Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    a to pewnie musiałabym mieć nowe skierowanie teraz, skoro wtedy lekarz stwierdził, że już wizyty nie są potrzebna. Ale wybiorę się chyba i tak, prywatnie. Tylko nie wiem co lepsze ortopeda, czy fizjoterapeuta?
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Dzięki Katka, to przedzwonie do lekarza i się upewnie.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Dwa pierwsze to były USG.
    Trzecie badanie powinno byc po rozpoczęciu chodzenia wiec w naszym przypadku wczesniej niz 17-18 m-c (dokładnie 14-15) , a kolejne podobno ok 6 roku życia. U nas był to ortopeda. Mały troszkę pochodził boso bez spodni i po badaniu. Sprawdzała jak stawia stopy i czy zaczyna od pięty. Tyle z badania :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    A to są badania na nfz, czy prywatnie chodzicie? Bo my mieliśmy dwa usg bioderek z nfz-tu, wyszły dobrze i nie kazali już przychodzić, żaden pediatra też nic nam nie mówił. Trzeba mieć jakieś skierowanie na takie badania? Jestem ze Śląska.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 28th 2016
     permalink
    Ja nie miałam żadnych zaleceń odnośnie bioderek. Krysia miała w 6 tygodniu robione i miała niedomknięty jeden staw, po 2 m-cach kontrola i wyszło ok. Wojtkowi zrobili usg jeszcze w szpitalu i nie stwierdzili nieprawidłowości, nie kazali kontrolować. Ale w listopadzie byliśmy z obojgiem u fizjoterapeuty. Krysia była badana na podoskopie, Wojtek tylko chodził i wyszło, że póki co oboje nie mają problemów.
    To chyba wystarczy? Bo po tym co piszecie zaczęłam wątpić...
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    O tych pierwszych kontrolach to pediatra mówiła w szpitalu NFZ jak wychodziliśmy po porodzie.
    Nie wiem jak naprawdę jest na NFZ bo jestesmy zapisani do Medicover i pod drugim usg miałam wpisane w podsumowaniu wizyty, ze wszystko ok i kolejna kontrola pod rozpoczęciu chodzenia. Tym razem nie było usg tylko sprawdzanie jak stawia stopy (nota bene tez powiedziała, ze dużo chodzić boso a ewentualne buciki maja byc mięciutkie). Pod koniec wizyty dodała, ze kolejna kontrola za jakieś 5 lat. I tyle :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    Ja chodzę na nfz
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 29th 2016 zmieniony
     permalink
    U nas w Łodzi też są tylko dwie kontrole w poradniach preluksacyjnych (pierwsza w ok 6 tygodnia i druga jakoś w ok 3 mc)...kolejnych zaleceń brak jeśli wszystko wygląda prawidłowo
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    To u nas pierwsza kontrola i usg w szóstym tygodniu. Potem w 11-12 miesiącu. Ale ponieważ Adaś nie chodzi i nie staje jeszcze pewnie na stopach, lekarz kazał się zgłosić za 3 miesiące.

    Nie wiem gdzie zadać te pytanie, może tutaj? Macie może jakis pomysł jak zabezpieczyć mebel a konkretnie szafkę pod telewizor, która Adaś namiętnie podgryza? To taka standardowa niska szafka. Adaś gryzie ja na całej długości. Bez problemu zdziera okleine. Boję się, ze się tego naje. Już nie mówiąc o tym jak to wygląda ;)
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    Mam pytanie o trzydniówkę. Kiedy wychodzi wysypka? Oliwcio mial gorączkę dokladnie trzy dni, dzis rano pisalam ostatni czopek na gorączkę, do teraz temperatura nie wrocila. Jak w zegarku 3dni. A jeśli go nie wysypie to znak ze jakiś inny wirus?
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    U Maksa na 2 dzień wyszła wysypka.
    -- ,
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    U nas 3 wizyty u ortopedy. Ostatnia, jak jeszcze Klarcia nie chodziła, ale lekarz powiedzial, ze wszystko ok i nie ma potrzeby ponownie przychodzić, chyba, że coś będzie nas niepokoić.
    Jeśli chodzi o trzydniówkę, to ja nie pomogę, bo nie mieliśmy. Tzn coś było, ale gorączka minęła po 2 dniach, a wysypka się nie pojawiła. Więc nie wiem.

