Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorbeatka2008
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    olimpijka: A czy Ty masz 100% pewność że 100% kobiet tu zalogowanych jest przeciwko aborcji? skąd ta pewność?
    No własnie ja nie jestem przeciwko a tu zalogowana jestem. Te ceny to z kosmosu sa tu podane 2 tysiaki minimum musisz miec+zastrzyki po.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Nie krzyczę. Informuję, że zgosiłam ten post do moderatora. Skoro autorka nie usunęła podanego namiaru.

    Tak na marginesie - nie trzeba być zalogowanym na 28dni, żeby mieć możliwość przeglądania forum - bądźmy zatem odpowiedzialne za to co piszemy i jakie podajemy informacje.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  1.  permalink
    olimpijka: A czy Ty masz 100% pewność że 100% kobiet jest przeciwko aborcji? skąd ta pewność?


    Oczywiscie ze nie 100%,ale to nieznaczy,ze zaraz mamy zamiescic na portalu tablice ogloszeniowa z danymi kontaktowymi gdzie i jak mozna usunac ciaze...no prosze....
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    RoxyEwa: Oczywiscie ze nie 100%,ale to nieznaczy,ze zaraz mamy zamiescic na portalu tablice ogloszeniowa z danymi kontaktowymi gdzie i jak mozna usunac ciaze...no prosze....

    o ile się nie mylę klaszczesz n poprzedniej stronie z aprobatą po jakże "trafnej" ripoście harley na słowa Jacy?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    feel: **** to normalnie dostępny lek w aptekach, chociaż na receptę. Ma zastosowanie w chorobach stawów, ale wpiszcie sobie nazwę do inernetu i zobaczcie w jakim celu dziewczyzny go używają...

    Jeśli to przepis na aborcję, to też robisz super robotę!
    Sorry, ale przypomina mi się Kotański, który swego czasu zrobił niezłą przysługę ćpunom podając przepis na kompot ze słomy makowej. Ludzie, myślcie, to nie boli!
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    RoxyEwa: mamy zamiescic na portalu tablice ogloszeniowa z danymi kontaktowymi gdzie i jak mozna usunac ciaze...no prosze.

    a włąsnie to zrobiono
  2.  permalink
    Jaca, numer usunięty. Masz rację, przepraszam, o tym numerze to nie pomyślałam i jak leci wkleiłam...:sad:

    Pewnie, że ktoś przypadkiem może zerknąć. Ale to nie jest problemem, że tutaj podajemy takie info - podziemie aborcyjne istnieje i nie ma co nabierać wody w usta. Trzeba się zająć tym, że dostęp do środków i klinik aborcyjnych jest na wyciągnięcie ręki. Pytałam juz i powtarzam, bo widać, co innego stało się ważne: gdzie to zgłaszać? Jak z tym walczyć?
    •  
      CommentAuthorfeel
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Jeśli jakaś dziewczyna chce to zrobić to sobie wpiszę do internetu i znajdzie tak czy inaczej... niestety jest tego pełno. Ja wam napisałam tylko po to, żeby się podzielić informacją którą słyszałam.
    ale ok usunę posta, chociaż nie wydaję mi się, żeby akurat ten jeden post miał komuś posłużyć
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: Jaca, numer usunięty. Masz rację, przepraszam, o tym numerze to nie pomyślałam i jak leci wkleiłam...

    Pewnie, że ktoś przypadkiem może zerknąć. Ale to nie jest problemem, że tutaj podajemy takie info - podziemie aborcyjne istnieje i nie ma co nabierać wody w usta. Trzeba się zająć tym, że dostęp do środków i klinik aborcyjnych jest na wyciągnięcie ręki. Pytałam juz i powtarzam, bo widać, co innego stało się ważne: gdzie to zgłaszać? Jak z tym walczyć?

