Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Akirka u nas też są za duże , ale ja nie myślałam by specjalnie kupować mniejsze, moja Ninka śmiga w nich drugi dzień, nie zlatują i nie przeszkadzają jej w niczym...

    Nana dla mnie strzał w 10 , ale moja Ninka ma 9 mies i jeszcze nie chodzi- jedynie przy meblach, także ciężko mi powiedzieć w kontekście dwulatki...
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    I ja też kupiłam, rozmiar S, i też za duże. Wczoraj nosiła, dziś rano też jej założyłam, ale zdjęłam zaraz, bo jak wstawała to sobie jedną stopą stanęła na pustą przestrzeń w miejscu palców w drugim paputku, i omal glebiszcza nie zaliczyła. Musi jej trochę noga podrosnąć :) Jak mierzyłam, to ma stopę 11 cm, czyli 1.5 cm za duże.
    W ogóle to bardzo fajne są, ale czy dla dwulatki to ja pojęcia nie mam, bo ten wiek to dla mnie na razie czysta abstrakcja :smile:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Dla mnie też super ale moja też dopiero przy mablach i chodziku próbuje. Ale dla większego dziecka też się nada
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    Moja ma stopę mniejszą niż 10cm. Może jej jeszcze urośnie zanim stanie na nóżkach.
    Dziewczyny, ale czytałam, że w tych papciach można też chodzić po dworze? Wasze dzieci w nich chodziły na zewnątrz?
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJan 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Nana -polecam ;))
    Nic nie spada, łatwo się zakłada, więc i Zu może sama to robić (ściągać również:P), są leciutkie, nie 'ślizgają się'...No jak dla mnie same plusy ;) Zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu te, niż te skarpeto - buty z h&m
    Akirko ja sobie nie wyobrażam zakładać te paputki na dwór ;) Mają cieniutką,skórkową podeszwę i przypuszczam, że stąpnięcie na jakiś kamień/szkło mogłoby być bolesne... To moje zdanie ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    U nas paputki też się świetnie sprawdzają :) Gdyby były takie dla dorosłych, to sama bym chętnie w nich chodziła :)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    To malutką stópkę ma Marcelinka, Akirko :) skoro nie stoi, to pewnie mierzyłaś jej na siedząco/leżąco? Tam w aukcji było napisane, żeby mierzyć długość stopy na stojąco, bo wtedy jest dłuższa. Więc może jak już Twoja córcia stanie na równe nogi to nie dość, że stopa będzie dłuższa, to i ciężar ciała zrobi swoje, i paputki będą dobre :)
    Swoją drogą wydawało mi się, że 11 cm to mało u mojej Hani. Ona ma grube nóżki, uda to już w ogóle, a na dole takie krótkie stópki, jak raciczki :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    akirka właśnie ja też czytałam , że i na dwór , ale kurcze no nie wyobrażam sobie, jak dla mnie za cienka ta podeszwa...
    no chyba , że po ogrodzie z samą trawką, ale ot tak po chodnikach, dróżkach wszelakich to wg mnie odpada...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 24th 2014
     permalink
    OIa: U nas paputki też się świetnie sprawdzają :) Gdyby były takie dla dorosłych, to sama bym chętnie w nich chodziła :)

    Tez mamy takie paputki. Kupilam jasno niebieskie z sowa. I Karolek sie tej sowy boi i nie ma zmiluj sie, paputki leza w szafie. Jak tylko je wyciagne to jest placz. Probowalam zostawic na macie, by sie przyzwyczail do nich - plakal i omijal je szerokim lukiem.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    Madzia dziwisz sie? Teraz wszędzie sowy to chłopak ma dość :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 25th 2014 zmieniony
     permalink
    my też uzywamy tych paputków, polecam, są świetne, czasem zakładam mu befado, ale to są straszne twardziochy, a powiedzcie jak radzicie sobie z czyszczeniem paputków, bo kumpele piorą, ale nie iwem jak, bo ja wyprałam i zrobily się tak twarde że na noge nie szło wsunąć, mały zwymiotował na nie i musiałam prać
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeJan 25th 2014
     permalink
    Takie podobne paputki są w h&m. Patrzyłam właśnienjuż na nie i zaczynają się rozmiary od na prawdę malutkich. Mój Maksiu ma stopę ponad 11 cm. Buciki to nr 19 nosi.(w sumie to nie wiem jak ma się rozmiar buta do długości stopy) I nie mogę mu nigdzi kupić, bo wszystkie nr 19 są już ze sztywną podeszwą, a ja chcę z miękką. Tylko właśnie te paputki w H&M są za małe na niego.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 27th 2014 zmieniony
     permalink
    elfika: http://dziecisawazne.pl/toksyczne-substancje-w-ubrankach-dla-dzieci/

