Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Livia: Jaheira, eeee, wcale sie nie rozwiązywały. Poza tym one mają takie "stopery" do sznurówek.

    Nie no same to nie....
    Ale moje dziecko to chętnie by im pomogło.

    Te, co pokazałaś rzeczywiście mają stopery, ale ja oglądałam Elefanteny bez takowych. No i wyobraźnia zadziałała...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Te Demary bardzo ładne są... A jak to jest z wyborem butów? Muszą mieć piętkę sztywną, ale być w miarę giętkie w 'stopie" i coś jeszcze?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    albo inaczej przy najbliższej okazji polecę po sklepach i obejrzę co mają, jak nic nie znajdę to zamawiam, trudno najwyżej sprzedam komuś :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    anecia_: dużego wyboru nie masz bo najmniejsze to 20/21 i one mają 13cm wkładka



    no tak właśnie obczajam właśnie ten rozmiar
    i kurde chyba też zaryzykuję bo mi się podobają , fajne są
    a Ninka obecnie chodzi w Emelach rozmiar 20 własnie więc tego
    kupię 20/21 a jak będą małe to wymienię na 22/23
    chociaz powinny być dobre po mojemu


    tylko nie wiem które ładniejsze TE czy TE



    tylko one to chyba są na taką mega zimę co nie ?
    w sensie mróz, śnieg itp
    a co ubrać jak będzie tak plus 1-2 ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    tylko nie wiem które ładniejsze TE czy TE

    mi się podobają bardziej beżowe, a jaką masz kurteczkę czy kombinezon?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 02.11.12 22:54</span>
    a co ubrać jak będzie tak plus 1-2 ?


    eee no myślę że się nie spoci, bo jak już temp spadnie do MINUSÓW to nawet jak będzie +5 to ziemia będzie zmarznięta itd
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Fragile - a ja jestem zdania, że po prostu musi być w nich dziecku wygodnie. Oczywiście pewne zasady muszą spełniać, ale chyba ciężko jest kupić ciepłe zimowe buty, których podeszwę zwiniesz sobie "w rulonik" :wink: Jak Miki zaczął chodzić, to byłam z nim u naszej fizjo i pytałam jakie buty mu kupować - i powiedziała mi, że jeśli nie ma czego korygować, a dziecko dobrze stawia stopy, to nie musi mieć Bóg wie jakich drogich i "cudownych" butów.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    anecia_: a jaką masz kurteczkę czy kombinezon?


    a jeden fioletowy, jeden szaro żółty i jeszcze jakiś jeden babcia kupiła :wink:
    czyli na plus 1-2 stopnie też takie się już "buciory" zakłada ?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Teo - te jasne :-) Ładnie będzie na nich widać pośniegowe błoto :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    hahaha no ale te ciemne znowu za ponure jakieś takie
    a juziowych nie kupię, choćby skały srały ! :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Livia, dzięki, czyli zdroworozsądkowo :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    hehe ja bez względu na błoto też brałabym beżowe :)))
    a "takie":http://allegro.pl/demar-sniegowce-kozaczki-dzieciece-100-welny-20-21-i2700614907.html
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Fragile, bo ja to jestem wyrodna matka i szkoda mi wywalać 200 zł na buty, z których mi dziecko zaraz wyrośnie... A tak, to za te 200 mogę mu 4 pary "zwykłych" kupić :wink:
    --
  1.  permalink
    TEORKA: a juziowych nie kupię, choćby skały srały ! :devil:

    jeszcze będziesz za rok odszczekiwała :cool: Ja lubię buciki granatowe czy brązowe, bo tak się nie syfią no i do wszystkiego mi pasują. Ale DAMA musi mieć różowe. Ewentualnie fioletowe ale wtedy koniecznie w kwiatuszki. I spróbuj dyskutować. "To MOJE buciki. Niuni podobajomsie. Bieziemy buciki". I decydujący tekst "Tatuuuuniuuu, te buciki podobajomsie, dobzie? Zaplacisz?" :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    no to wzięliśmy fioletowo czarne
    mąż wybrał :tooth:


    tylko się okazało, że ona Emele ma rozmiar 19 - długość wkładki 12 cm [małą ma nózię ta nasza córa :smile:]
    ale te 20/21 - wkładka 13,2 cm to stykną co nie ?

    bo ni ma mniejszych :sad::sad:




    cerisecerise: jeszcze będziesz za rok odszczekiwała :cool:


    no ja mówię w czasie teraźniejszym póki panna nie ma jeszcze prawa głosu :devil:
    jak zacznie fochami w sklepie rzucać, że musi mieć różowe i w dodatku heloł sriti to pewnie będzie miała :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Oskar też ma jakoś 11,5-12cm stópkę ale wiesz jeszcze skarpeta to powinno być ok
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    TEORKA: jak zacznie fochami w sklepie rzucać, że musi mieć różowe i w dodatku heloł sriti