    OK, dzięki.
    Myślę, że trzeba zgłaszać takie informacje, hmmm... na policję? Poszukam jakieś namiary na organizacje walczące z nielegalną aborcją, musi coś takiego być - i tam można by zgłaszać.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    feel: Jeśli jakaś dziewczyna chce to zrobić to sobie wpiszę do internetu i znajdzie tak czy inaczej... niestety jest tego pełno. Ja wam napisałam tylko po to, żeby się podzielić informacją którą słyszałam.
    ale ok usunę posta, chociaż nie wydaję mi się, żeby akurat ten jeden post miał komuś posłużyć

    Jest pełno, bo te informacje są powielane. Ty też w tym bierzesz udział. Intencje możesz mieć nieskazitelne, ale robisz czarną robotę. Im mniej takich informacji, tym lepiej. Dzięki, za decyzję w sprawie usunięcia postu.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  3.  permalink
    jaca_randa: OK, dzięki.Myślę, że trzeba zgłaszać takie informacje, hmmm... na policję? Poszukam jakieś namiary na organizacje walczące z nielegalną aborcją, musi coś takiego być - i tam można by zgłaszać.


    Dzisiaj zapytam bratowej,ktora pracuje jako kurator sadowy jak to wyglada od strony prawnej...Czy istnieje mozliwosc zlapania za dupy i pociagnac do odpowiedzialnosci karnej...
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, Jaca nie napisała, ale wskazała odpowiedni kierunek:

    NAZWY ŚRODKÓW, KLINIK, DANE KONTAKTOWE SCHOWAJCIE!

    Ja już się dostosowałam. Wybaczcie, że CapsLock, chciałam, żeby było widoczniejsze. I prośba do dziewczyn, które zacytowały mój post: edytujcie, ocenzurujcie, możecie skopiować jeszcze raz to, co wpisałam, nie podawajcie nazw...
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    "*****poprzez zablokowanie działania kobiecego hormonu ciążowego progesteronu sprawia, że dziecko w fazie prenatalnej umiera z głodu, a także sprawia, że wyściółka macicy odkleja się." Tak działają tabletki rozpowszechniane przez feministki, które były dostępne w czasie akcji Women on Waves. Jakie jest ich inne działanie? "Sponsor (...) twierdzi, że jedna na 50 kobiet będzie krwawiła i będzie wymagała interwencji chirurgicznej, aby temu zapobiec. Jedna na 100 kobiet będzie potrzebowała leczenia szpitalnego, a dla 8% kobiet metoda ta będzie nieskuteczna. (...) Dr.Nathonson wskazał, że celem działania **** jest wyrzucenie dziecka z łona matki, ale ponieważ często jest to działanie nieefektywne, jajo płodowe bardzo często niepełnie odkleja się od macicy co kończy się krwawieniem." Wiele z tych kobiet krwawi długimi godzinami w domu, doświadczając silnych skurczy i kończąc w pogotowiach ratunkowych".

    Nathanson powiedział, że nawet wtedy kiedy kobieta nie wydali całego płodu zanim pójdzie do domu, musi ona pokazać jego resztki lekarzowi, który zajmuje się jej aborcją. Zapytał: „ I teraz zastanówmy się jak 17-letnia dziewczyna wytrzyma wybieranie z toalety pełnej skrzepów krwi i innych obrzydliwości wyciąganie resztek maleńkiego płodu i przyniesienie go do lekarza?” za: http://doscmilczenia.blogspot.com

    Prostaglandyny same w sobie są znane z ich potencjalnych śmiercionośnych efektów ubocznych.
  5.  permalink
    Okazuje sie Drogie Panie ze od strony prawnej to temat rzeka.Oczywiscie mozna isc i zglosic wszelkie informacje na policje,jednak - minister wydał listę z lekami które są nielegalne i ich sprzedaż jest zabroniojesli jesli leku nie ma na liście to nie jest przestępstwo. A w cudownej Polsce jest tak,ze lekarza,ktory przeprowadzal nielegelna aborcje trzeba zlapac podczas wykonywanego zbiegu i tylko w taki sposob mozna mu przedstawic zarzuty tak jak to mialo miejsce w mojej miejscowosci. Walka z wiatrakami.
    --
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    To teraz każda z nas powinna podać się za lipną ciężarną, umówić się na zabieg i poprosić funkcjonariuszy, żeby wparowali, jak będziemy siedziały na fotelu z rozkraczonymi nogami?

