Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Kuleczko, ale jeśli i Ty masz infekcję, to jest duże prawdopodobieństwo że Mati podlapal od Ciebie i poszła infekcja do ucha. Bo skoro pisałaś, że dolne piątki szły bezobjawowo, to jednak obstawialabym infekcję.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Monia, czemu Dzień Matki źle Ci się kojarzy?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Monia, czemu Dzień Matki źle Ci się kojarzy?


    Ponieważ tego dnia zostałam samotną matką. Taki prezencik z okazji mojego pierwszego święta ;).
    Dlatego swój dzień matki póki co obchodzę 8 sierpnia (rok w rok ;)).
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Mary najlepszego dla Kalinki! :flowers:

    A dziękujemy, chociaż to już miesiąc temu, tylko suwak nieaktualny, muszę zmienić :wink:
    --
  1.  permalink
    Dla odmiany przyszlam sie wyzalic ze mlody dzisiaj przy obiedzie tak kopnal ze az caly jego obiad polecial na ziemie i jako ze jadl jako ostatni juz nic dla niego nie mialam... pozostaja kromki... ale mnie zdenerwowal niezle a co najgorsze to wogole sie tym nie przejal.. az sie ma ochote na browarka na rozluznieniea tu nie mozna.. 😑
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    kopnal ze az caly jego obiad polecial na ziemie


    Mój maluch tez tak raz zrobił. fakt, ciśnienie mi podniósł, ale wytłumaczyłam sobie, że w dzieciństwie jeszcze nie raz przeskrobie i kiedyś będę tęsknić za zrzuconym obiadem ;).
    --
  2.  permalink
    No wiem, ze bylo minelo ale wnerw mialam konkretny... a mnie niestety niewiele trzeba by cisnienie podniesc 😞
    --
    •  
      CommentAuthorkuleczka_69
    • CommentTimeAug 16th 2014 zmieniony
     permalink
    Bylismy z Matim na pogotowiu, po poludniu dostal wysypki na brzuszku i na pleckach (rano nie mial). Mati ma angine znowu :/ dostalismy antybiotyk Ospen 750, krople do uszu Otinum. Masakra..... wychoruje mi sie bidulek :(
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    To może nie angina a szkarlatyna? (wyspka i angina to glowny obaw) Bo i ospen na to daja.
  3.  permalink
    Babka na pogotowiu powiedziala, ze angina, ze ta wysypka to od goraczki.
    --
  4.  permalink
    Kuleczko wspolczuje i zdrowka dla Mateuszka:)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Kuleczko,a zobacz jak jezyk wygląda jutro. Jak będzie tak jak malina lub truskawka to raczej szkarlatyna. Zreszta antybiotyk jest na to i na to.
  5.  permalink
    Ok, popatrze. Ta wysypka na chwile obecna nie wyglada szkarlatynowo. Nie swedzi go i nie jest koloru ognistoczerwonego. Poobserwuje jutro ten jezorek.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Zdrówka dla Matiego

    A my popakowani. Jutro 17.30 wyjeżdzamy ;)
    --
  6.  permalink
    Monia502: A my popakowani. Jutro 17.30 wyjeżdzamy ;)


    Oby ta podroz byla dla Was lekka i przyjemna :)
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Kuleczko moja mala niedawno przechodzila szkarlatyne i ta wysypka byla ledwo widoczna doslownie dwa dni , pobrali wymaz z gardla na paciorkowca A i wynik byl pozytywny.Tez dostala Ospen 400.
    Szkarlatyna czesto mylona jest z angina we wczesnym stadium.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
  7.  permalink
    Reginko zobaczymy jutro, jesli bedzie sie dziac cos niepokojacego to pojade znowu na Pogotowie. Babka dzis Mu sprawdzala gardelko i jezyk, rozpoznala tylko angine. My mamy Ospen 750, 2 x 5ml.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Dziewczyny a może moja Miska szkarlatyne miała?
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Kuleczko my mielismy 400 3x3 przez dziesiec dni.Jesli macie penicyline to przy szkarlatynie najlepsza.Bedzie dobrze.
    Kasiu nie wiem czemu ale ta wysypka wygladala mi na szkarlatyne a szczegolnie ten motylek na twarzy.Dobrze byloby zrobic badanie na paciorkowca A ,bo zle leczona szkarlatyna jest niebezpieczna.
    W Pl panuje szkarlatyna ,moja bratanica wlasnie przechodzi ospe.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 16th 2014
     permalink
    Teraz to już chyba za późno na ten wymaz, co?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 17th 2014 zmieniony
     permalink
    katka_81: a może moja Miska szkarlatyne miała


