Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    asia_: Jak kładę się później spać wystarczy jak mu powiem " oddaj kołdrę - masz rogala " to ma uśmiech jakby dostał najlepszy prezent pod słońcem :bigsmile:

    Hehe, dobre :tooth:
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja tego rogala co polecałam:
    http://cebababy.pl/produkty/cebuszka
    albo tu inne kolory:
    http://www.etygrysek.pl/index.php?products=product&prod_id=372

    tak jak pisałam- kupiłam w sklepie, więc przepłaciłam bo kosztował 145 zł, na allegro około 115 zł, ale miałam okazję dotknąć takiego "zwykłego", cienkiego rogala (nie to żeby mój był jakiś niezwykły :P) i nie kupiłabym go, bo zdecydowanie różnił się od tego co mam przede wszystkim granulatem w środku i tym jak się układa.Jak się go używa każdego dnia, to ważne jest jaki jest granulat, bo po kilku tygodniach nie nadaje się do niczego -to słowa koleżanki, która miała właśnie zwykłego rogala. A co ważne jeszcze dla mnie- ze ma zdejmowany pokrowiec i mogę go uprać kiedy przestanę z nim spać,a będzie służył do karmienia. Już widzę, że po około 10-15 tygodniach używania że jest brudny, więc bez opcji uprania nie wyobrażam sobie używać go przy karmieniu.Aaaa jeszcze- jest wielki i ma bardzo fajny milutki, gruby, taki jakby welurowy materiał. Ale to tylko moje zdanie, więc nie namawiam :wink:
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    No u mnie się nie sprawdziła ta poducha z otworem - jeszcze bardziej bolało, a na rogalu siedziałam normalnie :)


    to dobrze ze nie kupiłam . W ciąży tak jest- napalamy sie na wszystko , dobrze że ( przynajmniej u mnie ) kasa nie jest od razu na wszystko i zdążę przemyśleć pewne zakupy.

    zdecydowanie różnił się od tego co mam przede wszystkim granulatem w środku i tym jak się układa


    być może w tym sęk i dlatego ja na swoim nie śpię bo mnie gniecie . Natomiast te "zwykłe" też mają ściągane pokrowce
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    asia_: Natomiast te "zwykłe" też mają ściągane pokrowce

    A to nie wiedziałam o tym. Ja widziałam na oczy tylko dwa- jeden u koleżanki i jeden w sklepie i akurat nie miały, więc byłam pewna, że wszystkie nie mają :wink:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Moja tez ma pokrowiec sciagany i juz nawet byl prany:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Moja tez ma pokrowiec sciagany i juz nawet byl prany
    --


    I napewni jest to ważne przy zakupie. Jak nie mozna wyprac pokrowca to praktycznie jednorazówka
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Zapomnialam napisac ze mojego rogala tez moge prac,nie tylko pokrowiec:wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 15th 2012
     permalink
    Ja mam poduchę z motherhood i bardzo sobie chwalę, śpię z nią od 15tc. Jedyny minus to pokrowiec trochę mi się potargał, ale chyba paluchem zahaczyłam :devil: , jakoś nerowowo się kręcę w nocy, bo kilka koleżanek ma tą samą poduchę i żadnej nic się nie potragało.
    Ciekawa jestem jak się sprawdzi po porodzie, mam też kółko takie jakby gąbkowe - teściowa miała i mi dała :devil:.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    madzinka83: Ja mam poduchę z motherhood i bardzo sobie chwalę, śpię z nią od 15tc.

    ja też mam tą samą, kupiłam w 20 tc i każdej nocy przynosi mi ulgę, fakt troszke się mechaci ale to żaden problem.

