Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    bardziej to zabawka niz element wyprawki, ale... sprawdzila sie u was kulka Oball?
    Ja kupiłam małej jakis czas temu, miala moze 2 m-ce i przez jakis czas uwielbiala ja, teraz inne rzeczy ja interesuja :) Ale niezle cwiczy paluszki i tak łatwo nie wypada z małych rączek, fajna ;)
    --
    •  
      CommentAuthorSony85
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    Apropo leżaczka Tiny Love to polecam
    Moja mała na początku w nim spała stale...miałam go koło łóżka i nie musiałam wstawać żeby małej podać smoka czy pogłaskać po buźce jak była niespokojna w nocy. Używamy go do dziś i nawet teraz w nim zasnęła.
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeFeb 24th 2014
     permalink
    Elyanna my też kupiliśmy Oball jak Marcelinka miała z 3 miesiące. od samego początku był szał i bardzo ją lubi do dziś.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    Elyanna: sprawdzila sie u was kulka Oball?

    Ja kupiłam wczoraj, Jasiek jest zachwycony!
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    może i ja się skuszę na oball skoro tak zachwalacie ;p

    Treść doklejona: 25.02.14 09:01
    dajcie linka skąd zamawiałyście. Sądzę,że z allegro,ale poproszę o konkretnego sprzedawcę :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    Ja kupiłam w hurtowni, są też w Smyku.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 25th 2014 zmieniony
     permalink
    cieszę się, że Waszym dzieciom ta zabawka daje też powód do radości :)

    Salinos, ja kupowałam w jakimś dziecięcym sklepie, więc nie polecam, bo drożej ;]
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    aaaa no to się grubo pomyliłam, że z allegro :) a ile płaciłyście za tą kulę?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    Poszukuję jakiejś fajnej lampki wpinanej do kontaktu, raczej z mocniejszym światłem (takie typowe świetliki odpadają), macie może jakiś pomysł albo posiadacie coś godnego polecenia? :wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    Salinos, ja coś ok.22zł. kupiłam taką z malutkimi okienkami, w których są jeszcze mniejsze kuleczki i one grzechoczą.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 25th 2014
     permalink
    my też kulka z okienkami za 23 bodajże zł
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    Dziewczyny jak myślicie? Czy kołyska dla dziecka taka drewniana, która przydatna jest na pierwsze pół roku dopóki dziecko nie siada, to niepotrzebny wydatek czy jednak warto? Ja się zastanawiam, bo nie chcę zagracić sobie sypialni, bo mam mało miejsca, i chociaż na początek myślałam o kołysce, a potem przejdziemy na łóżeczko. Tylko, że skoro i tak będzie musiało potem tam stać łóżeczko to dlaczego nie od razu...? Nie wiem sama... Niby kołyska na kółkach i może stać też w salonie w razie potrzeby... No i można pobujać (bo to w końcu kołyska:tongue:) bo pamiętam z Kacprem jak było, że musiałam go w łóżeczku obkładać, żeby był "ściśnięty" a nie leżał tak swobodnie (mniej się wtedy denerwował, budził...) i w końcu zaczęłam go wkładać do gondoli i stawiać przy łóżku, bo jak się przebudził to go zakołysałam i spał dalej, no i miał ciaśniej... Więc ta kołyska byłaby zamiast tego wózka:wink: No i w związku z tym myślałam o kupieniu używanej, bo jest dużo taniej.
    Co o tym myślicie?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    aa to my też mamy tą kulę :D
    fajna, Ninka ją lubi

    Dii chyba sama sobie w tym poście odpowiedziałaś ;) jak Ci tak będzie wygodniej to bierz tą kołyskę... ale jeśli miała byś zaoszczędzić a łóżeczko i tak będzie stało później nadal w sypialni to lepiej to łóżeczko od razu...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 26th 2014
     permalink
    Dii ja powiem szczerze, że mój na początku spał trochę w bujaczku, mam taki z opcją łóżeczka, jak już chciałam się wyspać to go przekładałam do bujaka, jak się rozbudził to go pokołysałam i spał dalej, żałuję, że nie kupiłam kołyski lub kosza mojżesza bo to fajna sprawa, a teraz na allegro można kupić w fajnej cenie właśnie używane.
    Teraz jak mój syn przesypia już całe noce to śpi w łóżeczku, ale właśnie tak jak twój było mu tam na początku za luźno, potrzebował mniejszej przestrzeni, dociśnięcia
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Dii ja miałam kołyske w dużym pokoju i łóżeczko w chłopaków ... I nie wyobrażam sobie żeby nie było kołyski (coneco ) mała przestrzeń dla malucha,przytulnie. Opcja płoz lub wózka idealna .Możesz potem sprzedać i kupić łóżeczko :) ja swoją kupiłam za 330 sprzedałam za 250 na tablicy w ciagu 2 h ;) Dokupilam do niej tylko materac ;) a raczej kupiłam materac 60/120 gabkowy i dociełam ;)
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeFeb 27th 2014 zmieniony
     permalink
    ja miałam coneco i tez polecam , młoda spała w niej 7 m-cy :) kupiłam uzywana na allegro za 180 a sprzedalam za 200 ;) a jesli chodzi o pranie fisher price , to ja nie dosc, ze prałam z tym plastikiem w pralce to jeszcze suszyłam w suszarce :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    a ja szukam czegos do bawienia sie na brzuszku/turlania/przewracania. Póki co mała bawi się na macie edukacyjnej ze zdjętymi pałąkami, ale to niewygodne, bo przesuwa rączkami, nogami, ta mata roluje się, dziecko ślizga się...