    Mikołaj właśnie ostatnio chciał różowe kapcie z Heloł Kiti :tooth::tooth: No ale, jako żem wyrodna matka, nie kupiłam....
    --
  2.  permalink
    No u nas gdzieś w lipcu Ewuś stwierdziła, że nie usiądzie na nocnik (był żółty). Powód? Bo ona musi mieć taki jak buciki :cool: Różowy :cool: Oczywiście info przytomnie przekazała najsłabszemu ogniwu, tj tatusiowi, i oczywiście najsłabsze ogniwo jeszcze tego samego dnia zapewniło córeczce ukochanej różowy nocniczek :cool: Ona zawsze wie kogo podejść, ja jestem trudniejsza w negocjacjach :tooth: Choć ogólnie bardziej niż różowy lubi czerwony.
    A jeśli chodzi o buty, to pokazuję jej kilka akceptowalnych dla mnie- i pod względem ceny i pod względem wykonania/wygody i mówię, żeby wybrała. Zawsze mam nadzieję, że weźmie granatowe. Czy muszę dodawać, że zawsze wybiera inne...? :devil:

    Treść doklejona: 02.11.12 23:11
    Livia: Mikołaj właśnie ostatnio chciał różowe kapcie z Heloł Kiti :tooth::tooth: No ale, jako żem wyrodna matka, nie kupiłam....

    wyrodna :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    a nie no chłopakowi heloł sriti to już by było przegięcie parasola :cool:


    anecia_: Oskar też ma jakoś 11,5-12cm stópkę ale wiesz jeszcze skarpeta to powinno być ok


    no właśnie, grubą skarpetę się zasadzi i ujdzie
    mam nadzieję
    najwyżej jej waty napcham :devil::crazy:
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    a czapa?
    myślicie że lepiej osobno szalik i czapka czy coś w deseń kominiarki?
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Anecia, są takie a'la golfiki zamiast szalika - trochę to praktyczniejsze niż szalik, oczywiście moim zdaniem.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    a ja nad czapą i szalikiem jeszcze nie myślałam bo moje dziecie dopiero co tydzien temu pierwsza czapkę w tym roku zaliczyło, więc nie zdążylam się zaopatrzyć w szaliki, rękawiczki i inne takie :wink::wink:


    ale to co Livka pokazujesz się wydaje chyba spoko rozwiązaniem
    tylko, czy kurtała się na tym zapnie


    a w ogóle to już widze moją Ninę zwyubieraną w kombinezony, szaliki, czapki i te inne
    aha ta jasne
    będzie ryk pisk i jeden wielki protest bo ostatnio jak jej zamiast dwóch bluz kurtkę ubrałam to już jej chyba było za bardzo niewygodnie :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    będzie ryk pisk i jeden wielki protest

    też się tego boję, choć rękawiczki zniósł dzielnie :) pierwszy raz ubraliśmy mu 1 listopada bo u nas zimno dosyć było, a jednak na cmentarz i z powrotem mamy kawałek drogi
    .
    a co do golfików to nie wiem czy czasem to nie będzie za mało zakrywać? szal chyba można obszerniej uwiązać
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Teo, to nie jest grube, a fajnie otula też ramiona. Poza tym szalik się zawsze gdzieś rozwiąże, poluzuje, wylezie, a golfik się trzyma :-)

    Treść doklejona: 02.11.12 23:27
    Anecia - no właśnie nie. Ja kupiłam Młodemu jeden na próbę i jest rewelacyjny - zakrywa duuuuuużo więcej niż szalik.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Anecia - no właśnie nie. Ja kupiłam Młodemu jeden na próbę i jest rewelacyjny - zakrywa duuuuuużo więcej niż szalik.

