Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Lily - to troche kawałek ,tak tylko bym musiała sobie sama wszystko posadzić ? A jakie sa koszty takiego projektu ?
    Lady - nie strasz tymi kleszczami ,konary moze u nas tez sa ,ale chyba mnie nie lubią :smile:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    agap teściowi też już dwa wyciągnęłam :( tak więc z moich stronach w trawskach wysokich są :(
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    agap - no albo ty posadzisz albo wynajmij firmę czy jakiegoś doświadczonego ogrodnika.
    Cena zależy od wymagań klienta :wink:
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Lily a znasz jakiś specyfik o wałkowany już przeze mnie temat RDESTU? tam gdzie udało mi się go przekopać ręcznie ciągle mi coś wyłazi ale nie z korzeni tylko z małych pozostawionych pędów... walczę jak nienajęta... mam jeszcze kilka skupisk które będę wywoziła z ziemią ale te maleństwa młode chciałabym jakoś inaczej - chemią wytępić
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJun 18th 2013
     permalink
    Sterane ponoć działa też na rdest - ale jak czytam fora to ludzie mają z nim problem często. Ja nie znam jakiegoś tajemnego sposobu - doczytałam tylko, że niektórzy przed zimą odsłaniają pędy i korzenie redestu, żeby je mróz załatwił. Z zabójczej chemii to ktoś radził ług sodowy w wysokim stężeniu.
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Lily Ja to ciągle nie mogę uwierzyć, że on ma tak mocny system korzeniowy wchodzący na metr spokojnie w ziemię :( i ostatnio z dwoma się poddałam bo o ile te boczne małe korzenie jestem w stanie szpadlem wykopać tak te grube główne już nie :(
    Mam go troszkę na działce więc czekam teraz jak chłopcy zaczną układać dach i potem zamawiam kontener, koparkę i wykopię go z ziemią na tyle na ile będzie to możliwe ... innego sposobu nie widzę jak na tę chwilę...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Prośba ogromniasta :wink:
    Czy wiecie może jak nazywają się dwa pierwsze widoczne na zdj drzewa iglaste ?

    Image and video hosting by TinyPic
    Image and video hosting by TinyPic
    --
  1.  permalink
    TEORKA: Czy wiecie może jak nazywają się dwa pierwsze widoczne na zdj drzewa iglaste ?

    ja bym je nazwała "ło ku...", ale nie chcę na forum przeklinać :cool:
    ale nie dziwię się, że chcesz je wyciąć.
    Dla mnie to jak świerk wygląda. A w sumie nie możesz napisać "iglak"/"drzewo iglaste"? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    No w sumie mogę. Se przyjdą, se sami zobaczą jaka to odmiana :tongue:

    Zdjęcie i tak nie oddaje rzeczywistości [robiłam szybko bo mnie komary zaatakowały], to drugie drzewo z tyłu ma chyba z osiemset metrów wysokości :shocked:
    Normalnie jakbym w leśnym szałasie mieszkała :cool:
    --
  2.  permalink
    TEORKA: Se przyjdą, se sami zobaczą jaka to odmiana :tongue:

    dokładnie. W końcu Ty masz robić za upierdliwego petenta, a nie botanika, więc znać się nie musisz :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    kolejny zakup ogrodowy poczyniony, wlasnie dzisiaj dotarl parasol, tylko na razie musimy wykombinowac podstawe inna niz bloczki fundamentowe :D

    gsqa
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Hyde - a jaki w końcu kupiliście?
    Mam pytanie dziewczyny. Na jesień polałam skarpę roundapem, wypaliło elegancko. Na wiosnę (w maju) miałam kłaść agrotkaninę, ale że ja w ciąży po skarpie już się nie będę tarzać (skarpa stroma i wysoka) i na drabinie stawać też nie, to ja tego zrobić nie mogłam. M. zajął się ziemią i trawą a skarpa została i .... zaczęło na niej znów wyrastać wszystko. Teraz są przepiękne polne maki:devil: Kwitą nawet:devil::devil::devil: Teraz pytanie czy jak m. to skosi kosą i od razu damy agrotkaninę, to czy to mi to zdechnie pod tą folią, czy niestety przebije się? Czy będzie trzeba jeszcze raz roundapem potraktować i dopiero folię wyłożyć? Folia, szpilki, wszystko leży i czeka!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    dżasti: Hyde - a jaki w końcu kupiliście?

    grafitowy bo stwierdzilam ze i cien fajny da i idealnie nam sie wpisze w otoczenie
    zreszta foto w poscie wyzej, akurat nad Twoim ;)
  3.  permalink
    dżasti: to skosi kosą i od razu damy agrotkaninę, to czy to mi to zdechnie pod tą folią, czy niestety przebije się?