    Mam do Was pytanie, czy macie jakieś sprawdzone/polecone pojemniki na zużyte pieluszki? Początkowo będe pielucować jednorazówkami ale po ok 2-3 tygodniach zamierzam przerzucić się już na wielorazówki.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    Ja kupilam dreamgenii - i jak narazie jest za duza dla mnie, jakos ciagle spie na brzuchu, mimo, ze probuje na lewym boku. Nie wiem czy brzuch musi byc bardzo duzy? czy zle sie ukladam? :) nawet maz mi kupil ladna poszewke w czeresnie ;)
    poduszke mam taka:
    http://www.johnlewis.com/230519017/Product.aspx
    dodatkowa poszewke:
    http://www.johnlewis.com/231222279/Product.aspx

    Poduszka jest mieciutka, jak narazie tylko prawa noge na nia zarzucam, choc chyba bez niej mi lepiej.. sama nie wiem..moze zle sie klade..?
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    hej dziewczyny!
    sporo tych stron i nie wiem czy już poruszałyście temat kołysek...mam już 13 miesięczną córę i czekam teraz na drugie dziecko, prawdopodobnie też córka:)niedługo bedzie półmetek i zaczynam zastanawiać się nad tym gdzie to mniejsze położyć spać przez pierwsze 6-7 miesięcy.
    Rozważałam zakup kołyski właśnie, ale nie wiem czy warto...macie kochane jakies doświadczenia?na ile wystarcza taki mebel?a może lepiej turystyczne z materacem?
    po pól roku starsza odstąpi swoje łóżeczko młodszemu, ale na początek coś mieć musimy...proszę o poradę:)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    a nie lepiej kupić starszej już łóżko ? są takie z zabezpieczeniami po bokach ... Można popolować na kołyskę ale raczej ona nie posłuży tak długo bo jak dziecko zacznie się kręcić ( już nie mówię dzwigać ) to bedzie niebezpiecznie . Prędzej łóżeczko tuystyczne , choć prawdę mówiąc ja bym sie kierowała na zmianę dla starszej.

    Nie mam doświadzcenia z kołyską , kupiłam ją tylko dlatego że udalo mi sie na allegro upolować za 100 zł , ale raczej dłużej niż 3-4 m-ce nie posłuży , nowe wg mnie są drogie i lepiej poszukać łóżka
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    ja mam kołyske, ale tez upolowałam na allegro za nieduze pieniadze :)
    Nie wiem ile ma Twoja starsza córcia, ale moje dziewczyny wychodziły z łózeczek w wieku ok 1,5 roku :) najpierw do tych ikeoskich 160cm z barierka, potem juz na duze :)moze warto ja przeniesc teraz, do porodu zapomni o łózeczku i nie bedzie problemu, ze potem musi oddac swoje ukochane łózeczko konkurencji :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    dzieki dziewczyny, opcje zmiany dla starszej tez brałam pod uwagę, ale wiąże się to z przemeblowaniem i nasza wyprowadzką z sypialni do dużego pokoju, i wtedy mała będzie sama w ogromnej sypialni a my w trójkę w salonie...wolałabym to przełożyć jak nowo narodzone będzie mieć z 6 miesięcy (a starsza prawie 2 lata) to sobie obie/oboje będą już spać w swoim pokoju a my w salonie, stąd moje wątpliwości...
    czyli mówicie że kołyska na tak długi okres jak 6 miesięcy nie wystarczy...może i racja, bo one wąskie i dość płytkie są jednak...a łóżeczko turystyczne już mam, tylko materac bym musiała dokupić porządny i pościel..to mi taniej wyjdzie:)
    mooniia jak mówię dookoła że 18-miesięczniaka chcę do normalnego łóżka z barierką przenieść to mało co mnie nie ukamienują normalnie...obie babcie zgodnie twierdzą że ja powinnam spać z maluchem a tatuś ze starszą i tak do Bóg wie kiedy...ech te babcie:)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 17th 2012
     permalink
    obie babcie zgodnie twierdzą że ja powinnam spać z maluchem a tatuś ze starszą


    a później superniania bedzie potrzebna :wink:

    Nie słuchaj babć tylko swojego instynktu :bigsmile: i jak masz łożeczko turystyczne to faktycznie może materac - nie wiem ile kosztuje bo j pożyczyłam łóżeczko z materacem od koleżanki
    --
    •  
      CommentAuthorigisowa
    • CommentTimeAug 18th 2012
     permalink
    Ja też mam poduchę rogala motherhood i super mi się śpi, a przekonało mnie do wydania kaski, że potem fajnie się sprawdzała u znajomych do karmienia i "zagrodzenia" dziecioka na kanapie itp:)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    co myślicie o rzeczach z IKEA, czy zrobienie całego pokoiku dla malucha wyszło by nie za drogo i czy są to rzeczy trwałe czy się szybko rozwalają
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    acia20 ja lubie ikee :) własciwie mam ikeowski dom i generalnie jestem zadowolona :) moje dziewczyny maja w pokoju serie aneboda, spia na ikeowskich łozkach - Cysia na tym 160cm ze zwierzatkami, stolik i krzesełka z serii mamut mam juz 8 lat i nic im nie jest.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    Ja też mam dużo mebli i też się sprawdzają.
    Jak zmienię łożeczko na jakieś większe to też umebluję pokoik kilkoma meblami właśnie w Ikei:wink:
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    acia powiem tak ikea ma ta zalete, ze nie jest jakos koszmarnie droga, mable ma seryjne a ich trwałosc jest nienajgorsza :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 19th 2012
     permalink
    My mamy mebelki z systemu stuva - skrzynię na zabawki i szafę, do której mogliśmy dowolnie wybierać drążki, półki, koszyki.
    Oprócz tego w pokoju Gosi stoi regał na książki z ikei i mniejszy regał, który kiedyś był połączony z biurkiem, a teraz dokupiłam do niego fronty i mam fajne schowki.
    Co do trwałości - wszystko zależy od modelu, w sypialnię mamy z systemu malm i po 3 latach łóżko jest strasznie poobijane, natomiast tym regałom nic nie jest.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    jak myślicie czy na początek dla dziecka w grudniu starczy 7 śpiochów w rozmiarze 62, bo chyba niestety ale nic nie dostanę i wszystko trzeba kupić i czy to dobry pomysł aby zdecydować się na pieluchy typu pampersy
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    acia20: czy na początek dla dziecka w grudniu starczy 7 śpiochów w rozmiarze 62



    na początek śpiochy w rozmiarze 62 będą dużoooooooooooo za duże dla noworodka :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    TEORKA: na początek śpiochy w rozmiarze 62 będą dużoooooooooooo za duże dla noworodka


    Eee, bo ja wiem? Nasz się urodził 56 cm, a ubieraliśmy go tylko w 62, bo mniejszych nie mieliśmy... Tylko rękawki były za długie i nogawki, a to się da przeżyć ;)
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    acia...właśnie na mamusiach pisałam że ja jeszcze nie zaczęłam kompletować wyprawki...ale już chyba pora zacząć-patrząc na Wasze postępy. Ja również mam termin na grudzień,i myślę że kupię parę sztuk również w rozm.56. Bardziej nastawiam się na pajace niż na śpiochy...chyba po 4szt bodziaków,śpiochów i pajaców w rozm.56 wystarczy-najwyżej dokupię,a liczę również na ciuszki po dzieciach koleżanek:wink:(wczoraj jedna urodziła,to do grudnia jej maluch już wyrośnie:smile:)
    --
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    acia20: czy to dobry pomysł aby zdecydować się na pieluchy typu pampersy


