Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    MrsHyde - wydaje mi się, że cena dobra. Zobacz sobie te komplety mebli ogrodowych w OBI np. Tak za taki sobie komplet trzeba ponad 1000 zł zapłacić. My to takiego "dziada" za 350 zł kupiliśmy, bo zwyczajnie kasy na nic innego już nie starczyło, a teraz jak mam, to i zmienić nie ma jak.

    Manguś - aaa widzisz:wink: Po tym ile ja miałam chwastów w swoim ogrodzie, ile perza, mleczy, mimoz i innych rozsiewających się z zastraszającą prędkością chwastów, to musiałam dużo czasu poświęcić na wyedukowanie się jak tego się pozbyć. Ale muszę powiedzieć, że tam gdzie działaliśmy, tam się udało. Niestety na dole odrodu musieliśmy na jesień wszystko roundupem potraktować, bo tam trawy już prawie nie było. I teraz właśnie będziemy od nowa tam trawnik zakładać.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    No to liczę na Ciebie jak my będziemy nasz własny ogród zakładać. Póki co, tu gdzie teraz mieszkamy rządzi tata ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a powiedzcie, kiedy wyprowadzić na dwór kwiaty balkon. Posadziłam do skrzynek trochę pelargonii, bratki mam w oddzielnej skrzynce. Mam też trochę sianych z nasion, w tym pnące - groszek i minę. Te pnące już mi się tak kładą, pewnie już by się czegoś uczepiły. Trochę się boję je wynosić bo jak się wczepią to nie wniosę ich do domu jakby jednak miały być jakieś przymrozki. Co radzicie? Wstrzymać się jeszcze czy już wynieść?
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    bratki wytrzymują przymrozki bez problemu, dlatego można je sadzić od wczesnej wiosny.
    u mnie już stoją pelargonie na balkonach :)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    My pelargonie, begonie oraz surfinie na początku maja wystawiamy.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Pierwszy raz zaglądam na ten wątek, ale z pewnością nie ostatni. Moim marzeniem jest piękny ogród, chyba odziedziczyłam w genach to zamiłowanie.
    Na naszej działce dziś zaczęły się wykopy pod fundament, więc do ogrodu jeszcze dłuuuuga droga.
    Mam pytanie czy u Was kwitną już drzewa owocowe i czy w ogóle zapowiada się na kwitnienie? U mnie chyba nie będzie żadnych owoców po zeszłorocznym obrodzeniu.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013 zmieniony
     permalink
    U nas czereśnia kwitnie pełną parą i tylko ona póki co.

    Aaaa, przepraszam, byłam właśnie w sadzie - śliwki też już kwitną na całego.
    Grusza i wiśnia też już ma kwiatki.
    W ciągu 2/3 dni wysypało :D
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Hej!