    Jak niczym nie przywalisz, to przebije się niestety. Wiem, bo przerabiałam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    a moze macie jakis sposob zeby pozbyc sie chrzanu? nam znowu sie przebil mimo ze rok temu wykopywalismy w kolano, roundup ani inne starane nie dzialaja, chrzan ma sie dobrze a na dodate pojawil sie jeszcze w nowch punktach :/ nie moge polozyc agrowlokniny tak jak Dzasti bo boje sie ze ja podniesie
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Hyde chrzan podobnie jak rdest ma mocny system korzeniowy, który trzeba zwalczyć...
    Parasol ładny ale widzę, że faktycznie na działeczce masz mało miejsca biorąc fakt odległości od tarasu do "drewutni"
    •  
      CommentAuthorAga19782
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Hyde u nas super sprawdziło się koło z felgą a do tego przyspawana rura o średnicy lekko większej niż pręt by można było włożyć jedno w drugie:bigsmile:
    Ja mam wędzarkę razem z grillem i altanką.Wstawię fotki bo j=miałam to zrobić już w tamtym roku ale jakoś nie zdążyłam przed zimą:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Ladybird76: widzę, że faktycznie na działeczce masz mało miejsca biorąc fakt odległości od tarasu do "drewutni"

    no przeciez wielokrotnie pisalam ze moja dzialka to malenka jest; od domu do plotu mam tylko 6,5m i na tym kawaleczku jest jeszcze 2,5m kostki tarasu i na metr gleboka drewutnia, a od domu po boku tylko 4m szerokosci paska trawy, cale nic, nawet nie ma jak sie z krzaczorami rozszalec (a moze to i dobrze bo to po diable kosztowne takie zapedy ogrodnicze)


    Aga19782: Ja mam wędzarkę razem z grillem i altanką.Wstawię fotki bo j=miałam to zrobić już w tamtym roku ale jakoś nie zdążyłam przed zimą:)

    wstaw koniecznie, w prawdzie u mnie sama wedzarka (chce murowana z drewnianym wykonczeniem) ale nie do konca sie jeszcze sprecyzowalam co i jak
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 20th 2013
     permalink
    Hyde kosztowne i owszem ale jest suuuper, móc sobie pozwiedzać własną działeczkę a do tego mieć daleko do płotu za którym albo droga albo coś lub ktoś :) z perspektywy wielkości to jestem jeszcze :) zadowolona :) Nie urządza mnie jednak to, że muszę tak daleko media ciągnąć :(
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    To to m. będzie musiał jedank roundapem potraktować. I a piać znów się przedłuży położenie agrotkaniny. :devil:
    MrsHyde - chodziło mi o firmę. Bo zdjęcie widziałam i niezwykle mi się podoba.
    Mój M. wczoraj kupił z praktikera, ale przywiezie dziś. Rzutem na taśmę mu się udało kupić go w promocji - za 229 zł. Bo do wczoraj była. A mój mąż z tych co się muszą ze wszystkimi myślami przespać i uważa po co kupić dziś skoro można za tydzień i już nie raz promocja nam uciekła sprzed nosa. Wczoraj więc zadzwonił dumny, że zdążył.:bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Dzasti a nie wiem jaka firma, nie przykaldalam do tego wagi, jedyna grafitowy na allegro hehehe, z przesylka zaplacilam 239zl