    a to spoko :)
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 2nd 2012
     permalink
    Jak mogę się wtrącić co do tych golfików :) Jak byłam nanią franią, to dziecię , którym się opiekowałam miało właśnie takowy golfik, sprawowało się to rewelacyjnie, nie dość, że wygodne to w dodatku dużo lepiej chroni niż majtający się szalik...
    jak golfik był w praniu tak szlag mnie brał na zakładanie szalika :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Ja tez uzywalam dla starszej golfika i super sprawa.
    Co do butow, to jesli macie czas, to obczajcie lidla, jak by byly w ofercie. Co prawda ostatnio jak mi sie uda pojechac, to wszystko wyprzedane, ale maja naprawde zwykle fajne buciki w niskiej cenie i jakosc bdb.
    Teorko, buty zimowe musza byc kupione wieksze niz normalne buty, przynajmniej o 1 nr, bo na mroz zakladasz jeszcze jakies grubsze skarpety a stopa rosnie przez te pare miesiecy zimy. Mi sie zdarzylo ze kupilam w pazdzierniku a w styczniu, albo lutym musialam kupowac drugie, bo sie za male zrobily, jak przyszla naprawde zima ;) Najlepiej kupic dodatkowa druga wkladke, ktora potem sie wyjmie jak jest potrzeba. Moja corka nosi teraz 31 a zimowe ma z Tchibo 32/33 (tez fajne, wysokie, tylko ciezej sie wklada, ale daje rade sama).
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    YPolly,ja w zeszlym roku kupowalam w lidlu starszej i nie za bardzo te buty byly. Teraz kupilam w ccc i starszej i modszej i sa naprawde fajne.
    Teo,moja corka tez ma rozm19-20, a kupilam zimowe na 21,bo zalozy sie gruba skarpete i bedzie ok. Maqsz mozliwosc odwedzic ccc lub deichmana/ Bo tam czesto przeceniaja naprawde fajne buciki.
    Jak oststnio kupowalam starszej corce buty,to wybrala sobie jakies z ksiezniczka disneya,ale jak zalozyla to koszmar poprostu, sztywne tak,ze nie mogla chodzic. Szla jakby miala sztywne nogi. I w koncu wybralismy firmy Nelly blue.
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Dziewczyny jak to jest przy katarku, można szczepić podczas katarku lub zaraz po?
    czy raczej nie?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Anecia,ja nie szczepie. Dziecko ma byc zdrowe.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Lekarz powie, że można szczepić( nie można tylko jak dziecko ma wysoką gorączke) ale ja bym odczekała- dziecko z katarem jest osłabiobe -podanie nowej dawki wirusów moim zdaniem wtedy jest bardziej niebezpieczne.
    Ale to moje zdanie i mogę sie mylić.:shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Jezynka, lekarz powie wszystko,byleby zaszczepic i zeby karta zapelniona byla. Ale odpowiedzialnosci za Nop juz nie wezmie.
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Pewno tak.
    Chociaż u mnie zgodziła się ze mną aby po ospie odroczyć szczepienia o 2 miesiące.
    Ale różbie to bywa.
    U mnie w przychodni bombardują dzieci wszystkim naraz- 6w1, rota.,pneumo.- dwa udka i buźka w ciągu jednego dnia.:cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    oki to dzięki :)
    w razie czego wystarczy odczekać ze 2 tygodnie po katarze?
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Teo ten golfik spokojnie mieści się pod kurtką , zakupiłam cały komplet z czapka i rękawiczkami w H&M. Co do śniegowców z Demara polecam bo znam firmę od podszewki, jednak są to typowe śniegowce. Sama mam zamiar nabyć je jednak czekam aż się mały rozchodzi .
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Anecia, u nas pediatra przy katarku nie chciała szczepić.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    The Fragile, zazdroszcze pediatry. U nas szczepia jak leci, katar ,kaszel szczepimy! Ja i tak nigdy nie szlam jak nawet ktos w domu byl chory.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Hej dziewczyny, w sumie nie wiedziałam na jakim wątku zadać pytanie, ale mamy starszaków pewnie coś wiedzą o śliniakach;) Co myślicie o takim ? I może macie jakieś godne polecenia, które można kupić przez internet, bo do Ikei mam dość daleko.
    --
    •  
      CommentAuthor_Aneta_
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Co myślicie o takim ?

    ja mam takie ale to chyba zależy od dziecko bo
    po pierwsze mój w ogóle nie używa na razie do jedzenie bo się nie brudzi
    a po drugie to jak mu taki "kaftan" ubrałam to się w nim topił :) i ciągle gdzieś podwijał itd
    ja czasem używam przy ząbkowaniu jak się strasznie ślini, ale to takie zwykłe podszyte ceratką
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Hanny - bo to są właśnie te śliniaki z IKEI, tylko gość "zapomniał" o tym napisać :bigsmile:
    Mamy dwa i do tej pory używamy, ale są dość duże, więc nie wiem czy Ci się dziecię nie utopi w nich.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    Livia, dzieki za polecenie tych butkiw z Demara, kupimy jako nastepne.
    Teo, wkladka na 13,2 styknie spokojnie! Mery jest wieksza od Ninki, a nosi 13. Buty tez nie moga byc za duze.
    Te golfiki sa super. My mamy taki z hm i super sie sprawdza.
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    hanny ja polecam śliniaki silikonowe np takie

    http://allegro.pl/sliniak-silikonowy-z-kieszonka-nr-kat-1050-i2741810330.html nie polecam natomiast ikeowskiej żabki z taką kieszonka bo mieliśmy już dwie i obie się połamały.

