Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 14th 2012 zmieniony
     permalink
    nullnull
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    Aga ale w którym momencie jestes? kończąc rzad i odwracając najpierw robisz oczko lańcuszka, potem półslupek, a potem slupki w jednym oczku. O to chodzilo?

    Mareza wg mnie schemat jednak inny jest, bo widze że o inna czapke Ci chodzi, jak nie znajde to narysuje
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Jowitko - dzięki !
    Ale Aguniowy schemat na taką czapeczkę też jest fajny
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 14th 2012 zmieniony
     permalink
    a jasne ze fajny :) tylko ze wiem o jaki wzór ci chodzi :)
    coś takiego tak?


    Treść doklejona: 14.04.12 07:51
    Hydro to ja Cię bardzo prosze o pomoc :) z brzegu sa oczka lewe tak? potem 3 prawe, 1 lewe?
    kurcze jak dałam tlumaczenie strony to tak mi przetłumaczyło że nie wiem o co chodzi :/
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    Dobra, spróbuję. Mam nadzieję, że moje kiepskie zdolności w zakresie tłumaczenia takich opisów nie pogorszą sprawy :wink:
    --------------------------------------------------
    OPASKA NA GŁOWĘ
    Trzy rozmiary do wyboru:
    Obwód głowy: 47/49 - 50/52 - 53/55 cm
    Próbka ściegu: 26 oczek x 35 rzędów ściegiem gładkim prawym = 10 x 10 cm (wyszło mi trochę więcej oczek na 10 cm, więc nabrałam ilość na drugi rozmiar, ale zrobiłam na długość pierwszego).
    Druty: 2,5 mm (robiłam na 3,0)

    Ścieg francuski przerabiany w rzędach:
    Wszystkie oczka przerabiać na prawo

    Dodawanie oczek:
    Dodawać po 1 oczku z obu stron oczek przerabianych ściągaczem (= 18-22-26 o.): zrobić 1 narzut, w rzędzie powrotnym przerobić go wkłuwając drut od tyłu zamiast od przodu, żeby uniknąć powstania dziury. Dodane oczka przerabiać ściegiem francuskim.

    Odejmowanie oczek:
    Odejmować po 1 oczku z obu stron oczek przerabianych ściągaczem (= 18-22-26 o.): przerobić 2 oczka razem na prawo

    Wykonanie:
    Narzucić na druty 22-26-30 oczek. Przerabiać następująco (1 rząd = prawa strona):
    2 oczka ściegiem francuskim, *2 oczka prawe, 2 oczka lewe (= ściągacz)*, powtarzać od * do* aż na drucie pozostaną 4 oczka. Przerobić 4 oczka prawe (czyli 2 prawe ściągacza i 2 prawe ściegu francuskiego)

    W rzędach nieparzystych przerabiać zgodnie z wzorem.

    Na wysokości 4-5-6 cm od początku dodać po 1 oczku z obu stron ściągacza. Powtórzyć dodawanie jeszcze 5 razy w co 10 rzędzie = 34-38-42 oczka.
    Po obu stronach jest teraz po 8 oczek przerabianych ściegiem francuskim. Na wysokości 24-26-28 cm odjąć po 1 oczku z obu stron ściągacza. Powtórzyć odejmowanie jeszcze 5 razy w co 10 rzędzie = 22-26-30 oczek. Kontynuować do wysokości 42-45-48 cm, po czym zakończyć.

    Zszyć opaskę, naszyć szydełkowe kwiaty (ja zrobiłam wg innego wzoru niż oryginał, ze schematu, bo z szydełkowymi opisami po angielsku nie jestem za pan brat – są dwie wersje oznaczeń i się nie do końca w nich łapię, a może inaczej, nie chce mi się :wink:, wolę schemat).
    -----------------------------------------
    Uff... Kwadratowo wyszło, ale mam nadzieję, że się przyda :smile:
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    Dzieki wielkie :) na razie z opisu trochę czarna magia, ale myślę że z drutami w ręku rozjaśni mi się troche. W razie czego będę nadal pytać :) dzięki :*


    Mareza na tej stronce jest opis czapki chyba takiej jak wklejałaś fragment
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    Jowitka - dzięki ! właśnie o takie muszelki mi chodziło :-)
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Próbowałam zrobić coś sensownego wedle linka z postu jowity, ale nie wychodzi mi za bardzo. Wzór Aguni wydaje mi się sensowniejszy.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    andżi: Dziewczyny a jaki materiał polecacie na obicie krzeseł?


