Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    igni: Zastanawiam się nawet, czy młodszego nie wysłać w przyszłym roku do waszego żłobka


    To ja polecam, bo jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona :)))
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Chyba mamy przyczynę infekcji u Hani - "przerost migdałka gardłowego":





    Treść doklejona: 21.10.14 13:51
    Albo grzyb - wczoraj się wszystko zaczęło od nowa jak lekko popadało a dziś trochę mocniej i większy kaszel suchy.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Po raz kolejny uważam, że bywasz niemiła, właśnie dlatego, jak poniżej:

    elfika: ja natomiast Ciebie prosze abys nie traktowala mnie jak jednego ze swoich przedszkolkow bo jestem juz duza dziewczynka. i niestety nie jestem slodkopierdzaca i nie przytakuje tylko po to zeby mnie wszyscy lubili
    --

    Jesteś miła tylko wówczas, kiedy ma się takie same przekonania, jak Ty.
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Hejka
    Piszę na tym wątku, gdyż myślę, że tu dostanę szybką i rzetelną odpowiedź na moje pytanie.

    Mąż wyjechał na trzy dniową delegację i postanowiłam, że to dobry moment na to, żeby nauczyć synka spania w swoim łóżeczku. Tym bardziej, że mieszkamy w kawalerce i byłoby ciężko ze względu na męża. Do tej pory mały spał z nami.
    Zatem jak do tego się zabrać? Macie jakieś doświadczenia? Myślicie, że 10 miesięcy to dobry wiek na taką naukę?
    Dodam, że mały jeszcze budzi się w nocy co około 3 h i jest karmiony piersią.
    Prosze o szybką odpowiedź, bo dzisiaj bedzie pierwsza nocka w swoim łóżeczku.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Dpdatkowo nadal słyszalne szmer w płucach - wg.typowe dla alergii.

    Treść doklejona: 21.10.14 14:27
    Lope nie pomogę ci bo Hania nadal z nami śpi. :shamed:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Teo, baba w aptece powiedziala, ze dzieciom sie furaginy nie daje (dziwne, ale doczytalam w ulotce ze tak jest, no mocno dla mnie dziwne, ale skoro tak napisane...). wymocze go dzis w goracej kapieli. sika normalnie w dzien, zobaczymy czy sie zmoczy tej nocy, jak nie to odpuszczam. podam tylko sok z zurawiny. moze wymarzl po porstu.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: baba w aptece powiedziala, ze dzieciom sie furaginy nie daje (dziwne, ale doczytalam w ulotce ze tak jest, no mocno dla mnie dziwne, ale skoro tak napisane...)


    Owszem wg ulotki się nie daje.
    Wg pań farmaceutek również.
    Ale ja ufam naszej lekarce, nie paniom z apteki [przy całym do nich szacunku].
    Na wielu lekach jest napisane, że nie wolno a lekarze zlecają.
    Nam pediatrzyca kiedyś tłumaczyła dlaczego ulotki jedno a lekarze drugie, ale nie pamiętam.
    Jak Ninka miała 13-14 mscy lekarze w Prokocimiu kazali jej szyję smarować Voltarenem, a na ulotce jak byk, że po 6-stym roku życia.
    Nic jej nie było.
    Teraz pediatrzyca kazała Furaginę, też jej nic nie było.

    Ale oczywiście nie namawiam, wiadomiks co nie :wink:
    Może u Pitera to tylko zmarznięcie, nic więcej.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Moje młodsze dziecko wylądowało w lutym w szpitalu z powodu zapalenia płuc. Już po 24 h od podania wziewnego berodualu z nebbudem była niesamowita poprawa - po prostu w końcu była w stanie cokolwiek wykasłać. Wcześniej kaszlała tylko z wielkim trudem na sucho, a wszystko pozostawało w płucach. Wystarczyła parodniowa kuracja, żeby udało się jej wyjść na prostą. Starszą też parę razy uratowały. I nikt mnie nie przekona, że te leki to tylko i wyłącznie zło. Wszystko należy stosować z głową. Nie zauważyłam, żeby nasza pediatrzyca traktowała nebbud, jak cukierki :confused:

