Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeOct 25th 2015 zmieniony
     permalink
    Chciałabym się pochwalić moim "dziełem". Nie jest idealny, ale to pierwszy raz.
    ef
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Basita, robiłaś kupną przędzą, czy sama robiłaś?

    Moje miśki, wersja najświeższa


    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeOct 26th 2015
     permalink
    MrsCreme, kupną robiłam. Szybko idzie, tylko jednak ręka boli ;)

    Teraz kolejny, ale z innego zpaghetti, noname. Zobaczę co mi wyjdzie, bo widzę,że już inaczej się na niej pracuje.
    .
    A Twoje maskotki, są boskie.
    Chciałabym się nauczyć też robić zabawki, ale ja muszę mieć opisane jak przysłowiowej krowie na rowie co i jak :bigsmile: Bo schematów, to ja czytać nie umiem :(
    Zaczęłam robić owieczkę i czeka na skończenie. Na razie ma brzuszek ;)
    Teraz to trzeba będzie się skupić na świątecznych ozdobach :)
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 2nd 2015
     permalink
    Skończyłam
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 2nd 2015
     permalink
    boski:)
    podziwiam,bo ja zabawek/ maskotek nie umiem.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Dziewczyny, a znacie jakieś namiary, kto sprzedaje takie maskotki robione na zamówienie (szydełkowe). Mój syn marzy o.... Brzękusiu :P...
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Super minionek
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Else: Dziewczyny, a znacie jakieś namiary, kto sprzedaje takie maskotki robione na zamówienie (szydełkowe). Mój syn marzy o.... Brzękusiu :P...


    No ja na przykład robię szydełkiem na zamówienie :P

    ALE Brzękusie nie są na szydełku robione, tylko z dzianiny tworzonej na drutach :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    ALE Brzękusie nie są na szydełku robione, tylko z dzianiny tworzonej na drutach :)


    A nie da się na szydełku... A umiałabyś brzekusia na czymkolwiek? :P
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    Umiałabym, ale teraz mam inne zamówienie. W razie czego zawsze możesz pisać do mnie na priv :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Okay ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 4th 2015
     permalink
    MrsCreme, a możesz wrzucić link do opisu wykonania tego minionka? Może ktoś jeszcze pokusi się o samodzielne zrobienie.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 4th 2015 zmieniony
     permalink
    Wystarczy wejść na raverly, autorką jest Judit Guillen
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie każdy tutaj jest też na ravelry, a taki w końcu był zamysł tego wątku, żeby dzielić się takimi zasobami, prawda? W każdym razie miło, gdy się o tym pamięta, także przez wzgląd na autorów tych wzorów (o ile znamy).
  1.  permalink
    Jestem zdania że jak ktoś chce to sobie znajdzie bez zbędnych złośliwości.
    Podziwiam Was dziewczyny za te cudeńka szydełkowe. Kiedyś może i ja się odważę. Szydełkowałam w podstawówce :) Stare dzieje.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2015
     permalink
    Szydełkowałam w podstawówce :


    Ja w podstawwce też szydełkowałam :P... Ale jakoś tak bez talentu... Wciagało mnie to - nie powiem, ale ładne to to nie było ;(

    Moja siostra teraz się uczy i nawet szal wydziergała jakiś (podobno)... ale nim się nauczy robić takie cuda jak Wy dziewczyny, to mój syn zdąży zapomnieć, że chce Brzękusia :P...
    Choć ma tez teraz etap Minionka :P... świnki Peppa... Teletubisiów... etc...

    Dlatego podziwiam Wasze prace ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    No niestety hydro, jeśli ktoś nie chce podjąć wysiłku żeby się gdzieś zarejestrować, żeby ściągnąć sobie wzór, podany na tacy, to już nie mój problem. Rav jest wspaniałym miejscem łączącym masę dziergających, i ja osobiście polecam każdemu rejestrację. A gdyby wzór był w pdfie, to mam go ściągnąć i linka wrzucać?

