Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Katka, jak Michalinka się czuje? Wszystko już w porządku? Który to dzień po szczepieniu?
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Monia502: Poprostu został schowany. Stopniowe odstawianie u nas nic nie dało. Musi byc krótka piłka. Mnie bardziej nurtuje jakby w nocy tego smoka odstawić. Dodam, że żadne ptaszki, inne dzidzie do mojego syna nie przemawiają. Nie rozumie tego za Chiny!!!!!

    Monia, a jakbys wziela te wszystkie smoczki do woreczka i poszla "wymienic" je do sklepu na jakas super zabawke. Tak zeby sam widział ze je oddaje i wzamian cos ma ?? u nas to podziałało. W nocy jak sie młody pytał o smoczka to mu mowiła ze przeciez SAM je oddał i jakos spokojnie to przyjmował bez płaczy czy tym podobnym.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink

    Monia, a jakbys wziela te wszystkie smoczki do woreczka i poszla "wymienic" je do sklepu na jakas super zabawke.


    Z autystą nie nie przejdzie. Nie skojarzy, że te smoczki oddalismy na zawsze. Kiedyś spróbowałam na podobnej zasadzie. Sam nawet do smieci wyrzucił, był zadowolony, a od 2w nocy jak mantra powtarzał "duduś, duduś..." no i po 3h dudusiowania dałam mu smok, który sie uchował.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 14th 2014 zmieniony
     permalink
    Monteniu dziękuję, że pytasz. Dziś mamy już 16 dzień po szczepieniu. Misia lepiej się czuje zdecydowanie, choć jeszcze języczek malinowy i te węzły chłonne powiększone. Jutro ostatni dzień augumentinu, pedzluję jamę ustna, by wróciła do normy. Ale ogólnie jest w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeAug 14th 2014
     permalink
    Witamy się urodzinowo! Lusia co prawda z uporem maniaka twierdziła, że " Lusia nie ma dzidziny" - w sensie, że nie ma urodzin, ale tak sobie myślę, że pewnie jak jej mówiliśmy że ma urodziny, to spodziewała się coś nowego "mieć". Abstrakcyjne pojęcia jeszcze do niej nie docierają...
    A tak na marginesie- zwazylam dziś moje maleństwo, po tym jak nie mogłam jej dźwignąć z podłogi;) Zgadnijcie ile po wakacjach waży moja kruszyna??....15kg. :shocked::confused:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Najlepszego dla Lusi! Żartujesz, ze tyle wazy? Ta moja starsza sznurówka tylko 12... :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    The_Fragile: Ta moja starsza sznurówka tylko 12... :confused:


    Mój Junior tyle waży :bigsmile:
    -- [/url]
  1.  permalink
    Pepper - najlepsze zyczenia :) Jak na 2-latka to chyba nie jest strasznie duzo ;) No na 10 miesiecy, to wspolczuje bo jest co nosic :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    gingerka_: Mój Junior tyle waży


    O matko... A ile ma wzrostu? Krasnal ma metr, więc jest baaaardzo wysoki, ale chudzinka. Tata i brat tak samo zresztą...
    --
    •  
      CommentAuthorgingerka_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    The_Fragile: O matko... A ile ma wzrostu?


    No do metra to mu sporo brakuje bo ma jakieś 75cm wzrostu. Taki oto klusek mi się trafił :bigsmile: od początku koksował.

    madziik1983: No na 10 miesiecy, to wspolczuje bo jest co nosic :)


    oj fakt, ale na szczęście prawie go nie noszę bo bym się chyba zasapała
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Pepper, naj najlepszego dla Lusi :)))
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    The_Fragile: Ta moja starsza sznurówka tylko 12... :confused:


    A ja się martwiłam, że Kacper nie przekroczył jeszcze 11 kg
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Pepper dołączam się do życzeń!!!! Sto lat dla Lusi.
    Dawidek waży 15.500 przy wzroście 103 cm. Czyli też szczupak ;)
    --
  2.  permalink
    To nam sie szczupaki trafily, ale to pewnie przez te ich "shogunostwo" wieczne ha ha, moja nawet idac za reke to biegnie he he
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    moja nawet idac za reke to biegnie he he


    Dawidek też i przez to ostatnio dostałam opiernicz od mojej matki: "Monika! Toć nie idź tak szybko, bo ciągniesz Dawidka. Zobacz, aż biegnie biedaczek!". No to uświadomiłam kobietę, że jest zupełnie na odwrót ;) :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Karol tez wydaje mi sie, ze chudy, ma 92cm i wazy 13kg. :) Tez biega za reke na spacerze, albo sam leci do przodu :)
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Peppermill wszystkiego najlepszego dla Lusi
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Madziu, 92cm? :shocked: Wysoki :)
    --
  3.  permalink
    Moj Mati ma 92 cm i wazy 17 kg.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Najlepszego dla Lusi! :flowers:

    Moja Milka waży już 10,5kg, wzrostu 78/79cm teraz.
    --
  4.  permalink
    No widac po Kacperku, ze wysoki :)
    Jeszcze wroce to odsmoczkowania w dzien... co mowilyscie dzieciom, ze smoczka nie ma w dzien?? Przeciez na noc wraca.. Ja powiedzialam, ze sasiad z dolu rok mlodszy pozycza sobie do spania jak Maksiulek wstaje... ALe sie boje, ze bedzie chcialam napasc na mlodszego jak go spotka a ten ze smoczkiem bedzie he he ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Mój FIlip 13 kg i równo 90 cm :wink:
    Nie wyglada na szczupłego ani na grubego, taki akurat, ale uda ma zbite.
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Moja mala ma 95cm i 13,5 kg.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Tosia ma wzrost 86 cm a waga 11 kg
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Aaaaaaa, dziewczyny, mamy prawą dolną piątkę już na wierzchu, wychodzi lewa dolna :) Kiedy, jak? :) Co prawda Misia ząbkowała zupełnie bezobjawowo ale byłam przekonana, że piątki dadzą nam popalić :) A tu nic a nic :) Nawet nie wiedziałam, że piątka już jest :) Mamy 17 ząbków :)
    Moja ma 86cm wzrostu a waży 11,4 :)
    --
  5.  permalink
    katka_81: Kiedy, jak? :)


    U nas takl samo bylo. Dolne wyszly bezobjawowo nawet nie wiem kiedy, za to gorne chyba beda hardcorowe :/
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Kasiu - super z tymi zabkami. Nam tez ida piatki, bola Karolka, ale jednak 4 byly najgorsze. mamy juz dwie cale dolne piatki, gorna lewa sie przebija. Zostala prawa gorna piatka i bedzie komplet mleczakow.

    Tak, Karolek jest dosc wysoki jak na swoj wiek. Przez to ludzie mysla, ze ma ponad 2 latka i dziwia sie, ze jeszcze nie mowi pelnymi zdaniami ;)
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny czy macie gdzies zapisana stronke z alergiami?? Szukalam i znalezc nie moge a chcialam o cos tam zapytac.dziekuje
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    O Katka, jak ja Ci zazdroszczę tego zabkowania!!! Super!

    Matko, to wychodzi na to, że nasz Krasnal jest faktycznie wyjątkowo chudy :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Frag, 2 ,5 roku i metr juz ma? straaasznie wysoki jest. moj ma 4 lata i ma jakies 106 cm. a jest jesdnym z wyszzych ze swojej grupy przedszkolnej, choc z konca roku.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    moj ma 4 lata i ma jakies 106 cm.


    Mój ma 3 i obecnie 104 cm, zmierzyłam własnie.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    A wyobrażacie sobie 3,5 miesięczne niemowlę ważące ponad 9kg? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Ewasmerf: Frag, 2 ,5 roku i metr juz ma? straaasznie wysoki jest.


    Najwyższy ze swojej grupy, a tam były też dzieci 3-letnie... Krasnal leci w 25 centylu wagowo, ale w 97 wzrostowo... Ale mąż ma 2 metry wzrostu, więc co się dziwić ;) I chudzina też. To jest tzw. rodzina patyczaków ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Mój Misiek też chuderlak...ostatnio jak go ważyłam (a robię to rzadko żeby się nie denerwować) 10, 2 kg wzrost ok 82-83
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    mangaa: wyobrażacie sobie 3,5 miesięczne niemowlę ważące ponad 9kg? :bigsmile:


    o rany, az mi kręgosłup zatrzeszczał...
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    mangaa: 3,5 miesięczne niemowlę ważące ponad 9kg?


    3,5 miesięczne nie- ale 6cio tak. Syn mojego kuzyna tyle wazył majac 6 m-cy :D
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    A wyobrażacie sobie 3,5 miesięczne niemowlę ważące ponad 9kg?


    Nie muszę sobie wyobrażać, gdyż na własne oczy takie widziałam. Potem jak miała roczek czy półtorej (niepamiętam dokładnie) miała już 16!!!
    Lekarze krzyczeli na matkę. Potem waga przystopowała zatrzymała sie na 18, nastepnie kilo schudła, potem kilo przytyła. Obecnie ma 3 latka i już nie jest "tłuściochem" jakim była. Ona wyglądała jak taki słonik...
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    No mój bratanek. Moja mama jak go wzięła na ręce to odruchowo go chciała w pionie trzymać, bo taki duży... Ale bratowa w porę zareagowała.
    W 2 miechy podwoił swoją wagę urodzeniową, a urodził się podobnie jak Milka ~3900g, 56cm.