    PS Ze starszą zaliczyłyśmy dzisiaj kontrolę u laryngologa - po paru miesiącach przerwy od ostatniego leczenia zatok. Cieszę się, bo okazuje się, że wszystko jest świetnie - chodzi do przedszkola, łapie przedszkolne katary, owszem, ale te infekcje przestały się "rzucać" na uszy i zatoki. Jupi! :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Teo, ja jestem podobnego zdania. Tyle, ze ja u lekarza nie bylam;-D i moge podac "profilaktycznie" tran, Cebion czy wapno. ale czegos co nie ma dopuszczenia dla dzieci bez porady lekarza nie podam.
    co do ulotek to sie zgadzam, wynika to z nieprzebadania leku (kasa) na grupie dzieci. jest pulneo i to drugie (ten sam sklad), jedno mozna podawac bodajze od roku, drugie od 3 roku zycia. a to samo, ta sama dawka. tylko jeden pewnie badania przeprowadzil i kase za dopuszczenie wybulil, drugi nie. ale ja tez sie nie znam dokladnie.
    w kazdym razie dzieki teo za porade i tak;-)
    -- ;
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    puk puk...czy można ?? :)
    wpadam do was o poradę...od kilku dni moja córka ma okropnie suchą skórę na twarzy, może doradzicie jaki krem byłby najlepszy dla 2-latka żeby dobrze nawilżał??
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Gaja00: puk puk...czy można ?? :)
    wpadam do was o poradę...od kilku dni moja córka ma okropnie suchą skórę na twarzy, może doradzicie jaki krem byłby najlepszy dla 2-latka żeby dobrze nawilżał??


    Probowalas masla shea? U nas pomaga, badz oliwa z oliwek (taka kuchenna, extra vigrin).
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Zaczęło się u Krasnala to, o czym Ewasmerf pisałaś ostatnio - "jak będziesz rzucał samochodem to ci go zabiorę", odpowiedź "tak, zabiez". Dzisiaj domagał się herbatników. Dałam trzy, chciał więcej. No way, tłumaczę, że będzie go bolał brzuszek i będzie wymiotować jak ostatnio. A on? "Tak, cem boleć brzuszek i cem miotować". Gugi leci do niego z łopatką, tłumaczę, żeby się odsunął, bo uderzy go w głowę, a Krasnal "nie osunę, Gugi bij, bij!". I tak w kółko wszystko chce to, co najgorsze ;) Wrrrr ;)))) Ewa, jakieś rady z życia wzięte?
    --
    •  
      CommentAuthorGaja00
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    madzia-po tym maśle nie dostanie zaczerwienienia skóry czy coś podobnego??nawilża dobrze? a tak w ogóle to czy takie można nabyć za granicą ?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Frag,musisz mowic na przekor:)
    Wczoraj mlodsza corka nie chciała się isc kapac. najpierw poszla starsza,ktora chciała się z nia kapac. Ale mala nie chciała. A za chwile ja mowie,tak niby do siebie. tylko Sara, nie idz się kapac do Laury,nie możesz. I mala patrzy i mowi, no dobra,pojde :wink:
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Haha, ooo, może to zadziała :)))

    Coś się ostatnio zmieniło w tym moim Krasnalu - to akurat na mały minus (mały, bo jednak mam trochę polewkę), ale ogólnie zrobił się taki "duży" chłopczyk. Chodzi i głaszcze brata po głowie, całuje go i przytula, karmi swoim jedzeniem... I dzisiaj kąpałam ich razem i wbrew temu co ostatnio pisałam to dzisiaj wyszło naprawdę fajnie. Duży pomagał kąpać malucha, podawał ręcznik, mył mu nóżki. A mały oczywiście cały w bąblach ze śliny z zachwytu... I co na nich patrzę to sobie myślę, że to była najlepsza decyzja, żeby Krasnal miał rodzeństwo :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Gaja00: madzia-po tym maśle nie dostanie zaczerwienienia skóry czy coś podobnego??nawilża dobrze? a tak w ogóle to czy takie można nabyć za granicą ?

