Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Ja w zasadzie ciągle coś dzirgam, zaczełam ambitnie... od kocyka dla wyczekanego synusia ;) robiłam całą ciążę prawie...

    i bucików
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    a jak juz sie chwalę to potem były kolejne rzeczy:




    czasem robię zdjęcia maluszkom więc też zrobiłam kilka czapeczek do "sesji":


    mój Igi juz do kartek świątecznych:


    I czapeczki które czekają na narodziny nowego modela :)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Dzięki Ceri! Sprawdzę to.
    Piękne robótki. Ja niestety nie umiem :( i chyba zabrakłoby mi cierpliwości.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Jowita jesteś mistrzynią. :-)
    A skąd czerpiesz wzory?
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Jowita spadłam niemalże z kanapy, jak zobaczyłam ten kocyk :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Ej a czemu ja nie widze tych zdjęć:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Jaheira: Ej a czemu ja nie widze tych zdjęć


    Żadnych ??
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Może coś z przeglądarką?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    penny: Żadnych ??


    No żadnych:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Melodie: Może coś z przeglądarką?


    Tylko pytanie,co?
    --
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Nie masz zablokowanego imageshack czy coś?
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    A masz inną przeglądarkę może zainstalowaną żeby sprawdzić czy się nie wyświetlą?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 8th 2012 zmieniony
     permalink
    Okazuje się że na Mozilli zdjęć nie widzę a na IE tak...
    Dziwne...A ja serdecznie nie znoszę IE.
    Cóż wróci mąż to zrobi czary mary na komputerze.
    Dziękuję dziewczyny.

    Edit: Na szczęście jestem zdolna i sama sobie zrobiłam czary mary:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    polecam google chrome Jahe, też ie nie znoszę a mozilla mi też słabiej chodziła
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    Ja też mam chrome i jestem mega zadowolona.
    --
    •  
      CommentAuthorbabqa
    • CommentTimeMar 8th 2012
     permalink
    No to witam w wątku, może czymś wspomogę ;)
    -- www.pieluszkiwielo.blogspot.com
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Jowita, ten kocyk jest po prosty boski :bigsmile: Wzór Twojego pomysłu?
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    ja też od roku na chromie i dla mnie jest super.
    Dzięki dziewczyny :)
    Melodie dużo szperam w necie, a w sumie ostatnio robię czapki na oko, metodą prób i błędów. Później jeszcze obcykam dwie ostatnie czapki, skończone w zeszłym tyg.

    A może któraś z Was ma schemat na fajną chustę? Zamarzyła mi sie taka karmelowa...
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Hydro kocyk z jakiejś chyba strony .ru, choć nawet nie pamiętam dokładnie. Gdzies ostatnio wpadł mi w ręce znów mój nagryzmolony wzór. Jak go gdzieś znajde to wkleję tutaj. Albo postaram sie odtworzyć z gotowego kocyka. Robi się go z kwadratów pojedyńczych. troche monotonnej pracy :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Jowita, chodzi o szydełkową chustę? Nie wiem czy masz konto na Ravelry, Livia już wcześniej linkowała, tam na 100% znajdziesz sporo inspiracji :smile:
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    jowita: Robi się go z kwadratów pojedyńczych. troche monotonnej pracy :)


    Dlatego do tej pory się nie rzucałam na takie projekty. Nienawidzę wprost wszelkich wykończeń, zaszywania nitek, zszywania, itp. Co mogę, to staram się robić możliwie bez szwów (też się na Ravelry nauczyłam).
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    założyłam ale... tam te wzory to wszystkie tylko z opisu, czy takie narysowane schematy też są? bo może ja nie potrafię szukać?
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    A pokażecie coś nie dla dzieci? :smile: w sensie - ubranka :wink: i dodatki dla dorosłych lub jakieś przedmioty użytkowe?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja niczego dla siebie nie zrobiłam, na razie mam korbę na robienie wszystkiego dla małej :) Ale dziewczyny na pewno się pochwalą. Bardzo bym chciała w przyszłości szyć ciuchy dla siebie.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    jowita: założyłam ale... tam te wzory to wszystkie tylko z opisu, czy takie narysowane schematy też są? bo może ja nie potrafię szukać?


