Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Co tu tak cicho? :wink: Zapał opadł? To ja może wrzucę na zachętę moje ostatnie wyroby rękodzielnicze:

    Torebka dla Hani:

    Improwizowana z jakiejś włóczki no name znalezionej na dnie szafy, a jabłko znalezione w jednej z książek.

    Bluzka na lato:

    Też z resztek dwóch różnych bawełnianych włóczek, a wzór jest dostępny tu :smile:
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    uuu dama :))
    --
  1.  permalink
    O matko zakochałam się w tej torebce. Boska! Ja chcę taką...
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Piękna ta koszulka, ale to na drutach, prawda?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Tak, koszulka jest zrobiona na drutach.
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMay 4th 2012 zmieniony
     permalink
    świetne!!! Torba od dawna marzy mi się taka siatkowa na zakupy, jak za młodzieńczych czasów ;) Więc Hania teraz wymiata ;)

    Mój zapał zmalał odrobinkę, tylko ze względu na brak czasu :/ Mialam do jutra skończyć Igorowi czarny kapelusz męski ;) no ale się nie wyrobię ( w niedziele komunia), bo robię i pruję i znów zrobiłam za male jednak denko :/ więc już mi sie odechcialo... po niedzieli biore się za torbę, ze strony ktora Hydro niedawno wklejala. Coś mi sie chce w końcu zrobić dla siebie o! A potem zrobię siate na zakupy :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Ja właśnie kończę typową siatkę na zakupy na drutach zrobioną wg darmowego wzoru z Ravelry (dostępny dla zarejestrowanych - tu). Garnstudio też ma sporo fajnych pomysłów na takie torby - tutaj :smile:
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Te torebki z Garnstudio są świetne :surprised: Mi zapał nie opadł, tylko prawą dłoń mam nie do końca sprawną, może uda się dzisiaj coś wymotać, bo pogoda idealna u mnie na robótki ręczne :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    penny: Te torebki z Garnstudio są świetne


    Ja uwielbiam ich włóczki - i do tego, jak już sobie obiecałam, że nic więcej nie kupuję, bo już nie mam miejsca w szafie, musieli zrobić wyprzedaż części asortymentu. No i, kurna, jedzie do mnie paczka :tongue: Mąż mnie z domu wyrzuci kiedyś razem z tymi wszystkimi motkami :devil::devil:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Hydro - bo to jednak jest nałóg :-) Ja robię to samo :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Livia: bo to jednak jest nałóg


    W dodatku coraz droższy, bo apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak kiedyś człowiek tylko kolorami się sugerował przy wyborze, tak teraz coraz częściej na skład spogląda :wink:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja już chowam w torbach pod łóżko, bo co chwila to gdzieś wyprzedaż :wink:

    Treść doklejona: 07.05.12 20:31
    Ostatnie dziełka dwa. Pokażę, a potem część zdjęć wywalę, żeby nie zaśmiecać forum.

    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Zrobiłam zawieszki na ścianę do pokoiku Małej, okienka są koślawe, takie miały być, czyli nieidealne :wink: No i do kompletu zrobiłam drugi koszo-worek na zabawki, tym razem niebieski.

    http://28dni.pl/pictures/1424426.jpg

    http://28dni.pl/pictures/1424436.jpg
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Przedstawiam Wam pingwinka, na urodziny dla sąsiadeczki, która ma fazę na pingwiny.
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 15th 2012 zmieniony
     permalink
    hej :)

    Moj pierwszy abazur ze sznurka :)

    --
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    Moya - jaki śliczny!!! :))))
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    Jaki wzięłaś klej?
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMay 15th 2012
     permalink
    Fiufiu: Jaki wzięłaś klej?


