Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeAug 13th 2014 zmieniony
     permalink
    Basia smoka nie używa w dzień od ok. 3 m-cy. Na noc pipi (ptaszek) jej oddaje, a rano zabiera dla małych pipi :wink: System zadziałał bez większych problemów od samego początku :bigsmile: Odkąd go nie ma, baaardzo ruszyła z mową, teraz już powtarza w zasadzie wszystko- mniej już bardziej poprawnie, wiadomo- i w zasadzie bez problemu można się z nią dogadać.
    A z kupami mam trochę stracha od paru dni, odkąd w 100% załatwia się na nocnik- zawsze robiła rano, czasem dwa razy, a teraz wygląda to tak, jakby zbierała się do tematu od rana, a robi po południu albo wieczorem. Pamiętając opisywane tu przejścia z zaparciami jestem niespokojna, dopóki nie zrobi :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    A na tableta ja mogę Ci Monia polecić grę Lego Duplo, są różne, nawet z pociągami. I jeszcze Little Thing Forever - dla mnie bomba, ja często gram, to jest jakieś stworzonko złożone z tysiąca małych przedmiotów i masz za zadanie znaleźć je wszystkie - nie jest łatwa, ale przyjemna :) Krasnal ją uwielbia.

    Treść doklejona: 14.08.14 06:24
    madzinka83: A ja się pochwalę, że mam odpieluchowane dziecko w ciągu dnia


    Gratuluje! My w piątek zaczynamy po raz...trzeci.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia jesli macie tableta z androidem to polecam gierkę 123 szukasz ty


    Mój synek jeszcze sie grami nie interesuje. Nie docierają do niego ;(

    Niestety też nie przyswaja sobie "przekupstwa" - takiego na dłuższą metę. Sporo poleceń to dla niego czarna magia. Ale już opracowałam plan zabawek ;)

    Kurczę nie wiem co mu na ten tydzień spakować z ubrań i po ile sztuk. O sobie nie wspomnę, bo wczoraj doszłam do wniosku, że nic nie mam. Ostatnio przed ciążą coś tam sobie kupiłam czyli jakos 5 lat temu...

    Jestem padnięta, bo dziecko me dało w nocy popis, on odsypia, ja musiałam wstać, bo idę załatwic polise ubezpieczeniową na czas wyjazdu.... Ogólnie to wszystko załatwiam z dzieckiem u nogi, gdyż niania się pochorowała (podejrzewają salmonellę) i własciwie cały miesiąc nie pracuje, a zapłacone będzie miała... Zastanawiam się czy ona zwyczajnie nie kombinuje, bo wie, że to już ostatnie dni pracy u mnie...

    Oooo i co mnie dobiło? Zamknęli mi jedyny sklep z artykułami bezglutenowymi. Nawet nie mam możliwości by coś mu skombinować co może jeść. Nawet chleba nie mamy!!!! Całą noc sie rypał, bo cos jeść musi. Jak wrócę od ojca to jedynie internet mi zostanie lub wyjazdy do Bydgoszczy, ale muszę obczaić gdzie takie rzeczy można kupić.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia502: Kurczę nie wiem co mu na ten tydzień spakować z ubrań i po ile sztuk


    Wiesz co, jak ja gdzies z dziobakami jadę to zawsze biorę po 1 sztuce ciuchów na dzień + 3 zapasowe na wyjazd. najczęściej nawet wszystkiego nie zużywam, ale to chyba zależy jak dziecko się brudzi...

    Monia502: .... Ogólnie to wszystko załatwiam z dzieckiem u nogi


    Monia, mówiłam Ci już, że Cię podziwiam?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    ale to chyba zależy jak dziecko się brudzi..


    Weź mi nic nie mów!!! Ten mój brudas, zawsze jest najczarniejszym dzieckiem ze wszystkich dzieci (nawet tych afrykańskich). Co ja się zawsze wstydu najem!!!! Na 3 dni pobytu w szpitalu zawsze brałam pełną walizkę piżam, gdyż po godzinie pierwsza pizamka juz jest do wymiany ;). Kula mi się ten "smród" mały po wszystkich posadzkach, chodnikach, trawnikach....

    Nie ważne, że codziennie kąpany, pielęgnowany... ubranka poprane, poprasowane, bo po krótkim czasie wyglada jak dziecko wojny...

    Monia, mówiłam Ci już, że Cię podziwiam?


