Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    jaca_randa: Przeczytałam całą dyskusję i w zasadzie miałam się nie wypowiadać, ale jednak zmieniłam zdanie. Beatka się pomyliła. Przyszła na 28dni po to, żeby się obserwować, żeby stosując metody naturalne nie zajść w nieplanowaną ciążę. Napisała o sobie to, co uważała za istotne. I tu się zaczęło. Została zmieszana z błotem, wyzywana, poniżana. Niezależnie od tego, co zrobiła w przeszłości (na co już kochane forumowiczki wpływu mieć nie mogą), dziewczyna chce świadomie sterować swoją płodnością - i chyba w tym należy jej się pochwała. Tak łatwo jest nam oceniać innych ludzi, szeregować ich i szufladkować. Zastanówcie się, kiedy wyśmiewacie kogoś i kpicie z niego, dlatego że nie popieracie jego zachowania, czy Wasze uszczypliwości przyniosą w efekcie zmianę światopoglądu u takiej osoby? Czy świadczą dobrze o Was? Mechanizm jest taki: jest grupa ludzi, którzy myślą podobnie na jakiś temat, a tu zjawia się czarna owca, która "nie czuje bluesa", więc warczy się na nią i wykopuje ze stada, nawet do admina się pisze donosy, bo jakże ona śmiała dokonać aborcji i jeszcze się do tego przyznać!? Walczycie o prawo do życia, pokażcie, że to życie szanujecie! Beatka też jest człowiekiem, żyje, ma swoje miejsce na Ziemi i należy się jej szacunek! Nie bądźmy takimi surowymi sędziami osób, których w zasadzie nie znamy. No i na zakończenie chciałam przytoczyć cytat z księgi, którą większość z Was zna, a niektóre szanują i uważają za swój przewodnik: "kto z Was jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień".


    Bez przesady na poczatku bylo kilka osob,ktore chcialy jej pomoc w interpretacji a ona potrafila wejsc i nabluzgac komus pod wykresem.Jak ktos nie chce zeby mu pomoc no to na sile chyba nie da sie kogos uszczesliwic prawda?!Pomoc w wykresach to jedno a polecanie sie w sprawie aborcji to drugie i nie dziwie sie,ze dziewczyny tak ostro pojechaly.Co teraz zrobimy wielka ofiare losu z Beatki bo zostala ostro skomentowana?Skoro ma odwage przyznac sie do abocji to niech sie liczyc z takim podejsciem...Ja osobiscie mam jak napisalam na poczatku gleboko w powazaniu jej dupa jej sprawa,zapytalam ja o kilka rzeczy odnosnie aborcji i nie po to zeby ja ponizyc,nawet kilka razy sie wpisalam pod wykresem,ale jak zaczela pyszczec do mnie no to sorry.
    --
    •  
      CommentAuthorTamara74
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    RoxyEwa: Bez przesady na poczatku bylo kilka osob,ktore chcialy jej pomoc w interpretacji a ona potrafila wejsc i nabluzgac komus pod wykresem

    początki zawsze są trudne. Pamiętasz swoje? , też nie było łatwo i przyjemnie.
    Pożyjemy, zobaczmy. Kto się zraził nie musi do niej zaglądać.
  2.  permalink
    RoxyEwa: Skoro ma odwage przyznac sie do abocji to niech sie liczyc z takim podejsciem...

    Ja akurat tej odwagi nie potępiam. Wprost przeciwnie. Wole to niż tę podwójną moralnosc o której wspominałam wczesniej.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    RoxyEwa: Bez przesady na poczatku bylo kilka osob,ktore chcialy jej pomoc w interpretacji a ona potrafila wejsc i nabluzgac komus pod wykresem.

    Tak, zauważyłam, w tej kwestii przegięła. Ale to nie powód, żeby ją wyzywać od najgorszych i kpić sobie z niej.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  3.  permalink
    Tamara74: początki zawsze są trudne. Pamiętasz swoje? , też nie było łatwo i przyjemnie.Pożyjemy, zobaczmy. Kto się zraził nie musi do niej zaglądać.