    Nie wiem o co konkretnie pytasz, ale domyślam się, ze o parametry, a nie o kolorystykę ;-). Poszukaj obiciowego z atestem - nie będą się wycierać. W internecie sporo tego. Chociaż ja nie ufam kolorystyce na monitorze więc obiciowy zamawiałam w sklepie, gdzie miałam dostępny próbnik.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Dzięki Licho, poszukam materiału z atestem
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    My mamy teraz na krzesłach z Klose mikrofazę, już wielokrotnie dzieci na to coś wylewały i ścierało się bez pozostałości plam zwykłą wilgotną ścierką. Nie pamiętam dokładnie, jak się ten rodzaj materiału nazywa, ale też w sklepie był próbnik.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    W weekend machnęłam kolejną rzecz - tym razem coś na lato dla Hani. Spódnica zainspirowana podobnymi znalezionymi na Ravelry.



    Włóczka: Alize Diva Missisipi, zużyłam około 80 g. W pasie jest gumka, ale chcę dodać jeszcze jakieś sznureczki, żeby można było zawiązać.

    Treść doklejona: 16.04.12 10:44
    I jeszcze w temacie robótek na drutach - znalazłam bardzo przydatną stronę z podstawami: ABC robótek na drutach. Do zapamiętania :wink:
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    Fiufiu: Próbowałam zrobić coś sensownego wedle linka z postu jowity, ale nie wychodzi mi za bardzo.


    tak? A nie wiem, nie powiem bo nie próbowałam jeszcze...
    Wczoraj zrobilam czapkę dla młodej, tylko muszę dokupic wstążkę to potem wkleję foto. dziś robię taką samą dla nazeconej mojego syna ;)
    A jak tylko skończę biorę się za druty :)

    Treść doklejona: 16.04.12 13:22
    Hydro zawsze mnie te włóczki zastanawiały, tu Ci idealnie wyszedł wzór w paseczki, trzeba się nakombinowac żeby tak trafić czy jak? :) Ta Twoją wcześniejszą opaskę też chcialabym zrobić z takiej kolorowej, tylko że tamta chyba różniła sie od tej, tzn częsciej zmieniały się kolory tak?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    ale śliczna ta włóczka !!!!!!!!!

    i spódniczka z niej - boska !!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    jowita: Hydro zawsze mnie te włóczki zastanawiały, tu Ci idealnie wyszedł wzór w paseczki, trzeba się nakombinowac żeby tak trafić czy jak? :) Ta Twoją wcześniejszą opaskę też chcialabym zrobić z takiej kolorowej, tylko że tamta chyba różniła sie od tej, tzn częsciej zmieniały się kolory tak?


    Jowita, ta włóczka na spódnicę jest farbowana właśnie tak, żeby wychodziły wąskie paseczki (tu jest zestaw kolorów na stronie producenta), tamta na opaskę ma dużo krótsze odcinki w poszczególnych kolorach, przez to wychodzą takie ciapki :smile:

    Tę Missisipi miałam pierwszy raz i bardzo mi się spodobał ten efekt, niczego nie kombinowałam, tylko przerabiałam jak leci. Zużyłam mniej niż jeden motek, więc nie musiałam łączyć nitek, żeby paski dopasowywać.
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Mam pytanie odnośnie maszyny do szycia. Widziałam w netto taką. Cena 269zł. Myślicie, że może być ok do takiego podstawowego szycia? Czasami trzeba coś podwinąć albo zaszyć więc maszyna się przyda a z drugiej strony szyję tak rzadko, że nie chcę wydawać zbyt dużo kasy na jakąś ala profesjonalną.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Andżi, ja mam właśnie niemarkową, tanią maszynę do szycia, kupioną wiele lat temu na jakiejś promocji w supermarkecie - miała być na chwilę i tylko do prostych przeróbek, a służy mi już bardzo długo i wiele rzeczy uszyła :smile:
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    andżi: Mam pytanie odnośnie maszyny do szycia. Widziałam w netto taką. Cena 269zł.


