Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Penny, uważam że Twoja opinia na temat mojej wupowiedzi jest nieco przesadzona, ale masz prawo wyrażać swoje opinie. Dzieci, które widziałam w wiaderkach nie wyglądały na zadowolone. Może to kwestia wprawy osoby kąpiącej? Nie wiem. Ale ja właśnie z takiego powodu tylko obserwowałam a nie praktykowałam. Dobrze, że są różne metody i różne osoby, bo gdybyśmy wszyscy byli tacy sami i postępowali tak samo, to świat byłby monotonny i nudny. Myslę, że czas zakończyć tę wymianę zdań, bo nie wnosi ona nic merytorycznego do wątku.

    Czy któraś z mam wypowie się jeszcze na temat smoczków do butelek? Jak często się je wymienia? Jak się zużyją czy jest jakiś przepisany czas, po którym trzeba koniecznie zmienić? Czy jak się zmienia konsystencja jedzenia? No i jeszcze pyanie dotyczące marek - czy smoczki muszą zawsze być tej samej firmy co butelka czy są po prostu uniwersalne i w razie nagłej konieczności można dokupić jakikolwiek gdziekolwiek?
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Doti ale po to mamy net i np. blogi mądrych ludzi jak Sorki by wiedzieć że Bambino czy Jonnhson itp nie są super i nie trzeba dziecka od razu kąpać w emoilentach by się nie uczuliło. Ja sama mam problemy ze skórą i sięgam po nie raz na jakiś czas. Każdy ma prawo wyboru i niech robi tj uważa za słuszne. Ja osobiście nie widzę sensu w robieniu czegoś czego nie ma potrzeby.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Z emolientami to jak z antybiotykami...można dziecko karmić na zapas i liczyć, że dzięki temu nie zachoruje...tylko po co?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Montenia - nie mam pojecia jaka. Ale jest sucho, mimo, ze ciagle wietrze jak tam nie przebywamy w ciagu dnia. Jednak jest na tyle sucho, ze ja budze sie w nocy kilka razy, by sie napic wody. Nie da sie ostatnimi czasy spac. Pewnie to nasila objawy u Karolka.
    Zakupilam juz na ebayu nawilzacz ultradzwiekowy i zaraz jade go dobrac. Kupie na amazonie jeszcze narzedzie do pomiaru wilgotnosci powietrza. By monitorowac co i jak.

    Dziekuje za wskazowki.

    ps. Jak sie robi inhalacje z soli fizjologicznej? Karolek pierwszy raz taki chory, powiem, ze nie jestem przygotowana. Podaje mu syrop w cebuli, cebion i jeszcze jak ma goraczke ibuprofen.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Madziauk,masz nebulizator? Bo to się wlewa do nebulizatora i inhaluje. Możesz tez na noc zrobić napar z rumianku i majeranku(może być tez osobno jedno),zalac to wrzątkiem i postawić w pokoju gdzie spicei i zamknąć drzwi,zeby ta para wypelnila pokoj. Jak masz majeranek,to zrob herbatke zniego.zalej lyzeczke majeranku i po przestygnięciu podawaj lyzeczka ,niech popija Karolek.
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Mi po porodzie przy wypisie do domu ordynatorka oddzialu noworodkowego powiedziala zeby kapac mala przynajmniej przez miesiac w Oillatum a jesli mnie stac na wiecej to dluzej wiec najpierw wzielam probke i jak nic sie nie dzialo to kupilam ten Oilatum i kapalam corcie:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
  1.  permalink
    ale popisałyście:) ja mogę od siebie dodać, że stelaż do wanienki rewelka, bo plecy nie bolą, ale 2 taborety to też rozwiązanie,
    wkładki laktacyjne używałam z Baby ono, ale jak jest nawał to najlepsza pielucha tetrowa, zwłaszcza na noc:) a potem to już bez wkładek jak się laktacja unormuje:)
    a co do pępka, teraz zalecany jest Octenisept, ale on działa odkażające, mnie położne doradziły zwykły spirytus z monopolowego, no i się szybko wysuszyło:) ale Octenispet warto w domu mieć na inne rany i otarcia:)

    nie porównałabym emolientów do antybiotyków od razu, wręcz przeciwnie, lepiej zapobiegać niż leczyć, skóra niemowlaka delikatna jest, więc po co narażać ją od razu na płyny do kąpieli, czy nie daj Bóg mydło, które wysusza, ale każdy ma inne zdanie
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 6th 2014 zmieniony
     permalink
    hawrankowa83: nie porównałabym emolientów do antybiotyków od razu, wręcz przeciwnie, lepiej zapobiegać niż leczyć, skóra niemowlaka delikatna jest, więc po co narażać ją od razu na płyny do kąpieli, czy nie daj Bóg mydło, które wysusza, ale każdy ma inne zdanie


