Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 4th 2014 zmieniony
     permalink
    [/quote]
    TEORKA: Ponoć im częściej się myje włosy tym gorzej.
    Tzn wtedy się błędne koło nakręca, skóra szybciej tłuści i trzeba potem myć codziennie.

    niestety to bujda , w moim przypadku się nie sprawdza.
    Nie myłam raz miesiąc na wakacjach i nic nie dało.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    TEORKA: No i pamiętam, że chyba po 2-3 tygodniach niemycia włosów miała strąki na głowie okropne, ale potem włosy zaczęły się same.............................czyścić !I po miesiącu już wyglądały lepiej.


    O jaaa, ciekawy eksperyment. À le to wtedy chyba trzeba sie zaszyc w domu na ten czas i nosa nie wystawiac...
    No nie wyobrazam sobie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    moya212: À le to wtedy chyba trzeba sie zaszyc w domu na ten czas i nosa nie wystawiac...


    No własnie ona normalnie do pracy chodziła, jeździła komunikacją miejską etc.
    Ale to był taki eksperyment hardcorowy, bo ona przez ten czas nie używała ani kropli wody, nie myła włosów, zębów, pipki, no nic, zero.
    Oraz zero kosmetyków.
    Nie wyobrażam sobie co myśleli o tym jej współpracownicy, domownicy itp :cool:


    jeżynka: niestety to bujda , w moim przypadku się nie sprawdza.
    Nie myłam raz miesiąc na wakacjach i nic nie dało.


    Ano to widzisz, źle słyszałam :wink:

    elfika: Teo, masz ode mnie pierwszego hejta za te mycie wlosow:devil::wink:


    Oj no nie moja wina, że tak mam jak mam :smile:
    --
  1.  permalink
    TEORKA: Sama zresztą myję podobnie - raz na 2/3 tygodnie i jak komuś mówię to nikt nie wierzy.
    - ale zazdroszcze... ja myje 2 razy na tydzien, ale moja kumpela musi codziennie bo tez mozna "placki smazyc" jak to ktos ladnie ujal..
    ALe ostatnio wyczytala, ze mozna posypac maka, dokladnie wyczesac i daje rade bez mycia. Probowala na urlopie, siedzac tydzien w domu ;)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    najlpeij myc wtedy jak juz sa nieswieze;-P
    teo, jak ja bym 3 tyg nie myla to bym sobie skalp zdrapala. nawet nie chodzi o tluste nietluste, ale mnie po porstun łeb swedzi po kilku dniach niemycia glowy i nic na to nie poradze. ale tez myje co 3-4 dni. na drugi dzien wrecz sa lepsze niz od razu po myciu, nie sa takie piorowate
    -- ;
  2.  permalink
    A mlody dzisiaj nie umyte wlosy ma bo skubaniec korek z wanny wyjal..
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Ja swoje włosy muszę myć co 3 dni, czyli średnio 2 razy w tygodniu. Ale Zuzi myję raz na tydzień i też czasem się zastanawiam czy jest sens, bo one są oki. Czasem (ponieważ włosy ma do ramion i całkiem gęste) to tylko moczę je na dole, bo np. umazała sobie jogurtem niechcący, ale na górze głowy nie myję.
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Mąka z tego co się orientuje nadaje się na jasne włosy - próbowałam na swoich jak miałam ciemne i niestety było widać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Ewasmerf: teo, jak ja bym 3 tyg nie myla to bym sobie skalp zdrapala. nawet nie chodzi o tluste nietluste, ale mnie po porstun łeb swedzi po kilku dniach niemycia glowy i nic na to nie poradze


    Ej no jakby mnie swędział to też bym myła, wiadomiks.
    Ale mi totalnie nic. Serio.
    Ani świądu, ani łupieżu [bo znam osoby, którym po kilku dniach niemycia się sypie], ani zapachu no nic, zero.
    Tak jakby moje włosy sobie żyły swoim własnym życiem, albo nie żyły wcale właśnie :smile:
    I Nina ma identyko, nie wiem może to jakieś genetyczne ? :shocked::shocked:

    Mnie się nawet w okresie dojrzewania nie tłuściły, ale też ani jednego pryszcza nigdy na twarzy nie miałam.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Quelle, dzięki.
    Ja też słyszałam że od częstego mycia włosów trzeba je myć jeszcze częściej. Moim zdaniem coś w tym jest.
    Wlosy trzeba myć jak są brudne, małą ilością szamponu, a najlepiej spróbować samą wodą. Ponoć zdrowe włosy i skóra glowy same się oczyszczają. Chyba oglądałam ten sam program co Teorka :wink:
    Ja kasi myje raz, dwa razy na 2 tygodnie , czasem samą wodą. Ale nikomu się nie chwalę:cool:
    Sama też przeszłam na pielęgnację bez silikonow, sls, produktów do stylizacji ect. Szczerze polecam. Dla zainteresowanych jest strona dla włosomaniaczek, anwen.pl
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Ja myję swoje włosy raz w tygodniu, bo mam długie i mi się nie chce częściej :P ale też sie z nimi nic złego nie dzieje, w sensie tak jak u Teo wyglądają normalnie :) I Nadii też myjemy raz w tygodniu w niedzielę :tooth: chyba, że sie jakoś popocie to wtedy tego samego dnia.

    Hopelight kochana u nas Mustela ani żadna oliwka nie pomogła. Pół roku temu chyba, a może 8 miesięcy, kupiłam bez przekonania jakiś specyfik w Rossmannie o nazwie Baby Gap na ciemieniuchę. Jakie było moje zdziwienie gdy po użyciu z głowy Nadii zeszła caluteńka ciemieniucha z którą tyle czasu się zmagałam :shocked::bigsmile: także no ja polecam. Dziś zastosowalam na Liwciaku i tez od razu dużo zeszło :)

    Dziewczyny coś sobie przypomniałam. Któraś tu pisała o podrapaniu przez kota. Pamiętam jak za młodzika poszłam z mamą i naszą kotką do weta. Tak się kicia bidna zestresowała, że chciała zeskoczyć ze stołu, ja ją przytrzymałam. Tak mnie podrapała na wierzchu dłoni, że mi się skóra otworzyła niczym rów mariański, fatalnie to wyglądało. Wet w trymiga mi powiedział, żebym łapała za szczotkę ryżową i szorowała tę ranę szarym mydłem nad umywalką:shocked: A mnie się tak krew lała, że szok, ale młoda byłam, a dla mnie weterynarz to był wymarzony zawód, więc posłuchałam w sekundę. I wyobraźcie sobie, ze mi się ta rana, która była długaśna i bardzo głęboka i jeszcze po kocie zagoiła bardzo szybko :shocked: Bliznę mam delikatną do tej pory, ale nic mi się nie babrało, nic nie bolało i zasklepiło się bardzo szybko. Także ja polecam. Tylko to pewnie bardziej dla dorosłym, bo takie parulatki to nie wiem czy sobie dadzą taką szczotą po ranie pojeździć, bo to jednak trochę bolało :neutral:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    TEORKA: Ale wiecie ? Ponoć im częściej się myje włosy tym gorzej.
    Tzn wtedy się błędne koło nakręca, skóra szybciej tłuści i trzeba potem myć codziennie.
    Nie wiem czy to prawda, ale tak słyszałam.


    Prawda. Jestem na to przykładem. Kiedyś myłam włosy codziennie. Nie było innej możliwości. Udało mi się dojść do raz na tydzień. Ale moim zdaniem to jest kwestia szamponu. Od kiedy zaczęłam wyszukiwać w sklepach (i używać :wink:) szamponów, żeli pod prysznic bez laurylosiarczanu sodu i podobnych mu substancji, to jest o niebo lepiej i z moimi włosami, i ze skórą. Laurylosiarczan sodu (SLS w skrócie) to dość mocny detergent, przeważnie za mocny dla naszej skóry. Skóra się broni przed takim drastycznym odtłuszczaniem, więc włosy przetłuszczają się jeszcze szybciej. Jak się z tego zrezygnuje, to moim zdaniem łatwo można zredukować częstotliwość mycia włosów.

