Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dii, ja kupiłam jeden 56z H&M który wyglądem przypomina 62 i jeden 62 z Mothercare który tez ma coś z rozmiarówką i wygląda jak 68. Zakładam, że i tak go ubierasz w bodziaka z długim rękawkiem i ew jakis sweterek czy kaftanik.

    Treść doklejona: 14.09.12 10:11
    poza tym u nas zeszłoroczna zima zaczęła się dopiero w grudniu a skończyła pod koniec kwietnia... więc napewno dojrzeje do tego rozmiaru w tym sezonie :)
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    no tak ale wiesz... taka mała główka miałaby wystawać z takiego sporaśnego stroju... Jak dla mnie rozmiarówką przypomina kombinezon dla już chodzącego dzieciaczka... sama nie wiem... Przymierzałam ubranka które mam 62 do niego i ledwo do krocza sięgają.... :cry:

    Treść doklejona: 14.09.12 10:13
    no z tą zimą to nigdy nic nie wiadomo....
    --
  2.  permalink
    hmm.., no jesli faktycznie tak odstaje od tych co masz przygotowane to moze lepiej wymien na 62. Czasem róznica miedzy jednym rozmiarem a drugim nie jest taka duza ale jesli w tym przypadku jest spora to lepiej wymienic dla pewnosci ze bedzie ok, jesli masz taką mozliwosc.
    -- [url=http://www.suwaczki.com/][img]
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Ja bym zostawiła, bo pod ten kmbinezon też coś trzeba wsadzić , w sensie takim że jakoś ubrane dziecko będzie, a nie gołe ;) I tak będzie przecież w wózku, to tak jakby w śpiworku. A dodatkowa warstwa powietrza w tym za dużym kombinezonie tez będzie dobrym izolatorem :wink: No jak uważasz, tak zrobisz :) masz jeszcze trochę czasu, a poza tym zawsze mozesz po porodzie dokupić, jeśli będzie taka potrzeba
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    ja bym dokupiła jeszcze 62 na poczatek
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    tylko, że to kosztowało ok 150 zł. dlatego mam dylemat... a sklep 40 km od domu... :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Dii a też zależy jak duże dziecko urodzisz, masz jeszcze trochę czasu, a zawsze możesz dokupić rozmiar 62 na allegro co ? albo poprosić kogoś o zakup :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Dii ten 68 Ci sie przyda zostaw go, kup sobie jakis tanszy 62 na allegro i juz ;) za 30-40zł kupisz uzywany dobrej firmy a w swietnym stanie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    hmm... może i to jest myśl... ja tylko się boję, że po prostu wyjdzie na to, że ani razu nie założę mu tego kombinezonu...
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    moja miała 56 ze smyka i teraz byłby na nią dobry, ma prawie 5 mies i myślę że w zimę to 68 nbedzie na Łucję dobry, ona jest średniaczkiem wagowo- długościowym, a urodziłą się 4 kg/ 58 cm... także tego! CIĘZKO WYCZUĆ...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    zmierzyłam ten kombinezon i bez główki ale z nóżkami ma 58 cm. Pewnie na główkę przypada 10 cm czyli wielkościowo rozmiarówka jest prawidłowa - niezawyżona...
    Może martwię się dlatego, że nie potrafię sobie wyobrazić takiego małego brzdąca jak on może być taki mały... :smile:

    Treść doklejona: 14.09.12 10:35
    dobra nie mam co myśleć. Poczekam do narodzin i wtedy zobaczę...
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Dii: dobra nie mam co myśleć. Poczekam do narodzin i wtedy zobaczę...

    No odrobina luzu się przyda ;) Uwierz mi tez miałam taką panikę wyprawkową, zupełnie niepotrzebnie. Zostaw sobie ten kombinezon, szczególnie że on znowu nie taki duży się okazuje, dzidzia się urodzi i najwyżej dokupisz na all tak jak pisze Moonia :)
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Na pewno lepiej miec wiekszy niz za Maly... A kombinezon moze byc wiekszy, bo tak, jak dziewczyny pisza pod nim dziecko bedzie w ubranku, czyli troche wypelni go :)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    no w sumie macie rację. W kombinezonie dziecko będzie tylko w wózku więc i tak niewiele będzie widać czy za duży czy nie... :bigsmile:
    Ufff... Od razu mi lepiej.