    Pierwszy raz jestem na tym wątku i może ktoś doradzi mi jakieś kwiatki na balkon północny? Słońce mam tylko rano przy wschodzie i koło 17-18 przy zachodzie :sad:
    Rok temu miałam bratki, ale trochę zdziczały, łodygi miały strasznie długie i słabo kwitły.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    Surfinie wg mnie się nadają, bo nie lubią za bardzo dużej ekspozycji słonecznej.
    No ale trzeba je regularnie obrywać z suchych kwiatków by ładnie kwitły i muszą mieć wilgotno.
    My surfinie mamy od strony wschodniej.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    U mnie surfinie na północnym balkonie słabo rosły. Lobelia tak samo. W tym roku dałam sobie spokój z kwiatami.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeApr 30th 2013 zmieniony
     permalink
    U mnie surfinie w zeszłym roku tak wyglądały (no ale tak jak piszę - balkon od strony wschodniej). Może północ to już dla surfinii za mało światła? Choć przyznam szczerze, że jak paliło słońce o rana to surfinie gorzej wyglądały. Jak dla mnie te kwiaty nie lubią długotrwałej ekspozycji na silne promienie słoneczne.
    LINK
    Ale dwa razy w tyg. trza biegać z konewką z nawozem do surfinii + codzienne podlewanie oraz obieranie suchych kwiatów.
    Natomiast od strony południowej mamy zwykle pelargonie.
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    U mnie w rodzinie zawsze się powtarzało, ze wszelkiego rodzaju jednoroczne kwiaty to po zimnej Zośce sie wystawia. Czyli po 15 maja.
    -- []
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeApr 30th 2013
     permalink
    dzięki dziewczyny
    spróbuję z tymi surfiniami, a co tam, może akurat się uda coś stworzyć :smile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    To jednoroczne rośliny jeszcze zostawię w domu bo w sumie na dworze upałów nie ma. Wystawię bratki, rzeczywiście na mieście już od jakiegoś tygodnia posadzone do gleby to i u mnie na balkonie dadzą radę :) A z pelargoniami nie wiem co zrobić. Mam ich sporo, parę dni temu posadziłam do doniczek sadzonki kupione w sklepie. W sklepie stały na zewnątrz. W domu już mi puszczają pączuszki. Nie zaszkodzę im jak je wystawię teraz? Gdyby miały być przymrozki to schowam do domu.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Na niesloneczny balkon polecam niecierpki. lubią cień, pięknie kwitną, można zrobic fajna kompozycje kolorystyczna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    A ja posadziłam borówki amerykańskie, dwie brzózki i jakieś iglaste coś:)I fajnie :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 1st 2013
     permalink
    Ja co roku sadzę od północnej strony pelargonie i od południowej surfinie. Pięknie mi i jedne i drugie kwitną. Kiedyś od północy też miałam surfinie i miałam je od połowy maja do połowy października, aż przeciążyły doniczkę i spadły:bigsmile:
    Ja zawsze sadzę surfinie i pelargonie po 15 maja. Nie kombinuję wcześniej. Bratki dobrze znoszą małe przymrozki, a groszek pnący to można wysiać w ziemię nawet pod koniec marca jak nie ma śniegu. Nic tam tego nie ruszy.

    Do nas jutro wjeżdża kopara i będzie nawożona ziemia. Także zaczynamy robić niski poziom. A potem na skarpę krzewy na folię posadzę i wsadzę jakieś drzewka przy płocie. Ale się nie mogę efektu doczekać!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 2nd 2013
     permalink
    Ja mam balkon wschodni także słońce tam jest od świtu a potem ucieka. Ja się załapuję na te parę godzin. Pod wieczór to już w ogóle słońca niet.
    Pelargonie i bratki wystawiłam, rano miały się dobrze ale na jutro zapowiadają takie burze, że nie wiem czy nie będę ich ściągać.
    Groszek też mam posadzony ale w doniczce są też lobelie, jeszcze maluśkie i boję się je wystawiać.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 3rd 2013
     permalink
    Dziewczyny, wczoraj już wjechała do nas koparka i ziemia. Także praca się zaczęła. Dziś pozostało tylko wyrównanie grabiami. Muszę powiedzieć, że facet tak koparko spycharką manewrował i był taki sprytny, że zrobił wszystko co sobie zaplanowaliśmy i nawet lepiej. Bo nam darń tą koparką zdarł i ją wywalił. Super!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    kupilismy wertykurator (na kolkach ale reczny) i mam teraz pytanie - czy to ma tak na te 5mm w ziemie wchodzic tylko? aha - i doradcie, tym starane to popryskac przed wertykuracja czy po??
    nic nie posadzilismy jeszcze, nawet kwiatki nie sa wysiane bo jedyna nasza rabata przypomina obraz nedzy i rozpaczy
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Żeby starane zadziałało (tzn, żeby chwasty uschły) to trzeba kilka dni. Więc jak macie czas i chęć czekać z wertkulacją, to ja najpierw polałabym sterane i jak uschną to wertykulatorem przejechać, wtedy część tych suchych chwastów zbierze. A wertykulator macie z koszem czy bez? Mój m. taką metodę wymyślił, że najpierw przejeżdżał wertykulatorem, a potem kosiarką z koszem i zbierał tą kosiarką te "wydłubane" suche rośliny. No i automatycznie jak zbierał kosiarką, to trawę kosił. A żeby starane zadziałało to roślina musi mieć jakąś wysokość.
    Co do samej wertykulacji to ja się nigdy temu nie przyglądałam, ale jak patrzyłam na trawę później, to ziemia była pocięta właśnie na mniej więcej 5mm głębokość.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    dzieki za info, czasu mamy, przeciez nam sie nigdzie nie spieszy ;) i tak w tym roku nie uda nam sie zagospodarowac tego skrawka

