Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 1st 2016 zmieniony
     permalink
    O kurcze! Ze Ci jeszcze w wozku spi! Moj mlodszy ostatnio w spacerowce suedzial w czerwcu, a spal to chyba z rpk temu. Patrz jak rozne sa dzieci! Czas jak widze dzieci w wozku to szczerze zazdroszcze, ze matka ma tyle luzu:wink: kurcze, to nie wiem. Ja starszaka odpueluchowywalam w upaly i mlodszego zamierzam w taki sam sposob. Teraz bym chyba na to zimno jednak zakladala. Moze cos w ten desen, ze nie chcesz zeby sie denerwowala jakby jej cos przez sen polecualo? My, jak Kube kladlismy na noc jeszce z pielucha to wlasnie tak mowilusmy, ze kazdemu sie moze zdarzyc, nawet mama i tata sie czasem posikaja e gacie:wink:, zeby sie nie martwil i zeby bylo mu po prostu wygodnie, suchutko.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 1st 2016
     permalink

    Haha, ja spadałam z łóżek i też spałam przez resztę nocy na podłodze, nie budziło mnie to :DDD Aż jako "późna nastolatka" zaczęłam spać na materacu ;))
    --


    A ja nie wiedziec czemu... w ciąży z łóżka spadałam...
    Boże jak ja się bałam spać...
    Całe zycie nie mam tego problemu, a w ciąży jak głupia jakaś...
    Pół biedy w domu, bo jednak łóżko niższe, dywan... Ale w szpitalu (leżałam non stop) to jakąś paranoję miałam, bo dosłownie budziłam się w locie. Nie wiele brakowało, bym lądowała na tej twardej podłodze na brzuchu...
    Potem spałam bardzo płytko, by nie zabić dziecka...

    Może dlatego mój syn to taki spadający typ :P
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 1st 2016
     permalink
    Noo ona do wózka tylko na spanie włazi - nie wiem jakim cudem, ale korzystam, póki mogę.
    Zimno nie jest jakimś problemem, bo mówię - ona może w domu spać w tym wózku. No i nie sika w trakcie snu, tylko już jak się budzi. Ale to nie byłoby głupio, jak już umawialiśmy się, że pielucha tylko na noc, to teraz wyskakiwać z tym że w dzień też? :neutral:
    --
    • CommentAuthortamaja
    • CommentTimeJan 1st 2016
     permalink
    Aneta,a nie wystarczy jak przed spaniem ja wysikasz?
    U nas byl przez chwile podobny problem i pomoglo.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeJan 2nd 2016
     permalink
    Moja Martynia po urodzeniu się Gabi ma regres z sikaniem w nocy. Absolutnie jej nie przeszkadza spanie w mokrym :/
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeJan 2nd 2016 zmieniony
     permalink
    Przed spaniem jest wysikana. Ona śpi tak 1,5-2 h, tak więc zdąża jej się zrobić nowe :wink:

    Właśnie się umówiłyśmy, że po spacerze postawię koło wózka nocnik, żeby mogła skorzystać od razu po obudzeniu się. I pojechała na spacer, zobaczymy co będzie.

    Dziękuję Wam za wszystkie sugestie :wink:

