Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Ciekawe ile ta guma jest już po terminie ważności, twarda jak kamień na pewno...
    a kupić ją za taką cenę, żeby tylko powąchać to chyba ten tego... :neutral: a zjeść szkoda - 900zł :shocked:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    a mnie moja mama osładzała te ciężkie czekoladopodobne czasy płatkami kukurydzianymi z polewą z kakao, masła i miodu... podczas przygotowania strasznie ta polewa śmierdziała, ale pamiętam , ze płatki wymieszane z takim gorącym sosem były pyyyszne :)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja byłam i JESTEM depeszem! Chodzę na wszystkie polskie koncerty nadal...

    I nadal robię bloki czekoladowe i wafle przekładane...
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Telewizory Rubin lubiły się zapalać, czego-niestety-doświadczyłam na własnej skórze (no, może nie dosłownie, spaliło nam się mieszkanie, nie skóra,heh)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    ja z pierwszego mojego harcerskiego, zagranicznego obozu w NRD :) przywiozłam mojej mamie i siostrze w prezencie - podpaski :) i to takie pięęękne :D

    Treść doklejona: 10.07.12 22:18
    A pamiętacie takie coś co się nazywało wkłady higieniczne (zamiast podpasek) i były to kawałki waty zabezpieczone taką siateczką jakąś ( w necie brak fotek)... Pamiętam , ze kiedyś na jakiejś wsi kupiłyśmy to, bo podpasek nie było, a potem, po powrocie do "cywilizacji" czyściłyśmy tym buty ;-)
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorkama77
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Moja mama takich używała:D, ja na początku też:D. Podpaski Always powinny dostać Nagrodę Nobla;)
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    no moja mama pewnie też, ale wychodzi na to, ze musiałaś dostac wcześniej pierwszą miesiączkę haha, jeśli 77 to rok Twojego przyjścia na świat :bigsmile: (bo ja nie używałam :))
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorkama77
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Dostałam od mamy:D, potem już sama wiedziałam czego używać:D
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A u mnie była czarna łapa do straszenia - tylko ona wychodziła zawsze zza wersalki - i faktycznie rodzice zakładali rękawiczkę i udawali, że ona stamtąd wychodzi :shocked: Ależ ja się bałam :tongue: Nie wiem co ona mi miała dokładnie zrobić ale chyba ZŁAPAĆ!:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    ad straszenia to ja pamiętam mrożące krew w żyłach historie, które opowiadaliśmy sobie w przedszkolu... nie pamiętam zarysu fabuły, ale pamiętam, ze było coś o soleniu ran brrr
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Z TV:
    Reklama PRUSAKOLEP: "Wabi, nęci, niszczy!",
    Smok Telesfor, Jacek i Agatka,
    Gluś i Bromba (nie pamiętam tytułu bajki),
    Barbapapa,
    Balum-balum, taki ludzik chodzący po linie, jak się TeleEcho zaczynało.

    Z jedzenia:
    Czekolada mleczna Wawelska - jeszcze przed kryzysem (było co wspominać!)
    Lizaki Kojaki - kolorowe kulki (obecne Chupa-chups im do pięt nie dorastają)
    Cukierki "łódeczki" - kokosowe, rewelacyjne
    Cukierki prawoślazowe - takie landrynki, pomarańczowe kwadraciki
    Oranżada w butelkach zamykanych na takie fajne ceramiczne korki zaczepianie drutem
    Budki z piwem (hehe), w ogóle różne budki-kioski z frykasami,

    Ze sprzętów:
    U nas w domu była maszyna do szycia na pedał (nieeelektryczna)
    Suszarki do włosów, które parzyły
    Lokówka - taka rura, którą się podkręcało grzywkę, a po kilku użyciach włosy się łamały