    PS. Właśnie załadowałam ostatni rzut prania - reszta schnie i myślę, że do jutra torbę spakuję :bigsmile: więc jestem happy :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    w wózku spoko
    gorzej jak takie maleństwo zwyubierane w kombinezon trzeba wsadzić do fotelika w samochodzie i wtedy dzieć zapada sie do środka ahahaha :devil:

    a ja z własnego doświadczenia polecam zdecydowanie COŚ TAKIEGO
    wg mnie kombinezony się przy tym umywają !
    wszystkie :cool:

    nie trzeba się męczyć z nóżkami tylko bach bach i dziecko zapakowane
    a na pasy są specjalne otwory coby w fotelik można było zapiąć :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoranne76
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    ja sobie też baaardzo sobie chwaliłam taki kombinezon-śpiworek... a już jak okazało się, że mała ma problemy z bioderkami i musi być szelkowana, to w żaden inny nie dało jej się ubrać... ale tak jak Teo mówi - bach, bach i dziecko gotowe do wyjścia... żadnego mocowania się z nóżkami, bo a to dzieć nie ma w planach ich rozprostowania, a to ubranko które ma na sobie się podciągnęło a to jeszcze jakiś inny pierun...
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    patrz ja miałam taki spiworek przy Gosi i nijak nie mogłam sie z nim zaprzyjaźnic ;) wole jednak kombinezony, ale fakt musza byc dopasowane, za duze sa moim koszmarem ;) do fotelika dokupuje osobny spiworek co przy naszych mrozach i mojej koniecznosci jednak wychodzenia z domu i przewozenia malucha w fotelika - fajnie sie sprawdza :) własnie zakupiłam taki dzis przyszedł i zrobił na mnie b. fajne wrazenie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    mooonia: patrz ja miałam taki spiworek przy Gosi i nijak nie mogłam sie z nim zaprzyjaźnic ;)



    no dlatego napisałam z własnego doświadczenia bo to wiadomo, że każdemu co innego podpasuje
    ale napisałam bo może dziewczyny nie wiedzą o takim wynalazku :wink:
    ja sama dowiedziałam się zupełnym przypadkiem :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    TEORKA: a na pasy są specjalne otwory coby w fotelik można było zapiąć

    Teo, ale mnie oświeciłaś! DOstałam taki śpiworek w spadku i zastanawiałam się po co w nim ta dziura na środku :wink:
    Już nawet doszłam do wniosku, że może żeby sprawdzić czy pielucha nie jest mokra (chociaż co by to dało- na mrozie i tak by się nie zmieniło).
    A tu patrz! Na pasy od fotelika :crazy:
    (Pewnie bym się zorientowała dopiero usiłując usadzić Małą samochodzie):wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    OOO ja też w spadku mam taki i też zachodziłam po co ta dziurka :D:D:D Teo dziękówa, hahah :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    zastanawiałam się nad takim, ale skoro mama nam sprezentowała taki kombinezon - a szczerze nawet się w nim zakochałam :bigsmile: zaraz może podeślę zdjęcie.
    Jednak jak się okaże że jest sporo za duży a będzie bardzo zimno to dokupię w mniejszym rozmiarze ten śpiworek :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Olenkaka: Już nawet doszłam do wniosku, że może żeby sprawdzić czy pielucha nie jest mokra (chociaż co by to dało- na mrozie i tak by się nie zmieniło).

    Dobre :tooth:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    A więc to nasz kombinezonik :bigsmile:

    A to muszę pokazać bo też się zakochałam :bigsmile: - siostra wygrzebała mi to w ciuszku :wink: Przesłodki kurczaczek
    --
  3.  permalink
    Dii kombinezonik wygląda na bardzo cieplutki - fajowy, a kurczaczek extra:smile:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    sliczny :) jedno i drugie zreszta sliczne :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    No kurczaczek jest najsłodszy ze wszystkiego co mam, taki mięciutki przy okazji... A kombinezonik faktycznie baaardzo ciepły i gruby
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Jak bym miała taki kombinezon, to bym chyba do niego gołą Nadię wsadziła :devil:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 14th 2012 zmieniony
     permalink
    bardzo łądny, ale wydaje się wieki ( zwłaszcza przy tej wodzie, kaczorek przesłodki...
    co do kombinezonów i fotelików, to jak Moją wcisnęłam w welurowy kombinezon ( za duzy) to była histeria gdyż z wkłądką dla noworodka i tak tam za wiele miejsca nie było...