    Staram się nie ukrywać mojego know- how tyle ile mogę, ale może to też powinnam wrzucić w swoje koszta? Hmmm....

    Miałam nadzieję po prawdzie zachowasz się dorośle i już ze mnie zejdziesz, ale niestety, widać nie ma na to szans. Chyba po prostu nie jesteś dla mnie jakimkolwiek partnerem do rozmowy.

    Malutka, a wyobraź sobie że ja NIE SZYDEŁKOWAŁAM WCALE przez pierwsze ćwierćwiecze mojego życia :P Robiłam biżuterię, kleiłam kartki quillingiem, potem szydło, potem druty (ale nie mam do tego serca), rok temu niemal dokładnie zakupiliśmy maszynę do szycia, więc i to wskoczyło :)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    MrsCreme: Miałam nadzieję po prawdzie zachowasz się dorośle i już ze mnie zejdziesz, ale niestety, widać nie ma na to szans. Chyba po prostu nie jesteś dla mnie jakimkolwiek partnerem do rozmowy.


    Jezu, dziewczyno, nie mogę uwierzyć, że tak bardzo brak ci dystansu do siebie, że każdą uwagę odbierasz jako atak :shocked: Zejdź już na ziemię, nikt się tutaj ciebie nie czepia.

    Po prostu uważam, że fajnie jest podrzucić link do źródła, gdy się prezentuje jakiś wyrób wykonany na podstawie czyjegoś wzoru. Dalej kto będzie chciał, to sobie poradzi. Takie było założenie tego wątku, wystarczy cofnąć się do początku i zobaczyć, jak to wyglądało.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Hydro na poprzedniej stronie były cztery rozne wyroby, ktore byc moze ktos chciałby wykonać we własnym zakresie. Ani pol slowem sie nie zająknęlas nt. rzekomych zasad tu panujących i nie prosiłas o wzory.
    Zejdź z dziewczyny, bo na kilometr czuc Twoja niechęć do niej.
    --
  2.  permalink
    MrsCreme: Malutka, a wyobraź sobie że ja NIE SZYDEŁKOWAŁAM WCALE przez pierwsze ćwierćwiecze mojego życia :P Robiłam biżuterię, kleiłam kartki quillingiem, potem szydło, potem druty (ale nie mam do tego serca), rok temu niemal dokładnie zakupiliśmy maszynę do szycia, więc i to wskoczyło :)

    Ja też od jakiegoś roku mam maszynę :) Może i z szydełkiem się zaprzyjaźnię kiedyś. Jak na razie popodziwiam Wasze dzieła.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 5th 2015 zmieniony
     permalink
    Jaheira: Zejdź z dziewczyny, bo na kilometr czuc Twoja niechęć do niej.


    I vice versa.
    ______________________________________________

    A zmieniając temat, to szukam właśnie inspiracji na zimowe czapki dla moich dziewczyn. Na Ravelry wpadło mi w oko coś takiego:



    Wzór jest darmowy, po angielsku, dostępny tutaj.
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 6th 2015 zmieniony
     permalink
    No, wreszcie mogę pokazać coś uszytkowego (a dzisiaj zrobiłam dwie inne rzeczy, ale jeszcze foty muszę porobić)

    Gruszkowe zasłonki dla córci (materiał z Ikei)


    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Dziewczyny chciala bym kupić maszyne do szycia.
    nie jakąś super profesjonalna ale chcialabym sie nauczyć szyc i we wlasnym zakresie porobić cos dla córki i do domu.

