Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthor°Agata°
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    U nas w diagnostyce tez nie ma pierwszeństwa, masz numerek i się tego trzymasz. Nawet jak byłam z dwudniowym noworodkiem to musialam swoje odczekać ;/ będąc w ciązy też nigdy nikt mnie nie poprosił wcześniej a każdy tylko patrzył kiedy się drzwi otworzą i żebym nie podeszła pierwsza.
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTime5 dni temu
     permalink
    To może poczytajcie jeszcze:

http://matkaprawnik.pl/uprawnienia-kobiet-w-ciazy-do-korzystania-poza-kolejnoscia-ze-swiadczen-opieki-zdrowotnej/

Treść doklejona: 10.02.19 23:02
    I dla rozjasnienia niektórych kwestii:
    https://nowiny24.pl/jestes-w-ciazy-do-lekarza-dostaniesz-sie-bez-kolejki/ar/11843095
    --
  1.  permalink
    Zeby zrobic ten panel oddechowy, to dzieć musi byc zdrowy? Wiktor cos znow zaczal mi kaszlec, nie wiem czy sie cos nie rozwinie
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Moja młoda miała panel z krwi oddechowy i pokarmowy robiony jak leżała w szpitalu i mycoplazme miała wiec myśle ze o ile morfo moze wyjsc zafałszowane o tyle na alergie przeziębienie nie ma wpływu.
    Aha No i u nas nie trzeba być na czczo. Jedyny warunek to odstawienie leków na alergie jeśli takowy przyjmuje
    Zdajesz sobie sprawę ze w przypadku alergii krzyżowych testy z krwi nic nie musza wykazać? Nie tylko u dzieci ale i u dorosłych sie tak dzieje; No i np mi i młodej w alabie nie wyszło nic w panelu pokarmowym za to w szpitalu jak zrobiłyśmy to obydwie cała długa lista.

Treść doklejona: 11.02.19 06:39
    Gabcia ale nam tu nie chodzi o kolejkę o termin tylko fizyczne stanie w kolejce jak juz do LAb czy lekarza dotrzesz ;)
    Swoją droga ja w tej ciąży po prostu mowię ze chciałabym skorzystać z możliwości pierwszeństwa i mam w nosie ludzkie gadanie. Dopóki dobrze sie czułam to normalnie stałam a nawet sama matki z małymi dziećmi jeszcze niedawno w biedrze czy osoedlowym przepuszczalam ale jak mam gorszy dzień to upominam sie o swoje.
    --
  2.  permalink
    MrsHyde tak ja wiem ze moze nie wyjsc.
    Wit d chce mu zbadac tutaj trzeba byc na czczo i bez chorob czy niekoniecznie? Bo chcialam za jednym pobraniem
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime4 dni temu zmieniony
     permalink
    tylkonadzis: I tak boje sie ze nie wytrzyma, bo znam wlasne dziecko. Zaraz zacznie sie tam wydzierac, jeszcze w takim tlumie
    Dlatego chcialam podejsc okolo poludnia, bo wtedy zazwyczaj nikogo nie ma.

Może ktoś nie wytrzyma krzyków i przepuści Was...
    Ewentualnie idź bliżej południa, ale zaraz z rana niech zje lekkie śniadanie.
    tylkonadzis: Wit d chce mu zbadac tutaj trzeba byc na czczo i bez chorob czy niekoniecznie? Bo chcialam za jednym pobraniem

A co masz dokładnie do zbadania?
    Na czczo bezwzględnie trzeba być do badania poziomu cukru (krzywej cukrowej) i cholesterolu - reszta może być po lekkim posiłku w przypadku dziecka. I dobrze by było, gdyby przed badaniem wody trochę popił - bo krew nie będzie taka gęsta, a i wyniki lepsze (u mnie i u dzieci, jak mało rano wypijemy, to wychodzą wyniki erytrocytów przekroczone, jakbyśmy odwodnieni byli).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Tylko, witaminę d3 można badać o każdej porze ale ogólnie jest przyjęta zasada że wszystkie wyniki najlepiej robić do godz 11ej
    --
  3.  permalink
    A chcialam isc okolo poludnia. Bo wtedy pewnie nikogo nie bedzie.
    Mam tylko panel oddechowy III i za swoje chcialam zbadac mu wit d. Bo pediatra pewnie nie da skierowania

Treść doklejona: 11.02.19 07:57
    Co moge podac na kaszel? Obudzil sie dzis z kaszlem i czasem charczy. Podalam mu hederasal. Cos jeszcze mozna?

