Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A "sekret" pamiętacie?
    Płatki kwiatków przykryte kawałkiem szkła i zakopane. Po lekkim odkopaniu okazywał się śliczny rysunek pod szkiełkiem:rainbow:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    U nas w domu tez były bajki puszczane z płyt (tych czarnych, analogowych oczywiście) "Balbina", "Czerwony Kapturek", "Śpiaca Królewna" - uwielbiałam to, a jak wyobraźnię rozbudowywało .....
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    commodore to juz był wypas ja pamietam atari 65xE gdzie gry wgrywalo sie z magnetofonu kasetowego i zawzse je wywaliło pod koniec godzinnego wgrywania :devil: river ride np :) to było cos :)
    a rzutnik ooo to było cos :) i kasiazki w 3 wymiarze i takie wycinanki gdzie były lalki i ubranka do nich :)
    -- mama piątki :)
  1.  permalink
    A póżniej zmiana rzeczywiśtości i pocżtek lat 90....
    Pamiętam,że w Warszawie na Chmielnej otworzyli pierwszą ( którą ja widziałam) pralnię, która miała inny standard niz poprzednie. Wiecie- ciuchy wyprasowane, w workach foliowych, powieszone na okrągłych wieszakach, w środku wystrojona pani ekspedientka i kanapa dla klientów...
    No więc podeszłąm do owego wieszaka, pooglądałam płaszczyki wybrałam sobie jeden i pytam ,czy moge przymierzyć. :shamed:
    Boszsz- myslałam,że się zapadnę pod ziemię ze wstydu, gdy paniusia z wyższością mi wyjasniła co to za przybytek :shamed::cool:
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a z płyt najbardziej wspominam Piotrusia Pana - a była taka seria bajki grajki bodajze gdzie były te bajki na cd dostepne :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    :rolling:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  2.  permalink
    "no i koniecznie komputer commodore ( gra bubble bobble )"

    U mnie krolowal PAC MAN :P
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    mooniia: ja pamietam atari 65xE gdzie gry wgrywalo sie z magnetofonu kasetowego i zawzse je wywaliło pod koniec godzinnego wgrywania

    I Bulderdash (czy jak to tam się pisze) gra o zbieraniu diamencików - chodziłam na wagary do kolegi i cały dzień w to grałam - i tez sie ciagle wywalało przy wgrywaniu :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a ja nie miałam komputera :smile:... i żyłam :shocked: hehe
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    moja mama zawzse wspomina jak pojechała ze mna 5 latka (81 rok tuz przed stanem wojennym) do swojej siostry do niemiec (Bremen) i weszłysmy do sklepu. Ja stanelam zaniemowiłam i wołam - mamo patrz jakie piekne zdjecia!!! . Nie mogła mi ponoc wytłumaczyc , ze to prawdziwe jest ;)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a w Katowicach byłam pierwszy raz w Supermarkecie na modłę zachodnich... chodziłąm po nim jak po muzeum :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Licho: a ja nie miałam komputera ... i żyłam hehe

    ja miałam na spółe z kuzynami - 4 rodziny sie na niego zbierały :) i co tydzien był u kogo innego :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Repasacja pończoch - w bloku na przeciwko było, w kolejce sie tam stało :shocked:
    No i pralnie (ale jeszcze te stare) w których jak oddawało się pranie pościeli to na każdej części poscieli mama musiała przyszyć jakieś dziwne numerki zeby potem odnaleźć swoje pranie :shocked:
    --
  3.  permalink
    Monia- wcale się nie dziwię ...
    Ja kiedyś opowiadałam mojemu synowi,że jak byłam mała to w sklepach byuły puste półki i tylko ocet mozna było kupić
    a on mi w powiątpiewaniem mówi
    - Oj mama... no co Ty... w całym tesco tylko ocet?
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    wymieniał już ktoś grę w gumę??
    w którymś momencie na korytarzach zakazali nie pamiętam dlaczego :confused:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Licho: w którymś momencie na korytarzach zakazali nie pamiętam dlaczego

    Bo sie przewrócić mozna było :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    zwłaszcza przy piątkach na pasie :bigsmile:

    Treść doklejona: 10.07.12 14:19
    a grałyście w gumę w domu? z krzesłami? :bigsmile:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Licho: a grałyście w gumę w domu? z krzesłami?

    No oczywiście. Krzesła się nie awanturowały, gdy skusiłam i nie chciałam stać :tooth:
    --
  4.  permalink
    Licho: a w Katowicach byłam pierwszy raz w Supermarkecie na modłę zachodnich... chodziłąm po nim jak po muzeum :)

    Ja to juz opowiadałam, ale powtórze raz jeszzce
    Jak postawili pod pałacem kultury pierwsze "markety" czyli hale Marcpolu to poszłyśmy z kolezankami z LO wielkiego świata zażyć :cool: Wzięłyśmy wózek i pchałyśmy go w ten kołowrotek do przechodzenia. Ustyskiwałysmy strasznie,że większego bezsensu nie mogli wymysleć, bo wózek prtzejachać nie chciał . Ale poniewaz zawsze sobie radziłyśmy to włapałyśmy wózek we cztery i przeniosłyśmy go... górą :tooth:
  5.  permalink
    gra w gume i w tzw. kabla.... oj skakalo sie wtedy po ulicach i nie patrzylo czy jakies auto jedzie :P
    --
  6.  permalink
    bo można było się nabić na klamkę
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    hahahha Szczypta :tooth:

    Treść doklejona: 10.07.12 14:22
    _sushi_: No oczywiście. Krzesła się nie awanturowały, gdy skusiłam i nie chciałam stać

    tylko słabo naprężały :wink:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a robilyscie "bazy" w domu ? z poduszek, koldry, krzesel,, foteli ? hahah
    no i mama mi opowiadala, ze jak brali slub ( 31 grudnia 81 ), czyli juz po wprowadzeniu stanu wojennego, to musieli miec specjalne pozwolenie na slub.....i swiniaka zalatwiali na lewo....co teraz jest nie do pomyslenia :)
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Wracając do tematu rzutników do tych bajek na rolce - ponoć można je jeszcze kupić na allegro :)
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    cieple lody!!
    sushi rzutnik do bajek mozesz znalezc na allegro, bajki zreszta tez.
    pamietam, ze ogladalismy bajki na drzwiach od WC :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a miałyście takie piękne coś? i zabierałyście na dłuższe wyjścia herbatkę lub wodę z sokiem? :bigsmile:
    bidon
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorShese
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Ahhhh piękne to były czasy :) :) :)
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Monia - pewnie, że były bazy :)
    Teatrzyki, przedstawienia... sznurek powieszony przez cały pokój z przewieszonym kocem i robiło się przedstawienie z lalkami, misiami itd.... :tooth:
  7.  permalink
    ja miałam. Czad- zawsze był ciemny od herbaty :D
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Mam taki rzutnik i bajki.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Ja też miałam taki pojemniczek:cool:
    --
  8.  permalink
    Ja rzutnik tez miałam, do niedawna.
    Niestety, moje dziecu nie chciały tych bajek oglądac.
    Tzn kilka minut tak- ale nie wiedziały czym ja się tak podniecam.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Bidon! A herbata miała w nim potem taki charakterystyczny posmaszek :confused: :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A ja z butów to czeszki lubiłam :D

    No i woda z saturatora, Vibovit i Visolvit (oczywiście bez wody, prosto na jęzor) :D

    A prażynki nadal są w niektórych sklepach, ale już tak nie smakują...

    Jakie ja głupoty wypisywałam w tych książkach życzeń i zażaleń... I bałam się, że mnie złapią - bo glut straszny byłam ;)))

    Lich - no baaa, jak padało i rodzice nie pozwolli mi wyjść, to krzesła mnie ratowały :))) Liiicho - i te bidony!!!!! :)))

    Qeka, ale wątek, aż mi się ooo wyczerpały!!!
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a pamiętacie plastelinki?
    plastelinki
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    :))
  9.  permalink
    A która miała odznakę ?
    zakładam,że wszystkie :cool:
    nbm
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Pewnie, że plastelinki pamiętamy :))
    -
    odznakę też miałam :updown:
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    The_fragile: A ja z butów to czeszki lubiłam :D

    A ja nigdy nie miałam tych butów, a zawsze o nich marzyłam! :cool:
    A Pamietniki takie do wpisywania wierszyków miałyscie?
    Typu : Na górze róże, na dole fiołki, kochamy się jak dwa Aniołki" i koniecznie jakieś wklejanki z zagranicznych czasopism

    Treść doklejona: 10.07.12 14:38
    szczypta_chilli: A która miała odznakę ?

    Do dziś mam przyczepioną do swiadectwa! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    ja też miałam taka odznakę:peace:
    --
  10.  permalink
    _sushi_: ja też miałam taka odznakę

    jak tez- przez całą podstawówkę
    a potem to juz odkryłam inne przyjemnosci :cool:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A "Złote Myśli", które ze złotymi myślami niewiele miały wspólnego?
    Wpisywało się odpowiedzi na zadane pytania.
    A ponieważ raz chciałam zabłysnąć, a w dodatku pokazać, że na niektóre pytania nie udzielę odpowiedzi, wpisałam w kilka punktów "sprawa imitywna":tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: A która miała odznakę ?
    zakładam,że wszystkie

    ja nie miałam :cry:, ale zamiast tego miałam zieloną z napisem "świetlica" :confused: hehe...

    Treść doklejona: 10.07.12 14:43
    a czy swoim czeszkom lub innym białym tenisówkom przywracałyście biel kredą? bo ja tak :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Licho: a czy swoim czeszkom lub innym białym tenisówkom przywracałyście biel kredą?

    ja nie, ale za to farbowałam sobie gumy do żucia...rysikami z kredek:cool:
    --
  11.  permalink
    Sushi- i tak najważniejszym pytaniem z "złotych myslałach " było pytanie
    - z kim z klasy chciałbyś chodzić? :tooth:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    szczypta_chilli: z kim z klasy chciałbyś chodzić?

    U nas to pytanie nie miało sensu- wiadomo było, że na 15 dziewcząt 14 chciałoby z niejakim Grzegorzem K.
    Czy muszę dodawać, kim była ta piętnasta, niechcąca?:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    szczypta_chilli: Sushi- i tak najważniejszym pytaniem z "złotych myslałach " było pytanie
    - z kim z klasy chciałbyś chodzić?

    albo subtelniejsze " jaki kolor oczu ma twoja sympatia" huehue... kiedyś sobie potylicę o żeliwny słup strzaskałam jak chciałam wpisującego się naprowadzic :shamed:
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A zbierałyście takie karteczki z różnymi postaciami z bajek? Kupowało się je w takich bloczkach - ala notatniki - niektóre z nich pachniały!! Wkładało sie je do albumu na zdjęcia i wymieniało się z koleżankami... :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    ja pamiętam karteczki, ale raczej u mojej młodszej siostry.
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    ja na karteczki już byłam "za stara" :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.