    możecie polecic jakis sprzęt? :)
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Ja kupowałam w Lidlu. Co jakiś czas jest w ofercie. Na moje domowe szycie wystarczy.
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Eveka o tym samym myślę ;)
    Wiem właśnie, ze te z Lidla są polecane.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Ja też się powoli rozglądam, bo mój stary rzęch już ledwo zipie. Ale jak pytałam znajomego speca od maszyn od szycia (prowadzi serwis od 40-lat :shocked:), to on niezmiennie mówi mi, że nie kupować nic nowego, bo większość marek dawno zeszła na psy. Jego zdaniem lepiej zdobyć starego łucznika, odrestaurować i będzie służył dłużej niż te nowe :wink:
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Silvercrest z Lidla jest bardzo dobry, cena adekwatna dla początkujących :) Ja potrzebowałam kupić coś taniego na raty, więc skończyło się na zakupie łucznikowej Zofii w Saturnie. Nie jest to ideał, ale od roku szyje dzielnie :) Niedawno dopiero padła mi żaróweczka ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Ponoć właśnie te lidlowe są ok.
    tylko ja chce teraz a nie niewiadomokiedy.

    były w lidlu we wrzesniu, najblizsze gazetki ich nie pokazuja wiec byc moze i w tym roku już nie będzie
    a ja muszę już, teraz :P

    Ma ktos moze Singer Simple 3221? :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 10th 2015
     permalink
    Wejdź na marchewkowa.pl ona może mieć dobre recenzje
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Ma ktoś może którąś z maszyn marki Janome? Tak czytam i podobają mi się, a mój znajomy fachowiec z pewnością powie, że nie warto, no ale może ktoś ma i poleci (lub nie)?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Hydro ja właśnie szperam po blogach i widzę, ze Janome jest ok.

    a czemu "fachowiec" by nie polecil?

    Że japońska? (Chyba nic nie pomieszalam).
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Eveke, to jest taki starszy pan, który prowadzi warsztat maszyn do szycia. Zna się na tej robocie, jak nikt i kocha to co robi. Już nieraz mi mojego starego rzęcha ratował. On po prostu jest zdania, że epoka dobrych maszyn do szycia już minęła i wszystko, co jest aktualnie w sklepach nie jest nawet w połowie tak dobre jakościowo, jak kiedyś. I poniekąd ma rację, no bo taki teraz jest trend wśród producentów nie tylko agd, no ale co ja mam na to poradzić? Nawet miałam ostatnio okazję przygarnąć za darmo starą półprzemysłową Husqvarnę, ale po oględzinach okazało się, że jest zajechana do granic możliwości i że trudno o części do tego modelu. Prędzej czy później i tak skończę kupując coś z aktualnej oferty i tyle. Więc postanowiłam nie radzić się już tego gościa, bo on na wszystko, co nowe, kręci nosem :wink:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Czy to przypadkiem nie pan z targowej? Byłam u takiego reanimował mi łucznika i to samo mówił :) Łucznik ożył, chodził jakiś czas, ale potem ja zapragnęłam czegoś bardziej przyjaznego w obsłudze i kupiłam Silverkę i jestem w niej zakochana już ponad rok. Ale łucznika szczelnie zapakowałam i schowałam do piwnicy - przy grubszych robotach podobno niezastąpiony.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 11th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie :) Ja ze Śląska :) Fachowiec starej daty, pewnie jeszcze takich trochę zostało.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    Hydro rozumiem.
    ale to chyba nic nowego, oczywiste ze teraz robia aby troche pochodzilo i kupuj nowe.

    mysle nad Singer lub Janome, ale jeszcze chwilę poczytam
    --
  3.  permalink
    Ja 3 lata temu kupiłam berninę bernette i jestem b.zadowolona. Bezawaryjna póki co, a szyję sporo, czasem "trudniejsze" tkaniny. Jedyny minus, to przy szyciu "pylących" tkanin (jak minky czy frota) trzeba dość często czyścić dół.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 11th 2015
     permalink
    A ja mam nowego łucznika i jestem bardzo zadowolona. Przyzwyczajona byłam do pracy na starych łucznikach i na obecnym bardzo mi komfortowo :) Ale teraz mało szyję, więc nie wiem, jak by się sprawował, gdybym szyła więcej.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Ev a zerkałas u Was w lidlu czy nie ma juz tych maszyn ?
    Ja w środę widziałam jeszcze u mnie, to może i u Ciebie stoją :D?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    A to nie przypuszczalam ze mogą stać od września :)
    Tylko nie mam lidla pod nosem to nawet nie pomyślałam by sprawdzic.
    dzięki ;)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Eveke z jakich okolic jesteś ?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Czerwinko ja to niemal na wsi mieszkam :)
    50km mam do wroclawia także te rejony :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 12th 2015 zmieniony
     permalink
    eveke: Dziewczyny chciala bym kupić maszyne do szycia.nie jakąś super profesjonalna ale chcialabym sie nauczyć szyc i we wlasnym zakresie porobić cos dla córki i do domu.możecie polecic jakis sprzęt? :)

