Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Nie pomogę w sprawie wyboru konkretnej marki , bo ja wkłądki dostałam w prezencie od koleżanki ze Stanów. Ale ważne jest żeby dobrze siętrzymały stanika, czyli ten pasek do przylepiania nie może być za mały. Te moje mają kształt półksięzyca. I są bardzo chłonne. Ta koleżanka zaopatrywała w nie różne znajome i sama ich używała i wszystkie były bardzo zadowolone.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Tinamar a może wiaderko do kąpieli?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    ja w ogole nie uzywalam wkladek laktacyjnych nosilam zwykly biustonosz (nie taki do karmienia) tez przezylam jak dla mnie szkoda kasy... ale kazdy robi jak uwaza. Moze teraz sie skuszę na te wkładki bo urodze latem to jakos musze chodzic a mleko lubi leciec tu i tam
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Wiaderka, to moim zdaniem oczywiście, jakaś maskra. Nawet psa bym w tym nie kąpała. To ma być przyjemność, a w wiaderku to nawet ręką nie może dziecko ruszyć, ajuż nie mówiąc o tym że nóżkami dzieci lubią pomachać.
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Co do wkładek to ja używałam jednorazowych (głównie johnsona)...ale teraz chyba zaopatrzę się w wielorazowe
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    to ja wypróbuje chyba jonhsona na poczatek a potem zobaczę czy dokupię więcej...

    No to czas na kolejne pytanie h ehe :) Zamęczę was dzisiaj :) Czy jakies smoczki kupowac juz teraz na sam poczatek czy może to dopiero potem ???
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Katziie - no właśnie, ja też tak myślałm, e szkoda kupować wkłądki, ale jak pomyślałam, że będzie ciepło i bardzo cienkie ubrania to nie tak łatwo ukryć nagły wyciek ;-)
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    mnbvc: Wiaderka, to moim zdaniem oczywiście, jakaś maskra. Nawet psa bym w tym nie kąpała. To ma być przyjemność, a w wiaderku to nawet ręką nie może dziecko ruszyć, ajuż nie mówiąc o tym że nóżkami dzieci lubią pomachać.


    bzdury ;)
    zresztą o dziwo dzieci wiaderkowe przy kąpieli nie płaczą a wanienkowym zdarza się to dość często :wink:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    poprzednio karmilam tylko miesiac a ze byla zima to w moim biustonoszu nosilam pieluche taka tetrowa i bylo ok.... a teraz letem to trudno zebym nosila pieluche jak cieploooo
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Nie chcę kurcze kupić niepotrzebnych rzeczy ale jednak te dwa tygodnie pierwsze bym chciała nie musieć nic dokupywać czy męża po coś wysyłać :/ chyba kupię to co mi się wydaje i zaryzykuje i tyle bo i tak pewnie potem się do jakiś kosmetyków itp przyzwyczaję ale wypróbowac coś trzeba przeciez żeby wiedzieć...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    tinamar co do smoczka to ja kupilam jeszcze przed porodem dwa z avent byla promocja jakas ze dwa w opakowaniu byly:) potem nagle bym potrzebowala to przeciez nie bede latac po miesice i szukac smoczka.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Katiziie: poprzednio karmilam tylko miesiac a ze byla zima to w moim biustonoszu nosilam pieluche taka tetrowa i bylo ok.... a teraz letem to trudno zebym nosila pieluche jak cieploooo


    Dziewczyny pisały, że warto sobie poszyć takie wkładki z pieluch tetrowych właśnie...wycina się kółka i zszywa (chyba 3?) warstwy pieluchy...dla mniej obrotnych w kwestiach szycia (np. mnie) pozostaje zakup takowych (są w necie takie chyba bambusowe w różne śliczne wzorki :cool:)

    U nas smoczki dawali przy wyprawce szpitalnej (przy wypisie dostawało się pudełka z jakimś próbkami/ reklamami itp. np. był tam mały sudocrem i smoczek aventu itp.)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    po co maja miec wzorki jak są pod stanikiem? chyba:P to ich nie widac
    mi moja babcia to powiedziala ze mozna dac pieluchę i tak zrobilam
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Katiziie: po co maja miec wzorki jak są pod stanikiem? chyba:P


    oj no pewnie taki chwyt marketnigowy... na mnie działa haha :bigsmile:

    wkładki wielorazowe
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Sardynka, wyraźnie napisałam, że to jest moja opinia na temat wiaderek. Nie oceniam osó b, które ich używają, bo to ich sprawa. Zatem dawanie mi za zwykłą wypowiedź eee nie jest miłe, ale nie będę dramatyzować ;-) Nie wiem czy wszystkie dzieci kąpane w wiaderku nie płaczą, podobnie jak nie wszystkie kąpane tradycyjnie w wanience płaczą. Każdy robi jak uważa, a tu jedynie wyminiamy się własnymi opiniami. Koniec tematu.

