Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Pewnie i z tym pępkiem masz rację. A co jak się paskudzi? Też tak moczyć?
    Mąka ziemniaczana zapamiętana :bigsmile:
    Sudocrem mam z wyprawki prezentowej z pilatesu dla ciężarnych, ale w takim razie zastanawiam się czy używać...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Dii, jak sie paskudzi pepek to do lekarza, bo to trzeba miec pod kontrola.
    Jak zamoczysz pepek, to wazne, zeby go potem dokladnie osuszyc, bo woda to tez pozywka dla bakterii.
    Sudocrem my uzywamy akurat sporadycznie, ale pomagal jak pupa odparzona byla. Czasem tez bepanthen uzywamy. A tak to niczym nie smaruje na co dzien.
    Z kupnem oilatum bym sie wstrzymala, bo dziecko w ogole moze nie miec problemow ze skora. Ze starsza corka uzywalismy od urodzenia Johnson Top to toe.
    Parafiny bym nie uzywala, w zyciu. Tak samo z tormentiolem (zawiera kwas borny). Na odparznie dobry jest tez clotrimazol (bo czesto takie odparzenie jest nadkarzone grzybem).
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Dii: A co jak się paskudzi? Też tak moczyć?


    u nas się paskudził i przez miesiąc odpaść nie chciał ale położna nasza twierdziła, że to bankowo nie przez zanurzanie Niny po szyję [od samiuśkiego początku tak robiliśmy] tylko przez to psikanie jej Octaniseptem i innymi środkami
    przestaliśmy psikać, Ninę dalej moczyliśmy tak jak wcześniej i nagle rach ciach i pępek zginął :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Nam tez sie po octanisepcie papral sie pepek. Przy starszej nie uzywalismy nic i odpadl po tygodniu, a z mldsza przepisali octanisept(fakt rzadko uzywalam, ale jednak) i nam sie papralo, mala musiala miec smarowane antybiotykiem. A mojej kumpeli synkowi pepek po odpadnieciu sie otworzyl-tez octaniseptem robil wczesniej :shocked:
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    U mnie panny gruboskórne po mamusi chyba, bo też johnson nic im nie robi :) My do pupy używaliśmy linomag na zmianę z alantanem, zależy co pod ręką było.. I do prania biały jeleń, chociaż jak leżą z nami pod kołdrą to też im się nic nie dzieje.. Z pępkiem nie wiem, bo im odpadły jeszcze w inkubatorach, ale chyba octanisept siostry używały, bo widziałam że stał obok.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 1st 2012
     permalink
    Do pupy wg mnie najlepiej nic dopóki nic sie nie dzieje - woda do mycia i tyle lub chusteczki. Jak zacznie sie coś dziać to wtedy mąka ziemniaczana, alantan, sudokrem (w szpitalnych próbkach jest małe opakowanie starcza na dłuuuugo) lub też Bebanthen - który również działa super na sutki
    NIE MOŻNA UŻYWAĆ RUMIANKU DO PRZEMYWANIA OCZU!!! rumianek jest silnie uczulajacy jak i sam w sobie jest za ostry silny dla maleństwa i po prostu nie ma takiej potrzeby - wystarcza woda przegotowana lub fizjologiczna (nie używałam przy zadnym dziecku nic super do oczu, jedynie u Tosi ale ona to inna bajka po zabiegu czy badaniach oczy jej mocno ropiały więc przemywałam fizjo i właśnie wodą przegotowaną, a jak było bardzo żle lekarka zamiast rumianku kazała mi kupić herbatę granulowaną i zrobić napar którym rozrzedzonym do koloru słomki przemywałam oczyska)