    Mnóstwo badań wykonali, bo lekarze sugerowali cukrzycę i jakieś inne zaburzenia metaboliczne, ale wygląda na to (na szczęście), że chyba taka jego "uroda". :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie mi, czy przy wychodzacych 5 moze bolec uszko? bo Mateusz nie da sie w ogole dotknac, ani sobie tego uszka wyczyscic ;/ a od 2 dni jest meega marudny i dzisiaj mial goraczke, ale zabilam ibumem i nie wrocila.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 15th 2014 zmieniony
     permalink
    Kuleczko a jak czyścisz Mateuszkowi uszy ?
    Ja na studiach miałam zajecia z surdopedagogiki i pamietam jak babka mówiła zeby absolutnie nie czyścić dzieciom uszu, nie wkładać patyczkow, nie robic nic z uszami ("miód" jesli jest nieruszany zamienia sie w kulki i sam wychodzi, tak ze nawet tego niezauważamy). To potwierdziła nasza pediatra i tak robimy, tzn. W zasadzie z uszami nie robimy kompletnie nic :wink: myją sie jedynie woda podczas płukania wody prysznicem ( tzn. Nie leje strumienia wody do uszu).
  7.  permalink
    Judka ja chcialam mu umyc uszko kolo policzka bo ten miodek mu sie tam pokazal. Tak to tez praktycznie nie ruszam, od czasu do czasu uzyje patyczka. No, ale nie dal sie nawet w tym miejscu dotknac, mama pozniej sprawdzila, chciala mu zajrzec do uszka, ale sie caly czas odsuwal.
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Kuleczko nie wiem czy od zębów moze bolec uszko (ale juz to gdzieś słyszałam/czytałam wiec chyba cos w tym jest), ale przeszlabym sie lekarza, bo moze cos tam sie dziać, jesli jest goraczka i daje znać, ze boli.
  8.  permalink
    Teraz spi, tak czy siak zostaje nam tylko pogotowie bo zaden lekarz w weekend nie przyjmuje. Ja tez zajechana jestem, gardlo mnie boli tak, ze przelykac nie moge, mam katar i leb mi peka...moze zas jakis bakcyl nas dopadl ;/
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    mangaa: Mnóstwo badań wykonali, bo lekarze sugerowali cukrzycę i jakieś inne zaburzenia metaboliczne, ale wygląda na to (na szczęście), że chyba taka jego "uroda".

    Kurcza, nie widzie się ze tyle badan zlecili, bo 9 kilo to duza waga. Moj syn mial na 3,5 miesiaca 8.1 kg i był najwiekszym koksem jakiego widzialam. On ciagnal cycka nie malze 24/7.
    To dzieciatko tez jest na cycku czy na mm ?? Bo jak na cycku to az boje sie pomyslec ile musi przy nim spedzac o_O.
    Moj przeszlo 3 latek (jest z maja) i ma 102 cm i okolo 17 kilo.... i tez jest jednym z wiekszych chlopcow w swoim wieku.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    No ja myślałam, że był na mm bo od początku były problemy ze ssaniem. Ale okazało się ostatnio, że jest na mleku mamy, tyle, że dostaje odciągane w butli...
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    mangaa: A wyobrażacie sobie 3,5 miesięczne niemowlę ważące ponad 9kg? :bigsmile:

    ...czyli tyle co moja ponad dwuletnia Kalina? ;) 9,4 kg od paru miesięcy.
    --
  9.  permalink
    Cora mojej kolezanki tez duza.. a tylko na piersi pierwsze pol roku a juz 2 miechy po urodzenia byla meega. Z tego co pamietam to majac 2 latka wazyla tyle co jej 4-letni brat, chudzielec. Teraz tez dalej taka przy sobie (ma 3) ale niewiem ile wazy.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeAug 15th 2014
     permalink
    Mary najlepszego dla Kalinki! :flowers:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    kuleczka_69: czy przy wychodzacych 5 moze bolec uszko


    Kuleczka, może, ja ostatnio o to tutaj pytałam, Krasnala bolały uszy, głowa i miał powiększone węzły chłonne przy obu, dolnych piątkach. Pojechałam do lekarza to sprawdzić, bo jednak ucho to nie żarty, ale było czyściutko. Przeszło jak piątki wyszły :(
    --
  10.  permalink
    The_Fragile: Kuleczka, może, ja ostatnio o to tutaj pytałam, Krasnala bolały uszy, głowa i miał powiększone węzły chłonne przy obu, dolnych piątkach. Pojechałam do lekarza to sprawdzić, bo jednak ucho to nie żarty, ale było czyściutko. Przeszło jak piątki wyszły :(


    Dzieki Frag za odzew. Noc Mati ladnie przespal.Byla tylko pobudka na przetransportowanie sie z lozeczka do mnie ;P Modle sie zeby te 5 szybko wyszly i bedzie koniec narazie z zabkowaniem bo juz komplet bedzie.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.