    Edit:
    No i co ja paczę, zdążyłam ją dziś wyciągnąć z wózka zanim wykonała totalny obszczij. Może jest dla nas nadzieja :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    ehhh
    ledwo skończyłam odliczanie 2 tyg po Juli to teraz zacznę po 5 miesięcznym Tomciu...
    byli u nas w niedzielę a dziś zaczyna go wysypywać!!!!
    raz nam się udało teraz pewnie już nas nie ominie:(
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 5th 2016 zmieniony
     permalink
    Czyli podobnie jak u nas Kasia:wink: ale to ospa zniwo zbiera:wink: Kasia i dwa tygodnie odluczania to malo. U wiekszosci mi znanych dzieci zaczynalo sypac dokladnie 21 go dnia:wink: po kontakcie.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 5th 2016
     permalink
    aha no to 3 w takim razie
    a Tomuś od Juli zaraził się po ró1no 14 dniach bo ją wysypało 23 a jego dziś...
    nic nie zostaje innego jak korzystać z tych 2 tyg na maxa dopóty nie zamkną nam drzwi kwarantanną:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJan 5th 2016 zmieniony
     permalink
    My też czekamy na wysyp :) Pierwszy przypadek w żłobku u Gajki 16.12 (dziecko przyszło na pierwszy dzień adaptacyjny a następnego dnia jego mama zadzwoniła, że ma ospę), od Sylwestra do wczoraj kolejne 5 (na 9 dzieciaków)...Gajka co prawda tego 16.12 nie była w żłobku, więc kontaktu z zarażonym dzieckiem wtedy nie miała ale pewnie jak coś to przed Sylwestrem zaraziła się od innych
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeJan 7th 2016
     permalink
    kurcze dziś bratowa wysłała mi zdjęcia Tomka:(
    jestem przerażona i modlę się żeby dziewczyny jednak się nie zaraziły
    Julka była mocno wysypana a Tomuś od wczoraj 5 miesięcy jest b. mocno wysypany
    ta biedna buźka koło oczu noska głowa
    pośladki:( nie no masakra jakaś
    a najgorsze jest to że ich lekarka wyznaje zasadę żeby nic z tym nie robić
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Dziewczyny, czy moja suplementacja żelazem ma wpływ na jego zawartość w mleku? Olka ma anemię, że niby przewlekłą; od tygodnia cuduję z dietą. Jest szansa, żeby podciągnąć jej wyniki bez tego aptecznego? Dii, Ty chyba zgłębiałaś swego czasu temat? Jak trzeba to trzeba, jednak zrobię wiele, żeby uniknąć faszerowania jej supl (chodzi mi przede wszystkim o zęby i brzuszek...)
    --
    •  
      CommentAuthorOlenka79
    • CommentTimeJan 9th 2016
     permalink
    Montever, nasiona chia mają b dużo żelaza. Ja dzięki nim uniknęłam suplementacji żelazem w ciąży. Możesz je dodawać dziecku do kaszki, zupy, deserów, bo są neutralne w smaku.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Amarantus też jest super jeśli chodzi o żelazo. A powiedz skoro córka ma przewlekłą anemię to czy lekarze jeszcze nie kazali podawać żelaza czy zalecili najpierw próbować z dietą, czy to Twoja decyzja?
    Moja Ola mając rok miała tak silną anemię, że konieczne było podanie krwi, potem przez 3 miesiące podawałam jej ferrum stopniowo zmniejszając dawkę. Nie miała problemów ani z brzuszkiem ani z zębami (które miała już w dużej ilości). Skoro u was jest anemia przewlekła to czy nie lepiej próbować podgonić lekiem a potem tylko dietą utrzymywać stan, tak aby mały organizm dobrze się rozwijał i jak najkrócej być w stanie anemii??
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Gaja też dostaje Ferrum i nie zauważyłam żadnych problemów brzuszkowych. Ma półtora zęba, wiec na ten temat się nie wypowiem :wink:
    Z kolei Miki dostaje Actiferol i też brak wpływu na brzuch.
    Niedługo będę dzieciakom znów robić morfologię, to się okaże czy leki pomogły.
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Moja Michasia brała leki, bo miała anemię. Po wyjściu ze szpitala, po porodzie. Z brzuszkiem było ok a ząbki ma piękne.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Dawidek też brał Ferrum (w wieku 9 miesięcy) i równiez ząbki ładne... Z brzuszkiem tez było dobrze.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Czy przy rota albo innych wirusach zawsze występuje biegunka? Mira wymiotowala w nocy cztery razy, nie ma biegunki ani gorączki. Zachowuje się normalnie. Tylko katar ma... Czy to może być jakiś wirus? Obawiam się o nas, bo ja mam ważną rozmowę w pracy w pon. No i o Niunie przede wszystkim, żeby już nie cierpiała...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 10th 2016 zmieniony
     permalink
    Karoolka, u nas bardzo często wymiotami w nocy zaczyna się zwykła infekcja górnych dróg oddechowych. Jedną noc mi dziecko wymiotuje a potem katar i kaszel dochodzą. Czasem gorączka.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Ooo fajnie czytać, że to nie reguła, bo niestety wszystkie dzieciaczki jakie znam, a które brały ten lek (jest ich z 7) mają problemy z ząbkami. Są słabe i takie jakby czarne od góry.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    katka, dzięki za odpowiedź.
    Teraz doszła gorączka 38 st. i Katar się nasilił. Ja nadal w stresie, że to rota. A ja przy mojej fobii przed wymiotowaniem umieram ze strachu :(
    pytanie - czy przy takiej temperaturze możemy normalnie Mirę wykąpać?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    pytanie - czy przy takiej temperaturze możemy normalnie Mirę wykąpać?


