Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    Daga , obejrzalam te buty w necie . Ładne , dziewczece i ta cena :shocked:
    Wyjdę na czepialska ale czy nie za tanie ? :wink: No i z tego co widziałam to mają usztywniany zapiętek a chyba to też nie dobrze.
    O rany, tylko buty a taki problem.
    Ale cóż kupię te elefanteny . Dzięki sardynko.

    A powiedzcie mi jeszcze ile par kupujecie swoim dzieciom ?
    Wiem że mogę kupić nawet 10 ale chodzi o to żeby było tak optymalnie , bez szaleństw :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 11th 2014 zmieniony
     permalink
    Mamakasi zapietęk akurat ma być usztywniony. Bucik musi mieć też miękka podeszwę (ma się łatwo zginąć).

    Treść doklejona: 11.03.14 21:54
    A cena bucików befado wynika z tego, że one mają materialową cholewkę (takie tenisówki), a emele i clarks skorzaną.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 11th 2014
     permalink
    tak, dokładnie jak pisze akirka - pięta musi być usztywniona (słowa lekarza z dziś dzień :devil:), podeszwa musi się zginać w ok 2/3 buta :)

    A co do ilości par to ja pewnie kupię jedne (czekam z tym jednak nadal aż zacznie chodzić) no i na lato dokupię sandałki...znając życie i tak za chwilę wyrośnie i będzie trzeba kupić następne :wink:
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 12th 2014
     permalink
    No ja wychaczylam dziecku clarksy w sh nowki nis śmigane bo sprzedawca jest facet i na markach nie zna się kosztowaly 10 zl mikluki z neta tez za 20 zl w zyciu bym na buty nie wydała 300zl zwlaszcza że noga rośnie to po pierwsze a podrugie na takie buty stac tylko tych co maja kasę wiec ja ide pierw do sh obadac a gdy nie ma dopiero przepraszam sklep i przeważnie jest to boti lub
    ccc obecnie corka ma 4 lata i uzywane buyy w rozwoju jej nie zaszodzily i nie przeszkodzily w nauce chodzenia bo po domu i tak chodxi boso
    --
  1.  permalink
    Ja Befado polecam z czystym sumieniem:) zapiętek jest ok, skórzane też firma robi, ale są już drogie:)
    jedynie co, to jak dziecko ma b. wysokie podbicie trzeba mierzyć, ale ogólnie buty super, nie śmierdzą, piorę w pralce,
    ale najlepiej iść do sklepu obejrzeć i przymierzyć dziecku
    moja koleżanka kupuje też buty Daniel, takie sandałki profilaktyczne, podobno dostępne tam gdzie Bartek, do chodzenia po domu i na lato, cena ok 100zł
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 13th 2014 zmieniony
     permalink
    mamakasi: I tak uważam że 150 zł na buty na gora parę miesięcy to dużo. A 250 zł to już gruba przesada .


    a ja uważam , że to nie podlega dyskusji
    tak samo jak dorośli, jedni kupują balerinki w deichmannie za 49zł a inni w ecco za 300zł...
    to samo tyczy się kupna rzeczy dla dzieci...
    ja uważam , że nie powinniśmy tu wnikać w zasobność portfela, jedynie coś polecić lub odradzić na zasadzie czy coś jest faktycznie dobre lub złe

    a w temacie bucików... ja mam już na oku clarksy dla Niny, ale ona jeszcze nie chodzi i nie zapowiada się żeby jakoś nagle w ciągu miesiąca śmigała, a zrobiło się cieplutko i szukam jakiś bucików na zasadzie "do wózka", macie coś fajnego godnego polecenia?
    Najlepiej pasowało by mi przez neta zamówić.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    eveke: na zasadzie "do wózka", macie coś fajnego godnego polecenia?


    ja bym kupiła coś z miękką podeszwą - Misiek do tej pory jeździ w takich miękkich butach (ff akurat mamy), bo po co usztywniać dziecku stopę niepotrzebnie skoro i tak nie chodzi :wink:

    (tzn. w domu już śmiga przy meblach, ale do samodzielnego chodzenia jeszcze trochę, a wiadomo jak z prowadzaniem :cool:)
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    Ja widziałam w Auchan bardzo ladne buciki takie nie do chodzenia.b
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    Pomęcze jeszcze temat bucikow ....
    A o tych z zary co uważacie? Używał ktoś ?
    Są przepiękne.....