    PS Młodym aktualnie myjemy włosy raz na dwa tygodnie. Wystarcza, włosy nie są tłuste i nie mają nieprzyjemnego zapachu.
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    O ja własnie chciałam dodać to co Hydro o tych SLSach nieszczęsnych, że to takie błędne koło. One wysuszają, a gruczoły łojowe próbują straty wyrównać i tak w kółko.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Ja zmieniłam już dawno szampon na taki bez SLS i nadal jak musiałam myć łeb co 2 dni, tak muszę, a tak mi się nie chce wstawać rano żeby to robić że koniec :confused:

    TEORKA: ale też ani jednego pryszcza nigdy na twarzy nie miałam.


    a niech Cię :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    hydrozagadka: Od kiedy zaczęłam wyszukiwać w sklepach (i używać ) szamponów, żeli pod prysznic bez laurylosiarczanu sodu i podobnych mu substancji, to jest o niebo lepiej i z moimi włosami, i ze skórą.


    hydro, a mozesz napisac o jakie szampony chodzi, coby zaoszczedzic nam wyszukiwania ?
    Ja zerknelam na moje szampony, w garnierach ( ultra doux i fructis) jest to SLS.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Moya, ja nie hydro, ale mogę rzec że SLS nie mają np. szampony Alterra z Rossmanna. Oraz sporo innych, ale Alterra tania w porównaniu :) coś koło 10 zł za taką butelkę chyba 200 ml.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Też właśnie miałam o Alterra pisać :wink: Z takich popularnych marek to chyba niewiele bez sls jest. Ja z przyzwyczajenia czytam składy przed zakupem, to większość znanych go zawiera.
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Ja kiedyś szukałam i nie potrafiłam znaleźć w takiej zwykłej drogerii (innej niż Rossmann). Bo tak poza to są różne eko-marki, w stylu Phenome albo Pat&Rub, ale różnica w cenie jest jednak bardzo zauważalna.
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    NO, ja Tuśce myję włosy raz na tydzień - gdy wróci z basenu do domu. Ale u nas to wielkie halo - ona uwielbia, ale ja nie - rozczesanie loków do pasa nie jest fajne.
    Sobie myję codziennie, co często kończy się wyjściem z domu z mokrą głową, bo nie mam czasu na suszenie. Zapinam klamrę i lecę. Nie będę wspominać o moich zatokach...
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 4th 2014 zmieniony
     permalink
    to ja muszę spróbować myć tymi bez SLS, może do końca dnia będę wtedy wyglądała normalnie.
    Teo, to jeszcze ci jeszcze bardziej zazdroszczę- chyba za młodu to ja miałam i twoje i swoje pryszcze do kupy wzięte.:devil:
    -- [/url]
    • CommentAuthorigni
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Starszakowi myje co drugi dzień, bo niestety jeszcze mu sie zdarza ssac palucha i przy okazji krecic loka obslinionymi paluchami. Po takich zabiegach wlosy po prostu smierdza. Mlodszemu troche rzadziej.

    Mocno sie zdziwilam, ze tak rzadko myjecie wlosy, ja w zasadzie codziennie, albo co drugi dzien, ale bedac trenerem codziennie w zasadzie mi sie glowa upoci i jak nie umyje to swędzi:angry:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    No własnie a może moja tajemnica tkwi w szamponie ?
    Bo od lat [odkąd sięgam pamięcią w zasadzie] używam tylko i jedynie poczciwego Szamponu Familijnego.
    Tego w białej butelce.

    Treść doklejona: 04.11.14 21:15
    A nie. Bo w nim na I miejscu te SLS całe, więc to nie jego zasługa.
    No to nie wiem czego :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Teo a Ty się w ogóle pocisz jakkolwiek?

