Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    dżasti: W sumie ak pomyślałam,że u nas to nawet ciężko byłoby na takim biegowym jeździć. Bo chodników jak na lekarstwo a tak to szutrowe drogi.


    ale w takim razie na rowerku z pedałami na szutrowej drodze też będzie mu ciężko, nawet gorzej, bo moja Ninka miała problem by ruszyć na takiej drodze, a nawet jak były krzywe chodniki to był problem, ja młodemu kupię biegowy, Ninka nie miała i żałuję, jeździ dopiero na 3 kólkach i to szału nie ma, ale ja też nie miałam jej kiedy uczyć, bo wtedy młody był malutki, w tym roku mam zamiar nauczyć ją jeździć na dwóch
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    kachaw: ale w takim razie na rowerku z pedałami na szutrowej drodze też będzie mu ciężko, nawet gorzej


    Dokładnie. Rowerek biegowy ma to do siebie, że dziecko jest w stanie poradzić sobie na nim z praktycznie każdą powierzchnią. Rowerek z pedałami to znacznie większy wysiłek, a na jakichś dziurawych drogach, nierównościach itp. czasem po prostu uniemożliwia swobodną jazdę.
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Pozostajac w temacie rowerowym, to od jakiego wieku mozna probowac z biegowym? Jest sens malej kupowac w tym roku, na dzien dziecka np. ?
    --
  1.  permalink
    Moj jeszcze biegowego nie opanowal, no ale tak to jest jak sie chce jechac, patrzec na auta i na co drugie wskazywac (co powoduje utrate rownowagi) w celu mowienia mu marki i koloru :P

    Treść doklejona: 30.04.15 22:32
    moly123: Pozostajac w temacie rowerowym, to od jakiego wieku mozna probowac z biegowym? Jest sens malej kupowac w tym roku, na dzien dziecka np. ?
    - patrzac na mojego bombla to nie, bo on rok temu na wakacje jeszcze nie siegal do ziemi na takim rowerku :)
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Za Wasza rada zapytalam dzis starszaka co chce na urodziny. Odp "nic mamo nie potrzebuje, nic, wszystko mam":shocked: to sie dowiedzialam:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    No to mu zrób fajny tort, daj ogromnego buziaka i luz.
    Moja Ninka nie miałaby absolutnie ŻADNEGO problemu z tym, że nie ma prezentu bo nauczona, że rzeczy materialne są nieważne.
    Oraz fajnie, że Kuba tak odpowiedział.
    Ja bym z dumy pękła :wink:
    --
  2.  permalink
    Frances: nic mamo nie potrzebuje, nic, wszystko mam"
    - to takiej odpowiedzi nigdy nie slyszalam ha ha
    Moze jakas bluze z ulubionym bohaterem?? Moj nie mowi, wiec strzelam w ciemno co mu kupowac ha ha
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Teo, ja tez sie cieszylam, bo w sumie moi maja niewiele zabawek. Oni bardziej z takich co ich wszystkie smieci zebrane na dworze (i kamienie) rajcuja. No ale cos.bym mu kupila jednak, tak dla wlasnego.spokoju ducha:wink:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Ale tak mysle ze jeden rowerek nie musi wykluczac drugiego. Biegowy swoja, ale z pedalami swoja. U nas na pewno na 4 kolkach jednak w tym roku odpadnie, bo jest za duzy i za ciezki i nie wiem czy w ogole go uzyje. (Durny prezent jaka na pierwsze urodziny). Ale myslimy o trojkolowym z pedalami, tylko ze pedaly na srodku a nie przy przednim kole. Bo taki to ma, ale nie da rady na nim pedalowac. Zreszta ten co ma to plasticzany jest, kupiony tak o do pchania.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeApr 30th 2015
     permalink
    Frances powiem Ci czym moj prawie 3,5latek sie bawi : tory drewniane, tory z "Tomkiem i ...", garaz derwniany, play mobil- samochod z przyczepa kempingowa i 4 ludzikami, play mobil statek piracki i LEGO!!! zarowno duplo jak i juz prawdziwe male lego. Na poczatku ja mu budowalam samochody wedlug instrukcji, teraz on buduje po swojemu- udoskonala moje. Super sprawa np stacja policyjna, radiowozy, motory- a to wszystko mozna po swojemu ukladac. Moze czegos z tych rzeczy nie macie. Generalnie widze ze ten wiek 3 lata to duzy rozwoj kreatywnosci i wyobrazni, odgrywanie rol.
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Dzieki lecia:) mojego tez bawily tory i garaze poki drugi nie zaczal chodzic i mu to wszystko rozwalac. Wtedy zaczal sie nerw. Zadwn nie chodzi do przedszkola, wiec sa ciagle razem, wiec garaze musza poczekac, az mlodszy dojrzeje:wink:

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.05.15 09:02</span>
    Lego go nie interesuje:sad:
    Chyba nazbieram mu wor kamieni:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    A mój uwielbia oprócz samochodów, ciastolinę. codziennie potrafi 2 godziny się bawić. Może coś takiego mu kup, są fajne zestawy.
    -- [url
    •  
      CommentAuthorczajnik
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Frances, a moze jakis niemateialny prezent w stylu wycieczka do zoo, na lotnisko, do jakiegos lasu na piknik...?
    --
    •  
      CommentAuthorkonrelka
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Magnetyczny piasek jest fajny :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Jak radzicie sobie z dość mocnymi zaparciami u maluchów???
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Dziewczyny brakuje mi pomysłu jak przekonać Olę do szczotkowania zębów. Tzn ona chce sama to robić ale wiadomo jak to wygląda:gryzie szczoteczkę i wyżera pastę. Był okres, że dawała sobie pomóc a teraz to ni cholery. Od końca grudnia wyszły jej prawie wszystkie zęby, teraz już widać trójki więc jest o co dbać. Domyślam się, że ciągle ją coś tam boli jak się dotknie szczoteczką, choć praktycznie znosi to ząbkowanie bezoajawowo. Sama nie wiem czy to taki etap? Czasami mam ochotę kupić jej szczoteczkę elektryczną wtedy nawet jak będzie myć te zęby po swojemu to szczoteczka się trochę poobraca. Jak podejść do tematu?

