Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Ewa jaka super mata :bigsmile::bigsmile::bigsmile: Wszystko piękne :)

    Czerwinko chyba uszyją coś podobnego :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Ja się właśnie dowiedziałam, że za tydzień bal przebierańców w przedszkolu. Jeden strój (czerwony kapturek) mamy z odzysku, ale pierworodna życzy sobie być... pająkiem ;) Jakieś pomysły? W weekend muszę zadziałać ;)

    A tymczasem szaleję z dzierganiem trzech swetrów jednocześnie - dla mnie i dziewczyn:



    Wzór to "cozy saturday" dostępny na ravelry.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    jak wpiszesz w google stroj pajaka to ci wyskocza fajne pomysly, wlasnie spawdzilam i tez bym w ten desen poleciala
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Ha ha, ten jest niezły :bigsmile:

    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    bardzo fajne
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Czyli czarny t-shirt + dwie pary skarpet - chyba dam radę :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    hydro, boskie te sweterki.
    tak mnie natchnelas ze mam chec na druty i wloczke.
    mozesz mi polecic cos na poczatek, zalozmy ze zrobie szalik.
    kiedys robilam na drutach, ale to w podstawowce bylo jeszcze,
    myslalam ze sobie taka wloczke na poczatek zamowie
    http://allegro.pl/wloczka-merino-gold-welna-akryl-kamini-i5226437674.html
    i do tego druty 4. beda ok? zwykle alumniowe
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 7th 2016 zmieniony
     permalink
    Myślę, że tak :) Nie znałam tej włóczki, a fajny skład ma i cenę przystępną.

    Na Ravelry się zarejestruj, tylko uwaga, można wsiąknąć na dłużej :wink:
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    Ewka nie napalaj sie na dzierganie, bo jak ja sie tak napaliłam to mi wody odeszły - dziewczyny pewnie pamietają :wink::wink::wink:

    Treść doklejona: 07.01.16 23:42
    Hydro, jesteś moim hiroł z tymi sweterkami.
    A ja kupiłam big merino w kolorze ametyst i jest tak piękna, ze aż mi szkoda na szalik i sie zastanawiam nad sweterkiem dla Mery.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    magdalena, przebilas pecherz drutem czy co?;-P

    Treść doklejona: 08.01.16 07:23
    zamowilam te wloczke, tzn jakas inna na e-dziewiarka.pl i druty. bo jest darmowa dostawa. niech lezy;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    O szczęściaro, toż ty masz e-dziewiarkę na miejscu :bigsmile: Zazdroszczę, chociaż może lepiej, że mam za daleko do stacjonarnego :tongue:

    Treść doklejona: 08.01.16 08:03
    Magdalena: A ja kupiłam big merino w kolorze ametyst i jest tak piękna, ze aż mi szkoda na szalik i sie zastanawiam nad sweterkiem dla Mery.


    Robiłam z czerwonej big merino sweterek dla córki koleżanki rok temu - noszony non stop, prany w pralce i nic, tylko leciutko się zmechacił w newralgicznych miejscach. Także polecam, na pewno będzie trwała.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    Poradźcie, ile trzeba takiej wełny na długi i szeroki szal?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    _hydro_: , ten jest niezły

    Wielkie dzięki za pomysł na strój dla Mikołaja :bigsmile: Miał być różową panterą, potem Garfieldem ale pokazalam mu tego pająka :wink: Z tym, że zamiast tej czapki dam mu cienką, czarną kominiarkę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 8th 2016 zmieniony
     permalink
    obe: Poradźcie, ile trzeba takiej wełny na długi i szeroki szal?


    Hmm, gruba bardzo, więc tylko 40 m w motku. Strzelałabym ze sześć-siedem motków? Ale pewna nie jestem. Jakiś konkretny szal masz na myśli?