    A ja mam pytanie z innej beczki. Mamusie, jakie buciki wiosenne polecacie dla 1,5 rocznego dziecka? Jakieś trzewiki? Jakąś firmę konkretną? Chciałabym coś porządnego, będą to w zasadzie pierwsze buciki, w których Mała będzie dużo dreptać :-)
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    asia04108: A ja mam pytanie z innej beczki. Mamusie, jakie buciki wiosenne polecacie dla 1,5 rocznego dziecka? Jakieś trzewiki? Jakąś firmę konkretną? Chciałabym coś porządnego, będą to w zasadzie pierwsze buciki, w których Mała będzie dużo dreptać :-)


    Ja wybrałam półbuty Geoxa i baleriny Ecco. Bardzo lubię buty Primigi, Elefanteny też niezłe. Przymierzałam się (a właściwie przymierzałam nogi córki) do Emeli ale jakoś się z nimi nie polubiłam, chociaż dziewczyny bardzo zachwalają...
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 29th 2016
     permalink
    Dzięki Ania :-)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.03.16 23:57</span>
    A jeszcze dopytam o buciki Ecco? Coś sensownego mają dla maluchów?
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Milka jako pierwsze na spacery miała adidasa i Wiki też od wcziraj w adidaskach lata bardzo ładnie szła i jestem zadowolona
    Przy M kupiłam emelki i koslawila stopki a ogólnie ma bezproblemowe kończyny :wink:
    Na lato miała bartki i były super Wiki ma po niej o ile nie wyrośnie

    Treść doklejona: 30.03.16 07:21
    Wiki 3-ki jeszcze nie miała
    U Milki było 3 dni wysoka gorączka a na 4 wysyp
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Dziewczyny, mam problem. Klara ma śluz w kupie... Kupki ma ładne, normalne, biegunki nie ma, tylko po prostu wszystko jest w śluzie. I płacze przy załatwianiu, boli ją brzuszek. Wczoraj w nocy też ją bolał, strasznie plakala i mówiła, że boli. To trwa już tydzień. W ciągu dnia jest ok, tylko płacz przy kupie, puszcza też takie bąki śluzowe w trakcie załatwiania. Przepraszam Was za szczegóły :shamed: Co to może być? Mała ma już prawie 15 mies... Ostatnio dostała krosteczek na karku, bardzo drapala. Jakoś powiazalam to z jajkiem, bo po jajku sie nasilalo. Teraz od tygodnia jajka nie jadla, krostek nie ma, a ta kupa taka :sad: Chyba powinnam pójść do lekarza, co?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.03.16 09:20</span>
    A jeszcze kojarzę, że ta kupa zaczęła się na drugi dzień po zjedzeniu ogórka kiszonego. Tak jej posmakował, zjadła sporo. Ale to już tydzień minął...
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    asia, podajesz jej probiotyk? u mnie to zawsze pierwsze działanie przy jakichkolwiek kłopotach z brzuszkiem. I zwykle pomaga.
    Co do butów- podobają mi się emelki, ale "roczki" nie pasowały- jakieś za szerokie były i Krysi brakowało sznurówek, żeby zastabilizować nogę.
    Pierwsze buty miała z lasockiewgo- sandałki za kostkę i szmaciaki z MB- bardzo sobie chwalę za konstrukcję, skórzaną wkładkę i wentylowaną podeszwę.
    i cenę :) Potem dorobiła się piankowych sandałków z nike i choć byłam pełna obaw- bardzo ładnie trzymały nóżkę, stabilnie w nich chodziła. Na emele przyszedł czas później, z tej "starszej" serii.
    Wojtek z racji nabywania trzewików na zimę chodzi póki co w korneckim. Ma też trzewiki obexa po Krysi (które ona nosiła jak miała 2 lata :) ).
    Na wiosnę mieliśmy kupować płaskie emelki, ale nie wiem, czy nie nabędę jednak jakichś sportowych.
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    asia04108: A jeszcze dopytam o buciki Ecco?