    Na pewno przez internet dostaniesz, tylko jakies organic poszukaj. Ja kupowalam w Polsce z Biochemii Urody. U nas maslo shea nigdy nie podraznialo, oliwa z oliwek tez jest dobra. Tu nam polozna po porodzie polecila (w UK) i pomoglo bardzo szybko :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny jak u was z zasypianiem? Powiem wam że ręce mi już opadają. Martynka zawsze miała większe lub mniejsze problemy z usypianiem, przez jakiś czas było całkiem fajnie, kąpiel, mleko do wyrka i spała. Ostatnio znowu szał. 40 minut turlania się po poduchach, trzymanie się poręczy choć słania się na nogach ze zmęczenia, wbijania głowy we mnie. Znoszę to cierpliwie ale czasami sama jestem już tak zmęczona że naprawdę mam dość. Skąd to turlanie? Jak sobie z tym radzić? Czasami jak już kręci mi się w głowie ze zmęczenia wrzucam ja do łóżka, popłacze chwilkę "na próbę" i zasypia. Ale w większości przypadków tak się zanosi że wracam do niej bo nie chodzi mi o to by zasnęła z płaczu lub nie daj boże straciła oddech. Co może być przyczyną? Miałyście tak? minęło?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 21.10.14 19:51</span>
    Jeszcze jedno. Od tygodnia zdarzyło się chyba z 3 razy że młoda budzi się w nocy i usypia dopiero po podaniu MM. Ot taka nowość. Tym sposobem pije 3-4 butelki MM dziennie. Oprócz tego je całkiem fajnie. Przybiera słabo ale to kolejny temat. Wasze roczniaki piją w nocy mleko? Dodam że wody nie chce w nocy.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Mk, my takie kryzysy z Krasnalem mieliśmy - chyba ze dwa. Mijały po kilku tygodniach, po 2 roku życia minęły mam nadzieję, bezpowrotnie... Szczerze to do dzisiaj nie wiem co było przyczyną.

    Treść doklejona: 21.10.14 19:53
    Gaja00: po tym maśle nie dostanie zaczerwienienia skóry czy coś podobnego??


    Masło jest fajne, potwierdzam, ale zrób jej próbę, bo potrafi uczulać - moja mama po nim spuchła na twarzy, a na mnie działa dobrze...
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Mk, może Martynka jest aż zbyt zmęczona? U nas nie ma problemów, mała zasypia w łóżeczku w 15-30 min. po położeniu, ale kilka razy się zdarzyło, że popłakała wałęsając się po całym łóżeczku i trwało to dłużej, zawsze to było wtedy, kiedy nie miała porządnej drzemki.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Basiu u nas ostatnio była identyczna faza - od poniedziałku, jak ręką odjął. Także może i u Was tak będzie jakiś skok czy coś?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Frag, montenia dobrze radzi, na przekor. ja jeszcze robie w zaleznosci od przypadku oxczywsicie - jak bedziesz rzucal to ci go zabiore. ostrzegasz i zabierasz. to, ze chcial, albo twierdzil, ze chcial to cie nie interesuje, pokazujesz konsekwencje. inny przyklad - moj maly mowi: a ja nie bede ciebie sluchac. jak ty powiesz - umyj rece to ja nie umyje. wiec ja ze stoickim spokojem - to nie dostaniesz nic do jedzenia, bo brudnymi rekami sie nie je. nie umyje zebow - nie myj, bedziesz mial brudne i tobie robaki beda chodzic po zebach.
    wczoraj z tym sikaniem - dzis na szczescie luz, ale maly mowi: bede nosil pieluche, bede sikac w majtki. wiec ja mowie: a sikaj, jal keszcze raz sie zesikasz to pojdziemy do lekarza na pobranie krwi, bo skoro sikasz w majtki to znaczy ze cos jest nie tak. nie chcesz wysiasc z trawaju - a zostan, prosze cie bardzo, ja wysiadam. u nas dziala.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Ewasmerf: jak bedziesz rzucal to ci go zabiore. ostrzegasz i zabierasz. to, ze chcial, albo twierdzil, ze chcial to cie nie interesuje, pokazujesz konsekwencje


    A to to robię, ale patrzy spod grzywy i ma minę "no to co, zabierz sobie" ;)))) I udaje, bo widać, że udaje, że go to nie rusza ;) To na razie spróbuję Waszej metody, a nuż zadziała?