    Wiesz co Katka, jak zobaczyłam to zdjęcie Misi, że miała kropki aż na pupce to mi przeszło przez myśl, że identycznie jak u Krasnala było. To była jedna z najgorszych chorób jakie miał, bo razem z anginą i przez trzy doby umierałam ze strachu, bo temperatura nie schodziła, on cały w tych cholernych plamach i lejący się przez ręce. Wyglądało tak jak u Misi. Nie wiem jak odra poronna (czy ospa?), bo u nas było tylko trochę kropek, dosyć łagodnie przeszedł. Ale szkarlatyna koszmar.

    A Misia brała antybiotyk? Jaki? U nas penicylina była...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    Frag, brała augmentin, tylko 7 dni. Wystraszylam się teraz. I ten malinowy język....
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 17th 2014 zmieniony
     permalink
    A augumentin zawiera amoksycynę, coś na kształt penicyliny, czyli powinno być ok? Niech ktoś mnie poprawi. Szkarlatynę wywołują te same gnidy co anginę, więc daje się na to i na to penicylinę.
    --
  8.  permalink
    Tak, penicyline lub jej pochodne.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeAug 17th 2014 zmieniony
     permalink
    Można zbadac ASO to wyjdzie podwyższone,jesli sa paciorkowce.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    Dziewczyny! A to ASO po jaki czasie powinno wrócić do normy? Bo ja od kilku lat mam strasznie wysokie to ASO...
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    tak augmentin to amoksycylina z kwasem klawulanowym jet to półsyntetyczna penicylina i razem z penicylin prokainowa należy do antybiotyków betlaktamowych. w szkarlatynie to charakterystyczne jest to, ze się potem skóra łuszczy choć może to by tak delikane, ze ciężko zauwazyc.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    lekarz to by chyba szkarlatyne od odry odroznil.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    Ewasmerf: lekarz to by chyba szkarlatyne od odry odroznil.


    Powinien...
    --
  9.  permalink
    Odstawienie smoczka w dzien nawet oki, myslalam, ze bedzie gorzej ale chyba powoli Maks sie przyzwyczaja:) I nawet jest wiecej chinszczyzny w jego "slowach" :)
    I znow wejde w temat kupek - mlody od 2 dni robi czasem taka kupe mega rozwodniana, ze az wsiaka w pieluche. Nawet nie czulam dzisiaj jak narobil, tylko patrze co On tak sie ciaga za spodenki, i oczywiscie pupka mega czerwowa.. Czy to moga byc objawy 5?? Jeszcze zadnej nie ma, a juz tez czas nadchodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    mysle, ze skrotowo ujmujac moga to powodowac wyrzynajace sie piatki. albo wirus.
    najwzaniejsze to zeby sie nie odowdnil. jak nie ma innyc objawow to po prostu przeczekaj. i smaruj pupe.
    -- ;
  10.  permalink
    Dzieki Ewa. On pije nawet w normie wiec mysle ze to odwodnienie mu nie grozi. Goraczki nie ma ani innych objawow bym podejrzewala chorobe. Jutro i tak dzwonie do przychodni w innej sprawie to zapytam:)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    jak pije i jest zywotny to nie masz co sobie glowy zaprzatac. nawet jak to wirus to sam wydali go z kupa.
    moglabys mu pupe przewietrzyc bez pieluchy, bo powietrze najlepiej leczy zaczerwienienia.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    Kochane Kobietki!!!
    Melduję, że powoli sie odmeldowujemy. Za 1,5h wyprawiamy się na autobus. Nie wiem czy będę miała mozliwość kontaktu z Wami. Buziaki!!!!
    --
  11.  permalink
    Buziaki Monia. Trzymajcie sie!