    A nie wiem sesesesese :devil:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    A Twój tata ma pralkę z suszarką? Albo masz szansę gdzies tam taką dorwać? To weź tylko po jednym ciuchu na jeden dzień i możesz po prostu wyprać i wysuszyć... Nie wiem tylko, czy w Holandii coś takiego funkcjonuje jak ogólnodostępne pralnie. Ja tak robię jak na trekkingi jeżdże, żeby mało spakować, ale mieć czyste. na kempingach są pralko-suszarki, wiec git...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Isiu, no posikałam się, jak przeczytałam o Stasiu bawiacym się kałużą siuśków :) Moja za to na nie reagowała, jakby potwór z niej wychodził ;) ale na serio, ja do tej pory nie mogę wyjść z podziwu, jak nam się udało odpieluchować w tym 20 miesiącu i w dzień i w nocy. Do tej pory wpadek w nocy nie ma :) no bo w dzień, to wiadomo, woła pięknie ;)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia, ja bym wziela niezbednik. Typu troche jakby bylo cieplo i troche na zimno, cos przexiwdeszcziwego. Zawsze mozrsz cos dokupic, a i jak dziecko w brudnym pochodzi to nic mu nie bedzie (albovprzepierzesz u taty). A moze i sobie garderobe uzupelnisz...ale Wam zazdroszcze...my juz udupieni w domu, bi nie wiadomo kiedy maz dostanie tel. ze morze wzywa;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Pralkę to pewnie ma, ale czy z suszarką??? Najwyżej można też ręcznie przeprać...


    bi nie wiadomo kiedy maz dostanie tel. ze morze wzywa;)


    Czyżby mąż marynarz?

    Kiedyś byłam z marynarzem i ubolewałam, gdyż on już nie mógł patrzeć na morze, więc takie wakacje odpadały hihihihi...

    Hrabia wstał. Idę go ubrać.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia502: Hrabia wstał


    :crazy:
    --
  1.  permalink
    Monia - wiem, ze to malo pocieszajace, ale ja tez wiekszosc z mlodym u nog ktory chce na rece;p
    Isiula - widac ze nasi z tego samego dnia, to samo ich bawi ha ha ha. Moj sie bardzo interesuje jak ja sie zalatwiam na kibelek wiec myslalam ze moze nakladka??? Sama juz niewiem..
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Taaa, marynarz. Moj na wakacje to zawsze chetnie;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia - wiem, ze to malo pocieszajace,


    eee no ja wiem, że nie ja jedyna ;).

    Szkoda tylko, że żadnej pomocy nie mam. Jestem juz przyzwyczajona i generalnie mi maluch nie przeszkadza, tylko żal mi go, bo np. idę cos załatwiac (zakupy, polisę...) a on woła, że na plac zabaw chce, a nie potrafi sobie przeanalizować moich argumentów... przetłumaczyć sobie... Nie wie co sie dzieje i dlaczego nasz spacer jest "nudny" ;). A wiadomo nie rozdwoję się. Niestety tez jak załatwiam jedno to plac odpda, bo on MUSI tam siedzieć kilka godzin, więc koniec końców nie załatwię nic, więc albo plac, albo załatwianie ;).
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    azniee: Odkąd go nie ma, baaardzo ruszyła z mową, teraz już powtarza w zasadzie wszystko- mniej już bardziej poprawnie, wiadomo- i w zasadzie bez problemu można się z nią dogadać.

    Chyba to nie ma znaczenia,bo moje dziecko to typowy smoczuś , ostatnio staram się podawać tylko do spania,ale jednak jeszcze. Mówi już od dobrych miesięcy,ostatnio nawet zdaniami , także chyba mało to się ma do rzeczy
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia502: A wiadomo nie rozdwoję się. Niestety tez jak załatwiam jedno to plac odpda, bo on MUSI tam siedzieć kilka godzin, więc koniec końców nie załatwię nic, więc albo plac, albo załatwianie ;).


    To u nas na odwrót, jak ja gdzies idę a on ma z tatą chociażby iść na plac zabaw, to krzyczy, że on z mamusią na zakupy. Z mamusią do urzędu. Z mamusią do mamusinego lekarza... Chyba taki okres teraz ma "mamowy".
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Chyba to nie ma znaczenia,bo moje dziecko to typowy smoczuś


    To chyba zależy, bo sporo dzieciaków moich koleżanek zauważyło nagły rozwój mowy po odstawieniu smoka. Mój mały tylko do spania używa. Nie zauważyłam, żeby ograniczenie wpłynęło na jakąś poprawę, ale u nas jest inny problem.
    A jednoczęsnie znam sporo dzieci ze smokami, które mówią...

    Nie mniej często po odbarczeniu ust od "cycka" ta mowa rusza". (nie jest to regułą rzecz jasna)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    chyba ciezko gadac jak sie ciagle smoka ciumka, co nie?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    chyba ciezko gadac jak sie ciagle smoka ciumka, co nie?