    No właśnie mamy balerinki Ecco, kupiłam na wyprzedaży, trochę w ciemno, ale są super, lekkie, mięciutkie i elastyczne tam gdzie trzeba. Córka śmiga dobrze w nich.
    Ja z Bartkami mam mentalny problem - mieliśmy sandałki, które były bardzo fajne, a potem jak próbowałam kupić jakieś półbuty to już był problem. Jedne, były w miarę lekkie i elastyczne, a pozostałe to dramat - naprawdę sztywne i dziecko chodziło jak kot w butach. Tak więc Bartki trzeba mierzyć i oglądać...

    Ja jestem z tych mamusiek co to sobie pooglądały w sklepach (albo i nie) i zamawiam głównie przez internet, na różnych wyprzedażach i w outletach. Wolę zaryzykować koszt 10 zł odesłania towaru a buty kupić dobrej jakości i dobrej firmy, zdecydowanie taniej.

    karolciat: Co do butów- podobają mi się emelki, ale "roczki" nie pasowały- jakieś za szerokie były


    O właśnie to... u nas też jakoś nie podpasowały
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Gajka ma ecco mimic, generalnie fajne są - jeden minus, że sznurówki lubią się same rozwiązywać więc muszę je wiązać na dwa razy :wink:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Ja mam ten komfort, ze koleżanka prowadzi sklep z butami emela, bartka, mrugały. Ceny ma takie, że w sieci ciężko taniej znaleźć. A możemy przymierzyć, porównać.
    Choć obexy np. dorwałam na wyprzedaży zza 50 zł w sklepie z .... garniturami (babka chyba przejęła towar z likwidacji, ale dobrze bo i półbuty i sandały dorwaliśmy za bezcen :) ).
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Probiotyku od jakiegos czasu nie daje. Ale dzis kupimy Dicoflor i bedziemy łykać. A co to moze znaczyc ten sluz?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.03.16 11:30</span>
    A moze polecacie cos innego niz Dicoflor?
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    dicoflor może być. Ja dzieciom dawałam floractin i trilac plus jeszcze.
    Śluz sam nie musi oznaczać nic. Może też oznaczać podrażnienie jelit.
    Ciężko wyrokować. Ale popróbuje kilka dni z probiotykiem, nawet 2x dziennie i obserwuj. Może samo przejdzie.
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Hej mam pytanie mała ma 16 miesięcy.od 11 miesiąca chodzi najpierw troche chodziła na palcach potem przestała a teraz znów chodzi na palcach.chodzi normalnie a za chwile na palcach potem znów normalnie i potem znów na palcach. Nie wiem czy wybrać się do ortopedy czy poczekać?jak zaczęła chodzić to nie byliśmy bo u nas nie ma takiego zalecenia.byliśmy ostatnio jak miała pol roku.poradzcie cos:-)
    -- p:
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    dziś była u mnie reh bo Wiki osłabły mięśnie brzucha i zrobiła się asymetria na pleckach
    ale wracając do tematu właśnie dziś skomentowała to że Wiki idzie raz normalnie a za chwilkę na paluszkach
    i powiedziała że to jest jak najbardziej ok:) sama to powiedziała nawet nie pytałam bo z Milką byłam jak mi tak robiła u ortopedy
    i też usłyszałam że taki czas bawi się chodzeniem zmienia sobie kąt widzenia niżej wyżej
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Endzi, u nas dokładnie tak samo z chodzeniem. I Klarka też niedługo skończy 16 mies. Ja się nie martwię, bo ortopeda nas uprzedzał, ze Mała może tak chodzić, ale to normalne, wyrośnie z tego.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    O fajnie że piszecie bo Hug też na palcach często. Tzn przy meblach bo sam to on absolutnie jeszcze nie chodzi.