    te silikonowe są mięciutkie łatwo się je myje, zwija i wsadza do torby. jak gdzieś się wychodzi. Fel używa dwóch ponad roku i dalej są niezniszczone

    oczywiście dla maluchów przydają się te z rękawami, choć u nas lepiej się sprawdzały właśnie te silikonowe i pielucha tetrowa pod spód.
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    YPolly: Moja corka nosi teraz 31


    w takim rozmiarze to pamietam jak dziś jak z mamą szukałyśmy dla mnie butów do komunii,
    no ale ja obecnie mam 35/36 także ten, co to będzie jak mi dziecko zima chodzić zacznie?! nie produkują takich małych obecnie 14/15 są idealne:shocked:
    chociaż z jej zapędami to ruszania to dobrze będzie jak pierwsze kroki postawi w lipcu :devil:

    Właśnie jutro miałam zakupić te ikeowsie śliniaki ale jak piszecie, że takie wielkie to się zastanawiam... chociaż nawet jak mi się dzieć w nich "utopi" to w końcu kiedyś do niech dorośnie?!
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeNov 3rd 2012
     permalink
    No moja to wielka stopa, ale ona tez cala wielka, ciuchy kupuje jej na 7-8 lat a nie na 5... Wzrost i stopy ma z cala pewnoscia po matce :devil::wink:
    Ja tez mam te sliniaki z rekawkami z ikei, uzywalam z pierwsza naprawde dlugo i kupilam niedawno nowe dla drugiej corki, ale nie przymierzalam jeszcze, czy dobre beda "na juz", ale na pewno beda jeszcze sporo w uzyciu, czy to na jedzenie czy na nauke malowania itp.
    Fajny mialam kiedys prosty plastikowy sliniak z jakiejs polskiej firmy z taka foremka na dole, gdzie zbiera sie jedzenie skapniete z brody, ale nie moge nigdzie dostac takiego u nas (cos w stylu tej zabki z ikei, ale ta tez mielismy i nie przypasowala nam).
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    nasza jest przeciętna zdaje się. ubranka 80,but 19 (zimowy wzięliśmy 20) ;)
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Mój starszak nosi obecnie 37!( sandały letnie są dla mnie dobre) I od kilku lat kupujemy buty w Decatlonie. A ja był mniejszy to właśnie ccc.
    --
    •  
      CommentAuthor20080806
    • CommentTimeNov 4th 2012 zmieniony
     permalink
    my kupujemy buty z H&M, śniegowce w Reserved (te szczególnie polecam, Kostek jest niesamowitym niszczycielem butów, a te z poprzedniego roku wciąż wyglądają jak nowe, a dzięki temu, że stopa mu nie urosła mam problem zakupu butów z głowy:tooth: ), a na treningi z adidasa. Z H&M szczerze powiedziawszy wytrzymałością nie powalają, ale są niedrogie i ładne :)
    a ubranka kupuje na 98-104 w H&M, 104 NEXT, 110 w Smyku, 104-116 w Reserved taka rozbieżność między producentami :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    Dzięki dziewczyny:grouphug: w takim razie zamówie i te silikonowe co mkd pisała i jeden ten z Ikei (dzięki Livia:wink:)
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    a ja mam buty z lidla dla moich i w zeszlym roku mialam i teraz (teraz sa troszke inne) i sie super sprawują, ale oczywiscie jak co dopiero weszly do sklepu to trzeba bylo pedzic od rana zeby dorwac takie jakie trzeba a do tego przymierzyc na miejscu dzieciom a ja jeszcze dwie pary musialam kupic (oczywicsie taki sam wzor a jakze :P) wiec tylko rano, teraz to chyba nawet najmniejszych par nie ma, wg mnie sa fajne i przede wszystkim niedrogie a nie sa jakies badziewne :] a dzieciom sie bardzo dobrze chodzi :]
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeNov 4th 2012
     permalink
    no w lidlu to jak coś kupić to trzeba rano :P kupowałam kocyk dla małej i śpiworek w zeszłym roku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeNov 4th 2012 zmieniony
     permalink
    no a dwa na raz to juz w ogole, jak kiedys chcialam kupic dwa spiwory r. 110 a na te wielkie to sie rzucaja ludzie to dzien wczesniej poszlam i ublagalam babke z obslugi zeby mi dala, to byl wieczor przed samym zamknieciem i oczywiscie sie okazalo ze to byly dwa jedyne hehe no to na pewno bym dostala je :] chyba bym musiala czatowac tam przed 8 i wleciec pierwsza hehe
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.