    Wróciłam 1,5tyg temu do pracy. Ola jest z babcą w tym czasie:wink: jak przyjeżdżam po nią to czasem nawet do mnie nie przyjdzie "taka zajęta ":devil::cool::cool::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Ma i ciastoline i piasek.kinetyczny. to lubi. Pomyslalam sobie, ze jakis.fajny statek bym mu kupila, bo on sie czesto w tate bawi:wink: zna ktoras cos fajnego? Ktoras pisala o jakims statku pirackim? Dzieku dziewczyny za pidpowiedzi. Prezenty niematerialne ma na codzien:wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Frances,b ardzo fajny jest statek piracki z piratow z nibylandii. Moje dziewczynki tez maja :)
    My mamy taki :statek
    Kupowalismy w smyku i był tanszy chyba niz ten tutaj na allegro.
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Banananowiec, my przy myciu bawimy sie w mycie sobie nawzajem. Najpierw myjemy razem kazda sobie( uczy sie nasladujac;-) Czasem pozwoli sobie troche pomoc to korzystam i jej myje) , a potem myjemy sobie nawzajem - ona mi( niby bo to za bardzo jej nie idzie of kors;-) ) i w tym samym czasie ja jej( otwiere paszzcze mega chetnie, bo i mama otwiera dla niej).
    Moja tez wielce zajeta z dziadkami zawsze;-) :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    My mamy statek piracki z Play mobil, trochę drogi ale ja w IRl innego bym nie dostala, natomiast zobacz Frances jeszcze na Super Play czy jakoś tak, to nasza polska firma, taka trochę podroba Play mobil. Na statku są skrytki, piraci, skrzynie, beczki, zlote dukaty, miecze, armaty, pistolety, latarnia, lodz z wiosłami jak dziecko ma wyobraźnię to zabawa na kilka godzin. Z tym ze Dawid dostal na mikolaja to sie średnio tym bawil (3lata i 3tyg) a tak gdzieś od marca jest szal na wszystkie tego typu zabawy w udawanie kogoś. Na ale wiadomo, co dziecko to inaczej.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Moly takie cudowanie to i u nas było, działało jakiś czas temu. Teraz jak tylko ja bym miała jej pomóc to zamyka paszcze i odwraca głowę. Mi oczywiście to na błysk by umyła :wink: myślałam, że to chwilowe jak szły jej czwórki. No ale czwórki wyszły było trochę przerwy zanim trójki zaczęły wychodzić no ale zachowanie ciągle takie samo zostało:cry:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Bananowiec, u nas tez byl taki etap. Wiec pozwalalismy mu myc ile chcial. Przez kilka dni nie moglam nawet dotknac jego szczoteczki. Ale jakos przeszlo. Tzn teraz za kazdym razem najpierw myje sam a potem pozwala nam umyc. Przy czym my zawsze spiewamy orzy myciu piosenke o myciu zabkow i jedna oiosenka to myje Maksio a drugi raz to myjemy my.
    -- ,
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 1st 2015
     permalink
    Ja też zapytalam Pchły co chcą na urodziny, to powiedziały ze tort. Dostały od nas dwie nowe kicie kocie, których nie miały, jedna grę i były suuuper szczęśliwe.
    •  
      CommentAuthorsaami
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    U nas z kolei problem strefowy. Dolne ząbki mogę umyć byle szybko, a górnych nie da. Wyrywa mi szczoteczke i ja gryzie. Ruszam więc jego rączka ze szczotką, coś tam się zawsze umyje, do idealu jednak daleko.
    Etap "ignorowania" mamy po powrocie trwał u nas ok 2 tyg. Czułam się jak powietrze.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    dżasti: Bananowiec, u nas tez byl taki etap. Wiec pozwalalismy mu myc ile chcial. Przez kilka dni nie moglam nawet dotknac jego szczoteczki. Ale jakos przeszlo. Tzn teraz za kazdym razem najpierw myje sam a potem pozwala nam umyc. Przy czym my zawsze spiewamy orzy myciu piosenke o myciu zabkow i jedna oiosenka to myje Maksio a drugi raz to myjemy my.

