Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    czerwinka cuda czynisz, jestem pod wrażeniem!
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 8th 2012
     permalink
    ok... wzór już mam byłabym wdzięczna za dalsze wskazówki :)
    http://www.lionbrand.com/graphics/stitchFinder/solomonsKnotChart.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    Hello Kitty Zuzi
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    Jowitka - wow !!!! ja swojemu Zuzolowi też bym coś takiego zrobiła ale nie mam pojęcia co i jak po kolei tak łopatologicznie :-)
    Ja jestem w połowie kolejnej serwetki :-)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 9th 2012
     permalink
    Mareza, kilka on wcześniej wstawiałam linka do tutorialu z Hello Kitty.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Fiu wiem, zapisałam ale jakoś za szybko tam dziergają :-) ale w końcu jak się zawezmę w sobie to może spróbuję :-) tak jak z serwetkami :-)
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Jowita, świetna sprawa, podziwiam talent.

    Ja zaczęłam robić ten kocyk dla Idy, wygrzebałam wszystkie włóczki jakie tylko udało mi się znaleźć, są miękkie, akrylowe, myślę, że się nadają.
    Kocyk na razie wygląda tak:


    Mam do Was prośbę o poradę w sprawi kolorystyki.
    Pierwsza koncepcja zakłada wykorzystanie tylko tych użytych już kolorów i powrót od białego, czyli znów kremowy, pistacjowy itd. do niebieskiego, po czym znów powrót do białego:



    Drugi pomysł to użycie odcieni różu, którego osobiście nie znoszę, ale z niebieskim i zielonym w tej kolorystyce jakoś mi się ładniej komponuje:




    Która opcja bardziej Wam się podoba? Bo ja stanęłam i sama nie potrafię podjąć decyzji...
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 10th 2012 zmieniony
     permalink
    ja robilam z TEJ strony. Wytlumaczone super, bo ja wogole zastanawialam się ogladając schematy, gdzie tam jest ta duza glowa rozrysowana? Wogole fajny blog :)

    Treść doklejona: 10.06.12 10:53
    easyshare dla mnie bardziej z różem, a po tym niebieskim na gorze co by bylo? znow zielony?

    a moze taka opcja kremowy, bialy, dokupic bardzo jasniutki niebieski, i po nim swoj niebieski, a potem juz wg zrobionego wzoru?
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 10th 2012 zmieniony
     permalink
    a po tym niebieskim na gorze co by bylo? znow zielony?


    Tak, znów zielony, podobnie w wersji z różowym, po tym ostatnim najciemniejszym znów powrót przez jasne odcienie różu aż do niebieskiego na samym dole.

    Chcę wykorzystać te włóczki, które mam, nie kupować więcej.
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Ja bym szła tym tropem: jeśli planujecie więcej dzieci, nie wchodź w róże, bo co będzie, jeśli to chłopczyk będzie? Jeśli nie, to dziewczynkowo-kolorowo z różem będzie bardzo ładnie. Podobają mi się obie kombinacje.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja tam lubię róże, ale dobrze dobrane, nie takie mdłe jakieś łososie czy cuś i nie we wszystkim :devil: A następny jak będzie chłopak to mu zrobisz zielony :tongue:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Mi się bardziej podoba wersja bardziej kolorowa, czyli z użyciem różów. Będzie taki tęczowy. Poza tym uważam, że wielokolorowym kocykiem można przykryć także chłopca. Bez przesady, przecież nie będzie całkiem różowy.
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Moj mąż jest za wersja bez róży, mnie też te różowości średnio pasują. Choć zgadzam się z Peppermill, ze z różami kocyk będzie wyglądał jak tęcza.
    Jak sie okazuje mam mnóstwo roznokolorowych wloczek, może jeszcze zmienię koncepcje kolorystyczna na coś bardziej odjechanego ;)

    A co :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJun 10th 2012
     permalink
    Jeżeli chodzi o paski, to kiedyś znalazłam takie narzędzie: Random Stripes Generator :smile: Zaznacza się swoje kolory, jak szerokie mają być paski i ile rzędów ma mieć sekwencja i już :smile:
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Zmieniłam koncepcję.
    Co powiecie na taki układ kolorów - tęczowy?