Wgl to mozliwe ze w ciagu okolo 15 godzin rozwinelaby sie choroba? Bo partner mnie wyzywa, ze Wiktor chory przeze mnie, bo sobie wymyslilam spacer:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    tylkonadzis: za swoje chcialam zbadac mu wit d. Bo pediatra pewnie nie da skierowania

u nas ani pediatra nia nawet poradnie nie dają skierowań na d3, proszą o dorobienie prywatnie - tylko na oddziale robią badanie refundowane

tylkonadzis: Bo partner mnie wyzywa, ze Wiktor chory przeze mnie, bo sobie wymyslilam spacer

po pierwsze to nie rozumiem jak może wyzywać :shocked::shocked::shocked:
    a po drugie - przecież nie będziesz dziecka kisić cały czas w domu (u nas wczoraj było pięknie, +8*); spacery wręcz zaleca się nawet przy małym katarze
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    MrsHyde: spacery wręcz zaleca się nawet przy małym katarze

Przeciwskazaniem do spacerów jest gorączka - katara nie.
    --
  4.  permalink
    MrsHyde: po pierwsze to nie rozumiem jak może wyzywać

To jest spaceyficzny człowiek i twierdzi, że to przez ten spacer, ma teraz kaszel.
    Ja mam ból gardła, a Olek katar. Za długo byli zdrowi :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    może to po prostu wirus i by się rozwinął tak czy siak
    u nas w mieście też poruta straszna - grypa szaleje

tylkonadzis: To jest spaceyficzny człowiek

specyficzny czy nie, szacunek powinien być zawsze; pamiętaj - szanuj się i wymagaj tego od innych, mów głośno że ci się takie traktowanie nie podoba bo jak sama nie zaczniesz to nie masz co liczyć że on będzie
    --
    •  
      CommentAuthorIwonkaLA
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Pediatra na wit D3 nie da skierowania, bo to badanie powyżej progu, jaki maja pediatrzy na badania w ramach NFZ.

Hederasal nie jest na kazdy rodzaj kaszlu. Hederasal czy Prospan jest raczej na kaszel mokry, a na suchy taki, który nawilża gardło.
    Petit Drill lub u Nas super sie sprawdza prawoślazowy. Wcześniej jak dzieci były mniejsze to dawałam Herbapect.
    U Nas ze względu na astmę niezalecane były mukolityki, bo od razu szło na oskrzela.

A co do infekcji, to bywa rożnie.
    Ale generalnie w przypadku wirusowek układu oddechowego, to infekcja rozwija się około 72h. Tzn po takim mniej więcej czasie daje symptomy. Inaczej jest w przypadku rotawirusow, tam szybko jest reakcja.
    No i grypa, chyba szybciej niż normalne przeziębienie.
    Ale u małych dzieci akcja postępuje szybko, w sensie od pierwszych objawów.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    Po co dyskutować z kolejka jeśli można podejść do pielęgniarki i zapytać czy przyjmują ciężarne bez kolejki? 100% wciągają same do pobrania po takim tekście. Nie ma się co umartwiac i czekać tylko zawalczyć. Potem z dzieckiem to dopiero mogą być waleczne hardcory więc nie ma co siedzieć cicho tylko brać to co się należy. A jeśli widzimy inne niewiasty w takiej sytuacji to też wypychac bez kolejki, ludzi trzeba wychować i kropka.

Treść doklejona: 11.02.19 09:52
    tylkonadzis- czy Twoj lab ma nr tel? Zadzwoń i zapytaj o szczegóły. Tutaj zbierzesz informacje, a tam Pani Cie pogoni. Bardzo podatna na wpływ innych jesteś i mocno przyjmujesz do siebie. Skoro wszyscy wykazują objawy przeziębienia więc musiało zacząć się chwilę wcześnie, a to czy winny jest spacer to jak wróżenie z fusów.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    tylkonadzis: Co moge podac na kaszel? Obudzil sie dzis z kaszlem i czasem charczy. Podalam mu hederasal. Cos jeszcze mozna?

mi się Klarka zasmarkała w zeszłym tygodniu, zeszło ciut niżej i zaczęła mieć kaszel jakby szczekający, który wskazywałby na zapalenie krtani. próbowałam jej zrobić inhalację ale za chiny ludowe nie dało rady. odpuściłam. stwierdziłam, że wykorzystam moment by rozruszać układ immunologiczny i nie podawałam jej nic w nadziei, że chociaż gorączki dostanie.... a takiego wałka. na kaszel zaś stosowałam otwarte okno do spania bo przecież o inhalacji nie było mowy. gile z kataru też ściągałam raz na jakiś czas. po dwóch dniach nie było śladu po szczekaniu :shocked::shocked::shocked:

a a propos syropków na kaszel rzucam wpis lekarki medycyny na ten temat
    -- [/url]
  5.  permalink
    Elfika nie ma dostepu do tego watku.

Treść doklejona: 11.02.19 10:57
    Juz wiem. Zadzwonilam do tego laboratorium, mowili ze nie musi byc na czczo, ale ze jest dzieckiem, to mam przyjsc miedzy 8 a 14 (do 18 pobieraja).
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTime4 dni temu
     permalink
    tylkonadzis: Elfika nie ma dostepu do tego watku.

hmm, dziwne bo to ogólnodostępny post.
    -- [/url]
  6.  permalink
    Ok, na komputerze się wyświetlił, w telefonie nie mogłam

Treść doklejona: 13.02.19 17:24
    Moze wyjde na glupia, ale musze zadac to pytanie.
    Moja siostra kilka razy odwiedzila kogos w szpitalu kto mial Rotawirusa, ostatni raz byla tam w piatek. Mozliwe jest to, ze dzis mogla mi go przywlec do domu? Ona sama objawow zadnych nie ma. Jesli mogla przywlec, to po ilu dniach pojawilyby sie pierwsze objawy?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.