    miesiąc po ur w kombinezonie w rozmiarze 56 wyglądała tak:


    no tu akurat śpi, ale to było po jeździe samochodem:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    O kurcze! To faktycznie! Jakby za duży... No cóż... Damy radę mam nadzieję z tym moim kombinezonem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    chcieć to móc :wink:
    Łucja wtedy miała go pierwszy i ostatni raz na sobie, teraz jak się chłodniej zrobi to chyba ją w niego ubiorę :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    o mamo ten kombinezon przy butelce z woda to bankowo za wielki na noworodka :smile:
    nawet na polroczne dziecko za duzy jak na moje oko

    a z ta dziura w spiworku to ja tez nie wiedzialam ale na aukcji w all bylo napisane ahahaha
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    no właśnie dlatego miałam dylemat, no ale jak ma w tym dzieciaczek śmigać przez pół roku czyli do końca zimy to może będzie ok... Zależy jaki mi się urodzi - bo może pulpecik to wtedy chociaż objętościowo będzie ok :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    Dii, jak mozesz to ja bym wymienila ten kombinezon. Moja starsza corka rodzila sie w lutym (53cm) i kupilismy kombinezon na 0-3 miesiace(62cm), to mala weszla nam do nogawki :devil:. Doslownie topila sie w tym kombinezonie. Musielismy dokupowac na 56cm. Teraz z druga corka (urodzona w lipcu - 55cm)mielismy cos takiego jak Teorka pokazala, tylko z HM i wzrost byl na 62/68cm i przechodzila w nim calutka zime i naprawde polecam.
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 14th 2012
     permalink
    no właśnie dlatego miałam dylemat, no ale jak ma w tym dzieciaczek śmigać przez pół roku czyli do końca zimy to może będzie ok... Zależy jaki mi się urodzi - bo może pulpecik to wtedy chociaż objętościowo będzie ok


    nawet jak pulpecikiem będzie to go nie wypełni, ja też bym wymieniła na mniejszy... ale zrobisz jak zechcesz:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    Dziewczyny, dzis moj maz stwierdzil, ze nie mamy smoczka dla synka. W sumie nie wiem dlaczego, ale o tym nie myslalam.
    Czytalam na necie opinie (na roznych forach), ze mamy kupuja glownie smoczki Aventa i Nuka.
    Jakie smoczki mozecie polecic?
    Ja bym chciala by nas synus uspakajal sie bez smoczka, no ale wiadomo, ze w razie w trzeba jakis miec.. z reszta sama nie wiem jak to jest z tymi smoczkami? Kupowac czy nie? Jak tak to jaki na poczatek?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    Madziauk, moja starsza corka tolerowala jedynie nuk. A mielismy avent, mam, TT. Mlodsza juz zadnego :devil:
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    madziauk ze smoczkami jest jak z pieluchami dla każdego coś innego. ja dla starszaka kupiłam nuka bo najbardziej polecany ale pluł nim od początku, za to avent podpasywał mu od razu.
    Franek pluł wszystkim i jakoś podrasowały mu canpola za 3zł choć też mało chętnie go używa, był on zdecydowanie mniejszy niż smoczki aventu i może w tym był szczegół.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 15th 2012
     permalink
    my też mieliśmy nuk'a na początek, potem zakupiłam lovi
    z tym, że moje dziecko nie ma upodobań żadnych, czego bym Jej nie dała to i tak zassie:devil:
    jazda była jak chciałam jej dać 3-6 mies, są sporo większe i na początku pluła nim/ dławiła się...
    załapała pod koniec 3 mies:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeSep 16th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja kupiłam smoczek taki zwykły bezfirmowy z okrągłą końcówką. Mojej Lusi przypasował od razu. Natomiast jak Natalka była mała to kombinowałam z różnymi firmami i kształtami i niczym nie dało się jej "zatkać"- pluła i darła się wniebogłosy. Tak więc chyba rzeczywiście każde dziecko ma inne upodobania.