    Oczywiscie,ze pamietam, ale osoba,ktora szuka pomocy i ja dostaje chyba nie powinna odwdzieczac sie chamstwem?A z reszta co ja bede pisac,w koncu teraz Beatka wyszla na ofiare w calej tej dyskusji heh...
    --
  4.  permalink
    jaca_randa: Tak, zauważyłam, w tej kwestii przegięła. Ale to nie powód, żeby ją wyzywać od najgorszych i kpić sobie z niej.


    A czemu patrzysz na to,ze z niej kpiono a ona biedna nie miala co ze soba zrobic...?Moze przejdziemy kilka stron wstecz to zobaczymy jak ona jezdzila sobie po dziewczynach i drwila z powodu usuniecia ciazy.Bo na takim watku chyba jestesmy i tu rozmawiamy o aborcji a nie interpretacje jej wykresu.Tu jak w kazdej dyskusji sa zwolennicy i przeciwnicy.Beata usunela ciaze i przyznaje ze nie zaluje ok jje sprawa, nie jestem tego w stanie zrozumiec i wyobrazic,ale pisanie postow ze jezeli ktoras chcialaby jakis info odnosnie aborcji to chetnie pomoze to chyba jednak lekka przesada.Teraz na forum o poznawaniu plodnosci bedzie sie reklamowac sposoby usniecia ciazy jakos tego nie widze.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    E tam, nie chodzi o to, żeby tu sąd urządzać i ustawiać ludzi w ławie oskarżonych lub jako ofiary. To jest forum, miejsce zderzania się różnych poglądów i dyskusji.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    RoxyEwa: A czemu patrzysz na to,ze z niej kpiono a ona biedna nie miala co ze soba zrobic...?Moze przejdziemy kilka stron wstecz to zobaczymy jak ona jezdzila sobie po dziewczynach i drwila z powodu usuniecia ciazy.Bo na takim watku chyba jestesmy i tu rozmawiamy o aborcji a nie interpretacje jej wykresu.Tu jak w kazdej dyskusji sa zwolennicy i przeciwnicy.Beata usunela ciaze i przyznaje ze nie zaluje ok jje sprawa, nie jestem tego w stanie zrozumiec i wyobrazic,ale pisanie postow ze jezeli ktoras chcialaby jakis info odnosnie aborcji to chetnie pomoze to chyba jednak lekka przesada.Teraz na forum o poznawaniu plodnosci bedzie sie reklamowac sposoby usniecia ciazy jakos tego nie widze.

    Wiesz, jestem w stanie zrozumieć jej pogląd, że nie traktuje poczętego dziecka jako człowieka. Mogę się z tym nie zgadzać, ale jestem w stanie zrozumieć, że ona tak to widzi.
    Nie zauważyłam, żeby tutaj, na forum ona po kimś sama z siebie, bez prowokacji jeździła.
    Co więcej, czytam tutaj, że żadna z nas nie wie, jak to jest jak się usunie dziecko, że ktoś tam nie miał wyrzutów sumienia, a może miał, ale nie powiedział, że to wszystko to informacje z drugiej ręki. Aż tu zjawia się ktoś, kto dokonał aborcji i ma informacje z pierwszej ręki. Napisała, że nie czuje wyrzutów sumienia. No i klapa, bo przecież jak może nie czuć?! Trzeba jej dokopać, może wtedy poczuje?
    Nie chcę tu ustawiać się jako adwokat Beatki. Myślę sobie jednak, że fajnie jakby na forum nie było pyskówek, tylko dyskusje.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  5.  permalink
    jaca_randa: E tam, nie chodzi o to, żeby tu sąd urządzać i ustawiać ludzi w ławie oskarżonych lub jako ofiary. To jest forum, miejsce zderzania się różnych poglądów i dyskusji.


    Dokladnie!I nie rozumiem oburzenia jesli chodzi o komentarze w strone Beaty.Mozna bylo sie z tym liczyc prawda... t?!o w koncu wolna dyskusja...Wiesz nie dziwie sie tym negatywnym opiniom bo najczesciej przeciwnicy aborcji to tez kobiety,ktore nie moga zajsc w ciaze lub je wielkorotnie traca.