    też sie zastanawiałam i zdecydowałam że na początek będę miała pampersy bierdonkowe - dużo dziewczyn na forum je poleca i znajomi z realu też , a cena nie taka kosmiczna jak pampersa . Tetra na początku to ciagłe pranie , więc chyba lepiej pieluchy jednorazowe ...
    Co do rozmiarowki dobrze mieć trochę 56 .. , wiadomo wydatek jak nic nie dostajesz jest , ale popoluj na używne - polecam bazarek tu na forum
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    ja też jeszcze nie mam nic kupione oprócz poduchy rogala bo mi na biodra troszkę pomaga, ale już chyba mam powybierane co mi się podoba i może na początku listopada pokupuję z wózeczkiem to niby 5 tyg trzeba wcześniej zamówić
    --
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    kurde...jest tego strasznie dużo do kupienia...te ciuszki,kosmetyki,pościele i inne pierdoły-trochę tego nie ogarniam:shocked:...a jeżeli chodzi o używane rzeczy to ja jestem troszkę "anty"nastawiona,może dlatego, że to jest moje pierwsze dziecko(na które czekałam 13lat) i chcę mieć wszystko naj:shamed:. Po dzieciach koleżanek się nie "brzydzę",ale jeżeli chodzi o lumpeksy to już tak-byłam może ze cztery razy i ja nie umiem w takich sklepach kupować...może jeszcze kiedyś zmienię zdanie...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Co do pieluszek jednorazowych, to u nas na poczatku(kiedy te kupki sa takie lejace, wodniste) nie sparawdzily sie ZADNE oprocz pampres. Uzywalismy i huggies i dada, bella itp i we wszystkich oprocz pampers kupy wylatywaly po plecahc doslownie, bo tam nie ma takiech powloko co wchnia dobrze te wodniste kupki.
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    montenia: nie sparawdzily sie ZADNE oprocz pampres. Uzywalismy i huggies i dada, bella


    Chyba tak trzeba popróbować . Bardziej chodziło mi o to czy tetra , czy jednorazówka na początku .
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Asia, oj ja za wielo bym sie nie brala :devil:. Na poczatku czlowiek szuka, zeby znalesc czas na pojscie do kibelka, a gdfzie tu wielo prac jeszcze :devil:. Ale znam Mamy, ktore rade daja i je szczerze podziwiam :wink:
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    asia_: Chyba tak trzeba popróbować . Bardziej chodziło mi o to czy tetra , czy jednorazówka na początku .

    U nas z kolei na poczatku świetnie sprawdziła sie Dada na te właśnie lejące się kupki ;) różnie jest.
    Co do tetry to na początek nie polecam, bo Ci sznurków zabraknie do jej rozwieszania :tongue:
    My zaczęliśmy się tak porządnie wielorazować od skończonego 1 miesiąca w dzień. Wcześniej tylko sporadycznie. Tylko tetra na początek jest troszkę za duża, i robi dużą pupę. Może lepiej jakieś prefoldy, albo wkłady można samemu uszyć i do otulacza siup. A potem kieszonki na przykład i tetra. No są różne kombinacje, zajrzyj tu:
    http://forum.28dni.pl/discussion/699/25/ekologiczne-i-nietoksyczne-pieluszki/#Item_24
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
  2.  permalink
    Jak wielo na początek, to zdecydowanie polecam rozmiarowe, a nie one size'y. Ja na początku miałam dla Krzysia IB snap in one i to były jedyne, które były dobre, tzn nie było tak dużych luzów, że przeciekało. No i nie robiły dużego tyłka
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Dokładnie tak jak pisze Ceri, rozmiarowe najlepiej. Ja mam prefoldy z żółtym obszyciem i są super, do tego maleńkie formowanki i jest git. Pupa zgrabna ;) przeciek do otulacza ze dwa razy mi się zdarzył kupkowy, a sik raz wyleciał również, także ok ;)
    Z tydzień temu mała dorosła w końcu do onesizowych kieszonek :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    moja ur 58 cm i przez miesiąć w newbornach chodziła potem się na 56 przerzuciliśmy gdy miała coś koło 3 mies 62cm... nie wiem jak oni ją mierzyli :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    The_Fragile: Nasz się urodził 56 cm, a ubieraliśmy go tylko w 62, bo mniejszych nie mieliśmy... Tylko rękawki były za długie i nogawki, a to się da przeżyć ;)