    Muszę sprostować. Wczoraj przypadkiem zauważyłam, że ten smoczek, który daję Luśce, nie jest bezfirmowy. To Tommee Tippee.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Gosiula ma nuka, wydają mi się najmniejsze. Próbowaliśmy też z TT i aventem, ale w końcu załapała nuka.
    Avent jest w jedej z paczek promocyjnych, które dostaje się w szpitalu, więc ja bym proponowała nie kupować tylko sprawdzić najpierw, czy dzidzi ten smok się spodoba :devil:

    A co do kombinezoników - my mamy z coolclub zimowy, chyba 68. Upolowałam na allegro za całe 28zł - dwa kombinezoniki z coolclub - jeden welurkowy, drugi puchowy, trzy pary śpiochów welurkowych, butki, czapeczki sztuki 2 i szaliczek, a i rękawiczki :bigsmile:. Wszystko jak nowe. Kocham allegro.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Dziewczyny czytam o butelkach i sterylizatorach do nich.
    Wybor miedzy Tommee Tippee a Avent czy ktoras z Was korzystala z nich i moze cos podpowiedziec?
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Pytanie do mam z UK - czy lewatywę można tu kupić w każdej aptece?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    IzUk, ja mialam sterylizator mikrofalowy TT i sprawdzal sie super. Butelki TT i dr.Brown i mialam tez 2 avent(od laktatora). Przy pierwszej corce najlepiej sprawdzily sie dr.brown, przy drugiej do dokarmiania uzywalam tt i avent czasem.
    Malisiek, ja kupowalam w aptece jak w Pl bylam.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Właśnie żałuję, że nie pomyślałam o tym, jak byłam w Polsce. No ale nic, znalazłam w polskiej aptece i zamówię online.

    I jeszcze pytanie - która maść do brodawek jest lepsza: Maltan czy Bepanthen?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Malisiek - lewatywe spokojnie kupisz w polskiej internetowej aptece w UK, np. w ponizszych :

    http://aptekaleki.co.uk/products/1152-enema-plyn-doodbytniczy-150ml-lewatywa.aspx

    http://www.e-apteka.co.uk/enema-roztwor-doodbytniczy-150ml

    http://www.sloneczko.co.uk/wzdecia-zaparcia/2052--enema-rectal-plyn-do-lewatywy-lewatywa-doodbytnicza-150ml--5909990298716.html

    Ja kupilam identyczna, ale w Polsce i mi ja kolezanka przywiozla, ale tu w UK mozesz spokojnie sobie z neta zamowic :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Mi koleżanka poleciła (z wlasnego doświadczenia) Bephanten :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Malisiek,wg mnie zadna :wink:. Najlepsza z tych wszystkich mazidel jest czysta lanolina np. purelan, a w UK lansiloh(czy jakos tak). Ale jak sie cos dzieje to najlepsze jest smarowanie wlasnym mlekiem i wietrzenie. Bepanthen u nas sie swietnie sprawdza do pupy.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    Okej, dzięki dziewczyny :wink:

    No właśnie znalazłam tą lewatywe na aptekateki i już sobie dobrałam kilka dodatkowych produktów.

    A z tą maścią się narazie wstrzymam. Jak mi się coś zacznie dziać z brodawkami to wtedy będę cudować :)
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeSep 16th 2012
     permalink
    ja mam butelki i sterylizator elektryczny TT- no i jestem zadowolona z użytkowania:)
    tylko zawsze jest ryzyko że dziecko nie załapie butelek TT a nie wiem jak wygląda sterylizowanie butelek innej firmy...
    IzUK poza tym, już myślisz o butelkach w sensie planujesz od razu karmić mm?! pytam, bo moim zdaniem nie ma sensu robić zakupów typu, laktator, sterylizator etc już w ciąży, chyba, że dopiero się rozglądasz?!:wink:
    --
  4.  permalink
    Malisiek: A z tą maścią się narazie wstrzymam. Jak mi się coś zacznie dziać z brodawkami to wtedy będę cudować :)


    Malisiek, nam na szkole rodzenia połozna polecała ten Purelan mówiąc,że to jest NATURALNA lanoina i można ją smarować jednocześnie karmiąc dziecko. Nie trzeba myć piersi przed karmieniem, jak w przypadku innych leków.
    -- ___
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.