    Czy żeby postawić zarzuty, to trzeba przy takim lekarzu znaleźć nerkę wypełnioną szczątkami abortowanego dziecka? Wow, ale karność, ja pierniczę... :confused:
  6.  permalink
    Fretka_Flynn: Czy żeby postawić zarzuty, to trzeba przy takim lekarzu znaleźć nerkę wypełnioną szczątkami abortowanego dziecka? Wow, ale karność, ja pierniczę...


    Dokladnie u ans w Hrubieszowie tak bylo.Policja wpadla na sale porodowa i znalezli zwolki wtedy zostal mu pozstawiony zarzut.Mozna znalesc sobie info o tym : http://www.policja.pl/palm/pol/1/1195/Lekarz_i_pielegniarka_podejrzani_o_dokonanie_nielegalnej_aborcji.html

    Jak go zobaczylam na odziale jak lezalam na patologii ciazy wypisalam sie i powiedzialam ze nie chce zeby ten lekarz decydowal o mojej ciazy.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Fretka_Flynn: "...teraz zastanówmy się jak 17-letnia dziewczyna wytrzyma wybieranie z toalety pełnej skrzepów krwi i innych obrzydliwości wyciąganie resztek maleńkiego płodu i przyniesienie go do lekarza?” za: http://doscmilczenia.blogspot.com

    Jej sprawa skoro się decyduje na to świadomie i dobrowolnie. Myślę, że Nathansonowi chodziło o trudność w zabezpieczeniu kobiecie bezpieczeństwa po aborcji tak?
    Od razu skojarzyło mi się z kobietami roniącymi upragnione maleństwa, które są w tej samej sytuacji nie ze swojej winy...
    --
  7.  permalink
    olimpijka: o ile się nie mylę klaszczesz n poprzedniej stronie z aprobatą po jakże "trafnej" ripoście harley na słowa Jacy?



    Przeciez ona na koncu napisala ''no prosze'' - ironia i do tego odnosily sie oklaski....I nie lap mnie za slowka bo ja wiem za czym stoje i w jakiej sprawie...
    --
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Nano, jednak podam link. W dalszej części dr Nathanson, człowiek, który podobno przeprowadził 60 tys. aborcji, mówi: „Oni chcą rozdawać ten środek w szkołach, i wiele dzieci, a także i dorosłych będzie stosowało tą metodę jako metodę antykoncepcyjną". Wypowiedział się tak w kontekście negatywnych stron usuwania ciąży, stał się przeciwnikiem aborcji po "Niemym krzyku". Przyznam się, że ja nigdy nie miałam siły tego obejrzeć - 5 minut mi wystarczyło, później i tak nic nie jestem w stanie zobaczyć przez łzy :sad:
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    "Niemy krzyk" powinien obejrzeć każdy dorosły człowiek. Można dokładniej zobaczyć, jak reaguje ów "zlepek komórek" i to kim jest.
    --
  8.  permalink
    Ja i tak wiem. Pozwól, że nie skorzystam z rady, która na pewno jest dobra i potwierdzam :smile:
    Jak to jest z puszczaniem tego filmu na lekcjach? Słyszałam, że swego czasu rodzice uczniów jakiejś szkoły zgłosili dyrektorowi, że któryś z nauczycieli wykazał się okrucieństwem i puścił biednym dzieciąteczkom "Niemy krzyk"... Nie pamiętam, jak się ta sprawa potoczyła... Wie ktoś?
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Nie...szkoła to nie jest dobry pomysł...
    Też coś o tym słyszałam.
    --
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Przecież nie puszczę czegoś, czego sama nie oglądałam i oglądnąć nie mogę :wink:
    Zastanawiam się, co zwyciężyło: działanie w dobrej wierze, czy zbulwersowani rodzice.