    Takie wkładki laktacyjne wielokrotrnego użytku sa dostępne też w tej aptece gemini. Używanie wycinanych kółek z tetry jest ciekawym pomysłem, ale ja chyba wolę jednak jednorazowe, bo nie ma zabawy z praniem i suszeniem. No można powiedzieć, że wygodna i leniwa jestem :-)
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    sardynka to fakt ze sa ladne ale do mnie to nie przemawia po co mi wzorek jak i tak go nie widac... no coz kupie zwykłe i tyle ewentualnie zrobie sobie z terty tyle ze nie 3 a z 5 warstw co najmniej bo ostatnio mi tak sikalo mleko z wszystkich stron ze moglabym 5 noworodkow wykarmic...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    mnvbc ale pisanie o tym jak to dziecku musi być w wiaderku niewygodnie jest mocno nie na miejscu, kiedy się dziecka w takim wiaderku nie kąpało...a pisanie tego w kontekście robienia dziecku krzywdy to już gruba przesada (że na takie coś nawet psa by się nie skazało)
    Nam wiaderko poleciła położna i jestem jej mega wdzięczna...a o tym, że taka kąpiel jest (chociażby) dla noworodka dużo bliższa fizjologii niż kąpiel w wanience można spokojnie poczytać w necie :wink:

    Nie lubię szerzenia stereotypów i tyle...

    A co do wkładek to jednorazówki są wygodniejsze ale dość kiepskie w użytkowaniu...niestety kłaczki z nich lubią przyklejać się do piersi, poza tym średnio przepuszczają powietrze i czasami prowadzą nawet do rozwinięcia się grzybicy - pleśniawek u dziecka...

    Katiziie ja przy poprzednim karmieniu używałam jednorazówek ale czasem miałam wrażenie, że gryzą mnie w cycki i wtedy po prostu wkładałam pieluchę (no ale to w domu of kors)...na szczęście dość szybko cycki przestały mi przeciekać i w ogóle zrezygnowałam z noszenia jakichkolwiek wkładek
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Sardynka, nie napisałam że kąpanie w wiaderku to robienie krzywdy, tylko że nie można się w tym popluskać, a główną cechą kapieli, poza usuwaniem zanieczyszczeń, i oczywiście wg mnie, ma być radość z kontaktu z wodą. I niezaleznie kto jest kąpany ma mieć z tego przyjemność. No i ciekawostka - nam właśnie połozna odradzała wiaderka (i dodam, że to młoda kobieta a nie jakaś staruszka). Jak już pisałam, każdy ma prawo do swojego zdania - jesli Ty i Twoje dziecko byliscie zadowoleni, to dla Was najwazniejsze, cel został osiągnięty.

    Co do wkładek, to wydaje mi się, że jak się je często wymienia (nie tylko po każdym karmieniu, ale też pomiędzy w miarę potrzeb) to chyba grzybica nie ma szans sie rozwinąć. No bo poza tym przecież myjemy siępod prysznicem dwa razy dziennie, a piersi to też chyba będę przecierać w razie potrzeby w ciągu dnia, bo jesli coś wypłynie to nie wyobrażam sobie zakłądać świeżych wkładek na takie zalane brodawki. Natomiast ciekawa uwaga z tymi kłaczkami - ciekawe czy będą mi zostawiały, mam nadzieję, że nie.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.04.14 20:14</span>
    Dziewczyny, mam pytanie o smoczki do butelek. Mam zamiar karmić piersią, ale na wszelki wypadek mam dwie butelki avent ze smoczkami, w których są dwie dziurki i jest napisane na opakowaniu, że do używania od 1 miesiąca (napisane jest też że jakiś sytem antykolkowy jest). Czy faktycznie dopiero od 1 miesiąca można ich używać? Czy muszę kupić smoczek z jedną dziurką? Jak to wygląda w praktyce? No i jak często trzeba wymieniać smoczki?
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Moje dziecko kąpane w wiaderku i uwaga : żyje! jupi
    psa oczywiście w tym bym nie kąpała, bo raz , że akurat mój pies się tam nie zmieści a dwa , że wiadro ma dziecku przypominać życie płodowe...