    artykuł ciekawy tylko niewiele wnosi, bo wymieniono firmy, ale nie napsiano ze wszystkich badanych ubraniach sa te substancje, nie wiadomo jakich firm unikac itd, a to że sporo ciuchów na rynku jest "butelkowych" to wiemy nie od wczoraj przecież..
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Kakai: artykuł ciekawy tylko niewiele wnosi, bo wymieniono firmy, ale nie napsiano ze wszystkich badanych ubraniach sa te substancje, nie wiadomo jakich firm unikac itd, a to że sporo ciuchów na rynku jest "butelkowych" to wiemy nie od wczoraj przecież..


    Z tego co widzialam, to na stronie jest odnosnik do badan w wersji angielskiej. Otworzylam ten dokument, jest tam sporo czytania. Takze info jakies jest :)
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    dziewczyny! polecam serdecznie wielorazowe wkładki laktacyjne bambusowe. Ostatnio kupiłam 3 pary na allegro i są po prostu rewelacyjne. Nie przemakają, duże koła, więc jeśli nawet trochę się w staniku przesuną to z brodawki nie zlatuja ;p i co najważniejsze wytrzymują u mnie moje mokre cycusiowe noce. Wklejam link jakby któraś była zainteresowana.

    http://allegro.pl/wielorazowe-wkladki-laktacyjne-2-pary-4sztuki-krk-i3894011557.html

    no to zrobiłam komuś super reklamę ;p
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorgucio8
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Tak się zastanawiam, na niektórych niemowlęcych ubrankach (np. C&A, H&M) jest napisane, że wyprodukowane są z bawełny organicznej. Orientuje się któraś z was, co to dokładnie oznacza? Czy tak oznaczona odzież jest bardziej bezpieczna od zwykłej?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    posiadacie może pojemniki na zabawki z Ikei?

    a może polecicie coś?

    chodzi o to , żeby nie była tandeta i faktycznie żeby taki kosz spełniał swoją funkcję, ale też nie był kosmicznie drogi :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Eveke my mamy z Jyska takie pojemniki.
    Fajne, pojemne, solidne a dziecko sobie może ich jako pchacza używać oraz, po wysypaniu zabawek, można dziecko wozić [za pomocą tatusia :devil: ]po całym mieszkaniu.
    Ninka to uwielbiała :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Eveke my mamy taki regał z pojemnikami z ikei, bardzo fajny z tym że ja wybrałam pojemniki różnej wielkości czyli dwa bardzo duże dwa wąskie i dwa średnie, no chyba że ty c chcesz coś na kółkach
    regał z ikei
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    eveke: posiadacie może pojemniki na zabawki z Ikei?


    Mamy taki i swietnie spelnia swoja funkcje. U nas jest zawsze otwarty ;)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    o dzięki Teo, one też mi się przewijały przez allegro jak szukałam, ale jak zwykle tyle tego , że już nie wiadomo na co patrzeć, a lepiej zapytać , bo jednak jak się czegoś używa to się lepiej wie.
    Faktycznie taka funkcja jeżdżącego pudła to jak dodatkowa zabawka.