    Oraz chciałam pochwalić moje dziecię, które od kilku dni jak jest spiace bierze cumel, pieluche, wchodzi do kojca (ma otwarte to okienko) i ............... zasypia :shocked:
    Z Nina nigdy problemu w tej sferze nie było ale żeby aż tak idealnie to tez nie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    endzi91
    w tym wieku to normalne, Gajka chodzi na palcach, normalnie, bokiem, tyłem ;) dzieci próbują różnych dziwnych rzeczy ;)


    Przy okazji mam pytanie, Gajka miała jakąś mega infekcję która objawiała się w sumie okropnym ropnym katarem i 40 stopniową niezbijalną temperaturą (z rozmazu wyszło że bakteryjną), na ip zrobili jej min rtg klatki i wyszły zmiany zapalne w płucach oraz sylwetka serca powiększona w wymiarze poprzecznym. Dostaliśmy skierowanie do poradni kardiologicznej (właściwie ani słowa wyjaśnienia na ile to groźne ew) ale terminy są najwcześniej na listopad więc oczywiście pójdziemy prywatnie na echo (z tym, że Gajki pulomonolog kazała nam odczekać 2-3 tyg po infekcji, bo ta może zaburzać obraz serca ponoć)
    Zdjęcie oglądała znajoma kardiolog dla dorosłych i napisała, że to "szeroko pojęta norma" i żeby się nie przejmować, natomiast ja już przerobiłam internety i się naczytałam, więc oczywiście stres mega i najchętniej na echo poleciałabym choćby dziś...spotkała się może któraś z Was z czymś takim?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    TEORKA: O fajnie że piszecie bo Hug też na palcach często. Tzn przy meblach bo sam to on absolutnie jeszcze nie chodzi.

    to musisz obserwować bo my tu jednak piszemy o chodzących dzieciach
    moje też chodziły przy meblach na palcach ale nie ciągle Wiki przy meblach to rzadko na palcach Milka więcej
    nasze już kucają wstają a tego na palcach nie zrobisz za to z podporem łatwiej
    najlepiej jak by się to GOSZAAAA wypowiedziała:D
    -
    a tego zasypiania to nie będę komentować
    choć z Wiki i tak mam raj:)
    tyle że zanim zaśnie to 5-20min ale sama w pokoiku;P
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    TEORKA: O fajnie że piszecie bo Hug też na palcach często. Tzn przy meblach bo sam to on absolutnie jeszcze nie chodzi.

    Moja robiła tak samo. Jeszcze wczoraj oglądałam filmik i zwróciłam na to uwagę (chodziła sobie wkoło ławy). Moim zdaniem norma ale wiadomo, warto poobserwować, bo tak samo chyba objawia się WNM i zaburzenia IS. Ale to piszę przy okazji, bo dla mnie takie chodzenie jest jak najbardziej ok :)

    Treść doklejona: 30.03.16 15:14
    Chociaż teraz sobie przypominam, że przecież później wyszły u nas zaburzenia IS.
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Trochę mi ulzylo no ale chyba wybiore się do ortopedy bo nerwy mnie biorą jak widzę jak chodzi.jak jest zajęta i idzie po cos konkretnego to idzie normalnie a jak się nudzi i chodzi bez celu to tak robi.a jeszcze jedno od 3 nocy budzi mi się i strasznie płacze i krzyczy po kilka razy w nocy ida jej trójki na gorze myslicie ze aż tak może bolec? Jak pytam co boli to pokazuje na zęby tylko nie wiem czy takiemu dziecku można wierzyć?
    -- p:
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    No ale Hug nie cały czas na tych palcach. Tylko czasami. Oraz wiadomo obserwuje natomiast mam wrażenie że coraz mniej to praktykuje ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Mój jak zaczynał chodzić to tez na palcach. Teraz juz chodzi normalnie.
    --
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Chociaż myślę ze może cos jej się śniło bo było tyle wrażeń bo to święta pełno ludzi jeszcze nie spala w swoim pokoju dzisiaj wszystko wróciło do normy spala u siebie i juz w nocy nie krzyczał a myslicie ze wrazenia to mógł być powód krzyków?to właśnie wyglądało tak jakby miała koszmar trzesla się i płakała a jak tylko przytulilam to się uspokoiła
    -- p:
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Matko, weźcie z tym spaniem mnie nie osłabiajcie... :devil: Sam w kojcu? Sama w swoim pokoiku? :shocked: Ja od niedawna Małej nie usypiam na rękach. Kładę się z nią w łóżku i minimum pól godziny po tym łóżku fika, marudzi, mruczy, chce uciekać i takie tam. A ja się wierszyków muszę uczyć, bo zasypia, jak opowiadam... :wink: Jeszcze NIGDY sama z siebie nie zasnęła...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 30.03.16 19:41</span>
    Endzi, Klarcia też mi pokazuje, że ją ząbki bolą albo brzuszek.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    TEORKA: No ale Hug nie cały czas na tych palcach. Tylko czasami.