    Do tego dziecko w wiaderku to wykąpiesz do 4-5 miesiąca , a taki maluch jakiejś szczególnej radości i zabawy z kąpieli nie ma... ot szybka higiena , bo kto będzie trzymał dziecko na ramieniu pół h...

    później przenieśliśmy się do wanienki to i tak Ninka jeszcze chwilę nie siedziała i była kąpana tylko rach ciach na leżąco...

    no, ale na wiaderko trzeba być faktycznie zdecydowanym, poczytać, popatrzeć i samemu się przekonać, natomiast dziwi mnie opinia osoby , która czegoś nie używała...
    co komu po takiej opinii? to jakieś lekkie nieporozumienie jak dla mnie... w ogóle po co tu takie opinie?
    to tak samo jak komu pomogę moją opinią o... np wkładkach wielorazowych , których nie używałam....
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    *Sardynka ja tez w domu z pielucha to raczej jasne no i na spacer tez bo zima przeciez mialam kurtke to nikt tam nic nie widzial... a potem doszlam juz do takiej wprawy w ukryciu jej ze nawet jak sie rozebralam to nie bylo widac ze ja mam.
    *mnbvc: ja wymienilam smoczek w butelce dopiero jak Maja przegryzla pierwszy a tak to wyparzalam go na poczatku po kazdym kamieniu a potem raz na tydzien, raz na miesiac a teraz juz raz na jakis czas... natomiast nie pamietam jaki to byl wydaje mi sie ze z dwiema dziurkami bo Maja byla miesiac przy cycu.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    mnbvc: [/quote][quote=mnbvc]Sardynka, nie napisałam że kąpanie w wiaderku to robienie krzywdy, tylko że nie można się w tym popluskać, a główną cechą kapieli, poza usuwaniem zanieczyszczeń, i oczywiście wg mnie, ma być radość z kontaktu z wodą. I niezaleznie kto jest kąpany ma mieć z tego przyjemność. No i ciekawostka - nam właśnie połozna odradzała wiaderka (i dodam, że to młoda kobieta a nie jakaś staruszka). Jak już pisałam, każdy ma prawo do swojego zdania - jesli Ty i Twoje dziecko byliscie zadowoleni, to dla Was najwazniejsze, cel został osiągnięty.


    Pewnie, że dziecko może się w wiaderku popluskać...nasz spokojnie się tam mieścił z gumowymi zabawkami :cool:
    Btw. a nasza położna za to starsza :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Ja używałam wkładek laktacyjnych LOVI, smoczki i buteleczki także i bardzo polecam.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    mnbvc: Co do wkładek, to wydaje mi się, że jak się je często wymienia (nie tylko po każdym karmieniu, ale też pomiędzy w miarę potrzeb) to chyba grzybica nie ma szans sie rozwinąć. No bo poza tym przecież myjemy siępod prysznicem dwa razy dziennie, a piersi to też chyba będę przecierać w razie potrzeby w ciągu dnia


    Ja osobiście grzybicy nie miałam ale kilka dziewczyn na wątku laktacyjnym walczyło z pleśniawkami i pierwsze co to miały wywalić wkładki jednorazowe...
    a co do częstego przemywania piersi to wcale nie jest to najlepszy pomysł, szczególnie jak są podrażnione/ poranione na początkach karmienia...wtedy zresztą zaleca się wyciśnięcie kilku kropli mleka i pozostawieniu ich na brodawce do wyschnięcia bo najlepiej goją rany...
    --
    • CommentAuthormnbvc
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Eveke, pozwolisz, że odniosę się do Twojej wypowiedzi. To, że nie mam jeszcze swojego dziecka, nie oznacza, że nie mam żadnego doświadczenia w kąpaniu dzieci, więc myslę, żę swoją opinię mogę wyrazić. Akurat tak się złożyło, że kąpałam bardzo cżęsto dziecko znajomych i chłopak miał wielką przyjemność z kąpieli nawet jak był mały. Ewidentnie lubił się wyleżeć w wodzie. POtem miałam do czynienia z nieco starszą dziewczynką ale jeszce poniżej roku i to samo - uwielbiała się kąpać, a nie tylko myć. Zatem myslę, że to sprawa osobnicza, ja akurat trafiłam na dzieci, które za tym przepadają. Natomiast w wiaderku nie kąpałam osobiście, ale widziałam i dlatego mi się nie podoba. Taka kąpiel faktycznie sprowadza się do czynności higienicznych. A jak już wspomniałam, kąpiel to też przyjemność. Kąpanie to akurat taki aspekt opieki nad dzieckiem, który poznałam. Dlatego nie wypowiadam się na temat karmienia czy ubierania, bo to będe dopiero przerabiać na swojej córce ;-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.04.14 20:48</span>
    Sardynka, dzięki za info o tym leczeniu własnym mlekiem. Jak sięokaże, że coś jest nie tak to jasne że wywalę wkładki jednorazowe, ale mam nadzieję, że uda sięprzejść przez okres karmienia bez zbędnych "atrakcji".
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Penny pytałas o kosz, dopiero zauwazyłam:shamed:

    takie cos mamy:bigsmile:

    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Może ja się wypowiem na temat kąpieli mojego synka, w wiaderku nigdy nie kąpałam, tylko w wanience, ale mój syn do około 3 miesięcy nie czerpał przyjemności z kąpieli, jak był noworodkiem to raczej darł paszczę i trzeba było go szybko myć i tyle, więc z przyjemności z tego nie było żadnej, ani dla niego, ani dla nas. Jak miał 4 miesiące i odkrył rączki i nóżki to zaczął nimi machać i się pluskać, i teraz chlapie, ale też nie widzę, aby miała z kąpieli mega przyjemność. Dodam tylko że nie mogę myć mu pupy pod bieżącą wodą pod kranem, bo jak tylko poczuje lejącą się wodę po nogach to jest taki ryk jakby go ze skóry obdzierali, ale wiadomo dzieci są różne, więc pewnie znajdą się i takie które będę czerpały mega przyjemność z kąpieli nawet mając m-c czy dwa
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    No mój Misiek dodatkowo od 4 mc życia chodzi na basen raz w tygodniu, więc u nas kontakt z dużymi akwenami praktykowany all the time :wink: aczkolwiek w wiaderku też mu się dobrze chlapało, bawiło i odkrywało siusiaka :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormysiamm
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Moja córeczka podczas kąpieli w wiaderku jak miała już około 6 miesięcy wstawała na nogi i chlups do wody na bombę :bigsmile: Ale miała zabawy przy tym :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    mnbvc a ja nadal podtrzymuję swoją wypowiedź.
    nie wiem co daje opinia o czymś czego nie używałaś... co z tego , że kąpałaś x dzieci w wanience...
    rozumiesz o co mi chodzi? opisujesz tylko swoje wyobrażenie a nie opinię o produkcie... a niech wpadnie teraz z 20 osób i zacznie wypisywać swoje wyobrażenia o przeróżnych rzeczach , których nigdy nie używały, ale "wg nich... im się wydaje , że..."
    No trochę nie tędy droga w tym wątku...
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Tinamar: No to czas na kolejne pytanie h ehe :) Zamęczę was dzisiaj :) Czy jakies smoczki kupowac juz teraz na sam poczatek czy może to dopiero potem ???


    Dla starszego kupowałam smoczki aventa, takie jakich wszędzie pełno. Dla młodszego kupiłam na allegro
    avent SOOTHIE
    i jak dla mnie a właściwie dla Fifka sprawdza się super, na tyle super, że nie zaburza ssania a do tego jak kupiłam te powyżej 3 miesięcy to chyba zaczął się "oduczać smoczka". Te 3+ są twardsze bo wielkość mają taką samą i to chyba na tym polega ;)


    Wkładek laktacyjnych teraz nie używam wcale, tzn. przez ponad 5 miesięcy miałam w staniku może ze trzy razy.