    Tak jak juz wczesniej napisalam kobiety chca decydowac o swoim ciele jak i o abrocji,ale usuwajac ciaze nie wiedza czy akurat nie usuwaja zarodka plci zenskiej,ktora w przyszlosci bylaby kobieta....Gdzie jest jej prawo decyzji?To tak na marginesie tylko.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    jaca_randa: Nie zauważyłam, żeby tutaj, na forum ona po kimś sama z siebie, bez prowokacji jeździła.
    no to poczytaj dokładniej :/ no chyba ze prowokacja jest to ze pojawilam sie na tym forum :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    jaca_randa: Wiesz, jestem w stanie zrozumieć jej pogląd, że nie traktuje poczętego dziecka jako człowieka. Mogę się z tym nie zgadzać, ale jestem w stanie zrozumieć, że ona tak to widzi.


    No i chcąc nie chcąc usprawiedliwiasz w ten sposób osoby, które aborcji dokonały...
    --
  6.  permalink
    jaca_randa: Wiesz, jestem w stanie zrozumieć jej pogląd, że nie traktuje poczętego dziecka jako człowieka. Mogę się z tym nie zgadzać, ale jestem w stanie zrozumieć, że ona tak to widzi. Nie zauważyłam, żeby tutaj, na forum ona po kimś sama z siebie, bez prowokacji jeździła. Co więcej, czytam tutaj, że żadna z nas nie wie, jak to jest jak się usunie dziecko, że ktoś tam nie miał wyrzutów sumienia, a może miał, ale nie powiedział, że to wszystko to informacje z drugiej ręki. Aż tu zjawia się ktoś, kto dokonał aborcji i ma informacje z pierwszej ręki. Napisała, że nie czuje wyrzutów sumienia. No i klapa, bo przecież jak może nie czuć?! Trzeba jej dokopać, może wtedy poczuje? Nie chcę tu ustawiać się jako adwokat Beatki. Myślę sobie jednak, że fajnie jakby na forum nie było pyskówek, tylko dyskusje.


    Mysle,ze temat aborcji to temat,ktory zawsze bedzie budzil emocje i dyskusje nie beda spokojne,wiemy jak jest.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Jaheira: [/quote][quote=Jaheira]No i chcąc nie chcąc usprawiedliwiasz w ten sposób osoby, które aborcji dokonały...

    Może inaczej: nie potępiam. Teoretycznie rozumiem ich decyzje. Emocjonalnie niekoniecznie.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Agunia05: no to poczytaj dokładniej :/ no chyba ze prowokacja jest to ze pojawilam sie na tym forum

    No właśnie jakoś nie mogę znaleźć przyczyny, dlaczego ona tak na Ciebie wsiadła. Czyżby powodem było to, że wytłumaczyłaś jej, gdzie popełniła błąd w pisowni nazwiska pod wykresem? Nie mam pojęcia.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    jaca_randa: Może inaczej: nie potępiam. Teoretycznie rozumiem ich decyzje. Emocjonalnie niekoniecznie.


    A czy to samo powiesz ,o pijanym kierowcy który spowoduje śmiertelny wypadek?
    Przepraszam jaca, ale chyba Twoja teoria o nie osądzaniu akurat w tej dyskusji jest trochę trafiona jak kulą w płot...
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    jaca randa, oto dlaczego

    to cytat spod wykresu

    "chyba napisalam ze pozyczki place lepsze to niz potem na szkole dobra dla dzieciaka nie miec i głąbów chowac jak ta co 6 ma."
    --
  7.  permalink
    Dobra kobiety ide spac bo nie chce mi sie gadac o lasce,ktora dawno olala temat i zniknela.Zycze spokojnej nocki Drogie Panie:peace:
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Jaheira: A czy to samo powiesz ,o pijanym kierowcy który spowoduje śmiertelny wypadek?
    Przepraszam jaca, ale chyba Twoja teoria o nie osądzaniu akurat w tej dyskusji jest trochę trafiona jak kulą w płot...
    Tak, to samo powiem o pijanym kierowcy, który spowoduje śmiertelny wypadek. Nie mam prawa osądzać ani potępiać żadnego człowieka. Mogę co najwyżej ocenić jego czyn. A to jest znaczna różnica.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Trisha: jaca randa, oto dlaczego

    to cytat spod wykresu

    "chyba napisalam ze pozyczki place lepsze to niz potem na szkole dobra dla dzieciaka nie miec i głąbów chowac jak ta co 6 ma."