    No przecież w dzisiejszych czasach nie jest ciężko zdobyć jakąkolwiek informację (chociażby dzięki google)...np. taką, jaki płyn do kąpieli ma dobry, delikatny skład (bez SLS, parabenów itp.), więc jeśli komuś zależy to znajdzie coś co dziecku krzywdy w kąpieli nie zrobi a skóry nie wysuszy ;)
    poza tym jest jeszcze masa ekokosmetyków, więc dla chcącego nic trudnego :wink:
    emolienty to nie jest żaden 8 cud świata, szczególnie te najbardziej popularne "dla niemowląt"
    emolienty do kąpieli
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    PENNY: Kakai dzięki za zdjęcie :) a jakiem a wymiary ten kosz ? Kurcze już sama nie wiem czy kupować, bo tak sobie myślę, że równie dobrze, mogłabym Małą do gondoli odkładać Chociaż ogromnie mi się te kosze podobają

    kurcze nie wiem, zmierze jak go wyciągniemy bo jest teraz aafoliowany na szafie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Jasne że lekarze w szpitalach namawiają na emolienty, bo sami w nich kąpią w szpitalu, dostają za darmo do szpitali od sponsorów to polecają
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    mnbvc- może i kąpałaś dzieci znajomych, ale jednak z nie bardzo miałaś do czynienia z noworodkiem :wink: Takie ledwie wyjęte z brzucha, przerażone każdym nowym bodźcem stworzonko, to nie radośnie pluskający bobasek z reklamy.
    A sposób wypowiedzi, faktycznie, chamski.
    Ja swoje wiaderko sprzedałam, dostałam maila od kupującej, że prosi o szybką wysyłkę, bo jej kilkutygodniowe dziecko wpada w taką histerię w kąpieli, że nie mogą sobie poradzić. Kilka dni później dostałam podziękowanie za szybką wysyłkę i informację, że pomogło :smile:
    Ja- jako użytkowniczka- BARDZO polecam :thumbup:
    To jeden z moich dwóch najlepszych zakupów wyprawkowych-drugi to "katarek"- też niektórzy uważają, że to zgroza "podłączać dziecko odkurzacza" i że "mózg dziecku wyssie" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Czytam sobie z sentymentem, jak nowe mamy pytaja o wyprawke i polecam uzywanie wyszukiwarki...wiele bylo odpowiedzi na wasze pytania juz wczesniej.:)
    warto poszperac, poczytac!
    pamietam jak dziewczyny polecały podklady hartmana.....ja uzywałam belli mama, wiec nie mam porownania ( ale tez belli poszlo chyba 10 opakowan :shocked:)
    ale nie byly zle

    wkladki laktacyjne jonsona bardzo mi nie podeszły..teraz bym kupiła tez wielorazy bambusowe..piersi w jonsonie "nie oddychały" wg mnie
    polecano tu tez dosc drogie ale dobre lansinoh wkładki laktacyjne.
    Szpilka27: Doti ale po to mamy net i np. blogi mądrych ludzi jak Sorki by wiedzieć że Bambino czy Jonnhson itp nie są super i nie trzeba dziecka od razu kąpać w emoilentach by się nie uczuliło. Ja sama mam problemy ze skórą i sięgam po nie raz na jakiś czas. Każdy ma prawo wyboru i niech robi tj uważa za słuszne. Ja osobiście nie widzę sensu w robieniu czegoś czego nie ma potrzeby.
    --
    zgadzam się ! :)
    u nas ziajka uczuliła do kąpania, szare mydlo sie sprawdziło oraz olej ze slodkich migdałów do ciała i linomag do pupy i tyle z kosmetyków.:)
    Po paru miesiacach ( okolo 5 msc)- czy to kwestia mleka czy zimy- przeszlysmy na atopum do mycia ( emolient) bo skora zaczynała sie przesuszać.
    --
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeApr 7th 2014 zmieniony
     permalink
    To ja też się wypowiem w sprawie emolientów, bo akurat u mnie temat na czasie, od początku kąpałam córeczkę w emolium i miała super skórę ( o sorry..poza czasem w szpitalu, gdzie byłyśmy 8 dni z racji przedłużonej żółtaczki i tam córka była myta przez położne w hippie właśnie który to hipp okropnie przesuszył jej skórę), ale gdy już wróciłam ze szpitala do domu zaczęłam ją kapać w emoluim właśnie. Potem, po jakiś 2m m-cach przeszłam na polecane tutaj wszędzie płyn hipp do kiąpieli i rossmanna tez próbowałam i niestety te płyny sie u nas nie sprawdziły,l wróciły przesuszenia skóry i problemy skórne i znów wróciłam do emolium-teraz znaczna poprawa, więc jak bym nie pisała że nie powinno się używać emolientów od razu, wszystko zależy od dziecka..u nas niestety zwykłe płyny nie dają rady na razie..
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    który to hipp okropnie przesuszył jej skórę