    Eveke, moim zdaniem problem nie tylko w tym czy ktoś może tyle wydać na buty ale czy chce . Ja z założenia nie przepadam za wydawaniem takich kwot zarówno dla siebie jak i dziecka (a szczególnie dziecka które nie pochodzi za długo w takich butach )
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    no wiem , wiem, najlepiej miękkie
    te nasze kozaczki krowie są ekstra , no ale za chwilkę będę musiała je odstawić.... i szukam czegoś fajnego i wygodnego oczywiście...

    mamoKasi mi chodziło głównie o to , że zbędne są wywody tutaj typu "ojej na buty 300zł, nie wydałabym", to nie wątek na tego typu wywody tylko doradźmy lub odradzajmy
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 13th 2014
     permalink
    mamakasi jako pierwsze buty na co dzień raczej się nie nadają :wink:
    Ja osobiście wychodzę z założenia, że buciki dla tak małego dziecka muszą być dobre (polecane przez lekarzy, certyfikowane itp.) i nowe a niekoniecznie ładne, dlatego u nas pewnie skończy się na elefantenach bo i cena znośna i polecane i sklepów dużo (na pewno nie zamówię przez net) więc łatwo przymierzyć itp.

    Treść doklejona: 13.03.14 20:46
    eveke: i szukam czegoś fajnego i wygodnego oczywiście...


    zobacz sobie w tesco ff, wzory mają przeważnie fajne (takie next'owe) albo w next właśnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 14th 2014
     permalink
    sardynka85: next
    oh... next to moja milosc ubrankowa :) wiekszosc ubranek mam z tej wlasnie firmy, sa niemal niezniszczalne (dostalam w spadku of kors, kupilam moze 2 sztuki), mięciuteńkie, łatwo sie zakłada, ciekawe wzory... no po prostu :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 14th 2014
     permalink
    Też bardzo lubię next'a - np. pajace next to jedne z niewielu, które po x praniach wyglądają ciągle tak samo :bigsmile: Szkoda tylko, że praktycznie wszystkie fajniejsze bodziaki od razu znikają, bo chętnie bym kupiła (przynajmniej dla drugiego dziecka)....chyba pozostaje polować na sam początek nowej kolekcji :p
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 14th 2014
     permalink
    Ja też kocham nexta fakt że ubranka sa niezniszczalne jest prawda nawet plamy z nich schodzą ja je w jie zaopatruje albo w sh albo na all i sa to używki ale w bardzo dobrym stanie noi ciuszki nie sa nudne

    Co do butów to wiadomo ze kazdy roni jak uważa jednych stac na buty za 300 drugich nie ale jesli mam okazje kupic dziecku buty tobrej firmy za kase ktora jest w moich mozliwosciach to łapie okazję
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeMar 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Moja córka nosiła elefanten. Były na prawde spoko. Ważne, by podeszwa była w miarę miekka i zginała się w 1/3 długości buta, a nie w połowie lub wcale.
    I buty nie powinny być używane, bo każde dziecko inaczej stópkę układa.
    Co do firmy, to nie jest ważna. Najważniejsze jest to, by podeszwa była taka jak pisałam. I ani pieta, ani kostka nie powinny być usztywniane.
    Tego wszystkiego dowiedziałam się od rehabilitanta, do którego chodziłam ze starszą córką.
    ***********************************
    Na prośbę Penny wrzucam link do kosza mojżesza, który dziś zamówiłam:
    http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003VO7APK/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE
    Tylko ja zamówiłam go z tym stojakiem, a nie z płozami do bujania:
    http://www.amazon.co.uk/gp/product/B008NXCUKE/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3P5ROKL5A1OLE
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMar 14th 2014
     permalink
    wchdze tu dla kosza, swietny, nie moge sie doczekac kiedy moj synus bedzie w nim leżał:heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMar 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa podoba mi się ten kosz, a najbardziej jego długość. Tylko kurczę nie mogę doczytać, czy to jest dlugość ta wewnątrz przy podstawie, czyli materaca czy długość od góry kosza jakby mierzona ? nie wiem czy się jasno wyraziłam :>