    wygląda na fajną i chyba jest nieduża....ja w swoim życiu szyłam tylko na takim Łuczniku mojej mamy (ma już chyba ze 30 lat, ale ją uwielbiam !!!! jedyna jej wada do wielkość i ciężar :wink:)
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    ja zakupiłam za 40zł tescową - była w promocji przez 2 dni w zeszłym tygodniu - do takich domowych przeszyć w sam raz a jak ją popsuję to chociaż kasy mi nie będzie szkoda

    Treść doklejona: 17.04.12 20:28
    Zrobiłam 2 czapeczki - Agunia: dzięki wielkie za schemat , wyszło mi to co Zuzik ma na głowie :-) Mi wyszło ciut inaczej bo włóczkę miałam grubszą - bo zakupiłam tą którą polecała Jowitka - bardzo fajnie się z niej robi, nie jest "tępa" i luźno się trzyma
    1
    2
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Andżi, ja niedawno w tym sklepie internetowym kupiłam sobie maszynę, ale inną. Jakośc Łucznika bardzo dobra (jak na razie) i szybka przesyłka. Jak masz wątpliwości co do wyboru to możesz tam zadzwonić i popytać o funkcje, które Cię interesują, mili są i cierpliwi - sprawdziłam ;-) (jestem dośc upierdliwym klientem hyhy)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Mareza, fajnie wyszło z tą zwisając Szymkowi nitką :)
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Mareza ja zrobiłam dziewczynkom :) Tylko dodałam 1 rządek bo była za płytka a do tego mają torebeczki - takie na chusteczki :) Szczęśliwe jak nie wiem co
    i teraz robie dwie rzeczy - szal i chustę obie czaso i pracochłonne i mam tylko wieczory więc potrwa do jesieni hahaha ale dopadłam zieloną włóczke jaka chciałam na szal i kolor i rodzaj mi się podoba :)
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Agunia05: potrwa do jesieni hahaha ale

    to i tak krócej niż ja robię szal dla męża, który miał być gotowy na walentynki dwa lata temu
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    bladykot: to i tak krócej niż ja robię szal dla męża, który miał być gotowy na walentynki dwa lata temu


    Ech, skąd ja to znam, w szafie jak wyrzut sumienia leży niedokończony sweter, który mój mąż miał dostać na urodziny w zeszłym roku :devil:
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Fiufiu - zanim nitkę obetnę to mierzę jeszcze czy aby nie muszę pruć :-)
    Agunia - ja też dodałam jeden rządek bo moja panna ma sporą główkę
    A teraz siedzę i myślę co dalej dziergać - bo mam takie zrywy że robię robię a potem przerwa bo brak pomysłu i też chęci :-)
    Chciałabym się wziąć za buciki ale jak patrzę na schematy to mnie ciarki przechodza że to takie trudne - a ja dopiero zaczynam dziergać
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Marezka idzie Ci robota jak na akord :)
    A buciki wbrew pozorom nie są takie trudne, jak patrzysz na schemat to czarna magia ale w trakcie wszystko Ci sie rozjaśni ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Dziewczyny doświadczone w szydełkowaniu, potrzebuję porady. Zauważyłam, że jak szydełkuję cokolwiek w okrążeniach, to miejsce początku/końca okrążeń mi "wędruje" - zakrzywia się w taki łuk. Wkleiłam zdjęcie jako przykład. Nie powinna to być raczej linia prosta? Przy takim prostym kółku to nie ma w sumie znaczenia, ale jakikolwiek wzór ażurowy czy coś - i już zaczyna mi się wszystko spiralnie skręcać :sad: Nie wiem, co robię nie tak, kończę okrążenie oczkiem ścisłym zamykającym, wbijam zawsze w początek okrążenia.

    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Hydro robisz o jedno oczko za dużo. jak już łączysz rzedy to po tym połaczeniu za blisko wbijasz, i dodajesz tam oczko.
    Przyznam że czasem mi się to tez zdarza i zwykle widzę dopiero jak mam pół czapki ;)
    tego zółtego oczka nie powinno być:


    Treść doklejona: 18.04.12 08:46
    Czapka Zuni, taką samą zrobiłam w kolorze miety dla znajomej:

    ze wzoru:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    jowita: Hydro robisz o jedno oczko za dużo.