    A pytam, bo mój znajomy antropolog z poglądami pro choice (to się naprawdę inaczej powinno nazywać :sad:), stwierdził, że kobieta, która ma podjąć decyzję o tym, czy usunąć czy zostawić ciążę, nie powinna wiedzieć "takich okropności" jak to, na czym polega aborcja, że to uśmiercenie płodu, że ów płód od piątego tygonia ciąży najpóźniej odczuwa ból. Bo, jak to stwierdził, "i tak już wystarczająco dużo wysiłku włoży w dokonanie wyboru". Na tej samej zasadzie lekarze nie powinni informować pacjentów, że np. operacja może się nie powieść, a lek może mieć działanie uboczne? Pacjent ma wiedzę: będę zdrowy lub nie i między tym ma wybierać. Tak sama kobieta: urodzę dziecko, nie urodzę dziecka. A cały szereg tego, jak od strony moralnej owe "nieurodzenie", medycznej, czy tego, co dziecko w trakcie "zabiegu" czuje, to już ma zostać objęte klauzulą milczenia :devil:
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Nam tez puszczali ten film w szkole. Ale nie pamietam czy to bylo juz liceum czy jeszcze podstawowka
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Tak sobie myślę, że jak już tak jedziemy z uświadamianiem o cierpieniu niewinnych, to może w ramach lekcji w szkole przyadłaby się także wizyta w rzeźni - niech dzieci widzą jak się zabija zwierzęta, które się później zjada...
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    jakieś filmiki o brutalnych morderstwach bym też dorzuciła do programu szkolnego.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    I gotowy przepis na to, żeby zlecieli się zbulwersowani rodzice, bo nauczyciele puszczają ich dzieciaczkom drastyczne filmy w szkole... I nie mowię tu o podstawówce, tacy rodzice zdarzają się w gimnazjum, a nawet w LO :confused:
    --
  9.  permalink
    Wizyta w rzeźni, artykuł był też kiedyś na wp.pl. Takie rzeczy, jak podobne wizyty czy filmy jak w/w "Niemy krzyk" powinny być zachowane dla chętnych. Tylko właśnie te parę lat temu można było odnieść wrażenie, że "Niemy krzyk" to standardowy punkt programu edukacji do życia w rodzinie czy wychowania seksualnego. Mnie to na szczęście ominęło. Ale rok, dwa lata temu była akcja z plakatami, w miasteczku akademickim przy bibliotece uniwersyteckiej wisiał ogromny billboard ze zdjęciami szczątek dzieci postaborcyjnych. Nie mogłam się pozbierać dobry miesiąc :neutral:
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    A ja taki film + zdjęcia oglądałam na religii w podstawówce. I to wczesnej podstawówce, bo na religię chodziło się jeszcze do kościoła. I nie życzyłabym sobie, żeby moje dziecko było zmuszane do oglądania podobnych rzeczy.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
  10.  permalink
    Własnie, Kao. Poza tym, część będzie zdruzgotana, a część i tak nie zwróci uwagi. Oswoi się z takimi widokami i to już nie będzie nic niezwykłego
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Filmy typu wizyta w rzeźni, dręczenie piesków i kotków regularnie pokazuje TV. Od kilku lat serwisy informacyjne podają tego typu wiadomości na równi z ważnymi informacjami z kraju i ze świata. Przy czym świadomość przeciętnego człowieka na temat początków i godności ludzkiego życia jest żałosna, co można było bardzo dobrze zauważyć czytając chociażby o zlepku komórek. Kształtowanie wrażliwości w tym temacie leży.
    --
  11.  permalink
    Z prostej przyczyny, Nano: pieski i kotki można pogłaskać, wyglądają przyjemnie, to i robienie krzywdy takim stworzeniom jest odbierane bardzo emocjonalnie. A taki embrion? Płód? Pozornie inteligentny współczesny człowiek ma problemy z powiązaniem tych terminów z innym: człowiek. Wykład o początkach ludzkiego życia nadany zamiast codziennej porcji maltretowanych kotków i piesków sprawiłby, że oglądalność takiego serwisu by runęła z kretesem. Smutny fakt. Nic nie ujmując zwierzakom, którym też należy się poszanowanie.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Co do filmów o maltretowaniu zwierząt mam takie samo zdanie. Takie informacje nie wymagają obrazu. A na oprawcach i tak on wrażenia nie robi.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    A ja uważam, że z reguły osoba wrażliwa na cierpienie zwierząt jest także wrażliwa na cierpienie człowieka.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Tylko, ze osoba wrażliwa na cierpienie zwierząt raczej nie może na takie filmy patrzec.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorFretka_Flynn
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Dokładnie. Takie filmy tylko przyzwyczajają do widoków okrucieństwa.
    Wracając do tej akcji z billboardem w miasteczku akademickim: ja byłam wstrząśnięta, odwróciłam wzrok, ale przede mną szły dwie studentki, świergotały tam sobie o czymś, jedna drugiej mimochodem pokazała plakat i rzecze: "I po co wieszać takie brzydactwa?" :shocked: Po czym wróciła do przerwanego tematu...
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Ale ja nie rozumiem jednej rzeczy...
    A mianowicie- aborcja jest złem- w tej kwestii chyba wszyscy się zgadzamy...Dla większości z nas aborcja jest złem ze względów światopoglądowych...Dla wielu osób ten światopogląd kształtuje wiara katolicka...
    Piszecie o kampaniach, które mają na celu uwrażliwienie człowieka na to,że zlepek komórek jest człowiekiem... OK, rozumiem to podejście...
    No i dzieje się taka sytuacja jak tu na forum. Pojawia się ktoś,kto chce stosować NPR i kto otwarcie mówi o dwóch aborcjach(nie ważne,czy trollem jest czy nie bo chodzi o sam fakt). Ten ktoś mówi,że nie żałuje swojej decyzji... OK, każdy ma swoje sumienie.
    W pewnym momencie na ktosia zaczyna się "nagonka"... No bo nie każdy musi się zgadzać/akceptować tego,że o aborcji mówi się w kategoriach środka antykoncepcyjnego.
    I od tego momentu można zaobserwować ciekawe zjawisko.
    Otóż okazuje się,że nie wolno wyrazić swojego sprzeciwu bo "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień".

