Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    No więc usunęłam, bo sama miałam dylemat :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    a ja skończyłam czapkę pszczółkę i zabieram się za szalik biało-czerwony i czapkę - zamówione przez Męża, żeby synek miał na Euro:wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 20.04.12 20:09</span>
    Znalazłam fajny filmik na yt i najpierw będzie czapka elfa:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ja też planuję zrobić tą co MyAngel :-) I może porwę się na taką co zrobiła Jowitka :-)
    No i wypadałoby małemu coś wyszukać żeby na lato miał cieńszą ...a mąż też chce jakąś czapkę , a mi się marzy szydełkowa chusta :-)
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Ja dziś skończe opaskę wreszcie ;) Myślę ze zamiast kwiatka doszyje guziki ze dwa... bo kolory takie ciapate, ale to potem pokażę :)


    a wogóle to od roku marzy mi się taka torebka, tylko nie mam uszu luzem..


    --
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Cudna torebka!!!!! Zakochałam się!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    TUTAJ jak ją mniej więcej zrobić.
    Kurcze no poszukam na wygrzebkach torby z dobrymi uszami i zrobie sobie taka jednak :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Na allegro i w pasmanteriach internetowych bywają uchwyty do toreb, ale z tego co widziałam, przeważnie drewniane sztywne albo z koralików.
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Super - chyba tez sie skusze na udzianie sobie takiej :)
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorklakierka1
    • CommentTimeApr 21st 2012 zmieniony
     permalink
    hej. to ja też się pochwalę:)

    Moje ostatnie dzieła :) Inspirowane moją córeczką, stworzone na potrzeby firmy Decor-Art Studio
    kilka prototypów :

    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Hydro wzięłam sie za czapkę żeby zobaczyć czy będzie mi schodzic i jest równiutko

    na godzinie 3 łączenie.
    Wiec robię tak, ze tego łańcuszkowego pólsłupka nie liczę, dopiero od normalnego półsłupka, a ten łańcuszkowy doliczam jako ostatni.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    Jowita, uszy do toreb widziałam gdzieś do kupienia w jakimś inetowym sklepie pasmanteryjnym.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 21st 2012
     permalink
    A ja jak robię czapeczki to mi nie wychodzi to łączenie :wink: Tylko robię np. 1, 1, 2 oczka w jednym. W kolejnym rządku 1, 1,1,2 w jednym. Mam nadzieję, że zrozumiałyście:bigsmile:
    --
  1.  permalink
    Jowita Jezeli chcialabys sobie zarobic...To chetnie zamowilabym u Ciebie taka torebke:wink:Jezeli sie zdecydujesz to daj znac na PW:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 21st 2012 zmieniony
     permalink
    Jowita, jak będziesz robić daszek, to jest sposób, żeby nie opadał i w ogóle był mocniejszy. Robisz półsłupkami wbijając szydełko tylko w jedną z nitek oczka, a potem wbijasz nową nitkę na styku daszek-czapka i przerabiasz wbijając w drugą, pozostawioną nitkę i jednocześnie w nitki wcześniej zrobionych półsłupków. W ten sposób robisz podwójny, mocny daszek. Na koniec obrabiasz całość oczkami ścisłymi. Robiłam tak daszek w czapce-jeżynce.

    A tu moje najnowsze dzierganko na wiosnę dla Mai. Kwiatuszki są bardzo delikatne, ale nie chciałam już zmieniać kolorów.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 22nd 2012 zmieniony
     permalink
    o Fiu na pewno spróbuję tego sposobu na daszek, bo statnio robiłam pojedyńczy z tego kordonka i faktycznie czesto klapał :) Dzięki! Kurcze chustka fajna. I chyba szybciutko się robi prawda?

    carottka jasne że zrozumiałyśmy, bo każdą czapkę tak się robi :D i ten łańcuszkowy półsłupek wchodzi wlasnie w skład 2oczek w jednym.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    jowita: Hydro wzięłam sie za czapkę żeby zobaczyć czy będzie mi schodzic i jest równiutko
    na godzinie 3 łączenie.
    Wiec robię tak, ze tego łańcuszkowego pólsłupka nie liczę, dopiero od normalnego półsłupka, a ten łańcuszkowy doliczam jako ostatni.