    moja też nie cały czas. Niemniej dla mnie to norma.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    To ja troszkę zmienię temat. Ilu i jakich słów używają wasze dzieci? Pytam o wiek tak do 18 m-cy. U nas jest na tapecie mama, tata, baba, papa, bam, nie, ma (jak cos podaje) oraz zdarza sie dindi (dzien dobry). Nie pamietam czy cos jeszcze.

    Moja siostrzenica powtarzała słowa, a synu wczesniej to robił zas teraz jakby niechętnie. Za to po swojemu nawija i nawija...
    --
    • CommentAuthorasia04108
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Moja ma niespełna 16 mies. Próbuje już wszystko powtarzać :-) mówi kotek, cześć, dzień dobry (dień) do widzenia (dienia), mówi, jak ma na imię Tara (Klara), ciocia, dziadzio. Generalnie, można się już dogadać. Ale wiadomo, każde dziecko ma swoje tempo
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeMar 30th 2016
     permalink
    Moja ma 20 miesięcy i słabo jeszcze mówi, ale w sumie dogadać da się z nią swietnie :-)
    Mówi mama, tata, baba, dada (dziadek), bum (na wszystko co spadło, uderzyło, zabolało itp), ta (pokazuje na pierś i wybiera sobie którą chce) daj, nie, tak, zamiast dziękuję - kiwa głową w specyficzny sposób :-) no i śpiewa fragment "Bohemian Rhapsody" Queen - tata ją nauczył, do tej pory nie wie jak :-)
    Ale wiecie co... czekam spokojnie, bo coś czuję, że jak w końcu zacznie mówić, to przestanę za nią nadążać :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    TEORKA: No ale Hug nie cały czas na tych palcach.

    no i właśnie o to się rozchodzi
    jak robi to sporadycznie to norma ;)
    endzi91: nocy budzi mi się i strasznie płacze i krzyczy po kilka razy w nocy

    u nas podobnie tyle że ona z tych nie plączących dzieci więc tylko marudzi pewnie ząbki nie dają spać
    u nas mamy hurt bo wszystkie 4 na raz i chyba ze dwie 3;/
    a poza tym jak myślę że to jakiś skok teraz tyle sie uczą z dnia na dzień gdzieś to trzeba odreagować
    Gabcia_I: To ja troszkę zmienię temat. Ilu i jakich słów używają wasze dzieci?

    no u nas w w tym punkcie słabo
    ogólnie mama, baba, kaka(tata) woła tylko jak płacze
    ko lub niał na kotka
    naśladowała dużo zwierzątek ale się teraz zablokowała tym naszym dopytywaniem
    bum, bam też nieraz powie ale ogólnie ma bardzo rozwiniętą mowę własną i gada takie cuda że pękamy ze śmiechu
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Gajka z mową też 100 lat za murzynami - mówi tylko jak robią zwierzątka, a tak to mamama, tatata, tetete i inne pleple. Nic artykułowanego :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    U nas też z mową szału nie ma.
    Mama, tata, baba, dada, Niania (na siostrę), cici na kota i czasami się mu wyrywa nie oraz da (w sensie daj).
    Jak porównam go z Ninka, która w jego wieku mówiła że jest Ninia Guguj oraz wołała "mama mjecko daj" a słów wypowiadala mnóstwo no to on cieniutko.
    Ale ponoć chłopaki tak mają :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2016 zmieniony
     permalink
    Niektóre dziewczynki też się ociągają :wink: Ach, przypomniałam sobie - kółko to "kuko". No szału nie ma.
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    Co do mowy to Gajka wypowiada jakieś 25 słówek więc nie tak źle chyba, chociaż dużo po chińsku np.: Kiki (Miki), Jaja (Gaja)..ale ogólnie lubi powtarzać, szybko łapie odgłosy zwierząt i "słówka" w stylu: "hahahihihi", "ioioio", "ajajaj"
    za to ostatni hit to "mamusiu" i "tatusiu" :heartsabove:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    No właśnie czytam że dziewczynki też leniwe ;)
    Ja porównuje Huga z Nina A to głupota bo ona wyjątkowo szybka w mowie była.