    No właśnie widziałam ten wpis i też mnie potrzepało. Ale co ją napadło, żeby takie chamskie teksty pisać, to nie wiem.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  8.  permalink
    jaca_randa: Tak, to samo powiem o pijanym kierowcy, który spowoduje śmiertelny wypadek. Nie mam prawa osądzać ani potępiać żadnego człowieka. Mogę co najwyżej ocenić jego czyn. A to jest znaczna różnica.


    Przepraszam musze to skomentowac...

    A oceniac to czasami nie rowna sie z potepianiem i osadzaniem??Bo ja sie czesto spotykam z takimi ocenami...A Ty nie?
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    RoxyEwa: A oceniac to czasami nie rowna sie z potepianiem i osadzaniem??Bo ja sie czesto spotykam z takimi ocenami...A Ty nie?

    Już wyjaśniam:
    Daję sobie prawo do oceny czynów. Czyli mówię, że "kierowanie po pijanemu jest złe", albo "aborcja jest zła".
    Nie daję sobie prawa do oceny człowieka. Czyli nie potępiam kobiet, które poddały się aborcji, nie potępiam pijanych kierowców i tak dalej. Nie jest to kurtuazja, ale chodzi o to, że te osoby są dużo bardziej złożone niż czyny, jakie popełniają. Ponadto, te osoby żyją, mają wolną wolę, sumienie i szansę na poprawę. Mają też na pewno na swoim koncie dużo dobrych uczynków.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  9.  permalink
    jaca_randa: Już wyjaśniam:Daję sobie prawo do oceny czynów. Czyli mówię, że "kierowanie po pijanemu jest złe", albo "aboracja jest zła". Nie daję sobie prawa do oceny człowieka. Czyli nie potępiam kobiet, które poddały się aborcji, nie potępiam pijanych kierowców i tak dalej. Nie jest to kurtuazja, ale chodzi o to, że te osoby są dużo bardziej złożone niż czyny, jakie popełniają. Ponadto, te osoby żyją, mają wolną wolę, sumienie i szansę na poprawę. Mają też napewno na swoim koncie dużo dobrych uczynków.


    Rozumiem co piszesz tylko zastanawiam sie czy bylabys rowniez takiego zdania i nie oceniala w momencie kiedy nie daj Bog pijany kierowca zabilby kogos Ci bliskiego ?lub zmuszono Cie do aborcji lub kogos z bliskich Ci osob? (pisze teoretycznie).Wtedy caly Twoj poglad na temat oceniania zmienia sie o 100%.Pare lat temu obojetnie przechodzilam obok tego tematu.Potem kiedy urodzilam core i nie moglam przez jakis czas zajsc w ciaze,zrobilam sie przeciwniczka a teraz kiedy stracilam ciaze moje odczucia wzgledem takich osob podwoily swoja sile i nic w tym zlego.Kazdy ocenia przez pryzmat wlasnych przezyc.I mimo iz nie zna sie osoby kazdy ma prawo ja ocenic po tym co pisze i jak pisze i musi sie z tym liczyc wypowiadaj sie na forach ogolnych.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    RoxyEwa:

    Rozumiem co piszesz tylko zastanawiam sie czy bylabys rowniez takiego zdania i nie oceniala w momencie kiedy nie daj Bog pijany kierowca zabilby kogos Ci bliskiego ?lub zmuszono Cie do aborcji lub kogos z bliskich Ci osob? (pisze teoretycznie).

