Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Flowka spokojnie jeszcze sie pokaże, ja wierzę!!!! I trzymam mocno kciuki !!!
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 16th 2015
     permalink
    Flowka jak zdarzył się juz taki cud to ja wierzę, że jeszcze się pojawi zarodek :) Trzymam kciuki :*
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 16th 2015
     permalink
    Flowka a moze to pozna owulacja?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 16.10.15 21:32</span>
    Oczywiscie zycze ci tego z calego serca i zeby sie dzieciatko pojawilo . A robilas bete? Prawidlowy przyrost dalby obraz
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 17th 2015
     permalink
    Nie chce sie juz nakrecac:( dla nas to i tak cud, ze cokolwiek zaskoczylo;) moze sie kiedys uda. Juz nawet jestem spokojna, bo wczoraj to ciagle myslalam i przezywalam to po co taki cud, jak tak szybko sie skonczyl:(
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 17th 2015
     permalink
    Flowka! Spokojnie. Nie ma się ani co nakręcać, ani co skreślać... U mojej siostry w pierwszej ciąży również zarodek uwidocznił się w 8/9 tyg... Powodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 17th 2015 zmieniony
     permalink
    Nie ma sensu nastawiać się od razu na nie. Ja miałam trochę wiekszy pecherzyk od Twojego i zarodeczek był prawie niewidoczny 2mm i lekarz dłuuugo go szukał bo tak był przyklejony do ściany. Miałam wtedy określony 6 tc...tydzień później maluch miał juz 5 mm..trzeba poczekać i niczym się nie denerwować. Owu musiała być później niż myślisz..sama pisałaś że się nie obserwowałaś za tydzień będzie zarodek :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorWyczekanaMama
    • CommentTimeOct 18th 2015 zmieniony
     permalink
    Aciu ja miałam rtg po punkci, dwa dni przed ET, wiem ze to dni a nie godziny, ale wszyscy sie podśmiechiwali, gdy pytałam, czy nie zaszkodzi, Twój malec bedzie wtedy poza organizmem i to mu nie zaszkodzi. Dla mnie trudniejsze było oswiadczenie, ze nie jestem w ciąży... Powodzenia!

    Ania ja miałam niestety przestymulowane endo ale gin przed ET nie zrobił usg i @ zaskoczyła mnie 8 dni po ET 3 dniowego zarodka. Byłam zła, bo zmarnowaliśmy zarodek, ale... 2 mrozaki czekały. W mojej klinice zamrażają zarodki w 3 dobie i oba po rozmrożeniu swietnie sie rozwijały.

    Flowko, trzymam kciuki, aby mimo Twoich złych przeczuć, wszystko było dobrze! Grześ bedzie miel rodzenstwo :)
    •  
      CommentAuthorkiarus
    • CommentTimeOct 19th 2015
     permalink
    Flowka
    ja w 6 tyd2d mialam sam pecherzyk...lekarz mowil ze nic z tego...pusty pecherzyk...bo powinno widac
    dodam ze ja calkowicie wiedzialam kuedy doszlo do zaplodnienia...i reasumujac lekarz znajac te informacje oznajmil mi ze lipa bo powinno byc widac juz....No coz czekalam w strachu 2 tyg..potem lekarz stwierdzil ze musialo sie pozniej zagniezdzic i stad to opoznienie podczas podgladania
  2.  permalink
    Dziewczyny, czy w Waszych klinikach transfery są wstrzymane od 1 listopada ze względu na nową ustawę?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 19th 2015
     permalink
    Aina32, tak, transfery będą wstrzymane do czasu uzyskania licencji przez klinikę. Licencję przyznaje MZ i ma obowiązek to zrobić od 1 listopada do 31 grudnia. W najgorszym wypadku transfery będą wstrzymane do końca roku :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeOct 19th 2015 zmieniony
     permalink
    Oooo jaaaa ale lipa! Jak można dopuścić do takiej sytuacji?!
