Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Dziewczyny donoszę że moja Alicja jest już na świecie :) urodzona 11.10.2015 przez CC o godz. 13:46 waga 3080g 55cm 10pkt.
    Wierzę że każdej z Was się kiedyś uda :) to niesamowite ujrzeć swoje maleństwo na piersi, emocje ogromne! a potem przychodzi już codzienność niewyspanie, brak pokarmu lub za duża ilość :) ciągła troska o tego małego pisklaczka :)

    Treść doklejona: 21.10.15 13:00
    U mnie też było embryoglue przy tym szczęśliwym transferze oraz dodatkowo braliśmy nacięcie otoczki AH
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Flowka: Bo nie chce sie już denerwować. Czekam do czwartku i już. Nie będę się nakręcać. Beta nic nie zmieni i tak jutro będzie wszystko wiadomo.
    --

    pewnie szkoda pieniędzy
    dwa wyniki masz
    moja koleżanka przy pustym jaju latała na betę była ona wysoka nawet za wysoka
    także to żaden wyznacznik
    czekamy na jutrzejszy dzień pełni nadziei!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Flowka trzymam mocno kciuki oby malenstwo sie ukazalo. Ja w to wierze.. Ja zastanawialam sie nad tym AH ale jakos wylecialo mi z glowy.. Jesli sie nie uda to przy nastepnym na pewno o to poprosimy :) Tosik gratulacje!!! Zdrowka dla Ciebie i malutkiej. Niech zdrowo rosnie :*
  1.  permalink
    Tosik gratulacje i zdrówka dla Was ;)
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    dziewczęta a jak to jest w tym progesteronem na koniec stymulacji. ja wg info od pielęgniarki (o ile sie nie pomylila) mialam 1,7 ale przy estradiolu powyzej 11 tys. jednak mój lekarz jeszcze dziś potwierdził mi transfer na sobote. zajmuje sie leczeniem nieplodnosci i in vitro od wielu lat wiec ufam mu ze wie co robi a z drugiej strony lekarz na nasz-bocian mówił o normie do 1,5. nie kumam tego...:( chyba i tak i tak podejme ryzyko takiego transferu gdyż w 1 próbie ICSI ze swiezego zarodka byla ciaza biochemiczna a z tych mrozonych zaden się nie rozwijal i nie mialam crio dlatego nie chce tez ryzykowac przesunieciem, a jeszcze jak się okazuje ze transfery po 1.11 beda wstrzymane to dla mnie dramat.
    póki co z niecieprliwościa czekam na rozwój sytuacji. z 17 komórek w klasycznym IVF zaplodnilo się 11, to chyba jakies blastocysty powinny się udac....
    z jednej strony człowiek ufa lekarzowi, z drugiej wyczyta coś w necie a potem co? "panie doktorze bo w internecie napisali ze progesteron do 1,5 czy nie popelnia pan błedu i z góry nie mam szans na implantacje i ciążę?"

    bez sensu to wszystko, żałuje, że zapytałam pielegniarki o ten progesteron

    Tosik- gratulacje ogromne!
    Flowka- zaciskam kciuki za jutrzejsza wizytę aby było malenstwo
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    anusia86, ale do zagnieżdżenia im większy progesteron tym lepiej :) A w jakich jednostkach?

    Treść doklejona: 21.10.15 18:37
    Znalazłam Twój wpis na Bocianie i powiem szczerze, nie rozumiem :(
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    własnie nie wiem w jakich jednostkach bo nie widziałam na własne oczy wyniku tylko spytalam pielegniarki.
    no i jeszcze progesteron jest wydzielany pulsacyjnie wiec moze nie warto sugerowac sie tym wynikiem.

    znalazłam wypowiedz innego lekarza tez z nasz-bocian http://www.nasz-bocian.pl/phpbbforum/viewtopic.php?p=5571230 gdzie nawet przy 2,23 progesteronie mowi ze nie jest to czynnik co do ktorego nalezy odwolywac transfer