    Szczerze pisząc - nie wiem. Nie mam pojęcia. Na pewno emocjonalnie byłabym bardzo wzburzona (tak sobie to wyobrażam), ale czy emocje zaburzyłyby mój światopogląd? - nie umiem przewidzieć.
    Póki co jest tak, jak napisałam wcześniej - sama sobie nie daję prawa do oceny innych. Rozumiem Twoją postawę i postawę innych osób, które oceniają, czy potępiają innych ludzi, bo to, co tamci robią trafia w jakiś czuły punkt.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Poszłam sobie obejrzeć film, wracam, a tu takie niespodzianki...
    Koleżanka Beata z trolla została przekwalifikowana na jednostkę uciśnioną, do tego swego rodzaju bohaterkę.
    A naiwnie myślałam, że nic mnie w życiu już nie zdziwi...
    --
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Nie można piętnować ludzi - o tym już pisłaśmy chyba parę stron wcześniej, prawda? Niemniej ocena czynu, w tym wypadku zła jest jak najbardziej na miejscu. Ocena czynu, nawet dwóch, jak by mnie Beatka sprostowała. A ja dodam jeszcze infantylizm, bezczelność, głupotę i bezpodstawne bardzo wysokie mniemanie o sobie. Nie, ja nie oceniam tego, jak gotuje, się ubiera, jak na zycie zarabia, czy jak traktuje osoby w bliskim jej otoczeniu. Nawet się użarłam w palec chcąc się spytać, jaka może być z niej matka? Ale może jest nawet lepszą matką od kazdej z nas w stosunku do "dzieciaka, który już sam je". Nie wiem, do tego mam to w nosie (na zasadzie, że tematyka forum jest inna).
    Zauważcie, pojawiła się taka Beatka, narobiła szumu i piszemy pod jej wykresem, wskazujemy, że metoda mówi to a to. Tymczasem na tym portalu zalogowało sie w tym samym czasie ze sto innych dziewczyn, które tez potrzebują wskazówek, tylko może nie wiedzą, że mogą, lub nie wiedzą jak o te wskazówki poprosić. A my, takie złe, niedobre, co to tak źle Beatkę traktujemy, zaglądmy pod jej wykres, doradzamy, niektóre z nas z tego tytułu są mieszane z błotem, ale to nasza wina, że źle oceniamy dwie aborcje, zapożyczanie się na ten cel, traktowanie nienarodzonego dziecka jak zlepek komórek, z którego można wyhodować ufonia.
    Kao, Jaca, Tam, czy Wy widzicie teraz paradoksalność tej sytuacji? Gdzie tu można dojść do wspólnego mianownika, jakim jest tolerancja przez Was pojęta? Fakt, zrobiłyśmy sobie na forum kąśliwy ostracyzm, to niewątpliwie mało chlubne - przy czynnym udziale osoby zainteresowanej. Skoro już któraś z Was zacytowała pewną mądrą Księgę, to ja też coś z niej dorzucę:
    # "Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela... Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom i rzucać psom" (Mt 15,26) - naszą wiedzę też mogłybyśmy zachować tylko dla tych, co w naszym mniemaniu skorzystają. Bo ja mam chyba potwierdzające się obawy, że osoba, o której piszemy nie ma wielkiego samozaparcia, żeby słuchac rad bardziej doświadczonych w samoobserwacji koleżanek... :confused:
    # "Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni" (J 2, 15a) - nawet Bóg, który jest Miłością, może się czasem zdenerwować, zachować niedyplomatycznie - to cóż dopiero my?

    Kao, dobrze, że zareagowałaś. Jednak czy Ty też nie zapędziłas się w tym przywracaniu porządku? Tobie uchodzi zabawa w gonienie trolli (bo na innym forum), a nam nie? Nauczasz, co można zdradzić z życia osób, które się spotkało na swojej drodze, a czego nie wolno... Sugerujesz, że "obrońca życia" ze mnie do bani. Pewnie, że tak. Na miano obrońcy życia sobie trzeba zasłużyć. W dodatku dałaś się sprowokować moim (retorycznym) pytaniem, o to, co mam robić. Czyżbyś też marzyła o funkcji jakiegoś doradcy?... :confused:
    Mam nadzieję, że nie czujesz się urażona, napisałam to, bo nie wiem,... może nieświadomie wpadłaś w taki ton. Mnie on osobiście irytuje i chciałabym, żebyś o tym wiedziała. Tylko tyle :smile:
  10.  permalink
    Jaca, Ty się dziwisz, że na nią najechałyśmy i że uważamy ją za trolla? Ona nie pisała tylko tutaj, ale jak dziewczyny słusznie zauważyły także pod wykresami. Mnie osobiście takie teksty niemiłosiernie wkurzają i trolli po prostu nie lubię. Mam nadzieję, że to nie jest jednak autentyczna Beatka po dwóch aborcjach i z jednym dzieckiem - biada temu dziecku, jak ma taką matkę.