    --
  1.  permalink
    Super, kocyk bedzie radosny:)
    -- http://cudmania.blox.pl/html
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Dziewczynki, właśnie skończyłam szyć pościel do łóżeczka dla mojej Lusi. Jestem z siebie bardzo dumna, bo maszyny używam tylko okazjonalnie.
    Tak wygląda obicie na łóżeczko.


    Całość pokażę, jak już złożymy łóżeczko.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.06.12 17:55</span>
    Matko, przepraszam za rozmiar zdjęcia:shamed: ale nie wiem jak zmniejszyć...
    --
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Powiedzcie mi prosze jak laczyc welne zeby zrobic kocyk na drutach w jednym kolorze a ramke w innym. Czy w kazdym rozpoczynajacym sie rzedzie musze dowiazywac welne? czy jest na to jakis inny sposob?

    Treść doklejona: 11.06.12 20:20
    easyshare jesli chodzi o ramke na tym kocyku to mi sie wydaje, ze to jest "ryz"
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    ramkę możesz dorobić potem albo szydełkiem albo łapiąc oczka brzegowe jako pierwsze oczka dalszej części
    --
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Taki z ramka dorabiana szydelkiem juz robilam. Teraz konkretnie chodzi mi o ten kocyk co robi easyshare :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Powiedzcie mi prosze jak laczyc welne zeby zrobic kocyk na drutach w jednym kolorze a ramke w innym. Czy w kazdym rozpoczynajacym sie rzedzie musze dowiazywac welne? czy jest na to jakis inny sposob?


    Myślę, że na tym kocyku Easyshare to chyba jednak wełna ramkowa jest dowiązywana na początku każdego rzędu. Inaczej musiałaby być chyba robiona na końcu, tzn. po wydzierganiu całego kocyka.

    Ale wydaje mi się, że dorabianie jej na końcu byłoby szybsze.
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Monia, pierwszy kocyk, który zdjęłam z drutów między innymi przez tę ramkę właśnie, był robiony tak, że na początku każdego rzędu ucinałam kolor ramki i dowiązywałam kolor wypełnienia. W związku z powyższym miałam sto tysięcy niepotrzebnych pęczków. Kilka pęczków da się jeszcze jakoś wrobić, ale taka ilość bądź co bądź twardych pęków nie jest fajna.

    Popytałam mamy, babci, cioci i już wiem, jak to się powinno robić.

    Dół kocyka wiadomo - lecimy ileś tak rządków jednym kolorem - u mnie to są same prawe oczka, nie wiem, czy nazywa się to 'ryż'.
    Na początku rzędu, w którym ma znaleźć się nowy kolor wypełnienia, znów robimy ramkę (u mnie to jest 10 oczek, bo takiej szerokości są kwadraty), następnie zostawiamy nitkę, którą robimy obramowanie, i bez żadnego dowiązywania zaczynamy nowy kolor nową nitką. Wystarczy jedynie jakby założyć nową nitkę za starą, przerobić rządek z wypełnieniem do końca i jak skończymy wypełnienie i dojdziemy do miejsca, gdzie powinna zacząć się ramka, znów zostawiamy luźno nitkę z wypełnienia i bierzemy się za nitkę obramowania, zakładając jedynie jedna za drugą.

    Jeśli opis nie jest jasny, to postaram się jeszcze dziś zobrazować to fotkami - jak pisałam, zaczęłam kocyk od nowa i jestem na etapie dolnej ramki. Jak tylko zacznę robić wypełnienie, wykonam pełną dokumentację fotograficzną
    :wink:
    --
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    To jak mozesz to wrzuc fotki, bo odmozdzenie ciazowe robi swoje :-)
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    heh, wiem coś o tym :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 12th 2012 zmieniony
     permalink
    2dziewczyny czy ten X zaznaczony w ramce to mam rozumieć jako oczko ścisłe ?
    --
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeJun 12th 2012
     permalink
    To jeszcze pochwale sie moja niedzielna robotka:wink:

    Treść doklejona: 13.06.12 01:19
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 13th 2012 zmieniony
     permalink
    oczko ścisłe to przy łączeniu półkole - leżacy nawias wg "moich" schematów i rozpisek X to półsłupek aczkolwiek nie wiem jak to trzeba by zrobić
    http://www.makatka.pl/images/bzdety/opisy1.JPG
    ___
    Robię sobie sweterek - tunikę i składa się on z 6 części przód, tył, prawy lewy bok i rękawy -> właśnie muszę pruć lewy bok :/ a tak fajnie szło wrrr skaszaniłam na maxa i jestem zła na siebie bo troszkę zależało mi na czasie i chciałam go mieć "na juz" Może dzisiaj przysiądę i nadgonię ale wątpliwa rzecz
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 13th 2012 zmieniony
     permalink
    ja właśnie zrobię to oczkiem zamykającym bo dziergam serwetki z sabriny lub diany i ten schemat pochodzi z tego typu gazetki tylko po francusku ;-) więc tak sobie potem wykminkowalam że to te 3 rzędy trzeba by było złapać oczkiem zamykającym
    Bo wg objaśnień Aguni to mi nijak nic nie pasuje to schematu :-(
    wziełam wycinek ze zdjęcia gotowej serwetki to wygląda że to chyba jednak złapane oczkiem
    2
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 13th 2012 zmieniony
     permalink
    stwierdzam ze jednak nie wiem :P nie bede wprowadzac w błąd domysłami. Ja bym łapała w jednym miekjscu i patrzyła jak wyjdzie po wiekszym kawałku

    Aga ja jak tylko raz pruje to od razu zapał mi sie zmniejsza ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    Popełniłam ostatnio parę dziełek, pokażę dwa: skończone czapeczki dla bliźniaczek koleżanki i niedokończoną poduszkę dla Mai.

    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    jowita: Aga ja jak tylko raz pruje to od razu zapał mi sie zmniejsza ;)
    ehh mi sie też już odechciało wszystkiego :/ W skrócie - wg schematu powinno być 145oczek co daje 17 motywów i ma dać 42cm ALE za choinkę mi tak nie wychodzi :/ 145o dało owszem 17 czy 18 motywów ale blisko 80 cm :/ wrrrrrrrrr a i tak robię ciut mniejszym szydełkiem :confused: zgłupiałam - totalnie i zupełnie zgłupiałam i czuję sie typową niemyślącą blondynką :devil: :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    włóczka za gruba?
    pokaz co robisz?
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 13th 2012
     permalink
    Obiecany opis, jak zrobić ramkę kocyka w innym kolorze bez konieczności ciągłego ucinania włóczki i tworzenia mnóstwa pęczków.
    Niestety włóczki są w bardzo podobnym kolorze, więc nie wiem, czy opis i zdjęcia będą czytelne. Jeśli nie, to je usunę a zamieszczę nowe zdjęcia kiedy dojdę do bardziej intensywnego koloru.



    Fot. 1 Dolna ramka zrobiona - u mnie to są same prawe oczka, 10 rządków. Zaczęłam 11 rządek, czyli ten, w którym pojawia się nowy kolor - wypełnienie. Czyli u mnie 10 oczek prawych w kolorze ramki, żeby wyszło obramowanie z boku. Jeśli zaczynamy nowy kolor, to dowiązujemy nitkę do nitki obramowania, nie ucinając nitki obramowania - Fot. 2



    Mamy teraz 2 nitki, ta w kolorze wypełnienia jest przez nas używana, natomiast ta z ramki bocznej luźno zwisa, zostawiamy ją w spokoju - Fot. 3



    To samo robimy dochodząc do końca rzędu. Analogicznie dowiązujemy nitkę obramowania do nitki wypełnienia nie ucinając nitki wypełnienia. W ten sposób z obu boków naszego kocyka zwisają nitki w kolorze obramowania, oraz mamy jedną nitkę w kolorze aktualnego wypełnienia.

    Teraz robimy kolejny rządek, mamy już nitki w kolorze obramowania z obu stron kocyka, zatem nie ma potrzeby dowiązywania nowych. Znów u mnie na początku nowego rzędu jest 10 oczek prawych, po czym dochodzimy do sytuacji na Fot. 4.