    Ninka od wczoraj gorączkuje... a ja mam dośc... we wrezśniu bostonka w październiku odzębowe choróbsko i teraz znowu coś...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    eveke: Teo a Ty się w ogóle pocisz jakkolwiek?


    No rejczel :tooth:
    Ale na głowie nie :wink:

    A zęby Nince nie idą jakieś ?
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Eveke,witaj w klubie. U nas jak nie urok to... Jutro znowu chyba pulmicort będzie grany bo dziś coraz większy kaszel, a przy zasypianiu to masakra. :cry:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    PENNY: Ja myję swoje włosy raz w tygodniu, bo mam długie i mi się nie chce częściej :P ale też sie z nimi nic złego nie dzieje, w sensie tak jak u Teo wyglądają normalnie :)

    Ja to samo. Raz w tygodniu bo mi się częściej nie chce, ale też nie ma potrzeby zwykle.

    A Milce myję jak widzę, że są brudne, ostatnio wychodzi jakoś 2 razy w tyg. bo ona niestety lubi przy jedzeniu sobie pogmerać za uchem. Czasami myję tylko to co wypaprała a czasami trzeba całą głowę bo tak jak ostatnio - bigosem by mi pachniała...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Tak patrze na Twoj suwaczek mangaa i sie zastanawiam czy druga tez szarpejem bedzie:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Teo pomyślałam , że może sie nie pocisz np i stąd taki komfort na głowie... zazdraszczam bo ja żeby miec komfort muszę co drugi dzień no jeszcze do trzeciego to juz max przetrzymam.

    jezynko to Wam tez współczuję... u nas póki co tylko ta gorączka...

    Teo daj Ty mi spokój z tymi zębami... przecież Nina każdego jednego musi odchorowac..
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    eveke: Teo daj Ty mi spokój z tymi zębami... przecież Nina każdego jednego musi odchorowac..


    No cóż, może Niny tak mają ? :wink:
    Wasza i tak luz, bo nasza nam zafundowała przygodę pt "podejrzenie guza mózgu" więc tego....
    Teraz każde ząbkowanie - bez takich niespodzianek - przyjmę na klatę z wdzięcznością.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 4th 2014
     permalink
    Frances: Tak patrze na Twoj suwaczek mangaa i sie zastanawiam czy druga tez szarpejem bedzie:tooth:

    Też mnie to nieustannie zastanawia. :)))
    Mam nadzieję, że uda się zamieszkać w tym samym pokoju i może cyknę podobną fotę, z tym, że pewnie nieco inne okoliczności przyrody za oknem będą.
    Nie wiem tylko czy nie będzie za zimno na tego typu sesyję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 4th 2014 zmieniony
     permalink
    TEORKA: No cóż, może Niny tak mają