    a może to po prostu złuszczał się naskórek płodowy? :wink: Poza tym, nawet jeśli- są problemy skórne,zastosowałaś emolient. I to jest właściwa kolejność.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Ja wiem że jest wyszukiwarka i szukam tez w niej, dużo rzeczy znalazłam ale nie wszystko a i chciałabym wypowiedzi "nowsze" poznać ;)
    sheam ale właśnie widziałaś że się coś dzieje to wtedy bez sensu na siłę używać czegoś co nie pasuje ale jakby dziecku się nic nie działo i miało ladną skórę po tym hippie to po co go w emoilent? Ja najpierw spróbuję wlasnie Hippa czy Rossmana a jak będę widziała że jest za słaby to emoilent.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    I ja też zastosuję takà kolejność :-) w Superpharmie jest -30% na kosmetyki Hipp :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    A ja chyba powrócę do prośby o doradzenie co z przewijakiem i wanienką :/ No więc znalazłam okazyjnie wersję na wannę Guether Aqualigt Na wannie u nas mieści sie tak, że spokojnie może stać non stop a możemy się w niej kąpać (zwykle bierzyemy pod wanna prysznic) więc nie trzeba tego zdejmować na codzień tylko przewijak i wanienka są cały czas w tym samym miejscu. Drugi plus to wysokość - na mój kręgosłup to bardzo ważne żebym go oszczędzała. Zastanwiam się jednak bo przy kąpieli przewijak odchyla się i jak wykąpię maluszka i będę chciałą go wysuszyć, załozyć pieluszkę itp musze go wyjąć na ręce i położyć przewijak (to akurat da się jedną ręką łatwo) i nei wiem czy to wygodne będzie...

    Druga wersja to zwykłą wanienka IKEA postawiona na pralce - wymiary są dokłądnie pod pralkę więc troszkę sie zastanawiam czy to bezpieczna - czy wanienka tak na styk np. nie moze się przewrócić itp. Poza tym po kąpieli też musiałąbym zdjąć wanienkę z Małym i położyć na pralce w szerz przewijak wiec też jakoś malucha musze przytrzymać...

    Macie może jakieś sugestie które rozwiazanie lepsze ? Na pewno pozostają te dwie opcje bo stojak na środku łazienki odpada.
    --
  2.  permalink
    Nie rozumiem zupelnie po co pakowac noworodka w oilatum podczas pierwszych kapieli. Takiemu dziecku to sama woda wystarczy, po kapieli mozna uzyc odrobiny oliwy z oliwek. Gwarantuje ze pierwsze 3 miesiace nie ma sobie co glowy zawracac kosmetykami do kapieli. Nie mowiac juz o tym ze oilatum jest przeznaczone dla dzieci z problemami skornymi. Atopowe zapalenie, swiad, przesuszenie. Nie dziwie sie jak czytam ze skora dziecka po niepotrzebnej kuracji oilatum nagle po zmianie plynu reaguje suchoscia. A jak ma reagowac jak sie przyzwyczaila, i taki stan na "oilatum" jest dla niej normalny? Uwazam ze zdecydowanie lepiej zostawic te "srodki" na sytuacje w ktorej naprawde beda potrzebne
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Bez przesady dziewczyny i tak kazda matka zrobi jak uwaza, ale takie ogolnianie jest bez sensu. Moj syn przeszedl z emolientow na zwykly nivea plyn bez problemow, przesuszen itp. Mam wrazenie ze robi sie niepotrzebny szum wokol emolientow az ktos kto faktycznie moglby uzyc bedzie sie bal, bo to zlo.