    Myślę nad tymi piankowymi duzymi puzzlami, choc łatwe do utrzymania w czystosci raczej nie są. Są jakieś "fajniejsze" na ktore lepiej sie zdecydowac?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Ja również do niedawna używałam kołyski, takiej drewnianej. Przenieśliśmy się w poniedziałek do większego łóżeczka, bo Jasiowi było już ciasno w tej kołysce.
    I podpinam się pod pytanie Elyanny :wink:
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Dii, ja kupiłam drewnianą kołyskę, właśnie dlatego, że mało miejsca mam w sypialni no i dodatkowy plus, że będę jeździła z Małą do salonu w ciągu dnia i będę mogła mieć ją cały czas na oku.
    Poza tym jest śliczna :) Pani Psycholog na SR mówiła, że kołyska to świetny pomysł dla noworodka, bo takie kołysanie i stosunkowo mało miejsca to dla dziecka wspomnienia z brzuszka :)
    --
    •  
      CommentAuthorAlly1381
    • CommentTimeFeb 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja kupiłam kosz Mojżesza, który montuje się w stelaż - kołyskę. Fajnie, że piszecie, że posłuży do 5 miesiąca :)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Byłam już zdecydowana tylko na łóżeczko i teraz mnie zagięłyście ta kołyską ;) A możecie polecić jakies ? Bo poszukam własnie używanych ale nie mam pojęcia jakiej szukać :/
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Ja kupiłam taką i polecam http://allegro.pl/baby-raj-7el-posciel-haft-kolyska-materac-i3864561026.html
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeFeb 27th 2014 zmieniony
     permalink
    Co do puzzli piankowych to ja już pisałam - polecam z firmy Maly genius
    My mamy maxi 24 8mm - zdrowe, duże i bez tych małych elementów, które dzieci wydłubują i "zjadają" :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorpuelka
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny, ma ktoś może do sprzedania kosz Mojżesza na kołysce, najlepiej kolory chłopięce (tzn byle nie róż) ? :bigsmile:
    -- [
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Ja mialam koluske drewniana pozyczona od kokezanki. Wcisnela mi na sile, no brac nie chcialam. Od niechcenia maz zlozyl impostawilismy jako ozdoba w Maksa pokoju .A lozeczko kupilismy takie duze 140x70 i postawilismy w naszej sypialni. i jak przyjechalismy z Maksiem ze szpitala i wlozylismy go takiego maciupkiego do tego olbrzymiego lozeczka.... Od razu m. zamienil lozeczko z kolyska. I dziekowac kolezance, ze mi ja wcisnela. Maksiu dobrze sie w niej czul, jak tylko zaplakal, to moglam pobujac (raczej pojezdzic, bo funkcja kolyski byla zablokowana, ale kolyska na kolkach). Przy drugim dziecku nie wyobrazam sobie nie miec kolyski.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    Ja też zdecydowałam się na kołyskę, taką zakupiłam na allegro ;) Właśnie z myślą by coś mieć w salonie i w sypialni na noc bo z łóżeczkiem będzie ciężko w sypialni
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeFeb 27th 2014
     permalink
    czerwinka: Możesz potem sprzedać i kupić łóżeczko :)

    Łóżeczko mam po Kacperku jeszcze - właśnie jest w trakcie przemalowywania na biało]:bigsmile:
    kami87: Ja kupiłam taką i polecam http://allegro.pl/baby-raj-7el-posciel-haft-kolyska-materac-i3864561026.html

    No właśnie o tej drewnianej myślałam:bigsmile:
    Te coneco też są niezłe, ale chyba są płytsze i krócej mogą posłużyć... Albo się mylę...

    A co do tej drewnianej to jeszcze myślałam o takiej bujanej nie wahadłowo tylko w poziomie. Np. Trolla TAKA tylko ciężko o używaną a nowa jest dość droga...
    --
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny chciałabym nauczyć A. picia z kubeczka,jakie macie doświadczenie w tym temacie, który kubek wybrać ? Może lovi 360 ?
    /
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Dii 700 zł za kołyskę, która ci posłuży z pół roku to trochę dużo moim zdaniem, ale każdy ma inne finanse i w związku z tym inną wyprawkę
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Dii.popatrz na tablicy.pl sa sliczne,uzywane kolyski
    kołyski
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    karobella: Dziewczyny chciałabym nauczyć A. picia z kubeczka,jakie macie doświadczenie w tym temacie, który kubek wybrać ? Może lovi 360 ?