    Ev, ja w tym roku chodziłam na warsztaty krawieckie - co by się szyć na własne potrzeby nauczyć. Od prowadzącej warsztaty kupiłam za 200 zł nówkę Łucznik Zofię - na moje potrzeby wystarczy. Właścicielka pracowni dla uczniów miała taki model Janome. Sama dla klientek też szyje na Janome, ale tych bardziej profesjonalnych.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 13th 2015 zmieniony
     permalink
    W temacie czapek znowu - znalazłam kolejną, która krzyczy "zrób mnie!" - father cables, na dole jest link do pdf'a. Chyba pójdę przeszukać pudła z wełną :wink:
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeNov 13th 2015
     permalink
    Ja kupiłam we wrześniu silvercresta a niedawno znalazłam blog na którym jest dużo przydatnych informacji oraz recenzja maszyny z lidl. Ponoć juz nie jest taka dobra bo nie ma regulacji nacisku stopki a stare miały.
    Tu są fajne informacje
    https://longredthread.wordpress.com/2013/04/25/dobre-tanie-maszyny-do-szycia-dla-poczatkujacych/
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 15th 2015
     permalink
    Ja juz tu kiedys pisałam co myśle o Łucznikach za ok 200zl. Naprawde to jest wyrzucanie kasy,błoto. Pierwsze grube szycie lub po prostu troche wiecej użytkowania i zaczyna pracowac jak kombajn. Ja swój oddałam za darmo, bo mi pol bloku budziła jak szylam.
    Ja mam Elnę i jestem bardzo zadowolona. Ale żałuje, ze nie poczekałem na tańszego Silvercresta. Bo i tak człowiek szyje na kilku podstawowych ściegach, jesli jest amatorem.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    No niestety, marka Łucznik niewiele już dzisiaj znaczy, ja rozumiem, że i tak wszystko jest teraz produkowane tanim kosztem gdzieś w Azji, no ale jednak są marki, które cenią się bardziej. Moja mama nabyła niedawno takiego taniego Łucznika, miałam okazję próbować - nie kupiłabym nawet za pół ceny. Muszę się tym Silvercrestem zainteresować, skoro taki dobry, a ja i tak nie mam wiele czasu na szycie, to po co przepłacać?
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    No wlasnie, jak sie niedużo szyje, to myśle, ze Silver jest najlepsza opcją. Zreszta, nawet widziałam na jakims blogu laski, ktora sie teraz z szycia utrzymuje, ze normalnie na silvercrescie szyła przez długi czas.
    Ja jestem krawcowa po mamie, wiec chciała, taka maszynę, zeby mi stała latami pod ręką, dlatego zainwestowałam w dobrą Elnę.
    .
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Silverka jest robiona w Niemczech, a do tego ma 3 lata gwarancji. Wypróbowałam już kiedyś lidlowską gwarancję na inny produkt i działa bez zarzutu, więc to niezły argument. Też mam Silverkę i od roku super mi się sprawdza, a szyję różne rzeczy, ostatnio szyłam na niej kilkuwarstwową torbę na maszynę i idzie jak złoto.
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeNov 16th 2015
     permalink
    Jak by cos ja mam singer z lidla i tez jest ok ( nie moglam doczekac soe na silvercrest):-)
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 16th 2015 zmieniony
     permalink
    No dobra, będę polować. Ile one zwykle kosztują? Bo widzę na allegro jakieś nowe za 375 pln (i droższe) i nie wiem jak to się ma do ceny w sklepie.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.