    Treść doklejona: 08.01.16 20:08
    Livia: Z tym, że zamiast tej czapki dam mu cienką, czarną kominiarkę :smile:


    Ja myślałam o opasce czarnej z oczami, bo w czapce pewnie by się ugotowała. No i czarna tiulowa spódnica do kompletu, bo oczywiście to ma być pajęczyca :D
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    _hydro_: w czapce pewnie by się ugotowała

    To w sumie tak krótko, że może nie będzie tak źle... A jednak w czapie bardziej pajęczo :wink: Miki to w sumie i bez charakteryzacji by mógł - chudy jak pająk :wink:
    Myślę jeszcze o jakimś "plusie" na brzuchu albo plecach, że niby krzyżak :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJan 8th 2016
     permalink
    _hydro_: Hmm, gruba bardzo, więc tylko 40 m w motku. Strzelałabym ze sześć-siedem motków? Ale pewna nie jestem. Jakiś konkretny szal masz na myśli?

    No jakiś takie, żeby się nim ze dwa razy owinąć :)
    Dzięki :) Muszę polecieć do sklepu, żeby pomacać. Ja bardzo wrażliwa na gryzące ciuchy ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Oprócz pająka można tez przebrać za ślimaka
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Moje ostatnie uszytki
    spodenki córki młodszej

    spodnie córki starszej

    spodnie córki młodszej

    sukienka córki starszej

    wkładka na zamówienie

    słonik maskotka do pokoju
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 11th 2016
     permalink
    co znaczy dresowka drapana? i petelkowa? moglaby ktoras z was wyjasnic laikowi?
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Drapana to taka, która ma jakby meszek, pętelkowa nie wiem, strzelam, że to ta z taką strukturą jakby właśnie pętelek na lewej stronie.

    edit: tutaj widać tę strukturę, o którą mi chodzi - link
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    zamowilam sobie ksiazke do robienia na drutach

    czekam teraz na druty i motek i zaczynam. ksiazka wydaje sie bardzo czytelna, dla idiotow;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    O, Ewa, szkoda że nie wiedziałam, że szukasz, bo bym Ci oddała swoją :smile: Leży i się kurzy... Ale w sumie jest dość fajna, chociaż z porad dla mańkutów nie skorzystałam (choć nim jestem) :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    za grosze kupila, z dostaewa chyba jakies 14 zl bylo, wiec wiesz...
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeJan 12th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: zamowilam sobie ksiazke do robienia na drutach

    A co masz w planie dziergać na tych drutach? :bigsmile:
    NA mnie czeka już kilka lat książka do nauki szydełkowania - nie wiem, kiedy się za to wezmę :tongue: Maszyna też tylko kusz łapie. Weny zero nul...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    no mam. hydro mnie tymi slicznymi sweterkami natchnela. bede siedziala na dworze w penym sloncu, wozek obok i robila na drutach, hłehłe
    taki jest plan, a jak wyjdzie w praktyce to inna inszosc.
    ale tania ksiazka, tanie druty, w sumie 40 zl za wszystko dalam, wiec nawet jesli to fanaberia jednorazowa to przezyje;-P

    Treść doklejona: 12.01.16 17:35
    ee, na maszynie to ja szyje. wprawdzie szybko mnie nuzy, wiec juz wiem dlaczego komus schodzi caly tydzien na wykonanie jednej rzeczy, hehe
    ale uszylam teraz piterowi 2 apaszki, malej tez apaszke, takie w ksztalcie trojkata - z jednej strony minky, z drugiej dzianina.
    teraz szyje z resztek patchworkowy kocyk. z jednej strony rozne scinki pozszywane, z drugiej bedzie polar chyba, albo minky - jeszcze nie wiem.
    cos tam sobie szyje.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Doti fajnie ci siagacze przy kieszenach wyszly ja ostatnio sie namordowalam ze sciagaczami przy nogawkach ale jak ha pierwszy ra i tak uwazam ze spodnie wyszly boskie. Co prawda mialy byc dla gucia a jeszcz feanek sie w nie zmiesci ale trudno co zrobic;)
    --
    •  
      CommentAuthorms_86
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Od jutra wychodzi tygodnik: "Robótki na drutach" - pierwszy nr 4,99 zł, drugi -9,99 a kolejne 14,99. Dziś go reklamowali w tv.
    -- ,
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Ewa, gdzie ty masz ukryty motorek kobieto? Siadła do szycia i co chwile cos zrobione...Teraz dzierganie na drutach...Jak za chwile przeczytam, ze w drewnie rzeźbisz to będę szczękę z podłogi zbierać :bigsmile::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    haha, gabcia, zebys wiedziala jak ja sie teraz rozleniwilam. calymi dniami sama w domu siedze, przed kompem glownie, hehe
    te dzierganie to mila odskocznia, i jak wszystko tylko na chwile, hehe
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    ms_86: Od jutra wychodzi tygodnik: "Robótki na drutach" - pierwszy nr 4,99 zł, drugi -9,99 a kolejne 14,99. Dziś go reklamowali w tv.