    Livka a Gaja chodzi już czy jeszcze się nie namysliwszy ? :)
    Wczoraj na spacerze spotkałam mamę z Erykiem. Z listopada 2014. Też mu się nie śpieszy do chodzenia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    a to u nas "nie" też jest
    i jakie nie wiem raz "mi ma" raz "ma" jak pokazuje że nie ma
    ale czekam na takie mama
    w pt sobote mówiła na lampę "apa" ale już nie powie ogólnie widać w niej niechęć do gadania:D:D:D
    za to Milka nadrabia z nawiązką
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    u nas słabo z mową, zwłaszcza jak porównam z Krysią.
    Mama, tata, baba, cici, brum, ma (nie ma), ne (nie), a tak to mnóstwo swojego niewiadomo co powtarza, nawija niemal bez przerwy. Być może wreszcie zacznie coś konkretnego wypowiadać, bo odgłosów zwierzątek nie powtórzy. Za to strasznie dużo rozumie, większość rzeczy pokazuje, sam idzie po buty, kurtkę, ostatnio podawał Krysi papier toaletowy. Jak kichnie biegnie po papier lub chusteczkę i smarka nosek, sam się inhaluje. Ale mowa u niego oporna mocno.

    Ale akrobata jest nie z tej ziemi.
    Wczoraj to mi serce stanęło i myślałam, że po dziecku- siedział na kanapie po drzemce, śmiał się, gadał. Byłam metr od niego. Nagle wstał i się rzucił do przodu. Poleciał pionowo w dół, głową uderzył w podłogę a nogi miał do góry, jakby "świecę" robił. Potem się zgiął w karku i padł na plecy. Wierzcie, że myślałam, że po dziecku mam. Podniosłam ,przytuliłam, po chwili się uspokoił i znów zaczął rozrabiać. Na czole guz wyskoczył, ale do rana już po nim śladu prawie nie ma.
    I jak go tu upilnować? Włazi na szafki, stołki, pudełka, wciska się w dziury- ostatnio tyłem wchodził do szafki pod tv. Masakra jakaś. Oczy dookoła głowy to za mało.
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    U nas też starsza siostra to "Niania" :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    powie wam z aktualnosci wroclawskich dot bioderek. bylismy dzis na nfz w poradni preluksacyjnej. wg usg biodra sa idealne, poczatki kostnienia cokolwiek to znaczy i w zwiazku z tym nie musimy juz przychodzic wcale. takze u nas jak widac nie jest tak ze sie 3 razy profilaktycznie sprawdza
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    TEORKA: Gaja chodzi już czy jeszcze się nie namysliwszy ? :)

    Zaczyna :smile: Na razie wykonuje coś, co nazywamy "zombie walk" - wieczorem na chwilkę filmik wrzucę :smile: Ale ona ogólnie bardzo ostrożna jest, więc pewnie jeszcze poczekamy. W sobotę będzie u nas fizjo i się dowiem co jest jeszcze normą, a co już nie, bo w sumie stopy dość brzydko stawia.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 31st 2016
     permalink
    No wlansie widziałam na filmiku tak jak by stawiała stopy wewnętrzna str dobrze ze przyjdzie fizj lepiej podpytać
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.