    Przeczytałam wczorajsze wypowiedzi i faktycznie zrobiła się sytuacja absurdalna - Beatka/troll została biedną, małą owieczką, po której wszyscy jeżdżą "za nic". Owszem, jak Kao napisałaś - wątek do tego typu kłótni odpowiedni nie jest, ale to nie my tu zaczęłyśmy pisać, tylko owa Beatka/troll.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    HarleyQuinn: Jaca, Ty się dziwisz, że na nią najechałyśmy i że uważamy ją za trolla? Ona nie pisała tylko tutaj, ale jak dziewczyny słusznie zauważyły także pod wykresami. Mnie osobiście takie teksty niemiłosiernie wkurzają i trolli po prostu nie lubię. Mam nadzieję, że to nie jest jednak autentyczna Beatka po dwóch aborcjach i z jednym dzieckiem - biada temu dziecku, jak ma taką matkę.

    Przeczytałam wczorajsze wypowiedzi i faktycznie zrobiła się sytuacja absurdalna - Beatka/troll została biedną, małą owieczką, po której wszyscy jeżdżą "za nic". Owszem, jak Kao napisałaś - wątek do tego typu kłótni odpowiedni nie jest, ale to nie my tu zaczęłyśmy pisać, tylko owa Beatka/troll.

    Nie, ja z niej nie robię uciśnionej owieczki, jednak uznałam, że sytuacja wymaga jakiejś przeciwwagi, a nie żeby było tak, że całe stado atakuje jedną czarną owcę. Ona już zauważyła, że informowanie na tym forum o tym, co zrobiła, nie jest dobrym pomysłem - i notkę o tym usunęła. Czy to lepiej? Dla niej na pewno, bo nie wszyscy, którzy wchodzą pod jej wykres będą od razu przyklejać jej łatkę zabójczyni.
    Mnie się nie podobało to, co napisała o Aguni05. I tu Was popieram, że trzeba jej utrzeć uszu za takie bezczelne teksty. Ale co do jej przeszłości, to na miłość boską, to sprawa jej sumienia, którego nikt nie ruszy wyzywając ją.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Tymczasem na tym portalu zalogowało sie w tym samym czasie ze sto innych dziewczyn, które tez potrzebują wskazówek, tylko może nie wiedzą, że mogą, lub nie wiedzą jak o te wskazówki poprosić.
    to ich problem ofiary nigdy se w zyciu rady nie dadza.
    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    HarleyQuinn: ale to nie my tu zaczęłyśmy pisać, tylko owa Beatka/troll.
    tyle ze ja na temat napisalam a wam sie to nie spodobalo i wyzywac i smiac sie ze mnie zaczelyscie i idiotke robic zamiast normalnie odpisac.
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Ja napiszę tylko, że z moich obserwacji wynika, iż światopogląd może się zmienić mniej lub bardziej radykalnie bo ludzie się zmieniają i zmienia się sytuacja, w której się znajdują.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    beatka2008: Fretka_Flynn: Tymczasem na tym portalu zalogowało sie w tym samym czasie ze sto innych dziewczyn, które tez potrzebują wskazówek, tylko może nie wiedzą, że mogą, lub nie wiedzą jak o te wskazówki poprosić.

    to ich problem ofiary nigdy se w zyciu rady nie dadza.