    Treść doklejona: 02.09.12 00:21
    Ps Do pępka ja polecam Piohtaninę na alkoholu (są też wodne rozteory) Po tych całych O... sie paprze i nawet nasze pięlęgniarki klęły że dzieciom się babrze zamiast leczyc i pytały rodziców czy zgadzają się na Piohtaninę - ktoś mądry zakazał jej (prawdopodobnie kasa za tym stoi) u nas na neantologii i ojomie i noworodkach
    Lub spirytus w stosunku 1:2 z wodą
    Zawsze normalnie myłam dziecko potem dokładnie osuszałam pępowinę patyczkami i malowałam dokładnie i głęboko pod spodem na fioletowo - to dziecia nie boli więc można "pogmerać" by dokładnie wysmarować
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    ja tez uzywałam piohtaniny na spirytusie i teraz chyba tez tak bede :) ew mam jedyne na pirytusie w lecznicy to tym sie moge wspomagac ;) oczu nigdy nie przemywałam niczym innym poza woda w kapieli :) do pupy jak cos sie dzialo to sudocrem a w ekstremalnych przypadkach tormentiol lub clotrimazol, a tak to czasem po wielkiej kupie jakis dzieciowy krem p/odparzeniom :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    cho: Powoli robić się będzie zimno i zastanawiam się co lepsze na okres jesienno-zimowy - kombinezon czy kurtka

    ja wolałam kurtkę, bo łatwiej się ubierało. Zakładałam naprzemiennie z kombinezonem.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Ja psikalam oktaniseptem i wycieralam gazikami leko, normalnie kapalismy. Pepuszek odpadl dokladnie po 2 tyg.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Ja nic nie robiłam z pepuszkiem ( zapominałam:shamed:) i odpadł po 6 dnich sam :crazy: - aż sie wystraszyłam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny przypomnijcie mi co jest dobre do prania, bo jestem w sklepie i nie wiem... Co do bialego a co do koloru?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Dii, ja uzywam dzidziusia ( i proszek i plyn do prania sa dobre). Mily zapach i dobrze piora. Nie polecam lovelli.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    montenia: Nie polecam lovelli.


    ja prałam tylko w Lovelli i wg mnie ok :smile:
    z tym, że nie wiem jak w przypadku plam po marchewkach i innych bo jak Nina miała ok 5 mscy [i zaczęła jeść inne rzeczy] to zaczęłam jej ciuchy prać w normalnym, naszym proszku a on pewnie jednak trochę silniejszy od tych dziecięcych......
    --
    • CommentAuthoredzia503
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Nasze Doświadczenia :
    - pępuszek chuchany dmuchany nie moczony przemywany(3tyg.!) i jak zaczął się paprać zostawiłam raz drugi do wyschnięcia odpadł w ciągu 2 dni :wink:
    - pupka - linomag alantan nic nie dawał :confused: w razie odparzeń - bepanten (nie pamietam jak się pisze) sudokrem - ponoć jest b. silny i trzeba go rozważnie używac u dziewczynek ze względu na jeden składnik który w przesadzonych ilościach (właśnie u dziewczynek) może coś nawyrabiać
    -Mąka również b. polecam
    - Oliantum - nie pomyślałam o tym przed porodem ,były zwykłe kosm. ale Mała okazała sie małym alergikiem, ale mimo to bardziej sprawdził się Emolium jest tańszy i jakiś skuteczniejszy
    - proszki na poczatku lovela - suuper , ale mała nawet płatki mydlane uczólały wiec i z tym różnie bywa

    Najgorsze jest to że tu w NL -nie ma dzidziusiowych proszków vizir -sensitiv , i taki z misiem płyn do płukania .I teraz zastanawiam się czy mama ma mi przysłać jakiś z pl proszek czy jednak kupować tu i mieć nadzieje że Maluszki nie okażą się takimi wrażliwcami jak EJam
    Aha a do doczyszczania ubranek polecam mydło szare wszystko po namoczeniu ładnie schodziło i pozostałości wypadków kupowych i pierwsze obiadki
    --
  1.  permalink
    montenia: Nie polecam lovelli.