    Zylion razy walkowany byl tu ten temat, a co mama to wpada ze swoimi "madrosciami", dajcie juz spokoj, a zainteresowane odsylam do wyszukiwarki.:bigsmile:
    --
  3.  permalink
    Nie zlo, bo to dobra rzecz jest:D Sami uzywamy (na nieszczescie nasze) bo henio ma epizody atopowej skory.
    Ale skoro na opakowaniu wyraznie napisane jest ze to dla skory problemowej, to nie rozumiem po co stosowac jak nie ma problemu. To troche tak jakby myc wlosy w head&shoulders na wszelki wypadek, w zyciu lupiezu nie majac.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Dziewczyny powiem tak im twardsza woda tym bardziej wysusza skórę i cos w tym jest bo tu w domu mam twarda ze masakra a w rodzinnym domu normalna tam nie musze jiczym skóry natluszczac
    --
    •  
      CommentAuthorsheam
    • CommentTimeApr 7th 2014 zmieniony
     permalink
    I myślę że Doti28 ma w sumie rację, ja mam "cudowną" warszawską wodę...zatem i ja sama ma ciągle suchą skórę po niej..
    Tinamarku...tak myślęo tej wersji z tą wanienką w przewijakiem i mam mieszane uczucia...ja jak małą wyjmuję z kąpieli to szybciutko na przewijak który kładę sobie na podłodze w łazience na którym jest rozłożony ręcznik, bo jie położysz maluszka na gołym przewijaku, chyba żebyś maluszka wyciągnęła z wody i miała ręcznik na swojej klatce piersiowej i po prostu już położyła małego na przeowjak w ręczniku...nie wiem...pewnie trzeba mieć trochę wprawy, ale wszystko da się zrobić, chyba że będziecue zawsze kąpać małego razem z tatą i szybko Twój mąż to zrobi, że opuści przeiwjak i położy reczniczek na nim...z kolei opcja że zdejmujesz wanienkę i kładziesz przeiwjak to w ogóle odpada, moim zdaniem, bo nie będziesz miała kiedy i jak tego zrobić, jak to zrobisz z maluszkeim na ręku...no way...to ewentualnie też z męzem , ale to za dużo zachodu moim skromnym zdaniem...najlepiej by było-tak myślę, gdybyś znalazła trochę miejsca na wanienkę i przeiwjak już obok żeby bez zbędnych ceregieli szybciutko malca położyć, ale rozumiem że nie zawsz tak się da...to może kąpiel małego w pokoju byłaby tutaj najlepszym rozwuiązaneim, wiem że wiele mam tak robi...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 7th 2014 zmieniony
     permalink
    ja bede kapac malenstwo w wanience plastikowej w pokoju na stole jak juz pisalam wczesniej mam taki plastikowy lezak do wanienki wiec maluch sobie lezy a ja spokojnie moge go myc:) moglabym od razu wlzoyc lezak do brodzika i tam myc maluszka ale dla mnie bedzie to nie wygodne bo niby gdzie go potem poloze... a tak obok stolu mam kanape poloze sobie rozek(zamiast przewijaka) i recznik i gotowe:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    no ja zamierzam kapać na poczatku w kuchni na blacie bo na poczatek mam mała wanienkę i na blacie obok przygotuje sobie recznik by dziecko po kapieliprzenieść na przewijak do sypialni w łazience brak zwyczajnie miejsca mimo ze do wanienki małej posiadam stelaż .Do wanienki musze tylko zakupić sobie leżaczek ponieważ nie bedzie miał mi kto trzymać dzidziusia
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    To może ja przewijak w trakcie kąpieli będę przenosić z pralki na kibelek, który jest własnie obok i taki standardowy usztywniany przewijak powinien tam się idealnie wcisnąć i nie ma możliwości raczej zeby spadł z tego kibelka... i będe klękała przed małym najwyżej :)
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Tak z ciekawości pytam:
    Ile kupujcie pieluch tetrowych i flanelowych oraz rozkow?
    Ja mam 15 tetrowych, 5 flanelowych i 1 rożek.
    A dziś na SR usłyszałam, ze pieluch powinnam mieć 2 razy więcej, a rozkow min 2 (a najlepiej ze 4).
    Poprzednio miałam tyle, co teraz kupiłam i starczyło. Ale ciekawa jestem jak to u Was wyglada.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Ja pieluch tetrowych miałam 20sztuk,potem dokupowalam jeszcze,bo moja corka ulewala masakrycznie. Flanelek miałam 4 szt.Rozek sztuk 1(nigdy nie uzyty)
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa1406: Ile kupujcie pieluch tetrowych i flanelowych oraz rozkow?


