Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    moja pierwsza rabatka w 2 roznych ujeciach

    fsd

    rgde
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    fajne te zrąbki, niestety tracą kolorek :( (przynajmniej u mnie tak było)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Elli ja tam ciagle licze ze one beda tymczasowe, baaaardzo bym chciala kamien ale na razie nas na to nie stac :( chociaz ogolnie to czy kamyk czy kora to i tak po cholerze drogo wychodzi, na ten maly kawalek poszlo 4worki wiorek; a jak myslalam o kamieniu to facet mowil ze trzeba worek (20kg) liczyc ze na 1m2 pojdzie :/
    •  
      CommentAuthorzuzanka79
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    ale tu macie cudeńka:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Hyde a co z resztą tej kory? tylko tak na kawałku zostawisz? Te małe sadzonki się straciły w tym kolorku.
    Fajnie masz za płotem - spokój tzn brak zabudowy!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Ladybird76: Hyde a co z resztą tej kory? tylko tak na kawałku zostawisz?

    Kasia wszedzie bedzie kora przez cala dlugosc tyle ze ani kasy ani roslinek wysadzonych dalej poza krzewuszkami ale to za malo zeby wykanczac na tip top

    Ladybird76: Fajnie masz za płotem - spokój tzn brak zabudowy!

    heheh, pojecie wzgledne, tylko na tym kawalku jest trawa, bo dom cioci jest o metr od naszego plota (zerknij na 1 focie, widac jej fundament)

    Ladybird76: Te małe sadzonki się straciły w tym kolorku.

    a male sadzonki to takie 10cm kupowane byly zeby zaoszczedzic wiec jak podrosna to beda widoczne
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Hyde bardziej myślałam o kolorku tych sadzonek maleńkich....
    Dom ciotki wygląda dość sporo oddalony hmmm dla mnie na jakieś 4m
    A co do całości to ok - będzie fajnie :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013 zmieniony
     permalink
    no niestety nie ma za dobrze, my od ich plotu 4m a ona od naszego tylko o metr, takze mozemy sobie w okna zagladac gotujac obiad, o tu na chwile foto z odlegloscia
    fds

    a kolor coooz, mial byc bialy kamien ale ceny mnie na ziemie sprowadzily, bedzie na razie kora, byc moze nastepna kupie inna i pomieszamy, jeszcze nie wiem co wykombinuje ale za taki kawaleczek 80zl za same zrebki to jak dla mnie duzo
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    Hyde Ja mam kory dużo w naturalnym kolorku po zdjęciu stempli :) całą korę pozbierałam na kupeczkę :) może się przyda :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    to ja chyba jestem zbyt wybredna bo mi taka kora sosnowa ktora byla dostepna taniej totalnie nie podpadla; wole wieksza jednolitosc kolorow
    no i niezmiennie mysle o kamykach czekajac na jakas wygrana w totka :shamed:
  1.  permalink
    MrsHyde: ale za taki kawaleczek 80zl za same zrebki to jak dla mnie duzo

    to u mnie na składzie w okolicy za 80pln można kupić tonę grysu wapiennego- bielutkiego.
    Tylko on jest średnio trwały, więc zdecydowaliśmy się na ten taki typowy biały grys- kupowałam po 10pln za worek 30kg.
    MrsHyde: to ja chyba jestem zbyt wybredna bo mi taka kora sosnowa ktora byla dostepna taniej totalnie nie podpadla

    mnie też się zupełnie nie podoba, obsypałam ostatnio borówki, żebym pielić nie musiała. Nie dość, że (dla mnie) średnio urodziwa, to jeszcze śmierdziała i wabiła komary :devil:
    za to ta Twoja fajna, są też jakieś inne kolory? Bo pierwszy raz widzę korę inną niż "naturalna".
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2013
     permalink
    sa 4kolory tych zrebkow - zolte cxerwone pomaranczowe i brazowe
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Ja tam jednak skłaniam się ku naturalnym kolorom :) ale jak wiadomo każda z Nas inna i inne ma upodobania :)

    Podobno idzie pogoda więc zapewne znowu ruszą prace ogródkowe. Mnie czeka kontener i koparka do wywozu ziemi :( szkoda...
    Możecie podpowiedzieć po ile u Was są kontenery np 7-dmio kubikowe?

    Chciałabym kupić w końcu Morwę ale nie wiem czy teraz czy na jesień lub wiosnę drzewa sadzić?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    a nie boisz sie ze ciezki sprzet ktory przyjedzie rownac teren uszkodzi drzewko?

    kontener 7m3 kosztuje w zaleznosci od firmy od 800zl w gore
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Hyde na zdjęciu od tej strony masz całkiem ładnie z ciotką za płotem!