    A dlaczego NIE lovella?
    -- ___
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Dziewczyny , mam takie pytanie techniczne o tę mąkę ziemniaczaną... Jak się w przypadku odparzenia jej "używa" - po prostu posypać na sucho dupkę i odparzone miejsca? :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Ul_cia: po prostu posypać na sucho dupkę i odparzone miejsca? :shamed:


    dokładnie tak :smile:
    ja zawsze sypałam tyle, że potem mogłabym spokojnie Nince na tyłku pierogi lepić :cool:
    ale nigdy mnie ta mąka nie zawiodła ! :wink:

    można też zrobić krochmal [ zagotowujemy ok. pół litra wody, do szklanki w połowie napełnionej wodą wsypujemy dwie łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiamy, następnie wlewamy roztrzepaną mąkę do wrzącej wody i ciągle mieszamy, aż zgęstnieje po czym odstawiamy z ognia i wlewamy tą miksturę do wanienki z wodą ] i w nim dziecia wykąpać jak odparzenie jest na maksa paskudne [albo coś innego się dzieje ze skórą :wink:]
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Super! Dzięki - oby sie nie przydało :wink: ale teraz przynajmniej kumam o co kaman :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Ul_cia: oby sie nie przydało :wink:


    no oby ! :wink:

    aha i jeszcze jedno co jest bardzo ważne przy odparzeniu to wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć pupala ! :wink:
    --
  2.  permalink
    TEORKA: można też zrobić krochmal [ zagotowujemy ok. pół litra wody, do szklanki w połowie napełnionej wodą wsypujemy dwie łyżki mąki ziemniaczanej i dokładnie rozrabiamy, następnie wlewamy roztrzepaną mąkę do wrzącej wody i ciągle mieszamy, aż zgęstnieje po czym odstawiamy z ognia i wlewamy tą miksturę do wanienki z wodą ] i w nim dziecia wykąpać jak odparzenie jest na maksa paskudne [albo coś innego się dzieje ze skórą :wink:]


    Wkoncu wiem jak robić tę miksturę na odparzenia z mąki ziemniaczanej. Tyle sie o niej słyszy ale jakos nie znałąm szczegółów. :bigsmile:
    -- ___
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    To teraz już wiem wszystko. I pewnie w tego dzidziusia wejdę do prania. Mikstura z tą mąką super sprawa. Warte zapisania :surprised:
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    ja piore w loveli i polecam nawet marchewkę daje radę:)
    do tyłka używamy sudocremu bo nic innego nie pasuje, zaraz ma czerwonego pupala, a wypróbowałam dużo różnych np linomag, ziajka, nivea, bepanten i jeszcze jakieś jedno ale nie pamiętam..tetry mam i białe i kolorowe i oba rodzaje piora się super i nie są sztywne po praniu..
    raz mieliśmy poważne odparzenie, za namową położnej pomógł tormentiol
    pępek normalnie moczyłam przy myciu, najpierw niczym nie smarowałam i po tygodniu zaczął się paprać, więc smarowałam go spirytusem
    cho a dla miesięczniaka najlepszy chyba kombinezon...moja jaak miała pół roku miała kurtkę i spodnie takie grubsze, założone razem jak kombinezon wyglądało (ona nie lubiła tych klasycznych kombinezonów, nie chciała żeby ja w to ubierać to kupiłam taki)
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Dii ja piskałam pepek octeniseptem 1x dziennie, i kapiąc zanurzałam tez w wodzi, odpadł w 7 dobie, wszyscy byli w szoku ze tak szybko i nic sie nie babrało:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    Na pępek używałam octanisept ,nie moczony po dwóch tygodniach odpadł.
    Na odparzenia na razie nic nie używam bo wszystko ładnie wygląda,ale zakupiłam bephanten na brodawki więc w razie czego przyda się.
    Ciuszki małej piorę w Pesilu sensitiv.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  3.  permalink
    My od początku kąpiemy w płynie NIVEA i praktycznie niczym nie smarujemy, młody miał tendencję do odparzeń, więc mu tyłek zasypywałam alantanem, bo sama mąka jakoś akurat u nas nie działała. Pępek moczyliśmy, bo nie wiedzieliśmy, że nie można hehe, i potem suszyliśmy pieluchą i gazikiem i odpadł po tygodniu. Położna coś nam potem pogmerała przy nim rzeczonym octeniseptem i następnego dnia krwawił, więc był to pierwszy i ostatni raz. Za to Octenisept baaaardzo mi się przydał na moje rozległe rany krocza i teraz używamy go na wszystkie zadrapania i ja na pryszcze :)
    Ja używam płynu lovelli, bo fajne miękkie rzeczy są po nim, bez płynu do płukania (ale my mamy stację uzdatniania wody). A właściwie używałam, bo od 3 miesiąca piore młodemu wszystko z naszymi rzeczami w vizirze sensitive - sprawdziłam raz i drugi, że mu nic nie jest i wyluzowałam.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 2nd 2012
     permalink
    A więc wszystko zależy od skórki dziecka, co komu podpasuje, bo jedni mówią tak a inni zaprzeczają i wręcz odwrotnie. Tak więc nie ma reguły. Trzeba sprawdzić samemu...
    Sie zobaczy... :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Dii: Tak więc nie ma reguły. Trzeba sprawdzić samemu...