    Tyle par czeka na dzieciątko, a tu transfery sobie wstrzymują... :confused:
    --
  3.  permalink
    Obe - czy to dotyczy każdego ET, bo gdzieś wyczytałam, ze wyłącznie dotyczy to CRIO?
    I co z procedurami, bedzie można przystępować po 1 lis do stymulacji?
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Aina, też czytałam, że to będzie dotyczyć crio ale z głosów z klinik wynika, że się na razie wszyscy ze wszystkim czają :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Hej, z tego co ja wiem to nie mogą też zamrazac bez licencji więc prawdopodobnie wszystkie zabiegi będą wstrzymane.
    --
  4.  permalink
    Łe jeny, to niezła masakra :/ a ja sie na 2 listopada z drugim podejsciem szykuje... dzwonie do mojej kliniki :/
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    No tak będzie najlepiej..oni dokładnie powiedzą Ci co i jak bo my możemy tylko mówić jak jest w innych klinikach.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Tak, klinika musi uzyskać licencję dla banku komórek. Jeśli ktoś będzie miał punkcję po 1 listopada i uzyska się z niej więcej komórek, to nie będzie można ich zapłodnić, bo nie będzie można ich zamrozić. Chyba, że się ktoś zdecyduje na zapłodnienie dwóch lub jednej i podanie wszystkich.
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  5.  permalink
    W mojej klinice nic nie wiedza, a jakichkolwiek wstrzymaniach od 1 listopada :/ hmmm... :/
    • CommentAuthorrybenka90
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Ania być może to zależy od kliniki czy chcę się narażać, albo na razie nie chcą siać paniki
    --
  6.  permalink
    No byc może, ale wiesz, w tym wypadku to narażenie bedzie łamaniem prawa.
    Pytanie, czego rzeczywiscie sprawa dotyczy, bo gdybym podeszła np. 2 listopada do stymulacji (czego ustawa nie zakazuje), miałabym np. 6 komórek, jak ostatnio (czyli wszystkie mozna pobrać), zapłodniły by się 2-3, co równiez nie jest lamaniem ustawy i podano by mi 2 zarodki, to ten trzeci zarodek mógłby zostac zamrozony :)... i może na takie sytuacje nastawia sie klinika :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Aina, ale właśnie nie można mrozić jak się nie ma akredytacji na bank komórek. W tym jest cały problem. Chyba, że klinika liczy na to, że do tego czasu zdobędzie akredytację.

    Treść doklejona: 20.10.15 11:36
    A w jakiej klinice się leczysz?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Ale zamieszanie...
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Niedopatrzenie ustawodawcy :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    O matko ale sie porobilo.. A co z tymi juz zamrozonymi? One zostaja? Ich ustawa nie dotyczy?
    Ja jestem dzis po transferze. Mialam usg co baardzo mile mnie zaskoczyło i zarodek byl podany wraz z podlozem embryoglue co ma pomoc w zagniezdzaniu. słyszałyscie o tym?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Ja za każdym razem miałam embryoglue. Pomaga "przyczepić" się zarodkowi do endometrium. Powodzenia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Zuzkaaaa, ustawa dotyczy wszystkich zarodków, zwłaszcza tych już zamrożonych. Właśnie te już zamrożone muszą być zinwentaryzowane a bank w których są przechowywane musi mieć licencję od MZ. I o to cały jest ambaras :(
    Powodzenia :) Kiedy zalecili testowanie?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    U mnie też za każdym razem było embrioglue. Zarodek dzięki temu ma zostać na miejscu podania i łatwiej się zagnieździć.
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    To mam nadzieje ze to embrioglue pomoze :) czy wedlug Was ta metoda daje wieksza skutecznosc? a testuje w zaduszki 2.11 :) kurcze to mam nadzieje ze szybko sie uporaja z ta ustawa i licencjami bo nasze dwa mrozaczki jeszcze czekaja..