    Lady odleglosc od sasiadow z pewnoscia ejst olbrzymim plusem, jednak o takowa ciezko jak sie budujesz w miescie a szczegolnie tak jak my w dzielnicy gdzie od lat stoja pobudowane domy i tylko nasza dzialka wolna byla
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 21st 2013
     permalink
    Aaaa, no to kumam. Zapomniałam zresztą, że Ty pisałaś, że nie masz u siebie takich marketów ogrodowych... Na prawdę fajny ten parasol.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 22nd 2013
     permalink
    z marketow to u mnie tylko MROWKA jest czyli cale g***
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Hyde Nasza działka stoi już 20 lat... i plus taki jak na razie, że sąsiadka obok na razie nie buduje osiedla a jej teren jest potężny więc może nie będzie źle jeśli kiedyś tam powstanie inwestycja... W moim mieście raczej ludzie zachowują pewne odległości od siebie tak więc nie spoglądają sobie do okien :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Moze macie wieksze obszary do zabudowania, u nas wiekszosc to szeregowki i blizniaki, niewiele jest wolnostojacych. A wielkosc dzialki jak i jej ksztalt uwarunkowany jest podzialem - dzialka miala 3tys m2 ale jako spadek po dziadku zostala podzielona na jego dzieci, mojej mamie przypadl prostokat 12x36


    a z pytan ogrodniczych
    KIEDY podlac rododendrony nawozem??? pan nam z rodo substrala od razu sprzedal ale nie wiem kiedy czas na podpedzenie bedzie a tego malego druku przeczytac nie dam rady :/
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Hyde teściowa raz na miesiąc podlewa swoje rododendrony
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Ale na pewno poczekać musisz conajmniej 2 tyg. od posadzenia, żeby się ukorzeniły. Ja przyznam, że nie podlewałam nawozem, ale chyba muszę zacząć.
    U mnie działka 1200 m2. I o tyle dobrze, że sąsiadów mamy dość daleko. Ale dopóki wysokiego płotu nie zrobimy to i tak spacerowicze nas widzą i co mnie dobija zawsze coś pytają, dyskutują, komentują. A że to kawałek to trzeba podchodzić do nich albo się wydzierać. Jak ja marzę już o zrobieniu tego ogrodu do końca.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    dżasti: Jak ja marzę już o zrobieniu tego ogrodu do końca.

    ja sie probuje zmierzyc z okresleniem kosztu dokonczenia rabatki i mi wlosy deba staja, strasznie to kosztowne takie posiadanie ladnego ogrodka

    a plot to i nas czeka, w tym roku myslimy tylko o jednym kawaleczku (cos ok 7m tylko) ale chcialam dac sztachety plaskie i chyba odpuszcze bo 120cm sa po 7zl a jak bysmy polwalki wzieli to wtedy po 3zl (ale tu mi koncepcje cala popsuje)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    My właśnie chcemy płot sztachetowy i sztachety na 180 cm chcemy. I na pierwszy rzut 30 metrów potrzebować będziemy. Ceny kosmos. I będziemy brać sztachety surowe (deski sztachetowe) i sami lakierować i montować na przęsłach. I znalazłam po 4,5 zł sztachety. To jest studnia bez dna. Po prostu. A u nas jeszcze i szkoda mała powstała, ponieważ nam skarpa się obsunęła od deszczu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    dżasti masz płot przy samej krawędzi skarpy postawiony? Mam też działkę zachodzącą na skarpę i z tego powodu będziemy musieli się odsunąć co najmniej na 1,5 do 2 metrów od jej krawędzi. Mnie jak na razie czeka wynajęcie koparki i wybieranie ziemi z wielu miejsc na działce :( masakra jakaś :( już nie wspomnę o nawiezieniu nowej :(
    Może w tym roku uda nam się wyrównać teren w większym stopniu bo na drugi rok pozostawiamy tarasy i elewację :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    Dzasti my miedzy nami a jedna z ciotek mamy 36m i w tym roku na bank nie damy rady bo tam i podmurowke i slupki, wszytko trxeba zrobic :(
    te nasze sztachety po 7zl to tez stan surowy. za takie 1?5m trxeba zaplacic juz po dysze. drooogo
    a z czego te sztachety u was? u nas w tej cenie tylko olszyna. najbardziej akacje bym chciala bo to najtrwalsze ale cena zabija
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    Ladybird76: dżasti masz płot przy samej krawędzi skarpy postawiony

    Nie ja mam skarpę na działce. Mam dwa poziomy i teraz trochę skarpy ścieliśmy i będziemy robić murek z gazonów, ale okazało się, że gdzieś jakieś odwodnienie tamtędy wychodzi i przy deszczach nam wywaliło kawał skarpy na dolny poziom (na świeżo zasianą trawę).