    mozna tak wczesnie pic z kubeczka (4-5miesięczniak)? myslalam, ze dziecko najpierw powinno umiec samo siedziec. I chyba najlepiej zaczac od kubeczka doidycup. Przynajmniej ja mam pozytywne wrazenie jak go ogladalam w sklepie ;]

    wlasnie doczytalam, ze juz od +3 m-ca mozna korzystac ;]
    --
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Ja też będę uczyć pić w doidy cup.
    Monteniu ale śliczne kołyski ;)))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny,jutro wybiore sie do sklepu i obczaje ten kubeczek
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    kachaw: Dii 700 zł za kołyskę, która ci posłuży z pół roku to trochę dużo moim zdaniem, ale każdy ma inne finanse i w związku z tym inną wyprawkę

    Dlatego napisałam, że nowa jest dość droga a trudno o używaną. Za taką kwotę w życiu bym nie kupiła. Widziałam używaną z wyposażeniem za 500zł. ale to i tak dla mnie za dużo. Teraz mam na oku taką za 250zł. :wink:

    montenia: Dii.popatrz na tablicy.pl sa sliczne,uzywane kolyski

    Codziennie tam jestem i obserwuję :bigsmile: Właśnie tu mam na oku jedną:tongue:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny, wracam do tematu pierwszych bucikow dla dziecka.
    Wiem że są polecane m.in emel ale oglądałam je i wszystkie są za kostkę.
    A jak to się ma do tego że ponoć buty nie powinny usztywniac kostki ? Czy tak rzeczywiście jest ?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Mamakasi - one nie są za kostkę, tylko pod kostkę:)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Akirka, sorry za durne pytanie : co to znaczy pod kostkę ?:shamed:

    No bo te wszystkie co oglądałam sięgały za kostkę ? I nie wiem czy to dobrze czy źle ?
    Z tego co oglądałam filmiki zawitkowskiego to kostka powinna być luźna , a w tych butach chyba nie jest ?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 9th 2014
     permalink
    Mamokasi a przymierzalaś te buciki Kasi? one sięgają dokładnie pod kostkę czyli jej nie usztywniają, bo jej nie zakrywają jak np.buty ortopedyczne.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Mamakasi buciki clarks sa również polecane ;)
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Akirka, przymierzalam i są za kostkę :confused: Nawet jak się na nie spojrzy to widać że wysokie są. Wkleilabym zdjęcie ale używam tableta ...

    Eveke, dzięki, słyszałam o clarksie ale cena mnie trochę odstrasza bo takie małe dziecko to chyba często buty musi zmieniać.
    Widziałam też że poleca się elefanten , używał ktoś ?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    a ja mojej przymierzalam w sklepie ( choć do chodzenia jeszcze trochę czasu) i buciki kostki nie zakrywały.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMar 10th 2014
     permalink
    Czy te kulki oball, o których była mowa niedawno to tego typu : http://allegro.pl/mzk-miekka-gumowa-pilka-z-kulka-15-cm-oball-i4006042911.html
    czy taka: http://allegro.pl/miekka-pilka-oball-z-kulkami-10cm-i4037323663.html
    czy 15 cm będzie ok?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Moly, ja mam tą drugą.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    A buciki emel to chyba sa tylko ciut tansze od clarksow z tego co pamietam.

    dziewczyny a może widzialyscie różne modele?
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a jakie gryzaki dla dzieci polecacie? Macie coś sprawdzonego czy to po prostu, co się kupi to będzie dobre? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 11th 2014 zmieniony
     permalink
    OneKiss wydaje mi się że każdemu dziecku co innego ... mojemu żadne żelowe nie odpowiadały najlesze były takie http://allegro.pl/gryzak-gryzaczek-babyono-2szt-nowosc-i4041356520.html
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    No musialysmy z akirka mierzyć różne modele.
    Widziałam kilka takich właśnie niższych ale podobały mi się tylko te z wyższych. Kurcze te buciki to jakieś takie nie za ładne. Większość wygląda jak adidasy lub trampki . No do spodni ok ale do sukienek ?

    Eveke, różnica w cenie jest. I tak uważam że 150 zł na buty na gora parę miesięcy to dużo. A 250 zł to już gruba przesada .

    Zobaczę jeszcze te elefanten . Dzięki.
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Czerwinko dziękuję! I to jeszcze u mojego ulubionego sprzedającego :P
    Kupię, zobaczę, może Anielce podpasują. Wyglądają fajnie i jakiś konkret mam, bo jak weszłam na allegro, to tyle tego mi wyskoczyło, że zgłupiałam.
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    mamakasi a sprawdzałaś Befado? Polska firma polecana przez rehabilitantkę i ortopedę, również jako pierwsze buty. Mają sklepy chyba w większości miast, albo są dostępne w sklepach z obuwiem licencjonowanym i rehabilitacyjnym. Cena baaardzo przystępna.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    mamakasi: Zobaczę jeszcze te elefanten


    Nam dzisiaj elefanteny poradziła lekarka rehabilitacji, no i Zawitkowski też je poleca ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.