    Mati ma jezyk normalny. Dzisiaj mega zywiolowy. Wstal po 7, nie chcial spac w dzien i szoguni.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    Witam sie niedzielnie, mam pewien problem i nie wiem jak go ugryźć.
    Od jakiegoś czasu, może od miesiąca Liliana ma lepsze i gorsze noce. Czasami obudzi sie raz na mleko a czasami co 1,5h., ale zdarzają się też cięższe gdzie płacze przez sen i nic nie potrafi jej uspokoić.
    Dziś byłam przerażona, najpierw mąż dał jej mleko , wypiła je po czym zaczeła krzyczeć, nigdy to nie jest normlany płacz jest to krzyk.
    Wiła się jak wąż, kopała nóżkami, nie pozwoliła się dotykać. Wyglądało to jak by się jej coś śniło.
    Po jakimś czasie chciała być zabrana na rączki, uspokoiła się troche po czym znó chciała do łóżeczka i bardzo krzyczała.
    łzy leciały mi samoistnie bo miałam wrażenie jak by coś opętało moje dziecko.
    Starałam się ją czymś uspokoić , mówiłam że pójdziemy się na dół bawić, wzieła mnie za rączke i poszłyśmy na dół, w kuchni pokazała na lodówke, zjadla troszke jogurtu po czym chciała iść do gówy, tam pokazała w łazience na nocnik, zrobiła siusiu, już przy zakładaniu pieluszki znów bardzo krzyczała , ale potem położyła się w naszym łóżku i usneła, ciągle wzdychając przez sen. Cała ta sytuacja trwała godzine.
    Przełożyłąm ją do łóżeczka i tam spała do 8:30 obudziła się z super nastrojem.

    Mam mętlik w głowie czy któraś z Was przechodziła coś podobnego?
    W tym krzyku cała się spinała, raz wydawało mi się że bolą ją nóżki bo dziwnie nimi ruszała,raz że może brzuszek...ale nie wiem co to było i nie wiem co robić dalej.
    Dzień był zwykłym dniem, telewizji nie oglądała wcale prócz swojej ulubionej bajki przed snem...
    może mi ktoś coś doradzi ?
    --
    •  
      CommentAuthorAlinka
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    IzUk, Mój syn tez miał taki okres. Nie pamietam dokladnie w jakim wieku, ale chyba miedzy 18 a 24 miesiacem. Wstawal, darł się wierzgał nogami. Czasami rzucał się na mnie i mnie bił. Nijak mogłam go uspokoić. Trawało to około 3 tygodni i oczywiscie nie kazdej nocy. Po jakims czasie samo przeszło.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    wydaje mi sie ze sporo dzieci ma taki etap. my tez mielismy. maly mial okres ze budzil sie w nocy, a wlasciwie nie budzil, plakal, nie szlo go uspokoic i ukoic po czym zasypial na nowo. spal dosc spokojnie ale mial takie wlasnie "przebudzenia" z placzem niezwiazane z niczym, bo tv nie ogladalismy, w dzien nic sie nie dzialo, w zlobku tez nie, bo chodzil chetnie. ja sobie tlumacze tym, ze mozg sie rozwija i przerabia nadmiar bodzcow.
    skoro w dzien dziecko jest pogodne i normalnie sie zachowuje, a te epizody "opetania" zdarzaja sie tylko w nocy to znowu mam swoja uniwersalna rade, ktorej pewnie macie juz dosc - przeczekac.

