Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Zapraszam do dzielenia się swoimi pomysłami na "dzieła" krawieckie :-)
    Mam nadzieję, że watek będzie żywy i wszystkie chętne mamusie (i nie tylko mamusie) będą dzieliły się swoimi doświadczeniami dotyczącymi szycia - pieluszek, ubranek, zabawek i tego wszystkiego, co wpadnie do głowy :-)
    PODZIĘKOWANIA DLA PENNY, KTÓRA WPADŁA PIERWSZA NA TEN POMYSŁ :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Oooo! Super! Dzielcie się! Ja chwilowo będę tylko podpatrywac.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Hahahah, ubiegłaś mnie :)

    Super się cieszę :bigsmile:

    To ja wklejam zrobiony przedwczoraj przeze mnie kocyk przytulankę. Pomysł podpatrzony w internecie, tzn. zobaczyłam gotowy do kupienia, ale cena mnie przeraziła i postanowiłam zrobić go sama :) Pokombinowałam i wyszedł taki:

    http://desmond.imageshack.us/Himg444/scaled.php?server=444&filename=20120308419.jpg&res=medium


    Wszystkie materiały są z lumpeksu, oprócz tasiemek, które gdzieś wygrzebałam :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Ale na kącik drutowy też znajdzie się miejsce, co? :wink:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    No jasne! Szydełko też mile widziane:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Oj nie wiem dlaczego post z kocykiem wkleił się "tak wysoko"....

    Hydro Na druty tez się miejsce znajdzie :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Hydro - ja się bardzo piszę na kącik drutowy :-)
    A w ogóle to fantastyczny temat. Właśnie kupiłam w Lidlu overlocka i będę szyć Młodemu (no i sobie) ciuszki :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Livio, a wcześniej już coś próbowałaś szyć / szyłaś, czy to będą początki z maszyną?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    No to może na początek wklejam to:

    Garnstudio Drops Design:
    Szydełkowe i dziergane zabawki dla najmłodszych
    Ubranka dla najmłodszych dzieci... (0-4)
    ...i dla trochę starszych (3-14)

    Ja korzystam z wersji angielskiej, ale jest też m. in. niemiecka. Bardzo, bardzo, bardzo lubię i polecam ich włóczki - są dostępne w polskich sklepach internetowych.

    PS Na tej stronie są też wzory na dorosłe ubrania - równie fajne :smile:
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    daj znać jak przetestujesz ten overlock, czy to nie badziew jakiś czasem.
    swego czasu wiele szyłam,teraz nie mam na czym.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Penny fajny ten kocyk.
    Do czego maja służyć te tasiemki?
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    dzieci uwielbiają metki, więc pewnie o to chodzi?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    U mnie niestety maszyna do szycia jest w niełasce, jakoś trudniej mi ją wyciagać i szyć przy rozbrykanej dwulatce niż coś tam dziergać po trochu. Ale wierzę, że lepsze czasy jeszcze nadejdą :smile: Szczególnie, że jak widzę ceny ubrań dla dzieci w sklepach, to mnie trafia, zwłaszcza, że często nie idą w parze z jakością wykonania :confused: A tymczasem mam spore archiwum magazynu "Burda" (znacie?) i aż się prosi, żeby wreszcie coś zmajstrować samemu :smile:
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Mónikha - wcześniej szyłam, ale na normalnej. Marzył mi się overlock, żeby szyć dzianiny - ale zwykle kosztuje grubo ponad tysiąc zł. a w Lidlu 499.
    Katy - podczytuję różne blogi krawieckie i kobiety piszą, że warto ją kupić.
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    hydrozagadka: magazynu "Burda" (znacie?)
    i to jak! :)
    Livia: Katy - podczytuję różne blogi krawieckie i kobiety piszą, że warto ją kupić.

    cena bardzo kusząca, aż nierealna, dlatego pytam :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Hydro - a znasz Ravelry ? Tylko tam się trzeba zarejestrować, ale warto. Kopalnia wzorów na druty i szydełko.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Katy - dlatego zrobiłam research i od razu poleciałam do Lidla ;-)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Livia: Hydro - a znasz Ravelry ? Tylko tam się trzeba zarejestrować, ale warto. Kopalnia wzorów na druty i szydełko.


    No jasne, podstawowe źródło wiedzy :bigsmile: Niecałe trzy lata tam jestem, a większość czego się nauczyłam pochodzi stamtąd :smile:
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    A koszt takiej zwykłej maszyny jaki jest?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Poszukam później swoich linków do różnych wzorów i powklejam. Teraz dziecko nie daje mi szansy na to :-)
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Mónikha np. w IKEI niewiele ponad 300 zł :-) Ale do podstawowego szycia na pewno wystarczy taka.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    _sushi_: Penny fajny ten kocyk.
    Do czego maja służyć te tasiemki?