    My mamy wanienkę z przewijakiem, Filip lubi się kąpać ale już z niej nie korzystamy, teraz kąpię się z nim. Niedługo przymierzam się do kupna krzesełka do kąpieli bo ta mała gnida już coraz lepiej siedzi :wink:
    --
  1.  permalink
    Tinamar co do wkładek laktacyjnych to ja osobiście kupiłam NUKa w gemini, to podwójne promocyjne opakowanie, sugerowałam się opiniami dziewczyn na innym forum. Podkłady Baby Ono także zakupiłam w Gemini,sugerując się opinią dziewczyn. Wyglądają dość dobrze, mam nadzieję,że takie same będą w uzytku :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    Dzięki za rady :) No jeszcze troche muszę powybierać ale już trochę mi łatwiej dzięki wam :*

    Treść doklejona: 05.04.14 23:55
    hmmm... no to teraz zastanawiam się co do kąpieli dla maluszka kupić najbezpieczniej... jakieś pomysły ? :)

    Treść doklejona: 06.04.14 00:05
    i szczoteczka do włosków lub masażu główki jeśli nie ma włosków :) Lepiej z naturalnego włosia czy może być taka z miękkiego ale sztucznego ? :)
    --
  2.  permalink
    Ja kupiłam Oilatum Baby, płyn do kąpieli i szampon. Ponoć te kosmetyki są antyalergiczne i są od 1 go dnia życia. Szczoteczkę kupiłam ze sztucznego włosia. Ile będziesz to Maleństwo szczotkowała ? Nieprawdaż? :-)
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 5th 2014
     permalink
    no niby tak ale mówili na sr , że nawet jak włosków nie ma albo są takie leciutkie to się szczotkuje główkę jako masaż :) ale nie wiem czy naturalne lepiej masuje czy sztuczne miekkie :) Alez mam problemy :) chyba nie zasnę dziś albo znowu obudzę się około 4tej i nie bede mogła już spać :)
    --
  3.  permalink
    Oj te nasze babskie problemy :-)Ja też tak czasami mam :-)Uciekamy chyba do spania? :-) Dobranoc.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Ja do kąpania pierwszej córki używałam oilatum soft mialam kupiony cały zestaw który starczyl na rok 150zl poleciła położna uzywalam do 3 lat teraz dopiero kupuje inne z lidla np.nigdy niemiala odoarzenia skornego ani zadnych kłopotów. Ze skora teraz z drugim dzueckien też zamierzam kupić . W wieku 2.5 roku zaczelam prac jej ciuchy w ariel lub persilu proszek lub kapsułki teraz ma 4 lata i dalej nic sie nie dzieje.kapalam w wanience na pieluchach z tetry tedaz zamierzam dokupic leżaczek bo tu nie będzie komu trzymać dziecka.
    Co do wiaderka nieuzywalam wiec nie wiem
    Wkladki laktacyjne w pirrwszej ciazy uzywalam bella mama a teraz mam tomme tippe kupilam z zestawem z laktatorem kazda osobno pakowana sterylnie .
    Pampkow używaliśmy pampersa bawelniane sa świetnej jakości ale drogie pozniej przeszliśmy na dada biedronkowe
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    A co do prania ciuszkow to pralam w takim samym proszku jak moje ubrania i nic jej nigdy nie bylo....
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Co do prania to ja prałam najpierw w Lovelli ale Misiek był trochę alergiczny (wysypki nie wiadomo skąd), więc przerzuciłam się na Jelp - od ok 10 mc piorę już w naszym proszku i nic mu nie jest :)
    Dla drugiego kupię na start albo Jelpa albo Białego Jelenia