    MrsHyde: a z czego te sztachety u was? u nas w tej cenie tylko olszyna

    Ja szukałam na allegro i znalazłam sosnowe po 4,5 za 1 szt. właśnie. I tak w tysiącach złotych będzie to się liczyło, więc budżetowo to będziemy robić. A mogłam mieszkać w mieszkaniu... byłoby dużo taniej:devil: Tylko coś za coś!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    dobrze kojarze ze azalie sa trudniejsze w obejsciu i mniej mrozolubne niz rhododendrony? jestem na etapie zakupy z 3 szt i sie waham co wybrac
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJun 28th 2013
     permalink
    Dobrze kojarzysz. Ja miałam 2 razy azalie - krzew i szczepione na pniu i ani jedne mi nie przezły po kwitnięciu. Sątrudne w utrzymaniu. Ale też czytałam, że dobra opieka i opatulenie na zimę i powinny przeżyć. Mi nawet w doniczce nie przetrwały.
    -- ,
  4.  permalink
    Ja mam posadzone dwie azalie,kwitły pięęęęęknie, pachniały znośnie (o ile nie podchodziłam za blisko :devil: ), mam nadzieję,ze przezimują.
    Ponoć trudniejsze są azalie japońskie, ja mam Knap Hill Hybride
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 29th 2013
     permalink
    wyczytalam ze azalie dobrze jest przyciac a na zine obowiazkowo opatulic trzeba takze jeszcze przemysliwuje kwestie zakupu chociaz na allegro w dobrej cenie sa. kusza mnie jeszcze kalmie no i na bank dokupie zurawke lime. w ogolemoj maz sie za glowe zlapal bo mu oswiadczylam ze musimy rabatke przeorganizowac i ze rhodo bedziemy przesadzac a pewnie skoro mi sie koncepcja nowa zrodzila to zurawki i krzewuszki tez.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 21st 2013
     permalink
    od sierpnia na kanale TTV ma byc program o tym jak ze zwyklej dzialki zrobic super ogrod
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 21st 2013
     permalink
    MrsHYde - chciałam zapytać o parasol ,czy jesteś zadowolona ? Ile ma średnicy ? I ile kosztował? Bo na alegro widziałam takie za niecałe 200 zł ,ale i były droższe podobne .
    To fajnie ,ze bedzie taki program ,my ogród planujemy na drugi rok robic ,narazie trawę częściowo posialismy
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 21st 2013
     permalink
    agap81: chciałam zapytać o parasol ,czy jesteś zadowolona ? Ile ma średnicy ? I ile kosztował?