    Kakai a jaki macie ?
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 14th 2014
     permalink
    Dziewczyny był całkiem niedawno tu temat sukienek do chrztu-ja naszą sprzedaję,na bazarku fotki
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    Penny, ja nie spr wymiarów. Cieszyła sie, ze znalazłam cokolwiek z wysyłka do PL :) i tańsze niż w PL.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    Ja kupuje zamiast kolyski lezaczek tiny love co moze sluzyc na poczatku jako kolyska choc nue oowiem że te kołyski co wstswilyscie linki piękne sa ale cena wymiata noi widzę że towar chodliwy bo co fajniejza to zaraz wykupiona :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    No ja nie byłam przekonana do leżaczka mimo wszystko na początek dlatego wybrałam kołyskę ;)
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 15th 2014
     permalink
    no każdy ma inne wymagania ja pierwsze dziecko też wychowałam bez kołyski ale wtedy miałam trochę inne warunki bo lezaczek mógł stać w kuchni na stole nawet a teraz niema gdzie

    Treść doklejona: 16.03.14 12:16
    Ceny za wyprawke to jakis kosmos jjest dobrze że ja sporo po corce mam i musze kupic wózek to najdrozszyvwydatek lezaczek kosmetyki oilatum sudocrem itp rzeczy.... bo reszte mam
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Dla zainteresowanych:
    materacyk z kosza, który zamówiłam ma 65cm x 30cm
    A kosz na żywo jest super :D
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    chyba dawno tego tematu nie było, a moze jakies nowe doswiadczenia macie: Zastanawiam sie jaki kupic kojec. Sa jakies "fajniejsze" czy lepsze? Na pewno nie drewniana "zagroda" bo nie mamy tyle miejsca w mieszkaniu, ale przydaloby sie cos bezpiecznego, gdzie moze sie dziecko troche pobawic kiedy trzeba cos zrobic w domu i nie mozna caly czas obserwowac i pilnowac dziecka. A mała zaczyna się już przemieszczać powoli .
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Ja mam kojec z siatka jest bezpieczny służy juz 3 dziecku polecam pełno takich w sklepach dziecinnych
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 27th 2014
     permalink
    Ely, Jaś dostał od chrzestnego Chicco, na razie wkładamy go w celu oswojenia, podoba mu się, bo jest kolorowy, ma jakieśtam ruchome kawałki materiału jak na macie, dla mnie praktyczny, bo łatwo składany, szkoda tylko, że kółek nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi ile powinnam mieć :
    -podkładów poporodowych dla siebie do szpitala i ew. do domu
    -pieluch dla dziecka szpital/dom
    -lepsze waciki ze spirytusem do pępka czy octanisept
    -majtki wielorazowe(jaka firma)
    Chcę zrobić zakupy przez allegro by było taniej więc nie wiem czego ile mam kupić :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Polecam sprawdzić ceny na aptekagemini.pl
    Ja tam robiłam zakupy higieniczne i sporo rzeczy było w dobrej cenie.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Ja też tam robię zakupy i wyprawkę tez zamierzam :) Sporo taniej tam zawsze wychodzi... Ale podłączam się pod pytania Szpilki :)
    --
  2.  permalink
    Szpilka27 co do ilości i firmy to za bardzo Ci nie pomogę, sama kupiłam "na oko", tzn 2 opak.podkładów seni 90x60cm, 20 sztuk podkładów poporodowych BabyOno(dużych wkładek), 2 opakowania podpasek bella nova maxi ze skrzydełkami oraz 10 sztuk podkładów higienicznych bella( czerwone ). Majtki wielorazowe BabyOno 1 opak. czyli 2 szt., więcej chyba nie będę dokupywała, zabiorę z domu swoje ulubione bawełniane majtki"okresowe".Ewa1406 ma rację, zajrzyj do gemini . Mają na prawdę dobre ceny. Osobiście zamawiałam podkłady dla siebie, witaminy dla siebie i moich chłopaków. Kilka dni zbierałam listę a później wysłałam zamówienie i nie płaciłam za przesyłkę. Octenisept jest odkażający, na bazie wody, a spirytus wysusza.
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Szpilka27: Dziewczyny powiedzcie mi ile powinnam mieć :
    -podkładów poporodowych dla siebie do szpitala i ew. do domu
    -pieluch dla dziecka szpital/dom
    -lepsze waciki ze spirytusem do pępka czy octanisept
    -majtki wielorazowe(jaka firma)
    Chcę zrobić zakupy przez allegro by było taniej więc nie wiem czego ile mam kupić