    Kacha ,ale te regały to chyba z 3 stówki, nie?
    no i my właściwie nie mamy pokoiku typowo dziecięcego wiec za bardzo miejsca na regał nie mam i na szczęście rodzina póki co stosuje się do prośby o niekupowanie tony zabawek wiec póki co takie jedno pudło nam wystarczy :)

    Treść doklejona: 27.01.14 18:46
    właśnie zastanawiam sie czy lepsze te plastiki czy siatkowe
    np pod względem osiadania kurzu na zabawkach to pewno lepiej w tym plastikowym jak są zamknięte, nie?
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    Eveke a my mamy takie - bardzo fajne, najpierw był jeden, potem dokupiłam drugi bo nam się przestały mieścić zabawki. Ja kurzu jakoś szczerze mówiąc nie zauważam, bo to i tak codziennie wywracane jest do góry nogami, to niespecjalnie coś zdąży osiąść. Pokrywki mi się wydają zbędne, przynajmniej ja bym i tak nie używała :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    eveke: właśnie zastanawiam sie czy lepsze te plastiki czy siatkowe


    Ja wolałam takie plastikowe ze względu, że są zamykane i nie widać co w środku.
    Bo Ninka ma niby swój pokój ale i tak wszystkie zabawki zawsze w salonie, także ten :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeJan 27th 2014 zmieniony
     permalink
    My mielismy jeden taki siatkowy i go.ostatnio wyrzucilam, bo koncowka druta, dzieki, ktoremu jest on stabilny,przebila material i drut zaczal wystawac na zewnatrz. Dlatego tez nie polecam, o wiele lepsze sa t plastikowe...
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    my mamy identyczny pojemniej jak Teo wkleiła, kupiłam w pepco, polecam fajne solidne i duze:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Te z ikea siatkowe są spoko mamy jeden już 6 lat i nic mu nie jest ;) Drugi mamy na pranie Franka i wyjazdy (do przechowywania brudnych rzeczy w łazience).

    Natomiast ja wolę plastikowe i najlepiej właśnie sprawdza sie regał z koszami plastikowymi http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S99847410/ i mamy takie http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80098516/ plus pokrywka ... i też się super sprawdzają. (od 9 lat ;) )
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 27th 2014
     permalink
    eveke: Kacha ,ale te regały to chyba z 3 stówki, nie?
    no i my właściwie nie mamy pokoiku typowo dziecięcego wiec za bardzo miejsca na regał nie mam i na szczęście rodzina póki co stosuje się do prośby o niekupowanie tony zabawek wiec póki co takie jedno pudło nam wystarczy :)

    tak ponad 3 stówki,
    Twoja Ninka ma dopiero 9 mieszków, więc jej jedno pewnie pudło na zabawki wystarcza, jak będzie mieć 5 lat to przyda się regał :thumbup:
    i on nawet się fajnie sprawdza jak dziecko nie ma swojego pokoju, tylko np kącik w pokoju rodziców, można te pudła kupić białe jak podlinkowała czerwinka, my mamy kolorowe, zwłaszcza teraz jak Ninka uwielbia bawić się małymi pierdółkami to wyciąga sobie taki pojemnik a potem tylko wrzuca to chowa w regał i posprzątane, a na regale można dodatkowo postawić książeczki, Ninka ma odtwarzacz cd do słuchania bajek, laptop dziecięcy, dużo miejsca nie zajmuje
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeJan 28th 2014
     permalink
    Czy te reagaly sa lacznie z pojemnikami czy wszystko osobno?
    Ja mam takie pudla zamykane plastikowe,ale wolalabym regal.
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJan 28th 2014
     permalink
    Świetne te regały :) I dokładnie jak Kasia pisze, to super sie sprawdzi w pokoju dziennym i dodatkowo mamy półeczki na inne drobiazgi, książeczki i takie ta. Super.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 28th 2014
     permalink
    Monti wszystko odzielnie. Są różne te regały i różne pudła i są jeszcze poleczki które też można wsadzić i masz np. 4 poemniki i dwie półki.
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 28th 2014
     permalink
    Kochane przyszłe, ale przede wszystkim obecne Mamusie, mam do Was wielka prośbę o pomoc w wyborze elektronicznej niani, a dokładniej zależy nam na video niani, czyli niani z funkcją podglądu dziecka. Czy któraś z Was takowej używa ? Pogrzebałam troszkę na wątku, jest sporo o zwykłych nianiach elektronicznych, także o monitorach oddechu, ale o opcji z podglądem live niewiele.