    Drogie Koleżanki, życzę powodzenia w dalszym współczuciu biednej "Beatce"...
    --
    •  
      CommentAuthorHarleyQuinn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Mnie nawet nie chodzi o aborcję - to co zrobiła, to zrobiła. Ale o to, jak się odnosi do innych użytkowniczek pod ich własnymi wykresami. A jeżeli Beatka trollem nie jest, to... To ja już we wszystko uwierzę.

    EDIT - no właśnie, popatrzcie na ostatni post Beatki o "ofiarach" - jak dla mnie cuchnie trollem.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    który mimo chwilowej nieobecności osiąga swój cel :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    tylko co to wszystko daje? zrobił się żałosny off topic. nieważne kim beatka jest. jak dla mnie najlepszym sposobem jest ignorowanie. pozostałaby laska sama ze sobą, nikt by bie nie odzywał i zlał jej 10 kolejnych obrazoburczych postów, znudziłaby się i już. a tak? temacik o niczym kręci się już kolejny dzień. Naprawdę sądzicie że kogoś zmienicie przez kilka wpisików forumowych? bicie piany.
    •  
      CommentAuthorbahel
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Chyba faktycznie najlepiej byłoby ignorować osoby, które są tak nieprzyjemne...
    To co napisała HarleyQuinn... tu już nawet nie chodzi o aborcję i podejście do niej. Tylko o sposób odnoszenia się do innych.
    --
    •  
      CommentAuthorHarleyQuinn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Olimpijka - ale tak się nie da :sad: Przetestowane na wielu forach - pojawia się troll i dopóki WSZYSCY nie zaczną ignorować to d**a blada, zawsze troll nakręca ilość postów, tocząc walkę słowną chociaż z jedną osobą, która jest przekonana, że to nie troll, a prawdziwa osoba, za którą się podaje.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    HarleyQuinn: ale tak się nie da

    da się... wiele lat temu byłam bywalczynią jednego z for. pojawił się ktoś o nikcu biniusia2000 co wszędzie pisała o owczarkach i żóltych kaczuszkach. na początku było śmiesznie, potem zrobiło się nudne, a potem po prostu wkurzające. większość zlała temat i biniusia się wyniosła.
    chcieć wystarczy. i umieć się powstrzymac.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Spokojnie, po to jest forum, żeby były dyskusje, czasem także burzliwe. To bardzo dobrze, że są różne zdania, bo dyskusja nie jest jałowa. Uważam, że jeśli dyskusja nie przeradza się jedynie w argumenty ad personam, to nie jest to stracony czas, ani miejsce w sieci. To forum przetrwa więcej niż beatka, i może nawet dłużej niż jakakolwiek z nas. Przyjdą nowi ludzie, poczytają, może się czegoś nauczą, a może się pośmieją z nas :).
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    jaca_randa: o bardzo dobrze, że są różne zdania, bo dyskusja nie jest jałowa. Uważam, że jeśli dyskusja nie przeradza się jedynie w argumenty ad personam

    jaca -ale tu od wczoraj wieczorem na moje oko 80% nie jest żadną dyskusją tylko zwykłą nap***anką.. bo już nawet nie przepychanką..
  11.  permalink
    Jaca, w sumie racja jeśli chodzi o ostatnie zdanie. Jak tu przyszłam to czytałam część interesujących mnie wątków "od deski do deski" i momentami byłam zdziwiona jak bardzo wątek potrafi odbiec od tematu właśnie przez takie "off topy" :wink:
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Czy wie ktoś, ile wynosi koszt aborcji w krajach, gdzie jest ona zalegalizowana? Np. Słowacja, Francja, Holandia? Pytam serio, nie wiem, a mnie to interesuje.
    Znalazłam w sieci tabletkę **** w cenie 29zł za sztukę oraz ogłoszenie takie jak [wymoderowano] Masz 250zł, masz poronionko w domciu, tanio, łatwo i przyjemnie! Żyć, nie umierać! :neutral: W kraju, gdzie aborcja jest zakazana, na pierwszych stronach google są świetnie wypozycjonowane tabletki poronne i gabinety "ginekologiczne" - wystarczy wpisać "przywracanie cyklu". Gdzie to zgłaszać? Chyba gdzieś powinniśmy, skoro aborcja jest nielegalna?
    •  
      CommentAuthorHarleyQuinn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Rany, 250!? Wydawało mi się, że ceny oscylują bliżej 2-3 tys...
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Nie, to nie przywilej bogaczy... Nie musiałabyś dać domu pod zastaw. Pewnie w gabinecie pan doktor sobie trochę więcej liczy, niemniej - po co się tam udawać, skoro możesz w pieleszach domowych "pozbyć się problemu"?