    Sushi, te tasiemki to do dziamgania. Ponoć jak dzieci ząbkują, to lubią memłać takie metki. Te jednokolorowe muszę wzmocnić, bo mam obsesję, żeby ich mała nie zjadła, te w stópki nie wylezą choćby nie wiem co, więc są bezpieczne.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    NO właśnie, potrzebowałabym ewentualnie do poszywania, bo krawcowa ze mnie żadna.
    Ale jak ostatnio kupiłam zasłony w ciuchlandzie i okazało się po przyniesieniu do domu, że są za krótkie :shocked:, a posiadają dołem dość szeroki pas zakładki, to odprułam i ręcznie obszyłam zakładkę na nowo (rzecz jasna, dużo węższą, by nieszczęsne zasłony sięgnęły parapetu). Oj ściegiem 4 m szycia wyszły. A jakby byłą maszyna, to hop-siup ... :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Mónikha obszyłaś 4 metry ręcznie ??:shocked: Podziwiam..

    Może są jakieś tanie używane maszyny na allegro ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    A co było robić :bigsmile: na moim osiedlu krawcowe biorą po 4 zł za metr (jak nie więcej - tyle brały 3 lata temu), więc stwierdziłam, że sama polecę ściegiem, tym bardziej, że niosąc do punktu krawieckiego trzeba u nas liczyć się z oczekiwaniem minimum tygodniowym.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    A w temacie szydełka, wczoraj popełniłam dla młodej taką oto czapkę na wiosnę:



    Wzór jest tu (po angielsku). Cała strona - Petite Purls - też godna polecenia :bigsmile:

    edit: zmniejszyłam zdjęcia, bo ogromniaste wyszły :shocked:
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Hydro jest śliczna !!! Ja na szydełku nic nie umiem robić:)

    Dziewczyny, a ja chciałam tylko napisać, że bardzo podoba mi się to, że ten wątek został dziś 8 marca założony :rolling::rolling::rolling:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Hydro niesamowita jesteś! Zrobiłaś to w jeden dzień?!
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    kurcze, hydro, ale z ciebie zdolniacha!
    wszystkie szydelkujace, szyjace, dziergajace, "drutujace" dziewczyny, oklaski dla was! :clap::clap::clap:
    te obrazki z waszymi dzielami mobilizujaco na mnie dzialaja... w sumie w podstawowce na zajeciach technicznych robilismy cos tam na drutach i na szydelku, wiec moglabym sprobowac odswiezyc pamiec i stworzyc jakies cudo... :wink:
    sushi bardzo fajny pomysl na watek! :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    katy222: Zrobiłaś to w jeden dzień?!


    Wyjątkowo szybko poszło, to fakt :smile: Z większymi wynalazkami dłużej się męczę przeważnie, nieraz młoda mi nie pozwala, bo chce mnie mieć na wyłączność :wink: Przeważnie targam ze sobą w torebce jakąś aktualną robótkę, żeby zająć czymś ręce, jak się nadaży okazja. Nieraz w pracy mnie świerzbiło, żeby olać robotę i zakamuflować się gdzieś na godzinkę, dwie z robótką w ręce :devil::devil::devil: Ot, taki nałóg :wink:
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    To sobie jeszcze wkleję pieluszkę ostatnią :) Już na jednym wątku wklejałam, ale ten będzie bardziej odpowiedni :)Korzystałam z tego wykroju, tzn. narysowałam na tak zwane oko

    http://pieluszkomania.blogspot.com/2011/05/tutorial-jak-uszyc-formowanke.html

    Pieluszka jest z tego samego materiału co kocyk plus flanelka :

    http://desmond.imageshack.us/Himg802/scaled.php?server=802&filename=20120307401.jpg&res=medium

    Jednocześnie zachęcam do używania pieluch wielorazowych, a tu wątek :)