    Ja już chyba wiem, o co chodzi, bo dopatrzyłam się, że jak zamykam okrążenie, to pierwsze oczko za tym miejscem robi się strasznie ciasne, prawie niewidoczne i dlatego je omijałam niechcący :smile:
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Chusta prędko, wzór z lat 70., jak ktoś chce, to wrzucę.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    tak tak tak :) poprosze :)

    Treść doklejona: 22.04.12 08:46
    Hydro omijałaś? Kurcze bo mi sie własnie wydaje że tam dodawałaś hmmm bo własnie tam widziałam sciśnięte oczko (to które zaznaczylam Ci na żółto) i na moje oko robilo się tam więcej oczek niż powinno i wzór schodził. A pod koniec może popuszczałaś oczko żeby była odpowiednia ilośc?
    Pamietam że jak zaczynałam robić czapki to zawsze wbijałam za blisko łączenia, bo tam robi się takie niby oczko, a potem łączenie własnie mi schodzilo. teraz jak robie to zawsze mam taką trochę widoczną przerwę, ale gdzieś widziałam szkółkę jak to potem schowac jak jest za duża.

    Treść doklejona: 22.04.12 08:49
    Fiu jeszcze odnośnie daszka - robię najpierw cały czy po każdym rzędzie tak podwajam?
    --
    •  
      CommentAuthorcortinaT
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Też chciała bym się nauczyć szydełkować......
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 22nd 2012
     permalink
    Dla wszystkich zainteresowanych OPIS GRAFICZNY no tym blogu mozna zobaczyc na zdjeciach jak ktore wzory sie robi :wink:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    A ja znalazłam sporo wzorów na różne szydełkowe czapki - ze schematami. Link.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    Jowita, zobacz tu, jak się robi ten daszek. Ja trochę mocniej redukowałam na końcach.

    A tu trzy wzory na chustę. Najlepiej zrobić na próbę trzy-cztery rzędy i zobaczyć, czy sięnie wywija za mocno ku górze. Ja robiłam z tego na samym dole kartki.

    0 - oczko ścisłe
    - - oczko łańcuszka
    F - słupek
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    kurde Hydro wogóle fajna stronka! Dodana juz do ulubionych :)

    Wczoraj robiłam i prułam kilka razy czapke bo.... schodziło mi miejsce łączenia :D W momencie jak skończyłam dodawać oczka to łączenie skręcalo :/ Bylam dziś w pasmanterii i pytałam ta właścicielkę jak u niej z tym łączeniem (robi na szydelku kilka lat) i twierdzi że jej tez zawsze schodzilo, aż znalazla na to sposob - jak nie ma jakiegoś waznego wzoru, tylko tak jak ja teraz samymi półsłupkami to po prostu jak kończy rząd z dodawaniem oczek to następne robi już "na ślimaka", nie ma wtedy wogole lączenia... I chyba tak trzeba będzie teraz zrobić...

    Treść doklejona: 23.04.12 11:35
    Fiu dzieki!
    Ale to z tego wyjdzie trójkąt czy musze kombinować?:)
    Widzialam własnie kiedyś w necie takie czapki z daszkiem kolorowe, własnie z takiego wzoru, wiec jak juz bym robiła, to chustka super by mi pasowała :)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Hydro - genialna ta strona! I tam jest doslownie wszystko, a jakie torby fajne:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 23rd 2012 zmieniony
     permalink
    oj carottka torbę tez sobie na tej sronce upatrzyłam :) taki fajny worek na drewnianych raczkach. A wlaśnie - widzialam dzis takie rączki w pasmanterii,tylko że cholera 24zł! drogo...:/
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    @Jowita: to, czy wyjdzie trójkąt, zależy od kombinacji grubości włóczki i szydełka. Ja zaczęłam najpierw robić wzorem na samej górze, ale miałam dość grubą włóczkę i szydełko nr 4. Potem spróbowałam wersji 2, "U" było trochę łagodniejsze, ale jeszcze było. Wzór 3. rozwiązał problem. Jak mówię: spróbuj zrobić 3-4 rzędy i już będziesz widziała, czy Ci wychodzi ładny trójkąt.
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    jowita: to po prostu jak kończy rząd z dodawaniem oczek to następne robi już "na ślimaka", nie ma wtedy wogole lączenia...