    Jeśli chodzi o kąpiele to w emolientach (Oliatum, Emolium itp.) nie powinno się dzieci kąpać bez wyraźnych wskazań...to dość mocne środki i jeśli skóra dziecka się na nie uodporni na starcie to w przypadku jakiś większych problemów trzeba będzie stosować jeszcze coś mocniejszego
    Ja kąpałam Miśka w Hippie i Babydreamie, bo mają "fajne" składy :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Wkladki laktacyjne bella mama odradzam. Przyklejaja się do piersi, zwijają i i mnie spowodowaly uczulenie i grzybice piersi ( i tym samym silne bole piersi). W miare slyzyly mi tomee tippie,ale potem przeszłam na wkładki z pieluch tetrowych :wink:. Bol piersi ustal momentalnie,grzybice i pleśniawki u malej udało się wyleczyć (oczywiście po zastosowaniu nystatyny). Z kosmetykow do mycia mogę polecić Hipp. Zadnych oilatum,jesli skora jest zdrowa,bez podraznien.
    Szczoteczke do wlosow mielismy w komplecie z grzebyczkiem babyono i dobrze się sprawdzala,bo włosie miała mięciutkie.
    Wanienke mielismy upiona zwykla 100cm i atawialismy na ławie. I polecam kupic nowa wanienke ,a nie uzywana. Koszt wanienki to 20-30zl. (dzieci tez miewają bakterie i nawet polanie wrzątkiem nie wystarczy) np. e-coli,czy proteus mirabilis.
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Co do wkładek laktacyjnych - dostałam w prezencie Johnsona, ale czytałam już tu wcześniej, że są ok. Poszyję sobie też wkladki z pieluch tetrowych. Szczoteczkę mam chyba ze sztucznego włosia Tommie Tippie, mam nadzieję ze się sprawdzi. Chociaż jak córcia pojdzie w ślady mamusi to bedzie łysa dłuuuuuugoooo ;-) podkłady mam Babyono, czytałłam opinie i są ok. Hartmana tez chyba mam :-) mam tylko problem własnie z kosmetykami.. Bo jedni piszą, że jak najmniej najlepiej. Że bez emolientow jeśli skóra ok... Inni żeby kąpać w oilatum... No i mam mętlkk w głłowie :-( jakirj firmy kupić najlepiej? I jakie konkretnie, czy balsam potrzebny?
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Ja na zastanawiam się na Hippem albo rossmanowskimi. Emoilentów na razie kupować nie będę bo może nie będzie potrzeby wiec nie ma sensu skórę przyzwyczajać wolę kupic z tych firm jakiś płyn do kąpieli ew. balsamik lekki a potem zobaczymy. No i krem z filtrem 20.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Karoolka, naprawde nie potrzeba stale uzywac emolientow, jesli ze skórką jest w porządku. Juz pal licho, ze są drogie ale skóra dziecka przyzwyczai sie do nich i jesli pojawi sie naprawde jakies podraznienie czy sucha skórka to wtedy co? Emolient juz nie pomoze. Ja uzywalam na poczatku, bo byla taka potrzeba, a teraz normalne plyny do kapieli.

    Wkladki, juz pisalam kiedys, uzywam tylko johnsona, bo wszystkie pozostale (bella, lovi, penaten itp.) sa beznadziejne i zostawialy kłaczki na brodawkach. Slyszalam, ze z jednorazowych najlepsze sa lansinoh, ale nie uzywalam, wiec nie ocenie.
    Wielorazowe u mnie calkiem nie zdaja egzaminu (ani z tetry ani bambusowe) bo mleko przy karmieniu tryska mi na kilometr, ale wiem, ze jestem w mniejszosci, wiec moze u ciebie bedzie inaczej :)
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Elyanna ja chciałłabym taki tryskający pokarm :-D będę robić zapasy ;-)
    Kupię kosmetyki Hipp - płyn do kąpieli, coś do mycia ciałka i mleczko po kąpieli. Zastanawiam się czy potrzebny jest krem do buźki? Rodzę w lipcu, więc jakiś filtr będzie potrzebny? Do pupy mam linomag i bepanthen. Chusteczki do stosowania na spacerze i na wyj§cie - pampers sensitive, udało mi sie kupić 6pak za 24,99 :-) pieluchy - pampersy białe ( w rossmannie jest teraz promocja z kartą rossnę - 20%).
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Powiem tak nie używanie emolietow tylko dlatego że potem jak pojawi sie jakas alergia i nie pomoże do mnie nieprzemawia wcale. Bo kupienie np bambino ktore dziecko uczuli i jest potem problem uwazam za głupotę po co narazac dziecko na dyskomfort. Pozatym juz w szpitalu byla kompana w emolietach wiec po co cudowac.no ale to jest moje zdanie i ja tak bede postepowac. Aa wiem tylko ze bambino zmienilo swoj sklad że uczula oczywiście nie każde dziecko
    --
    •  
      CommentAuthorTinamar
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Oj jak to dobrze że jest to forum :) Gdyby nie nasze długie staranka to w zyciu bym tu ani na żadne inne nie trafiła więc czasem widze plusy nareszcie he he :)

    Dzisiaj mamy miec sesję brzuszkową a tu kurcze jak na złość pogoda się spsuła i zero słonka :/ Przynajmniej łatwiej dalej wyprawkę będzie kąpletować :) To ja też kupię Hippa na razie a nie emolium :)