    tak jak mówisz :wink:
    ale nie ma co na początek kupować nie wiadomo czego i nie wiadomo ile :smile:
    wg mnie najlepiej zaopatrzyć się w minimalne minimum [:tongue:] i dopiero potem, jak zajdzie taka potrzeba, dokupywać :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    zgadzam się z Teorką:)
    Dii sama zobaczysz co dla Twojego malucha najlepsze:)jedno czego warto się trzymać to faktycznie jedna linia kosmetyków np Nivea bo wtedy łatwo wymienić, a jak masz każdy z innej parafii to nie wiadomo co źle działa na maleństwo:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    Tak tak. Własnie zaopatrzyłam się wczoraj w Nivea Baby :bigsmile:
    Aha. W rossmannie kupiłam taki zestaw wyprawkowy Huggiesa: pampersy, chusteczki i coś tam jeszcze, ale na wszelki wypadek kupiłam 2 szt. pampersów Babydream rossmannowe (jakby jedne uczulały), ale nie było dla noworodków, tylko 3-6 kg. Myślicie, że będzie ok? Czy za duże? W sumie to tylko 2 szt. więc nawet na potem się przyda, ale jakby Huggiesy nie pasowały to chcę mieś w zapasie też inne...
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    Dii ja pamietam że zakupiłam huggiesy, pampersy i rossmannowe..i powiem Ci że do rozmiaru 4 rossmannowe były u nas najlepsze, bo pampersy odparzały, huggiesy przeciekały w momencie, a te najtańsze były ok..teraz używamy lidlowych...ale sama zobaczysz co dla malucha Twojego będzie najlepsze:)a te 3-6kg mogą być za duże, zależy jaki się duży chłopak urodzi..moja ważyła 4390g a przez 1.5 miesiąca w tych najmniejszych newborn była,bo 2 były za duże...ale jak piszesz najwyżej później Ci się przydadzą:)
    niedługo i ja zacznę zakupy hehe:)najbardziej sen z powiek spędza mi pościel i materac...no i niestety jeszcze nie wiem na 100% co będzie więc też nie bardzo można ruszyć z zakupami...
    --
    • CommentAuthorcho
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    mońka: oja jaak miała pół roku miała kurtkę i spodnie takie grubsze, założone razem jak kombinezon wyglądało



    A co na stópki zakładałaś?
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    cho: A co na stópki zakładałaś?

    na stópki zakupiłam w F&F ( w tesco można kupić) kozaczki dla niemowlaków mniejsze różowe i trochę większe białe na miśku..głownie w tych białych chodziła bo wiadomo skarpetka grubsza, rajstopki...