    Ja kupowałam dwie paczki podkładów. W szpitalu była lignina i była super. Nic się nie przyklejało i super się chodziło. Po powrocie ze szpitala wysłałam męża do apteki po ligninę.
    Wzięłam jedną paczkę około 40 pampersów do szpitala i zostało. W domu miałam jeszcze 6 paczek pampersów nr 2 i wszystkich nie wykorzystaliśmy, bo córka szybko rosła. Więc nie polecam robienia zapasów pieluchowych. Do pępka Octanisept (duża buteleczka wychodzi taniej). Majtki siateczkowe BabyOno. Ja kupiłam 4 opakowania ( w opakowaniu są 2 szt.) po domu chodziłam w nich jeszcze z miesiąc.
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    dopisuje sie do was :) widze tu kilka osob z forum dla przyszlych:D w koncu po woli trzeba sie rozgladac za wyprawką wiec sobie tutaj do was dolącze:D
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    oki, dzięki za odpowiedź :)
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 4th 2014
     permalink
    Szpilka27: Dziewczyny powiedzcie mi ile powinnam mieć :
    -podkładów poporodowych dla siebie do szpitala i ew. do domu
    -pieluch dla dziecka szpital/dom
    -lepsze waciki ze spirytusem do pępka czy octanisept
    -majtki wielorazowe(jaka firma)
    Chcę zrobić zakupy przez allegro by było taniej więc nie wiem czego ile mam kupić