    ja mam 1 rożek, ok 20 tetrowych pieluch i ok 10 flanelowych. Z Jasiem wszystarczylo, nie uzywalam ich często

    Treść doklejona: 07.04.14 21:25
    Matylda1982: nie rozumiem po co stosowac jak nie ma problemu

    ale problem nie musi być już w skórze, a problemem może byc woda, która po paru kapielach bez emo spowoduje wysuszenie i podraznienie. Zatem aby tego uniknąc, wlewa sie kropelke emolientu. Porównanie z szamponem nietrafione:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Ewa1406: Tak z ciekawości pytam:Ile kupujcie pieluch tetrowych i flanelowych oraz rozkow?Ja mam 15 tetrowych, 5 flanelowych i 1 rożek.A dziś na SR usłyszałam, ze pieluch powinnam mieć 2 razy więcej, a rozkow min 2 (a najlepiej ze 4).Poprzednio miałam tyle, co teraz kupiłam i starczyło. Ale ciekawa jestem jak to u Was wyglada.


    Ja z Miśkiem miałam chyba 40 tetr (teściowa mi przywiozła), 5 flanelek i 1 rożek...po porodzie dokupiłam drugi rożek, bo okazało się, że w rożku najwygodniej kłaść mi Miśka spać...tetr wyprałam 20 a używałam niewiele, bo on nieulewający wcale, flanelki też rzadko...wszystko zależy pewnie jakie dziecko się trafi bo jak będzie ulewać to tetry i ubranka będą szły jak woda, a jak nieulewające to zużycie tych rzeczy będzie minimalne :)
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    20 pieluch tetrowych, 6 flanelowych i 0 rożków:wink:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    15 tetrowych i 5 flanelowych i 3 małe flanelowe (miały być na ramię i do wycierania buzi, ale się nie sprawdziły, lepsza tetra bo bardziej miękka) rożki mam 4 i są w użyciu, najpierw jak młody był maleńki to go nim opatulałam, jednym mam wyłożony wózek, innym przykrywam młodego jak kołderką jak kocyk jest w praniu, można rozłożyć na podłodze na kocu jako matę, moje są w użyciu nadal, ale wiadomo muszą być z przyjemnego materiału, niezbyt sztywnego, bo się jako kołderka nie sprawdzą
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeApr 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Kupiłam 20 pieluch tetrowych, 5 flanelowych i jeden rożek, drugi dostałam. Pieluch bardzo mało używałam, ponieważ moja córeczka nie ulewała.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    tetrowych 15, flaneli 0, rozki 2 :)
    tinamar niewiem jak ty to widzisz ale ja bym w trakcie kapieli nie dala rady czegos przenosic itd przeciez malec w wannie nie moze byc bez opieki nawet lezacy na tym lezaczku czy jak kto woli wkladzie do wanienki...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    O proszę. A myślałam że rożek sobie odpuszczę bo na sr mówili że zamisast rożka lepszy jest zwykły kocyk bo można go tak samo zawinąć. Ale może jednak w takim razie jakiś kupię skoro polecacie do otulania...
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Mój Synek bardzo długo "nie pozwolił" odłożyć się do łóżeczka bez rożka (mam ich 4-dokupowałam) ani w dzień ani w nocy, chyba prześcieradło było zbyt zimne, do tej pory odkładam go na rożek tyle, że go nie zawijam już. Tetry dokupowałam, bo ulewa, mam ich ok.15. Flanelek kilka, ale mało używam. Mam też 3 pieluszki bambusowe, które świetnie sprawdzają się np. u lekarza jako podkład oraz do okrycia gdy potrzebne jest minimalne.
    --
  4.  permalink
    Kakai ale oilatum nie jest zmiekczaczem wody. I nadal uwazam porownanie z szamponem za trafne. Nie ma pewnosci ze kazde dziecko na pewno po twardej wodzie bedzie mialo sucha skore. Londynska woda z pewnoscia jest twardsza niz Podpoznanska a problem suchej skory pojawil sie u Henia dopiero okolo 5 miesiaca.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Tinamar: O proszę. A myślałam że rożek sobie odpuszczę bo na sr mówili że zamisast rożka lepszy jest zwykły kocyk bo można go tak samo zawinąć. Ale może jednak w takim razie jakiś kupię skoro polecacie do otulania...