    jak z Dawidkiem leżałam w szpitalu i zapytałam pediatrę to mówiła, że kąpie się dziecko niezależnie od temperatury. Jedynie należy pamiętać by nie była to kąpiel za ciepła, bo podniesie gorączkę...
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Dzięki Else. Wykapalam Mire, temperatura spadła sama jeszcze przed kapiela. Zobaczymy jaka noc przed nami, jutro rano lekarz.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 10th 2016
     permalink
    Dziewczyny, dzięki za odzew.
    bananowiec, czyli zrobię podobnie... przeprowadzę kurację przez miesiąc, powtórzymy badania i zobaczymy jak się sprawy mają.
    Olka, około roku miała robioną morfo w kierunku wyłapania anemii właśnie, bo ma tendencję do podpuchniętych oczek i pediatra stwierdziła, że jest blada. Wyniki wyszły ok, więc to mnie uśpiło, że widocznie taka jej uroda.
    W grudniu, podczas pobytu w szpitalu, przebadano ją na wszystkie fronty no i wyszło, że przewlekła.
    Dobrze czytać, że z zębami może być pomimo suplementacji też ok...
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 11th 2016
     permalink
    Dziewczyny przychodzę z pytaniem, odnośnie onanizmu dziecięcego - czy u Waszych pociech pojawia się, w jaki sposób rozmawiacie o tym z dzieckiem, czy w ogóle poruszacie temat...U nas właśnie pojawił się ten etap rozwoju synka. I szczerze nie wiem jak mam podejść do tematu. Kładzie się on na brzuszku i fika tyłkiem, wkładając sobie między nogi albo ręce, albo pieluszkę, maskotkę...
    Pożalę się, że nie radzę sobie z jego ostatnim zachowaniem :cry: Czasami siadam i mam ochotę wyć z bezsilności. Ciągle tylko wrzeszczy, krzyczy, płacze, jak coś jest nie po jego myśli, widzimisię (w 98% w ciągu dnia), jest taka akcja, histeria, że uszy więdną, a ręce i cycki opadają.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
  1.  permalink
    Basita: Pożalę się, że nie radzę sobie z jego ostatnim zachowaniem :cry: Czasami siadam i mam ochotę wyć z bezsilności. Ciągle tylko wrzeszczy, krzyczy, płacze, jak coś jest nie po jego myśli, widzimisię (w 98% w ciągu dnia), jest taka akcja, histeria, że uszy więdną, a ręce i cycki opadają.
    - wiem co czujesz.. mam to samo.. siedze i rycze bo niewiem co robic... jeden dzien aniolek grzeczny i posluzny a na drugi dzien diabel jakis, wogole sie nie slucha, nie reaguje na prosby, zero wspolpracy i mam wrazenie ze robi wszystko specjalnie by mnie wlasnie wkurzyc :(