    no to moja miała 55 cm i TOPIŁA się w ubrankach na 56 cm a co dopiero w 62 :shocked::smile:
    a wg mnie nie ma nic gorszego niż za długie nogawki bo dziecku się nóżki plątają, wścieka się itp [przynajmniej Nina tak miała] więc ja wolałam ubierać jednak w mniejsze [które i tak dopiero po 2 tygodniach zaczęły być idealnie dopasowane :smile:]
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Jak dobrze, że nie posłuchałam "ciotek dobra rada" co radziły mi, że rozmiaru 56 nie ma sensu kupować, tylko od razu 62.
    Chociaż się teraz nie stresuję, że wszystko będzie za duże, bo sporo mam 56 i pojedyncze sztuki w rozm. 50 :wink:
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    pamiętam jak w ciąży mąż mnie poprosił żebym już rozmiaru 56 nie kupowała bo szkoda bo kilka sztuk wystarczy, no i urodziłam w 34 tygodniu i mały mieścił się w 44, dokupiliśmy jeszcze sporo najmniejszych ciuszków, a do rozmiaru 56 mały dorósł po 2 miesiącach :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Moja mala mial 55cm, a rozmiar 56 byl za duzy. Mielismy takie ubranka dla wczesniakow.
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    Moja Ejam ur.sie w styczniu z rozm. 62 cm i tylko w 62 mieściła się w szpitalu , w domu po 2 dobie 68 wyciągałam bo w 62 jak się prostowała stópki dziwnie układała .
    Ale to taki ewenement , chyba bo Wasze Maleństwa, moja od razu wyglądała jak 3 msc , a w beciku była tylko msc
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Mój Dawidek miał 4040 i 60 cm, spokojnie mieścił się w 56. 62 były za duże....
    --
    • CommentAuthorsigasiga79
    • CommentTimeAug 26th 2012 zmieniony
     permalink
    A to ciekawe z tą rozmiarówką, moja urodziła się z wagą 3800, 60 cm i w szpitalu mialam raczej tylko 56 no i musialam ją wciskac w te ubranka. 62 to byl jej rozmiar, no może nie idealny bo musialam trochę podwijac rekawki. Ale wolalam podwijac niz na siłęę wciskac. Tylko w ulubionych jak dla mnie na początek do ubierania takiego noworodka pajacykach, te nozki rzeczywiscie jak Teorka pisze, maluchy podkurczają i wyjmują z nogawek i to jest wpieniające.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeAug 26th 2012
     permalink
    Nadi miała 54 cm i się dłuuugo topiła 56 rozmiarze. Miałam jeszcze parę takich mikroubranek poniżej 56 i z nich też wylatywała.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    moja 4 kg i 60 cm w 56 chodziła moze z tydzien max dwa i to tylko dlatego, ze prałam i prasowałam i szkoda mi było zeby moja praca poszła na marne ;) w wieku 2 m-cy wskoczyła w 68 juz ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorasia_
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    czyli... wszystko zależy od tego jaki klusek wyskoczy:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorsysiajaw
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    moja 56cm i 3200g topiła się w 56 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    my od razu wystartowaliśmy z 62 - Młody jak się urodził to miał 63 cm :wink: - czyli wszystko zależy :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Moja ma już ponad 5 kg, a 62 nadal na Nią za duże :P
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 27th 2012 zmieniony
     permalink
    zdecydowałam się już na wózek 3w1 EURO-CART PASSO, ale w tych sklepach co byłam był tylko szary a mi się podoba błękitny lub fioletowy, widziałyście możne gdzieś te kolory w warszawskich sklepach, bo ten błękitny jest chyba bardzo jasny i nie wiem jak w praktyce by to wyglądało a znowu fiolet chyba za ciemny i na żywo kolory mogą dużo inaczej wyglądać niż na foto, ale kupię go chyba pod koniec października dopiero żeby był na grudzień

    Ranking wózków 2012 (skala 1-6)

    Euro-Cart Passo 2012 (4,2)

    Cena Detal 1 100 zł (z fotelikiem około 1250 zł)
    Cena do jakości 4,7
    Wygląd 4,6
    Komfort jazdy 4,1
    Bezpieczeństwo 3,8
    Obsługa 4
    Ogólna ocena 4,2
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeAug 27th 2012
     permalink
    Vsti: Moja ma już ponad 5 kg, a 62 nadal na Nią za duże :P

    moja ma ponad 7kg i w H&m'owe 62 wchodzi spokojnie, a smykowe 68 już się ciasne robi, co sklep to inna rozmiarówka i weź tu człowieku nie zgłupiej.
    a i druga sprawa wytłumacz rodzinie jaki rozmiar dziecko nosi?!:confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.