    Kosmetyki:
    Pamiętam (w liceum), że poza różowymi i czerwonymi lakierami do paznokci można było dostać jedynie bezbarwny i biały. Więc ja dodawałam do lakieru (białego lub bezbarwnego) tuszu z pisaków lub długopisów i szpanowałam niebieskim, zielonym lub czarnym lakierem.
    Pasta do zębów NIVEA, bardziej wypasiona FLUORODENT, a w dzieciństwie jeszcze były pasty truskawkowe, takie pyszne, że zjadało się je całymi tubkami. Aaaa, jeszcze mleko w tubce! Ale to było wspaniałe!
    Mydło Biały Jeleń (genialne na wszystko)
    Dezodorant Fa WildOcean (niebieski, a może zielony?)
    A jeszcze wcześniej zapach Zielone Jabłuszko
    Utlenianie włosów, a starsze panie fioletem gencjaną sobie farbowały...

    I pamiętam też, jak się w podstawówce z wypiekami na twarzy czytało "O dziewczętach dla dziewcząt" - swoją drogą, znalałam tę książkę i kupiłam ją mojej córce.
    Natomiast na przełomie podstawówki i liceum czytało się pod kocem "Sztukę kochania" Wisłockiej. Wow, to był czad!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    A pamietacie gazetke Brawo Girl?? hahaa


    I jeszcze byly takie zeszyty (jak to sie nazywalo ? ktoras pamieta?) w ktorych na pierwszych stronach wpisywalo sie rozne pytania i potem dawalo kolezankom i kolegom i oni sie wpisywali, odpowiadajc na te pytania,.
    Kurde nie moge sobie przypomniec jak ten zeszyt sie nazywal...
    Kto pamieta?
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    oooo lizaki Kojaki mmmmmmmmmm ale i cukierki - irysy i maczki :devil:

    Treść doklejona: 10.07.12 23:46
    Yol było wcześniej o tym :) Złote myśli hahaha
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Agunia05: Złote myśli hahaha--



    noooo wlasnie!!!! ZLOTE MYSLI!!! HAHAHAHA

    CHyba mi strona przeskoczyla bo nie wyczytalam o tym.

    dzieki
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    albo PeleMele
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Odnosnie donalda na naszym allegro można upolować taniej :P TYLKO 50zł za sztukę
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    kurcze kto by pomyślał, ze warto trzymac donaldy nawet te przeterminowane ;-)...
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 10th 2012
     permalink
    Urodziłam się w 90'r
    do dziś pamiętam moje 4 segregatory karteczek pełno notesów tak to się chyba mówiło, jak się kupowało owe karteczki.
    gdzie się podział REKSIO?!
    gdzie Bolek i Lolek?!
    skakanie w gumę, kręcenie hula hop, skakanie na skakance, wyśmienite lody bambino, które teraz nie smakują jak kiedyś.
    zabawy w piaskownicy w sklep dom, bawienie na kocu lalkami barbie, wożenie się w taczce po działce, zbieranie ślimaków które później porozchodziły się po balkonie, frajdą było jak się pojawiły małe :)
    oranżada w proszku, granie w kapsle, cieszenie z zegarka na I komunię,
    teraz jadąc do taty podwórko, które kiedyś tętniło życiem, po którym biegało ''stado'' rozszalałych dzieciaków w tym oczywiście JA dosłownie obumarło, tęsknie za tamtymi czasami, i gdybym mogła cofnąć czas cofnęłabym do tamtego momentu.
    --
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja pamiętam , że w wakacje zawsze leciały fajne czechosłowackie filmy dla dzieci. I to nie tylko Arabella , ale jeszcze było coś o dzieciakach w starym zamku ...szukały zagubionych instrumentów? Z innych seriali to Fantagiro :http://www.youtube.com/watch?v=bFfJSpwPmTk i jeszcze jeden o dzieciakach , chyba na jakiejś greckiej wyspie - pamiętam, że mieli posmarowane nosy kolorowymi kremami na słońce.