    Dzięki dziewczyny za tyle opinii :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Ja gdy Dominik był malutki kąpałam go tylko mydełkiem bambino, miał super skórę. Teraz walczymy w suchymi plackami od niedawna i jakąś alergią. Aktualnie kąpie go w Hippie (jej jak on pięknie pachnie i jest taki tłuściutki fajny ten płyn) poprzednio miałam CHicco też ma fajna seria bez parabenów itp.).
    Emolienty zostawiłabym alergikom i atopowcom, po co używać coś na zaś? nie rozumiem tego.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Ja zas jak Jas sie rodzil trzymalam sie twardo tego co piszecie, czyli po co od razu oilatum itd, az przegapilam to ze bardzo wysusza mu sie skorka, po 2 kapielach w oilatum odzyskal piekny zdrowy kolor i miekkosc, zatem teraz zaczne kapac synka od razu w oilatum a pozniej stopniowo przejdziwmy na normalne plyny.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Dziewczyny, pomocy! Napisalam juz na watku o nawilzaczach.

    Ale tam jest malo osob, wiec napisze jeszcze tu.

    U nas ciezka noc (kolejna), biedny Karolek pierwszy raz ma katar i kaszel, ktory budzi go w nocy. Zastanawiam sie nad kupnem nawizacza, wpadl mi w oko taki:
    http://www.eukasa.pl/nawilzacz-powietrza-bionaire-bu8000-bialy/

    Na co zwrocic uwage przy wyborze? Chcialabym kupic jak najszybciej.
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 6th 2014 zmieniony
     permalink
    Mnbcv miałam nie pisać, ale jednak napiszę odnośnie Twojej wypowiedzi z poprzedniej strony dotyczącej wiaderka kąpielowego: jest zwyczajnie chamska, żadne inne słowo mi nie przychodzi na myśl. Co to jest w ogóle za tekst, żebyś psa w nim nie wykąpała :shocked::shocked::shocked: wiesz .... to tak jakby któraś z nas pisała, że tym a tym kocykiem by nawet psa nie okryła, albo jakąś tetrą pyska psu nie wytarła :confused: I to tylko dlatego, że coś tam widziałyśmy raz jeden jedyny u znajomych... Jakbym się miała osobiście sugerować widokiem dziecka kąpanego w wanience, a widziałam z 1o - ro takich maluchów, to bym tu musiała kląć na wątku wyprawkowym na czym świat stoi, jaka to wanienka nie jest krzywdząca dla małego dziecka, skoro każde jedne, które widziałam krzyczało w niebogłosy podczas kąpieli i to tak, że dosłownie bordowiało i się dusiło. Także pomyśl najpierw zanim coś napiszesz i nawet jeśli Ci się coś nie podoba, to można o tym pisać, tylko może w trochę innej formie. Takiej która nie obraża innych użytkowników naszego forum.

    Twoja położna odradza i ma do tego prawo, za to w holenderskich szpitalach maluchy po porodach są kąpane właśnie w tych wiaderkach i nie bez powodu. Sęk w tym, że w takim wiadrze dziecko czuje się jak w łonie matki, pełno wody dookoła, pozycja jak w brzuchu, a a wanience jest rozciągnięte jak żaba na płasko, co często powoduje jakiś lęk, bo taki noworodek jest na początku jednak zwinięty jakby w kulkę i dopiero z czasem ciało się rozprostowuje. I uwierz mi można włożyć i zabawkę i gąbkę i da się w wiadrze spędzić i pół godziny jeśli dziecko chce. Moje było w nim kąpane do skończonego 8 miesiąca i te kąpiele to była najmilisza część dnia, nigdy Nadia w nim nie zapłakała począwszy od pierwszego dnia, gdy została do niego włożona, także pisząc, że dziecko nie ma w wiaderku podczas kąpieli żadnej przyjemności jest po prostu śmieszne. Na naszym wątku ze zdjęciami dzieci niejednokrotnie były zamieszczane zdjęcia i filmiki, które temu dowodzą. Pełen relaks :cool:



    Kakai dzięki za zdjęcie :) a jakiem a wymiary ten kosz ? Kurcze już sama nie wiem czy kupować, bo tak sobie myślę, że równie dobrze, mogłabym Małą do gondoli odkładać :wink: Chociaż ogromnie mi się te kosze podobają :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 6th 2014
     permalink
    Madziauk, a jaka masz wilgotność w pokoju? Musisz najpierw sprawdzić czy jest w ogole potrzebny nawilżacz. Na katar to polecam nebulizator,nim tez można nawilzyc powietrze,wlaczajac go z sola fizjologiczna,bez maseczki. A inhalacje swietnie pomagają przy katarze.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.