    http://forum.28dni.pl/discussion/699/1/ekologiczne-i-nietoksyczne-pieluszki/
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  1.  permalink
    penny jaka ty zdolna jestes:) ja niestety do tego mam dwie lewe rece:bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Biedronko dziękuję :) to nie tak, że zdolna. Ja też myślałam, że mam dwie lewe ręce, byłam święcie o tym przekonana. W grudniu Mikołaj przyniósł mi maszynę do szycia, nowiuteńki łucznik... Nie wiedziałam czy się cieszyć czy co inszego, skoro nigdy guzika nie przyszyłam. I w końcu trafiłam na posty Sushi w których zamieściła własnoręcznie zrobioną pieluszkę i tak mnie to chwyciło, że postanowiłam, że też takie chce mieć :) No, a co za tym idzie odkryłam, że ręce mam takie: lewa i prawa, a w dodatku obie sprawne. Więc do dzieła, to nie takie trudne !!! Zobaczycie co Sushi zrobiła, bo mam nadzieję, ze się pochwali :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    w kazdym badz razie raczej za szycie sie nie zabieram, ale bede tu zaglądać i podziwiac wasze dzieła:bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    No może jak tu z nami zasiedzisz się, to jednak się przekonasz :). To naprawdę fajna zabawa, mi osobiście daje dużo radochy, chociaż na początku po 5 złamanych igłach pod rząd miałam łzy w oczach i klęłam na czym świat stoi, mój ukochany uciekał z domu, gdy szyłam pierwsze pieluchy :devil::devil::devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Hydro - czapeczka cudo !
    Jejku dziewczyny jakie Wy zdolne jesteście !
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    A ja poproszę namiar na jakiś fajny, stacjonarny sklep z tkaninami w Wawie :) - macie?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    A gdyby tak w bazie wiedzy założyć listę tych wszystkich przydatnych linków, żeby się nie zgubiły tutaj między postami? Ktoś ma pomysł, jakby to mogło wyglądać?
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Kurczę, aż żałuję że ja to totalne manualne beztalencie od małego :sad::cry::cool: Bo tutaj cuda po prostu są :bigsmile:
    Gratuluję cierpliwości i zazdroszczę talentu! :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Sushi mogłaby edytować pierwszy post i go uzupełniać na bieżąco, np.

    Szycie na maszynie:
    1. Maskotki
    linki

    2. Pieluszki
    linki

    3. Ubranka

    Szydełkowanie

    1.Czapeczki
    linki
    2. Szaliki

    Robienie na drutach
    ....

    I tak dalej i tak dalej, taka propozycja z mojej strony. Tak mniej więcej sobie ten wątek wyobrażałam :)

    Edit

    Lub na odwrót:

    1. Ubranka

    tu linki z różnych metod wykonania

    2. Maskotki

    jw
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Nie ma sensu obciążac tym jednej osoby. Na wiki każdy mógłby dodawać swoje linki, wystarczy się tam zalogować.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Hmm, nie musi tego robić codziennie :) No ja tylko tak zaproponowałam, bo sama bym tak zrobiła. Mam taki nawyk z innego forum, gdzie tzreba było aktualizować dla porządku pierwszy post i tak mi zostało :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    penny: Sushi mogłaby edytować pierwszy post i go uzupełniać na bieżąco,


    Jeśli tylko Sushi będzie chciała uzupełniać, to czemu nie :wink: Ale w bazie chyba każdy może dodawać coś swojego? Wtedy wystarczyłoby tylko odpowiedni schemat stworzyć i już - kto coś będzie miał, to dołoży dla potomności :smile:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    penny: Sushi mogłaby edytować pierwszy post i go uzupełniać na bieżąco


    Tez mysle, ze tak bedzie najprzejrzysciej i szybko kazda odnajdzie to ,czego szuka.
    Teraz tylko pytanie, czy sushi sie na to pisze.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    A może w linkowni to zrobić? Tylko ja nie mam pojęcia, jak.
    W każdym razie-jeśli wolicie wersję penny, mogę się podjąć :wink:
    Tylko obawiam się, że w miarę przybywania linków pierwszy post będzie na kilka stron:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Jak Sushi się nie będzie chciało, to ja chętnie w poście 3 mogę to uzupełniać, a poście pierwszym będzie napisane gdzie szukać inf i już :)

    Edit
    Doczytałam Sushi :)

    W miarę dodawania pewnie tak, ale to nic, będzie i tak klarownie.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Dopóki wątek jest krótki to łatwo cofnąć się do początku, ale po dłuższym czasie może być gorzej. Myślę, że najlepszym miejscem na linki byłaby nasza Baza wiedzy i, tak jak pisało Licho, tam każdy mógłby wklejać linki.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Można i tak zrobić. Co reszta o tym sądzi ? Tylko jak to wtedy wygląda w linkowni, da się zrobić taki szczegółowy podział, czy wszystkie linki są w dziale "szyjemy" jak leci ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    Licho, na rogu Madalińskiego i Puławskiej kiedyś był nieźle zaopatrzony sklep z tkaninami. Na Puławskiej też jest jakiś sklep, plus minus właśnie okolice Madalińskiego/Dworkowej, ale gdzie dokładnie to nie pamiętam :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Hydro super czapeczka!!! Fajnie wiedzieć ze ktoś też dzierga i ma czasem fajne wzory ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.