  7.  permalink
    Zuzka ja tez miałam 3 razy embrioglue, trzy porazki, ale to raczej nie od embrioglue, które niby ma pomgac w zagnieżdżeniu, utrzymac zarodek w macicy podczas jej skurczy... POWODZENIA!
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    U mnie 5 razy embryoglue i raz zaskoczyło ;) ponoć jest skuteczny, bądź dobrej myśli :)
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Dziekuje dziewczyny :) jak zwykle jestescie wspaniale. Tym razem tez kupilam ananasa i sie wspomagam :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    A ja nie wiem czy tym razem kupować ananasa czy nie.
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Kupuj;) co Ci szkodzi!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    No właśnie ostatnio nie pomógł . Ja wiem że to nie zależy od tego czy będzie ananas czy nie tylko od wielu innych czynników.
    Tez taki prawdziwy ananasa mi nie bardzo smakuje. (Z puszki jeszcze może być )
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    acia20, ale z puszki się nie liczy :) Poszukaj takiego miodowego, o niebo lepszy niż zwykły. JA np. uważam, że się za drugim razem nie udało, bo się po transferze położyłam na tym samym łóżku co za pierwszym razem ;)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Mam jeszcze pytanko jeżeli chodzi o luteine.
    Używacie tego "patyczka" co jest w pudelku, czy palcem wkładacie te tabletki tam.
    --
  8.  permalink
    Mi ktoś powiedział, ze w ciąży patyczka nie używać, bo podrażnia sie szyjke.
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Ja używałam tego patyczka..tylko trzeba delikatnie wkładać bo faktycznie można podrażnienić chociaz mi się to nie zdarzyło. Patyczek wydaje mi sie bardziej higieniczny i nie jest ostry a paznokciem łatwo zahaczyć.
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
  9.  permalink
    Ja po transferze wolałam aplikacje tym aplikatorem, bo "wchodził" łatwo, a palec... nie zawsze dawał rade ;) i miałam obawy, ze luteina wyleci :/
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Ona i tak niestety wypływa:/ a później podrażnia..
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 20th 2015
     permalink
    Ja używam aplikatora i miałam lutinus. Nie uczula ale uszczupla kieszeń :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
  10.  permalink
    Ja zawsze używałam aplikatora :-) mnie luteina nie podraznia, ostatnio brałam utrogestan też ok :-) droższy od lutki ale tańszy od lutinusa :-)
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Ja jakos wole palcem.. Ten aplikator mnie przeraza :D wlasnie boje sie podraznienia i jakos palcem daje rade. Acia a co do ananasa ja poprzesnim razem nie jadlam bo z wrazenia zapomnialam, wiec teraz stwierdzilam ze sprobuje. Ale zauwazylam ze jezyk mam jakis dretwy pozniej :D
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Ja korzystam z aplikatora, bo mnie tak wygodniej. Ale w zeszłym tygodniu miałam delikatnie zabarwiony śluz i okazało się, że szyjka jest podrażniona, podejrzewam, że to właśnie od aplikatora i luteiny, chociaż nigdy mi się to nie zdarzyło (ale w sumie nigdy aż tak długo nie brałam ;)
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Flowka jak u Was sytuacja?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Czekamy na jutrzejsze usg, ale nie nastawiam się na dobre wiadomość. Myślę już o tym pieprzonym szpitalu :( że Grzesia muszę zostawić. Bo jak na razie na naturalne poronienie sie nie zanosi,zero plamień, zero skurczy i bólu brzucha, więc raczej czeka mnie szpital.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    A bete robiłaś?
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Ja do komca trzymam kciuki i wierze . A czemu Ty bety nie robilas?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Bo nie chce sie już denerwować. Czekam do czwartku i już. Nie będę się nakręcać. Beta nic nie zmieni i tak jutro będzie wszystko wiadomo.
    --
    •  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Będzie dobrze:) trzymam kciuki:)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.