    Podkładów miałam dwie paczki ale w szpitalu były i moich została mi cała paczka, już w szpitalu przerzuciłam się na podpaski softino z lidla ze skrzydełkami.
    Pieluszek wzięłam 1 paczkę, byliśmy 4 dni i jeszcze zostały
    Zdecydowanie gaziki ze spirytusem ewentualnie gencjana ale to badziewie strasznie brudzi. Pępek nam odpadł w 7 dobie.
    W pierwszej ciąży kupiłam takie majtki ale użyłam raz. Jak dla mnie badziewie straszne. Teraz używałam normalnych jak wstawałam, mam takie coś pomiędzy figami a szortami, jak leżałam to zdejmowałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny, a jakiego typu wanienkę polecacie ? Zastanawiam się jak będzie wygodnie kąpac Małego i musze szybciutko coś wymyśleć. Wydaje mi się dobrą opcją taka wanienka ze stelazem na wannę - nie zgaraci łazienki a i dla kregosłupa chyba w miarę wygodna. Bo jak bez tego to się wanienkę stawi apo prostu w wannie ? Jejku, jaka ja zielona jestem w tym wszytskim :/
    --
    •  
      CommentAuthormad1
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Ja miałam wanienkę ze stelażem, ale nie na wannę. Może ta druga opcja jest praktyczniejsza?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Ją tym razem muszę zaopatrzyć się w stelaż do wanienki albo komodę kąpielową. Mój kręgosłup nieźle ucierpiał na tym schylaniu się!:sad:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja kapalam mala na stole w pokoju w wanience swyklej plastikowej a do srodka mialam taki wklad plastikowy na ktorym ja kladlam i nie musialam jej trzymac na rece tylko wygodnie lezala... a potem jak sie przeprowadzilam to wkladalam wanienke do wanny( trzeba bylo sie schylac ale tragedii nie bylo) a teraz kapie sie w brodziku wysokim wiec wanienki juz dlugo nie uzywamy. Teraz planuje kapac malenstwo na stoliku w wanience tak jak to robilam kiedys... ;)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    A ja podkładów poporodowych Belli miałam 4 paczki, koleżanka mówiła, że za dużo, ale ze mnie się lało przez cały połóg i wszystko mi poszło. Pieluszki rozm. 1 mieliśmy 1 opakowanie, później już rozm. 2. Z tym, że u mnie w szpitalu ani podkładów, ani pieluszek nie musiałam mieć i nie używałam:wink:
    Mieliśmy Asept (polski Octenisept), wszystko pięknie i szybko się goiło. A majty miałam Canpol
    -- ;
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny, ja też jestem na etapie kupowania róznych akcesoriów higienicznych. I powiem Wam, że nie kupuję wcale podkładów - szpital to zapewnia, a jesli w domu będą potrzebne to przecież w ostatniej chwili może mąż/ktoś inny wyskoczyć do apteki. Podpaski kupiłam jedną paczkę bella mama (jest tam 10 szt.). One są wg mnie wielkości lotniskowca a nie wiadomo jak będzie wyglądało krwawienie - jesli się uda to szybko przejdę na normalne podpaski, a jesli nie to co? Zostanę z wielkimi paczkami podpasek? Tanie są i łatwo dostępne w aptece jakby co. Najlepiej sobie sprawdzcie na stronie szpitala czego wymagają. Ja sprawdziłam dwa krakowskie szpitale i nigdzie nie chcieli podkładów. Majtki siatkowe kupiłam na razie 1 opakowanie czyli 2 sztuki, ale doświadczone dziewczyny mówiły mi, że najlepsze są zwykłe bawełniane majtki z bazaru mama size ;-) Bez żalu się wyrzuca, bo tanie, a ponoć lepiej trzymają podpaski niż te siatkowe. No i lepiej nie kupować tych flizelinowych jednorazowych bo podobno nie oddychają (mówiłą to połozna i pani z apteki). Co do kikuta, to nam na szkole rodzenia też mówili o octanisepcie, ale wszystkie znajome, które posiadają dzieci (nawet nie jedno) mówią, że najlepszy jest spirytus - wysusza ale kikut ładnie odpada. Do nakładania go używały nie gazików tylko patyczków więc skóra wokól się nie przesuszała. Też mam zamiar stosować ten właśnie stary sprawdzony sposób. Ponadto kazali nam sięzaopatrzyć w sól fizjologiczną, jałowe gaziki oraz zwykłe płatki kosmetyczne i patyczki z ogranicznikim oraz gruszkę. Dodali żeby nie kupować wcale płynu do mycia dziecka, bo po urodzeniu w szpitalu nam doradzą co będzie w porządku na podstawie stanu skóry dziecka. A pieluszki kazali przywieźć najwyżej jedną paczkę, a do domu też nie robić zapasów tych najmniejszych pieluch bo prawdopodobnie na tej jednej paczce sie skończy. Na pytanie o to, które pieluchy kupić powiedzieli, że to nie ma znaczenia, bo jeśli dziecko nie będzie miało problemów skórnych/alergii to każde bedą ok, a jeśli się okaże że jakieś uczulają to i tak trzeba będzie metodą prób i błędów szukać odpowiedniego rodzaju (i tu nie należy sie kierować ceną ani marką, bo bywa, że najtańsze okazują się najlepsze czasami).