    Treść doklejona: 03.09.12 12:38
    o ja dokładnie taki kupiłam...http://allegro.pl/sliczny-slodki-kombinezon-9-m-i2596675020.html
    a buciki takie miałam: http://allegro.pl/cieplutkie-na-jesien-zime-rozowe-botkdla-niuni-i2597474665.html i http://allegro.pl/cieplutkie-buciki-zimowe-cherooke-r-18-i2602904970.html
    tak dla przykładu wrzuciłam
    --
  4.  permalink
    Dii: W rossmannie kupiłam taki zestaw wyprawkowy Huggiesa: pampersy, chusteczki i coś tam jeszcze


    to było razem w zestawie wszystko, czy po prostu oddzielnie kupiłaś te trzy rzeczy?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    razem w zestawie dla noworodka :bigsmile: taka paka:
    27 pampersów, jakieś ręczniczki do wycierania i paczka chusteczek za ok 20 zł. :wink:
    --
  5.  permalink
    Dziewczyny... Mam pytanie dot.rozmiaru kombinezonu... Na początku jak sie dziecko rodzi na przełomie jesieni i zimy to nosi kombinezon w rozmiarze 56. A kiedy może osiągnąć juz 62 oraz 68?
    -- ___
  6.  permalink
    Dii: razem w zestawie dla noworodka taka paka:
    27 pampersów, jakieś ręczniczki do wycierania i paczka chusteczek za ok 20 zł.


    no to fajna sprawa - chyba też się zaopatrzę :wink:

    Treść doklejona: 03.09.12 14:14
    spidermanka: Dziewczyny... Mam pytanie dot.rozmiaru kombinezonu... Na początku jak sie dziecko rodzi na przełomie jesieni i zimy to nosi kombinezon w rozmiarze 56. A kiedy może osiągnąć juz 62 oraz 68?

    to zależy jak duży się dzidziuś urodzi:wink:

    ale wydaje mi się że taki 56 wystarczy na max jeden miesiąc, 62 może nosić nawet do końca 3-go miesiąca, ale równie dobrze może już w 3-cim miesiącu wskoczyć w 68:wink: loteria :tongue:

    mój dzidziuś urodzi się w listopadzie i kupiłam mu na razie ciepły kombinezon w rozmiarze 56/62 (domyślnie 62):wink:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    Ja rowniez sie podlacze do pytania o kombinezon. Wczoraj ogladalam online i sie zastanawiam czy kupic przed narodzinami synka? Czy po tym jak juz bedzie na swiecie, bo w sumie nie wiem jakiej wielosci kupic, moj maz urodzil sie i mial 62cm dlugosci.. moze synus wdac sie w tatusia.. Nie ukrywam, ze wolalabym kupic wiekszy, tylko teraz jakiej wielosci? Chyba lepiej miec za duzy, co? Tylko zeby mi dziecko w nim nie zniknelo ;)
    --
  7.  permalink
    madziauk ja myślę, że bezpiecznie wziąć ten 62 - ja tak zrobiłam. Bo z tego 56 dziecko i tak raz dwa wyrośnie, ale to moje zdanie:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    Ja też bym kupiła 62, a nie 56.
    Ja kupiłam taki polarowy w roz. 62 (na początek jesieni) ale kupiłam na allegro i wydaje mi się dosyć malutki, wygląda jak 56 i boję się, ze w ogóle go nie założę, no chyba że wrzesień będzie chłodny.
    Większy na jesień/ zimę kupię dopiero jak mały się urodzi.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    Violet_flower/ Judka - ja tylko sie martwie, ze jak synus urodzi sie taki jak byl tatus, czyli 62cm to dlugo nie pochodzi w tym kombinezonie. Myslicie, ze jak kupie na 68cm to bedzie duzo za duzy? Moze sie po prostu wstrzymac, tu w listopadzie powinno byc kolo 10-15st w dzien, wiec nie jakos bardzo zimno.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    No według mnie na początek może być za duży 68 od razu po porodzie, ale wiesz co te rozmiary są tak różne, że niekiedy 68 to wcale nie musi być jakiś duży.
  8.  permalink
    madziauk: Violet_flower/ Judka - ja tylko sie martwie, ze jak synus urodzi sie taki jak byl tatus, czyli 62cm to dlugo nie pochodzi w tym kombinezonie. Myslicie, ze jak kupie na 68cm to bedzie duzo za duzy? Moze sie po prostu wstrzymac, tu w listopadzie powinno byc kolo 10-15st w dzien, wiec nie jakos bardzo zimno.