    Tu jest dużo o bajkach z tamtych lat:
    http://nostalgia.pl/
    •  
      CommentAuthorCuurly
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    A Atari? Kultowe gry :wink:
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    a to pamiętacie? zatańczymy?

    macarena
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Macarena i Lambada - to było coś :crazy:

    Treść doklejona: 11.07.12 07:09
    te gumy również można kupić na ALLEGRO :))

    Gumy TURBO
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    lambada mi przypomina bale przebierańców w przedszkolu :boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    i wszystkie dziewczynki chciały być przebrane za księżniczki, wróżki albo anioły :tooth:

    Treść doklejona: 11.07.12 08:13
    A pamiętacie
    Takie ozdoby choinkowe??
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    ooo SantaBarbara :) to pamiętam :) a Sunset Beach ogladała któraś? ja najbardziej lubiła Annie :) wredna była :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    powrot do Edenu i Dynastia to dopiero byly seriale :D
    •  
      CommentAuthoriris30
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Dynastia wymiatała :D a jak Fallon porwało UFO to wymiękłam :whorship:
    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    sinoma: A pamiętacie
    Takie ozdoby choinkowe??

    a łancuchy z papieru, bibuły, wycinanek?:)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 11.07.12 09:28</span>
    albo pamiętam jak moja starsza o 10 lat siostra 80'r miała ścianę w plakatach miłosny i wierszyki na ścianie :) zawsze jej tego zazdrościłam, albo, pamiętam jak błagała tatę aby pracy przyniósł jej koszulę flanelową w kratę, dziś to nie którym wstyd byłoby nosić, bo ona męska w sumie...
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    gienia83: a łancuchy z papieru, bibuły, wycinanek?:)

    Pewnie!!! Do dziś robię je ze swoją bratanicą na Święta :tooth:
    Albo aniołki, bombki...
    Eh... jakie to wszystko fajne było - jakie to czasy superowe!
    A teraz wszystko w sklepach... i do tego gotowe :cry:
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    sinoma: A teraz wszystko w sklepach...

    to, ze wszystko jest to akurat jest plusem? nasi rodzice (choc pewnie wiekszosc z nich nie skarzyla sie przed nami, ze jest im ciezko), musieli wystawac w dlugich kolejkach za bochenkiem chleba. sama wystawalam po kilka godzin po chleb, papier toaletowy, wate...
    sinoma: i do tego gotowe

    zawsze mozesz sama zrobic :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    Z seriali to... Szpital na peryferiach! a później Klinika w Schwarzwaldzie, ale to nie to samo...

    Powrót do Edenu pamiętam. I ten beznadziejny prostest, że nie puścili u nas zakończenia.

    I jeszcze Niewolnica Isaura - oj, nie można było przegapić żadnego odcinka!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    A lalki Fleur - to taki substytuty Barbie.... Boże jak ja marzyłam o takiej, koleżanki miały, a można było je kupić tylko w Baltonie ... No i w końcu dostałam! WOW!
    No i serial Beverly Hills 90210 - to były już chyba lata późniejsza, ale jaka ameryka!
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    aguncia: to, ze wszystko jest to akurat jest plusem? nasi rodzice (choc pewnie wiekszosc z nich nie skarzyla sie przed nami, ze jest im ciezko), musieli wystawac w dlugich kolejkach za bochenkiem chleba. sama wystawalam po kilka godzin po chleb, papier toaletowy, wate...

    To na pewno jest plusem. Ale nie macie wrażenia, że niektórych rzeczy jest przesyt?
    Kiedyś był (jeśli w ogóle) jeden rodzaj tego czy tego i się żyło... A teraz idziesz do marketu i dostajesz oczopląsu. A jak już poprzestawiają działy to idzie zginąć.
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Z seriali to pamietam szczegolnie " Pokolenia" , i tez nie bylo zakonczenia :cry:
    No i jeszcze zbieralam do albumu naklejki z gum "chabel" , takie z lalkami w roznych strojach. jak sie uzbieralo caly album to trzeba bylo go wyslac i mozna bylo wygrac lalke chabel :) Mielismy zaprzyjazniona pania na targu, ktora pozwalala nam podpatrzec jakie sa naklejki:cool: nozem podwazalo sie pierwsza warstwe papierka i bylo widac nakleje.
    No i uzbieralam i wygralam lalke :crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    moya212: Mielismy zaprzyjazniona pania na targu, ktora pozwalala nam podpatrzec jakie sa naklejki nozem podwazalo sie pierwsza warstwe papierka i bylo widac nakleje.No i uzbieralam i wygralam lalke