    Ogłoszonko jest proste, jasne i przejrzyste:
    "t**** najtaniej i najpewniej(12szt ********** 160zł ) dziś zamawiasz jutro odbierasz płacisz przy odbiorze posiadam również tabletki ********** w zestawie z ********** (12 tab.*****.+ 1 *******) daje 98% skuteczności taki zestaw jednak jest droższy bo kosztuje 250 zł polecam go już w bardziej zaawansowanych ciążach czyli od 4 do 9 tyg służę fachową radą podczas zabiegu tel.78..."
    Też bym mu/jej posłużyła - pałą między nogi albo patelnią między oczy :devil: Wybaczcie, nóż sie w kieszeni otwiera :sad:

    Ogłoszenie jest z 9.10.2011r. Korci mnie zadzwonić i zapytać o dostępność zestawu :devil:
    •  
      CommentAuthorHarleyQuinn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Tak myślałam, bo jak słucham jakiś wypowiedzi osób, które się poddały aborcji, to zawsze mówią, że musiały się zapożyczyć, albo ktoś z rodziny (mąż, "przyjaciel") płacił. Zawsze mi się wydawało, że to są spore sumy...

    Abstrahując od samego problemu z aborcją, to ja bym się bała przyjąć taką osobę z ogłoszenia za 250 zł... A potem są powikłania... Ale te "zestawy" wymienione przez Ciebie to pewnie jakieś tabletki / chemia? Okropne :sad:

    A swoją drogą - że się nie boja umieszczać takich ogłoszeń...?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Fretka_Flynn: Ogłoszonko jest proste, jasne i przejrzyste:
    [wymoderowano]

    Ogłoszenie jest z 9.10.2011r. Korci mnie zadzwonić i zapytać o dostępność zestawu

    Sorry, ale jaja sobie robisz? Możliwe, że wklejasz to będąc święcie oburzona, ale nie rozumiesz, ze robisz darmową reklamę teko kogoś? Przynajmniej edytuj i wykasuj numer telefonu!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorHarleyQuinn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Jaca, no błagam - reklama tego na 28!? Nie przesadzajmy. Już widzę jak nasze koleżanki łapią za telefon.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    HarleyQuinn: Jaca, no błagam - reklama tego na 28!? Nie przesadzajmy. Już widzę jak koleżanki łapią za telefon.

    Nadal nie rozumiesz?! Przecież to forum nie jest zamknięte. W internecie szuka się informacji wpisując słowa kluczowe - ktoś szukając takiej oferty trafi tutaj bez problemu, a temu komuś wszystko jedno czy to forum zwolenniczek czy przeciwniczek aborcji, ważne, że znajdzie to, czego szukał.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    HarleyQuinn: Nie przesadzajmy. Już widzę jak koleżanki łapią za telefon.

    A czy Ty masz 100% pewność że 100% kobiet tu zalogowanych jest przeciwko aborcji? skąd ta pewność?
  12.  permalink
    HarleyQuinn: Jaca, no błagam - reklama tego na 28!? Nie przesadzajmy. Już widzę jak nasze koleżanki łapią za telefon.



    :clap:
    --
    •  
      CommentAuthorHarleyQuinn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Jaca, po pierwsze nie krzycz. Po drugie - nie mój post. Po trzecie chyba każda baba, która szuka takiej informacji nie wejdzie najpierw tutaj, a na strony z ogłoszeniami.

    Olimpijka - nie wiem. Ja stąd chwilowo spadam, bo widzę, że poziom adrenaliny Wam niebezpiecznie wzrósł.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.