    tak jestesmy zadowoleni chociaz ostatnio takie wiatry ze zbyt czesto nie rozkladamy bo mimo ze jest przytweirdzony na pozadne kotwy to nim strasznie buja
    ma 3m srednicy, zaplacilismy ponad 200zl ale podejrzewam ze dlatego ze grafitowy - wtedy jak kupowalam to na allegro w tym kolorze byl tylko u jednego sprzedawcy a w sklepie stacjonarnie taki sam kosztowal ponad stowke drozej
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    My kupiliśmy zielony parasol, też 3 m średnicy i jeszcze ani razu go nie rozłożyłam. Stoi rozstawiony, ale jokoś mi w ogóle nie po drodze pod nim siedzieć. Nie wiem dlaczego. Chyba miejsce mi nieodpowiada. Ale mam jakąś ostatnio awersję do tego mojego ogrodu. Tyle roboty a ja jeszcze nie w formie to robienia ciężkich rzeczy, a m. w ogóle na nic czasu nie ma.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoragap81
    • CommentTimeJul 22nd 2013
     permalink
    Dzieki dziewczyny ,to tak jak u nas caly czas robota jest i na nic nie ma czasu ,w weekend zamierzamy sie wprowadzić ,ale trawa juz nam ładnie rośnie ,gdzieniegdzie jakieś placki jeszcze sa ,ale dosiewamy i to dopiero pol działki ,bo drugie pol całe zachwaszczone . My planujemy markize,ale narazie kiepsko z kasa i myśleliśmy o parasolu ,bo straszne słońce mamy od rana prawie do wieczora na tarasie ,ze sie nie da wysiedziec
    • CommentAuthormejo
    • CommentTimeJul 23rd 2013
     permalink
    Cześć dziewczyny! Pisze do was jako początkująca ogrodniczka:) Od paru tygodni zaczełam chodzić na ogródek, który odziedziczyliśmy po dziadku mojego, ale na którym nic nie robiliśmy zarówno z braku chęci jak i czasu. Ale ostatnio poczułam nieodpartą chęć przebywania na powietrzu i pracy fizycznej. Zauważyłam, ze mnie to uspokaja:) Będę się do was odzywać z pytaniami, bo pracy jest sporo a ja nie mam doświadczenia. Kiedyś za czasów młodzieńczych pomagałam babci i dziadkowi w ogrodzie i sadzie, ale to były takie pomniejsze prace. Mam pierwsze pytanie. Grządki z kwiatami STRASZNIE zarosły. Czy plewić je teraz czy poczekać do końca lata jak już przekwitną i będzie coś widać?
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeJul 24th 2013
     permalink
    raczej odchwaszczaj póki masz zapał-jak zarośnie mocno, to potem trudniej. Ale może zabierz się za to tak ok. pół dnia po deszczu, bo teraz to możesz trafić na skałę... powodzenia
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 24th 2013
     permalink
    ja odchwaszczalam najpierw recznie, potem w ruch nawet roundup poszedl a i tak w tym roku chwasty na trawniku wyrosly w takcih ilosciach ze mi sie plakac chcialo. starane tez zastosowalam i niestety nic nie dalo. Wyrywalam chwasciory z trawnika recznie, ale okazalo sie ze jest mniej trawy niz chwastow, dosialam trawy no i na razie po prostu kosimy
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    Witajcie. Mam mały problem z kwiatkami w sypialni i pomyślałam, ze może mi pomożecie. A zatem na wierzchu ziemi wychodzi mi biała pleśń. Kwiatki stoją na parapecie, a za oknem jest balkon i słońce do nich nie dochodzi. Czy znacie może jakiś sposób na zapobieganie powstania tej pleśni?
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 1st 2013
     permalink
    pewna jesteś że to pleśń? Czasem tak się minerały albo nawóz krystalizuje w doniczkach?
    Ludzie będę mieć wysianą trawę w tym tyg :swingin:
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeAug 2nd 2013
     permalink
    A może któraś z Was ma Zamiokulkasa w łazience bez okna? Czy dobrze mu tam? Czy przetrwa bez światła słonecznego? Brakuje mi kwiatka w łazience.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeAug 3rd 2013
     permalink
    dziewczyny zanim użyjecie oprysku z roundapu pamiętajcie o owadach i pszczółkach... to nawiększy ich zabójca... a wiadomo, że są problemy z pszczołami...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 5th 2013
     permalink
    na TTV wlasnie leci premierowy odcinek ODLOTOWY OGROD, jestem ciekawa jak z niczego zrobia cos

    Treść doklejona: 05.08.13 21:27
    facet uzyl na plot maty slomiane - czy ktoras z was to miala? jesli tak to co z trwaloscia i czy byscie jeszcze raz uzyly? dodam ze nam potrzeba ok 36m wiec wydatek na plot zbyt duzy zeby z tym ruszyc a i niemaly nawet jelsi o maty chodzi (ok 100zł za 3m dlugosci)

    edit:
    na stronie producenta znalazlam takie info
    Mata wiklinowa w zależności od warunków atmosferycznych wytrzymuje ( ładnie wygląda )około 4-5 lat później trzeba oświeżyć jakimś brązowym drewnochronem.
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeAug 5th 2013
     permalink
    No to miał słomę czy wiklinę? Bo to duża różnica...
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.