    W tym wszystkim zastanawia mnie jedno... Z jednej strony ktoś mówi stanowcze "nie" aborcji, prosi o nie wskazywanie na forum nazw środków, podawanie nr tel itd. a z drugiej strony staje w obronie osoby, która wprost mówi,że chętnie podzieli się doświadczeniem i pomoże tym, które są aborcją zainteresowane...
    I tym sposobem mamy wśród nas osobę, która poda niezbędne informacje nt. aborcji. A funkcjonuje na tym portalu tylko dlatego,że deklaruje,że od kilku dni w jej obszarze zainteresowań jest NPR.

    Reasumując- możemy tu wymyślać różne kampanie, wymyślać sposób na uwrażliwianie społeczeństwa tylko co z tego skoro we własnym gronie w imię szacunku do drugiego człowieka(?) pozwalamy funkcjonować osobie, która aborcję traktuje podobnie jak wyrwanie zęba.
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    I znów można podsumować: co człowiek to inna reakcja i nie mozna spodziewać się jedynej słusznej u wszystkich osób...
    Kao, rozumiem, że nie chcesz się zgodzić, zeby dziecko oglądało to będąc w podstawówce, jeśli napisałaś, że byłaś "bardzo mloda"... Ale miałabyś to samo zdanie gdy byłoby w gimnazjum czy nawet starsze? Wszędzie dookoła można natknąć się na fikcyjne okrucieństwo, w filmach fabularnych, grach komputerowych, a na prawdziwe w wiadomościach z kraju i świata i trudno, taka natura ludzka, że jednak jesteśmy potworami. A filmy dokumentalne ukazują tylko to, o czym się nie mowi, lub mówi się za malo. Oczywiście, Twoje poglądy, rozumiem, może tez nie wygladają tak, jak je przedstawiłam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Tak Lexia. Miałabym takie samo zdanie. Sądzę, że rozmowa z własnym dzieckiem na ten temat wystarczy. Sama teraz wyszłabym z miejsca, gdzie wyświetlany jest taki film. Puszczanie go w szkołach to przymuszanie do oglądania.
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorLa_Liszka
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Jaheira: Reasumując- możemy tu wymyślać różne kampanie, wymyślać sposób na uwrażliwianie społeczeństwa tylko co z tego skoro we własnym gronie w imię szacunku do drugiego człowieka(?) pozwalamy funkcjonować osobie, która aborcję podobnie jak wyrwanie zęba.