    Zależy komu ;). Mam w przedszkolu dziewczynkę, która ze smokiem w ustach nadaje jak radio wolna europa. Ale niestety ma juz potężną wadę zgryzu. Taka "szuflada" sie jej zrobiła w szczęce dolnej.

    Ale to od takiego nagminnego noszenia smoka niestety może się zdarzyć.

    Ale tak jak pisałam wyżej dzieciakom moich koleżanek najwyraźniej smok przeszkadzał, skoro sie rozgadały po odrzuceniu...
    --
  2.  permalink
    Monia - suwaczek ci sie zatrzymal... Jak dla mnie smoczek chyba nie ma znaczenia.. Mnie sie wydaje, ze kwestia genow i juz. Moj maly cale popoludnie na dworze czy we wozku tez smoczka nie ma, glownie do spania i w dzien jak zmarudzony a mimo to nie mowi nic.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia - suwaczek ci sie zatrzymal...


    eeee, bo mój syn nadal świętuje hihihihi

    Potem zobaczę co sie z nim dzieje ( z suwaczkiem w sensie) ;)
    Jak na złość pada!!!! A chciałam iść chociaż jakieś dresy sobie kupić. Bo poza tym niech sobie pada, to w domu coś zrobię ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    O! Spisałam sobie polecane przez Was gry na tableta - Martynka uwielbia wszystko - gry, bajki itp. Mamy takiego kotka, na tablecie, (i komórce) którego trzeba wysiusiać, nakarmić, położyć spać, pogłaskać - on powtarza to co się do niego mówi - i M go uwielbia ;-)) a najbardziej lubi, jak ja "przez" kotka z nia rozmawiam - w stylu:
    ja mówię: "Martynka, z kim bawiłaś się w żłobku?" - ona czeka, aż kotek to powtórzy - i odpiero jemu odpowiada mówiąc do tableta :wink: i tak sobie gadają ;-))))
    Nazywa sie My Talking TOm ;-)
    --
  3.  permalink
    Chyba sciagne tego kotka na komorke:) gdyz tableta nie posiadam :)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Madzik - polecam ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    ULCIA ale macie My Talking Tom czy My Tom ?
    Bo my chyba mamy tą drugą. Tam, oprócz tego że karmisz, wysikujesz, myjesz, kładziesz spać etc to jeszcze są super gry, w które grając zdobywa się pieniążki i potem można kotkowi urządzać pokój, zmieniać ubranka etc.
    Wg mnie jeszcze fajniejsza od My Talking Tom.
    Jeśli macie tą pierwszą to polecam spróbować :wink:
    --
  4.  permalink
    No sciagnelam i na wszystko chca kase aby dodatki miec albo jakies programy sciagac:/
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Teo - az sprawdziłam - mamy to samo ;-)
    Na ikonce jest MY TOM, a jak kliknie sie w gre i sie otwiera - to jest napis My talking Tom ;-))
    :bigsmile:
    Madzik - ja za nic nie płaciłam.......
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Ul_cia: Teo - az sprawdziłam - mamy to samo ;-)


    A który poziom ? :cool::devil:
    --
  5.  permalink
    Moze na komorke tak jest... niewiem, moze mam zrypany model tel;p
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    A jak się te gry ściaga? Może bym spróbowała tego kota????
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Ul_cia: Talking Tom


    To jest rewelacyjna gra, my jak nie mieliśmy dzieci to po lampce wina gadaliśmy do kota różne głupoty, a potem dostawaliśmy takiej głupawki, że hej ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Ulka jak masz ten spis gier i cudow na tableta to ja poprosze ogromnie bo bie mam cazsu wertowac watku a moga mi dupe uratowac jak karmie czy inne takie
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Ej laski, a ja tak ostatnio myslalam czy by watku nie zalozyc z ciekawymi, grami aplikacjami na tel badz tablet. Wiecie dla san i dzieci...co Wy na to? Nazwa gry i krotki opis, nie wiem moze link? Bo tu czesto wrzucacie, a pizniej jak potrzebuje to sie gubia...tylko czy chcemy taki watek?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    ściągnełam tego Toma (z chomikuj) zainstalowało mi go, ale nie chce sie otworzyć...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Może nie w temacie, ale może się przydać. Tym co Maluchy nie znoszą obcinania paznokci. U nas podziałało to, że Tosia ogląda jak M obcina paznokcie kotu. I skończy to ona przynosi swój obcinacz i sobie życzy mieć tak samo jak "tota" (kot)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Dziewczyny, moja córa jeszcze nie jest w przedziale wiekowym, jakim dotyczy ten temat, ale z uwagi na Wasze doświadczenie, zwracam się do Was z pytaniem:
    Czy Wasze dzieci miały takie jakby podpuchnięte oczy?
    Nie wiem, czy nie schizuję, ale i mąż i mój tatko, stwierdzili, że minimalnie ma Mała oczka podpuchnięte. Takie ma jakby "worki" pod oczkami.
    Jak tylko rano się obudziłam, zauważyłam te "worki".
    Co to może być?