    może, może...
    ale zęby kiedyś wyjdą...
    a Nina jak na Niny przystało jest również grzeczniutka, spokojna i ułożona :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    my ogólnie Milce też raz w tyg myjemy o ile nie spoci się jak mops a że ma po mnie tendencje to pocącej się głowy to niestety raz na 2-3 tyg odpada.. ona nawet po nocy jak się okryje za mocno to głowę ma mokrą
    ja muszę myć co dwa dni bo mam cieniutkie włosy może nie tłuszczą się mega ale tracą puszystość i wyglądam bardzo marnie
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Ja też myję co 2-3 dni, ale córce to co dwa tygodnie i zastanawiam się, czy nie za często :tongue: nic się jej z piórkami nie dzieje, nie ma ich na tyle, żeby wybrudzić jedzeniem. Myję, jak się loki zaczynają prostować :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorgirlorboy
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    my tak optymalnie myjemy raz w tygodniu, bo troskze tych wlosow mamy, wczoraj za to umylysmy po 2 dniach bo "jadła" sama zupe :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    My Lilce myjemy tak z 2 razy w tygodniu. Może u niej dałoby radę rzadziej, gdyby nie to, że ma od dawna manię kręcenia sobie włosów palcami i wycierania w nie resztek jedzenia, które jej na dłoniach zostają. Całe szczęście ona się mało brudzi przy jedzeniu, bo musielibyśmy myć codziennie.
    Kurcze, muszę wrócić do tych szamponów z Rossmanna. A wiecie, czy dziecięce też mają to SLS? Aż muszę sprawdzić na naszych.
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Na pewno Babydream'y z Rossmanna nie mają.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    No właśnie babydream jest ok. Sprawdziłam też, że mój Hipp też nie ma. Jeszcze znalazłam info o atoperal baby. Kiedyś miałam jakiś krem tej firmy dla siebie i był ok.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny, zdarzyło sie Wam podczas wygłupów z dajmy na to 3latkiem, że całym impetem wywalił się Wam na klatke piersiową?
    Przedwczoraj Dawidek uczynił taki wypadek i powiem Wam, że umieram od tej chwili. Mam turbo arytmie, ból (wydaje mi się, że) serca. Dzis aż mi ręka drętwieje... Zabił mnie czy co? :P
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Może masz stłuczone zebra?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Może??? Ale normalnie mnie załatwił....
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Mój Mąż miał kiedyś bliskie spotkanie z pięściami innego faceta i właśnie stłuczone żebra. Było podejrzenie pęknięcia i miał prześwietlenie. Przez kilka dni musiał brać dość silne p/bólowe, bo każdy oddech go bolał. Więc ja na Twoim miejscu bym sobie zdjęcie zrobiła, nawet prywatnie. Współczuję, bo to boli bardzo.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Tylko mnie żebra jako takir nie bolą, ja ewidentnie czuje, że mam z sercem kłopot. Owszem oddycha mi się średnio, ale to ze względu na kiepski rytm serca. Jutro idę do lekarza, gdyz i tak muszę zbadać krew z powodu anemii. Od razu niech mnie osłuchają, opukają i zaradzą ;)
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Dziewczyny, powiedzcie mi na jaki kaszel jest pulmicort.? Zgłupiałam już. Hania ma mokry kaszel i nie wiem co jej podawać.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Jezynka, pulmikort ogolnie jest na kaszel (tzn.nie żeby na byle kaszel stosować). pomaga na napady suchego ,krtaniowego i stosuje się go w czasie kaszlu mokrego także ,jeśli jest takie wurazne zalecenie lekarza(ja podaje wlasnie na zap.oskrzeli). Ogolnie jak nie ma zmian osluchowych to bym inhalowala tylko sola fizjologiczna.

    Treść doklejona: 05.11.14 19:03
    Elfika,czy wiesz cos o leku Milukante? Dawalas może? Dostalismy zalecenie od alergologa,bo oskrzela zrobily się nam nadreaktywne :(
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Elfika,nie nie chodza. tzn.latem jeździmy po Aquaparkach,ale jesienią i zima,to non stop chorują,wiec nawet boje się wybrać na basen.
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    zadałam pytanie na zabawkach możecie mi tam odpowiedzieć ??

    dziewczyny czy taka mata wodna jak są na allegro sprawdza się dla dwulatka. Bo mój nie lubi za bardzo kredek to pomyślałam, że może mata z dodatkowymi gadżetami go zainteresuje ?
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeNov 5th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie byłam jeszcze u lekarza, w poniedziałek był suchy kaszel bez zmian osłuchowych. Nie wiem już co to za dziadostwo. Przerwa w kaszlu 3-4 dni od odstawienia pulmicortu (2razy braliśmy w dużych odstępach czasowych).
    Do której godziny można inhalować pulmicortem.?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeNov 5th 2014 zmieniony
     permalink
    o kurka nie sadziłam że tam może się coś wylać !
    szkoda myślałam, że to fajny prezent może być :(
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    U nas sie sprawdzila przy roczniaku :))
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthordodula
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Quelle: U nas sie sprawdzila przy roczniaku :))

    to dla 2 latka nie jest odpowiednia ?
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.