    Ewasmerf: nie chcesz wysiasc z trawaju - a zostan, prosze cie bardzo, ja wysiadam. u nas dziala


    Ooo, dzisiaj to miałam - nie chciał wyjść ze sklepu spożywczego. To oznajmiłam, że on może z paniami zostać, a ja wychodzę i się pożegnałam i poszłam ;))) Ale leciał za mną! Ale nie płakał i nie krzyczał, tylko podleciał i zadowolony szedł ze mną dalej ;)

    Ewa, czyli to nie problemy z pęcherzem jednak?
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    No właśnie z tą drugą, popołudniową drzemką często jest lipa, nie chce spać... A szaleje non stop, trudno mi ją wyciszyć bo to taki dzikusek jest :) Pierwsza drzemka nie stanowi większego problemu, robi się marudna, trze oczy, zje mleko, pokręci się po łóżeczku ale zasypia. Ewentualnie siedzi, ogląda książeczkę i zasypia. Ale wieczorem jest koszmar. Oby to minęło... A jak u was z MM?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    chyba nie, a jesli to niewielkie zmarzniecie. w dzien ladnie na nocnik (chcialam zobaczyc jak wygladaja siki wiec poprosilam zeby do nocnika robil), zobaczymy w nocy.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Kolejna nowość to budzenie się w nocy, płacz, biorę ją do łóżka do nas, zasypia w kilka sekund/minut. Odkładam. I tak czasami 2-3 razy. No szok. Normalnie jak za niemowlaka. Może to faktycznie skok. Tylko że ja już wyglądam jak zombie.
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Witam się po powrocie ze szpitala:(
    Okazało się że to Lusi wirusisko to norovirus, którym skutecznie zarazila resztę rodziny. U mnie niestety skończyło się odwodnieniem, zaburzeniami rytmu serca i pracy nerek. Karetka mnie zabrała, jak już nie bardzo wiedziałam, co się dzieje. Na szczęście po ośmiu kroplowkach nawadniających i regulujących elektrolity wróciłam do normy. Dziewczyny i Paweł przeszli tę zarazę jak grypę żołądkowa i dochodzą do siebie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    O kurka, Pepper, zdrowia dla Was!!!
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, to skoro już taki temat, to podpytam i ja o Waszą radę ;)
    Moja Zu jest straszna na zakupach :confused: Tzn.ja nie do końca wiem, jak sobie z nią poradzić :/
    Czasami jest ok, a czasami ucieka tak, jakby ją stado koni goniło. Na nic tłumaczenia, że ktoś ją porwie, na nic próba wystraszenia jej (tzn.jak uciekła, to schowałam się gdzieś za regałem), a gdy już z bezsilności oznajmiam, że teraz będzie chodziła za rękę, bo ucieka, to podkurcza nogi i za żadne skarby narodowe nie ruszy się z owego miejsca...
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
  1.  permalink
    Mk28dni: Wasze roczniaki piją w nocy mleko?
    - w wieku Twojej maleh maly spijal 210 w nocy gestej flachy, minelo sama i sama zauwazylam, ze przestal sie budzic na mleko :)
    Mk28dni: Kolejna nowość to budzenie się w nocy, płacz, biorę ją do łóżka do nas, zasypia w kilka sekund/minut. Odkładam. I tak czasami 2-3 razy. No szok. Normalnie jak za niemowlaka. Może to faktycznie skok. Tylko że ja już wyglądam jak zombie.
    - u nas tez tak czasem jest, ale nie codziennie, wiec jak juz mam wstawac kilka razy w nocy to wole go wziasc do nas i spokojnie sie wysypiamy. Maly od urodzenia spi w lozeczku, ale widac czasem chce z nami. Oczywiscie kazdego ranka okolo 5-6 sam przychodzi do nas, ale wtedy juz tylko jedno z nas jest w lozku :) Nie martw sie, to minie, nic nie trwa wiecznie :)
    Ze spaniem w sumie u nas pojedyncze dni byly z problemami, ogolnie zasypia pieknie :)

    Treść doklejona: 21.10.14 20:40
    magda_a: Czasami jest ok, a czasami ucieka tak, jakby ją stado koni goniło. Na nic tłumaczenia, że ktoś ją porwie, na nic próba wystraszenia jej (tzn.jak uciekła, to schowałam się gdzieś za regałem), a gdy już z bezsilności oznajmiam, że teraz będzie chodziła za rękę, bo ucieka, to podkurcza nogi i za żadne skarby narodowe nie ruszy się z owego miejsca...
    - he he, mam tak od zawsze.. i tez bym chciala z mlodym isc za reke i by sie sluchal:D
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    magda_a: Czasami jest ok, a czasami ucieka tak, jakby ją stado koni goniło. Na nic tłumaczenia, że ktoś ją porwie, na nic próba wystraszenia jej (tzn.jak uciekła, to schowałam się gdzieś za regałem), a gdy już z bezsilności oznajmiam, że teraz będzie chodziła za rękę, bo ucieka, to podkurcza nogi i za żadne skarby narodowe nie ruszy się z owego miejsca...