    Nie, nie tylko opisowe wzory są, tam jest dość dobra wyszukiwarka, tutaj jest ich tutorial, jak wyszukiwać wzory.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Licho: A pokażecie coś nie dla dzieci? w sensie - ubranka i dodatki dla dorosłych lub jakieś przedmioty użytkowe?--


    Proszę bardzo :smile: Moje ostatnie znalezisko - jak zrobić filcową torbę ze starego swetra :smile:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    oooo a ja tak dobrze, niezamierzenie filcuję... tylko tych sfilcowanych się niestety na bieżąco pozbywam :/... już nie będę :)
    edit: może "przypadkiem" zrobię to ze swetrem mężowym - będzie na większą torbę hyhy
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Noo, super watek! Dołączam do ekipy :smile:
    ---
    JOWITA, rewelacyjna robota! kocyk po prostu majstersztyk!
    -----
    Ja na razie rozpracowuję szycie wielorazów. wklejałam już na pieluszkach, ale wrzucę jedną fotkę i tu.
    u mnie akurat mniej "romantczne" wzornictwo, bo wolę kontrasty.
    http://img19.imageshack.us/img19/4715/img1709f.jpg
    Trochę mam problem z dobrym wykrojem. w necie są tutoriale, ale trudno mi to podcięcie samemu wyrysować.
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Aha, i wiem, co Wam miałam podrszucić. Jak szukacie fajnego materiału na takie "misiowate" zasłony czy poduchy do pokoju dziecka, to moge polecić ten typ materiału. Swego czasu kupilam i obszyłam tym połowę znajomych ;) Jest milutki jak aksamit i miękki.
    Swego czasu zamierzałam szyć rozne wzory i wystawiać na pakamerze, ale jakoś zabrakło mi motywacji ;)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    oo, Magda, dzięki! Własnie zamierzam uszyć nowe zasłonki do pokoju Witka i szukam odpowiedniego materiału. Mają świetne kolory :-)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Magdalena a ja czegoś takiego szukałam. Wklejaj wklejaj, bo tu odpowiedni wątek :) które podcięcie Ci trudno wyrysować ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Jeśli chodzi o pieluszki, najczęściej korzystałam z tego wykroju
    --
    •  
      CommentAuthornibriana
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Witam dziewczyny :) Ja się dopiero uczę, więc nie ma się czym popisać ;) ale chętnie będę Was podczytywać i podziwiać dzieła :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Penny, dzięki za chęć pomocy, ale skoro SUshi juz wrzuciła gotowca, to nie będę Ci dostarczać roboty i skorzystam z tego.
    Wielkie dzięki, Dziewczyny!Koniecznie trzeba na wiki zrobić ten temat z wykrojami i linkami.
    ja właśnie przyszywam napy do kolejnej pieluszki i zaraz skończę, to wrzucę.
    Wrzucajcie swoje rzeczy, bardzo lubię je oglądać :smile:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Ja wrzucę coś po weekendzie-mam do skończenia śpiworek i pluszaczka- świniaczka :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Magdalena: przyszywam napy

    ?
    Nap się nie nabija? Ciekawa jestem, jak będą wyglądać takie przyszyte. Czekam na fotkę :smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    To ja wrzucam niedawno skończony sweterek - prezent dla synka koleżanki:



    Zrobiony z włóczki Alize Cotton Gold i YarnArt Jeans (obie około 50% bawełny i 50 akrylu).
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Hydro sweterek przepiękny, dla mnie to wyższa szkoła jazdy, masz talent dziewczyno:)

    Magdalena żaden kłopot, jak coś to pisz :)

    Mónikha napy zazwyczaj się nabija, ale gdzieś w internecie wyszukałam, że są również takie do wszycia. Również jestem ciekawa:)

    Uszyłam pierwsze w życiu dwa pluszaki, nie wiem czy małej podpasują, ale nigdy ich nie wyrzucę, najwyżej będą sobie mieszkać na oknie :):wink:
    Mąż i żona :)
    Pomysł gdzieś podpatrzony, następne będą już z głowy :)

    http://desmond.imageshack.us/Himg718/scaled.php?server=718&filename=20120308420.jpg&res=medium:smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Hydro, śliczny! dla mnie to jednak czarna magia. swego czasu nieźle mi szło na drutach, ale szybko traciłam zapał.
    Mónikha: Nap się nie nabija? Ciekawa jestem, jak będą wyglądać takie przyszyte. Czekam na fotkę :smile:

    no właśnie są takie do przyszywania. być może one sie inaczej nazywają, ale zapinają się jak napy, no i w razie czego, można odpruć i przeszyć w inne miejsce/użyć jeszcze raz. Ja mam coś takiego, tylko przeźroczyste.
    Uszyłam kieszonkę bez gumki na plecach (zalezy mi, żeby pod plecami było płasko), zobaczymy jak się sprawdzi. PUL sam w sobie jest elastyczny. niestety trochę sie usztywnił tą ozdobną tasiemką. zobaczymy, czy zda egzamin.
    Efekt końcowy:
    http://img714.imageshack.us/img714/9964/img1744w.jpg

    http://img94.imageshack.us/img94/9625/img1743lf.jpg

    Warstwa zewnętrzna to PUL (otwiera serię różowych pieluszek, bo dostałam akurat 4 kawałki różowego PULa)
    http://img213.imageshack.us/img213/9786/img1742o.jpg
    Warstwa wewnętrzna: 100% bawełna z tiszerta tatusia ;)
    http://img209.imageshack.us/img209/2387/img1741hb.jpg
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Magdalena super, dziewczyńska pielucha :). Ja bym jeszcze obszyła gumki od wewnętrznej strony, żeby tak łatwo się nie moczyły przy nogach dziecka (chyba już to też na ekolpieluszkowym wątku pisałam) No i przy okazji wzmacnia konstrukcje. Nie umiem tego wytłumaczyć, więc wklejam pieluchę od pupnej strony, cała jest obszyta dookoła.

    http://desmond.imageshack.us/Himg140/scaled.php?server=140&filename=20120301390.jpg&res=medium
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja też robiłam przeszycie - na całej długości gumki, ściegiem prostym.
    U nas też tatuś pozbył się wielu koszulek bawełnianych ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    penny: Ja bym jeszcze obszyła gumki od wewnętrznej strony, żeby tak łatwo się nie moczyły przy nogach dziecka

    no wiem, ale czy wtedy to przeszycie nie jest takie bardziej twarde? nie chciałabym, żeby jej tam w pachwinkach było niewygodnie :/
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    Większość pieluch ma takie obszycia, u mnie nie wyszło to twarde. Te kupione też są tak obszyte. Spróbuj może najpierw na jakimś skrawku z gumką i sama zobaczysz co wyjdzie:) Ja osobiście wolę te z przeszyciami :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    To i ja się przywitam :) Ja generalnie drutująca jestem (mój blog: dlubankidoti.blogspot.com), właśnie dziś skończyłam kocyk dla jednej mojej dzidzi i muszę wrzucić na druty kocyk dla drugiej, żeby było sprawiedliwie, ale mam ostatnio problemy z nadgarstkiem - zespół cieśni mi się w ciąży przyplątał.
    Mam też w planach uszycie pieluszki dla córeczki mojej przyjaciółki na urodziny, ale muszę najpierw maszynę naprawić, bo plącze nitki na dole.
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Świetne te pieluszki, różówa świetna. Dobrze że są u dziewczyny szyjące, bo od dawna kusi mnie żeby coś uszyć... tylko chyba to nie moja działka.
    Hydro ten sweterek super robota, tak ambitnych rzeczy jak ubrania jeszcze nie robiłam :)
    Penny pluszaki słodkie, skojarzyły mi się z takimi ochraniaczami na kark jak do fotelika samochodowego..mozesz sobie dla potomka juz poszyć na przyszłość. Miałam gdzieś taki ochraniacz, na końcach miał głowę Berta i Erniego :)
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeMar 9th 2012
     permalink
    To ja mam jeszcze 3 czapeczki:

    i kiedys miałam zryw na amigurumi, zrobiłam młodej misia Paddingtona, ale jak miałam mu zrobic płaszczyk to już mi zapał zmalał ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 9th 2012 zmieniony
     permalink
    Jovita zakochałam się w czapeczce brązowo-kremowej !!! Mam słabość do uszatek, czy tam uszanek, nie wiem jak się poprawnie je nazywa. A miś golas nie taki goły, bo ma w końcu kapelusz na głowie :devil: Co do pluszaków, to też od razu skojarzyły mi się z poduszką naszyjną samochodową i chyba uszyję parę dla małej :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  1.  permalink
    Witajcie, wątek świetny!
    Prace rewelacyjne, chyba w końcu się zmobilizuję do uszycia pieluszek :) z Waszą pomocą - napewno się uda!
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 10th 2012
     permalink
    Hej Ptysiaczku :) A pewnie, że się uda !
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 14th 2012
     permalink
    ależ bym chciała takiego kurczaczka na świąteczny stół bądź do koszyczka....ale nie nauczę się do tych świąt - może na następne

    http://www.garnstudio.com/drops/mag/0/769/769-1.jpg
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.