    Klej do drewna, niewidoczny po wyschnieciu, nazwa : Sader
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    Witam Panie!
    Czy ma któraś z was schemat swetra na szydełku, koniecznie taki kimono, czy nietoperz, czy jak to się tam jeszcze inaczej nazywa? Wydaje mi się, że robiłoby się to od góry do dołu, w jednym kawałku, ale nigdzie nie mogę znaleźć choć podobnego schematu do tego o co mi chodzi. Marzy mi się coś w stylu ponczo, tylko, że z rękawami.
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    ja mam taki
    --
    •  
      CommentAuthornulla
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    O! I to jest całkiem fajne! Dzięki!
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    To i ja początkująca pokażę pierwsze coś dla synka: piłeczka z metkami



    pomysł stąd
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 29th 2012
     permalink
    No kochana, pierwszy dzień i od razu z grubej rury , świetnie !!! też taka chcę zrobić :D
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 29th 2012 zmieniony
     permalink
    heh:-) przysiadłam ok 18.30 i nie dałam za wygrana, rozbroiłam dwa polary:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    Kakai świetny pomysł! maluchy uwielbiają metki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    pochwalę się moją pierwszą serwetką :-)

    1
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Wrzucam ostatni wytwór:wink: żaden cud więc posłuży jako pledzik pod pupe na podłoge:wink:

    wszystkie gadżetowe polary xxl które miałam w domu pocięte
    :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Kakai bombowy ten kocyk, tez taki chcę :bigsmile: idę szukać jakiś polarów :devil: Dawałaś coś do środka ?

    Mareza szacunek :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    penny nie dałam nic bo to grube jest i pomnyslałam że jak wpakuje w środek to będzie puszyste i dziecko może się skulnąć, a i tak to miękkie i ciepłe jest
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Pokaże moje pierwsze "dzieło"

    zrobione po jednym dniu nauki trochę krzywo :D Kolejne są ciut lepsze, ale fotki cyknę dopiero w weekend ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Czyli z jednej strony są kwadraty, a z tyłu czarny polar w tego co widzę. Przeszywałaś obie warstwy czy tylko jedną, tę kolorową ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    penny: Czyli z jednej strony są kwadraty, a z tyłu czarny polar w tego co widzę. Przeszywałaś obie warstwy czy tylko jedną, tę kolorową ?


    pod spodem sa 3 kolory w sumie z tego co mi zostało, takie szarawe, przeszywałam oba na raz żeby sie nie stroszyło
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    dziewczyny, jak nauczyłyście się robić na drutach, szydełkować? Czy w necie znajdę jakieś fajne stronki na ten temat? Jestem zielona w tych sprawach a chciałabym zabić jakoś czas...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    katka mi yt pomógł ;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    to zaczynam się szkolić :)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    marzy mi się bieżnik na ławę lub duża serweta - pewnie z czasem wydziergam...
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Cześć, mam zamiar do Was dołączyć.
    Moje umiejętności organiczają się do kilku szalików na drutach i paru serwetki na szydelku.
    Ale jakieś podstawy mam.

    Teraz naszlo mnie, zeby zrobic na drutach taki kocyk:
    http://web.archive.org/web/20060313231954/www.classiceliteyarns.com/pdf/BasketweaveBlanket.pdf

    Mam parę pytań:
    jak zrobic takie obramowanie? Na zdjęciu wyglada jak ścieg z lewych oczek. Czy po odwróceniu okazałoby sie, że z drugiej strony to obramowanie to prawe oczka? Tak mi to wyglada.
    Gdybym chciała zrobic podobny wzór, ale z większymi kwadratami, w dodatku w każdy w innym kolorze, to czy jest sposob na łączenie włóczki bez robienia na niej pęczka? Bo co potem z takim pękiem zrobic?
    No i jaka wloczke polecacie dla niemowlaka? Akrylowa?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 5th 2012 zmieniony
     permalink
    wg mnie obramowanie to same prawe z obu str - jeśli robisz tylko prawe z obu to wychodzi taka "fala" jeśli na prawej prawe na lewej lewe to robi się gładkie - chyba że mi sie cos pierdaczy to przepraszam bardzo ale dawno drutów w ręce nie miałam
    Jeśli łączysz kolory możesz po lewej str wpleść nitkę potem szydełkiem

    Treść doklejona: 05.06.12 20:45
    ps 2 Akryl jest miły i miękki ale też i moherowe są milutkie - ja po prostu macam włóczkę w sklepie i biorę co mi pasuje - obecnie przyjaźnię się z bawełną
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    A moher przypadkiem to nie takia wloczka, z której wystają jakby włoski?
    Bałabym sie, ze sie oderwą i mała sie zakrztusi czy coś...