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.10.15 18:55</span>
    i weź tu człowieku bądź mądry. nic ufam mojemu lekarzowi :)
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Ja po punkcji mialam.progesteron 1.5 i dowiedzialam sie ze transfer by sie odbyl gdyby nie ryzyko hiperstymulacji. Teraz do CRIO mialam w srode 2.2 w czwartek 3.5 a we wtorek mialam transfer. Ale chyba to tez zalezy od tego jakie jest endometrium wzgledem progesteronu wlasnie.
    I tak to wlasnie jest, ze musimy ufac lekarzowi, bo to wlasnie on ma sie na tym znac i dążyć do naszej upragnionej ciąży. Trzymam kciukasy za Twoj transfer :)
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 21st 2015 zmieniony
     permalink
    anusia, mnie kiedyś chcieli odwołać transfer przy progesteronie 1,2; przegrzebałam "cały" internet i szukałam informacji. Zdania są podzielone - jedni uważają, że nie ma co odwoływać, bo zawsze szanse są większe przy transferze "świeżych" zarodków a inni uważają, że zbyt wysoki progesteron przed owu zmienia endometrium i zdecydowanie zmniejsza szanse na zagnieżdżenie (ale nie wyklucza); więc ciężko stwierdzić;) Pisałam nawet wtedy na forum embiologicznym novum - odpisali, że robią transfery do 1,5.
    Uparłam się wtedy na transfer ;) (nie udało się)
    rozmawiałam o tym niedawno z moja lekarką, bo pamiętała jak się wtedy uparłam i mówiła mi, że bardzo się w tym zakresie zmieniają badania i ciężko jest wyznaczyć poziom progesteronu, który zachamuje zagnieżdżenie, ale, że oni nadal zwracają na to uwagę, tylko, że podnieśli poziom do 1,5;

    Dziewczyny, pamietajcie, że poziom progesteronu jest ważny w dniu podania ovitrelle (badanie powinno się robić kilka godzin przed podaniem leku), bo potem to wiadomo, że będzie wyższy ;)

    Tosik, gratulowałam Ci już u obe pod wykresem, ale tutaj jeszcze raz WIELKIE GRATULACJE :*
    --
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Hiperkę się rozpoznaje po wysokości e2.
    Jak ufasz lekarzowi to się nie zastanawiaj tylko leć na transfer :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Tosik gratulacje
    --
    •  
      CommentAuthorJuhasek87
    • CommentTimeOct 21st 2015
     permalink
    Gratulacje Tosiku:-)
    --
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    no wlasnie ufam, na razie jego sposob leczenia i decyzje sprawdzaja się.
    lecze sie własnie w Novum. wiec moze cos sie zmienilo w badaniach albo liczy sie koleracja miedzy moim progesteron a moim endometrium.
    transfer mam w sobotę :))