    Przekładamy nitkę wypełnienia na drugą stronę kocyka - Fot 5.



    a następnie jakby zawijamy jedną nitkę o drugą, żeby nie powstała nam później dziura - Fot. 6



    Zostawiamy nitkę obramowania luźno zwisającą i działamy z wypełnieniem.

    Metoda ta jest świetna pod względem możliwości uniknięcia ciągłego dowiązywania koloru obramowania, natomiast wiąże się z dyndaniem 2 kłębków po obu stronach kocyka, co czasem skutkuje lekkim zaplątaniem.
    Ale moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł na ładne obramowanie koca.

    Mam nadzieję, że opisałam to w miarę zrozumiale



    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 13th 2012 zmieniony
     permalink
    jowita: włóczka za gruba?
    pokaz co robisz?

    https://lh6.googleusercontent.com/-X7V6P-rnTiM/SnrAYIOLOSI/AAAAAAAACDo/M1uB_Poz8z0/s512/SDC16989.JPG
    Tylko że ja robię przód/tył dłuższy podobnie jak rękawy i chcę jeszcze dorobić coś na wykończeniu przodu by nie był taki prosty
    Im bardziej patrze na to zdjecie tym bardziej stwierdzam ze chyba wiem o co kaman - boki są razem przód z tyłem czyli bedzie ok... yyyy Wy mówicie zaćmienie ciażowe - ja nie znajduję jeszcze określenia na moje zaćmienie :P
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    aaaa taki siateczkowy :)
    no widzisz czasem olsnienie przychodzi znikąd :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 14th 2012
     permalink
    ehh Jowita tylko ja zdążyłam już spruć ten bok co miałam :/ i w ogóle stwierdziłam że chyba się do tego nie nadaję bo nic a nic mi nie idzie i wróciłam na chwilę do wcześniejszej robótki ale po tym jak zrobiłam kilka błędów odłożyłam już wczoraj wszystko
    --
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    Super wyjasnienie, nie ma to jak na obrazku :bigsmile: Wielkie dzieki! Juz dzialam...
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 16th 2012 zmieniony
     permalink
    skończyłam torebkę Zuzi. Oczywiście HK, bo teraz szał w przedszkolu ;) zdjęcia przekłamują kolor paska, bo jakiś taki czerwony, malina wyszedł. W rzeczywistości bardzo intensywny róż
    --
  2.  permalink
    O matko jaka boska ; D
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 16th 2012
     permalink
    uff a ja skończyłam swoją drugą serwetkę - brakło mi kordonka w takim dziwnym odcieniu i nie mogłam dostać więc 2 ostatnie rzędy wykończyłam innym

    1
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Miś uszyty co czeka na Małą :)

    http://28dni.pl/pictures/1474886.jpg
    http://28dni.pl/pictures/1474891.jpg

    A tu wzór do misia:
    miś
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJun 18th 2012
     permalink
    Mecz był wczoraj nudny, to sobie ciachnęłam czapeczkę na lato.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 20th 2012
     permalink
    mój pierwszy sutasz:


    Koślawe to to lekko ale pierwsza próba za mną, kolejne myślę będą lepsze ;) Nie miałam zapięcia do bransoletki więc zrobilam takie na perełki. Teraz mam wszystkie materiały i zabieram się za tą idealną ;) Póki co mama zadowolona i z tej...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    JOWITA zrób parę i wrzuć na BAZAREK !
    ja chętnie kupię :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    Dobry pomysł Teo :)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    Kiedyś wkleiłam domki, uszyłam do nich szmaciany obrazek na ścianę nad łóżeczko :wink:

    http://28dni.pl/pictures/1479691.jpg
    http://28dni.pl/pictures/1479696.jpg
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    wow śliczności!
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    A dziękówa :bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthormonika1205
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    Nie no Penny cudo.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 21st 2012
     permalink
    Dzieki Teo i dziewczyny, to miła propozycja. Może jak zrobię kilka na prezenty i dojdę do takiej wprawy że nie będzie mi wstyd sprzedawać to pomyślę ;) Bo prezent to wiadomo ;) darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda hehe
    *
    Peny obrazek śliczny, napracowalas sie na pewno bardzo!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.