezencik z okazji rocznicy Komuni św (Gaba jest mega kociarą)
    CUDO a w realu jeszcze piekniejsze!
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/944449_563872883658102_152098814_n.jpg
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Dziekuje Aga ! Ciesze sie, ze sie podoba :bigsmile:
    :shamed: nie przywyklam do pochwal..
    Ps. niczym sie nie przejmuj- serio:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Ojjj jest co chwalić :) Moja nastolatka też piszczała z radości i wyraziła zgodę na to by młodsza powiesiła na ścianie - mało tego dziś sama zabrała do pana by zrobić ramkę :) Więc musi się bardzo podobać
    --
    •  
      CommentAuthormarianna27
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Tym wieksza radosc dla mnie :bigsmile:
    Bardzo sie ciesze :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 24th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mam pytanie do forumowych "szwaczek". :wink:
    Poszyłam sobie pieluchy prefoldy no ale z jednej strony materiał będzie się strzępił. Przeszyłam zygzakiem no ale podejrzewam, że po pierwszym praniu będzie to źle wyglądało.
    Czy są jakieś sposoby by jakoś zabezpieczyć ten jeden bok? Nie można podwinąć i zaszyć bo zrobi się w tym miejscu dosyć gruby, twardy wałek i myślę, że dziecku będzie niewygodnie. LINK
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeMay 28th 2013 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny;)
    zaczelam zupelnie przypadkiem patrzac, ze mam kawalek zbednego filcu... i tak sie zaczelo...
    mam kilka zamowien, nie musze mowic ze moje filcowe podkladki a wlasciwie te z kotkiem sa wrecz przez Panie porzadane:)
    KLIKNIJ NA ZDJECIE POJAWI SIE WIEKSZE...
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków

    Treść doklejona: 30.05.13 20:17
    a tutaj cos slodkiego :)
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    darmowy hosting obrazków
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMay 31st 2013
     permalink
    Witam, :) PENNY Chciałam uszyć taki kocyk do przytulania jak twój z pierwszej strony tego wątku :) W związku z tym mam pytanie, czy pomiędzy tym bawełnianym materiałem, a pluszowym wsadzałaś jakieś wypełnienie? Czy oprócz tych materiałów nic już nie ma ? :bigsmile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.