    niby można, ale nam jakoś nie udało się opanować tej sztuki w sposób zadowalający (tak aby po 5 sekundach cała konstrukcja się nie rozwalała) chociaż trenowaliśmy na lalce w SR :tongue:
    co prawda warto tą umiejętność posiąść, bo jednak kocykiem można dziecko zawinąć sporo ściślej niż w rożku :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 7th 2014
     permalink
    Ja sie pochwale ze umiem... znaczy z Maja jeszcze umialam zawinac w kocyk hehehe zobaczymyjak to bedzie teraz
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 7th 2014 zmieniony
     permalink
    Matylda1982: Nie ma pewnosci ze kazde dziecko na pewno po twardej wodzie bedzie mialo sucha skore.

    Dlatego wyzej napisalam, ze nie ma sensu generalizowac...sa dzieci ktorym uzywanie emolientow nie zaszkodzi w zaden sposob.
    --
  5.  permalink
    Witam dziewczyny:) Mam do was pytanie odnośnie kremów do buźki malucha. Używamy aktualnie hipp na wiatr i nie pogodę ale jest on trudno dostępny w mojej miejscowości a Nivea ja uczulał.Czego wy używacie? Na lato stosujecie także jakiś konkretny kremik?
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Filip tak jak jego starszy brat nie znosił rożka, więc jestem zdania, że najlepiej kupić jeden a najlepiej pożyczyć a najwyżej później dokupić. Przy Jasiu kupiłam dwa i nowiutkie oddałam przyjaciółce, teraz przy Filipie nawet nie kupowałam a w szpitalu mi się dziwili "jak to nie ma pani rożka?" Jak widać moja intuicja mnie nie zawiodła :wink:

    Do mycia używam BabyDream "od stóp do głów", generalnie sama się tym myję, łącznie z włosami :bigsmile:
    Moje go starszaka kąpałam kiedyś, jak zaczął mieć problem ze skórą w Oillan a kiedyś przez przypadek kupiłam Oillatum i dostał takie masakrycznego uczulenia od tego gówna, że tylko hydrokortyzon pomógł.
    Teraz kupiłam "prosty" emolient Mediderm ale jak na razie użyliśmy do dwa razy. Jak mu wyskakuje "skaza białkowa" na policzkach to smaruję tylko policzki kremem z tej serii.
    Na początku Filipa kąpaliśmy w samej wodzie.
    Ja jestem zwolennikiem zasady im niej tym lepiej ;) Nie ma co tych maluszków bombardować nie wiadomo iloma specyfikami.

    Do prania używam szwedzkich płynów do prania i płukania Neutral, które nie mają żadnego zapachu a do tego są bardzo wydajne. Niestety do kupienia tylko w Szwecji :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    A co do prania ciuszków właśnie - czy to wystraczy tylko własnie w jakimś specjalnym porszku dla dzieci wyprać czy można coś na zmiękczenie dodać ? Chciałabym żeby były jak najbardziej mięciutkie ale pewnie Lenorów itp nie powinno się użyć w tym przypadku, nie ?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Ja mam uczulenie na serie Emolium, kiedyś myślałam, że to niemożliwe ale jednak i nie to żebym miała tak często po kosmetykach, bo nie mam, więc tym bardzie to dla mnie dziwne, a jednak to możliwe;)