    Treść doklejona: 12.06.13 07:49
    Hyde ile kosztuje? masakra jakaś?:shocked: żartujesz, że tyle płaci się u Was? :(
    Ja daję 200 złotych i myślałam, że to dużo... znajoma 300 dlatego chciałam się upewnić... ale 800 to koszmar :(

    Treść doklejona: 12.06.13 07:52
    Hyde hmmm nie boję się bo teren równany nie będzie w każdym miejscu...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    u nas wiekszosc rzeczy wywozily po sobie ekipy, ale po rozbiorce altany i czesciowo rurociagu mielismy kontener 4m3 i bodajze 480zl kosztowal za kilka dni
    drozyzna u nas straszna, juz porownywalam po forach internetowcyh nawet

    Treść doklejona: 12.06.13 08:03
    Ladybird76: Hyde na zdjęciu od tej strony masz całkiem ładnie z ciotką za płotem!

    niestety dobrze powiedziane, od tej strony...
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Hyde to nam już jeden wyjechał kontener i stał 1,5 tygodnia za który to 200 złotych płaciliśmy a do tego jak pisałam 7m3. Teraz muszę kolejny zamówić a potem pewnie jeszcze jeden zejdzie jak nic...
    Nasze ekipy nic nie wywożą a robimy to sami.... folii po budowie jest pełno i innych resztek więc trzeba to systematycznie usuwać...
  2.  permalink
    MrsHyde: a nie boisz sie ze ciezki sprzet ktory przyjedzie rownac teren uszkodzi drzewko?

    zależy kto sprzęt obsługuje i kto obsługującego pilnuje :wink:
    Nam wiosną znajomy gospodarz przejechał działkę traktorem z glebogryzarką- duuuuży sprzęt. Fakt, że jakieś 900mkw obrabiał dobre 3godz, ale jak określił mój mąż, "uprawiał rzeźbiarstwo artystyczne" :wink: i żadnych roślin nawet nie drasnął
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Cerise u mnie na razie żadne glebogryzarki nie mogłyby wjechać bo chyba by mi rozwaliły po działce nieszczęsny rdest ::( a i tak walczę z nim bez wytchnienia... dzisiaj idę na działkę zobaczyć czy w jednym miejscu uporczywie przeze mnie przekopywanym pojawiły się młode odrosty i zrobię Wam zdjęcie z czego to dziadostwo potrafi odrosnąć :( masakra jakaś :(
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    oj chyba powinnam sie pieknie uklonic naszemu wykonawcy bo my tu wpadalismy na ploteczki tylko a on sam przyczepka wywozil wszelkie szpargaly
    nawet swoje grabie i szczote mieli do sprzatania terenu; a jak przyjechaly gruchy i ulice przy wjezdzie pobrudzily betonem to sam szef stal i to myl
    swoja droga u mnie w regionie to chyba juz jest standardem ze ekipy po sobie sprzataja "w cenie", bo tylko u 2 znajomych trafily sie ekipy co robily bajzel
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    u mnie bajzla nie robią a jedynie składują śmieci na jedno miejsce przy czym wywóz leży po stronie inwestora nie wykonawcy... Sprzątać jednak sprzątam sama bo nikt mi tak nie posprząta jak Ja sobie :) Ostatnio powiedzieli, że mam zostawić oni to zrobią tylko co mi po tym :) wolę coś robić niż stać i się nudzić... te wszelkie małe ścinki drewna czy stali... chyba żadna ekipa tego nie wyzbiera a moje oczy wszystko wyłapują i podnoszą :)
    Muszę jeszcze zaopatrzyć się w szpadel ( na razie mam pożyczony od teścia bo ma ich kilka i testuję który lepszy ) a reszta sprzętów już jest :) chociaż jakaś ogrodowa taczka by się przydała do wywożenia traw i liści.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    cerisecerise: zależy kto sprzęt obsługuje i kto obsługującego pilnuje

    no i zalezy od wielkosci dzialki, na mojej po postawieniu domu to pewnie i bobcatem by nie wykrecil (szczegol ze u nas takich uslog nie swiadcza ale wiem z forum ze takie cos w ogole istnieje) u was do 'przerobienia' bylo 2x tyle co cala moja dzialka

    Ladybird76: Muszę jeszcze zaopatrzyć się w szpadel ( na razie mam pożyczony od teścia bo ma ich kilka i testuję który lepszy ) a reszta sprzętów już jest :) chociaż jakaś ogrodowa taczka by się przydała do wywożenia traw i liści.