    Ci do tych prawych oczek to chyba masz racje :smile: Coś mi sie tak przypomina z zamierzchlych czasów.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    tak moher jest włochaty ale są różne i długie i krótkie
    Jest fajna miękka akrylowa włóczka baby jest miła i miękka ale wydaje mi się bardzo ciepła więc ja bym z niej nie robiła takiego pełnego kocyka bo wyjdzie bardzo ciepły... może jakaś bawełna? ale ona jest twardsza
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    Najlepiej tak jak radzisz podotykam w sklepie i coś wybiorę.
    Co do łączenia, to chodziło mi bardziej o pęczki a nie o nitki. Poza tym kocyk jest raczej dwustronny, więc nie wiem jak to zrobic.'
    --
  2.  permalink
    Witam Was. Fajny jest ten watek przegladam go z zaciekawieniem, fajne macie pomysly i super zdolnosci. Podziwiam.
    Jesli chodzi o ten kocyk jakis czas temu zrobilam cos w tym stylu tylko, ze obramowke "wytworzylam" na szydelku i powiem, ze wyszedl calkiem , calkiem. Jak mi sie uda to wrzuce jutro fotke.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 5th 2012
     permalink
    jeśli nie zrobisz supła ale dołożysz nitkę tylko to potem możesz ją "schować" szydełkiem bez supła, ewentualnie możesz "wplatać" kolor od początku pomiędzy oczkami a potem z tego koloru robić kolejny rząd
    Aj w ogóle dajcie spokój :P wystarczy że z szydełkiem wojuję a bierze mnie na druty :shocked: chyba się zestarzałam hahaha
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Witam :)
    Jeśli pozwlicie i ja dołącze do Waszego grona :)
    To mój blog z wyrobami :)

    http://uspokajacz.blogspot.com/

    Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    mareza podziwiam, bo ja odkładam każdą serwetkę po 5-6 okrążeniach ;) a Twoja podoba mi się bardzo przede wszystkim dlatego że nie ma wzoru ananasów, którego po prostu nie lubię ;) ładna wiosenna taka.

    Easyshare tak jak Agunia polecam RedHeartBaby, robiłam z niej kocyk dla synka na szydelku, szydełko mogło być większe, bo moze za bardzo ściśnięty jest ale na drutach myśle że powinien kocyk wyjść luźniejszy.
    Ja osobiście ostatnio robię tylko włóczkami bawełnianymi, lubię, bo tak się nie mechacą.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Czerwinka powiedz mi jak sie robi takie oka wielkie i w ogóle rzuć jakiś schemat wdzianka z 2 marca 2011 MEGA mi się podoba

    Treść doklejona: 06.06.12 17:11
    ps oczywiście ślicznie proszę :wink: :tooth::whorship::whorship::whorship:
    --
    • CommentAuthoreasyshare
    • CommentTimeJun 6th 2012
     permalink
    Znalazłam juz wloczke baby heart, ale nie podoba mi sie mdła pastelowa kolorystyka.
    Wkurza mnie, ze jak kolor dla dziecka to musi być mało wyrazisty, rozgotowany taki :wink:

    Monika, chętnie zobaczę :smile:

    Czerwinka, szacun, jak to mowi moja siostrzenica :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 6th 2012 zmieniony
     permalink
    Tu ma nie tylko mdłe pastele tej włóczki
    http://www.kamini.pl/allegro/kamini_image.php?0,rh_baby_325_m,1
    --
  3.  permalink
    Oto moj kocyk
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJun 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Agunia :) Chciała bym Ci podać jak robiłam to wdzianko ale ono jest utentycznym wyrobem na czuja :) Powstawał z chusty robionej od góry (od szerszej strony) spróbuje to rozrysować :) a wzór jest z YT http://www.youtube.com/watch?v=zuItYejJrfg&feature=related :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.