    Dodam, że nie płakała dużo ostatni (w ogóle mało płacze), nie tarła oczek (nie są zaczerwienione), nie jadła nic nowego.
    Wczoraj byliśmy na działce. Śmigała po kocyku, czasem zawędrowała na trawę i rwała ją mocno :) Podobało Jej się wyrywanie trawki. Czy możliwe, że potem rączką przetarła oczka i stąd te "worki"?
    Podać wapno i zobaczyć czy zejdzie do jutra?
    Proszę pomóżcie.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Fajny byłby taki wątek o aplikacjach, bo ja się dużo musiałam naszukać, żeby znaleźć coś sensownego.
    Polecam taką stronkę, tu są recenzje różnych dziecięcych aplikacji, niestety (dla posiadaczek androida), większość na iOS.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    "kot" już mi działa. Lego też, ale na lego mój za głupiutki. Na kota też, ale chociaz go rozśmiesza. A sa jakies gry z literkami, cyferkami, kolorami? Nie mogę nic znależć.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    My mamy jeszcze coś takiego "Karty dla dzieci".
    W miarę fajne.
    Chociaż wiecie co, martwi mnie trochę, że Gosia nie rozróżnia kolorów, chyba już powinna? Potrafi rozróżnić kaczkę od kaczora, zna masę zwierzątek, a z kolorami problem.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Kissku,ja tylko tyle pomogę,że Oliwka miała podpuchnięte pod oczami i w sumie twarz całą w czasie brania antybiotyku na drogi moczowe.
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    To ja jeszcze polecę grę dr panda, na prawde super, są różne wersje: szpital,lotnisko, restauracja. Niektore darmowe a te bardziej rozbudowane niestety platne
    Tez popieram watek o ulubionch aplikacjach naszych dzieci i naszych:)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Kissku, a może by mocz małej zbadać?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    OneKiss: Śmigała po kocyku, czasem zawędrowała na trawę i rwała ją mocno :) Podobało Jej się wyrywanie trawki.

    jak najbardziej od trawki mogły jej spuchnąć..
    daj wapno powinno zejść:)
    -
    temat na topie bo w sobotę jedziemy nad morze i właśnie ściągam na tel aplikacje i gry kota właśnie mam zapisane i jeszcze jakieś muszę poszukać:)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Dzizas Kasia Ty juz po polowie?!? Toz to zaraz swieta!:wink:

    Treść doklejona: 14.08.14 17:05
    Dziewczyny zalozylam. Nie dam tu linka, gdyz z tel nadaje, ale znajdziecie. Gdybyscie mialy ochote jeszcze raz te gierki tam wrzucic - mialybysmy w miare porzadek;)
    --
    •  
      CommentAuthorOneKiss
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Kasiu, Katka, Hanny dziękuję za odzew. Podam Małej wapno. Jak nie będzie poprawy, zbadamy Jej mocz.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Hanny: Dzizas Kasia Ty juz po polowie?!? Toz to zaraz swieta!:wink:

    hehehe no zanim się obejrzymy to choinki będą stały w salonach ;) a u nas prezent mam nadzieję że przed 20 grudnia się wyrobi:D
    --
  6.  permalink
    OneKiss: Czy Wasze dzieci miały takie jakby podpuchnięte oczy?
    - moj ma czesto, ale to alergik wiec moze dla tego.
    Mam pytanie - jak zabralyscie sie do odzwyczajenia smoczka w dzien?? Zostal schowany i juz czy jakos stopniowo?? Na noc dam do usypiania na pewno bo wiem, ze bez niego nie zasnie..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Zostal schowany i juz czy jakos stopniowo?


    Poprostu został schowany. Stopniowe odstawianie u nas nic nie dało. Musi byc krótka piłka. Mnie bardziej nurtuje jakby w nocy tego smoka odstawić. Dodam, że żadne ptaszki, inne dzidzie do mojego syna nie przemawiają. Nie rozumie tego za Chiny!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    TEORKA: A który poziom ?

    16 - ale za to we Flappy Tom - 82! :tooth:
    --
  7.  permalink
    Monia - a ile trwaly dzienne mekki?? Bo juz dzisiaj bylo niezle marudzenie i szukanie..
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Właściwie chyba musiały być krótkie, bo już ich nie pamiętam ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.