    Ale liczba oczek jest w porządku w każdym okrążeniu... Tzn. nie wychodzi mi ich więcej niż by to wynikało z obliczeń, jak robiłam czapkę ażurową dla Hani, to liczba oczek się zgadzała z wzorem, ale też wyszła lekko krzywa...
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Jo - ale super czapeczka !!!! śliczna !!!!
    ale nic nie mogę dopatrzeć na wzorze - poszukam w necie większego
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Hydro a spróbuj w takim razie przed złączeniem rzędu zrobić jeszcze jedno oczko
    tzn jedno oczko przed złączeniem a nie wbijaj po złączeniu tak blisko-czyli tego zaznaczonego na żółto. wyjdzie Ci odpowiednia ilosc oczek. A jak to nie pomoże to nie wiem :(


    na temat łączenia TUTAJ ale nie wiem czy az tak czytelnie..
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Jowita, dzięki, przyjrzałam się temu dokładniej i coś tam wykombinowałam - bo ja początek okrążenia (tzn. te oczka łańcuszka, które się na początku nabiera zamiast półsłupka wliczałam od razu do wzoru, a powinnam chyba od następnego dopiero liczyć. Nie wiem czy dobrze to sobie wymyśliłam, ale drugi raz wyszło mi już o wiele lepiej. Chociaż przyznam, że dalej nie kumam, o co chodzi, tylko metodą chybił-trafił próbowałam.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    hmm wg mnie zamykasz oczkiem ścisłym i w zależności jak zaczyna się nowy rzad tak robisz:
    Jeśli są to o. ścisłe robisz o.łańcuszka
    jeśli półsłupki - o łańcuszka
    słupki - 2o łańcuszka
    podwójne słupki - 3o itd
    Mi łączenie w tym wzorze co podałam wyszło idealnie prosto "jak od linijki"
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Hydro ja tez tak na oko zawsze, jak cos nie tak to pruję i az mi wyjdzie. Moja mamuska zawsze mi mowi "co robi parszywa? Pruje i zszywa" :D
    Wiesz co... ja ten łancuszkowy slupek wliczam do wzoru... zawsze mam problem czy po zlaczeniu rzedu mam wbic w pierwsza najblizsza dziurke, czy dopiero w dziurke nad slupkiem.. tak tez cieżko wytlumaczyć, musialabym dokladnie na zdjeciach :)

    A robie wlasnie Twoją opaske... 2h studiowalam wzór :/ naprawde... az ruszylam...:) kolejną godzine dopasowywalam druty do moich rak, bo ruchy mialam pokraczne ale juz jest ok i wlaśnie szukam jak dodawac oczka ;)

    Agunia scisle to u mnie 1 o.ł, półslupek 2o.ł, slupek 3 o.ł.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    jowita: ja ten łancuszkowy slupek wliczam do wzoru...


    No właśnie, a ja, jak tak robię, to mi wychodzi ta krzywizna. A na pierwszy rzut oka wszystko zgodne ze schematem. No nic, grunt to znaleźć jakiś własny sposób :wink:

    jowita: wlaśnie szukam jak dodawac oczka


    Ja dodawałam dokładnie, jak w opisie - w rzędzie nieparzystym narzut, w parzystym ten narzut przerabiałam jako oczko prawe przekręcone - bo wtedy się dziura nie robi. Wychodzi dobrze, bo miejsce dodania jest niewidoczne.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    jowita: i wlaśnie szukam jak dodawac oczka ;)
    po prostu narzucasz na prawy drut nitkę (podobnie jak na szydełku "łapiesz" ale nie przeciągasz przez poprze4dnie oczko bo tu nie ma jak przeciągnąć :) ) a w następnym rzędzie ją przerabiasz :)
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Hydro ja pierwszy raz robię z pisanego wzoru wogóle, bo szydelkowych to wogóle pisanych unikałam. Wiec jak już wspomniałam siedziałam 2h i czytalam i sprawdzałam w necie co to znaczy. I zastanawiałam sie nad kawałkiem "W rzędach nieparzystych przerabiać zgodnie z wzorem" - a gdzie ten wzór??? :)
    w końcu zrozumiałm że to chodzi o to jak idą oczka :)
    No pierwsze koty za ploty :) ale musze przyznać ze machanie drutami sprawia mi przyjemnośc taką samą jak szydełkiem :)
    A oczka dodawalam teraz w rzedzie parzystym :D tak to jest nie znac sie...ale dziury nawet nie mam bo dodaję jakimś takim sposobem:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    O widzisz, a ja akurat tego sposobu nie znałam :smile:

    Co do tego szydełkowania w okrążeniach, znalazłam takie coś: Szydełkowanie w okrążeniach. I zgłupiałam, bo robię te swoje kółka dokładnie tak, jak w tej instrukcji (tzn. tym pierwszym sposobem, pierwsze 24 zdjęcia) i właśnie wtedy miejsce łączenia mi wędruje! Szydełko chyba nie będzie moją miłością nigdy...