    Tinamar, wiem, że są tu mamy, które od początku używały Lenora. Ja stwierdziłam, że nie będę od początku używała zbyt dużo chemii i kosmetyków. Ciuszki były miękkie bo ja prasowałam (i robię to do dziś :cool: tzn po roku odpuściłam sobie body i pajace do spania). Inne powiedzą CI, że nie prasowały w ogóle ;) każdy robi jak uważa myślę ;)))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    ja prasowalam jak pralam pierwsze ubranka dla Mai tylko na poczatku a potem doszlam do wniosku ze to bez sensu... co do prania to uzywam normalnego proszku takiego jak dla mnie i meza i płukam w normalnym zwyklym plynie typu Lenor nie jakims tam specjalnym dla dzieci... oczywistym jest jednak ze jak malenstwo bedzie miec wrazliwa skorę to zmienie proszek i plyn na jakis delikatniejszy i bede płukac dwa razy.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 08.04.14 13:08</span>
    w sumie nie ja tylko automat:P
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Hmmm... czyli pewnie tak jak z kosmetykami :) Jejku, ile ja się jeszcze nauczyć muszę :) Szkoła zycia :) U mnie mąż prasuje zawsze bo ja nie mam cierpliwości do tego totalnie, no ale jak już chodzi o ubranka dla maluszka to się poświęcę i myślę że ni ebedzie tak źle bo to malutkie przecież więc dam radę :) A potem pewnie też przestanę jak zobacze jak szybko się gniotą he he :) No ale ten pierwszy raz trzeba i jeszcze mam zapał :)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    takie male ubranka sie fajnie prasuje ale strasznie sie to dluzy, bo tego duzo a takie drobne... nie martw sie niczym wszystkiego nauczysz sie w trakcie tak jak ja... urdzilam Maje mając 18 lat wiec jako mloda osoba musialam podołać tym obowiazkom...:D mnie tez niedlugo czeka pranie i prasowanie tych malenkich rzeczy ale zrobie to z przyjemnoscią :D <3
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    18 lat :) Ale fajnie :) tzn wiem że to wyzwanie spore ale być tak młodą mamusią - zazdroszczę - oczywiście teraz z perspektywy czasu bo mając 18 lat penwie nie byłabym tak szczęśliwa :) A prasować chyba też będe z przyjemnością - o ile terminporodu wczesniej mnie nie zaskoczy bo wtedy po prostu nie zdążę :)
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Ja poprasowałam przed porodem a teraz tylko bluzeczki, spodenki itp. Bodziaków, pajacyków itp. nie prasuję :wink:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Tinamar nie masz suwaczka ale na liscie jestes jakos na poczatku z tego co pamietam jak aktualizowałam na przyszłych wiec ja bym juz zaczela na twoim miejscu:D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 8th 2014
     permalink
    Proszę mnie tu nie stresować bo już wystarczająco ostatnio w nocy się budzę :) A tak serio to na razie nawet nie mam gdzi eich poukładać bo sypialnia zagracona jeszcze ! Ale zamówiłam już kosze na szafę i jak tylko przyjda robię tam porządek i będe mogła zaczynać prasowanie i układanie :) Ale nie mam pojęcia jak to się tam pomieści bo sporo tych ubranek mam...

    Treść doklejona: 08.04.14 14:02
    Dziewczyny, znowu mam pytanie upierdliwe pewnie troszkę bo chyba za bardzo na szczegółach się skupiam i dlatego to tyle trwa ale nie chę kupić czegoś czego potem nie będę uzywała albo szybko odstawię...

    No więc dzisiaj chcę skompletować pościel do kołyski, kocyki, beciki i pościel do wózka. Moje pytanka to:

    1. Czy myślicie żeby kupić pierw pościel mniejsza do kołyski (kołderka lub kocyk 75/100) czy od razu kupić taką wiekszą co i do łóżeczka za jakies pół roku będzie ok (rozmiar kołderki czy kocyka 100/135) ?
    2. Czy kocyki kupować takie z wypełnieniem czy bez (maluch rodzi sie w maju i nie chcę zeby się przegrzewał...). A może jeden taki i jeden taki ?
    3. Czy kocyk kupować mniejszy (75/100) czy tez może większy od razu ? Bo chciałąbym w niego móc zawijać jak w becik inie wiem czy ten 75/100 za szybko za mały się nie stanie...
    4. Czy jest sens pościel do wózka kupowac czy właśnie kocyk wystarczy po prostu ?

    Przepraszam jeśłi te pytanka są upierdliwe ale ja strasznie niezdecydowana chyba jestem a jednak trochę to kosztuje i nie chcę czegoś neipotrzebnie kupić...:/
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.