    Co do onanizowania to niewiem, bo mlody poza wywalaniem czasem siusiora poza majtki nic innego nie robi.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 11th 2016
     permalink
    my mamy doswiadczenie z onanizowaniem sie. chyba eskalacja byla ok 3 roku zycia. maly non stop mietolil siuraka.
    umowilismy sie ze moze mietolic wieczorem przed spaniem ale w miejscach publicznych, w dzien zeby sie staral tego nie robic.
    pociesze cie, ze to taki etap, przechodzi sam.
    -- ;
  2.  permalink
    Ewasmerf: pociesze cie, ze to taki etap, przechodzi sam.
    - jaaa, a ile facetow idzie ulica i co chwile sie poprawia w kroku hi hi (zarcik, zeby nie bylo)
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 11th 2016
     permalink
    madziik, oni tylko "odklejaja siuraka". moj maly tez tak robi i jak pytam to zawsze mowi, ze siurak mu sie porzykleil;-D
    -- ;
  3.  permalink
    Hahaha, no mozliwe, Moj zawsze jak idzie sikac to ma takiego skrzywionego, ze sie boje ze do kibelka nie trafi ha ha, dopiero w polowie sie w miare prostuje:D
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeJan 11th 2016
     permalink
    Ewasmerf: umowilismy sie ze moze mietolic wieczorem przed spaniem ale w miejscach publicznych, w dzien zeby sie staral tego nie robic.

    hehe, Ewa, jesteś świetna :)
    Basita, to normalny etap w rozwoju - tak mi psycholodzy mówią. Trzeba po prostu sprytnie odwracać uwagę. Np. zaproponować zabawę. Nie wiem, jak Twój synek ale moja córa robi tak jak jest zmęczona. Spokojnie mama :) Minie :)))
    Współczuję samopoczucia. Niestety każda z nas to przechodzi, nie jesteś jedyna ani gorsza :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 11th 2016
     permalink
    Dawidek własnie teraz ma etap fascynacji siusiakiem... Nie, że onanizuje, ale miętosi gdy go wycieram po kapieli... I jaki był szok, jak siusiak zrobił się sztywny i duży... "Mamo. Siusiak zepsuty!!! Naprawisz?" :P
    --
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za odpowiedzi.
    madzik Kacper przechodzi chyba zmutowany bunt dwulatka. Próbuje wszystkim rządzić, a jak ktoś nie robi to co on chce, to się zaczyna wrzask, płacz...On wrzeszczy tak gardłowo, że zastanawiam się czemu mu jeszcze gardło nie wysiadło. Ciężko jest... zastanawiam się nad wizytą u psychologa, bo jednak on jest baaaardzo nerwowy, łatwo wpada w złość (po mamusi i babci).
    Ewa próbuje właśnie ustalić z nim czas kiedy może to robić, ale na razie nie chce współpracować. Zauważyłam, że robi to jak jest zmęczony, znudzony, nie ma jakiegoś zajęcia, albo już śpiący.
    katka moja mama właśnie rozmawiał ze szkolną psycholg w pracy i mówiła, że to normlany etap rozwoju i minie.
    Najgorzej kiedy robi to np. u dziadków (ze strony męża) i tam wielkie zdziwienie co on wyprawia, że coś z nim nie tak...
    Ja pamiętam, że mój młodszy brat też miał taki etap.
    .
    Dziewczyny a powiedzcie mi, jak pobiera się krew dwulatkowi - z żyły, czy paluszka?
    Wstyd się przyznać, ale Kapi nie miał badania krwi robionego jeszcze. Chcę go zabrać, tylko,że on panicznie boi się lekarzy, pielęgniarek i nic a nic nie da sobie wytłumaczyć.
    Ostatnio byłam z nim u okulisty i dobrze, że był z nami mój tato, bo bym nie dała rady go utrzymać pod czas badania i zakraplania oczu.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Basita: y
    Basita: Ewa próbuje właśnie ustalić z nim czas kiedy może to robić, ale na razie nie chce współpracować. Zauważyłam, że robi to jak jest zmęczony, znudzony, nie ma jakiegoś zajęcia, albo już śpiący.

    bo dziecko sie w ten sposob stymuluje/uspokaja.
    ja staralam sie podejsc do tego bardzo naturalnie, zeby uwazal ze to jest normalne i przyjemne. tylko ze nie robi sie tego publicznie. no ale wiadomo, ze 2,5 latkowi to ciezko wytlumaczyc. lepiej olewac temat. zwrocic uwage raz, i olac. a dziadkowie to wlasnie bez urazy takie stare moherowe pokolenie. jak ktos sie onanizuje to zboczeniec, a seks to tylko na misjonarza czy jak sie to zwie. ja tam chce zeby moje dziecko bylo kiedys swiadome swojej seksualnosci, wiedzialo co mu sprawia przyjemnsoc, no poki co jeyne co mozna zrobic to nie straszyc kara boska i traktowac jakos cos normalnego.
    co do badan - zalezy do czego. do morfo pobiora z dloni (tam gdzie wbija sie wenflony), do OB i CRP trezba juz pobrac z zyly w zgieciu lokcia.