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.04.14 14:48</span>
    Tinamar - ja mam pożyczoną wanienkę od znajomych. Zwykła plastikowa rozmiar standardowy ze stelażem. Myslę, żę to będzie najwygodniejsze - bo nie trzeba się schylać. Nie wiem jak wygląda wanienka stawiana na stelażu nawannowym, ale wydaje mi się, tak na chłopski rozum, że nad wannienką na wannie gorzej sie schylać niż nad wanienką na stelażu na środku łazienki. Łatwiejszy dostęp z różnych stron po prostu jest. My mamy ekstremalnie małą łazienkę, ale już wymysliłam, że stelaż który sie składa będziemy wynosili do pokoju, a wanienkę będziemy trzymali po prostu w wannie (będzie się ją wyciągało na czas brania przez nas prysznica).
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    U mnie bella mama nie sprawdziły się wcale, miałam jedną paczkę bella i jedną paczkę hartmman i te drugie to jak mercedes przy maluchu, oczywiście bella jest maluchem. Przykład ponieważ nie mają skrzydełek to się do środka rolowały i nie można było ich rozciągnąć z powrotem bo się ta włóknina zbijała, hartmany bez problemu poprawiłam i były ekstra na swoim miejscu, wiadomo po paru dniach można ubrać zwykłe poddaski ale wybierajcie takie z naturalną włókniną, bez tej siateczki by rana np lepiej oddychała
    ja miałam takie
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    hmmm... no to mnie kachaw zagiełaś bo w szkole rodzenia mówili właśnie o tych bella mama tylko :/ To może kupię częśc takich i część takich ? A te majtki siateczkowe to może faktycznie w takim razie 2 sztuki wystarczą...

    Mnbvc - masz rację z tym schylaniem tylko kurcze jakpostawię wanienkę na środku łazienki to u nas właśnie wychodzi na to, że za bardzo nie mam gdzie się obracać i wcale nie jest mi wygodnie... no pogadam jeszcze z mężem i musimy coś zadecydować no:/ A ten przewijak z wanienką co wczoraj kupilismy będę musiaął jakoś sprzedąć. Jest bardzo fajny ale nie miałam pojęcia że to takie duże :) Ciekawe ile jeszcze mnie takich rzeczy zaskoczy :)

    A to ta wanienka, nad którą się zastanawiam. Jakieś opinie ? :)
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Tinamar: mówili właśnie o tych bella mama tylko


    bo te są najbardziej popularne, takie zwykłe, ale dają radę (choć fakt, włóknina się trochę zbija), ale hartmann'y to znacznie wyzsza półka :)

    Co do wanienki: ta, która wkleilas, ze stelazem nad wanne - tez zastanawialam sie nad nia, ale cena mnie powaliła... no way!

    My kupilismy ikeową, taką małą, ale tylko dlatego, ze mamy naprawde mikrołazienkę :) Wanienka ok, ma antyposlizgi wewnatrz i zewnatrz i mozna ja powiesic na haczyku na scianie, u nas to sie super sprawdza, ale niunia juz duza, z wanienki juz wyrosla i nie moze swobodnie "pływać" nóżkami. Nie bedziemy kupowac nowej, wiekszej, jeszcze troche sie pomeczymy i zaczniemy kapac w normalnej wannie.
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Ja też bym kupiła Ikeowską ale moje plecki nie dadzą rady ciagle się schylać a nie mam jej gdzie stawiać wyżej :/ A ta z linku jest za 130 zł niby (bo jest też wersja wyższa gdzie cena też mnie powaliła:) ale poszukam uzywanej jeszcze. Tylko właśnie pisze tutaj bo już sama głupieję co wybrać i co kupić :)