    tylko chyba przez te leki, głownie dostinex nie mogę za bardzo jesc, mam taki scisniety żołądek.ale wmuszam cokolwiek, chcoiaz jakies jogurty czy jajko w niewielkich porcjach bo nie moge miec niedozywionego organizmu, jak by sie w takim miało rozwijac dziecko.
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    To nasz ostatni maluszek juz jest z nami teraz 4 listopada beta u wizyta
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Acia to czekamy razem :)
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Flowka o ktorej dzis wizyta?
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Przełożyli mi na jutro :( proponowali innego lekarza, ale jeden dzień mnie nie zbawi i wolę iść do swojego. Także nadal czekam :/
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Oj to ja z Toba czekam :wink: trzymajac kciuki
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Acia - kciuki!
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Ale podziwiam Twoja cierpliwosc , ja sie ciegle jej ucze
  2.  permalink
    Flowka ja to bym z niecierpliwością nie dała rady :-) no nic trzymam kciuki mocno za dobre wieści :-)
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Ja już za dużo przeszłam ;) a starania nauczyły mnie niesamowitej cierpliwości i pokory ;) Może inaczej bym do tego podchodziła, jakby nie było Grzesia, teraz to on jest najważniejszy :)))
    --
  3.  permalink
    Tak sobie też pomyślałam, że może dlatego ;-) ehh tez bym chciała mieć więcej cierpliwości :-( ale jakoś ciężko z tym. Chociaż nie powiem bo teraz odpoczywamy od wszystkiego o dopiero po Nowym Roku zaczniemy ale juz z az.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeOct 22nd 2015 zmieniony
     permalink
    Flowka Acia mega kciuki
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 22nd 2015
     permalink
    Flowka podziwiam za cierpliwość... Ja bym ześwirowała. Jestem dobrej myśli. czekam jutro na wieści :*
    •  
      CommentAuthorAnula85
    • CommentTimeOct 23rd 2015
     permalink
    Flowka trzymam za ciebie z całego serca kciuki daj znać jak będziesz po wizycie niech twoja historia znajdzie szczęśliwy final.
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 23rd 2015
     permalink
    Dziewczyny, u mnie nie ma happy endu :( puste jajo płodowe. Mam odstawić luteinę i liczyc na to, że nastąpi samoistne poronienie. Jeśli nic się nie wydarzy przez 3 dni, to najpóźniej w środę mam się zgłosić w szpitalu - mam już skierowanie. Lekarz mi napisał, że ze względu na moją med historię wskazane jest podjęcie próby poronienia farmakologicznego.
    Ehh, powiem Wam, że najciężej mi jest z tym, że nie potrafię zrozumieć dlaczego tak się stało i po co ten krótki cud był...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeOct 23rd 2015
     permalink
    Flowka, przykro mi... Powiem Ci, że ja na swoje dziecko też długo czekałam. Leczyłam endometriozę, potem partnera nie miałam... Potem miałam i nawet zaszłam w ciążę naturalnie... Urodziłam...
    Nie wierzyłam, że jeszcze kiedyś zostanę mamą... Ale zaszłam w drugą ciążę... Cud trwał króciutko i powiem szczerze, że także nie mogłam i nadal nie mogę pojąć po co ten cud się zaczął skoro nie mógł trwać ;(

    Wiem, że nasze sytuacje są bardzo różne... Ale to uczucie o którym mówisz chyba "dotyka" każdą z nas, która czekała z nadzieją na swój cud i go straciła ;(...

    Pozdrawiam Cię i życzę dużo siły.
    --
    •  
      CommentAuthorladybird27
    • CommentTimeOct 23rd 2015
     permalink
    Przykro mi Flowka:cry:
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 23rd 2015
     permalink
    Flowka strasznie mi przykro, do końca wierzyłam, ze zobaczysz malenstwo. Zycze Ci naprawde duuzo sily :*
  4.  permalink
    Flowka nie wiem co napisać :-( strasznie chciałam żeby ten cud u Was trwał ! :-( ale czy jest szansa żeby jeszcze zarodek się pojawił? Jakoś ciężko mi uwierzyć że to puste jajo .
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 23rd 2015
     permalink
    nie ma szans, to już skończony 8t, a pęcherzyk przez tydzień właściwie nic nie urósł
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 23rd 2015
     permalink
    Flowka smutne że nie tym razem. Ale może jeszcze kiedyś się uda.
    --
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeOct 24th 2015
     permalink
    ja już po transferze bastocysty 4 AA. teraz pozostaje oczekiwac i brac leki zgodnie ze wskazaniami. klinika chce betę 14-15 dni po transferze. dziwne bo przeciez normlanie się testuje tyle ale od owulacji i juz z krwi wychodzi dawno.
    mysle ze tyle nie wytrzymam ale czas pokaze. chyba ze sam wczesniej przyjdzie okres.