    Treść doklejona: 12.01.16 11:33
    basita, idz do labu dla dzieci. te specjalne oddzialy labo zatrudniaja osoby kompetentne do dzieci, z podejsciem i umiejetnosciami.
    w normalnych labo bywa z tym kiepsko co wzmaga stres dziecka i rodzica
    -- ;
    •  
      CommentAuthorBasita
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Niestety w mojej mieścinie nie ma takiego labu:(
    Ale musimy zrobić chociaż morfologię.
    -- Dziecko to niepowtarzalny dar.. dar życia.. wyjątkowy...
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Basita jak już masz kłuć to zrób tez rozmaz... Jednak więcej "powie"... Chyba, że to laboratorium w morfologii ujmuje np. 24 parametry. U nas tak robią... W przychodni obok tylko 6....
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Help! Szukam sposobu na zaśnięcie córy!!! Ratujcie bo na paliwie zbankrutuję! Wchodzi w grę tylko jazda samochodem a ostatnio wożę ją tak dobre pół godziny. I nie to, że zwykła spokojna jazda! Działa tylko taka z butem! Chodzi o szum, ale ona ma szumka w domu i nie działa w dzień (co innego w nocy). Już mi ręce opadają... Kiedyś usypiała na cycu, teraz jak chcę ją uspać w domu to woła o "ciuciu". Potrafiła już nie spać cały dzień kilka razy ale wieczorem była makabra!
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Tez to.mialam.Dii w grudniu. Niby z cycem nie usypial, ale tez musialam.go wozic...od stycznia nie spi w dzien:wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 12th 2016
     permalink
    Dii: Szukam sposobu na zaśnięcie córy


    Żłobek :D

    Trochę żarcik taki, ale my tak z Krasnalem mieliśmy - woziłam go od 18 miesiąca, bo w domu nie chciał spać, nie było opcji, w wózku też nie (nie chciał już jeździć), więc brałam jego i GUgisia i zasuwaliśmy po 100 km dziennie... Koszmar. W końcu się poddałam i stwierdziłam, że jak nie chce spać to nie, przecież nie zmuszę go. Tylko wieczorami były histerie, bo już był potwornie zmęczony i o 17 pokładał się na podłodze, a do 18 musieliśmy dociągnąć jakoś. Poszedł do żłobka mając 2 lata i nagle zaczął znowu spać (ale tylko tam i w przedszkolu) i tak jest do dziś. W dzień jak jest w domu to nie zaśnie.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    No właśnie Magdzie jest potrzebny ten sen. Caly czas ziewa i chce spać ale domaga się cyca a jak nie daję to jest awantura... Teraz się awanturuje już pół godziny. Wyszłam z pokoju bo mnie odpychałam i płacze falami. Trochę się wycisza i znowu mocniej płacze m tylko tonie jest typowy płacz tylko tak jak przy zasypianiu czasem. Takie "Yyyyyy! Yyyyyy!" Głośne mruczenie :wink: Nie toleruję metody Tracy Hogg ale chyba zmienię zdanie bo skoro mnie odpycha to chyba znaczy że nie chce żebym była... Ach sama nie wiem. A do przedszkola z młodszym oddziałem idzie od maja pewnie...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    A Moze dajej jej mleko zwykle w kubeczku ze slomka? Moj tak na noc teraz pije. W brzuszko sie cieplo robi to i sen przychodzi:wink:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Dziewczyny, wiem, że temat kapci przewijał się tutaj wiele razy i zdania są podzielone.
    Ja od dłużego czusu próbuje znaleźć coś pomiędzy paputkami a popularnymi kapciami befado, niestety bezskutecznie. Te pierwsze za miękkie i za słabo trzymają się stopy, te drugie za twarde, sztuczne, noga się poci. Zależy mi na tym, żeby podeszwa była miękka i elastyczna, ale grubsza niż w paputkach, a reszta z naturalnego materiału, najlepiej skóry. Czy znacie może coś takiego?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    skapula: Czy znacie może coś takiego?