    wertykulator mamy zwykly, taki natanszy, ale kosiarka przynajmniej z koszem
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    a moje drzwka oliwne nadal zdychają - odkryłam chyba co je żarło - ROBALE! Już zawsze będę przesadzała kwiatki z OBI, jakieś wstrętne dżdżownicopodobne robale były w doniczkach - to chyba to im szkodziło, nie? Od dziś przesadzone drzewka przechodzą kurację na balkonie.
    --
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 8th 2013
     permalink
    Dziewczyny używające Starane-czy po pryskaniu zauważyliście lekkie żółknięcie trawy w niektórych miejscach?
    --
  1.  permalink
    Proszę o poradę choć nie o ogród ani balkon tutaj chodzi. Chcę ożywić mieszkanie kwiatami. Mieszkanko od strony południowej, małe bo trochę ponad 30mkw, szukam ładnych, kwitnących kwiatów, które lubią ciepło, słońce i które są polecane do pokoju w którym się dużo przebywa oraz śpi (wiem że niektóre są szkodliwe). Niestety nie znam się na kwiatach. Dodam że uwielbiam fiołki alpejskie, ale wiem że nie lubią aż takiego gorąca i ciągłego narażenia na słońce:sad:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 9th 2013
     permalink
    Aga - może użyłaś jego zbyt ztężonego? Mi trawa nie żółkła, tylko chwasty. Jak pierwszy raz pryskaliśmy sterane, to tez miałam obawy, czy trawy nie zmarnuje, albo czy w ogóle zadziała i zadziałało super. Oczywiście, w tym roku znów to musimy powtórzyć. Bo te chwasty co rusz się rozsiewają. Ale teraz czekamy aż trawa i chwasty po koszeniu odrosną.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    A tego to nie wiem. Ja mam trawę już kilkuletnią i na taką pryskałam. Na tą dopiero co zasianą nie będę pryskała, bo nie będę miałą potrzeby - dopiero ewentualnie za rok.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 12th 2013
     permalink
    dżasti ok-trawa jest ok..po prostu słońce spaiło ciut w kilu miejscach bo podlewać nie mogłam przez ten preparat.Chwasty skręciło i padły.Żółte nie są.
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Hej, witam się po raz pierwszy w tym watku :bigsmile: Przychodzę do was z problemem, otóż postanowiłam se wyhodować kwiatki na balkonie (nowe mieszkanie, nowy balkon i nowa ja w roli "ogrodnika"). Między innymi zasiałam maciejkę. Posiałam co 10x15 cm po 2 ziarenka do każdej "dziurki". No i z każdej "dziurki" wyrosły mi po 2 roślinki. Teraz moja maciejka ma z 5-6-7 cm i zaczyna się kłaść... DLACZEGO????? :cry: Dodam jeszcze że podlewam :bigsmile: no i balkon ma ekspozycję południową więc światła też dużo. Czy macie jakieś doświadczenia z maciejką?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Oranda, ja już tyle razy próbowała wysiać kwiaty do doniczej i do rozsad i zawsze mi po wykiełkowaniu się kładły. Były wysokie i cienkie. Jak siałam do gruntu, to normalnie wzrastały i nic im nie było. Dlatego ja do doniczek kupuję już gotowe rozsady.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    A nawozicie? Ja też wysiałam maciejkę, moja jest mniejsza ale jeszcze pion trzyma. Jak podrośnie to dam znać, czy mi się udała. Ale w sumie z różnych roślin, które wysiałam z tej mam największe straty. Wszystko inne wzrosło bez problemu. Nie wiem czy ona taka kapryśna czy co.
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Znalazłam w necie takie coś:

    Maciejka na balkonie

    powyrywałam więc tak roślinki żeby z jednej dziurki była jedna ale nie wiem czy to nie za późno, a może lepiej wyrwać wszystko i zasiać jeszcze raz?

    dżasti: Dlatego ja do doniczek kupuję już gotowe rozsady.


    heh dokładnie to samo mi mama powiedziała, no ale to mój pierwszy raz więc nie wiem takich rzeczy, a maciejka tak bosko pachnie:bigsmile:


    [wpis poprawiony przez moderatora]
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Ja kiedyś więcej kwiatów siałam - astry, goździki, aksamitki, (do gruntu) ale zanim doczekałam się jak one zakwitły to już była połowa sierpnia. Teraz już tak jak napisałam tylko rozsady. Dziś właśnie posadziłam surfinie na tarasie. Po 2 tyg. zaczynam podlewać z nawozem i kwitną mi pięknie aż do października.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    Ja sobie też dokupię gotowych. W przyszłym roku posieję tylko coś pnącego żeby się przysłonić od sąsiadów. Kwitnąć może i w październiku, byle duże rosło ;)
    A tak to rzeczywiście nie chce mi się czekać aż mi urosną te rośliny konkretniej, nawet jeśli wszystkie powschodziły.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 14th 2013
     permalink
    dziewczyny suzkam czegos co bedzie mi sie fajnie pielo po scianie drewutni sasiadow, najlepiej ulistnionego przez caly rok oraz zeby szybko roslo; na miejscu nie bardzo mam gdzie podjechac obejrzec i kupic wiec troche szperam na allegro, no i tu pojawia sie pytanie - warto ryzykowac i zamawiac online?

    myslalam o zakupie Winobluszczu Pięciolistkoweg - Parthenocissus Quinquefolia chyba ze polecicie cos innego co szybko i ladnie obrosnie sciane
  2.  permalink
    Ja natomiast zapytam o roslinki na balkon. Poludniowy. Marzą mi sie kwiatki typu niezapominajki, wrzos i lawenda. Wem ze niezapominajki kwitną krótko więc potrzebuję coś innego w tym rodzaju. Możecie coś podpowiedzieć? Co myślicie o takim komplecie?
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 15th 2013
     permalink
    Cisto, to zamiast niezapominajki kup lebelię niebieską. Też ma piękne niebieskie dość drobne kwiatki. Lawenda też pięknie kwitnie do jesieni, ale nie od razu zakwita. Już teraz nie pamiętam czy w czerwcu mi w zeszłym roku zakwitła, czy póśniej. W tym roku też kupiłam. Natomiast wrzos to typowo jesioenny kwiat, więc teraz pożytku raczej z niego nie będziesz miała. Choć może są jakieś odmiany, że i wcześniej zakwitną, choć ja ich nie znam.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 15th 2013
     permalink
    macie moze w ogrodkach kocimietke? wyczytalam ze odstrasza komary i mszyce ale ze jest uwielbiana przez koty, jako ze mam i tak problem z kotami sasiadow to zastanawiam sie czy nie sciagnie do nas kotow z calego sasiedztwa. jakies spostrzezenia??
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Hydzia - winobluszcz gubi liście, z resztą jak cała reszta pnączy. Jedyny co nie gubi to poczciwy bluszcz. Można poszukać ładnych dwukolorowych odmian, albo drobnolistnych.
    edit - jeszcze dwa wiciokrzewy są zimozielone : Henry'ego i Lonicera japonica "Purpurea"
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 15th 2013
     permalink
    no to juz za pozno, kupilismy sadzonke dzisiaj a pani powiedziala ze bedzie ok przez caly rok i ze rocznie do 2m przyrasta; cale szczescie ze to tylko 9zl bo bym zla byla
    najwyzej jak dorwe tego wiciokrzewa to jeszcze dokupie i beda 2 rosly jendo na drugim (w tym miejscu raz ze straszny cien a dwa ziemia podla i do tego taka na gruzowisku wiec oby roslo cos w ogole)
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeMay 15th 2013
     permalink
    To lepiej bluszcz - on lubi cień i na podłej ziemi wyrośnie. Oby ten winobluszcz dał radę - jednak jest bardziej wymagający.
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 16th 2013
     permalink
    Kocimiętki w ogrodzie nie mam. Ale mam kota, któremu kupiłam keidyś zabawkę z kocimiętką. Odkleić od niej się nie mógł.:shocked:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Lilka na razie nasza podla ziemia badylkowi sluzy bo juz sie nowe listki pojawily i zaczyna sie lapac deski