    Szkoda że w aptece Gemini nie ma tych podkładów hartmana cholerka bo już chcę w jednym miejscu wszystko kupić... A ktoś coś wie na temat tych firmy Baby Ono ? Bo tez takie są w tej aptece... majtki siateczkowe tej firmy też są...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Kachaw - czyli dobrze, że kupiłam tylko jedną paczkę bella mama skoro się zbijają. Pewnie i tak zuzyję bo to tylko 10 szt. a jak bedę dalej potrzebowała mega podpasek, to wyslę męża po hartmany ;-)

    Tinamar - wanienka nawannowa wygląda fajnie ale wydaje mi się, że to nie jest super wygodne i szczerze mówiąc zajmie podobną ilość miejsca co normalna wanienka ze stojakiem. U nas też wokół wanienki nie da siębiegać, ale możemy ją tak postawić, że ja będę z jednej strony a maz z drugiej i dlatego wydaje mi się, że łatwiejszy dostęp. No i jeszcze pytanie - czy te podpórki sięblokuje? Bo jakoś tak mi to "jeżdżąco" po wannie wygląda. Ogólnie to te wanienki drogie - za kawałek plastiku licza sobie jak za zboże ;-) Co do wanienki z ikea - mnie ona siębardzo podoba, ale wszyscy dzieciaci znajomi mówili właśnie o tym, że dziecko szybko wyrasta i albo trzeba większa, albo do normalnej wanny. No a jak dziecko jeszcze nie siedzi zbyt pewnie samo to w normalnej wannie nie jest zbyt wygodnie kąpać, bo trzeba non stop być pochylonym, no i wracamy do punktu wyjścia. U jednych znajomych kapałam ich synka dość często już w normalnej wannie, ale on miał takie krzesełko. Fajna sprawa - dziecko jest stabilne, nie podtopi się, a może siębawić zabawkami. W tym krzesełku da sięteż umyć głowę i górną część tułowia, dopiero do mycia pupy i nóg trzeba delikwenta wyjąć i to już jest trudniejsze zadanie bo nie dość, że sliski od kosmetyków to jeszcze nie chce współpracować bo woli sięcały czas schylać po zabawki, prysznic itp. ;-) Ale ogólnie krzesełko jako jeden z nielicznych gadźetów myslę, że jest do przemyślenia ;-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.04.14 18:41</span>
    Tinamar, zwróć jeszcze uwage, że ta cena z linku, który podałaś jest za stelaż z przewijakiem, a bez wanienki :-)
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    No więc nadal wiem, że nic nie wiem :) a jesli chodzi o taki stelaż o jakim piszesz to u nas niestety ledwo sama się zmieszczę przy nim więc naprawdę ledwo ledwo obrócić się mogę więc chyba odpuszczę niestety :/ Może jakąś dechę po prostu zbiję i na to zwykłą ikeowską wanienkę kłaść będę a dechę odstawiac po kąpieli ???
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Tin, może dwa taborety? Albo na pralce?
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    nie mam taboretów ani krzeseł he he bo i stołu się nie doczekałam jeszcze :) a pralkę mamy taką wąską (chyba 45tkę) więc nie ma szans :)
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    No to witaj w klubie, my też mysimy kupić krzesła i stół ;-) Taborety tanio można kupić (w ikei są tanie, ale nielakierowane albo na placu) - my mamy dwa i używamy ich jako podręcznych stolików przy kanapie podczas oglądania filmu np. na kubek z herbatą. A z pralką to zależy jak stoi - my też mamy wąską we wnęce więc wanienki sięnie da, ale jesli nie stoi we wnęce to mozna tę malutką z ikea w poprzek postawić, bo ona chyba nie jest dłuższa niż szerokość pralki, tylko w takim wypadku nie ma jużgdzie stawiać różnych akcesoriów i kosmetyków.
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    a jakies porady dotyczące wkładek laktacyjnych ?:) Czy wszystko jedno które wybierać ?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.