    Flowka..strasznie ale to strasznie mi przykro :(
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 24th 2015
     permalink
    Anusia kliniki chca dwa tyg po transferze wyniki to raczej standard. Mi minely 4 dni jakos spokojnie, ale z kazdym dniem mysle coraz więcej.. Staram sie nie przemeczac, nie dźwigać itp.. Ale tez bez przesady zeby nie zwariowac :) mam nadzieje ze to wystarczy. Powodzenia dla Ciwbiw Anusia :)
    •  
      CommentAuthorfrankyy
    • CommentTimeOct 24th 2015
     permalink
    I dla Ciebie rowniez :) to moja druga procedura i 2 transfer, przed nim ogromnie sie denerwowalam do ostatniej chwili nie wiedzialam czy mamy blastocysty i jakie (w poprzedniej nie mieliśmy żadnej....) na szczęście już wiedziałam jak będzie więc nawet mniej skrepowana(chociaż i tak ogromnie)czułam się na samolocie. Bardzo mi pomogło opanowanie i taki mega spokój mojego lekarza, blastocysty ładne i bardzo radosna byłam po samym transferze, robiliśmy głupie żarty z mężem jak zostaliśmy sami w pokoju co bardzo oczyscilo atmosferę z napięcia.
    musi się nam udać, w końcu to się udaje:)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Jak myślicie jak się tak przytrafiło ze wzięłam dziś cleksane o 2 w nocy to można ten zastrzyk policzyć za dziś i wczoraj ?
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Anusia masz racje.. W końcu sie udaje, wiec nasza kolej tez musi nadejsc :) moj to byl drugi transfer i tez jakis spokojniejszy choc wiadomo, ze jakis stresik byl.. To jest nieuniknione :)
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny żeby nie było, że tu na forum nikomu się nie udaje to melduję, ze owszem udaje się.
    Właśnie zaczynam 8 tc. Widziałam już dzidzie i serducho. I wierze, ze każda z Was ujrzy niebawem ten widok i tak jak ja poryczy sie jak glupia na tym samolocie :) trzymam kciuki :)
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Ojejjj kami!! Gratulacje! Jaka to super wiadomosc :)
    Powodzenia i dawaj znac jak się czujecie :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Gratuluję
    --
    •  
      CommentAuthorFlowka
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Kami, gratulacje!
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 25th 2015
     permalink
    Myślicie że rumianku można się spokojnie napić?
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeOct 26th 2015
     permalink
    Dzięki Dziewczyny :)
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 26th 2015
     permalink
    Acia niestety ja nie mam pojecia co z tym rumiankiem.. Ale nie slyszalam żeby mial jakies zle właściwości.
    A ja dzis mam okropny bol jajnikow i ogolnie podbrzusza. Czuje sie jak slon.. Bol niby jak na okres ale taki inny.. I non stop sikam.. Nie wiem czy to przez te pogode.. Czy juzzaczynam swirowac
    • CommentAuthorTosik
    • CommentTimeOct 26th 2015
     permalink
    Flowka strasznie mi przykro :( Jeszcze się uda, ważne że samo zaskoczyło to jakiś znak :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeOct 26th 2015
     permalink
    No właśnie u mnie też dziś zaczęło się samopoczucie jak na okres ; (
    --
    •  
      CommentAuthorZuzkaaaa
    • CommentTimeOct 26th 2015
     permalink
    Acia ponoc objawy sa do siebie podobne wiec nie zalamujmy sie na starcie. Jeszcze tydzień i wszystko bedzie jasne.. Ja wlasnie odpoczywam bo te jajniki nadal pobolewaja. Przestana na chwile i znowu.. Mimo nospy, a za duzo tez nie chce tych tabletek brac.
  5.  permalink
    Flowus - bardzo mi przykro... macie jednak Grzesia, dla Niego musisz byc silna i nie poddawac się nigdy, bo o rodzeństwo dla synka warto powalczyc, bede Wam zawsze kibicowac.

    Dziewczynki ocekujące na wyniki podjętych działan - mocno trzymam kciuki i z niecierpliwoscią czekam na wieści.
    •  
      CommentAuthorem87
    • CommentTimeOct 26th 2015 zmieniony
     permalink
    acia - clexane podane o 2 w nocy (o ile normalnie bierzesz je wieczorem) policzylabym jako dzien zalegly, ale na pewno nie za dwa dni.
    Ja biore codziennie ok 21:00. Czasem później, nigdy wcześniej. Kilkukrotnie brałam po północy, ale zawsze liczyłam za dzień poprzedni z wieczora.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.