    Attipasy?
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 13th 2016
     permalink
    Frances: A Moze dajej jej mleko zwykle w kubeczku ze slomka? Moj tak na noc teraz pije. W brzuszko sie cieplo robi to i sen przychodzi

    Frances ona o niczym nie chce słyszeć do picia. Proponuję jej czasem coś, ale ona jeszcze bardziej się awanturuje. Z resztą przed samą drzemką wcina michę ciepłej zupki.
    No i w końcu w dzień zasnęła sama z płaczem, ale zajrzałam do niej to jeszcze się zanosiła... Taka spłakana bidula... :sad: Po 40 minutach się obudziła i znowu płacz i awantura i zanoszenie się. I tak pół godziny. I chciała do mnie, rączki wyciągała a jak ją brałam to nie odpychała i się prostowała. Jak ją puszczałam to znowu coraz większa awantura i rączki wyciąga... Ach... A potem miałyśmy szczepienie i nawet nie zapłakała :wink:

    Anka80: skapula: Czy znacie może coś takiego?

    Attipasy?

    Popieram :) My korzystamy i polecam, bo wypróbowałam już wszystkiego i ostatecznie attipaski kupiłam obojgu :smile:
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    Dziewczyny, powiedzcie Wy mi, co sie z moja Mala dzieje od kilku dni... Klara ma 14 mies rowno i ostatnio calkiem stracila apetyt :cry: tylko po calych dniach wisialaby mi na cycach. Normalnie kilkadziesiat razy dzis bluzke szarpala. I wcale nie je, tylko potrzyma chwile i juz, za kilkanascie min to samo. A posilkow stalych w ogole nie chce. Juz nie wyrabiam. Cycki mnie bola, bo corcia ciagnie, a ja mam wrazenie, ze mleka nie mam. Chetnie zjada tak wlasciwie tylko kaszke ryzowa na mm wieczorem. A do tej pory tak ladnie jadla, a piers byla z 2-3 razy w ciagu dnia :-(
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeJan 14th 2016
     permalink
    asia u nas było podobnie. Może skok... Może zęby... Magda właziła na mnie tylko pociumkać i bawiła się dalej. Albo też jak się nudziła, albo jak jej coś braciszek zabrał, albo jak miała gorszy humor... Różnie. A czasem tak jest jak chce tylko popić. U nas to była normalka. Przeszło jak jej głowę czymś zajmowałam, choć nie od razu. Przejdzie :wink: Widocznie ma taką potrzebę :wink:
    A i apetyt też miała duuużo słabszy. To też raczej normalne i wraca po jakimś czasie.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Rany a ja zawsze myślałam, że te historie o wozeniu dzieci w samochodzie (w celu zaśnięcia) to tylko wymysły i bajki. A wy mówicie, że serio to się dzieje ?? :shocked:
    Masakra, ja sobie nie wyobrażam :wink:
    No ale moje dzieci (oba) z tych, co na drzemkę same zasypiają włożone do łóżecZka.
    Oraz nie wyobrażam sobie jakbym musiała ubierać zimą dwójkę dzieci, siebie, odśnieżać samochód i potem bez celu jeździć żeby mi młodsze usnelo. Chyba bym oszalała :wink:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Chyba zaciął mi sie suwaczek i synu od 2 miechow ma roczek hmm... :bigsmile:
    Jakieś pomysły co z tym zrobic? Czy muszę zakładać nowy?
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Gabcia_I: Czy muszę zakładać nowy?

    A to nie był suwaczek po prostu odliczający do pierwszych urodzin dziecka? :-) Na Lililpy właśnie takie są, odliczają, do pierwszych urodzin, potem kolejny do drugich itp... sprawdź
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeJan 15th 2016
     permalink
    Zdaje sie,ze tak. Właśnie walczę z nowym :)

    tylko teraz zgłupiałam i nie mogę znaleźć gdzie na forum wpisuje ten kod z suwaczka? Help :)
    Jakieś zaćmienie mam...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.