    Nie polecam, to badziew jest. To już lepiej w książkę jakąś zainwestować niż wywalać kasę an takie tygodniki. Nie mówiąc o tym, że w dzisiejszych czasach wszystkiego można się nauczyć z filmików na youtube ;)
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    _hydro_: wszystkiego można się nauczyć z filmików na youtube ;)

    A'propos - bardzo polecam filmy DROPS Garnstudio na Vimeo. Łatwiej i jaśniej pokazać już nie można :wink: I druty, i szydełko.
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Tak mi wyszedł strój pająka - trochę mu brakuje do doskonałości, bo maszyna postanowiła zastrajkować, ale zrobiłam co mogłam.

    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Cudny ten pająk.

    Treść doklejona: 13.01.16 19:27
    Poszukuję inspiracji. Za parę dni mamy w przedszkolu bal karnawałowy i mam problem. Myślałam, że przebiorę moje córeczki za jakieś księżniczki albo motylki, a tu okazało się że temat brzmi: Zamek Draculi. Potrzebuję inspiracji co mogę im uszyć, żeby było szybko i łatwo (mam niecały tydzień i 2 córeczki do ubrania). Dla chłopca to łatwo, a dla dziewczynek??? Pomocy
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Dla chlopca latwo? No wez felek chce byc dinozaurem...
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Mówię tylko o zamku draculi - chłopcy będą wszyscy za wampiry pewnie
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Doti wpisz prżebranie Drakuli w obrazkach fajne sukienki i pomysły wyskakują :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Taaa wpisywałam, ale nic mi się nie podoba i myślę, że laski zbojkotują taki pomysł. Ale już mi się klaruje - koszulka, spódniczka tutu czarna na gumie ażurowej i pelerynka ze skrzydłami. Do tego biała twarz i może jakaś pajęczynka na twarzy ;)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Niedawno widzialam na OLX sukienkę w pajęczyny.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Livia, świetnie wyszedł, ja dzisiaj będę kończyła strój dla Hani. Uszyłam na razie spódnicę z czarnego tiulu dzisiaj po południu będę robiła ten t-shirt z dodatkowymi kończynami ;)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    dziwczyny, wiadomo, ze tu wszystkie szyja;-) ale dla nieszyjacych - sporo strojow karnawalowych za grosze jest w takim lumpie online niumnium.pl
    ostatnio zajrzalam zeby zobaczyc co tam ciekawego i rzucilo mi sie w oczy, ze jest dosc sporo wlasnie przebran. i to do 10 zl mozna kupic.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    no mam. hydro mnie tymi slicznymi sweterkami natchnela. bede siedziala na dworze w penym sloncu, wozek obok i robila na drutach, hłehłe


    Przypomniałaś mi jak planowałam, że wyjdę z wózeczkiem do parku, usiądę na ławeczce i poczytam książki :P... Ani raz się nie udało, bo ledwo usiadłam Dawidek rozpoczynał terror... Wrzask na pół osiedla. Nie wiem jak oo wyczuł, że się zatrzymaliśmy... Przecież spał :P...
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Dziękuję Wam :smile: Niestety Miki chory, wiec strój będzie nosił po domu :confused:
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Else: Przypomniałaś mi jak planowałam, że wyjdę z wózeczkiem do parku, usiądę na ławeczce i poczytam książki :P... Ani raz się nie udało, bo ledwo usiadłam Dawidek rozpoczynał terror... Wrzask na pół osiedla. Nie wiem jak oo wyczuł, że się zatrzymaliśmy... Przecież spał :P...