    Treść doklejona: 17.08.14 16:28
    ja sie pochwale: moj niemy 3-latek w wieku niespelna 4 lat (skonczy pod koniec pazdziernika) gada jak nakrecony. mowi wszystko jak dorosly, pod wzgledem skladni, uzywa wyrazow, o ktorych nie mialam pojecia, ze w ogole zna.
    wprawdzie nadal nie wymawia gloski w, a głoske f tylko w wyrazie foka, co daje kwiatki w stylu: idiotka=wywrotka;-P goda=woda, pompon=ponton. ale jezyk mu sie podniosl i juz nie mowi j na l, tylko wszedzie jest piekne l. nie jest to jeszcze wszystko piekna polszczyzna niczym z tv, bo wymowa jest zmiekczona dziececa, ale miec gadule w domu to prawdziwy skarb (choc wnerwia, bo geba mu sie nie zamyka;-P wyobrazacie sobie nadawac 6 godzin non stop?? kometuje wwszystko, na wszystko ma odpowiedz, czasem wysiadam).
    pisze ku pokrzepieniu tych mam, ktore maja dzieci opoznione w mowie. na wszystko przyjdzie czas i wszystko da sie wycwiczyc.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Martwilam sie w tej nocy ze aż zasnąć nie mogłam , myślałam że rano będzie ciąg dalszy że coś ją boli... a tu nic uśmiech an twarzy...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    IzuK - a zabki jej nie ida? U nas pobudki takie mniej wiecej z krzykiem byly podczas wychodzenia czworek. Przy piatkach tylko sie budzi, pije mleko i spi dalej - na szczescie.
    --
  12.  permalink
    Ewasmerf: ja sie pochwale: moj niemy 3-latek w wieku niespelna 4 lat (skonczy pod koniec pazdziernika) gada jak nakrecony. mowi wszystko jak dorosly, pod wzgledem skladni, uzywa wyrazow, o ktorych nie mialam pojecia, ze w ogole zna.
    - he he, no to bosko, ja nadal czekam na mowe mego bobasa bo jak mnie wola to jest tylko "yyyyy" i wiem, ze cos chce:P
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    madziik, ale maks jest maly!!!!! nie ma 2 lat!!! wyluzujta troche;-P
    -- ;
  13.  permalink
    Madzik wyluzuj :) ja tak czekalam z utesknieniem az Mlody bedzie chodzil :P

    Swoja droga, corka siostry meza, ktora ma ponad 4 lata nadal nic nie mowi. A chodzi z nia do logopedy dlugo (nic to nie daje, mala jak stekala tak dalej steka). Tylko ja sie obawiam, ze logopeda to tu juz malo pomoze. Dziewczynka jest wycofana, ma swoj swiat. Jej to by sie przydal jakis psycholog tez. Boli mnie to, ze rodzice dziecka nie widza, ze z Mloda jest cos nie tak.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    kuleczko, ale nie mowi czy nie mowi. w sensie -jak powie to powie, ale jest malomowna czy ma problem w budowanu wypowiedzi. bo sa ludzie malomowni z natury...
    -- ;
  14.  permalink
    Ona mowi tylko mama, tata, reszte jak cos to steka tak jakby miala mega zatwardzenie i tego wycisnac nie mogla (sorry, ale tak to wyglada).
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    powinni isc gdzies do poradni, moze zasugeruj delikatnie
    -- ;
  15.  permalink
    Powinni isc, powinni. Nie wiem wlasnie jak im to zasugerowac, nie chce zeby sie obrazili.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    no wprost powiedz, ze wydaje ci sie mala mowi malo i ma z tym probem i czy nie mysleli zeby isc do poradni, zeby dziecku bylo latwiej.
    -- ;
  16.  permalink
    Musze sie w sobie zebrac.... tesciu im kiedys powiedzial, zeby sie przeszli do specjalisty, bo Gabi malo mowi, to sie wlasnie S. obrazila na niego. I caly czas porownuja mojego Mateusza z Gabrysia.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 17th 2014
     permalink
    buhaha, no twoj ma 2 lata!! tez mi porownanie.
    najwyzej sie obraza, co cie to, wazne, ze pojda do specjalisty z dzieckiem. moze ci jeszcze dziekowac beda, jak przetrawia focha
    -- ;
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.