    U nas identycznie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Pytanie z serii "głupich". Czy Waszym cieciakom też wypadają włosy? Czy to z powodu braku witamin czy to normalka?
    --
    •  
      CommentAuthorAgnike
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dii-pomijając etap niemowlęcy kiedy się włosy wycierały,to u nas nie zauważyłam by Zu włosy wypadały.
    -- Zu 10.2010 & Li 11.2015
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Hmm... A ja to zauważyłam jak przeczesuję Kacprowi włoski palcami. Praktycznie zawsze coś mi w ręku zostaje... A on ma i tak rzadkie te włoski:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Maksiowi nie wypadaja. Bo nawet o tym z m. rozmawialismy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dii ja zauważyłam u mojej to samo, ale u nas tez wątłe te włoski i nie czeszemy często więc tłumacze to tym ze jak czeszesz regularnie to te słabe zostają na szczotce i tak tego nie widac. Sama się zastanawiałam czy się martwić. ..
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Moja ma słabe włoski ale jej nie wypadają (całe szczeście bo by chyba łysa była :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    Mój ma sporo włosów, nie zauwazyłam żeby wypadały.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Ja tez mam pytanie z serii "glupich". Mam w poniedzialek isc z mala na pobranie krwi na morfologie (glukoze nie) i tak sie zastanawiam czy ma byc na czczo? Znaczy czy jest to konieczne?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Ja z zębami robiłam tak samo-odpuszczałam, żeby się nie zniechęciła, dawałam myć sobie, ale starałam się aby wieczorem miała bardziej dokładnie umyte. Teraz daje sobie szorować wszystkie ząbki. A tak przy temacie, to dziś zauważyłam, że wyszły jej górne piątki;)
    No a jeszcze co byście zrobiły, bo M spadła ze schodów, nie wiem ilu,bo tylko słyszałam, ale moze z 4. Ma siniaki na czole, ma linii włosów i pod okiem. Zachowuje się normalnie i stwierdziliśmy z mężem, że nie będziemy panikować i jechać na IP. Ale nie wiem czy lepiej chuchać na zimne? Ja nie raz,nie dwa w dzieciństwie spadam ze schodów i to ok.20 i rodzice wtedy tak nie panikowali jak teraz;)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Agat, ja zawsze ze swoją szłam na czczo.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    agat jak dasz radę to najlepiej było by na czczo, ale dobrze napojone wodą. A jak się nie uda to jakiś lekki posiłek może być, z tym, że trzeba poinformować o tym lekarza (o ile idziecie na wizytę).
    --
  3.  permalink
    U nas zawsze mowiono, ze tak male dziecko nie musi byc za czco.
    --
    •  
      CommentAuthoragat233
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dzieki za odp.:) Mam nadzieje ze w lab. nie bedzie dlugiej kolejki do pobierania i mala whytrzyma. Idziemy na wizyte bo mamy szczepienie i przy okazji chcialam zrobic badania bo mala ma caly czas podkrazone oczy i jest ciagle spiaca. Kiepsko spi wprawdzie ale nawet jak sie wyspi jako tako to ciagle ziewa. Rano prawie zaraz po wstaniu juz jest padnieta. Choroby tarczycy wykluczylismy wiec juz nie wiem od czego to moze byc:(
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    dziewczyny mam do was prośbę napiszcie mi proszę które z mlek dla alergików jest/może być najbardziej zbliżone w smaku do bebilon pepti, bo nie ma nigdzie u nas w aptekach bebilonu, ponoć spaliła się jakaś hurtowni czy fabryka i mleko najszybciej będzie po 15 maja jako zastępniki w aptece można kupić: nutramigen 2, enfamil 2 lub nan pro ha ale nie wiem czy wypije a puszka bez recepty kosztuje 35 zł, dziś kupiłam w rossmanie ryżowe ale nie wiem czy wypije
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odpowiedź, u nas trwa to już miesiąc jak nie dłużej...nie chcę jej naciskać ale stresuje mnie to bardzo w końcu ząbki muszą wystarczyć na jakiś czas,a wizyta u dentysty z moją panikarą to jakaś abstrakcja :sad

    Ja Oli jak robię wyniki to daję jej cycka jak się obudzi, potem szybkie szykowanie i jedziemy do labu. Ola zawsze szybko rano jest głodna ale jakoś podróż samochodem i emocje związane z pobraniem krwi ją odciągają od myślenia o jedzeniu...:wink::wink: A cyc na wyniki krwi nigdy nie wpłynął.

    Dziś jesteśmy po badaniu tsh,ft3 i ft4-wyniki w normie ale stosunek procentowy dwóch ostatnich zaburzony...wygląda to jak niedoczynność...może dlatego ta moja Koza tak nie rośnie :sad::sad:
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Akirka- ja bym pewnie nie jechala na ip. No bo wlasnie, kiedys co sie spadalo z roznych rzeczy, wywalalo na rowerze itp, to rodzice musieliby non stop na ip siedziec. Ale obserwowalabym Maksa czy nie ma zawrotow, czy nie wymiotuje itp. Choc ostatnio mialam dowod na to, ze nagdorliwosc czasem poplaca...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Właśnie miałam napisać, jak Ola mi spadła z kanapy-to nie ten sam kaliber co schody wiem- to też obserwowałam, od razu bym jechała gdyby nagle straciła przytomność czy zaczęła wymiotować...
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dżasti, dzięki za odpowiedź. Marcelinka szalała wieczorem jak zawsze, także myślę, że wszystko z nią ok. Jednak niby te 24h trzeba obserwować. Pod okiem będzie mieć pięknego sińca..eh