    Hahaha tak samo miałam. U mnie zawsze któraś płakała :) A jak już jakimś cudem obie usnęły, ja zasiadałam wygodnie na ławce nogą kołysząc wózek (żeby "jechał"), a ręką podtrzymując książkę zawsze, ale to zawsze po maks 5 minutach jakaś starsza pani podchodziła i piskliwym głosem nad samym wózkiem wykrzykiwała "O bliźniaaaaakiiiii???" I tym sposobem moje czytanie się kończyło :) Za to nigdy mi się tak na szydełku nie robiło jak kiedy siedziałam z podwójnym laktatorem na kanapie i podtrzymywałam obie butelki kolanami :)
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Moja pajęczyca też gotowa :wink:

    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Piękną byliby z Mikim parą :tooth::tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    przyszla wloczka i druty. pierwsze koty za ploty, dziergam szalik w ramach cwiczen, wszystko oczkami prawymi;-P czyli wzor zaden ale trzeba na czyms cwiczyc. juz nie wspomne jak to czas zajmuje, jak odpreza....

    Treść doklejona: 15.01.16 10:08
    ale 3iecie co, niektore filmiki z prawymi sa takie ze sie je jakos inaczej podbiera.
    ja robie wg tego filmu
    to prawe sa? zwykle takie? pomozcie prosze.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewa, zobacz sobie te filmy, które podlinkowałam wyżej - wg mnie bardzo łopatologicznie zrobione :wink:
    Ten Twój mi się nie otwiera.
    Edit: na poprzedniej stronie jest link do Garnstudio.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Ewa, to grubszy temat jest. Są bardzo różne metody przerabiania oczek prawych. W tym twoim filmiku babka wkłuwa się w oczko od tyłu. Inni robią od przodu. W sumie to nie ma większego znaczenia, byle tylko sposób przerabiania prawych oczek pasował do lewych, bo inaczej mogą wychodzić oczka przekręcone. Jak będę miała potem chwilę, to spróbuję poszukać jakiegoś artykułu na ten temat.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Ewa ja też robię tak jak na tym filmiku. Lewe oczka robię inaczej niż moja mama mimo, że się od niej uczyłam. Wydawało mi się, że robię tak samo jak ona.
    p.s. lewe też robie tak samo jak Admir.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeJan 15th 2016 zmieniony
     permalink
    Na szybko znalezione, po angielsku o trzech stylach przerabiania oczek:

    Western:
    Worked in the front loops
    Knit stitches are wrapped clockwise
    Purl stitches are wrapped counter-clockwise

    This is probably the method you’ll see most often in knitting — especially in the United States. Western knitting involves working in the front loops of the stitches. The yarn for a knit stitch will be wrapped clockwise around the needle, while the yarn for a purl stitch will be wrapped counter-clockwise.

    Eastern
    Worked in the back loops
    Knit stitches are wrapped counter-clockwise
    Purl stitches are wrapped clockwise

    So called because it is more common in Eastern European countries, as well as Arab and South American countries. Eastern knitters work in the back loop of the stitches. Wrapping the yarn to knit each stitch is exactly opposite of the Western style. Eastern knitters will wrap knit stitches counter-clockwise and wrap purl stitches clockwise.

    Combination
    Knit stitches are worked in the back loops
    Purl stitches are worked in the front loops
    Knit and purl stitches are wrapped clockwise

    Combination knitting combines Eastern and Western knitting. In combination knitting, the knit stitch is worked in the back loops, while the purl stitch is worked in the front loops. The yarn for both stitches is wrapped clockwise around the needle.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.