    Monia :shocked: toż to oszustwo :shocked:
    Już wiem dlaczego ja jej nie wygrałam, boś Ty kantowała :tooth: :crazy:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    sinoma: Monia toż to oszustwo


    I pewnie dlatego juz nigdy wiecej nic nie wygralam :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Sprawiedliwie, nie powiem :tooth: :devil:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Ja urodziłam się w latach 80 i pamietam jak miałam jakieś może 7-8 lat, moja mama pojechała do Niemiec na zakupy ( mieszkamy blisko granicy) i przywiozła wielkie torby zakupów m. in. dwa walkmeny :smile: ja miałam niebieski, a mój brat czarny. jezuuu! jaki to był szał na wiosce wtedy :wink: wszystkie dzieciaki za nami biegały żeby dać im posłuchać, a my dumni z bratem, z tymi dużymi słuchawkami na uszach i walkmenem do paska od spodni przypiętym, chodziliśmy, byliśmy KRÓLAMI wioski wtedy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    OneKiss: mieszkamy blisko granicy


    G pozdrawia ZG :) :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Świat jest bardzo mały :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    A Zbuntowanego Anioła któraś oglądała?


    Ostatnio zaczęliśmy z R. oglądać od nowa i po obejrzeniu kilku odcinków zaczęliśmy się stukać w łeb... jak można było szaleć za takim głupim serialem? :cool::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Natalaa: A Zbuntowanego Anioła któraś oglądała?

    Ogladała!
    i Esmeralde! - to był szał! :wink::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    ... i jeszcze pamiętam całowanie się z chłopakami za wielkim drzewem :wink: lat może 7 i buziak w usta szybki a pózniej ręką usta wytarte z charakterystycznym "bleeeeeee" :bigsmile: raz, raz i później razem na łąkę zbierać koniki polne :wink:
    przecież takie zabawy w dzisiejszych czasach są nie możliwe, w dobie komputerów, internetu i gier.
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    OneKiss - ja też miałam niebieskiego walkmana!!! A mój brat czarny!!! :)

    A pamiętacie takie gierki Tetris z melodyjkami? Można było wybierać różne moduły tej gry, poziomy, szybkość itd.

    Treść doklejona: 11.07.12 10:33
    Monia - a mnie nie pozdrowicie? Ja też blisko :tooth:
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Natalaa: A Zbuntowanego Anioła któraś oglądała?


    a jak! no pewnie! :smile:
    chciałam być jak Milagros :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    OneKiss: Monia - a mnie nie pozdrowicie? Ja też blisko


    G pozdrawia P :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    ZG również pozdrawia P :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    Ja moze nie pamietam czasow PRLu, ale tez mialam piekne dziecinstwo... Beztroskie, spedzone na podworku, lub ogladajac bajki, ktore czegos uczyly. Pamietam manie podstawowkowa na karteczki w segregatorach, chlopcy zbierali takie krazki z chipsow, ktorymi grali na korytarzach... Skakanie w gume w tajemnicy przed nauczycielami i szal pal jak zaczeli produkowac lalki Baby Born (umialy robic siusiu i jesc), kazda dziewczynka chciala miec... Ja dostalam jedynie podrobe :cry:
    Ale ciesze sie, ze dorastalam juz w czasach po PRLu, ale przed mania na komputery i wirtualny swiat.
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeJul 11th 2012 zmieniony
     permalink
    OneKiss: chciałam być jak Milagros

    ja byłam :devil:


    wstawiam na chwilę :bigsmile:
    [usunęłam]
    --
    •  
      CommentAuthorsinoma
    • CommentTimeJul 11th 2012
     permalink
    No :tooth:
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.