    mnie Aga zarazila miloscia do Fiskarsa, a jeszcze moj brat jest wielkim fanem wiec teraz to anwet sprzet do pielenia grzadek mamy fiskarsowskie, a maz jest wielkim fanem siekiery - mowi ze sama rabie :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Hyde Ja może nie z fiskarsa ale też dość dobrą sierkierką wyrąbałam dużą akację... wszyscy oczy tylko zrobili, że sobie z nią poradziłam :) a do tego jeszcze ostatkiem sił dociągnęłam na działkę teścia :) Dobry sprzęt to połowa sukcesu :)

    Tej firmy o której piszesz nigdzie jeszcze nie spotkałam więc muszę się troszkę wgłębić :)

    Treść doklejona: 12.06.13 08:55
    moją działkę obecnie potrzebuję wyposażyć w trampolinę więc jak ktoś ma i może polecić to proszę o poradę!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    trampoliny nie posiadam ale dzisiaj przed domem stanal kosz do koszykowki (znaczy powinnam napisac ze staje bo maz go wlasnie montuje)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    u mnie koszykówkę nikt by nie grał... ale trampoline chcą dziewczyny
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    dobrze ze masz gdzie postawic :)
    no i przyznaj sie, pewnie nie tylko dziewczyny ale i ich mama :D
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Hyde noooo :) hi hi hi

    Treść doklejona: 12.06.13 10:59
    a działka wielka jest więc mam gdzie co stawiać...
    Planuję już altankę - zięć będzie stawiał i grill :)

    Treść doklejona: 12.06.13 11:09
    na takie coś się zapatruję


    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    my grill kupowalismy jeszcze na etapie budowy, jakos na przelomie zimy i wiosny, oczywiscie online bo u mnie w miescie zdzierstwo, na takim samym oszczednosc ok 150zl :/

    a altanka to taka na zasadzie postawic tam meble ogrodowe i siedziec czy jakas taka ogrodnicza bardziej na sprzety rozne?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    Altanka do siedzenia ale wykonają ją górale u mnie tzn "zięć" a jeśli chodzi o grill to chcę taki robiony i też przez górali :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 12th 2013
     permalink
    czyli co, chcesz grill murowany?
    u mnie taki by sie nie wkomponowywal w calosc (prostota i raczej surowosc form) ale znajomi maja i sobie chwala zwlaszcza ze od razu maja opcje wedzarki


    a wlasnie a propos wedzarki, ma ktoras? ja choruje zeby w koncu ja wybudowac tyle ze tu trzeba zgrac mojego brata i nasze finanse, ostatnio czytalam ze koszt budowy wedzarki to minimum 700zl, macie jakies doswiadczenia na tym polu?
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 13th 2013
     permalink
    Hyde mnie górale na nią namawiają przy takim grillu jak Ja chce ale wydaje mi się ona zbędna.. wolę typowy murowany grill :) ładnie wygląda i jest trwały :)
    Murowany można wkomponować w całość prostoty i surowości bo wszystko zależy od tego jak ma wyglądać...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    jakie macie parasole ogrodowe???
    chcemy kupic parasol ogrodowy, no i mamy dylemat co do koloru - w gre wchodzi jasny kremowy, granatowy badz grafitowy, no i obawiam sie ze kremowy szybko sie pobrudzi a znowu te ciemne ze wyblakna od slonca
    sklaniamy sie ku opcji z falbana no chyba ze wiecie ze to w czyms przeszkadza to bede wdzieczna za info
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    Hyde wczoraj w Liroy Merlin widziałam parasol na wysięgniku z miskitierą - bombowy muszę przyznać choć cena to 1999 :(


    a z kolorów jakie wybrałaś Ja bym była za grafitowym
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    no ja nie wydam na parasol wiecej niz 250zl z przesylka takze na te drozsze to w ogole nie patrze
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 16th 2013
     permalink
    Hyde Ja spojrzałam jak wchodziłam do sklepu... aż musiałam dotknąć moskitierę ehhh boski był choć cena i tak zaporowa jak dla mnie :)
  3.  permalink
    wrzucam moje tegoroczne szaleństwa :)

    rabata okalająca "plac zabaw" dzieci, z lawendą, tawułkami, krzewuszką i szałwią
    pz

    kolejna odsłona krzewuszek (bardzo je polubiłam :))
    ok

    a tu lawenda zasadzona rok temu
    law

    tegoroczne drzewka owocowe
    śliw

    i moja pigwa, otoczona lawendą, a w tle kawałek żywopłotu z pęcherznic- tzn mam nadzieję, że to kiedyś będzie żywopłot :tongue:
    pigwa
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    MrHyde - ja właśnie też kupuję parasol ogrodowy i wypatrzyłam w OBI, że jest w promocji za 236 zł średnica 3 m. i tez z taką nogą "złamaną" nie mocowany na środku, tylko tak samo jak ten na zdjęciu wstawionym przez Ladybird. Jq kupuję ciemną zieleń. Na pewno nie jasny, bo nie osłoni od słońca. A ciemna zieleń dość naturalnie wygląda i daje chłód (takie mam wrażenie). Jest jeszcze w OBI za 499 zł większy, taki z falbaną śrdenica 3,5 m. ale ja wezmę ten mniejszy. Są oczywiście jeszcze takie ze stojakiem na środku śrdenica 3 m i one kosztują coś koło 150 zł + stojak 70 zł, ale jak dla mnie to ogranicza ten stojak w śroku przestrzeń pod parasolem.