    z reguły kombinezony/kurteczki w danych rozmiarach są i tak trochę większe niż przykładowo pajacyk w tym rozmiarze...a może poszukaj rozmiaru 62/68 - czasem się spotyka takie w podwójnych rozmiarach - będzie taki pół na pół :wink: bo w tym 68 na moje oko może się utopić:wink: a Dzidziuś niekoniecznie musi odziedziczyć wzrost po tatusiu :wink: poza tym z tymi "pomiarami" dzieci tuz po urodzeniu też różnie bywa - już nie raz dziewczyny pisały, że dziecko urodziło się niby 58-59 cm,a w rozmiarze 56 chodziło ponad dobry miesiąc:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    I mi się wydaje, że i tak na zimę będziesz musiała mieć pewnie dwa kombinezony, w sensie- dwa rozmiary, bo od listopada do marca to na pewno zmienisz rozmiar.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    No wlasnie nie wiem jak z ta zima w UK. Bo ostatnio w Londynie na sylwestra o polnocy mielismy +15st. Nie chce dziecka przegrzewac ;) ale macie racje - pewnie bez dwoch sie nie obejdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    zależy jakie sie dziecko urodzi to raz
    a dwa jak będzie potem rosło

    moja córka urodzona pod koniec października z długością 55 cm do końca stycznia chodziła w kombinezonie 56 cm bo nie koksowała po 2 kg na miesiąc tylko pomalutku, po 600 - 900 gr :cool:
    w styczniu wsadziłam ją w kombinezon 62 i na nim do końca zimy przejechała a wszystkie 68 sztuki nówki leżą w piwnicy w worku :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    lepiej chyba kupić na 62cm...te rozmiary są niby takie że pasuje taki na dziecko do 68cm...
    na przykładzie moje córci...urodziła się w lipcu..miała 59cm więc w sumie od 4 doby chodziła w rozmiarze 62, a jak miała 4 miesiące to 68...ja kupiłam kurtkę i spodnie (wklejałam tu link wcześniej) niby na 9 miesięcy czyli 74cm,a spodnie po odwinięciu mankietów są na nią nadal dobre a ma juz 14 miesięcy..kurteczka za mała niestety już, ale cała zimę sie sprawdziło...
    myślę że na początek 6 powinno być ok, a potem i tak trzeba bedzie kupić 68...chyba że jak tu któraś dziewczyna pisała 62/68 się uda znaleźć:)
    ja bym na 56 w ogóle nie kupowała, bo może być tak że nawet raz nie założysz:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    Dzieki za rady, poszukam w takim razie cos na 62cm, najwyzej jak bedzie potrzeba to dokupie pozniej wiekszy i juz.
    --
  9.  permalink
    Ja tez dziekuje za wszelkie wskazówki. Ja juz mam kombinezon na rozm.56 (ciepły na zimę) i rozm.56 taki nieco lżejszy. Nie wiem kiedy urodze. Niby termin mam na 16 listopada, ale trzeba liczyć 2 tygodnie w jedną, albo drugą. Czyli albo poczatek listopada (jesien), albo koniec listopada/początek grudnia (zima) :-))) Czy teraz powinnam dokupić 62/68, czy juz tylko 68? Jak mi radzicie?
    -- ___
  10.  permalink
    spidermanka: Czy teraz powinnam dokupić 62/68, czy juz tylko 68? Jak mi radzicie?


    myślę, że 62 lub ten 62/68 spokojnie wystarczy, w 68 może się dziecko utopić :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeSep 3rd 2012
     permalink
    a ja jeszcze nie wiem czy to dobry pomysł, ale chyba kupie 7 pak pajacyków rozmiar 62 a resztę rzeczy dopiero po urodzeniu, kombinezon na grudzień tez potrzebny, ale przecież mi nie pozamykają sklepów i M na odbiór nas ze szpitala kupi już odpowiedni rozmiar
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.