    Treść doklejona: 19.04.12 12:56
    mareza: Jo - ale super czapeczka !!!! śliczna !!!! ale nic nie mogę dopatrzeć na wzorze - poszukam w necie większego


    Znalazłam ten sam wzór tutaj - jest dość wyraźny :smile:
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    hmmm no widzisz też tak robie i ostatnio szło mi prosto..
    ale liczba oczek na pewno się zgadza tak?
    Wiesz mi po połączeniu zawsze zostaje taka przerwa dosyc widoczna, między pierwszym (tym łańcuszkowym) a dwugim słupkiem. Dlatego że wbijam drugi słupek dalej. Bo wciąż mi sie wydaje że wbijasz za blisko... no ale tylko gdybam, bo tak naprawde to chyba nie znam sie do konca,zebym mogła powiedziec na pewno :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 19th 2012 zmieniony
     permalink
    Tak mi się spodobały te czapeczki, że postanowiłam i ja spróbować dla mojej małej coś sklecić. Oto co wyszło :bigsmile:

    Hydrozagadko mi też z tyłu wychodzi skosem łączenie okrążeń i też nie wiem czemu.


    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Angel super czapulka :-) robiłaś wg jakiegoś schematu?

    Treść doklejona: 19.04.12 23:16
    Dziewczyny a jak mam schemat na czapkę i nie mam rozmiarówki to jak sobie obliczyć na jaką dużą główkę jest i jak sensownie pomniejszać do mniejszej główki ? czy to na zasadzie prób i błędów - mam nadzieję że mnie zrozumiecie bo jestem zmećzona
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Marezka robiłam z opisu, nie schematu. Czapusię znalazłam http://szydelkiemnadrutach.pl/biala-azurowa-czapka-na-szydelku-dla-dziecka-i-nie-tylko/ , wystarczy się zapisać, a ta Pani wyśle Ci na maila swoje opisy. Trochę wachlarzyki przerobiłam, bo te z opisu były za duże do twarzyczki mojej niuni. Zresztą opis jest na starsze dziecko, więc i czapka jest większa. Ja kombinowałam, wcześniej skończyłam dodawać oczka, by zmniejszyć czapkę. Metodą prób i błędów, udało się po 5 pruciu, he he :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    MyAngel - dzięki wielkie !
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Angel a nie możesz wstawić tu tego co Ci przesłała?
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    Agunia05: Angel a nie możesz wstawić tu tego co Ci przesłała?

    Ja wstawię z chęcią, tylko czy ta Pani nie będzie miała nic przeciwko temu :confused: No dobra, wstawiam link, ale jak źle postępuję, to powiedzcie mi, to usunę :bigsmile:
    edit: usunęłam
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ja juz sobie skopiowałam - po weekendzie zasiądę do niej ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    A macie jakiś fajny link, gdzie jasno jest opisane, jak czytać schematy?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeApr 20th 2012 zmieniony
     permalink
    kopiuje ze str 3
    A ja znalazłam str z podstawami szydełkowania - jak dla mnie super wytłumaczone i już nie raz wydałam z siebie okrzyk oooo tak to się nazywa :P
    Obiaśnienie i kurs
    http://www.makatka.pl/images/bzdety/opisy1.JPGhttp://www.makatka.pl/images/bzdety/opis2.JPGhttp://www.makatka.pl/images/bzdety/opisy3.JPG
    i TU fajna str
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    Ok, dzięki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 20th 2012
     permalink
    MyAngel: Ja wstawię z chęcią, tylko czy ta Pani nie będzie miała nic przeciwko temu No dobra, wstawiam link, ale jak źle postępuję, to powiedzcie mi, to usunę


    No ja uważam, że to trochę nie w porządku - skoro ta osoba sama nie udostępnia swoich wzorów w sieci, tylko wysyła na prośbę mailem, to bym to uszanowała i nie podawała dalej. Zawsze można przecież napisać i poprosić o przesłanie - wiele roboty z tym nie ma. Ale to tylko moje zdanie.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.