    Jowita, a jak to jest "na ślimaka"? Mi też skręcało łączenie po skończeniu dodawania oczek.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    no nie zamykac rzędu tylko tak jakby na niego wejść :)
    Nie wiem jak to wytłumaczyć :D
    Zrobiłam tak: zamknęłam rząd gdzie jeszcze dodawałam oczka, zamiast 2 oczek łańcuszka (w zamian za półsłupek) zrobiłam tylko jedno oczko , potem pojechałam już półslupkami i nie zamknęłam rzędu tylko na tym oczku jednym zrobiłam półsłupek, wtedy rzedy wogole się nie łączą, tylko robią na okrętkę.
    Nie wiem...jasno to napisałam? :)

    Co dziwne...w czapce którą robiłam Zuzi (tą różową) łączenie mam idealnie proste, z tym że tam cały wzór jest skrecony...może to mieć jakieś znaczenie?
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    MyAngel: jak to jest "na ślimaka"?


    Pod tym linkiem, który podawałam jakiś czas temu, jest pokazana ta metoda, zaczyna się od zdjęcia nr 25 - tutaj.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Dziewczyny oświećcie mnie - bo chyba jestem tępak ...jak rozszyfrować np taki opis i jak to wykonać:
    Liczba oczek łańcuszka początku podzielna przez 3+1+o.zwrotne łańcuszka. Powt.rz.2-5
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    mareza: Liczba oczek łańcuszka początku podzielna przez 3+1+o.zwrotne
    podzielna przez 3 tzn 3 6 9 12 15 18 itd do tego dodajesz 1 czyli np 18 + 1 = 19 i plus zwrotne czyli bedzie razem 20 i to jest podstawa. Lub np 180 + 1 + 1 = 182
    mareza: Powt.rz.2-5
    pierwszy raz robisz cały schemat jaki masz narysowany a potem nie od początku to samo a tylko rzędy drugi, trzeci, czwarty i piąty

    Mam nadzieje że udało mi sie wytłumaczyć
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Ok dziewczyny, zrozumiałam już jak jest "na ślimaka" he he :) Dzięki!
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Agunia dzięki za oświecenie! czyli jak chcę coś większego to daję większa liczbę oczek w łańcuszku ?
    a to oczko zwrotne to co to jest?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    na koniec rzędu dodajesz 1oczko tzw zwrotne dzięki temu wysokość na środku i na końcach jest taka sama
    takie podzielne przez są z reguły przy większych rzeczach gdzie wzór ma określona ilość oczek i go powtarzasz stąd istotne jest by ilość oczek była dopasowana do wzoru
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Aaa - to tak robiłam przy innych robótkach że dodawałam oczko :-) nie wiedziałam że to się tak nazywa:-)
    Agunia - jeszcze raz wielkie dzięki !
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    Nie ma za co :) wiem to mówię gdybym nie wiedziała to bym nie powiedziała i już
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 23rd 2012
     permalink
    ja chwilowo znowu nie mam czasu na szydełko :-(
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 24th 2012 zmieniony
     permalink
    Ale się tu zrobiło szydełkowo :bigsmile: To ja z innej paki:

    Koleżanka żółwia :

    http://desmond.imageshack.us/Himg802/scaled.php?server=802&filename=20120413485.jpg&res=landing

    I koszyczek na drobne zabawki dla Małej :wink:

    http://desmond.imageshack.us/Himg696/scaled.php?server=696&filename=20120424514.jpg&res=landing
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeApr 25th 2012
     permalink
    Penny fajna ta chrumka... Szkoda, że ja do igły mam dwie lewe ręce, można tyle rzeczy zrobić samemu... Ale świnka wygląda na dość prostą... Może kiedyś spróbuję jak skończę kocyk Jowity. :wink::wink::wink:
    Pozdrawiam.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Gosia a na jakim jesteś etapie? :)
    *
    to ja tylko pokażę ostatnie robótki, dla nazeconej mojego syna ;)