    Treść doklejona: 02.05.15 21:45
    dzięki bananowcu:)
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Ok, czyli to wypadanie włosów to nic takiego:wink:
    No to teraz druga sprawa. Chodzi o jedzenie. Kacper je sam do momentu, aż nie zaspokoi pierwszego głodu. Potem mówi "Pomóż mi" albo po prostu czeka, aż będzie się go karmiło. Na szczęście niewiele już zostawia:tongue: I Często jest tak ostatnio, że je i zaraz ma odruch wymiotny. I zwraca to co ma w buzi a jak mu jeszcze coś tam zostaje to dalej ma odruchy wymiotne i jest mały wymiot. Podobnie jest jak przy jego nieuwadze podamy na widelcu coś, czego nie lubi a on ten smak poczuje w buzi... A czasem bez powodu tak się dzieje. Dzisiaj tak było przy każdym posiłku. Już zaczynam myśleć, że coś jest nie tak, no ale loda potrafi zjeść całego:devil: Macie podobne historie u siebie?
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Dii, jakby mi ktoś podał coś, czego nie lubię, to też bym miała odruch,więc tutaj nie ma się co dziwić i po prostu tego nie dawać. Co do reszty sytuacji to wydsje mi się, że on chce Waszej uwagi, a że jest już najedzony, to więcej nie może zjeść. Ponoć często starsze dzieci "cofają" się w rozwoju i chcą być traktowane tak samo jak niemowlęta, bo wiedzą, że tym młodszym więcej czasu i uwagi się poświęca.

    Treść doklejona: 02.05.15 21:58
    Dii, jakby mi ktoś podał coś, czego nie lubię, to też bym miała odruch,więc tutaj nie ma się co dziwić i po prostu tego nie dawać. Co do reszty sytuacji to wydsje mi się, że on chce Waszej uwagi, a że jest już najedzony, to więcej nie może zjeść. Ponoć często starsze dzieci "cofają" się w rozwoju i chcą być traktowane tak samo jak niemowlęta, bo wiedzą, że tym młodszym więcej czasu i uwagi się poświęca.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 2nd 2015
     permalink
    Hmm... Ale to nie chodzi raczej o tą uwagę, albo o to, że już się najadł, bo on tak robi i nieświadomie a nie specjalnie. Np. dzisiaj jadł kaszkę i wieczorem to jakoś tak weszło mu w krew, ze siada w rogu łóżka i ogląda ulubioną bajkę po kąpieli a mąż mu daje kaszkę łyżeczką. Je ją co któryś dzień jak nie mam pomysłu/czasu na inną kolację:tongue: I już któryś raz się zdarzyło, że zaczął ją zwracać i to na początku jedzenia o dziwo. Po prostu. Ogląda bajkę, otwiera buzię i nagle ble... Przy obiedzie było podobnie, śniadania w ogóle nie tknął. Dzisiaj zjadł tylko pół serka, loda, 2 kawałki kotlecika, 3 mini marchewki, odrobina ziemniaczków, kaszka (zjadł ją całą mimo tych zwrotów)...
    --
    •  
      CommentAuthorKasiek1234
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    Co do mycia zębów to miałyśmy ten sam etap "nie dawania", bo chciała sama, ale sama myła tylko dolne. Ja myłam przez sen samą szczoteczką bez pasty, a rano ile sama umyła tyle było.
    Co do wypadania włosów. Mogą wypadać przy słabym żelazie lub po chorobie z wysoką gorączką lub jakiś lekach jak antybiotyk (info z internetu). U Zuzi ostatnio przez parę dni trochę wypadały i wyczytałam takie informacje, a że u nas było wszystko tzn. i temperatura do 39,5 i pierwszy w życiu Zuzi antybiotyk i ma anemię to myślę, że dlatego. Ale przeszło i nie trwało długo.
    --
  4.  permalink
    Kachaw - nutramigen na pewno nie jest zblizony smakiem do pepti :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 3rd 2015
     permalink
    Akirka,po upadku przez 72h obserwujemy. do tego czasu mogą ujawnić się pozne objawy. tak nam zalecali w juraszu,po upadku.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 3rd 2015 zmieniony
     permalink
    Dii, moze mu konsystencja kaszki nie odpowiadać. Moja Misia uwielbia pure ziemniaczane. I też ją cofa ale chce jeść dalej :) tylko przy tym ma taki odruch, bo w zasadzie ona wszystkożerna a niczego więcej o podobnej konsystencji już raczej nie jada..
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.