    A co proponujesz? Zabic? Zepchnąc ze skały? Wykluczyc z portalu za karę?
    -- „Milcz - wydarła ze spienionych warg hrabina - jeśli nie chcesz, bym wyszła wobec ciebie ze złoconych ram mego dobrego wychowania! ”
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Kao, po prostu widzę sprzeczność i to ogromną w tym,że z jednej strony są edytowane/kasowane posty w tym wątku, posty, w których można znaleźć strzępki informacji o aborcji a z drugiej strony nie widzi się niczego złego w źródle informacji tu, wśród nas, funkcjonującym...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji a obrażanie przez kilka stron danej osoby w dość niewybredny sposób to raczej dwie różne sprawy.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Melodie: Wyrażenie sprzeciwu wobec aborcji a obrażanie przez kilka stron danej osoby w dość niewybredny sposób to raczej dwie różne sprawy.


    Tylko obrona tej osoby pokutuje tym,że sprzeciw wobec aborcji pozostaje tylko nic nie znaczącym słowem...
    --
    • CommentAuthordaga282
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Melodie ma w 100% racje! Nikt jej nie krytykował i atakowała za to, że dokonała aborcji tylko, że nie umie napisać nazwiska, nie lubi czytać, jest głupia, infantylna itd...
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Jaheira, sądzisz, że zgnębienie tej dziewczyny wpłynie na zmniejszenie ilości dokonywanych aborcji?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    daga282: Melodie ma w 100% racje! Nikt jej nie krytykował i atakowała za to, że dokonała aborcji tylko, że nie umie napisać nazwiska, nie lubi czytać, jest głupia, infantylna itd...

    Dokladnie! Lepiej przyznać dziewczyny, że się zapędziłyście i dać spokój.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Melodie: Sądzisz, że zgnebienie tej dziewczyny wpłynie na zmniejszenie dokonywanych aborcji?


    daga282: Melodie ma w 100% racje! Nikt jej nie krytykował i atakowała za to, że dokonała aborcji tylko, że nie umie napisać nazwiska, nie lubi czytać, jest głupia, infantylna itd...

    Sądzę i raczej jestem na 99% pewna,że nikt nie napisał,że jest głupia...

    Sądzę i raczej jestem na 99% pewna,że nikt stających w obronie tej osoby, nie zadał sobie trudu na zgłoszenie sprawy do Administratora...
    Czyli tak jak napisałam- w imię szacunku(?) pozwalamy istnieć w tej społeczności osobie,która realnie może stać się pośrednikiem w dokonaniu aborcji...
    W takim razie konsekwentnie pozwólmy na zamieszczanie tu innych informacji, które w aborcji mogą dopomóc...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    jem:
    Dokladnie! Lepiej przyznać dziewczyny, że się zapędziłyście i dać spokój.


    Chyba jestem szczerze zmartwiona,że PROBLEM został zamieciony pod dywan... W takim razie zastanawiam się po co się oburzać się,że istnieje coś takiego jak podziemie aborcyjne...
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Naprawdę przesledziłaś uważnie tę dyskusję Jaheiro? Bo wygląda na to, że nie.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    może lepiej zejść człowieka a przejść na ten problem
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.