    Chodzi nam również, aby w miarę możliwości, nie był to wydatek rzędu 1000 zł, ale powiedzmy do 500-600, aczkolwiek rozstrzał cenowy jest spory w tym sprzęcie.

    Udało mi się znaleźć jakieś opinie o następujących nianiach :

    1. Motorola Babyphone Niania Elektroniczna MBP36
    2. Motorola Mbp 31 Niania Video
    3. Motorola Mbp20 Z Akcesoriami
    4. Philips Avent SCD603/00 cyfrowa niania elektroniczna z kamerą
    5. Philips Avent Niania elektroniczna SCD600/00

    Czy któraś z Was ma jeden z powyższych modeli ? A jeśli nie, to może polecicie jakieś inne ? Niektóre nianie są droższe ze względu np. na lepszą rozdzielczość obrazu. Zastanawia mnie czy ma to, aż takie znaczenie, żeby obraz był krystalicznie czysty. Bardziej zależy mi na zasięgu, ponieważ będziemy jej używać m.in. w 2-kondygnacyjnym domu. Jeśli mogę prosić o opinie będę wdzięczna.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 28th 2014
     permalink
    Monteniu ja te regały kupowałam przez allegro, bo mam dom ikei 100km i trochę by drogo wyszły :tooth:
    Ja kupiłam je 3 lata temu jak córka dostała eksmisję z naszej sypialni do swojego pokoju i tam nie było wyboru półeczek, tylko pojemniczki różnej wielkości i koloru, sprawdzają się super, są pojemne i jak to ikea skręca się wszystko z palcem w nosie
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Mnie to wkurza, że te plastikowe pojemniki są takie drogie...kurcze mam dwa czyli 2x60 zł i serce mnie boli, że taka pierdółka tyle kosztuje...:confused: spróbujemy teraz tego co eveke wkleiła z ikei.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Karolajnas - my mamy Motorole mpb 30, wyglada tak jak ta 31 co wklilas. Jest rewelacyjna. Obraz bardzo dobrej jakosci, w porownaniu z kolezanki, ktora ma Aventa (nie wiem jaki model). No i podoba mi sie funkcja, ze mozesz mowic do dziecka z innego pokoju jak zacznie plakac, by je uspokoic. Glos jest bardzo naturalny, bez szumow itd. My jestemy bardzo z niej zadowoleni :) sprawdza sie znakomicie :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnnie_86
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Dziewczyny, kiedy karuzelka do łóżeczka się przydaje? Szukam takiej z odgłosami natury, przejrzałam wątek polecana była Tiny Love, jeśli ktoś ma jeszcze jakiś swój typ to proszę dajcie znać.
    -- http://lb3m.lilypie.com/y2f6p1.png
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Nam właśnie znajomy pare dni temu na chrzciny przyniósł karuzele Tiny Love taką różową nie wiem jaki to model ale małej sie bardzo spodobała ( jest teraz bardzo ciekawska i podoba jej sie wszystko co sie rusza albo miga). Miałam w planach kupić jej właśnie te Tiny Love bo nie trzeba co chwile nakręcać tak jak te tanie karuzele Teraz mamy wieczorem taką kolejność: jedzenie kąpanie potem karuzela i spanie ;). Jakbym miała jakąś kupić to na pewno taką, i polecam.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    karolajnas: Czy któraś z Was ma jeden z powyższych modeli ?

    ja przez długi czas nie wyobrażałam sobie życia bez niani, my mamy VISION NOVA 5 ( zapłaciliśmy za nią 699zł)
    i jest za przeproszeniem do doopy, 3 razy reklamowana, aż w końcu się wściekłam i zażądaliśmy nowej, ale i tak 'umarła'