    Treść doklejona: 17.06.13 10:59
    Cerisecerise - piękne te Twoje rabaty!!!! Ja w tym roku niestety już odpadam z prac ogrodowych. Z brzuchem w 9 m-cu ciąży nawet już wypielić kwiatów nie mogę.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Jedna z moich wypocin - czy będzie realizacja to się okaże...
    Image and video hosting by TinyPic
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Wow, spore oczko. Ślicznie to wygląda.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    To już właściwie ma być staw.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    wow jaki ładny równy teren bez rdestu :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Lilka fajnie to wyglada, oby realizacja wypalila. bys zrobila legende do roslinnosci dla laika ;)

    Cerka ale ladnie ci krzewuszki poszly. sadzilas teraz czy w zeszlym roku???

    Dzasti ja tez pod uwage biore tylko ten boczny. ostatecznie zamawiamy w graficie bo wszystkie dodatkiu nas w szarosciach wiec ten granat bylby ni przypial ni przylatal
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Tez bym tak chciała :smile:
    Lily ,a skąd jesteś jeśli mozna zapytać ? Zajmujesz sie projektowaniem ogrodów zawodowo ? Bo ja raczej sama nie dam rady sobie z moja dzialka ,po prostu nie znam sie na tym .
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    swoja droga ja to stawu czy oczka wodnego bym nie chciala. przy braku dobrego filtra potrafi niezle waniac no i raj dla komarow :/
  4.  permalink
    Hyde, dwa tygodnie temu je sadziłam, już takie je kupiłam :wink: w tej szkółce gdzie się ostatnio zaopatrywałam właśnie mieli takie ładne krzaczki, na pewno tam wrócę :smile:

    Treść doklejona: 17.06.13 14:16
    Lilly, ślicznie to wygląda!
    Tylko ja bym się komarów bała, u nas i tak już w dupę dają :confused:
    --
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    U nas jakoś konarów nie ma ,ostatnio byliśmy u sąsiadów na grillu i nic mnie nie kasalo ,ja tez nie przepadam za stawkami czy oczkami ,strasznie dużo roboty z tym pózniej ,zeby to ładnie wyglądało

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 17.06.13 14:32</span>
    Strasznie much mamy dużo ,narazie nie ma kasy na moskitiery . Moze polecicie cos skutecznego ?
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    U nas komarów jak mrówków!!!!!
    Wieczorem nie da się na tarasie siedzieć, więc stawy i oczka u nas też odpadają. My na razie walczymy z tym dziadostwem przywiezionym z czarnoziemem. Mąż co tydzień psika sterane. Kosi, wyrywa itp. Ale wkurzyć się można... A miało być tak pięknie...
    Jeszcze duuuużo pracy i kasy trzeba w to wszystko włożyć. Ale myślę, że do przyszłego roku do jesieni już ogarniemy wszystko co sobie założyliśmy i będziemy mogli w końcu powiedzieć, że mamy zrobiony ogród.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    Dzasti nam pan z pseudo czarnoziemem nawiozl mrowek, wiekszosc tych ze skrzydelkami co to kasaly niemilosiernie i bable przez kilka tyg nawet sie utrzymywaly

    a na komary moj brat ostatnio sprawdzal POZEGNANIE Z KOMAREM, ponoc dziala; my na razie po prostu odpalamy spiralki raid tam gdzie siedzimy i jakos to dziala ale po 2-3szt rozpalone na tarasie troche powyzej 10m2
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    agap - tak, z zawodu jestem projektantem zieleni:) Mieszkam pod Poznaniem, ale na odległość też się da projektować.
    Hydzia - no ja też żadnego oczka bym sobie nie zrobiła, a co dopiero takiego wielkiego. Ten klient to jednak maniak rybek i roślinności wodnej:)
    Gdybym miała duuuuużą działkę to ew. strumyk.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 17th 2013
     permalink
    a na mnie w tym roku ciągną komary jak nie wiem co :( a do tego już miałam dwa kleszcze i złapałam w wysokiej trawie :(
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.