    Dzasti no ja sie boje zeby nie sciagnac tu calego kociego sasiedztwa
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Dziewczyny mam taki problem dwa dni temu kupiłam maline letnia i jesienna oraz borowke . Na necie wyczytałam ,ze najlepiej sadzic pozna jesienią albo wczesna wiosna ,a wiosna sie juz kończy :confused: i nie wiem co mam robic. Mam nadzieje ,ze nie jest jeszcze za późno ,a ziemie tez mamy nie najlepsza taka gliniasta i kompletnie sie nie znam na tym ,wiec liczę na jakieś rady :wink:
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Agap - wsadzaj te rośliny się nie przejmuj. Tylko wieczorem podlewaj dość intensywnie. Jak ziemię masz bylejaką to kup ziemię w worku, nawet taką do kwiatów.
    Pamiętaj, że borówka amerykańska lubi kwaśnie podłoże, najlepiej wsadź do ziemi z torfem (można specjalną kupić) i podsyp korą.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Dzasti- wielkie dzieki za info ,mam nadzieje ze uda mi sie dzisiaj posadzić :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMay 22nd 2013
     permalink
    dziewczyny mam pytanie chciała bym sobie zrobić na balkon jakąś kompozycję ale taką całoroczną.... i nie wiem co mogła bym tam wsadzić myślałam o jakiejś ładniej kulce bukszpanu, wrzos i tu moje pomysły się kończą.... macie jakieś sprawdzone roślinki na balkon:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    a u mnie pol trawnika zrujnowane, sasiedzi mieli awarie wodociagu a ze sa podpieci do naszego to musieli nam dzialke rozkopac; na szczescie poczuli sie i na wierzch rzucili troche czarnoziemu i zasieli trawe; juz nawet nie wnikalam co za trawa bo wscieklosc mna szarpala straszna
    teraz pytanie - jak to wyrownywac? w sensie poczekac az tam cos podrosnie i dosiewac nasza czy od razu nie wiedzac ile i czego oni wysiali naszej wysypac?



    aa no i zamowilam stol z lawami, zamawialam pokazujac stolarzowi zdjecie wiec mam nadzieje ze zrobi mi tak jak chcialam .
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeMay 23rd 2013
     permalink
    Hyde dosyp Waszej trochę jam masz.Zobaczysz że szybko to się wyrówna.My sadziliśmy taki kawałek z miesiąc temu a reszta w tamtym roku była posadzona i już prawie nie widać różnicy.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    znacie moze Titus® 25WG - Herbicyd ?
    dzisiaj mezowi to polecali ale czy to nie ma podobnego zastosowania i nie przynosi podobnego efektu jak sterane
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.