    co do twojego pytania, to siostra mojego M, przy swojej 10 miesięcznej córce używa Aventu ( tego ostatniego podlinkowanego przez Ciebie)
    zapłacili tyle co my za naszą ( mothercare sobie nieźle dolicza..) i jest raczej zadowolona, ale zasięg czasem traci, duży dom, grube mury... każda świruje
    plusem naszej, a minusem aventowskiej jest że nasza kamera na podczerwień łapie cały pokój, możesz postawić i 5 m od dziecka i masz obraz
    a z tego co mi Natalia mówiła aventowską musisz postawić blisko jakiegoś obiektu aby kamera działała
    myślę, że jakbym teraz miała kupować to właśnie nr 5, gdy mu potrzebowaliśmy to jeszcze jej nie było
    za to oglądaliśmy motorole i wydawały się plastikowe, jak zabawka... no ale cena atrakcyjniejsza ;)
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Szukam materacyka z pianki zimnej do łóżeczka ale nie wiem jakiej firmy, czy firma TRAUMELAND jest dobra?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Annie 86 kilka stron temu ktoś polecał karuzelkę z opcją projektora, myślę że to super opcja,, jak już dziecko jest na tyle duże że karuzelka się nie przydaje, demontujesz cześć i zostaje sam panel z projektorem. My mamy starą karuzelkę z FP po Nince jeszcze z misiami, ale mam też po zepsutej karuzelce od koleżanki zwierzaki do wymiany, więc wymieniam zabawki na karuzelce co jakiś czas.
    Dominik uwielbia karuzelkę, patrzy jak zahipnotyzowany, gurzy do niej i jest spokój na 20 minut, można kawkę wypić lub wziąć prysznic, tylko jest jedna wada takich karuzelek strasznie żrą baterie, u nas są 3 baterie r20 i idą w masakrycznie szybkim tempie
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Kachaw poproś męża o przerobienie na prąd ;) FP misie wystarczy ladowarka od samsunga ;) obcina się końcówkę, przyczepia do tych blaszek i drutu i gotowe;) żadnych baterii tak od początku jedziemy ;)
    --
    •  
      CommentAuthorW_P_Gosia
    • CommentTimeJan 30th 2014
     permalink
    Dokładnie to miałam napisać, wystarczy zasilacz jak do telefonów i w necie są instrukcje...:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeJan 31st 2014 zmieniony
     permalink
    czerwinka: żadnych baterii tak od początku jedziemy ;)

    Sprytne !!! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:

    Dziękuję bardzo za opinie o video nianiach :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Ja bym sie chyba bała podłączyć do prądu. Jak dziecko dorośnie i zacznie coś przy tym kabelku majstrować?

    Treść doklejona: 31.01.14 12:47
    Dziewczyny króre mają krzesełko Chicco polly 2w1. Czy jak sie obniży to krzesełko to dalej można zamontować tackę czy już nie ma takiej możliwości? Bo na zdjęciach widzę zawsze bez tacki jak pokazują obniżone.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    Jeśli wszystko jest odpowiednio zabezpieczone to he ma czego się bać :-)
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    karolajnas ja mam pierwszą motkę - super jest. Obraz naprawdę dobry, głos nie jest zniekształcony także bardzo często mówię do Małej jak płacze a mnie jeszcze nie ma w pobliżu i się uspokaja.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    czerwinka: Jeśli wszystko jest odpowiednio zabezpieczone to he ma czego się bać :-)
    --



    To prawda, ale takie ładowarki docenia się dopiero wtedy gdy ma się w domu kilkanaście zabawek na baterie...porażka..ledwo jedne wymienię to znów muszę następną zabawkę otwierać. Śrubokręt to mam już na wierzchu w szufladzie:confused: W ciągu ostatnich tygodni miałam więcej razy go w ręku niż w ciągu swoich 24 lat życia.:tongue:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJan 31st 2014
     permalink
    My też mamy przerobioną i to łączenie jest schowane w miejscu gdzue były baterię a kabelek jest za łozeczkiem wiec myślę, że nie ma się czego bać
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorHecate26
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    A przerabial ktos karuzele z tomy
    -- http://28dni.pl/pictures/2049868.jpg
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Hate wpisz w google :-) Tam będą wskazówki. Wpisz nazwę dokładną karuzeli;) a tak naprawdę to trzeba policzyc ile baterie "czerpią mocy" i dopasowac odpowiednią ladowarke. Czasem trzeba dać mocniejszą.
    --
    •  
      CommentAuthorLibra1610
    • CommentTimeFeb 1st 2014
     permalink
    Hecate, moja bratowa miała i była zadowolona :)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.