    Ja miałam na to jedną, jedyną radę - zakupy ograniczyłam na jakiś czas do marketów, gdzie są wózki i ładowałam Krasnala do wózka :D Przeczekałam i mu przeszło, teraz fajnie towarzyszy w zakupach ;)
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Na zapalenie pęcherza polecam sok 100% z żurawiny, ja kupowałam w Organicu i super się sprawdził, a było już nieciekawie (u mnie).
    A do nawilżania olej kokosowy :wink: Podobno można używać do ochrony przed mrozem, zamierzam wypróbować.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Dla dzieci jest swietny syrop zuravit junior tak sie chyba nazywa. Niby od 3 rz, ale mozna wczesniej. Ponic wlasnie zurawiny 100% nie powinno sie podawac malym dzieciom. Wiem to, bo jakis miesiac temu synek sasiadki mial problem z pecherzem i sama leciam im po to;) drugiwgo dnia juz bylo ok:)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    kupilismy dzis sok 100% zurawina, dalam malemu lyzke stolowa nie sprobowawszy, wypil i w te pedy pobiegl zapic, zagryzc, niemal zwymiotowac, buhaha
    -- ;
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Hanny,lepiej podac sok 100% żurawiny,mozna kupic w aptece i sklepach zielarskich. Dajesz po 1-2 lyzki dziennie. ale można dac dawke uderzeniowa np.1/4 szklanki jednorazowo. Nie zaszkodzi,bo to naturalne.
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    No wlasnie widzisz monteniu ja tez tak myslalam, ale pani w aptece uswiadomila mnie, ze jednak dla malego dziecka (wowczas niespelna 2 latka) lepszy ten zuravit, bo stezenie czegos tam mniejsze. Sama w.ciazy pulam zurawinke;)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    U nas ostatnio to samo - lecę do przedszkola aby ją odebrać szybko, a tu nie chce wejść do wózka, odwraca się tyłem i skubie siatkę i tak z 15 min. Natomiast dziś mega horror - lekarz zgodziła się nas przyjąć dodatkowo, a tu Hania :wylała jej płyn do dezynfekcji bo uparła się myć ręce, potem wyła pół wizyty bo jak to matka nie dała setny raz umyć rąk, a na koniec nie chciała wyjść. Wzięłam ją siłą bo kolejka, a na korytarzu leżała dama i dalej ciągnęła hiserie.
    :devil::shamed:

    Treść doklejona: 21.10.14 22:01
    U nas ciąg dalszy perypetii kaszlowych. Byliśmy u laryngologa - twierdzi że to 3 migdał i zalecił witamine E do nosa przez parę tygodni i że ten kaszel i zstany nos jest właśnie od niego. I bądź tu mądra. Oczywiście nie wymacał jego bo nie ma odpowiednich narzedzi
    .:devil:
    Kazał iść do laryngologa na NFZ. :shocked
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarobella
    • CommentTimeOct 21st 2014 zmieniony
     permalink
    Mk moja jeszcze pije MM w nocy ( dzień młodsza od twojej ). Pije mleko po kąpieli gdzieś o 19-20, budzi się między 24-2 na mleczko i nad ranem przed 7 ale tutaj już jej mleka nie daję bo później nie chce zjeść sniadania(ewentualnie dostaje 100 ml a nie całą porcje czyli 240).Czasami zdarza się że na pierwszą butle obudzi się po 23 , więc po 3-4 już sie kręci bo głodna więc dostaje butlę po raz kolejny. Co do skoku, dzisiaj właśnie sobie myślałam czy oby jakiegoś skoku nie przechodzi bo od paru dni jest nie do wytrzymania :/
    --
    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Żuravit dla dorosłych jest super preparatem. Ten dla dzieci wg mnie to g.wno :tongue: tzn. sam cukier.
    Ewasmerf, biedne dziecko :tongue: Ja nawet sobie rozcieńczałam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Mój Mężu dziś mistrzostwo świata osiągnął... Nieumyślnie odpieluchował dziecko na noc.
    I bidulka obudziła się z płaczem zasikana po pachy :(
    --
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeOct 21st 2014
     permalink
    Ewasmerf, ale go musiało wykrzywic:bigsmile:
    Peppermill współczuje, ja też ciężko przechodzę jelitowki, ale 8 kroplowek to już hardcore. Bidula
    Mk28dni u nas takie wybudzania też się okresowo zdarzają, ale to najczęściej oznaka nowych zębów, ktore się pojawią w pprzeciągu dwóch tygodni. Problemy z zasypianiem częściej mielismy ze starszakiem, młodszy raczej sie nauczył sam zasypiac (najczęściej dzieje sie to kiedy starszak jest kapany), ale jak juz coś to wkładam mlodego do łóżeczka, sama kładę sie obok na łóżku i udaje, ze śpię ( czasami nie muszę udawać). Młody sie pokreci i zasypia
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Kurka, dziewczyny - padłam. Powiedzcie mi, czy przy trzydniówce są mozliwe pęcherzyki w buzi? Jeśli tak, to Gugi miał trzydniówkę z zapaleniem ucha. Jeśli nie, to miał bostonkę z trzydniówką i zapaleniem ucha :shocked:

    Trzydniówka, bo dzisiaj jest calusieńki w kropki, nawet powieki, uszy, skórę głowy - wszystko ma w kropki. I teraz już wiem, że te trzy doby po 40 stopni to nie od ucha było...
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Dziewczyny, moj Adam obudzil sie i ma 40 st goraczki. Podalam mu czopek z paracetamolem, po jakim czasie powonien zaczac dzialac? Jesli za godz nadal bedzie taka wysoka goraczka to czy moge podac Nurofen?
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    yolka32: moge podac Nurofen?

    tak, ponieważ to inny lek.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    yolka32: Jesli za godz nadal bedzie taka wysoka goraczka to czy moge podac Nurofen?


    Możesz wymiennie paracetamol z nurofenem co 4h
    --
    •  
      CommentAuthoryolka32
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    tylko wymiennie tak?

    Nie mozna laczyc tych lekow?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Frag,no możliwe,ze zalapal to wszystko,biedaczek :cry:.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Hmm, z tego co się orientuję to nie... My sie ratowaliśmy teraz jak chłopcy mieli takie wysokie okładami chłodnymi i kąpielami...

    I z tym działaniem zalezy od dziecka - u Krasnala nurofen zaczyna działac już po 10 minutach, u Gugiego dopiero po 1,5h... A z paracetamolem - u Krasnala w ogóle nie działa, a u Gugiego szybko, około pół godziny.

    No i czopki się szybciej wchłaniają niż syrop...

    montenia: Frag,no możliwe,ze zalapal to wszystko,biedaczek


    Matko święta... Strasznie biedny jest, cały w kropki, łapie się za uszko i popłakuje :((( Kurka, nawet siusiaka ma w kropki :((( Wygląda jak te azjatyckie biedronki...

    Treść doklejona: 22.10.14 08:46
    A taka ciekawostka - pediatra nam powiedziała ostatnio, że jak Krasnal tak kiepsko reaguje na Efferalgan i Codipar to żeby mu podać Pedicetamol - nigdy o tym nie słyszałam, ale kupiłam i faktycznie zadziałał...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    Pedicetamol u nas też się sprawdza i co najważniejsze wystarczy tylko 2mil, a nie np.10.
    Trzeba tylko uważać żeby nie przedawkowac.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    No właśnie, mniejsza ilość, więc łatwiej gorączkującemu dziecku podać. Dla mnie to koszmar podawać dziecku z bolącym gardłem syrop, naprawdę wolę czopki... A ja nawet nie wiedziałam, że takie cudo jest...
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeOct 22nd 2014
     permalink
    yolka32: tylko wymiennie tak?

    nie. Można podać łącznie w szczycie gorączki a potem wymiennie co 4h.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.