    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Opaska wymiata :wink: Ja póki co nie zagłębiam się w tajniki szydełkowania, tylko z jednakowym podziwem podpatruję. :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Jowitka - ten wzór czapeczki ślicznie wygląda i w białym kolorku ! :-) A opaska - rewelacyjna - szkoda że wzór na druty jest
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Dzięki :)
    No opaska Hydro jest super :) ciesze się ze ja wstawiła, bo teraz wszystkie kuzynki chcą :) Zuzi zrobiłam za wąską, bo wydawało mi się że braknie mi włóczki a zostało na pół kolejnej. W kazdym razie jeszcze jej zrobię taką szeroką po lecie. a druty są w sumie bardzo fajne heh
    A czapeczka jest takiego dziwnego koloru - ni to niebieski, ni zielony. W zasadzie to ten sam kolor co w kocyku (zielony) ale sam bez dodatków jest po prostu dziwny nie do określenia...
    --
    •  
      CommentAuthorgoska22
    • CommentTimeApr 26th 2012
     permalink
    Jowitko, mam już prawie wszystkie kwadraty (wszystkie robię z półsłupków, bo niestety nie mogłam połapać się w tych wzorach) i część obrobionych białą włóczką. Został mi jeden kolor do zrobienia, potem obróbka, misie i przyczepienie ich do kwadratów, połączenie wszystkiego razem i obróbka końcowa. :smile::smile::smile:
    Jeszcze sporo pracy przede mną, ale do końca ciąży zdążę jeszcze coś innego zrobić, no ale nie wybiegam myślami tak daleko, bo na razie jestem na podtrzymaniu i staram się posklejać do kupy i odgonić czarne myśli, które mnie nachodzą. Szydełkowanie jest dla mnie takim właśnie zajęciem myśli.... :bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile::smile::smile::smile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    No to ja się chwalę czapa Weroniki na Natusiu hahaha (nie patrzcie na nasze wstrętne łóżeczko ale to "tylko" klej i po naklejkach i zabawie starszej siory - za choinkę nie idzie tego domyć :/)
    http://28dni.pl/pictures/1407266.jpg
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Ale fajne kolorki :-) Twoja wyszła trochę płytsza niż moja :-) czekam aż pannie mojej urośnie głowa :-)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Mareza ja ją lekko modyfikowałam bo tak chciałam :) Jeszcze mi nie pasi zakończenie ale już trudno - już młoda ją dopadła i nie odda :) Do tego jest torebeczka - może się uda ją uchwycić na jakimś zdjeciu kiedyś haha
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    Agunia05: (nie patrzcie na nasze wstrętne łóżeczko ale to "tylko" klej i po naklejkach i zabawie starszej siory - za choinkę nie idzie tego domyć :/)

    Agunia, spróbuj masłem. Wszelkie kleje poonalepkowe zawsze mi ładnie schodzą.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 28th 2012
     permalink
    hmm Ja już szorowałam z oliwką dla dzieci bo po niej nawet i serduszka z wielkiej orkiestry schodzą ale te ciapy nie chcą :( tyle że to klej magik i wikol więc pewnie dlatego i odpryskuje mi z lakierem robiąc zadry - dlatego dałam spokój - jeszcze troszke i wypierdziele to łóżeczko w diabły (4rte dziecko w nim jest ale klejone było kilkanaście razy i raz tatuś zostawił klej na chwilkę odkręcony - chwilkę za długo :/ i zamiast wytrzeć od razu zostało)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeApr 28th 2012 zmieniony
     permalink
    no to pozostaje papier ścierny :)
    edit: ale z tym masłem spróbuj wg mnie lepsze niż oliwa czy też oliwka dla dzieci, tylko mocno trzeba pootrzeć
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.